Szerző Téma: DC kiadó magányos hősei  (Megtekintve 228958 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Nem elérhető Galamb

  • Csak egy madár
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2890
  • Karma: +13/-13
  • Nem: Férfi
Re:DC kiadó magányos hősei
« Válasz #1592 Dátum: 2012. Október 01., 16:08:27 »
 Kösz a Macskanő újabb részét! :worship: Tetszett, Jó volt Selina  filózása East end lakosairól. És mikor Batman figyelmeztette Zeiss képességeire eléggé baljóssá tette Selina jövőjét, mintha rá is várna a maga Knightfall-ja (Bár szwsz Selina találékonyabb karakter, és azt várnám tőle, hogy valahogy tőrbe csalja Zeisst.) 
"MM MMMMM MMMDMMM!"

Nem elérhető keildavid

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2657
  • Karma: +29/-2
  • Nem: Férfi
Re:DC kiadó magányos hősei
« Válasz #1591 Dátum: 2012. Szeptember 30., 21:11:52 »
Macskanő v3 1-10.: Tetszett ez a történet. Bár igaz, hogy már régen elolvastam, de mivel ez egy felújított képregény, így újra elolvastam ezeket.
20-24.: Érdekes volt az, hogy minden részben más-más ismerős városba utaztak. És bár még nem lehetett tudni, hogy mi volt a célja az egészben, de végül minden kiderült.
25-26.: Paul Gulacy rajzai ugyan szokatlanok, de szerintem mégis illik az ilyen nyomozós, felnőttebb történethez. East Enden tényleg elég sok problémák akadtak Macskanőnek. Főleg, amikor felbukkantak pár Batman ellenfelei is.

Superman - Mi történhetett a Holnap Emberével?: Tetszett ez a felújított képregény is. Jó volt ismét nosztalgiázni, még ha eredetileg pár évvel ezelőtt olvastam el. És nagyon jók a borítók is, ami végre magyarul van.
A Superman - Vörös Nap történetet bár még nem olvastam el a felújítottat, de az is biztosan jó. És itt is jó és érdekes borítója lett.

Batman: A Sötét Lovag legendái v1 16-20: Koksz 1-5. rész: Nagyon jó ötlet, hogy ez a történet most egy helyen és egybe megvan.
Egy mindenkiért, mindenki egyért.

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:DC kiadó magányos hősei
« Válasz #1590 Dátum: 2012. Szeptember 30., 11:50:55 »
Huh, Ramost ne is említsd, halvány fogalmam sincs arról, hogyan gondolhatták a Marvelnél, hogy nekiadják a fő Pókember sort...

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:DC kiadó magányos hősei
« Válasz #1589 Dátum: 2012. Szeptember 30., 11:41:49 »
Ízlések és pofonok, ezzel nehéz vitatkozn. De szerintem még jobb így, mintha végig pl. Humberto Ramos stílusában menne... :)

Meg pl. az első, '39-es történetben szerintem az alap stílus mellett megvoltak a sajátosságok.
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:DC kiadó magányos hősei
« Válasz #1588 Dátum: 2012. Szeptember 30., 11:18:05 »
Tetszik a koncepció, talán annyi, hogy a rajzstílust is váltogathatták volna kicsit, bár az az egy stílus, ami játszik az legalább Byrne-é.

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:DC kiadó magányos hősei
« Válasz #1587 Dátum: 2012. Szeptember 29., 18:08:17 »
Szívesen! És megéri várni, szerintem az 1. sorozat legjobb része lesz a következő.
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető PGergo

  • Kázmér
  • **
  • Hozzászólások: 142
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
Re:DC kiadó magányos hősei
« Válasz #1586 Dátum: 2012. Szeptember 29., 16:49:05 »
Köszi a Superman & Batman - Generációk második számát, jó kis olvasmány. :D Várom a következő részt. :)

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:DC kiadó magányos hősei
« Válasz #1585 Dátum: 2012. Szeptember 22., 10:11:21 »
Hm. Fura. Nemsokára kijavítom.
Javítva. Meg az utána jövő oldalon is visszaírtam magyarra a táblát.
« Utoljára szerkesztve: 2012. Szeptember 22., 12:41:01 írta talgaby »
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető keildavid

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2657
  • Karma: +29/-2
  • Nem: Férfi
Re:DC kiadó magányos hősei
« Válasz #1584 Dátum: 2012. Szeptember 22., 09:24:58 »
A Macskanő v3 8-asnál a 08. oldalon a szövegek angolul maradtak.
Egy mindenkiért, mindenki egyért.

Nem elérhető Galamb

  • Csak egy madár
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2890
  • Karma: +13/-13
  • Nem: Férfi
Re:DC kiadó magányos hősei
« Válasz #1583 Dátum: 2012. Szeptember 18., 11:45:02 »
Kösz az újabb részt. Tényleg nem volt kiemelkedő, viszont Zeiss és Selina várható összecsapására egyre kiváncsibb vagyok.
"MM MMMMM MMMDMMM!"

Nem elérhető Balakin

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1002
  • Karma: +9/-1
Re:DC kiadó magányos hősei
« Válasz #1582 Dátum: 2012. Szeptember 17., 23:27:14 »
Macskanő visszatért a 26. számban, hogy ismét megküzdjön legnagyobb ellenségével...Paul Gulacyval :D Pedig láttam már tőle jó rajzokat is, mondjuk az nem szuperhős témában volt (egy Jonah Hex rész tőle kifejezetten tetszett, meg is lepődtem). De azt még mindig el tudom monndai amit múltkor is, hogy a sztori jó (még ha eddig nem is túl kiemelkedő) és az akciók is dinamikusak.
Jobb ma egy Gulacy mint holnap egy Liefeld!  ;D
A honosításért természetesen hatalmas köszönet!

Nem elérhető Galamb

  • Csak egy madár
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2890
  • Karma: +13/-13
  • Nem: Férfi
Re:DC kiadó magányos hősei
« Válasz #1581 Dátum: 2012. Szeptember 10., 11:14:20 »
Tartozom egy köszönettel a MAcskanő újabb részeiért. Tetszettek a sztorik, de azért örülök, hogy Selina visszatért az East endre. A rajz tényleg fura, de a Macskanőnket én dögösebbnek látom Gulacy rajzain, mint az előző epizódokban. A színek pedig kifejezetten tetszettek.
"MM MMMMM MMMDMMM!"

Nem elérhető zoli

  • Rozsomák
  • ****
  • Hozzászólások: 758
  • Karma: +4/-27
Re:DC kiadó magányos hősei
« Válasz #1580 Dátum: 2012. Szeptember 08., 13:10:35 »
Üdv, az egyik képregényes panel szerint ,az újra indított Batman sorozatok közül a Batman &Robin az egyik legjobb. Talán akkor lehetne ezzel indítani egy magyar kiadást ,ha valaki hajlandó kiadni

Nem elérhető jocibmx

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 233
  • Karma: +0/-0
Re:DC kiadó magányos hősei
« Válasz #1579 Dátum: 2012. Szeptember 08., 10:59:46 »
Waid Birtrightja nekem is bejött, bár nekem Johns Secret Originjával se volt bajom, bírtam benne a suta Clark-ot. JMS-től az Earth One nekem tetszett, a Groundedet mondjuk nem olvastam, mert a kritikák elvették tőlle a kedvem.  :badteeth: Az ÚJ 52 óta Superman meg olyan, mintha egyszerre vagy 4 Superman szaladgálna Metropolisban. A JLA-ben előbb üt aztán kérdez badass, ami szerintem elég szarul áll neki. Az Action Comicsban egy balfasz  :rolleyes: , Meg olyan mintha Morrison nem tudna mit kezdeni a karakterrel A Superman néven futó sorozata, meg annyira rossz volt, hogy felhagytam vele néhány szám után. Úgyhogy elég vegyes a kép, de most nincsenek elkényeztetve a Superman fanok képregények terén.
Talgaby még egyszer régebben te írtad (?), ha jól emlékszem (nem biztos, szóval ha nem akkor sorry), hogy szerinted a John Bryne éra volt a legjobb Superman kapcsán, nos én nemrég olvastam végig azt a néhány számot ami a 90es években megjelent itthon, és mai szemmel már elég fura volt. Rengeteg gondolat buborék és narráció. Viszont Geoff Johns Superman runja bejött, akkor még nem húzta úgy szét a storyt, mint a rétes tészta, mint pl. a most futó Aquaman-ben.

Viszont elvileg jövőre Snyder meg Jim Lee, új sorozatba, vagy minibe kezd bele, Man of Steel néven, gondolom a film körüli hypot meglovagolva. Snydertől, még ha nem is mindenki dobja el az agyát, abban azért mindenki egyetért, hogy nem rossz író, Jim Lee rajzai meg szépek,(bár szerintem túl van hypolva) úgyhogy az mindenképpen várós. Ha tényleg megvalósul a dolog, kíváncsi vagyok, Snyder mit hoz ki belőle.  :brow:
Hősök pedig kellenek...

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:DC kiadó magányos hősei
« Válasz #1578 Dátum: 2012. Szeptember 07., 22:29:50 »
Tényleg nagyon csúnya volt a rajz, sőt mintha a történet is belefásult volna a ténybe, hogy ő felel a látványért. Hányszor lehet eladni ezt az új gonosz bandavezér az East Enden sztorit?

18 + Viszont az ipse belerajzolt egy DC képregénybe egy meztelen puncit, ezért csak jár plussz pont...

Nem elérhető Balakin

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1002
  • Karma: +9/-1
Re:DC kiadó magányos hősei
« Válasz #1577 Dátum: 2012. Szeptember 03., 23:13:34 »
Hát igen, Gulacy. Már a magyarul megjelent Batmanjeinél is szörnyülködtem. De legalább az akciójeleneteknek jó a dinamikája meg a sztori érdekes. Köszönet a honosításért!
A lentebb tárgyalt Superman vitához: szerintem nyugodtan véglegesíthették volna Waid Birthrightját eredetsztorinak, szerintem kiváló, kellően modern de érdekes tud maradni, pedig már ismerjük azért az események nagyját. Gondolom Yu rajzait páran szídják, de én azt is nagyon szeretem.
Johns Secret Originje szimplán lapos volt, de amit JMS összehaknizott az maga volt a horror.
A DC new 52 meg...hát-hát. Szerintem Snyder agyondícsért Batmanje se éppen hibátlan (bagoly sztori 2. és utolsó része miatt majdnem abba hagytam a sorozatot) de még mindig jobb és hűebb a karakterhez mint Superman vagy Aquaman esetében.

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:DC kiadó magányos hősei
« Válasz #1576 Dátum: 2012. Augusztus 23., 16:26:21 »
Szerintem is. :) Bár attól félek, a következő résznél azt a kevés hű olvasót is elveszíti, akik még megmaradtak, mert jön Gulacy rajzolónak, és majdnem a becsatlakozásig marad is (amire rájön, hogy a szkenek minősége még egy fokot romlik, emiatt még extrémebb feljavítás kellett, ami még csúnyább elmosást eredményez sok helyen, szóval vizuálisan nem lesz egy csábító valami a sorozat).
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:DC kiadó magányos hősei
« Válasz #1575 Dátum: 2012. Augusztus 23., 16:04:57 »
A Macskanő V3 24-et olvastam. Szokásos minőség. A végén, mikor megláttam az egyiptomiakat, azt hittem, hogy valami hagyományos baljóslatú, rossz lezárása lesz a sztorinak, de ahogy csak ott lógnak a teherautó tetején, Gotham felé, az határozottan vicces. Nagy szerencséje sok embernek, hogy belekezdtetek ebbe a sorozatba.

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:DC kiadó magányos hősei
« Válasz #1574 Dátum: 2012. Augusztus 23., 12:50:34 »
Supermannel jó ideje el vannak veszve, és valahogy nem találják az irányt. Az elmúlt években már bíztunk Johnsban (részben jogosan, majd jött az az eredetsztori... :rolleyes: ), a Starman Robinsonjában (ó, te jó ég, az a szakasz...!  :omg: ), Straczynskiben, majd Morrisonban, és valahogy nem akar összejönni. Pedig az All Starban tényleg megmutatták, hogy alapvetően sokkal, sokkal többet ki lehet hozni még mindig ebből a karakterből annál, hogy éjszaka egy nagyvárosban elmebetegeket kerget megállás nélkül, mint a vetélytársa.
Pedig alapvetően az ember azt hinné, egy jó írónak már alapötletből adódnának dolgok: egy földre szállt isten egy középnyugati kiscserkész személyiségével, aki azért jár az emberiség között, hogy rávezesse őket a saját nagyságukra, miközben reményt ad nekik, hogy bármi történjék, nem érheti őket baj.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető jocibmx

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 233
  • Karma: +0/-0
Re:DC kiadó magányos hősei
« Válasz #1573 Dátum: 2012. Augusztus 23., 12:39:54 »
Az biztos hogy ha nem olvasol mellé egy két kívül álló címet akkor nem olyan ütős a cucc, bár minden megérthető úgy is. Viszont ez még mindig jobb, mintha 15 címen futó crossoverről beszélnénk.

Az Action Comics esetében meg nem értem miért adtak zöld utat Morrisonnak, miközben semmi átfogó szál nincs az egészben, csak dobálózik az ötletekkel, de az egész egy nagy katyvasz. És az a szomorú, hogy neten meg lehet találni, azokat a terveket amiket még 2000 környékén állítottak össze Supermannel kapcsán, hogy felfrissítsék a Supermant az új generációnak, de a DC nem fogadta el, pedig ígéretes lett volna. ( Többek között Mark Waid, Morrison, meg Mark Millar is dolgoztak rajta)
Itt vannak a linkek ha esetleg nem tudnád miről van szó: http://ifanboy.com/articles/yesterdays-man-of-tomorrow-superman-2000/

http://theages.superman.nu/History/2000/SUPERMAN2000.php

Morrison agymenését viszont most elfogadták, és szétesett. Arról nem is beszélve, hogy a rajzokat sem mindig az állandó rajzoló készíti, szóval még vizuálisan sem egységes az egész.
Morrison szerintem az All-Star Supermanjével elmondta azt amit ő tudott az Acélemberrel, és kifuladt az Action Comicsra. És picit bisszantó, hogy a DC így bánik a legnagyobb múltú, legrégebb óta folyó sorozatával. Na megint kicsit hosszan fejeztem ki magam, de én így gondolom  ;D
Hősök pedig kellenek...

Nem elérhető Snake (XF)

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 200
  • Karma: +3/-2
    • http://www.xfanzine.hu
Re:DC kiadó magányos hősei
« Válasz #1572 Dátum: 2012. Augusztus 23., 06:22:01 »
az újra indított sorozatok miatt, jobb időpont nem is lehetne Batman kiadására, hiszen az olvasóknak szinte semmi előismeret nem kell a történetek megértéséhez
Ez így ebben a formában még igaz is lenne, azonban most ment le az első nagy esemény, ami az összes Batman címet érintette, pár hónap múlva pedig jön a következő, ami szintén érinti az összeset. Szóval oké, hogy Snyder baromi jól ír, de a párhuzamos címek sem ártanak mellé. Ami Morrisont illeti, az Action Comics valóban hatalmas csalódás, szerintem senki nem ezt várta.

Nem elérhető jocibmx

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 233
  • Karma: +0/-0
Re:DC kiadó magányos hősei
« Válasz #1571 Dátum: 2012. Augusztus 22., 17:31:26 »
Sajnálatos egyébként a helyzet, mert az újra indított sorozatok miatt, jobb időpont nem is lehetne Batman kiadására, hiszen az olvasóknak szinte semmi előismeret nem kell a történetek megértéséhez, azonban a gazdasági helyzet nem engedi ezt.
A Batmanért nagyon kár, az talán még meg is találná a vevőkörét, Supermanre viszont tuti semmi esély.

És sajnos azt kell, hogy mondjam hogy a DC a New52 elindítása óta egyszerűen nem tud mit kezdeni Supermannel, az Action Comics Morrison gyengébjei közé tartozik , nincs meg az a nagy átfogó történet szál ami a Batmanében megvolt, (bár még hátravan 4 füzet a végéig) és a Superman címen futó füzetek, pedig eddig kimondottan pocsékak voltak. Úgyhogy ezekért nem is kár, ha nem jelennek meg.
Viszont Scott Lobdell szeptembertől átveszi a Superman-t, amihez elég nagy reményeket fűzök.
Hősök pedig kellenek...

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:DC kiadó magányos hősei
« Válasz #1570 Dátum: 2012. Augusztus 22., 13:48:46 »
Biztosan nem fogják. Supermant pláne. Batmanben reménykedtek sokan, főleg mert Snyderét most agyondicsérik, de DC kis hazánkban jelek szerint egy jó darabig még nem lesz.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető zoli

  • Rozsomák
  • ****
  • Hozzászólások: 758
  • Karma: +4/-27
Re:DC kiadó magányos hősei
« Válasz #1569 Dátum: 2012. Augusztus 22., 13:30:05 »
Üdv, most hogy újra indították a Supermant amerikában,valamelyik kiadó nálunk is beíndithatná  a magyar nyelvű kiadást ;)

Nem elérhető jocibmx

  • Fantom
  • ***
  • Hozzászólások: 233
  • Karma: +0/-0
Re:DC kiadó magányos hősei
« Válasz #1568 Dátum: 2012. Augusztus 21., 20:58:53 »
Én is köszönöm azt a hatalmas munkát, amit a Hálózsákért véghezvisztek, jó, hogy ezek az új minőségibb szkennek is kikerülnek. Köszönöm és így tovább  :worship:
Hősök pedig kellenek...

Nem elérhető Balakin

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1002
  • Karma: +9/-1
Re:DC kiadó magányos hősei
« Válasz #1567 Dátum: 2012. Augusztus 21., 16:04:30 »
Köszönet a Catwoman v3. 24-ért!

Nem elérhető Pepea

  • Blateco admin
  • Asterix
  • **
  • Hozzászólások: 187
  • Karma: +5/-0
  • Nem: Férfi
    • Black Team Comics
Re:DC kiadó magányos hősei
« Válasz #1566 Dátum: 2012. Augusztus 21., 12:39:28 »
Nekem se arany időm, mivel van családom, két csöppségem (ikrek), nagyon szeretem beírói munkát, főleg borító készítést imádom jobban, csak idejem annyira nincs.  :(

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:DC kiadó magányos hősei
« Válasz #1565 Dátum: 2012. Augusztus 21., 12:37:18 »
Nem, csak akkor látszik majd meg, hogy havi 8-15 helyett kb. havi 3-5 képregény honosítására vagyok képes átlagosan. Nem véletlenül nem volt idén F4 sem vagy kerültek le egész sorozatok a tervezett listáról. (Meg amúgy is jól jönne még pár beíró, akkor lenne esély haladni valamivel.)
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Pepea

  • Blateco admin
  • Asterix
  • **
  • Hozzászólások: 187
  • Karma: +5/-0
  • Nem: Férfi
    • Black Team Comics
Re:DC kiadó magányos hősei
« Válasz #1564 Dátum: 2012. Augusztus 21., 12:33:30 »
A munkanélküliként töltött elég tetemes idő sokat segített. Meg az, hogy nincs életem.  :badteeth:
Amúgy ez az egész kb. két hét elég intenzív munkában készült még három éve, csak mivel általában egész sorozatokat nyomtam le egyszerre, nagy raktárkészlet gyűlt fel. Annak a nyomát, hogy már ötöd akkora tempóval honosítok, meg hogy simán kihagyok 4-6 hónapokat, 2014-ig nem nagyon lehet majd látni. :)
Azta, nem semmi. 2014 után mi lesz? Baff-olni fogsz?  :m-nightcrawler:

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:DC kiadó magányos hősei
« Válasz #1563 Dátum: 2012. Augusztus 21., 11:24:05 »
A munkanélküliként töltött elég tetemes idő sokat segített. Meg az, hogy nincs életem.  :badteeth:
Amúgy ez az egész kb. két hét elég intenzív munkában készült még három éve, csak mivel általában egész sorozatokat nyomtam le egyszerre, nagy raktárkészlet gyűlt fel. Annak a nyomát, hogy már ötöd akkora tempóval honosítok, meg hogy simán kihagyok 4-6 hónapokat, 2014-ig nem nagyon lehet majd látni. :)
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden