Szerző Téma: Bosszú Angyalai képregények  (Megtekintve 548854 alkalommal)

0 Felhasználó és 8 vendég van a témában

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Avengers képregények
« Válasz #351 Dátum: 2005. Július 27., 18:29:18 »
Kedves mindenki! Az ember pár hétre kórházba vonul és már senki nem veszi a fáradtságot - kivéve téged, Vlad - hogy hozzászóljon??? Ejnye, csak jöjjek vissza állandóra, és lesz nemulass.   És igy akartok ti még antennás, sárga páncélos Vasembert látni?
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető Troll

  • HálóZsák tag
  • Vader nagyúr
  • *
  • Hozzászólások: 1289
  • Karma: +1/-0
Avengers képregények
« Válasz #350 Dátum: 2005. Július 22., 11:17:57 »
Frissülés történt... - X-ek a Bosszú Angylai ellen 4/4. rész

Nem elérhető Vlad

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 53
  • Karma: +0/-0
Avengers képregények
« Válasz #349 Dátum: 2005. Július 08., 15:20:42 »
Nah, hirtelen felindulásból leszedtem és elolvastam az eddig 3 részt, és ezek után már nagyon várom a 4.-et.  
Jó kis mini, legalábbis én nem sok sztorit ismerek Magnetó jófiús korából, úgyhogy számomra kötelező darab. Az Angyaloknál valahogy az az érzésem van, hogy CS.K. túl táp, nem?   Legalábbis sztem elég durva. Érdekes módon csak most tűnt fel, eddig egyszer sem. Vagy csak kevés sztorit olvastam vele...
« Utoljára szerkesztve: 2005. Július 08., 15:21:50 írta Vlad »
With no power comes no responsibility

Nem elérhető Galen

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2272
  • Karma: +9/-0
Avengers képregények
« Válasz #348 Dátum: 2005. Július 08., 13:47:18 »
Frissültünk...Xmen az angyalok ellen 3/4

Az tuti, hogy azért nem fizetek, hogy kinyírják bazmeg.

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Avengers képregények
« Válasz #347 Dátum: 2005. Június 16., 09:54:17 »
Hollárihó!

Na, mi a helyzet? Mindenkit annyira megviselt a börze, hogy már írni sem bír? Azért annyira nem volt az rossz. Sikerült ismét bővítenem már eddig sem jelentéktelen Avengers gyűjteményemet. És elhatároztam, hogy legközelebb, ha minden jól megy, akkor befektetek egy-kát igazán drágább és ritkább képregénybe is. Mert most is láttam Martinnál 100. szám alatti Avengers képregényeket 15-75 EUR között, és csak a szívemet fájdította velük. Na de majd legközelebb.

Közlöm az egybegyűltekkel, hgoy masszívan dolgozom az előzetesben ígért kiadványok fordításán, hamarosan megleszek az Avengers 2-vel, amiben utoljára lesz szerencsénk az Angyalok köreiben Vasembert a legendás, és sokak nagy tetszését elnyerő aranysárga péncáljában látni   S majd az állatok is leesik, amikor látjátok, hogy milyen ravasz kis kiegészítőket tud csatolni hozzá  

Kinek mi a véleménye a New Avengers-ről? Nekem eddig az 5-ik számig volt szerencsém olvasni, de ez végre igazán jó lett, már nagyon várom a folytatást.

A New Thunderbolts-szal kapcsolatban pedig csak annyit, hogy nem kell aggódni Molzo, mindig is lesz elég rosszfiú   De persze én sem vagyok híve a mértéktelen feltöltésnek, mert akkor kivel fognak harcolni? Szaddámot már elfogták   Ez a Genis dolog meg kíváncsivá tett. Hisezn, Palik Laci után szabadon: De hova tűnt Rick Jones??!!!
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető kaine

  • Hulk
  • *****
  • Hozzászólások: 1182
  • Karma: +3/-2
Avengers képregények
« Válasz #346 Dátum: 2005. Május 26., 15:27:34 »
Pedig ez az egyetlen lehetőségük a normálisabb életre.

Nem elérhető molzo

  • Sólyomszem
  • *
  • Hozzászólások: 48
  • Karma: +0/-0
Avengers képregények
« Válasz #345 Dátum: 2005. Május 26., 14:46:22 »
A New Thunderbolts-ot én is olvastam és meglepődtem amikor Genis, Photon néven jött elő. Ráadásul majdnem meztelenül, persze a csillagos testén ez nem olyan feltűnő. Most akkor Photon megint Csodakapitány lett.
Egyébként nekem nem tetszik, hogy lassan minden bűnöző jófiú lesz és belép a Mennydörgőkhöz.

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Avengers képregények
« Válasz #344 Dátum: 2005. Május 24., 16:19:54 »
Kaine (és mindenki más): annyit hozzátennék, hogy a jelenleg futó New Thunderbolts sorozatban jelen van Genis, de nagy változások alatt (átmegy Photon-ba, és egy hasonló gubóból támad fel, mint Warlock szokott), valamint szó sem esik Rickről. Szóval engem isérdekel, hogy mi történt velük a végén.
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető kaine

  • Hulk
  • *****
  • Hozzászólások: 1182
  • Karma: +3/-2
Avengers képregények
« Válasz #343 Dátum: 2005. Május 24., 11:48:53 »
Idézet
Idézet
Regnar: Azzal, hogy egyesült Mar-vell-el nem lett szuperereje igaz? Mintah olyat olvastam volna, hogy külön is tudnak válni? Vagy most hülyeséget kérdezek?
Hm, bár vannak alapvető fogalmaim a témáról, vagy talán annál még több is, de ennek igazán Kaine a szakértője, szóval Kaine: mi most az aktuális helyzet?
 
Bár a Captain Marvel sorozat legutolsó részeit még csak most szereztem meg, így pont a végkifejletet nem ismerem még, de a sorozatban végig az ment, hogy Rick maradt ugyanolyan ember, mint mindig, csak éppen amíg ő a Földön volt, addig Captain Marvel a negatív zónában. Ha Rick összecsapta a karperecét, akkor cserélődtek ki. Illetve mindig annak kellett, aki éppen a Földön volt. Szóval Rick mindig elcseszett pár dolgot és ha már nagyon nagy gáz volt, akkor behívta Marvelt. Egy idő után már nem is a negatív zónába került az, aki nem a Földön volt (épp itt tart a sorozat a Spidertomon), hanem valahova egészen máshova.
De különválni nem tudnak.
Ahogy elolvasom a végét, kiegészítem még ezt a befejezéssel.

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Avengers képregények
« Válasz #342 Dátum: 2005. Május 24., 09:58:50 »
Na, bár most is rengeteg munka van, de egy kicsit engedek a csábításnak, és érdemben reagálok.
Idézet
Regnar: Akkor most Góliáttal mi lett?
Kérlek szépen, már a 98-as számban visszatért, egy amnéziás Herkulessel. És ez belesodorta őket egy Olümposz elleni háborúba, mely a 100. számban csúcsosodik ki.
Idézet
Regnar: Azzal, hogy egyesült Mar-vell-el nem lett szuperereje igaz? Mintah olyat olvastam volna, hogy külön is tudnak válni? Vagy most hülyeséget kérdezek?
Hm, bár vannak alapvető fogalmaim a témáról, vagy talán annál még több is, de ennek igazán Kaine a szakértője, szóval Kaine: mi most az aktuális helyzet?
Idézet
Regnar: A zodiak-nak van, vagy volt emberi változata is, ha jól tudom. Úgy értem nem csak robotok alkották, hanem emberek is, a szintén a csillagjegyekről elnevezve.
Jól tudod, volt egy emberi Zodiák is, akiket pont a gépi Zodiák csalt tőrbe, és vette át a szerepüket, Nick Fury    öccsének vezetésével. Illetve annak LMD-je vezetésével. Csak egyikük maradt meg, a Bika, de őt meg Holdlovag takarította el az útból.  
Idézet
Regnar: Űrfantom képességének azért megvannak a határai. A halhatatlanságot és a mágikus erőket nem tudja imitálni, mert valami történik vele ha megpróbálja.. (azt sajnos nem tudom, hogy mi, azt hiszem ő is bekerül a dimenziójába, - de lehet hogy hülyeséget beszélek.)
Hogy mennyire nem beszélsz hülyeségt, az hamarosan kiderül, terveink szerint legalább is.  
Idézet
Regnar: Mockingbird volt a nő azt hiszem (ne kérdezétek a magyar nevét azokkal hadilábon állok).
Ha Seregély (vagy Csalimadár   ?)volt az, akkor a második történet az, amire gondolsz. Az egyik legjobb Nyugati parti történet, mindenképpen felkerül.
Idézet
Regnar: Leborulok előttetek. Ez nagyon szép munka volt. Gratulálok hozzá mindenkinek, aki részt vett benne. Úgy gondolom, ha valaki nem is nagyon szerette eddig az Angyalokat, ha elolvasta a Kree-skrull háborút és a hozzájuk csatolt kiegészítéseket, akkor biztosan más szemmel néz rájuk ezentúl.     
Köszi mindenki nevében.
Idézet
Margali: Kvazár beavatása (  ) c. történet különösen tetszett. (Mi az, hogy egy oldal hiányzik?  Látnom kell! Ez sosem fog nyugton hagyni, így nem teljes az életem!) Habár megígértem nem leszek gonosz, de egyszerűen bájos, ahogy a „tekintélyes”, nagy öreg angyalok civódnak az ifjonc „szöszin”, és hogy mindez egy „akkor 8-kor nálad-dal” végződött Hát…  Sólyomszem milyen sértődött volt! Tényleg nagyon jók a rajzok, képtelen vagyok nem belelátni, amit nem kéne… 
Margali, Margali, nem csalódtam benned.  
Idézet
Blue S.: Sebaj, bízom Farek ízlésében. Eddig bejött. 
Köszönöm szépen. Igyekszem, hogy továbbra se okozzak csalódást.
Kaine: Hát igen, azok a számadatok valóban nem egyszerűek, én is jókat szórakoztam rajtuk. De az nem lehetett normális, aki nekiállt és kigyűjtötte őket. Respect!  
És még annyi, hogy a távoli jövőben tervbe van véve, hogy meglátjuk a szép új jövő világot, ahol a Rickben rejtező erő már nem olyan egyedi...
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Avengers képregények
« Válasz #341 Dátum: 2005. Május 20., 09:27:04 »
Köszönöm, köszönjük mindenkienk az értékes és dicsérő hozzászólásokat a gigantikus Avengers 97-tel kapcsolatban. Tovább megjegyeztük a neveket, szóval ha ezentúl nem kapunk minden rész után ezektől az emberektől hasonló hosszúságú értékelést, akkor    
Hamarosan érdemben is reagálok a felvetett észrevételekre és kérdésekre, de egy kis időt még kérek, mert  amunka dandárja van. Köszi.
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető kaine

  • Hulk
  • *****
  • Hozzászólások: 1182
  • Karma: +3/-2
Avengers képregények
« Válasz #340 Dátum: 2005. Május 17., 15:53:51 »
Idézet
Hogy lehet sok a bunyó egy olyan történetben ahol a címben 'háború' szerepel?
Nagyon egyszerűen.    Úgy, hogy maga a tényleges Kree-Skrull háború gyakorlatilag nem is létezett a történetben, csak a Földre gyakorolt hatását láthattuk. Ha már ők nem háborúztak, holott ez a címe, akkor a többieknek minek kellett annyit?  

Nem elérhető molzo

  • Sólyomszem
  • *
  • Hozzászólások: 48
  • Karma: +0/-0
Avengers képregények
« Válasz #339 Dátum: 2005. Május 17., 08:38:34 »
Ilyen hosszú hozzászólások után az enyém elég rövidnek fog tűnni.
Én is csak gratulálni tudok! Végére értünk egy nagyszerű történetnek és micsoda extrákkal kiegészítve. Nekem minden szempontból tetszett mert egyszerű honosítás, hanem a mellékletekkel ismeretterjesztő is. És végül még levelezési rovat is került mellé.

Nem értek egyet Kaine-nel amikor ő 4-5 ponttal értékeli, mert annál sokkal többet ér. Márpedig azért, mert bár a történet mai szemmel nézve régiesnek tűnik, nagyon meghatározó a későbbiekben. Olyannyira több későbbi történet is erre épül és sok karakter számára meghatározó esemény. Hogy lehet sok a bunyó egy olyan történetben ahol a címben 'háború' szerepel?  

A történetben szereplő omni-sugár főszereplője az Élj Kree vagy halj ki! tie-in-nek is de ott én omni-hullámnak fordítottam, mert az ereditben omni-wave szerepelt.  De azért pont összecseng a történetek honosítása mert az Avengers v3 #7-ben pont utalnak is a v1 #96-os számára.

Végezetül, már várom az előzetesben feltüntetett történetek honosításait.

Nem elérhető kaine

  • Hulk
  • *****
  • Hozzászólások: 1182
  • Karma: +3/-2
Avengers képregények
« Válasz #338 Dátum: 2005. Május 14., 20:40:45 »
Bár én eddig csak töltögettem, kifejezetten Rick Jones miatt érdekelt a történet, mivel ő az egyik abszolút kedvencem és ez elég jelentős esemény volt az életében. De úgy voltam vele, hogyha kész lesz, egyben elolvasom mind a 9 részt az extrákkal együtt, ahogy a rendes képregényekben is szoktam. Bár maratoni cucc volt, majdnem 7 órát vett igénybe és most fejeztem be, de tartottam magam hozzá.
Kezdjük a véleménnyel: a történet jó hosszú volt, úgy éreztem, hogy az első néhány rész nem is igazán passzol az egészbe, mintha nem is lett volna annyira odavaló. Talán előzménynek jó volt. Vízió testébe a barangolás teljesen feleslegesnek tűnt és nem is igen tetszett. Ugyanígy az Inhumans szereplés is elég felesleges volt szerintem. Az egész történetről különben egy 4-5 pontot adnék (10-ből), Rick ide, vagy oda, nem fogott meg igazán. Túl sok volt benne a felesleges (és nem felesleges) bunyó. Látszott rajta erősen, hogy mennyire régi sztori és ellentétben egy Pókember történettel, ez tényleg hátrány nála. Viszont a "korához képest" nem volt rossz. Olyan érzésem volt, hogy egyszer el kell olvasni, mert nagy esemény volt, de még egyszer nemigen fogom. Kicsit úgy érzem, hogy nem hozták ki a sztoriban rejlő lehetőségeket, de persze megintcsak azért, mert régi és ez az első próbálkozás volt egy nagy csillagháborús történetre. A What If baba tényleg édi volt    és a "három tehén lelőtt engem"-en jót röhögtem.
Tényleg fura volt, hogy pont Pókember sérült le, de talán azért, mert a fizikai ellenállóképessége neki volt a leggyengébb (ha nem vesszük a Kapit persze).
A beleölt munka viszont dicséretes, talán egyedül a klón-sztorinkkal tudjuk lefőzni (hosszban esetleg az Infinity sorozattal, vagy az Elveszett Istenekkel), azt hiszem más még nem csinált ekkora volumenű melót, az extrák pedig tényleg példátlanok.
A beírás a Michotól megszokott minőség, nekem mindig nagyon tetszett és volt egy a 95. rész 18. oldalán, ahol egy szöveg árnyékolva volt beírva magyarul a képbe, az óriási volt. Néhány elírást azért találtam, ha még nem szólt senki érte, akkor:
89/16 (rész/oldal): Mint helyett Mit van
97/47: élén helyett éléln
97/48: demokraitikus demokratikus helyett
A fordítás is tetszett általában, talán négy szó volt, amit másképp adtam volna vissza, amik:
90/08: kísérleti egerek--> kísérleti patkányok
94/18: tengerimalacok --> kísérleti nyúlak
96/10: I wonder lehetett az eredeti, ami szinte sose jelent "csodálkozom"-ot, hanem "kíváncsi lennék"-et
97/11: a régi Human Torch neve is Fáklya biztosan, hisz az F4-es Fáklyának is Human Torch a neve, csak az elejét nem fordítottuk soha magyarra.
Ennyi (közben jegyzeteltem   ).
Kérdés: Carol Danvers ugyanaz, akit ismerünk és szeretünk? Ha igen (és biztosan igen) hogy lett belőle Ms. Marvel, vagy bárki, aki előbb volt?  

A számadatokon jókat röhögtem, például mikor kiderült, hogy az 570 addig megjelent Avengersből 232-ben kilépett valaki, azaz majdnem minden második részben!  
A jelmezét 351 esetben változtatta meg valaki, vagyis kevesebb, mint minden második részben!  
Jarvist 20-szor verték el    Szegény, 80 évesen 20 verés, főleg, hogy gondolom nem gyerekek voltak, hanem mind valami szuipererejű fickó, szóval csodálom a kitartását, hogy még nem mondott fel-  3-nál többször!    
16 quinjet pusztult el! Na ez se semmi! Tony Stark ide, vagy oda, ki bírja ezt számlával?
A 10 ellenségnél Thanos a legveszélyesebb, tényleg, de nem gondoltam soha Avengers ellenségnek. Mindig valami kozmikus csapat, vagy ember ellensége volt inkább, nem is tudok olyan Avengers mondani, amiben vele volt bunyó, de ezek szerint van sok.
Még az jutott eszembe, hogy Fekete Villámnak erősen vigyáznia kell, hogy mit eszik, mert egy büfi és megy minden!  
A levelezési rovathoz: elsősorban király ötlet volt!    Másodsorban Thunderstrike meghalt a saját sorozatának végén. Bloodaxe fegyvere nagyon negatív hatással volt a viselőjére, vérszomjassá tette. Eric Masterson Thort megmentve szállt harcba a viselőjével és egy mindent eldöntő csatában legyőzte azt, de belehalt ő is.
A hiánylistán a Spectacular Spider-Man 3 részében az Űrfantom van. És ha reasonable az ár, a Thor volume 2 esetleg érdekelne...
« Utoljára szerkesztve: 2005. Május 14., 20:50:24 írta kaine »

Nem elérhető Blue S

  • Venom
  • ***
  • Hozzászólások: 397
  • Karma: +3/-0
Avengers képregények
« Válasz #337 Dátum: 2005. Május 14., 18:16:37 »
Tegnap késő este én is elolvastam.

Gratulálok a Honosítóknak, nagyon szép munkát végeztek.
Az extra oldalak is szépen, igényesen vannak elkészítve. A Levrov mekkora ötlet! Általában én is azt olvasom el elsőként. Most is így történt, és köszönöm szépen a válaszokat.

Az előzetes kíváncsivá tett, már várom az új részeket. Igazság szerint elég hosszú kívánságlistát tudnék összeállítani, de szvsz ezzel mindenki így van. Sebaj, bízom Farek ízlésében. Eddig bejött.  

Regnarhoz hasonlóan én is szívesen olvasnék a Top 10 ellenféllel pár történetet.

Történet:

Rick Jones és a mesterséges intelligencia kapcsolata remek húzás volt az írótól, ők majd később is találkoznak. Kíváncsi vagyok mi lett Góliáttal, remélem , egyszer ezt is megtudjuk. Tényleg elég gyorsan lezárták a sztorit, de ez nem baj, nem kell mindent a végtelenségig nyújtani. (A Marvel ebben úgyis profi.)

A What if... érdekes volt, jó kis bunyó lehetett a végén. Szegény Pókember rendesen megsérült.

További jó munkát az Avangers honosításokhoz!  

Nem elérhető Margali

  • Sólyomszem
  • *
  • Hozzászólások: 43
  • Karma: +0/-0
    • http://
Avengers képregények
« Válasz #336 Dátum: 2005. Május 13., 18:15:30 »
Be kell valljam én is extrákkal kezdtem. De hát nem természetes, ha az ember valahol látja kiírva „Margali”, gyorsan elolvassa! Látom gáttalan vágya féktelen tudása fitogtatására, mit se apad!    Akkor nincs többé egy fia északi isten sem? Mi lett a kiegészítőikkel, a trollokkal, ez elfekkel? De a többi isten család még meg van, nem? Hány is van? A görögök kivételével ők nem szerepelnek túl gyakran… Szóval várom a levelezési rovat folytatványát!
Milyen szép befejezés is ez, mily megnyugtató, hogy egyszer túlnépesedett fajunk minden egyede ilyen giga-hűha erős kozmikus lény lesz! Nyilván nagy-nagy harmónia és összhang fog uralkodni az egész univerzumban… Micsoda tragédia is ez a történet valójában.   De legalább már ki merték mondani, hogy ezek a Rick Jones fajták milyen hatalmas erők az univerzumban, így mint realizálódott ellen fél könnyebb velük szembe nézni.
  Nem csodálom, hogy a Legfőbb Intelligencia beadta ennek Mar-well-nek, hogy csak az egyesüléssel mentheti meg Rick életét, mi lett volna, ha elkezd máshol egyesülgetni… szörnyű milyen egy ilyen-olyan ez a skrull királylány, mikor megmondtam, hogy toronyba kellett volna zárni.   Szegény király, meg az az áldott jó szíve!
A történet egyik pontján, ahol Wanda elvesztette a fonalat, no ott én is… de talán a lényeg át jött: ne vedd fel, ha omni sugarat találsz a földön, mert bánt, ugye?  

Szent egek!   Én eddig nagyon nyitottnak gondoltam magam, de Rick és Legfőbb közös porontya azért még nekem is betett. Nem gondoltam volna a Marvel-ről, hogy ilyen bátrak! Fajok közti szaporodás úgy tűnik viszonylag hamar uncsi lett, kísérletezni kellett valami újjal? Bájos baba!  

A 10 leggonoszabb kapcsán szeretném kérdezni: Immortus Franklin R. nagybátya?   Sok ez nekem...

Kvazár beavatása (  ) c. történet különösen tetszett. (Mi az, hogy egy oldal hiányzik?   Látnom kell! Ez sosem fog nyugton hagyni, így nem teljes az életem!) Habár megígértem nem leszek gonosz, de egyszerűen bájos, ahogy a „tekintélyes”, nagy öreg angyalok civódnak az ifjonc „szöszin”, és hogy mindez egy „akkor 8-kor nálad-dal” végződött Hát…    Sólyomszem milyen sértődött volt! Tényleg nagyon jók a rajzok, képtelen vagyok nem belelátni, amit nem kéne…    

Köszön az előzetest! Izgatottan várom! Igazi öröm, hogy ilyen régi vágásúak maradnak a történetek!

Van valami szép abban, hogy egy lefelejtett tehén sem vész el a M.U.-ban. Talán ez is a legszebb benne. Jó volt eme fennkölt gondolatra rádöbbeni, a leírások alapján.

Minden nagyon csodálatos volt, egy fárasztó hét után felüdülés volt olvasni!  

Szép-szép, hogy ilyen hosszú csak azt sajnálom, hogy az utolsó, ugye nem is? Nincs olyan szereplő, sorozat, ami ne éledhetne újjá, ennek az elvnek nyilván érvényesülni kell a képregény kockákon kívül is…
[span style='font-family:Courier'][span style='font-size:8pt;line-height:100%'][span style='color:green']a képregény háttérpszichologóia professzora [/span][/span][/span]

Nem elérhető regnar

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1404
  • Karma: +0/-0
Avengers képregények
« Válasz #335 Dátum: 2005. Május 13., 16:03:07 »
Nos elérkezett a háború vége. Igazából megvallva, legelőször nem a történet végét olvastam el, hanem egyből rácsaptam a töménytelen mennyiségű extrára, csak utána jött a sztori, de most megpróbálom ráncbaszedni magam, szóval szépen sorjában..

Borító. Hivatalos borító. Mit mondjak. lényegében beleillik az eddig megszokott formába, tömegszereplős, a már megszokott feliratozással. Tetszik. "Unofficial" borító   Egyrészről Nagyon szuper lett, jó a színválasztás, a kép, a betűtípusok. Nagyon tetszik ezzel a színnel a Bosszú angyalai felirat, meg tetszik, hogy csak a betűk vetnek árnyékot, a fehér körvonal nem. Másrészről - bár nem tartom tőle rosszabbnak a borítót - de nem hazudtolhatom meg magam, szóval a bal felső sarokban az effekt először furcsa volt, de miután nézegettem vagy három-négy percig a képet megszoktam és megbarátkoztam vele. Amit viszont furcsállok, hogy miért nem folytatódik a kék osztás a Kapitány bal lába és a sárga palást közötti részen. Mondjuk elég nehéz kivenne a "laokon-csoportból", hogy kinek a piros micsodája kivel van, de ahogy néztem oda már csak a piros háttér jutott. (persze lehet hogy tévedek, de én úgy látom) meg a piros rész egészen elhalványul, de a kék a bal alsó sarokban annyira nem. DE ez csak az én hülyeségem, szóval ez a borító is remek lett.

Képregény. Stílusában nem változott, ezért nem is írnék róla újabb "elemzést", hiszen csak ugyanazt tudnám írni mint eddig. Előtérbe helyezi a semleges, egykitöltősznes háttereket, a figurák többnyire arányosak,(Jó mondjuk a második képregény-oldalon, amikor az egyik idegen lény kap egy pofont, azért a feje elég érdekesen áll a testéhez viszonyítva..  A 10. kéregényoldalon Kapi pajzsa mintha más mintázatú lenne, bár lehet, hogy csak nyomdai hiba. (máshol is ltáni hasonlót a képregényben.)

Történet. Nem gondoltam volna, hogy Craddock - nem Craddock. Meg folyamatosan az az érzésem, hogy olyan hamar zártál le a történetet. Szerintem belefért volna még egy rész. Akkor most Góliáttal mi lett? Először el sem tudtam képzelni, hogyan fogja Rick Jones megmenteni a világot. (Mivel nem ismertem még a történetet) De lényegében nem is ő mentette meg, csak áttételesen. Tehát nem csak saját erejéből sikerült neki, igaz az agyát használniak kellett. Azzal, hogy egyesült Mar-vell-el nem lett szuperereje igaz? Mintah olyat olvastam volna, hogy külön is tudnak válni? Vagy most hülyeséget kérdezek?

Beírás/Fordítás. Mivel az angol eredetit nem ismerem, nem tudok érdemben nyilatkozni a fordításról, de a magyar szöveg jól követhető és olvasható. a mondatok jól szerkesztettek, nincs magyartalanság, szóval a fordítás is biztosan ilyen jó!  

Extrák. Már mennyiségükben is lebilincselőek, nem hogy tartalmukban.
A történet születéséről, fejlődéséről szóló értekezés érdekes. Tetszett, ahogy az alapelképzelésről ír. voltak a kree-k meg a skrullok, aztán egymásnak kellett esniük.  
A What if történet eléggé elvetemültre sikeredik.  Főleg amikor a föld összes szuperlénye egybegyűlik.. És nem beszélve az egyéb segítőkről, akik vitorlás hajón érkeznek.   A Föld ekkora szerepű lenne a milliónyi bolygós galaxisban?A Intelligencia és Rick Jones egyesülése meg szerintem nem is olyan rossz ötlet. Simán belefért volna a "normál" történetbe is. mondjuk ze a What if egy kicsit tömény lehet.. (Ja és erősen sérelmeztem, hogy mindenki talpon, csak az egyik legfürgébbet, pókembert viszik bekötözve   )

A 10 legfőbb ellenség lista is tetszik. A zodiak-nak van, vagy volt emberi változata is, ha jól tudom. Úgy értem nem csak robotok alkották, hanem emberek is, a szintén a csillagjegyekről elnevezve. Bár a robotokból is többről tudok, tehát rák I rák II stb..
Űrfantom képességének azért megvannak a határai. A halhatatlanságot és a mágikus erőket nem tudja imitálni, mert valami történik vele ha megpróbálja.. (azt sajnos nem tudom, hogy mi, azt hiszem ő is bekerül a dimenziójába, - de lehet hogy hülyeséget beszélek.) Őt a képességei ellenére nem érzem 8-as szintűnek. Én 6-ot adnék neki.
Thanos-nál ne felejtsük ki, hogy még teleportálni is tud.. 10 társát is el tudja szállítani egyszerre.. meg a sugárról amit a szemeiből és kezéből tud kilőni... szóval kemény a fickó!!! A felsorolt 10 közül én is neki adnám az első helyet.
Hú de megnéznék elolvasnék egy ilyen csatát ezekkel a gonoszokkal. Igaz nem szólna másról a történet csak rombolásról, meg harcról de ...  

A kártyát hol lehet igényelni?   Nem is értem miért nem dobják piacra. Kiszoríthatnák vele a telefonokat, és Amerika Kapitány, Capcom    néven új telefontársaságot alapíthatna.   Mondjuk azt nem értem, hogy mit is takar a kifejezés, hogy aláírás kódolt. Be kell ütni egy személyes "pin-kódot" hogy elinduljon? Nem lett volna egyszerűen újjlenyomat-azonosítót beleszerelni?
Csak 2500-ig hívhatnak le pénzt? Egy-egy nagyobb bunyó utáni károkat biztosan csekken fizetik, nem erre vesznek fel pénzt. Az kevés lenne  

Kvazár beavatása. Hihetetlen, hogy Kapi és Sólyomszem majdnem egymásnak esik egy tagjelölt miatt (No nem szó szerint). Aztán meg mintha egy tárgy lenne - A te területeden van -Tied, vidd   Nagyon tetszik, hogy a történetből kiderül,hogy megmentette őket, ismerik is már régen, de hogy egyáltalán tagjelölt lehessen, jön a papírmunka. aztán orvosi vizsgálat - egy Szuperhősnek  
Azért Kapinak leesett az álla a Holdközet láttán. Tetszik az a rajz.
Ja és a Tűz ura! Legelőször a magyarországon kiadott Pókemberben találkoztam vele, jót bunyózott Pókival, és rögtön megkedveltem.

És a LEVROV!! Mekkora ötlet. Érdekes volt elolvasni a többiek kérdéseit és a kapott válaszokat is. Mockingbird volt a nő azt hiszem (ne kérdezétek a magyar nevét azokkal hadilábon állok). több Ultron volt mint 12?! Na most már nagyon várom, hogy kiderüljön, hogy is volt a dolog...
Ahogy látom a válaszok feletti 1-es számból, számíthatunk még ilyenre?

Az extra anyagban két hibát vettem észre. Az "egy nagyszerű kis háború" fejezetben - egymásnak erezsteni van, ereszteni helyett. Levrovban Kaine kérdésénél Mikor Bánult meg.. bénult helyett De kit érdekel, ekkora munka mellett ez igazán elenyésző  

Összességében. A Képregénytörténet nagyon jó, bár újra el kell majd olvasnom az egészet, hogy felelevenedjenek az első rész eseményei. Az Extrák, amelyek kísérték őket, szintén fantasztikusak voltak.
Ami pedig az utolsó részhez kapcsolódott az Zseniális, Hihetetlen és Elképesztő. Ennyi munkát belefektettetek - és meglett az eredménye. Az extra részek a sorozaton sokat emeltek, és az utolsó rész extrái feltették rá a koronát! Nem érdekel a szóismétlés, vagy hogy ismétlem magam. Fantasztikus. Élmény volt olvasni, mind a képregényt, mind a kiegészítéseket. Látszik rajtuk, hogy olyanok dolgoztak rajtuk, akik szeretik azt amit csinálnak. Személy szerint köszönöm az élményt. (nem érdekel, ha behízelgőnek tűnnek a mondataim   ) Leborulok előttetek. Ez nagyon szép munka volt. Gratulálok hozzá mindenkinek, aki részt vett benne.  Úgy gondolom, ha valaki nem is nagyon szerette eddig az Angyalokat, ha elolvasta a Kree-skrull háborút és a hozzájuk csatolt kiegészítéseket, akkor biztosan más szemmel néz rájuk ezentúl.    

Nem elérhető Nitro

  • Az egyedi titulusú
  • Hulk
  • *****
  • Hozzászólások: 1165
  • Karma: +3/-1
  • Nem: Férfi
    • http://nitro1.fw.hu
Avengers képregények
« Válasz #334 Dátum: 2005. Május 13., 12:06:08 »
Szeretném jelenteni, hogy nagyon szép lett.  
Bár a sztorit még nem olvastam el (ti is mindig a levrovval kezdtek?   ) de a bónuszoldalak nagggggggyon jók lettek. Ezekkel baromi sok munka volt, az lárszik rajtuk, de hihetetlen igényesre sikerült az egész.  

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Avengers képregények
« Válasz #333 Dátum: 2005. Május 13., 09:40:48 »
Szia Mindenki!

Remélem, már legtöbben elolvastátok azt az új extra nagy frissítést. Aki nem, az sipirc olvasni. Mivel nagyon sok munkánk fekszik benne Michoval és Trollal, ezért nagyon remélem, hogy azok is megtisztelnek minket véleményükkel és hozzászólásukkal, akik egyébként csak olvasni szoktak a fórumon. Előre is köszi.
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető Troll

  • HálóZsák tag
  • Vader nagyúr
  • *
  • Hozzászólások: 1289
  • Karma: +1/-0
Avengers képregények
« Válasz #332 Dátum: 2005. Május 12., 22:35:22 »
A témában frissülés történt - Avengers v1 #97 - A Kree/Skrull Háború 9/9
(fasza lett)

Nem elérhető Dórika

  • Asterix
  • **
  • Hozzászólások: 155
  • Karma: +0/-0
    • http://
Avengers képregények
« Válasz #331 Dátum: 2005. Május 05., 09:23:03 »
Idézet
Miért nincs a 95 és 96 a letöltő oldalon?
Már ott van

Nem elérhető Margali

  • Sólyomszem
  • *
  • Hozzászólások: 43
  • Karma: +0/-0
    • http://
Avengers képregények
« Válasz #330 Dátum: 2005. Május 04., 23:03:31 »
Idézet
Amikor Rick megkapja a tasliját, kicsit béna ahogy megrajzolták..Legalábbis szeritnem.
Furán egyensesen tartja a kezét. Szerintem ez azért van mert az nem Rick, hanem csak egy báb, még kaszkadőrt sem találtak ehhez a jelenethez.

Egyre szimpatikusabb a skrull király. Igazán könnyeden kezeli a dolgokat. "Semmi gond parancsnok, mejen csak vadásza le szépen azokat a betolakodókat a röpcsijén, addig én leverem ezt szökő rabot, aki kiiktatta az őrségem." Laza. Vagy csak hozzá szokott? Lehet, hogy ő volt az egyetlen, aki az egész birodalomban, aki odafigyelet az oktató filmre, ami a földi hősökről szólt, meg a bizarr "úgyis mindig mi győzünk a végén" karmájukról? Kimulatta magát a sanyargatásukkal, most meg úgy is tudja neki és a birodalmának vége, mit aggódjon? De Ronan is elég közvetlen az embereivel, nem sokat foglalkoznak az űruralkodók a formaságokkal.

Mi lesz a következő történet, ha ennek vége?

Miért nincs a 95 és 96 a letöltő oldalon?

Fura, hogy ennyit szenvednek, hogy Magneto meg javult-e vagy sem. Hiszen nincs olyan szupergonosz, aki olyanokat mondana, mint "piha".   Innentől kezdve szerintem értelmetlen az egész csete-paté, ez egy egyértelmű jel. Figyelmetlenek ezek az Angyalok.

Nahát! Milyen hősies ez a Dr Druid!   Vagy csak a kisebbségikomplexusa miatt?   Adhatna belőle ennek a Cs.K.-nak. Nem tudna csak pár kockára eszméletlen maradni, ha felrobban? Legalább egy kicsit szédüljön vagy valami ne embereket mentsen, de szenvedjen!
« Utoljára szerkesztve: 2005. Május 04., 23:04:23 írta Margali »
[span style='font-family:Courier'][span style='font-size:8pt;line-height:100%'][span style='color:green']a képregény háttérpszichologóia professzora [/span][/span][/span]

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Avengers képregények
« Válasz #329 Dátum: 2005. Május 04., 13:08:53 »
Idézet
"Állítsd meg a siklót ..... bármi áron. Beleértve az életedet is"...Könnyen beszél az aki kiadja a parancsot 
Ne legyél már ennyire kukacos! Kapi biztosan maga is megtenné ugyanazt   !
Idézet
"Ez a Kang Kobra, meg a Kang Kong    ez komoly?
Komoly bizony! Talán még magad is találkozhatsz velük.
Idézet
A dalokra rá fogok menni, bevallom van köztük nem egy, amiről még csak nem is hallottam ....
Ez felvet egy érdekes kérdést: van itt valaki, BÁRKI, aki akár csak hallott is ezekről a dalokról, urambocsá' még hallotta is őket, netalán nagy kedvencek?
Idézet
1000 dollár a heti fizujuk? És hol a nemes társadalmi munka? Hol a semmit sem kérő hős?   Húú akkor egy takarító is simán megkeres ott heti..... no adok is fel egy ajánlólevelet magamról     MEg most remélem nem írok hülyeséget, de a csapat fizetett 2000-et hetente a szállásért Tony Starknak, + vasember felvette a heti 1000-est? 
Nem, nem, amikor a csapat fizetett, akkor a fizetés még nem volt. Vagy a fene se tudja. Lehet, hogy neked van igazad. De mindig is tudtuk, hogy Tony Stark nagy üzletember  
Idézet
Remélem hamar jön a következő rész...
A börzéig mindenképpen jön a befejezés.
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető kaine

  • Hulk
  • *****
  • Hozzászólások: 1182
  • Karma: +3/-2
Avengers képregények
« Válasz #328 Dátum: 2005. Május 03., 16:59:05 »
A New Avengers egyik legjobb szövege volt, mikor a Kap mondja Pókembernek, hogy jöhetne az Angyalok közé. Pók: - Úgyis jól jönne az az 1000 dolcsi.
Kap: - Az már nincs, fizetés ugrott.  Pók: - Ez annyira én vagyok, hogy ez már nem is vicces.      

Nem elérhető regnar

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1404
  • Karma: +0/-0
Avengers képregények
« Válasz #327 Dátum: 2005. Május 03., 14:03:18 »
Kree-Skrull háború 8.

Lassan közeledik a végkifejlet..

Borító. No ez a történetre utal.  Kár lenne nagyon argozni, jól sikerült munka. Szép a beírás rajta, meg jók a karakterek rajzai is, de ez tendencia az eddigi borítóknál is.

Képregény. Itt sem lehet nagyon sok úja elmondani. Rajzilag ugyanaz, mint az előzőek, bár itt most kevesebb a semleges kitöltő háttér.
Amikor Rick megkapja a tasliját, kicsit béna ahogy megrajzolták..Legalábbis szeritnem.

Történet.Ezek a Skrull-ok azért nem észlények. Bedőlnek a hologramnak, nem eszük miatt fogják ellopni őket.
szerencsétlen kiadja a parancsot, hogy fésüljenek át mindent, de addigra a csapat már a háta mögött áll... Teljes fejetlenségben vannak. Nem is értem,hogyan dédelgethet egy ilyen civilizáció ekkora terveket  

"Állítsd meg a siklót ..... bármi áron. Beleértve az életedet is"...Könnyen beszél az aki kiadja a parancsot  
De hogy miért kellett megszakítani és helyszínt váltani...Az ember már éppen belemerülne, várja, hogy mit történik, erre "elkapcsolnak" az angyaloktól..    

Beírás. Itt is a szokásos. Érthető mondatok. Az angol szöveget nem ismerem, de jól olvasható magyar szöveggel. Szép munka.


Ez a Kang Kobra, meg a Kang Kong    ez komoly?

A dalokra rá fogok menni, bevallom van köztük nem egy, amiről még csak nem is hallottam ....

1000 dollár a heti fizujuk? És hol a nemes társadalmi munka? Hol a semmit sem kérő hős?   Húú akkor egy takarító is simán megkeres ott heti..... no adok is fel egy ajánlólevelet magamról     MEg most remélem nem írok hülyeséget, de a csapat fizetett 2000-et hetente a szállásért Tony Starknak, + vasember felvette a heti 1000-est?  


Remélem hamar jön a következő rész...
« Utoljára szerkesztve: 2005. Május 03., 14:05:52 írta regnar »

Nem elérhető Troll

  • HálóZsák tag
  • Vader nagyúr
  • *
  • Hozzászólások: 1289
  • Karma: +1/-0
Avengers képregények
« Válasz #326 Dátum: 2005. Május 03., 10:05:54 »
Avenger avenger hátán! - A témában frissülés történt!

Nem elérhető Ezekiel

  • R2-D2
  • *
  • Hozzászólások: 8
  • Karma: +0/-0
Avengers képregények
« Válasz #325 Dátum: 2005. Április 29., 14:05:34 »
Csak annyit, hogy a New Avengers nagyon sirály!   Ajánlom mindenkinek!

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Avengers képregények
« Válasz #324 Dátum: 2005. Április 26., 09:27:22 »
Idézet
Bocs, de ezt Thanos mondta, aki ugye sose mond igazat. 
Ez nem igaz! Na, jó, egy kicsit igen. Nagy átverő ugyan, de mindig megtartja az adott szavát. Meg különben is, akkor Ő volt a legnagyobb, akinek minden szava törvény. Szóval a Marvel mehet a sunnyogóba.
« Utoljára szerkesztve: 2005. Április 26., 16:03:49 írta Farek »
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető kaine

  • Hulk
  • *****
  • Hozzászólások: 1182
  • Karma: +3/-2
Avengers képregények
« Válasz #323 Dátum: 2005. Április 25., 20:34:30 »
Idézet
Talán jobb lenne, ha a színész magasabb lenne, mint Mjölnir, nem pedig fordítva  
Hahaha!    

Idézet
Szóval innentől kezdve lehet anyázni a Marvelt, ha a saját adott szavát nem tartja be.
Bocs, de ezt Thanos mondta, aki ugye sose mond igazat.  

Nem elérhető regnar

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1404
  • Karma: +0/-0
Avengers képregények
« Válasz #322 Dátum: 2005. Április 25., 10:33:19 »
Idézet
És igen! Regnar is visszatért! Igaz, nem minden ösztöke nélkül, igaz, Regnar  ?

Jaja kaptam egy feketepontot igazoltalan hiányzásért