Szerző Téma: Bosszú Angyalai képregények  (Megtekintve 560495 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

Nem elérhető kaine

  • Hulk
  • *****
  • Hozzászólások: 1182
  • Karma: +3/-2
Avengers képregények
« Válasz #471 Dátum: 2005. December 11., 20:14:05 »
Na megérkeztem én is. Sikerült a nagy hajtás közepette elolvasnom a különszámot. Elsőként azzal kezdeném, hogy a macsó osztályozós részt pár hónapja én is kinéztem magamnak honosításra és az első oldalt ki is festettem, de annyira régi volt a kópia, hogy nagyon csúnya lett, nem tudtam jól feljavítani, úgyhogy végül elvetettem az egészet, örömmel láttam itt viszont.    A kedvenc poénom az volt, hogy Reed-nek "adok egy 4-est, úgyis az a kedvenc száma".  
Nekem a Thor történet alig tetszett. Bár felölel egy életet, mégsem fogott meg.
A Vasember jó volt, a vers- és a fordítása Farek- nagyon jó volt.  
A paródia nem volt rossz, egyszer felnevettem hangosan, amikor Sólyom a Republic dalt énekelte a zuhany alatt.  
Érdekes válogatás volt, köszi!  

Nem elérhető szam

  • Venom
  • ***
  • Hozzászólások: 398
  • Karma: +0/-0
    • http://szam42.uw.hu
Avengers képregények
« Válasz #470 Dátum: 2005. December 10., 15:31:05 »
Most eszembe jutott, hogy a Thor-sztori mire emlékeztet... lehet röhögni fogtok, de tisztára Eminem - Stan c. számára rímel...

Nem elérhető Micho

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 4276
  • Karma: +35/-4
  • Nem: Férfi
    • http://www.halozsak.hu
Avengers képregények
« Válasz #469 Dátum: 2005. December 10., 12:19:22 »
na én is ideértem végre, hogy beváltsam a zsetonjaimat  

nem is tudom mit mondjak, rég láttunk így egyben ennyi kedves hozzászólást, egyetlen képregényhez. nem árulok zsákbamacskát, sejtettük, hogy sikere lesz, hisz-e történetek mellett nehezen lehet csak úgy elmenni  szóval a legjobb az volt, hogy ennyien reagáltatok rá, és egy régi jó arc (een) visszatért, és új fórumozók (Diamondblade, FaNaTiC) is megjelentek... csak így tovább

a Vasemberen én is elfilóztam, és ekkor jutott eszembe egy végszó, amit Peter Parker tett egy teljesen más sztori (Spectacular Spider-Man 81-83)utolsó oldalán, de nagyon is idevág. E R R Ő L van szó (ami egyébként a nagyon híres Megtroló sztori, a Circle of Blood előzménye... amiben a Megtorló bekattan és lecsukják)

"Vajon az, ami a Megtorlóval történt, megtörténik valaha a Pókemberrel is?"
tehát sztem hasonló járhatott Tony fejében is.

végül annyi még, amit Farek is említett... jön a Karácsony!!!    
(és szintén nem fogtok elmenni szó nélkül mellette  )
« Utoljára szerkesztve: 2005. December 10., 14:09:45 írta Micho »
"Once a scanlater, always a scanlater."

Nem elérhető kihaeennem

  • Kázmér
  • **
  • Hozzászólások: 110
  • Karma: +0/-0
Avengers képregények
« Válasz #468 Dátum: 2005. December 09., 22:44:12 »
Na igen, beszóltam...
Bár a reagálásomat nem beszólásnak szántam.
Gorgonita érvelése kifejezetten érdekes, de mikor én a képregényt olvastam, nem tudtam párhuzamot vonni a verssel mert nem ismertem.
Nem azt mondom, hogy egyáltalán nem tetszett a Vasemberes sztori, de a többi három jobban tetszett.
Ennyi a véleményem.
« Utoljára szerkesztve: 2005. December 09., 22:51:11 írta kihaeennem »

Nem elérhető FaNaTiC

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 70
  • Karma: +0/-0
Avengers képregények
« Válasz #467 Dátum: 2005. December 09., 20:43:47 »
Sziasztok!

Most olvastam el a különszám első történetét, és csak annyit tudok hozzátenni, hogy ...
Igazából alig jutok szóhoz. Nagyon durva és felkavaró a történet, ilyenkor értékeli át az ember azt, hogy mit hogyan és vajon jól csinált-e az eddigi életében. Kicsit el is érzékenyültem.
Erre mondja valaki, hogy a képregény nem való felnőtteknek.

Szép volt!

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Avengers képregények
« Válasz #466 Dátum: 2005. December 09., 18:19:51 »
Idézet
Persze, ha valaki nem ért egyet, szóljon csak be. 
Én és a nagy szám   kihaennem egyből be is szólt  

Sajnos ma már nincs nagyon időm, csak hétfőn tudok reagálni az eddigiekre, de bemásolom ide a kérdéses verset, csak hogy tisztában legyetek, miről is beszélünk.

Richard Cory
By Edwin Arlington Robinson

Whenever Richard Cory went down town,
We people on the pavement looked at him:
He was a gentleman from sole to crown,
Clean favored, and imperially slim.

And he was always quietly arrayed,
And he was always human when he talked;
But still he fluttered pulses when he said,
"Good-morning," and he glittered when he walked.

And he was rich - yes, richer than a king -
And admirably schooled in every grace;
In fine we thought that he was everything
To make us wish that we were in his place.

So on we worked, and waited for the light,
And went without the meat, and cursed the bread;
And Richard Cory, one calm summer night,
Went home and put a bullet through his head.

- Edwin Arlington Robinson -
" The Children Of The Night "
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető Gorgonita

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1548
  • Karma: +10/-4
  • Nem: Férfi
Avengers képregények
« Válasz #465 Dátum: 2005. December 09., 16:33:58 »
Ezt én másképp vettem le. Szerintem Tony és a másik tag is olyan sikeres, mindent könnyen megkapó, jólétben élő emberek, mint versbéli alteregójuk. Ahhoz hasonlóan ők is magányosak, éppen a siker miatt. mert a világuk nem őszinte. Mindketten menekülnének is ebből a műanyag világból. Tony az alkoholba, az öreg az munkába, azon keresztül az őrületbe. Valkamikor ő is olyan volt mint Tony most, lehet hogy Tony-re is ez a jövő vár, pont mint versbeli elődjükre. Ezt a jövőt látszik megerősíteni, hogy a történet végére Tony is épít magának egy társaságpótló, robot lakájt. Tehát az én olvasatomban a befejeztés eléggé komor, mosoly ide vagy oda. Bár szerintem az nem is mosoly. De mégha az is egy mosoly is lehet keserű, vagy kínvigyor.
 Ehhez jön még a sisak, ami megint csak menekülés önmagunk elől. Akárcsak az egyik kedvenc Batman benyögésem, amikor Bruce húzza fel a maszkot. "Sötétedés után az üresfejű távozik, enyém az éjszaka." De vajon, kiút lehet-e egy ilyen kettős élet, ahol egyik fél sem igazi önmagunk?

Nem elérhető kihaeennem

  • Kázmér
  • **
  • Hozzászólások: 110
  • Karma: +0/-0
Avengers képregények
« Válasz #464 Dátum: 2005. December 09., 12:58:34 »
Lehet, hogy én látom furcsán, de nekem nem úgy tűnt, hogy olyan sokkoló lenne számára. Az utolsó képen a mosoly nem erre utal. Tudom, nem azon mosolyog, hogy meghalt a 'kollégája', de számomra akkor sem tűnik túl megrendültnek.
Lehet, hogy bennem van a hiba, de nekem nem sikerült átéreznem ezt a történetet.

A másik, hogy nem igazán értem azt, miért segített neki a Vasember-alteregó abban, hogy ne csavarodjon be. Akkor ennyi erővel bekattanhatna Reed Richards, Peter Parker, meg az összes tudós. Tudom, ők nem ebben ez ágazatban tevékenykednek, de az, hogy valaki merterséges intelligenciával foglalkozik, szerintem még nem vezet egyenesen a becsavarodáshoz.

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Avengers képregények
« Válasz #463 Dátum: 2005. December 09., 12:08:07 »
Csak azt akarom mondani, hogy nem tudom, gondolkoztatok-e már a Vasemberes történet jelentésén.
Szerintem azért olyan sokkoló ez az egész Tony számára, mert rádöbben, hogy ő is lehetett volna ugyanilyen. Szerintem a legutolsó képe beállítása azért is fontos, mert a szekrényen heverő Vasember fej jelképezi azt, ami segített Tonynak, hogy ne lépje át az őrületbe és becsavarodásba vezető határt.

Persze, ha valaki nem ért egyet, szóljon csak be.  
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Avengers képregények
« Válasz #462 Dátum: 2005. December 08., 10:41:59 »
regnar: Ha megkérded, Micho biztosan szívesen elmeséli, hogy családjának mely tagjai vettek részt a levelek megírásában. Nem volt apelláta, bevont mindenkit  

Diamondblade: Köszi, ezt nem tudtam. Mindennap tanul valamit az ember.

Gorgonita: Te nem vagy normális       Nagyot nevettem a regnarral kapcsolatos fejtegetéseden.

Szerintem egyébként az egyik legjobb duma az osztályozásban volt: "Úgy értem, egy kenyérpirító jó dolog, de ki akar hozzámenni egyhez?"

És lesz még a jövőben is ilyen, vagy hasonló megleptetés. Pl. a már sokat emlegetett karácsony.  
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető Fairlight

  • Kázmér
  • **
  • Hozzászólások: 116
  • Karma: +1/-0
Avengers képregények
« Válasz #461 Dátum: 2005. December 08., 10:13:44 »
Télapó problémakör: (a tények elolvasása után) ...

...asszem most már tudom, hogy hova kerültek a Végtelen Őrzőktől a Végtelen Ékkövek...  

Nem elérhető regnar

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1404
  • Karma: +0/-0
Avengers képregények
« Válasz #460 Dátum: 2005. December 07., 19:40:23 »
Beégtem        De ha én nem is, a hátirakétám mindenképpen..

A rénszarvasos, télapós fizikai fejtegetést még nem ismertem.  

Nem elérhető Gorgonita

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1548
  • Karma: +10/-4
  • Nem: Férfi
Avengers képregények
« Válasz #459 Dátum: 2005. December 07., 18:33:18 »
Idézet
(Tudjátok rénszarvasos szánon jártam körbe a földet ))) )
 Mi az besült a hátirakéta?        Made in mandalor. Most már egy szót sem szólhatsz, a hálóhintázó Letsgo-ékra. Boba Fett rénszarvassánon. Hát ez nálam a Mikulás Special 5. "Gyi Csillám, gyí Rudolf, gyí hogyishívják! Meglép a corelliai."  
 
 http://telapo.kodolanyi.hu/death.htm

 Egybként nekem a Vasemnber sztori is nagyon tetszett. lehet, hogy nem eredeti a történet, de szrtem nagyon jól áll Tony Stark-nak.

Nem elérhető Fairlight

  • Kázmér
  • **
  • Hozzászólások: 116
  • Karma: +1/-0
Avengers képregények
« Válasz #458 Dátum: 2005. December 07., 17:29:22 »
leggagyibb hapsi címszó alatt meg nálam is Dr Druid fut.De ez még azelőtt volt, hogy a krapek végig nem kente magát kozmetikai szerekkel, és csiribu-csiribát nem mondott, amire sikerült megfiatalodnia....

Nem elérhető szam

  • Venom
  • ***
  • Hozzászólások: 398
  • Karma: +0/-0
    • http://szam42.uw.hu
Avengers képregények
« Válasz #457 Dátum: 2005. December 07., 16:38:17 »
Idézet
Szam: ??? Az eredeti történetek megjelenésére gondolsz?
Fairlight-nak válaszoltam, csak időközben már kimoderálta magát...

Nem elérhető kihaeennem

  • Kázmér
  • **
  • Hozzászólások: 110
  • Karma: +0/-0
Avengers képregények
« Válasz #456 Dátum: 2005. December 07., 15:35:24 »
Hello!

Nagyon tetszett a Mikulás-Special
A Vasamberes szori annyira nem jött be, de azzal sem volt gond, csak valahogy eltörpül a többi mellett!
Nekem a pontozós is nagyon tetszett,mert vicces volt, kíváncsi lennék az ellenkező nemű megfelelőjére is!
Jó érzékkel válogattátok össze a sztorikat, remélem lesz máskor is hasonló meglepetés!  

Nem elérhető Diamondblade

  • Sólyomszem
  • *
  • Hozzászólások: 31
  • Karma: +2/-1
Avengers képregények
« Válasz #455 Dátum: 2005. December 07., 14:37:37 »
Őő... nemtom másnak mi a véleménye, de a Mikulás Specialban a Vasember sztori teljesen Balzac Ismeretlen remekművének az átírata. Oké, ez rövidebb, de aki olvasta a novellát, annak tuti leesik, hogy ugyanaz.

Pasi vagyok ugyan, de azért véleményezem a macsótémát... szerintem a legjobb hapsi az ideiglenes tag pókember volt. Marhajó szövege van, jó teste, mozgása, értelmes is... asszem ennyi elég egy 10-eshez.
leggagyibb hapsi címszó alatt meg nálam is Dr Druid fut.
« Utoljára szerkesztve: 2005. December 07., 15:07:30 írta Diamondblade »

Nem elérhető regnar

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1404
  • Karma: +0/-0
Avengers képregények
« Válasz #454 Dátum: 2005. December 07., 13:35:21 »
Sziasztok.

MIKULÁS SPECIAL  

Kicsit késve csatlakozom az előttem szólókhoz, de tegnap sok dolgom volt. (Tudjátok rénszarvasos szánon jártam körbe a földet ))) )

Kedves Thor.
Már az első oldal mekkora jó.. Ez a gyerekírás  Csak nem szerződtettetek egy igazi gyereket hozzá? Meg az egész történet, ahogy kibontakozik a levelekből. Az úsjágoldal képe alatt - foto P. Parker   .

Amúgy ez az eddigi legjobb, és egyben mélabúsabb történet amit olvastam az angyaloktól. (Megkockáztatom, hogy az eddig egyik legjobb itt a Zsákon. Engem nagyon megfogott.) Drámai és megdöbbentő. az elején nem vártam, hogy ennyira mélyre és lelki dolgokba torkollik.

A kísérő képek is nagyon jók, de azt hiszem nélkülük is megállt volna a történet. Bocs, ha elragadtatom magam, de szerintem zseniális volt, a maga sötét morózus hangulatával együtt.

A vasemberes történet nem volt rossz, a rajzai nagyon tetszettek, és az "őrült doki" karakter is tetszett.

Az osztályozd a hősöket kerül a 4-esből az utolsó helyre. Nem azt mondom, hogy rossz volt, csak nem fogott meg annyira. Thorral egyetértek, hogy ő a főmacho.

A 4. történeten szakadtam. Sólyomszem nagyon csúnyán bealázott a komornyiknak ) Aztán utána ahogy magyarázkodik neki.. Mert Ultron. Persze  Loki nagyot virít ebben a történetben

összességében nagyon tetszett a különkiadás, leginkább az első és az utolsó történet.

Köszi érte Dórika, Farek és Micho mikulásoknak

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Avengers képregények
« Válasz #453 Dátum: 2005. December 07., 13:31:10 »
Szam: ??? Az eredeti történetek megjelenésére gondolsz?

Egyébként meg korábbi érdeklődőnek tudom ajánlani a CoMor-on található Hulk 449, valamint Avengers vol. 3. 12-es számokat, ahol megjelennek a korábban már bemutatott Mennydörgők. Egyik szemem sír   , a másik meg nevet   . Nevet, hogy végre felkerült valami róluk, sír, hogy nem én készíthettem el.
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető szam

  • Venom
  • ***
  • Hozzászólások: 398
  • Karma: +0/-0
    • http://szam42.uw.hu
Avengers képregények
« Válasz #452 Dátum: 2005. December 07., 12:12:52 »
Minden történet 1. lapjának az alján van feltüntetve.

Nem elérhető Fairlight

  • Kázmér
  • **
  • Hozzászólások: 116
  • Karma: +1/-0
Avengers képregények
« Válasz #451 Dátum: 2005. December 07., 12:00:06 »
Idézet
Sólyomszemnek pedig a nagy száján és a még nagyobb íjásztudományán, meg persze a trökküs nyilain kívül nincs szuperképessége.

nono !! azért , nem lebecsülendő, hogy ő világ legjobb mesterlövésze !!!

..de a kukacoskodáson túl tényleg jó válogatás volt....


----------amit nem találtam, már megleltem....
« Utoljára szerkesztve: 2005. December 07., 12:59:05 írta Fairlight »

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Avengers képregények
« Válasz #450 Dátum: 2005. December 07., 11:04:43 »
Na, örülök, hogy eddig mindenkinek tetszett a kis Mikulás-napi szösszenet.

Molzo: Hogy Jarvis lett a hős, az egy dolog. De azért kíváncsi lennék, Jarvis-ra, a Csínytevés Istenére is   Hiszen nála jobban nem nagyon ismerhetik az Angyalokat!  

Gorgonita: Igen, valóban elgondolkodtató volt a Thor-os történet. Kicsit talán az "A Kölyök, aki gyűjtötte Pókembert" című sztorihoz tudnám hasonlítani. Sólyomszemnek pedig a nagy száján és a még nagyobb íjásztudományán, meg persze a trökküs nyilain kívül nincs szuperképessége.

szam: A Rocco-s lábjegyzetet, Micho tett hozzá a történethez, gondolván, hogy vannak itt olyan fiatalabbak is, akik nem ismerik a múlt színészóriásait    


Remélem tudjátok, hogy Jézuska sem fog üres kézzel érkezni?   S ha minden jól megy, akkor még idén felkerül a következő hagyományos BA történet is.
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető szam

  • Venom
  • ***
  • Hozzászólások: 398
  • Karma: +0/-0
    • http://szam42.uw.hu
Avengers képregények
« Válasz #449 Dátum: 2005. December 06., 19:53:01 »
Én is elolvastam... hát az uccsó történeten nagyot szakadtam... egy valamit nem értettem... miért kellett lábjegyzet Rocco-hoz?    
"Kvazár a Motorola támogatásával"... hát ez baromi jó!!!  
A másik 2 történet is tetszett, jó választás volt a Thor-os sztorival kezdeni, nem szívesen depiztem volna végig a nap hátralévő részét

Nem elérhető Gorgonita

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1548
  • Karma: +10/-4
  • Nem: Férfi
Avengers képregények
« Válasz #448 Dátum: 2005. December 06., 17:30:55 »
Akkor beköszönnék. Köszi.  

 A Thor és Vasember sztorik nagyon tetszettek. Mondjuk a Thor csattanójára már menetközben rájöttem, de ez nem von le semmit az értékéből. Ilyen elgondolkodtatóbb AA történetekkel még nem is találkoztam...  

  Mondjuk a macsópontozás helyett, én jobban örültem volna a Marvel lányokat pontozásának, teszem azt Sólyomszem és Fáklya szereplésével.  
 A Lokis-ból a kedvenc poénom, amikor Sólyomszem nem hátrál meg Thor elől. Nem tudom, hogy neki van-e valami szuperereje, de ha nincs akkor pláne jó poén.

Nem elérhető molzo

  • Sólyomszem
  • *
  • Hozzászólások: 48
  • Karma: +0/-0
Avengers képregények
« Válasz #447 Dátum: 2005. December 06., 15:53:40 »
Gratula a Mikulás speciálért a honosítóknak. Ügyes válogatás megható, szomorkás és vicces történetekkel.
Nekem legjobban az utolsó, Lokis, 'Minden gonoszság gyökere' c. történet tetszett. Már a rajz megfogott, mintha a Simpson családot olvasnám. A történet meg mégjobb, itt Loki nem a gonoszság, hanem a csínytevés istene volt. Mindenkivel jól kibabrált, egyéniségüknek megfelelően. És a végén Jarvis lett a hős, ez jó slusszpén volt.

Nem elérhető Dórika

  • Asterix
  • **
  • Hozzászólások: 155
  • Karma: +0/-0
    • http://
Avengers képregények
« Válasz #446 Dátum: 2005. December 05., 22:49:32 »
Frissültünk:

A Bosszú Angyalai - HálóZsák Mikulás Special

aki szemfüles, már most olvashatja

Nem elérhető kaine

  • Hulk
  • *****
  • Hozzászólások: 1182
  • Karma: +3/-2
Avengers képregények
« Válasz #445 Dátum: 2005. December 05., 19:52:33 »
Idézet
Idézet
Hogyne, a szuperkatona szérum jó lesz?
Ja, küldd el priviben  
   Ment!  
Remélem megvan minden hozzávalód otthon.
Végy egy darab Steve Rogerst...  

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Avengers képregények
« Válasz #444 Dátum: 2005. December 05., 09:35:20 »
Idézet
Hát, nem bonyolították halálra a kivitelezést, ez biztos. 
Hm, én sem bonyolítottam túl a leírást  

Idézet
Hogyne, a szuperkatona szérum jó lesz?
Ja, küldd el priviben  
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető kaine

  • Hulk
  • *****
  • Hozzászólások: 1182
  • Karma: +3/-2
Avengers képregények
« Válasz #443 Dátum: 2005. December 03., 12:38:50 »
Idézet
egy páncél védelméből elindított egy gépet, amiről azt hitte, hogy neki nem árthat. Tévedett.   A gép hatásaként pedig minden skrull elvesztette az alakváltó képességét
Köszi!

Hát, nem bonyolították halálra a kivitelezést, ez biztos.  

Idézet
Ja, és tud valaki valami jó kis receptet?
Hogyne, a szuperkatona szérum jó lesz?

Nem elérhető Gorgonita

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1548
  • Karma: +10/-4
  • Nem: Férfi
Avengers képregények
« Válasz #442 Dátum: 2005. December 02., 12:54:47 »
CsB-t szeretem. Vagy már mondtam? A fórum néha velem is  . Lehet, hogy túl sok       vok neki.

SPOILER

 Most már tuti, hogy nem Daredevil a Ronin.    Han Solo kiolvadása óta nem lepődtem meg igy.    Valami infó Maya Lopez előéletéről? Van neki egyáltalán?