Szerző Téma: DC kiadó magányos hősei  (Megtekintve 228974 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

Nem elérhető jocibmx

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 233
  • Karma: +0/-0
Re:DC kiadó magányos hősei
« Válasz #1622 Dátum: 2012. November 25., 21:27:22 »
Köszi az új Generációk epizódot. Valóban elég szomorú fordulatot vettek a dolgok, és abban sem vagyok biztos, hogy Batman egy szép és élhető világot hoz majd létre. Kíváncsi vagyok a folytatásra  :)


Hősök pedig kellenek...

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:DC kiadó magányos hősei
« Válasz #1621 Dátum: 2012. November 25., 12:40:38 »
Tudtam, hogy drámaibb irányba viszi el a sztorit Byrne, de így egyben kicsit sok volt szvsz. Remélem az utolsó két részben jön valamiféle pozitív kicsengés is.

Nem elérhető PGergo

  • Kázmér
  • **
  • Hozzászólások: 142
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
Re:DC kiadó magányos hősei
« Válasz #1620 Dátum: 2012. November 24., 17:15:30 »
Elolvastam a legújabb Superman és Batman képregényt, nagyon jó lett. Köszi szépen. :D Kiváncsi vagyok a végére. :D

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:DC kiadó magányos hősei
« Válasz #1619 Dátum: 2012. November 21., 10:20:02 »
Igen, volt már egy-két komment, valóban. De azért mindig jó még újakat olvasni, ennyi idő után is ;)
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető jocibmx

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 233
  • Karma: +0/-0
Re:DC kiadó magányos hősei
« Válasz #1618 Dátum: 2012. November 21., 10:18:09 »
Mintha Morrison Action Comicsába lett volna már utalás rá, bár újra kéne olvasnom őket, szóval nem vagyok benne biztos. Végül is a Batman történeteibe is beleírta Bat-Mite-ot.  :badteeth:
Hősök pedig kellenek...

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:DC kiadó magányos hősei
« Válasz #1617 Dátum: 2012. November 21., 10:10:13 »
MXYZPTLK-nak én csak a legyőzését tartom ritka bénának. Az 50-es, 60-as években még elment (fogalmam sincs, mikori karakter), de azóta... vagy változtattak ezen?

Amúgy a generációkat már én is kommentáltam valahol, ha jól emlékszem, nem is egyedül, de most hogy itt visszalapoztam, nem ebben a topikban. Rejtélyes...
« Utoljára szerkesztve: 2012. November 21., 12:21:53 írta KiD »

Nem elérhető jocibmx

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 233
  • Karma: +0/-0
Re:DC kiadó magányos hősei
« Válasz #1616 Dátum: 2012. November 21., 10:07:53 »
Várom  ;D
Hősök pedig kellenek...

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:DC kiadó magányos hősei
« Válasz #1615 Dátum: 2012. November 21., 09:44:41 »
Ó, pedig egyszerű: MXYZPTLK  :badteeth: Egyből megjegyeztem, amikor annak idején megjelent magyarul, mert ilyen hülye név a világon nincs :)

Hogy képzeli Byrne? Keményen, nagyon keményen... és nagyon jól. Szerintem. Remélem, hamarosan kitehetem a maradék két részt.
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető jocibmx

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 233
  • Karma: +0/-0
Re:DC kiadó magányos hősei
« Válasz #1614 Dátum: 2012. November 21., 09:32:02 »
Tegnap elolvastam azt is, bejött, főleg az első fele Bat-Miteal, meg a másikkal, akinek nem fogom tudni leírni a nevét  ;D  Kíváncsi vagyok Bryne hogy képzeli el a folytatást.

Hősök pedig kellenek...

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:DC kiadó magányos hősei
« Válasz #1613 Dátum: 2012. November 20., 22:40:54 »
De jó, valaki reagált! :)

Ha tetszett, akkor szerintem bejön majd a folytatás is. Oszd majd meg azt is velünk.
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető jocibmx

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 233
  • Karma: +0/-0
Re:DC kiadó magányos hősei
« Válasz #1612 Dátum: 2012. November 20., 17:22:44 »
Végre volt időm, elolvasni a Superman/Batman Generációk első kötetét.
Szeretem az arany kori képregényeket, van egy sajátos bájuk, így ez is tetszett, Bryne jól elkapta az akkori történetek hangulatát. Pacsi a honosításért  :worship:
Hősök pedig kellenek...

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:DC kiadó magányos hősei
« Válasz #1611 Dátum: 2012. November 18., 19:51:13 »
Jó volt a Macskanő, tetszett, ahogy a szektások elintézték a végét. Várom a folytatást. :)

Nem elérhető avenger

  • Sólyomszem
  • *
  • Hozzászólások: 30
  • Karma: +1/-0
Re:DC kiadó magányos hősei
« Válasz #1610 Dátum: 2012. November 17., 22:38:38 »
Megint csak kösz a felvilágosítást.  :worship:

Nem elérhető Genzo

  • White and nerdy
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2859
  • Karma: +27/-4
  • Nem: Férfi
Re:DC kiadó magányos hősei
« Válasz #1609 Dátum: 2012. November 17., 21:52:47 »
mint Liefeld akármelyik rajzának az anatómiához.

 :lol: :lol:

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:DC kiadó magányos hősei
« Válasz #1608 Dátum: 2012. November 17., 21:50:06 »
A Smallville-nek sajna annyi köze van a Supermanhez, mint Liefeld akármelyik rajzának az anatómiához. A képregényben a kék kriptonit a Bizarro-kriptonit. A kriptoniakra nincs hatással, de a Bizarrókat lebetegíti. Van amúgy még közel egy tucat kriptonitfajta, de ezek közül csak a zöldet, vöröset és esetleg a kéket használják. Bár egyszer megnéznék egy Supergirl-sztorit, ami a rózsaszín kriptonit körül forog. ;D
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető avenger

  • Sólyomszem
  • *
  • Hozzászólások: 30
  • Karma: +1/-0
Re:DC kiadó magányos hősei
« Válasz #1607 Dátum: 2012. November 17., 21:33:32 »
Értem, köszi, és Mxyptzlk-t is. Végül is logikusabb, hogy erősebb Darkseid-nál is, hiszen egy 5 dimenziós lény, még Darkseid csak 4. A kriptonithoz visszatérve: úgy tudtam a kék színűnek is ugyanez a hatása. Legalábbis a Samllville sorozatban ez volt.

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:DC kiadó magányos hősei
« Válasz #1606 Dátum: 2012. November 17., 21:04:53 »
Az arany kriptonit a hatvanas-hetvenes évekre Schwartz-érájának egyik visszatérő eleme volt. Olyan kriptonitfajta, ami teljesen semlegesíti Superman képességeit az émelygő rosszullét nélkül. Mivel a modern érában mindenki kitalálta, hogyan alkosson vörös napsugarakat, így kissé elavulttá vált, ám akkoriban ezzel oldották meg, hogy a haldoklás nélkül erőtlenítsék Supermant, és ezzel tolják előtérbe az intelligenciáját és furfangosságát.
Idézet
Mxyptzlk-n viszont meglepődtem, eddig sose tartottam valami veszélyes ellenfél, de ez most megváltozott
Nem szokták komolyan venni, pedig veszélyesebb Darkseidnál. Egy teljesen mindenható entitás, egyszerűen csak azért nem szabadította el a legszörnyűbb poklot eddig a DC Földjén, mert nem akarta. De amúgy minden szempontból legyőzhetetlen, csak egy másik imp veheti fel vele a küzdelmet (mint ahogy volt is erre példa).
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető avenger

  • Sólyomszem
  • *
  • Hozzászólások: 30
  • Karma: +1/-0
Re:DC kiadó magányos hősei
« Válasz #1605 Dátum: 2012. November 17., 20:39:00 »
Bocsánat, most látom csak, hogy Curt Swan a rajzoló Pérez "csak" az egyik kihúzó.

Nem elérhető avenger

  • Sólyomszem
  • *
  • Hozzászólások: 30
  • Karma: +1/-0
Re:DC kiadó magányos hősei
« Válasz #1604 Dátum: 2012. November 17., 20:28:22 »
Köszönöm talgabynak Superman: Mi Történhetett A Holnap Emberével című történetet? Mostanában nagyon kevés képregényt olvasok. Már nagyon sokat hallottam erről a képregényről és tényleg olyan jó amilyennek mondják. George Pérez rajzai tényleg fantasztikusak, nem is tudom, hogy mikor láttam ilyen jó rajzokat. Moore-t pedig már "ismerem", így benne se csalódtam. Tök'jó hogy Lois elbeszéléseiből ismerjük meg az egész történetet. Az is jól van megoldva, hogy kis részekben meséli el a történetet, nem kellenek hosszabb sztorik, jó ez így. Az egész történet hibátlan, így is vannak kiemelkedő részek pl. Pete Ross holteste, Lana-t szénné égetik, Jimmy-t lelövik... Luthor-Brainiac páros durva volt. A Justice League c. rajzfilmben is volt egy ilyen. Ott az egyik kedvencem volt.  Mxyptzlk-n viszont meglepődtem, eddig sose tartottam valami veszélyes ellenfél, de ez most megváltozott, mindig is Luthor volt a kedvenc Superman ellenségem. Ez az arany kriptonit ez mi? Ismerek zöld, kék, fekete, vörös kriptonitot, de aranyról még nem hallottam.

Nem elérhető Balakin

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1002
  • Karma: +9/-1
Re:DC kiadó magányos hősei
« Válasz #1603 Dátum: 2012. November 15., 11:18:20 »
Köszi a Macskanő 30-at! Na ez jó kis dinamikus rész volt bár nem biztos, hogy az eredetsztorira feltétlen szükség volt, de rosszabb se lett tőle a rész.

Nem elérhető Galamb

  • Csak egy madár
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2890
  • Karma: +13/-13
  • Nem: Férfi
Re:DC kiadó magányos hősei
« Válasz #1602 Dátum: 2012. November 03., 11:59:25 »
Köszönöm én is! Igen, tényleg picit töltelékre sikerült, viszont a következő részt már nagyon várom.  Remélem nem lesz csalódás.
"MM MMMMM MMMDMMM!"

Nem elérhető Balakin

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1002
  • Karma: +9/-1
Re:DC kiadó magányos hősei
« Válasz #1601 Dátum: 2012. Október 31., 00:49:54 »
Köszi az újabb Macskanőért. Kicsit kitöltő számnak kellett volna éreznem de mégis el voltam vele, érdekeltek a karakter pillanatok. Főleg Slam és Selina beszélgetése tetszett.

Nem elérhető Galamb

  • Csak egy madár
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2890
  • Karma: +13/-13
  • Nem: Férfi
Re:DC kiadó magányos hősei
« Válasz #1600 Dátum: 2012. Október 16., 18:59:02 »
Köszönöm a MAcskanő újabb részét. Nekem tetszett, a metrós képek szinezése nagyon megfogott, és feszültre írta a helyzetet is Brubaker. :worship: :worship:
"MM MMMMM MMMDMMM!"

Nem elérhető Balakin

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1002
  • Karma: +9/-1
Re:DC kiadó magányos hősei
« Válasz #1599 Dátum: 2012. Október 15., 19:18:45 »
Köszönet a v3 28-ért! Tényleg nem a legeredetibb sztori, de kellemesen csordogál. És igen, azt hiszem ennyit számít a rajzoló.

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:DC kiadó magányos hősei
« Válasz #1598 Dátum: 2012. Október 13., 18:29:57 »
Valahogy eddig nem fogott meg annyira az új Macskanő sztori mint az előzőek. Ennyit számítana a rajz? Vagy csak az zavar, hogy megint ugyanannak a történetnek (valaki betör az east endre, Selina felbőszíti, Selina közeli barátját bántják, Selina nyomoz a tettes után...) egy variációját látjuk? Remélem, ez a Zeiss fazon feldobja majd a dolgot...

Nem elérhető Ron

  • Kázmér
  • **
  • Hozzászólások: 112
  • Karma: +0/-0
    • BLOGOM
Re:DC kiadó magányos hősei
« Válasz #1597 Dátum: 2012. Október 09., 02:36:05 »
A superman gyökereit azt fogja még folytatni valaki?

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:DC kiadó magányos hősei
« Válasz #1596 Dátum: 2012. Október 02., 06:18:03 »
Nem tudom, hogy volt, valószínűleg "and stuff". Csak azt, hogy miért használok időnként olyan helytelen megfogalmazásokat írásban is, amiket amúgy a való életben is. :)
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Balakin

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1002
  • Karma: +9/-1
Re:DC kiadó magányos hősei
« Válasz #1595 Dátum: 2012. Október 01., 23:06:55 »
Ja ha az eredetibe is így volt akkor nem szóltam  :whistle:

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:DC kiadó magányos hősei
« Válasz #1594 Dátum: 2012. Október 01., 19:28:43 »
De, de egy utcakölyök nem fog nyelvtanilag tökéletesen beszélni. Ha jól emlékszem, lesznek még ilyen köznapi, ámde nem egészen pontos fogalmazásai.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Balakin

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1002
  • Karma: +9/-1
Re:DC kiadó magányos hősei
« Válasz #1593 Dátum: 2012. Október 01., 19:17:34 »
Én is köszönöm az új Macskanőt! 13. oldalon amikor mondja Dex, hogy "én vagyok a testőröd meg ilyen" az nem úgy lenne, hogy "ilyenek"? vagy "ilyesmi"?