Szerző Téma: Bosszú Angyalai képregények  (Megtekintve 540266 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Avengers képregények
« Válasz #291 Dátum: 2005. Február 22., 16:23:27 »
A jó kapitány pajzsához szeretnék egy-két adalékot hozzátenni. Én sem vagyok szakértő, mert a saját történeteit nem ismerem, ráadásul nem igazán értem, hogy mire gondolsz a különboző pajzsokkal, kicsit nevesíthettél volna. De: kezdetben volt a háromszögletű pajzs. Azán megkapta a klasszikus és legendás körpajzsot. Viszont abból is volt törhetetlen és kevésbé törhetetlen típus. Aztán amikor az Amerika Kapitány-i címet elvették tőle, és csak simán Kapitány néven tért vissza (a későbbi első USA Ügynök kinézettel), akkor a pajzsot is elvették tőle és átadták a helyettesítő a Amerika Kapitánynak, ő pedig valahonnan szerzett egy vibránium pajzsot, aminek egy kicsit más volt a festése, és nem volt a közepén csillag. Aztán amikor a pajzsa megsemmisült, akkor egy darabig megint a háromszögpajzsot használta, utána pedig kapott egy energiapajzsot, aminek tudta az alakját is változtatni. Jelenleg pedig ismét a klasszikus törhetetlen, sérthetelen, stb. pajzsot használja.
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető regnar

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1404
  • Karma: +0/-0
Avengers képregények
« Válasz #290 Dátum: 2005. Február 21., 22:03:42 »
Ok, köszönöm a felvilágosítást. Én még annyira sem vagyok tájékozott, csak szeretem a történeteit.  

Nem elérhető kaine

  • Hulk
  • *****
  • Hozzászólások: 1182
  • Karma: +3/-2
Avengers képregények
« Válasz #289 Dátum: 2005. Február 21., 21:48:40 »
Életének időszakai. Volt, hogy eltörték az eredeti pajzsát és beszerzett egy másikat, meg ilyesmik. A nagy Kap-ból én se vagyok túl jól tájékozott.

Nem elérhető regnar

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1404
  • Karma: +0/-0
Avengers képregények
« Válasz #288 Dátum: 2005. Február 21., 19:59:54 »
Idézet
hanem különböző időszakokban különböző pajzsai voltak.

Tényleg nem szórakozni akarok, de mik ezek az időszakok? Korokra érted (úgy értem 50-es évek, 60-as évek stb..), képregény alapján behatárolható,vagy Amerika Kapitány életének egyes epizódjai alapján tudható, hogy mikor van egy fehér és két vörös, vagy két vörös két fehér, vagy egy fehér egy vörös, vagy háromszög alakú pajzsa? De akkor is miért festi át? Vagy ne kérdezzek hülyeségeket, inkább olvassak?  
« Utoljára szerkesztve: 2005. Február 21., 20:00:25 írta regnar »

Nem elérhető kaine

  • Hulk
  • *****
  • Hozzászólások: 1182
  • Karma: +3/-2
Avengers képregények
« Válasz #287 Dátum: 2005. Február 21., 18:35:51 »
Bár ezt nálam jobban is el tudja magyarázni valaki, de ez olyan, mint mondjuk a szuperhősök ruhája. Nem rajzoló-függő (mint mondjuk a Lény), hanem különböző időszakokban különböző pajzsai voltak.

Nem elérhető regnar

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1404
  • Karma: +0/-0
Avengers képregények
« Válasz #286 Dátum: 2005. Február 21., 11:20:11 »
Sziasztok.

Én nem vagyok szakértő, és lehet hogy most hülyeséget kérdezek. Elég sok Amerika kapitányos képregényt olvasok, és feltűnt, hogy ahány rajzoló, annyiféle a pajzsa. Miért van ez? Miért nincs egyedi koncepció Amerika kapitány pajzsára? (Még háromszög alakú pajzsot is láttam valamelyik képregényben, a többiben meg a festés mindenhol más. Még itt a zsákon is legalább kétfélét találni.) Szóval miért lehet ez? Nekem eléggé zavaró, hogy nincs benne koncepció, ez olyan,mintha Thornak egyszer baltája, aztán csákánya, majd kalapácsa lenne...

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Avengers képregények
« Válasz #285 Dátum: 2005. Február 21., 08:48:34 »
Idézet
Lenyűgözően leleményes ez a skrull király!   Vajon, hány galaktikus uralkodónak jutna még eszébe plüss macikkal végezni a foglyaival? Kiváló példakép ő minden kicsi skrullnak, hogy mihez kezdjenek a játékaikkal!
Miért, rád még soha nem dőlt egy szekrényre való plüssfigura?  
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető Margali

  • Sólyomszem
  • *
  • Hozzászólások: 43
  • Karma: +0/-0
    • http://
Avengers képregények
« Válasz #284 Dátum: 2005. Február 18., 19:22:23 »
Ez egyre jobb!   Boszierő, hisztis-humanista skrull királylány, görkoris Vasember…   Mi jöhet még?
Lenyűgözően leleményes ez a skrull király!   Vajon, hány galaktikus uralkodónak jutna még eszébe plüss macikkal végezni a foglyaival? Kiváló példakép ő minden kicsi skrullnak, hogy mihez kezdjenek a játékaikkal!
[span style='font-family:Courier'][span style='font-size:8pt;line-height:100%'][span style='color:green']a képregény háttérpszichologóia professzora [/span][/span][/span]

Nem elérhető Galen

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2272
  • Karma: +9/-0
Avengers képregények
« Válasz #283 Dátum: 2005. Február 18., 11:13:10 »
A témában felkerült az oldalra a Bosszú Angyalai -  A Kree/Skrull Háború 6/9!!

Az tuti, hogy azért nem fizetek, hogy kinyírják bazmeg.

Nem elérhető kaine

  • Hulk
  • *****
  • Hozzászólások: 1182
  • Karma: +3/-2
Avengers képregények
« Válasz #282 Dátum: 2005. Február 04., 17:58:06 »
Nincs itt semmi titok. Blood and Thunder 13 rész.    Amikor Thor megőrül és lever mindenkit, aki segíteni próbál rajta. Annak idején tetszett, de még el kell olvasnom újra, hogy lássam: érdemes-e annyit dolgozni vele.
« Utoljára szerkesztve: 2005. Február 04., 17:59:26 írta kaine »

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Avengers képregények
« Válasz #281 Dátum: 2005. Február 04., 11:11:47 »
Nocsak, Kaine. És melyik Thor történetre gondoltál. Vagy ha ez még szakmai titok, akkor nagyjából mikorira?
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető kaine

  • Hulk
  • *****
  • Hozzászólások: 1182
  • Karma: +3/-2
Avengers képregények
« Válasz #280 Dátum: 2005. Február 03., 15:42:22 »
Meg aztán még csinálhatunk együtt további Thor történeteket is és egyszerre te is mindent tudsz majd.  Már el is gondolkodtam egyen...

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Avengers képregények
« Válasz #279 Dátum: 2005. Február 03., 07:57:04 »
Ugyan, Pedro, senki nem tudhat mindent egyszerre. Azért vagyunk itt a neten, hogy egymást is kisegítsük.
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető Pedro

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 51
  • Karma: +0/-0
    • http://www.aurin.hu
Avengers képregények
« Válasz #278 Dátum: 2005. Február 02., 23:17:04 »
Most kiderult, hogy mennyire vagyok kepben  

Nem elérhető kaine

  • Hulk
  • *****
  • Hozzászólások: 1182
  • Karma: +3/-2
Avengers képregények
« Válasz #277 Dátum: 2005. Február 02., 21:23:10 »
Idézet
Eloszor az Elveszett Istenekben halt meg, es a vegen persze fel is tamadt. De szerintem ti most valami masik halalrol beszeltek...
Nem, amit most olvastam, az kábé 60 résszel az Elveszett Istenek előtt történik.
Lehet, hogy később újra meg fog halni... de talán akkor épp azért ment ő keresni az isteneket, mert még mindig ő volt a helyettes Thor...

Nem elérhető Pedro

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 51
  • Karma: +0/-0
    • http://www.aurin.hu
Avengers képregények
« Válasz #276 Dátum: 2005. Február 02., 19:28:25 »
Idézet
Igen, Red Norvell-ről közben sikerült ezt az infót nekem is elolvasni. Bár az is érdekelne, hogy igazából ki volt, és először hogy halt meg, majd került a Valhallába.
Eloszor az Elveszett Istenekben halt meg, es a vegen persze fel is tamadt. De szerintem ti most valami masik halalrol beszeltek...

Nem elérhető kaine

  • Hulk
  • *****
  • Hozzászólások: 1182
  • Karma: +3/-2
Avengers képregények
« Válasz #275 Dátum: 2005. Február 02., 18:37:32 »
Idézet
Na jó. Egy Celestial választotta őket szét és így kapta vissza az eredeti testét. Rmélem, most elégedett vagy Kaine  
Hogyne, tényleg elég kacifántos!!    

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Avengers képregények
« Válasz #274 Dátum: 2005. Február 02., 17:02:25 »
Idézet
Na de most már tessék csak belemenni kérem, ha már eddig eljutottunk!  
Na jó. Egy Celestial választotta őket szét és így kapta vissza az eredeti testét. Rmélem, most elégedett vagy Kaine  

Igen, Red Norvell-ről közben sikerült ezt az infót nekem is elolvasni. Bár az is érdekelne, hogy igazából ki volt, és először hogy halt meg, majd került a Valhallába.
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető kaine

  • Hulk
  • *****
  • Hozzászólások: 1182
  • Karma: +3/-2
Avengers képregények
« Válasz #273 Dátum: 2005. Február 02., 16:54:14 »
Idézet
Aztán később Eric valahogy visszajutott a testéhez (bocs, de ez annyira kacifántos, hogy inkább nem mennék bele).
Na de most már tessék csak belemenni kérem, ha már eddig eljutottunk!  

Idézet
Beta Ray Bill -
Különös ismertetőjele: olyan a feje, mint egy lóé, de különben egy nagyon király karakter.
Idézet
Red Norvell - na, róla szinte semmit nem tudok, de megölték, miután az asgardi istenek eltűntek
Épp a héten olvastam. Mikor Thor úgy érezte közvetlenül megőrülése után, hogy rendbe jött ugyan, de tovább nem kíván az apja árnyékában élni, a maga ura akar lenni, ne kényszerítse őt senki arra, hogy védelmezze Asgárdot Ragnarök ellen, ha ő nem akarja, szóval hivatalosan is lemondott  - elhagyta Asgárdot, az apját, mindent. Ekkor Odin- merthogy egy Thorra igenis szükség volt Asgárdon-, elment és visszahozta Vörös Norvellt a halálból, belőle csinált új Thort. Ő lett Asgárd új védelmezője.
« Utoljára szerkesztve: 2005. Február 02., 16:55:11 írta kaine »

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Avengers képregények
« Válasz #272 Dátum: 2005. Február 02., 13:35:00 »
Idézet
Angyal nem is volt (B.) Angyal, nem? (ha-ha  ) Hát jó, akkor kérdezek, ki az a Thor pótlék, aki majdnem ugyan olyan, de még se az? (Nem emlékszem a nevére... nem tudom mennyire értelmes így...  )
Jó a poén  
Ami a Thor pótlékot illeti, igyekszem megfelelni, bár elég kacifántos. Egyrészt több Thor pótlék is volt, de erről később, gyanítom, hogy Te Eric Mastersonra gondoltál, aki utána Thunderstrike néven saját erőből is szuperhős lett.
Szóval egyszer, Thor és Masterson, aki építőipari munkás volt, nagyon összebarátkozott. Történt aztán, hogy egy csata közben Masterson önszántából felfogott egy Thornak szánt lövést, és mivel haldoklott, Thor megkérte Odint, hogy segítsen. Ezért Odin összeolvasztotta őket tudati szinten. Vagyis egy test, de két közös tudat formájában léteztek. Aztán később Eric valahogy visszajutott a testéhez (bocs, de ez annyira kacifántos, hogy inkább nem mennék bele). Történt ekkor, hogy Loki ármánykodása miatt Thor megölte Lokit, aki persze nem halt meg, mert előre felkészült erre is, hanem elfoglalta az Odin-álmot alvó Odin testét, és Odinként Thor pusztítását ítélte, amiért megölt egy másik asgardi istent (mellékesen jogosan, mert ezt Odin megtiltotta). Ekkor, hogy a Föld ne maradjon védelmező nélkül, Thor erejét és Mjölnirt Eric kapta meg, míg Thor személyisége kitörlődött. Ekkor, mivel Eric bizonytalan volt, nem árulta el az Angyaloknak, hogy Ő nem az eredeti Thor, hanem átvette a helyét. (Persze később kiderült, és nem haragudtak nagyon.) Szóval szerencsére Odin felébredt, legyőzte Lokit, és felfedte, hogy Thor nem tűnt el végleg, hanem személyisége Eric tudatalattijában rejtőzik. Ekkor Eric lement alfába és visszahozta Thort. Ekkor ismét különváltak testben is, de Odin meghagyta a lehetőséget, hogy Eric is megtartsa Thor szerű erőit, és kapott tőle egy buzogányt is, Stormbreakert, Mjölnirhez hasonló képességekkel. Szóval ezután Thunderstrike néven futott, és hős volt egy jó darabig, amíg befolyása alá nem vonta Bloodaxe, egy gonosz fegyver, mely ugyan hatalmas erőt adott neki, de egyszersmind vérszomjassá is tette. Végül, hogy megmentse a többieket önmagától, feláldozta magát. Ezután visszatért még egyszer a korában már említett alkalommal, amikor Seregély is, de továbbra is halott.
Voltak persze egyéb Thor pótlékok, vagy hasonmások is, név szerint:

Beta Ray Bill - egy idegen, aki szintén Odintól kapta hatalmát és a fegyverét, miután becsületes csatában legyőzte Thort.
Red Norvell - na, róla szinte semmit nem tudok, de megölték, miután az asgardi istenek eltűntek
Dargo - ő a jövő Thor-ja, megtalálta Mjölnirt és méltóvá vált a viselésére.

Nnnna, ez kipipálva, jöhet a következő  
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető Margali

  • Sólyomszem
  • *
  • Hozzászólások: 43
  • Karma: +0/-0
    • http://
Avengers képregények
« Válasz #271 Dátum: 2005. Február 02., 11:05:39 »
Quicksilver Alfa Különítménynek fordította. De Sarkcsillag nem halt meg, habár nem lett X-men, de jelenleg tanít az intézetben. Volt egy lassan ölő rákszerű betegsége, amit egy varázsló felgyorsított. Loki szerint az okozta, hogy fél elf és az elf vér nem bírja a földi életet, és habár később kiderült ez nem igaz, a gyógymódot is elárulta, így a testvére képessége segítségével meg tudta gyógyítani. Később harc közben talált egy ADIS-es csecsemőt, akit örökbe fogadott, és az ő halálának hatására jelentette be nyilvánosan homoszexualitását, hogy ezzel is felhívja a figyelmet a HIV vírus fenyegetésére.
 De azért nem nagyon aknázták ki azokat a meg növekedett lehetőségeket. Kedvelem Sarkcsillagot, persze mostanában mintha igyekeztek volna népszerűsíteni is, de nekem ehhez nem kell sok… Szerepelhetne többet is és nyugodt szívvel aknázhatnák többet is, szerintem azokat lehetőségeket!    (A csúnya fagyos másodlagos mutáció ellen nem is kell más csak egy kis melegség!   )

Angyal nem is volt (B.) Angyal, nem? (ha-ha  ) Hát jó, akkor kérdezek, ki az a Thor pótlék, aki majdnem ugyan olyan, de még se az? (Nem emlékszem a nevére... nem tudom mennyire értelmes így...  )

A kevésbé ismert karaktereket általában én is jobban szeretem, velük csak egy baj van, hogy ritkában támadnak föl, így ha elmegy az egyik mindig mélyebb a gyász. (Sors halálával pl. sose fogok dűlőre jutni…  )

Idézet
Szóval remegő térdekkel beismerem, hogy én egy "mezei" képregényrajongó vagyok, aki a képregényeket nem az alkotók miatt, hanem a történetek és a szereplők miatt veszi.
Én se!  Én se!  Max. néhány nagyon jellegzetes rajzolót tudok elkülöníteni, de java részt „ezt tetszik” – „nem tetszik” szinten. De az nagyon idegesít, ha gyakran váltogatják őket. És úgy van, karaktereket, és sztorikat tudok követni, neveket az elő lapon nem. És emiatt az is bosszant, ha egy rajzoló eltér egy szereplő rajzolási sémájától, (lemarad egy fülhegyet, vagy felesleges pupillákat látok.  )
« Utoljára szerkesztve: 2005. Február 02., 11:25:14 írta Margali »
[span style='font-family:Courier'][span style='font-size:8pt;line-height:100%'][span style='color:green']a képregény háttérpszichologóia professzora [/span][/span][/span]

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Avengers képregények
« Válasz #270 Dátum: 2005. Február 02., 09:46:15 »
Igen, igen. A képregény szerelem rögös útjai. És valóban, hosszú távon, a nagy számok törvénye alapján igaz a 'mindenki mindenkivel' elv. És egyes szuperhőscsapatok életében ez még többet is jelenthet, mint amit az ember elsőre gondolna. Hiszen az Alpha Flight-ból (Alfa Egység?) Sarkcsillag meleg volt és AIDS-ben halt meg, ha jól tudom. Szóval ott egy kicsit megnőttek a lehetőségek. De ebbe mélyebben ne menjünk bele, mert semmiképpen nem szeretnék egy nem képregényhez tartozó vitát kirobbantani.
A részletes beszámolók irkálásával pedig nem terhelsz, szívesen írok ilyeneket (pláne a Te kérésedre  ), hiszen, mint említettem, feltett szándékom, hogy egy nagyobb kör számára ismertté akarom tenni az Angyalokat. Szóval jöhetnek az Angyalos kérdések dögivel, én készen állok. (De ha valaki megkérdezi, hogy Gábriel arkangyalnak van-e köze Warren Worthingtonhoz, nos, akkor   ) "Sajnos" most ezek a beszámolók nem vesznek el időt a fordítások elől, mivel Micho és Troll vizsgák és egyéb dolgok miatt igen elfoglaltak, ezért nem halad a szokott tempóban a frissítés. Pedig én már elküldtem egészen az utolsó előtti részig a kree-skrull háború fordítását.
Most pedig kérdéseidre válaszolva: olyan kedvenc Angyalom, aki kimagaslik a többiek közül, nem igazán van, a legtöbbjüket nagyon kedvelem. Akik mégis kicsit közelebb álltak/nak szívemhez, mint a többiek, azok Firebird (Tűzmadár), Spider-Woman 2. (2. Pók, Julia Carpenter, akit a Titkos Háborúban is szerepelt.), Sólyomszem (főleg mióta vezette a Mennydörgőket is, akik szintén nagy kedvenceim). És szerettem utálni USA Ügynököt. Alapvetően szeretem a kevéssé ismert karakteret, és nagyon szerettem a Nyugati Parti csapatot. Mint korábban már említettem, tervezek tőlük is felrakni történeteket, csak előbb egy kicsit jobban meg akarom ismertetni és elfogadtatni az Angyalokat a nagyközönsséggel, hogy utána jöhessenek a másik, még kevésbé ismert csapat kalandjai.
Csapatösszeállítás: hm, ebben sem vagyok különösen finnyás. Jól látod, a történetek és a koncepció mozgat, nem annyira a csapat. De ha választani kell, akkor talán a legkedvesebb összeállításom az, amivel a vol. 3 újra indult. (Reklám: CoMor oldal   ) Tetszett, hogy Justice (nem, nem a jó doktor, hanem Jogbajnok) és Firestar (Tűzcsillag) beállításával próbáltak friss vért vinni a csapatba. De tetszett a nyolcvanas évek felállása is, például az Ostrom idején. Meg persze a Nyugati Party Angyalok.
És ha már megemlítettem, hogy mi mozgat a képregényekben, egy vallomással tartozom. A képregényrajongók nagy többségével ellentétben én nem szoktam számon tartani az írókat, rajzolókat, kihúzókat (másolókat   ). Én nem miattuk veszem a történeteket, hanem a csapat miatt. Tehát amikor mások, máshol a nevekkel dobálóznak, csak lapulok, mert ha megkérdezik, ki a kedvenc rajzolóm, akkor maximum történetre tudok hivatkozni. Én nem fogok megvenni csak azért valamit, mert X.Y. írta és Z.Q. rajzolta az első három oldalt. Ha nem érdekel a karakter, akkor nem ugraszt be egy nagy név (amit persze nem is ismerek). Ez alól csak kevés kivétel volt eddig. Szóval remegő térdekkel beismerem, hogy én egy "mezei" képregényrajongó vagyok, aki a képregényeket nem az alkotók miatt, hanem a történetek és a szereplők miatt veszi.
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető Margali

  • Sólyomszem
  • *
  • Hozzászólások: 43
  • Karma: +0/-0
    • http://
Avengers képregények
« Válasz #269 Dátum: 2005. Február 01., 23:09:51 »
Azonnal egy elpiruló smiley-ra van szükség a további beszélgetéshez!!! Na akkor szóban: Jaj ne… ugyan… nem is… csak hízelegsz – (Tetszik!  )

Jaj-jaj, nehéz ügy ez a képregény szerelem! Annyi vele a baj, hogy már előre félek, milyen szörnyű véget érnek, ha egy újabb párocska születik. Persze ugye ettől „érdekes”. Meg valójában majdnem olyan jó, mint egy szappanopera, mert a 300. számra, már minden párosítási lehetőséget kipróbálnak, na meg a végtelenített szenvedéssel átitatott egymás utáni vágyódás! Nagyon élvezem!  
 Köszönöm a részletes beszámolót, nem akarlak leterhelni ilyenek irkálásával, hogy legyen időd fordítani is így hát, ha már, ilyen közvetlen lett a hangulat, személyeskedjünk! Van kedvenc Angyalod? Vagy csapatösszeállításod? Vagy az alapkoncepció, a történet és nem az egyes karakterek a fontosak?
[span style='font-family:Courier'][span style='font-size:8pt;line-height:100%'][span style='color:green']a képregény háttérpszichologóia professzora [/span][/span][/span]

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Avengers képregények
« Válasz #268 Dátum: 2005. Január 28., 09:12:30 »
Idézet
És egy kérdés, hogy témában maradjak: Mi történt Sólyomszem feleségével?
Köszönöm a kimerítő választ, prof. Egyre mélyebbre zuhanok, mert vonzanak az okos nők  

Kérdésedre válaszolva: Sólyomszem felesége meghalt. Kicsit részletesebben: nagyon nagy szerelem dúlt közöttük, mígnem egyik kalandjuk során olyan történt Seregéllyel, s Ő is olyat tett, mely mély nomokat hagyott benne, de eltitkolta. Ebbe, ha nem baj, most bővebben nem mennék bele, mert a jövőben szeretnénk valamikor közölni itt az oldalon (a 101 tényben talán utalnak rá valahol). A lényeg, hogy ez egy darabig rágta őt, majd amikor kiderült, akkor összeveszett Sólyomszemmel és kivált a csapatból. Ez után sokáig külön utakon jártak, akkor tért vissza, amikor Víziót szétszerelték. Ez után, kimért, de legalább biztos távolság volt köztük. Aztán az AWC 100. számában, hosszú előzmények után kénytelenek voltak elmenni egy démon birodalmába, kíséretükben Mefisztóval. Itt, mikozben a két démon csatázott, ők megszabadították a kárhozott lelkeket, majd távoztak. De távozás közben Mefisztó pokoltűzből álló gömböket lőtt ki rájuk, és Seregély az egyik elé vetette magát, hogy megvédje a férjét. Így halt hát meg. Sólyomszem nagyon gyászolta, mert igazából soha nem szűnt meg szeretni, és megint kezdtek közelebb kerülni egymáshoz.
Az Angyalok 3. sorozatában még visszatért egy ideig a sírból (de nem támadt fel!), ez hamarosan, remélhetőleg, olvasható lesz a CoMor-on is. És ebből következik, hogy miután az íjász átvette a Mennydörgők vezetését, elmentek Mefisztó birodalmába, kiszabadítani Seregély lelkét, ahonnan vissza is tértek egy lélekkel, de az Pokolcica lelek (és teste) volt. Szóval úgy tűnt, Seregély valóban örökre elveszett, de akkor ki mentette meg őket egy közébük vágott harci bottal, amikor a démoni seregek szorongatták őket az alvilágban...?  
Ennyi. Remélem, elég kimerítő (engem kimerített   ) Ha van bármi más is, ami vagy aki érdekel, szólj és én utánanézek.
« Utoljára szerkesztve: 2005. Január 28., 09:58:18 írta Farek »
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető Margali

  • Sólyomszem
  • *
  • Hozzászólások: 43
  • Karma: +0/-0
    • http://
Avengers képregények
« Válasz #267 Dátum: 2005. Január 28., 00:03:24 »
Hát hogyne fejteném ki!    (Mi másért hoztam volna szóba, mint hogy villogjak a fene nagy tudásommal!   )
 És igen kapcsolatban áll! Bár ennek lehetne pusztán a neveltetésének körülményei is oka, de szerintem nem pusztán erről van szó.
 Mert!
 A Williams szindróma az örökletes értelmi fogyatékosságok egyik vállfaja. Tömören úgy lehetne leírni, hogy a sztereotip autizmus (lásd.: Esőember) ellentettje.
 A betegség diagnosztizálása a régi jó klasszikus módszerek alkalmazásával is nagy biztonsággal végezhető, vagyis 1. lépés: tekintsünk rá! Ha manószerű vonásokat vélünk felfedezni, akkor gyanakodhatni kezdhetünk. Ez ugye Meggan esetén nyilvánvaló.
 Második lépésben értelmi fogyatékosság után kell kutatni, pl. írás-olvasás vagy matematikai készségek terén. Ezzel is megvolnánk.
 A harmadik az igazi poén, ugyanis ez ilyen betegek legfőbb jellemzője, hogy a végletekig empatikusak, nagyon együtt érzőek, bármihez azonnal felajánlják a segítségüket, ha tudnak ténylegesen segíteni, ha nem, a szociális készségeik kiválóak, emiatt nagyon könnyű őket megszeretni, ez részben akár a külsőszemlélő számára elfedheti jelentős hiányosságaikat is, pl. hogy önállóan életképtelenek. Meggan képességének lényegi része az erős empátiája, ezért veszi fel a közelébe kerülők alakját.
 Persze nem mindig sémaszerű az ábrázolása, de az ilyen kórságokat minden emberben meglelhető dimenzióként kell elképzelni, van kinél gyenge az ilyen hajlam és van kinél erősebb, hát nála valamivel erősebbnek kell lennie az átlagnál.
 (Persze az örök gumicsonton, -hogy mi az örökletes és mit okoz az előnytelen gyereknevelés, most is lehet nyámmogni a végtelenségig és tovább... továbbb...  )
 Remélem sikerült szépen előadnom magam!  

És egy kérdés, hogy témában maradjak: Mi történt Sólyomszem feleségével?
[span style='font-family:Courier'][span style='font-size:8pt;line-height:100%'][span style='color:green']a képregény háttérpszichologóia professzora [/span][/span][/span]

Nem elérhető Nitro

  • Az egyedi titulusú
  • Hulk
  • *****
  • Hozzászólások: 1165
  • Karma: +3/-1
  • Nem: Férfi
    • http://nitro1.fw.hu
Avengers képregények
« Válasz #266 Dátum: 2005. Január 27., 11:34:52 »
Idézet
életem egyik nagy felismerése volt, mikor rájöttem, hogy Britannia Kapitány neje, Meggan Williams szindrómás.
Micsodás? Kapcsolatban áll azzal, hogy írástudatlan?  

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Avengers képregények
« Válasz #265 Dátum: 2005. Január 26., 15:01:42 »
Idézet
Jaj te, hát zavarba jövök… 

Kérlek, én semmiképpen sem szeretnélek zavarba hozni, csak leróttam jogos hódolatomat. Ugye nem utasítod vissza?
Idézet
De ha napelemes minek neki tápcsatorna?    Vagy ne akadjak fel apró részleteke, egyszerűen csak akart egyet és megkapta?

     
Idézet
De miért tért vissza az eredetihez? (Attól eltekintve, hogy az olyan olvasók, mint én örüljenek?)
Hm, szerintem nagyon is rátapintottál a tényleges válaszra. A képregény szerint pedig lényegében mindhárom esetben elfogyott a növekvő széruma, mivel neki nem sejtszinten van beivódva, mint Pym, vagy Darázs esetében. Azt viszont, hogy miért nem kért újat Pymtől, ne kérdezd, mert magam sem tudom megmagyarázni. De szerintem ők se...
Idézet
Újabb kérdés, csakhogy örülj!   
Jajj, most meg én jövök zavarba (hol egy elpiruló smiley?).
Idézet
A Force Works is valamilyen oldalág, nem? Miről szól?
Igen, valóban egy oldalág, vagy egy vadhajtás. Amikor a Nyugati Party Angyalokat megszüntették (AWC 102. szám), az ottani tagok értelemszerűen nem voltak boldogok (így utólag bevallom én sem, nagyon kedveltem azt a sorozatot is.) Vasember -aki ekkor már nem volt teljesen önmaga - pedig annyira nem törődött bele, hogy azon nyomban megalapította a Force Works (Erőművek) nevű csapatot, ami gyakorlatilag a feloszlatott nyugati tagozatból állt. Az első tagok: Vasember, Energikon, Skarlát Boszorkány, USA Ügynök, 2. Póknő. Aztán az első számban meghalt  Energikon  (aki meglepő módon elég sokára támadt csak fel) és csatlakozott hozzájuk Century (Évszázad?). Sajnos túl sokat nem tudok én sem róla, csak két számot olvastam eddig, de mindenképpen be akarom gyűjteni ezt a sorozatot is, mely csak huszonvalahány számot ért meg.
A hangyás okfejtés is tetszett   . Csak annyit tennék hozzá, hogy volt olyan rész, ahol az Ultron által irányított Hangya elég komolyan megizzasztotta az Angyalokat (Vasember, Fekete Párduc, Energikon) szóval nem szabad lebecsülni a drága kis hangyákat.
Idézet
...életem egyik nagy felismerése volt, mikor rájöttem, hogy Britannia Kapitány neje, Meggan Williams szindrómás.
      hogy mi van? Megtennéd, hogy ezt kifejted, kedves doktornő? Igazán érdekelne.
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető Margali

  • Sólyomszem
  • *
  • Hozzászólások: 43
  • Karma: +0/-0
    • http://
Avengers képregények
« Válasz #264 Dátum: 2005. Január 26., 11:54:51 »
Idézet
Margali, érzelmeim irányodba egyre csak erősödnek   remélem, velünk maradsz.
Jaj te, hát zavarba jövök…  

 De ha napelemes minek neki tápcsatorna?    Vagy ne akadjak fel apró részleteke, egyszerűen csak akart egyet és megkapta?

Idézet
Ekkor történt, hogy a Fekete Özvegyet, akit fogságban tartottak, keresték a csapat tagjai, de Sólyomszemet hátrahagyták a személyes érintettség miatt (mivel akkor szeretők voltak).
Hát ez az, furák az angyalok, a személyes érintettség nem szokott probléma lenni a változatos mentő akciókban, sőt általában ez lényeg, de azért megnyugtató, hogy mégis így lett.
 De miért tért vissza az eredetihez? (Attól eltekintve, hogy az olyan olvasók, mint én örüljenek?)

 Újabb kérdés, csakhogy örülj!    A Force Works is valamilyen oldalág, nem? Miről szól?

Idézet
Szerinted milyen érzés az, amikor mondjuk egy rakatnyi vörös hangya hirtelen bekúszik a ruhád/jelmezed/páncélod alá és a legkellemetlenebb helyeken kezdenek el harapdálni? 
Jó, értem, hogy a hangya harapás rossz dolog, de ahhoz, hogy végzetes-mindent elsöprő csapást mérjek a megátalkodott ellenemre, nekem mint szuper gonosznak, más esetekben legalább hónapokig kell alantasabbnál alantosabb fortélyokon dolgoznom, vagy „vége az egész világnak” ágyúkat építeni.  Míg a hangyák ellen elég beugrani csatába menet egy vegyesboltba, egy kis hangyátlanítóért, a fortélyos rész, meg annyi, hogy oda kell figyelni ne a hangya csapdát válassza az emberiség ellensége. Na jó az igaz, hogy így már nem sok idő marad valami kellőkép fenyegető és hangzatos név találásához, a „Véged Hangya! Itt a Raid!” már olyan snassz.  

Idézet
Az okfejtésed Rick Jones-szal kapcsolatban hibátlan és nagyon tetszett, főleg a törpés összehasonlítás. Hm, én megadom neked a képregény háttérpszichologóia professzora címet 
Köszönöm a címet, ez igazi megtiszteltetés!    (Nem hiába az a sok év…) Büszkén viselem, már csak ezért is mert életem egyik nagy felismerése volt, mikor rájöttem, hogy Britannia Kapitány neje, Meggan Williams szindrómás.

Idézet
Hát ezért az egyik kedvenc karakterem Rick Jones. Lassan több képregényt tettem fel magyarul vele, mint Pókemberrel... 
Hát bizony fontos, hogy tudjunk azonosulni egy szereplővel. A Disney-nek is bejött.  
« Utoljára szerkesztve: 2005. Január 26., 11:56:36 írta Margali »
[span style='font-family:Courier'][span style='font-size:8pt;line-height:100%'][span style='color:green']a képregény háttérpszichologóia professzora [/span][/span][/span]

Nem elérhető kaine

  • Hulk
  • *****
  • Hozzászólások: 1182
  • Karma: +3/-2
Avengers képregények
« Válasz #263 Dátum: 2005. Január 24., 20:40:07 »
Idézet
Rick Jones már rég lenyomta volna Fátumot,. meg Galactus-t, ha tudná változtatni a méretét.
 Ennek nyomán igen tartalmas megállapításra jutottam: ez a fiatal ember nem egyszerűen dicső fajunk képviselete a szuper képességek uralta világban,

 Rick a 8. törpe! A kor átlag kis embere, aki ugyan közel van főhőshöz, ő maga sosem válhat azzá, élte valami nagyobb kiszolgálására irányul, amiből ő maga sosem részesül, de ami ellne küzd az rá is épp oly fenyegető, mint a hősre, egyetlen különlegessége a többi átlag embertől, hogy felismeri ezt a fenyegetést, így vagy úgy. Sosem lesz belőle dicső Bosszú Angyal, ahogy Kukából sem lesz herceg és az örök szerelmet sem találja meg.
Hát ezért az egyik kedvenc karakterem Rick Jones. Lassan több képregényt tettem fel magyarul vele, mint Pókemberrel...  

Nem elérhető letsgo

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 417
  • Karma: +0/-0
    • http://www.halozsak.ini.hu
Avengers képregények
« Válasz #262 Dátum: 2005. Január 24., 17:39:14 »
Idézet
Igennnnnn!!! Végre! Egy reakció és vélemény      
Margali, érzelmeim irányodba egyre csak erősödnek     remélem, velünk maradsz.
Itt kezd kialakulni valami!