Szerző Téma: DC kiadó magányos hősei  (Megtekintve 228964 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Nem elérhető Galamb

  • Csak egy madár
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2890
  • Karma: +13/-13
  • Nem: Férfi
Re:DC kiadó magányos hősei
« Válasz #1382 Dátum: 2011. Március 22., 19:33:50 »
Oké! :)
"MM MMMMM MMMDMMM!"

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:DC kiadó magányos hősei
« Válasz #1381 Dátum: 2011. Március 22., 07:48:51 »
Fel fog. :)
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Galamb

  • Csak egy madár
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2890
  • Karma: +13/-13
  • Nem: Férfi
Re:DC kiadó magányos hősei
« Válasz #1380 Dátum: 2011. Március 21., 21:14:01 »
Jaj persze vágom, hogy Miller, nem Millar, nem tudom miért kevertem össze őket.
Idézet
egy nő sokáig él erőszakos kapcsolatban komoly tűréshatárokkal, amíg egy nap el nem ér a határig.

Ez igaz, csak kicsit fura volt, hogy ezek szerint Selina, akkor ér el a határig, mikor kiengedik a korházból, mégis teljesítette Stan macskajelmez-re vonatkozó kívánságát. Valószínűleg látszólagos volt az engedelmesség? A másik dolog, amit furcsáltam, hogy a stricinek fel se tűnt Selina mennyire megváltozott.
"MM MMMMM MMMDMMM!"

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:DC kiadó magányos hősei
« Válasz #1379 Dátum: 2011. Március 21., 19:17:10 »
Farek: igazság szerint nem sokkal ezután, Moench már a v2-ben se erőltette ezt a vonalat. A v3-ban meg az utca stimmel, de nem prosti, hanem egy tolvaj végig. De erről majd bővebben, ha elérünk oda.
galamb: Miller. Millar az egy másik alak. És egyelőre még ne ítélkezz a karakter felett, igazság szerint ez a mini azt hivatott elmesélni, hogyan vált belőle az a karakter, aki a Batman Első évben felbukkant, bár a kronológia ebből a szempontból kicsit hibádzik. Amúgy meg pont, hogy talán a női író miatt kapunk egy olyan karakterképet, ami inkább tűnik reálisnak, elvégre inkább az a jellemző, hogy egy nő sokáig él erőszakos kapcsolatban komoly tűréshatárokkal, amíg egy nap el nem ér a határig. Sajna a milleri kell-egy-erős-férfi-aki-utat-mutat-nekem-mert-anélkül-egy-semmi-vagyok nőkép így is visszajön, de a mini a hibái ellenére tényleg igyekszik valamiféle utat mutatni majd nekünk.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Galamb

  • Csak egy madár
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2890
  • Karma: +13/-13
  • Nem: Férfi
Re:DC kiadó magányos hősei
« Válasz #1378 Dátum: 2011. Március 21., 17:47:07 »
 Én is köszönöm! Az első Év kedvenc Batman sztorim lett, és ez is méltónak tűnik hozzá. Nekem bejött a prosti eredet, Mcaskanő számomra mindig a "rosszkislányos" karaktert jelentette. Ahogy talgaby írta: "Millar szerint minden nő vagy férfigyűlölő, vagy prosti." Azért azzal, hogy Selina-ból domina lett, Millar összehozta legalább a kettő egyszerre! :badteeth:.  Úgyhogy fura is számomra kicsit, hogy az Első évben Selina még egy keményebb, határozott nő, ebben a miniben meg pont egy Női író csinált belőle egy szerencsétlen "összevertél, de azért elhiszem, hogy szeretsz" típusú nőt, még akkor is, ha Kyle korábban volt ilyen. (már ha Newell teljesen saját kútfőből dolgozott, és nem vázolták fel neki, hogy milyenre írja meg Selina előéletét,).
A honosítás kiváló lett, :worship: :worship: :worship:   
 
És Zozinak köszönöm a belinkelt videót. Lehet a Batman forever több sebből vérzet, de szwsz jó dalok születtek hozzá.
"MM MMMMM MMMDMMM!"

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:DC kiadó magányos hősei
« Válasz #1377 Dátum: 2011. Március 21., 17:37:12 »
De mikor vették el azt, hogy utcalány volt? Emlékeim szerint még a V3-as sorozatban is bőven visszaköszön ez. Vagy csak arra gondoltál, hogy nem volt stricije, aki verte volna?
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető keildavid

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2657
  • Karma: +29/-2
  • Nem: Férfi
Re:DC kiadó magányos hősei
« Válasz #1376 Dátum: 2011. Március 21., 16:34:32 »
Köszi a Macskanő v1 1. részét! :worship: :worship:
Kicsit fura, hogy Selina Kyle élete akkoriban más volt, mint a v3-as sorozatban. Persze az érthető, hogy  v1 és a v3 sorozat között sok év eltelt.
Érdekes, hogy volt benne néhány olyan oldal, amiket a magyarul megjelent Batman: Az első év kötetbe is volt.
Egy mindenkiért, mindenki egyért.

Nem elérhető zozi56

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 6182
  • Karma: +31/-12
  • Nem: Férfi
    • HálóZsák
Re:DC kiadó magányos hősei
« Válasz #1375 Dátum: 2011. Március 18., 18:15:17 »
"I'm so meta, even this acronym"

Nem elérhető zozi56

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 6182
  • Karma: +31/-12
  • Nem: Férfi
    • HálóZsák
Re:DC kiadó magányos hősei
« Válasz #1374 Dátum: 2011. Március 11., 21:14:21 »
Superman: Rejtett személyiség
Ezt a képregényt nagyon régen kezdtem el, nemrég sikerült befejeznem.
Ezt mi, honosítók is elmondhatjuk. :) Jó sokáig befejezetlen volt ez a mini. Örülök, hogy tetszett!
"I'm so meta, even this acronym"

Nem elérhető Mike

  • Indiana Jones
  • *
  • Hozzászólások: 26
  • Karma: +0/-0
Re:DC kiadó magányos hősei
« Válasz #1373 Dátum: 2011. Március 11., 20:22:31 »
Sziasztok!
Sajnos itt is régen jártam, de szeretnék kárpótlásul 2 sztorit véleményezni. :)

Superman: Rejtett személyiség
Ezt a képregényt nagyon régen kezdtem el, nemrég sikerült befejeznem.
Hát… nem találok szavakat. Ez egy nagyon jó sorozat! Az elejétől a végéig tetszett! Nagyon jó hangulata van, teljesen bele tudtam élni magam az egészbe. NAGYON JÓ! Igaz, a negyedik az elején nem éreztem azt a színvonalat, amit a többi füzetben valamint a végén, de még így is, nagyon tetszett. Bár az még mindig zavaros, hogy pontosan mi is volt Clark, de nem baj, jó így rejtélyesen is! Immonen rajzai a CsP-ben meg az UF4-ben is tetszettek, itt is remekelt szerintem.
Hatalmas hála, hogy elkészítettétek! :worship: :worship:

Batman: Koksz
Ezt ma fejeztem be. Nagyon durva. A kislány halála kellően tragikus, Batman, mint drogos meg teli találat, sosem gondoltam rá, hogy valaha így fogom látni. Egyébként az apa viselkedése a lánya elvesztésénél már sejtetett valamit, hogy az se normális, de hogy ő is drogozik… bakker. Az utolsó rész nem jött be annyira, ott valahogy többre számítottam, de a legvége ott is ütött azzal a kis "monológgal".
Egy szó, mint száz: Köszi szépen a Rátok eső részét a képregénynek, élmény volt olvasni. :worship: :worship:

Sajnos legközelebb nem tudom, mikor fogok véleményezni, lehet csak két hét múlva. :( Mindenesetre próbálok igyekezni. :) ;)

Nem elérhető Genzo

  • White and nerdy
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2859
  • Karma: +27/-4
  • Nem: Férfi
Re:DC kiadó magányos hősei
« Válasz #1372 Dátum: 2011. Február 17., 20:52:04 »
Ezt jó hallani, hogy van még raktáron a cuccból :)

A Birds of preyből már láttam, hogy van két füzet a NewGenen, azt hiszem, megyek is, belekukkantok. De akkor ezek szerint abból is lesz még. :)

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:DC kiadó magányos hősei
« Válasz #1371 Dátum: 2011. Február 17., 20:39:54 »
És lesz is még. :) Szívesen, örülök, ha sikerül pár kellemes percet szereznem ezzel valakinek, szerintem az egyik legpofásabb sorozat volt a DC-nél sokáig. Majd ha valaha elindul a NewGenen, a Birds of Prey-re lesz még érdemes odafigyelned, az is van ilyen jó.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Genzo

  • White and nerdy
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2859
  • Karma: +27/-4
  • Nem: Férfi
Re:DC kiadó magányos hősei
« Válasz #1370 Dátum: 2011. Február 17., 20:37:03 »
Az 1000. hozzászólásommal szeretném megköszönni a Macskanő füzeteket, tg. Lassan ugyan, de haladok velük, a Fekete Maszkos sztoriig jutottam eddig (52. résszel bezárólag), és nagyon, de nagyon tetszik. Igyekszem elolvasni az egészet, és várom a továbbiakat, ám amíg azok kikerülnek, nem fogok unatkozni, van olvasnivaló bőven. :)

Szóval kösz. :worship:

Nem elérhető keildavid

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2657
  • Karma: +29/-2
  • Nem: Férfi
Re:DC kiadó magányos hősei
« Válasz #1369 Dátum: 2011. Január 25., 14:27:35 »
A Macskanő v3 44-es előtti részből van három olyan, ami más oldalon honosítva van. A Macskanő v3 34-36. szám fenn van a NewGenen. Ami tudtommal az a Batman - Háborús játékok történetszálhoz kapcsolódik.
Egy mindenkiért, mindenki egyért.

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:DC kiadó magányos hősei
« Válasz #1368 Dátum: 2011. Január 25., 14:13:44 »
Sorrendben:
66: Mert Macskanő II (Holly) feladta a jelmezes karrierjét, és Selina életéből is eltűnt (azóta se jött vissza).
69: Amazon's Attack a címe, és egy iszonyatosan rémes sztori, ami annyira szétgyalázta Wonder Womant, hogy kiírták a kontinuitásból. Sámson doki oldalán vagy a NewGenen lesz valamikor, de ő akarja honosítani.
72: Egyelőre nem bukkant fel.
75: Pedig olvastad, itt az ötvenes részek valamelyikében, közvetlen az 1 évvel később előtti sztori végén.
78: A magyarázat a Salvation Run c. borzalom, aminek a logóját és a rá való utalásokat is kiszedtem innen mindenhonnan. Amennyiben elég erősnek érzed magad, az Allcomicson épp most fut ez az embertelen iszonyat, nem tudom, honnan szereztek magukba ennyi lelkierőt, hogy képesek voltak nemhogy elolvasni, de még foglalkozni is a honosításával. A Harcos ahhoz képest egy gyöngyszem.
80: Szándékosan vitték nullára, mert nem volt terv vele, majd jött Paul Dini és vitte magával előbb a Heart of Hush-ba (ami remélhetőleg megjelenik majd magyarul a képestől egyszer), utána meg a Gotham City Sirensbe, amit meg az AC foglalt le.
-Nem mondtam soha, hogy nem lesznek.
-Szívesen. :D
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető gabo

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1094
  • Karma: +8/-0
  • Nem: Férfi
Re:DC kiadó magányos hősei
« Válasz #1367 Dátum: 2011. Január 25., 13:34:21 »
Néhány vélemény a Macskanőről!

66-68 rész: Macskanő halála: A cím érdekes, mert azt hittem a kettő Macska közül valamelyik meghal, kiváncsi vagyok miért ez a címe??!! A két orosz tényleg nagyon megváltozott, mintha robotok lettek volna!

69-70 rész: Háborús időkben: Jó kis történet lehene, de ez olyan mintha egy crossoverhez kapcsoldó mellékszáll lenne! Ha ez tényleg így van akkor többet is lehetne tudni róla???

71 rész: Anyák napja: Selina kérése megrémített, először azt hittem komolyan gondolja, de aztán kiderült ez egy Batman féle átvágás lett ismét!

72-74 rész: A bűnőzés kifizetődik: Meglepett az a döntése, hogy azt kérte Zatannától, hogy felejtse el a gyerekét, egy új személyazonosság mellett kérhette volna azt tőle, hohy felettesse el, hogy ő volt a Macskanő, ebből is látszik, hogy ne tudna a titkos élete nékül élni, inkább a gyereket áldozta fel! Kiváncsi vagyok a gyerek szerepel-e még majd később!?

75-77 rész: Egy túlságosan is messzi-messzi galaxisban: Tetszett Selina álomvilága, ő mindenkinél erősebbnek tartja magát, szeríntem ez az egójának kivetülése. A Marsbéli Fejvadász feltűnése érdekes, vajon mi volt a szerepe, ő azt monda valódi......., csak kicsit másként néz ki mint ahogy eddig!! Fekete Maszkot mikor őlte meg Macskanő??

78-79 rész: A hazafele vezető hosszú út: Na ezt nem igazán értem, hogyan is került Macskanő haza, az már világos, hogy a Tolvaj és Repró keze is benne lehetett az eltűnésébe, de hogy hogyan jöttvissza, na azt nem tudom! Ez és az előtte lévő történet is egy nagyobb sztori mellékága lehetett, hiszen nem csak ennyi dolog történhetett azon a bolygón!??

80-82 rész: Az utolsó balhé: Itt mintha azt akarnák elmondani, hogy minden visszatér a régibe, Macskanő szakított mindennel ami jó volt és a bűnözés lesz ami a cselekedeteit fogja mozgatni! Kér, hogy ezzel a történet véget ér, igazán jó kis képregény volt ez a Macskanő!! Kár hogy a 44-es szám előttiek nem lettek honosítva!

Talgabynak köszi  a Macskanő összes részét!!!!  :worship:



« Utoljára szerkesztve: 2011. Január 25., 14:08:55 írta gabo »

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:DC kiadó magányos hősei
« Válasz #1366 Dátum: 2011. Január 23., 10:08:39 »
Annyira nem. Kinn van a foglalási listán, ami alapesetben a HARCOS™-mentes főoldalunkon vagy a képregény.net fórumán belül a C4A topicjában is olvasható mindenki számára. De pl. ebben a félévben szeretnék kirakni egy Macskanő- és egy Harley Quinn-minit.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető jocibmx

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 233
  • Karma: +0/-0
Re:DC kiadó magányos hősei
« Válasz #1365 Dátum: 2011. Január 23., 09:24:42 »
Jójó, bocsi, csak egy tipp volt  sok közül  :) Akkor mikre lehet majd még számítani? Vagy az még titok? ;D
Hősök pedig kellenek...

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:DC kiadó magányos hősei
« Válasz #1364 Dátum: 2011. Január 21., 15:13:07 »
Plusz azt eléggé akadályozná, hogy a Heart of Husht még nem adta ki a Képes és ugye addig nem is igazán lehetne nekikezdeni... nem beszélve arról, hogy fontos előzménye a Countdown amazonos része... maradok inkább a régebbi és biztosan honosítható sorozatoknál, szerencsére van abból is még bőven.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető zajrus

  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 841
  • Karma: +7/-4
    • AllComics
Re:DC kiadó magányos hősei
« Válasz #1363 Dátum: 2011. Január 21., 14:58:39 »
Másik oldal...

Nem elérhető jocibmx

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 233
  • Karma: +0/-0
Re:DC kiadó magányos hősei
« Válasz #1362 Dátum: 2011. Január 21., 14:16:28 »
A Gotham City Sirens-re lehet számítani?:D ;D
Hősök pedig kellenek...

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:DC kiadó magányos hősei
« Válasz #1361 Dátum: 2011. Január 20., 14:46:05 »
Ha összejön minden tervem, akkor úgy az elkövetkezendő 5-6 évben folyamatosan. :D
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető jocibmx

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 233
  • Karma: +0/-0
Re:DC kiadó magányos hősei
« Válasz #1360 Dátum: 2011. Január 20., 14:41:13 »
Bakker végig olvastam szinte egy huzamra a macskanő sorozatot, bakker nagyon jó volt, végig lekötött, elég könnyen beleunok a sorozatokba jobban szeretem a miniket meg a rövidebb sztorikat de ez végig megtartotta az érdeklődésem,  baromi jó volt:D
 :worship: :worship:  Lesz még hasonló itt a zsákon?  :lol:
Hősök pedig kellenek...

Nem elérhető jocibmx

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 233
  • Karma: +0/-0
Re:DC kiadó magányos hősei
« Válasz #1359 Dátum: 2011. Január 10., 13:02:41 »
Köszönet a Kingdom Come-ért  :worship:  :worship: Baromi jó, akárcsak a Marvels de valahogy a DC-s jobban megfogott, bár lehet csak azért mert azt az univerzumot jobban ismerem. Mindegy lényeg hogy baromi jó volt mind a kettő. Köszönet érte.
Ja és a JlA: Earth 2 is baromira tetszett.  ;D  :worship:
Hősök pedig kellenek...

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:DC kiadó magányos hősei
« Válasz #1358 Dátum: 2011. Január 03., 21:46:34 »
Vannak. És lesznek is itt. De maximum évi egy-két darab. Meglepően sok plusz energiát követel egy ilyen spéci összehozása az alap sorozatok mellett, plusz annyira nem nagy a választék belőlük, legalábbis a jobbakból. De a következő három már ki van választva, az egyik kész is van, szóval nyáron valószínű, hogy kimegy Zsák-szülinapra.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető benya11

  • Spawn
  • ****
  • Hozzászólások: 674
  • Karma: +2/-0
Re:DC kiadó magányos hősei
« Válasz #1357 Dátum: 2011. Január 03., 21:00:28 »
Köszönet a Batman: a skót kapcsolat c. képregényért!
A történet és a rajzok nagyon bejöttek, jó kis olvasmány volt. Szívesen olvasnék még ilyesmiket (ha vannak). :)

Nem elérhető Balakin

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1002
  • Karma: +9/-1
Re:DC kiadó magányos hősei
« Válasz #1356 Dátum: 2011. Január 02., 11:16:25 »
Idézet
Cooke Spiritje annyira nem nyűgöz le, nagyon rajzfilmes a stílus
pont ezért olyan jó  ;)

Nem elérhető Galamb

  • Csak egy madár
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2890
  • Karma: +13/-13
  • Nem: Férfi
Re:DC kiadó magányos hősei
« Válasz #1355 Dátum: 2011. Január 01., 23:50:15 »
Cooke Spiritje annyira nem nyűgöz le, nagyon rajzfilmes a stílus, de az tény hogy érzelemábrázolása neki is erős.
"MM MMMMM MMMDMMM!"

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:DC kiadó magányos hősei
« Válasz #1354 Dátum: 2011. Január 01., 23:33:31 »
Igen, Quitelynek az arcmimika elég erős oldala, bár a hátterekben igazi profi. Igaz, összesen talán egy embert tudok, aki nála is kifejezőbben tud arcokat rajzolni, Darwyn Cooke, ő viszont a vitathatatlan mestere ennek. Öt vonalból képes bármilyen érzelmet vagy gondolatot érzékeltetni.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Galamb

  • Csak egy madár
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2890
  • Karma: +13/-13
  • Nem: Férfi
Re:DC kiadó magányos hősei
« Válasz #1353 Dátum: 2011. Január 01., 23:02:08 »
Köszönöm szépen a Skót kapcsolatot. Először kicsit tartottam attól, hogy kicsit, túl őőő "Lobos" lesz a sztori (mint pl. Batman-Dredd bíró), de kellemesen csalódtam végül, és örülök neki, hogy egy rejtélyes, nagyon kicsit Dan Brownos sztorit olvashattam, némi családi drámával fűszerezve. Egyedül az zavart, hogy az nem derül ki, Batman mégis honnan tudta meg, hogy Fergus az álarcos fickó igazi neve, (lehet én voltam figyelmetlen, ekkor legyen szíves megirni valaki a választ, köszi). A rajzok nekem bejöttek,  Quitely főleg az arcmimiknál alakított sokat, talán csak Bruce Wayne ábrázolása lett kicsit gyenge (túl nagydarab).
 A honosítás is király lett, :worship: :worship: :worship:
"MM MMMMM MMMDMMM!"