Szerző Téma: Bosszú Angyalai képregények  (Megtekintve 552112 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

Nem elérhető Punkológus

  • Magneto
  • *****
  • Hozzászólások: 952
  • Karma: +0/-0
    • http://
Avengers képregények
« Válasz #501 Dátum: 2005. December 28., 18:17:21 »
Idézet
A másik kérdés meg szerintem az, hogy az elvekhez való ilyen mértékű ragaszkodás az erős jellem egy csodálatos megnyilvánulása, vagy a haladó korral való teljes szembenállás, vaskalaposság?
Na már most ha az erős jellem egy csodálatos megnyilvánulása, akkor ugyanezért pl. a Vörös Koponyát is az egekbe lehetne magasztalni.
Idézet
Punkológus: nagyon bejött a kép az önmagukat megbilincselő gazokról
Örülök, hogy megörvendeztethettelek. (ezt a szót így kell írni egyáltalán?  )

Nem elérhető regnar

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1404
  • Karma: +0/-0
Avengers képregények
« Válasz #500 Dátum: 2005. December 28., 18:05:18 »
Idézet
Egyébként Kapnak van szuperképessége. A szuper katona szérum jóvoltából jóval több lett mint egy kiváló kondíciójú ember. 

Jóvanna   , de én ezt nem veszem klasszikus értelembe vett szuperképeségnek.

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Avengers képregények
« Válasz #499 Dátum: 2005. December 28., 17:57:49 »
Na, örülök, hogy ilyen szépen beindította a BA termés itt az emberek kedvét. Csak így tovább! Rajtunk nem fog múlni.  

Egy kis Hangya nagy karácsonya: talán egy kicsit valóban lehetne rövidebb, de szerintem annyi aranyos kis poénnal volt feldobva, ami teljesen emészthetővé tette. Emlékszem, amikor megláttam, hogy mekkora, nem voltam benne teljesen biztos, hogy neki akarok állni a fordításnak, aztán elolvastam, és annyit nevettem közben, hogy gyorsan lefordítottam, s szinte már nem győztem várni a karácsonyt, hogy végre ti is megismerhessétek. Csak az csalódhatott, aki tipikus szuperhős történetet várt. Egyébként az a kérdésem, hogy volt valaki, aki felismert egy-két rokont a történetből?  

BA 9.: Ó, igen, egy újabb klasszikus történet. Később még visszatérünk hozzájuk, de azért most lesz egy kis ugrás az időben. Viszont valóban tetszetős volt, hogy sikerült egy kicsit legyűrni magukban a totális hepiend érzését, s bár a gonoszokat legyőzték, de Energikon elhalálozott. (Hogy mennyi időre, azt inkább hagyjuk...   ) Lehet, hogy volt valami francia vendégíró is?  

Amerika Kapitány és a patriotizmus: Hm, ez egy igen fogós kérdés. A legnagyobb alapigazság itt is elhangzott már, vagyis hogy mindig az írótól függ, hogy mennyi pátoszt tesz bele. S beismerem, engem is baromira idegesít az öregfiú, de azért vannak jó pillanatai. Na jó, nem a Végtelen Kesztyűben, amikor egy-az-egyben küzd Thanossal a végén (persze, már nem volt ki mögé bújnia   ), azért még levág egy nagy és hősies beszédet, ami után persze Thanos jól kip*csázza   Én sem akarok túlbonyolított vitába bocsátkozni, de azért az biztos, hogy azok az értékek, amikhez Ami Kapi ragaszkodik, már globálisan sem nagyon léteznek, ezen belül Amerikában meg pláne. Van persze, ami még megvan, de a többség már átalakult. Lásd a szexszel kapcsolatos ál-prűdség és álszentség. A másik kérdés meg szerintem az, hogy az elvekhez való ilyen mértékű ragaszkodás az erős jellem egy csodálatos megnyilvánulása, vagy a haladó korral való teljes szembenállás, vaskalaposság? Egyébként Kapi értékrendje komoly megrázkódtatáson megy majd át a - remélhetőleg - hamarosan itt is látható Galaktikus Vihar Hadművelet-ben.

Punkológus: nagyon bejött a kép az önmagukat megbilincselő gazokról    
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető Punkológus

  • Magneto
  • *****
  • Hozzászólások: 952
  • Karma: +0/-0
    • http://
Avengers képregények
« Válasz #498 Dátum: 2005. December 28., 17:03:01 »
Idézet
Egyébként Fátum megöli őt, többször is, de nem csak őt támasztja fel hanem a többieket is
Az nagyon is tetszett, hogy a többieket feltámasztják ott egyszer. A Túlontúli jól manipulálja Fátumot. Viszont utána Kapi berongyol Fátumhoz, az meg vagy ötször szétlövi. Ez meg mindig feláll. Folyton egy olyan kép lebeg a szemem elött, hogy a legnagyobb szupergonoszok ép tervet ötlenek ki. Hirtelen az egyikük észreveszi, hogy közeledik Kapi.  Erre mindenki egy lemondó sóhajtással megbilincseli saját magát, hisz innen már csak veszthetnek.
Idézet
Pl. DeMatteis is elég sok részt írt neki, ott Zémó fingatta meg. (azért említettem őt mert a kedvenc íród, Punkológus  )
Szivesen olvasnám  . De egyébként túl sok reményt nem fűzök az egészhez. Tudomásom szerint JMD nemigazán írt olyan isteni sztorikat pókin kívül.

Az amcsik meg könnyen hazafiak. Európában ilyet már nem lehet eladni. Nálunk a XX. század már megtette hatását és ezért nincsenek már ilyen illuzióink.

Nem elérhető molzo

  • Sólyomszem
  • *
  • Hozzászólások: 48
  • Karma: +0/-0
Avengers képregények
« Válasz #497 Dátum: 2005. December 28., 16:45:35 »
Én azért kedvelem Kapot mert sok figurához képest, legyen az hős vagy bárki, nagyon sok emberiesség szorult bele és ez teszi őt hőssé. Az pedig, hogy a saját sorozatain kívűl ki hogy ábrázolja már írótól függ, más szereplőkkel is megesett már. Egyébként Fátum megöli őt, többször is, de nem csak őt támasztja fel hanem a többieket is.  És Ultront meg Darázs intézi el, sztem ez a poén!  
Pl. DeMatteis is elég sok részt írt neki, ott Zémó fingatta meg. (azért említettem őt mert a kedvenc íród, Punkológus  )

Egyébként Kapnak van szuperképessége. A szuper katona szérum jóvoltából jóval több lett mint egy kiváló kondíciójú ember.  

A patriotizmus annyit fűznék, hogy Európában ez nem ismert fogalom. Itt nacionalizmusnak hívják, más dolog és ezért nem értjük az amcsik hazafiságát.

Nem elérhető Punkológus

  • Magneto
  • *****
  • Hozzászólások: 952
  • Karma: +0/-0
    • http://
Avengers képregények
« Válasz #496 Dátum: 2005. December 28., 15:58:14 »
Átaludt 50 évet ezért mindenkit fiamnak szólit  
Ezekben a 60-as évekbeli képregényekben egyáltalán nem zavar AmKap, sőt szivesen olvasnám a 40-es években kiadot sztorijait, ahol megveri Hitlert  De emlékszem (mint ahogy mindenki más is) az örök klaszikus Titkos Háborúra. Még ma is besírok azon, amikor AmKap-ot az isteni hatalommal bíró Fárum nem tudja megölni, mert nem hiszi el, hogy megölheti Amerika Kapitányt. Na neeee. Szintén a Titkos Háborúban a Fáklya használja a csillaghőt. Egy kilométeres körzetben minden szétolvad (még Ultron is tönkre megy), bezzeg Kapi csak maga elé tartotta a pajzsát és semmi baja sem lett.   Vagy amikor Zémó-ék elfoglalták a kúriát. A jó öreg Steve Rogers-nek még a sírása is a hősiességet tükrözte. A legvicesebb amikor a Végtelen Kesztyü sztoriban hátulról kajabál, hogy üssétek a gonosz latort.  Amenyitt olvastam abból az jön le, hogy AmKap a tökéletes. Brrrrr. Őt már csak Superman előzi meg az undor listámon.

A patriotizmus kérdését meg szerintem haggyuk, mert már a Spidertom-on is egy elégé parttalan vitához vezetett.
« Utoljára szerkesztve: 2005. December 28., 16:50:53 írta Punkológus »

Nem elérhető regnar

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1404
  • Karma: +0/-0
Avengers képregények
« Válasz #495 Dátum: 2005. December 28., 15:19:07 »
Azért a "nagy amerikai patriotizmust" szerintem nem túl jó dolog összehasonlítani az európai vagy magyar patriotizmussal. Két nagyon különböző dolog. Itt európában nem döngetjük a mellünket folyton, hogy azok vagyunk, odakint igen..  
MEg igazából ahogy szűkül a világ egyre kevesebb szerepe van a klasszikus értelemben vett patriotizmusnak... Európában nincs nagyon értelme (jelenleg semmilyen gonosz erő nem fenyegti létünket )) ).. a közel kelet meg messze van  
Szerintem pont, hogy nem kiveszőben van. Divat lett belőle. kb annyira mint a csajok között a leszbikusság    

Én minden olyan szuperhőst szeretek, aki igazából nem szuperhős. Tehát nincs szó-szoros értelemben vett szuperképessége. Sokkal közelebbinek érzem őket. És Kap is ilyen. Meg Batman is, vagy akár Fantom. És ide jöhet még Frank Castle is. (Persze ez nem azt jelenti, hogy a szuperképességűekekt ne szeretném)
« Utoljára szerkesztve: 2005. December 28., 15:27:13 írta regnar »

Nem elérhető Daredevil

  • Magneto
  • *****
  • Hozzászólások: 940
  • Karma: +0/-0
    • http://
Avengers képregények
« Válasz #494 Dátum: 2005. December 28., 12:37:38 »
Szerintem Kap az egyik olyan hős, ami olyan dolgot képvisel, ami már nagyon is veszik ki a mai emberekből, a patriotizmust. Ezért szeretem, mert mindig úgy próbál cslekedni, hogy azzal ne sértse ezt az eszmét.

A magyaroknak se ártana egy ilyen szuperhős.

A félelem nélküli ember.
[/color]



Nem elérhető Gorgonita

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1548
  • Karma: +10/-4
  • Nem: Férfi
Avengers képregények
« Válasz #493 Dátum: 2005. December 27., 22:21:10 »
Csak hogy javítsak az arányokon -én sem utálom Cap-ot. Persze története válogatja, de ha nem parancsra aktiválódó elemes G.I: Joe-nak, hanem gondolkodó, elemző, független személyiségnek ábrázolják, akkor egész ötletes karakter. Tetszik a pajzsa, és hogy átaludt 50 évet, -így görbe tükröt tarthat napjaink ökörségei elé, miközben ilyen időtávlatból szemlélheti a pozitív változásokat is. Más kérdés hogy hány író tudja kihasználni -egyáltalán észrevenni -ezeket a benne rejlő lehetőségeket. Azt nem szeretem ha durvul, de az szrtem -szvsz -egy képregényhősnek sem áll jól.
 Ami Hulk-ot illeti, gondolom adta magát hogy előbb-utóbb születik egy ilyen mindenkinél erősebb karakter. Kezdetben nálam is semlegesek a szuperhősök, aztán ahogy megismerem a sztorijukat, mindig rájövök, hogy mindegyikükben van valami, amitől 20-30-50 év alatt sem mentek ki a divatból.

Nem elérhető Punkológus

  • Magneto
  • *****
  • Hozzászólások: 952
  • Karma: +0/-0
    • http://
Avengers képregények
« Válasz #492 Dátum: 2005. December 27., 18:47:34 »
Minden hiába molzo! Mi anti-AmKap-osok behozhatatlan létszámfölnyben vagyunk    

Bocs az off-ért, de ezt muszály volt közölnöm

Nem elérhető molzo

  • Sólyomszem
  • *
  • Hozzászólások: 48
  • Karma: +0/-0
Avengers képregények
« Válasz #491 Dátum: 2005. December 27., 18:20:35 »
Köszi az Angyalos történeteket!
A Hangyásnál rosszabra számítottam, végül jó kis történet volt, karácsonyi történetnek jó. És a rajz is jól nézett ki.
Aztán itt van Energikon (de nem szeretem ezt a nevet, hülye Franciák) az egyik kedvelt szereplőm. Szerencsére a Marvelesek is láttak benne valamit ha annyiszor feltámasztották.

Regnar, végre valaki talán rajtam kívül, aki nem utálja a jó öreg zászlóruhást. És megbocsátok neked Hulk esetében. Látod, ha azt a sok eseményt olvastad volna lehet, hogy szimpatikusabb lenne.

Nem elérhető regnar

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1404
  • Karma: +0/-0
Avengers képregények
« Válasz #490 Dátum: 2005. December 26., 21:46:05 »
S eljő... Energikon

Ezek a klasszikus történetek nagyon bejönnek. Igaz nem mindegyikük összetett és szerteágazó, mint amit az újabbakban megszokhattunk, de a hangulat kárpótol mindenért.
Erről a sztoriról olvasás közben azt hittem, hogy lényegében sablonos lesz, a végén győzelem, és mindenki boldog lesz. De ahogy haladt előre valahogy úgy éreztem, hogy Energikon nem gonosz, vívódik, és igazam lett. Mindenesetre csúnyán elkeni az Angyalokat, Óriás sem akadály neki. A vége mégis meglepetés volt, azt hittem, majd az Angyalok kiötölnek valamit, megmentik, ahogy lenni szokott. De ez a befejezés sokkal jobban tetszett, ámbár szívből tudtam sajnálni Energikont, aki csupán áldozat volt.

A dokumentációknak külön örültem, mivel egyik kedvenc hősöm Amerika Kapitány is helyet kapott benne   . Egy időben nem kedveltem, pontosabban semleges volt számomra, aztán az egyik alfa különszámban - valamikor az ősidőkben   - megjelent a Monolith bosszúja c. képregény és az ottani szereplése nagyon megfogott, onnantól kezdve figyeltem kicsit jobban a történeteit.
Hulk karakterét annyira nem szeretem, de ne kérdezzétek miért.. egyszerűen nem szimpatikus (Bocsi, ha valakinek a kedvenc karaktere). De azért olvastam érdekes infókat róla, pl van arról valamilyen történet, mikor Reed "megoldja", hogy Banner agya uralkodjon Hulk felett, vagy ez csak amolyan háttérinfo? Azt azért el kell ismerni, hogy így végigolvasva "esszenciálisan" az élettörténetét, azért nem szűkölködött eseményekben   .

A beírásra/fordításra most sem lehet panasz, a képregény része jól olvasható és érthető volt, ami pedig a dokumentációt illeti, le a kalappal, rengeteg volt a szöveg, érthető, követhető mondatokba rendezve. Szép munka.  

(egy apró hibát észrevettem ugyan, egy egybegépelést Amerika Kapitány dokumenációjában, de vegyétek úgy, hogy nem szóltam   )

Klasszikus történet jöhet bármennyi  
« Utoljára szerkesztve: 2005. December 26., 21:48:53 írta regnar »

Guest

  • Vendég
Avengers képregények
« Válasz #489 Dátum: 2005. December 25., 17:14:19 »
Hirtelen a Hóhér (egy asgardi isten!!!) előránt egy rövidcsövü revolvert és...  
Na az ilyen retro-fíling mindent megér.

Thanks a rengeteg képregényért

Nem elérhető Gorgonita

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1548
  • Karma: +10/-4
  • Nem: Férfi
Avengers képregények
« Válasz #488 Dátum: 2005. December 25., 11:58:14 »
Egy kis Hangya nagy Karácsonya. Képileg nagyon bejött. A történet kicsit eröltetetnek hatott, és bő lére is eresztették. Olyan: kellett egy kari különszám és ez jutott eszünke hangulata volt. De a humor és a srác ajándéka szüleinek ezt nagy mértékben ellensúlyozták, és végső soron emlékezetessé tették a sztorit.
 Ahogy egyre inkább megismertetitek velem ezeket a régebbi sztorikat, kezdek néhány karaktert - pl. Darázs, Vizió, Thor, Amazon -hiányolni a New Avengers-ből. Jó lenne ha a reálisabb New Avengers és a durvább Ultimates mellett indulna mondjuk egy Classic Avengers cím is, ami a régi hangulatot próbálja felidézni.
« Utoljára szerkesztve: 2005. December 25., 12:01:37 írta Gorgonita »

Zsoo

  • Vendég
Avengers képregények
« Válasz #487 Dátum: 2005. December 24., 20:05:16 »
Nagyon köszi ezt a sok frankó képregényt! Nem semmi mennyiséget hoztatok össze! További Sok sikert a munkához és mindenkinek Boldog Karácsonyt!  
« Utoljára szerkesztve: 2005. December 24., 23:51:31 írta Troll »

Nem elérhető Dórika

  • Asterix
  • **
  • Hozzászólások: 155
  • Karma: +0/-0
    • http://
Avengers képregények
« Válasz #486 Dátum: 2005. December 24., 13:31:04 »
Frissültünk:

•Egy kis Hangya nagy Karácsonya

•A Bosszú Angyalai v1 #9 - "S eljő ... Energikon!"

Nem elérhető szam

  • Venom
  • ***
  • Hozzászólások: 398
  • Karma: +0/-0
    • http://szam42.uw.hu
Avengers képregények
« Válasz #485 Dátum: 2005. December 23., 11:19:56 »
Idézet
szam: arra gondolsz, hogy például Absorbing Man-t sem kellett volna Szivacsemberre javítania a Semic-nek, miután először Benyelő Benő néven jelent meg?  
Ja!
És a Hulk is maradhatott volna Mokány...

Nem elérhető regnar

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1404
  • Karma: +0/-0
Avengers képregények
« Válasz #484 Dátum: 2005. December 23., 11:15:34 »
Idézet
meg kellene oldani, hogy Gorgonitának olyan verzió kerüljön fel, ahol csak nevek üresen maradnak, és azt írhat be, amit csak akar

       neeee emberek .. kár, hogy nincs sírva nevetős smájli. Úgy érzem mindenki formában van...

Akkor már folytassuk : A Han solo-t játszó színész neve lehetne "haj van a kocsin"

Mondjuk az pl. hülyén hangzana, hogy "denevérember és vörösbegy"  
« Utoljára szerkesztve: 2005. December 23., 11:20:07 írta regnar »

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Avengers képregények
« Válasz #483 Dátum: 2005. December 23., 10:38:56 »
szam: arra gondolsz, hogy például Absorbing Man-t sem kellett volna Szivacsemberre javítania a Semic-nek, miután először Benyelő Benő néven jelent meg?  

Gorgonita: Valamiért a DC képregények és rajzfilmek szereplői itthon valóban nem nyertek magyar nevet. Ami helyenként annyira elfogadott (lásd Superman), hogy nem is baj, helyenként meg...
Mindegy, értem és megértem a problémádat és a véleményedet. Béke veled, peace, stb. (Dórika: meg kellene oldani, hogy Gorgonitának olyan verzió kerüljön fel, ahol csak nevek üresen maradnak, és azt írhat be, amit csak akar. Köszi.  Lehet, hogy Power Man végül Erősjános, vagy Erős Pista lenne.    )

Regnar: köszi a részletes értékelést, igazán jólesett. És jó tudni, hogy még mindig nem hibáztunk.    
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető Gorgonita

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1548
  • Karma: +10/-4
  • Nem: Férfi
Avengers képregények
« Válasz #482 Dátum: 2005. December 23., 08:47:58 »
Új honosító oldal, New Avengers, Master of the Universe, Venom, és BPRD

 ybk.tlof.hu

Nem elérhető regnar

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1404
  • Karma: +0/-0
Avengers képregények
« Válasz #481 Dátum: 2005. December 23., 07:02:56 »
Bosszú angyalai 3.

A borító felirata kellően felcsigázott, mármint "egyike minden idők legnagyobb csatáinak"    Természetesen az ember kellő ismeret révén már megfelelően tudja kezelni ezeket a kijelentéseket az Angyalok borítóin
Az első oldalakról már sütött a retro-fíling    Ha másról nem, a rajzokról.
A bunyó tényleg nem volt rossz, vannak benne jó jelenetek, pl mikor Hulk a kaktuszt használja támadásra. (A helyzet iróniája darázs ellen "fullánk"   )
Meg van benne pár poén is (legalábbis nekem bejöttek) pl a randira készülődő Lény, virággal a kezében.
Torpedó poros trükkje nagyon tetszett, szegény Vasember gondolom a kaland után átértelmezi majd a páncélja felépítését  

Bosszú angyalai 221.

Ez a történet is kifejezetten tetszett, sok volt benne a humoros képi utalás, vagy beszólás, pl VAsember gondolata, hogy több nő legyen a kúrián, vagy a Time magazin címlapján pókember, vagy sólyomszem beszervezés (ez a kedvenc egyik részem a történetben.. a befásult sólyomszem, playboy-jal a kezében), de a legdurvább szegény mechanikus martalóc. Komolyan én sajnáltam. Pedig milyen jó terve volt, csak éppen rosszkor időzített. Belecsöppenni egy ilyen női partiba..

A dokumentációk szintén nagyon jóra sikerültek, nekem legalábbis szolgáltak új információkkal, pl nem is tudtam, hogy Amazon eredeti foglalkozása ügyvéd   (Bár Amazonról amúgy sem tudtam eddig túl sok mindent)  Mondjuk Thor intelligenciája is meglepett, mármint a csupán 2-es szintjével..

Nekem bejött mindkét történet, jó választás volt így együtt, az egyik bunyós, a másik könnyedebb stílusú. A borítók is hozták a megszokott minőséget, jók a feliratok betűtípusai is.

A beírásra/fordításra ezúttal sem lehet egyetlen rossz szavam sem, jó fordítás, érthető mondatok, ám két apró hiba feltűnt. Az egyik Vasember dokumentációjában a páncéllal együttes súlya kiírásánál a kg mellékerült még egy betű, valamint a 221. szám 9. oldalán lemaradt egy ". De természetesen ezek nem befolyásolták a műélvezetet  
« Utoljára szerkesztve: 2005. December 23., 07:04:12 írta regnar »

Nem elérhető Gorgonita

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1548
  • Karma: +10/-4
  • Nem: Férfi
Avengers képregények
« Válasz #480 Dátum: 2005. December 22., 15:51:46 »
Bár nem értek egyet, nem is akarok vitát nyitni róla. Csak halkan jegyzem meg  , hogy akad ellenpélda is Robin nem lett Vörösbegy, Superman Szuperember, stb.
 Az meg persze lehet, hogy te vagy a fordító, de én meg az olvasó    , és Luke Cage nekem éppúgy nem Izomember mint ahogy nem is Bajnok. Nálam ő a Power Man. Ahogy Wolwerine-t sem szeretem fordítgatni, se így, se úgy. Tök jól hagzik Wolwerine.  
 Régen szerepjátékozáskor, haverokkal úgy oldottuk meg az ilyen ügyeket, hogy akkor te úgy képzeled, én meg így ...  

Nem elérhető szam

  • Venom
  • ***
  • Hozzászólások: 398
  • Karma: +0/-0
    • http://szam42.uw.hu
Avengers képregények
« Válasz #479 Dátum: 2005. December 22., 11:56:45 »
Idézet
Akkor Erik Josten, a szuperbűnöző, aki eredetileg szintén ezt a nevet használta, szintén Bajnok?
Nem, ő "Baj-nok"... bocs, ez szar volt  
Egyébként csak arra utaltam, hogy minek olyan néven filózni, amit amúgy már (ez esetben bénán) már lefordítottak semicék... mindenki azt szokta meg, ha meg vita van belőle, másra lehet kenni...

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Avengers képregények
« Válasz #478 Dátum: 2005. December 22., 11:20:05 »
Gorgonita és szam: Power Man-nel, meg úgy általában a szuperhősnevek lefordításával kapcsolatban már hosszú órákat értekeztünk a K.N. forómaiban. Elég érdekes kis viták voltak     Én azok között vagyok, hogy csak elengedhetetlenül szükséges esetben hagynak meg valamit eredeti névvel. Magyarok vagyunk, próbáljunk meg magyarul honosítani. Persze, mint mondtam, vannak kivételek, mint mindehol, amivel nem lehet mit tenni   Egyébként meg szerintem Powr Man-t Bajnoknak fordítani elég nagy hülyeség. Mitől lenne Bajnok? De oké, legyen az. Akkor Erik Josten, a szuperbűnöző, aki eredetileg szintén ezt a nevet használta, szintén Bajnok? Betűszámra is jobban kijön az Izomember, meg hát könyörgöm, nagyjából ezt jelenti az eredeti neve. Nekünk magyarul hangzik esetleg hülyén, az amcsiknak meg amerikaiul. Luke Skywalkerrel kapcsolatban pedig ne felejtsük el, hogy neki az az eredeti neve, viszont a Power Man Luke Cage szuperhős álneve. William Shakespeare-t sem fordítjuk Lándzsarázó Vilmosnak, viszont ha valamelyik művésznevén emlegetjük, akkor azt mondjuk például, hogy az Avoni Hattyú, nem pedig The Swan of Avon. Na, mindegy, hagyjuk is a neveket. Úgyis én vagyok a fordító, szóval     (bocsi, csak vicc volt)

A történetekkel kapcsolatban csak annyit, hogy köszi a meglepetést, Dórika és Troll, igazán jól esett. Akkor ezentúl heti két frissítés  ? Még lesz három viszonylag korai történet, aztán pedig az ajánlóhoz hűen jöhet a Galaktikus Vihar Hadművelet, ami nagyon is kilencvenes évek, ha valakinek az kell. Utána meg végre talán bemutatkozhatnak a Nyugati Parti Angyalok is. Szóval lesz minden, mint a falusi zsibvásárban.
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető szam

  • Venom
  • ***
  • Hozzászólások: 398
  • Karma: +0/-0
    • http://szam42.uw.hu
Avengers képregények
« Válasz #477 Dátum: 2005. December 21., 19:52:50 »
Én is elolvastam a cuccost... én nekem is feltűnt az "Izomember"... jól emlékszem, hogy őt valamelyik régi Semic kiadványban "Bajnok"-nak fordították?
Szerintem az volt hatalmas poén, hogy miközben rátámad a Mechanikus M... (huhh... nem jut eszembe  ) a bosszúangyal-aspiráns csajokra, azok sorban lelépnek harc közben... szegény faszinak csökkenhetett az egója vagy 1000-el.  
De az sem vot rossz, ahogy Sólyomszem rájött, hogy mégsem fekszik neki az a biztonságőri állás annyira... pedig milyen cuki bögréje volt...

Nem elérhető Gorgonita

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1548
  • Karma: +10/-4
  • Nem: Férfi
Avengers képregények
« Válasz #476 Dátum: 2005. December 21., 19:32:53 »
Elolvastam mind2-őt. Az őseredeti nkem még mindig vontatott egy kicsit. Folyton csak a bunyó eröltetése, ha nincs rá indok, akkor felinulásos alapon. De még így is sokkal jobban bejön, mint egyik-másik kortárs Marvel kiadvány, amelyekben az áldozatok számával, akarják eladni a füzeteket.
 A két korszak között félúton, azonban egész jól megvagyok, a 80-as, 90-es évek sf és superhero történeteinek "jófiús" hangulatával.
 Külön tetszenek, azok a megoldások, amelyek próbálják, a Marvel Hihetetlen...Csodálatos...Lenyűgöző...stb világát, hétköznapi természetességgel ábrázolni. PL Thor Pókemberes borítóju Times-t olvas.
 Ha semmi másért, de az ilyen szuperhős poénokért, már megéri megismerni ezt az univerzumot. Milyen más környezetben ülne pl a -Hello Ms láthatatlan, rég láttalak poén.
 Vagy az mekkora volt már, amikor Amazon és Buldózer összejöttek.   Hiányoltam is a karakterismertetőből, de gondolom, nem volt még benne az eredeti szövegben sem.
 Power Man-t a borítón én inkább meghagynám Power Man-nek, az Izomember helyett. Ebben az esetben talán az angol változat jobban (szuperhősösebben) hangzik, mint ha fordítani próbáljuk. Bár ha belegondolok, lehet, hogy én egy szuperhős nevét sem fordítanám le. Elvégre ezeket a hangzásuk miatt is kapják, és gyakran nem is lehet jól leferdíteni. Meg aztán Luke Skywalkerből, sem lett Égenjáró Lukács, az Enterprise csillaghajóból, Vállalkozás csillaghajó, stb. De gondolom, egy ilyen javaslattal, -tekintettel az eddig lefordított superhero nevek mennyiségére -egy kicsit már elkéstem.  
« Utoljára szerkesztve: 2005. December 21., 19:41:52 írta Gorgonita »

Nem elérhető Gouranga77

  • Indiana Jones
  • *
  • Hozzászólások: 26
  • Karma: +0/-0
    • http://
Avengers képregények
« Válasz #475 Dátum: 2005. December 20., 22:24:01 »
Jeah! Retro forever

Nem elérhető Dórika

  • Asterix
  • **
  • Hozzászólások: 155
  • Karma: +0/-0
    • http://
Avengers képregények
« Válasz #474 Dátum: 2005. December 20., 20:35:40 »
Frissültük:

Bosszú Angyalai 3 - Találkozás Torpedóval


Ráadásul, meglepetésként (Farek számára is  )

Bosszú Angyalai 221 - Vérfrissítés...

+ A megszokott dokumentációk.

Nem elérhető kaine

  • Hulk
  • *****
  • Hozzászólások: 1182
  • Karma: +3/-2
Avengers képregények
« Válasz #473 Dátum: 2005. December 12., 16:21:22 »
Semmi ilyesmi, tényleg nem jött be valamiért ez a Thor sztori...  

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Avengers képregények
« Válasz #472 Dátum: 2005. December 12., 11:27:07 »
Na, látom, tényleg sikerült jól beindítani a forgalmat. Szóval:

kihaeenem: nyilvánvalóan nem gondoltam komolyan a beszólást, ha esetleg félreérthető lettem volna. Sőt, örülök, hogy hozzászoltál, és megismerhettünk egy más véleményt is. Nehogy most megint eltűnj   hónapokra, mert akkor   -unk.
Nem emlékszem teljesen az utolsó képre, de azért nem hinném, hogy az túlságosan örömteli mosoly lenne.
A bekattanásról pedig nem arra gondoltam, hogy ennyire specifikusan az MI kutatás az, ami az őrületbe kerget. Hanem maga az, hogy ha csak a tudománynak élsz. És amit említesz, hogy Red, vagy Peter, meg a többi tudós is bekattanhatna. Igen ám, de ne feledd, hogy mindegyiküknek ott van valami az életében, ami kizökkenti őket ebből: F4, Pókember, satöbbi. És ha emlékszel, a középiskolában Peter egészen a pókcsípésig olyan magába forduló, könyvmoly életet élt, ami akkár ide is vezethetett volna.

Gorgonita: Ja, valami ilyesmire gondoltam  

FaNaTiC: örülök, hogy ennyire megfogott. Már csak ezért az egy reakcióért megérte volna. De szerencsére nem csak ez az egy volt.  

Micho: érdekes a felvetésed, sajnos azt a történetet nem ismerem.

szam: ja, valóban van benne valami

kaine: ugyan már, ennyire megharagudtál, hogy mertem a a "Kölyök..."-höz hasonlítani a történetet   ? Egyébként örülök, hogy tetszett a "műfordításom", de igazság szerint egy kicsit még büszkébb vagyok a paródiában található dalocskára, amit Vasember dűdolgat páncélfényezés közben.

És már csak 12 nap karácsoniyg!!!  
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"