Szerző Téma: DC kiadó magányos hősei  (Megtekintve 229466 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

Nem elérhető Galamb

  • Csak egy madár
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2890
  • Karma: +13/-13
  • Nem: Férfi
DC kiadó magányos hősei
« Válasz #1142 Dátum: 2009. December 05., 14:11:22 »
Kösz az újabb részt, jó pörgős volt, meghatározó eseményekkel, pl. erős a gyanúm, hogy Mr. hibbant zsaru is hamarosan kívülre húza az alsógatyát, szegénynek nem ártana egy pszichiáter. Az oroszok újboli felbukkanása is érdekesen alakulhat, ráadásul Selina is úgy tűnik visszatér a jó öreg tolvaj bizniszhez. A rajzok  is jók voltak, és elég merészek (már ami az elhulló végtagokat illeti), csoda, hogy a borítón nem volt valami figyelmeztetés. A honosítás zsír lett! Köszi
"MM MMMMM MMMDMMM!"

Nem elérhető keildavid

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2657
  • Karma: +29/-2
  • Nem: Férfi
DC kiadó magányos hősei
« Válasz #1141 Dátum: 2009. December 05., 14:07:56 »
Most valóban egy kalandos történet kezdődik. [span style=\'color:#000000;background:#000000\']Ahogy látom a háttérben felbukkantak pár régi ismerősök. Borisz és Natasa Urjanov. Más nevükön Sarló és Kalapács. [/span]
Bár feltűnt mostanában, hogy Selina említette Orákulumot. Hogy neki van olyan számítógépe, amivel kinyomozhatna mindent. De úgy tudtam Orákulum számítógépei megsemmisültek.(Még a NewGenen lévő Háborús játékok idején történt.)
Egy mindenkiért, mindenki egyért.

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
DC kiadó magányos hősei
« Válasz #1140 Dátum: 2009. December 05., 12:47:07 »
Frissültünk!
Macskanő v3 63.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető turkia

  • Wookie (Konzervatív Vukik a Birodalomért Front)
  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 858
  • Karma: +13/-0
DC kiadó magányos hősei
« Válasz #1139 Dátum: 2009. December 04., 12:09:28 »
A Blastaar rajongók tízezres tábora nevében kikérem ezt a fenyegető, kocsmai stílust.    

Egyébként emlékszem, Blastaar gyerekkoromban azért tetszett meg a Marvel Extrában, mert "buksi" feje volt, különbözött mindenkitől, E/3-ban beszélt magáról. A jellemzését a képregényben vagy ötvenszer elolvastam. Ezeket a különc figurákat bírom.
Ja és a lézer a kezeiből se' semmi.
WHRÁÁÁÁÁÁGGG-RRRRRR!!!  -ősi wookie bölcsesség

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
DC kiadó magányos hősei
« Válasz #1138 Dátum: 2009. December 04., 11:51:56 »
Idézetet írta: turkia
Na, Farek mester, akkor ugye raktok majd fel valamit ezekről a csillagközi pusztítókról   ?

Ez ügyben nem én vagyok az illetékes.

Idézetet írta: turkia
Ha nem, rázendítek egy újabb nótára. Vagy belinkelek videókat.

Ez ügyben viszont szerintem az illetékesek nevében is kijelenthetem, hogy ember még olyan viharsebesen nem volt bannolva fórumról, mint te, ha ezt megléped    
« Utoljára szerkesztve: 2009. December 04., 11:52:17 írta Farek »
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető turkia

  • Wookie (Konzervatív Vukik a Birodalomért Front)
  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 858
  • Karma: +13/-0
DC kiadó magányos hősei
« Válasz #1137 Dátum: 2009. December 04., 11:32:26 »
Na, Farek mester, akkor ugye raktok majd fel valamit ezekről a csillagközi pusztítókról   ?
Ha nem, rázendítek egy újabb nótára. Vagy belinkelek videókat.
WHRÁÁÁÁÁÁGGG-RRRRRR!!!  -ősi wookie bölcsesség

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
DC kiadó magányos hősei
« Válasz #1136 Dátum: 2009. December 04., 10:36:36 »
Idézetet írta: turkia
"ez itt a mesterhármas, táncra magyar"
Na elmész te a fenébe...  
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető kron82

  • Indiana Jones
  • *
  • Hozzászólások: 25
  • Karma: +0/-0
    • http://
DC kiadó magányos hősei
« Válasz #1135 Dátum: 2009. December 03., 08:51:03 »
Köszönöm a Macskanő újabb részét! Izgalmas,fordulatos kaland volt ez,én is izzadtam a végéig!
Who watches the K.net?

Nem elérhető turkia

  • Wookie (Konzervatív Vukik a Birodalomért Front)
  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 858
  • Karma: +13/-0
DC kiadó magányos hősei
« Válasz #1134 Dátum: 2009. December 02., 08:31:12 »
Köszi! Csak úgy vagyok ezekkel a behemót figurákkal, hogy ismerve, ismeretlenül is imádom mindet. Darkseid, Blastaar, Doomsday...   "ez itt a mesterhármas, táncra magyar"
WHRÁÁÁÁÁÁGGG-RRRRRR!!!  -ősi wookie bölcsesség

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
DC kiadó magányos hősei
« Válasz #1133 Dátum: 2009. December 01., 17:55:15 »
Nem sok mindent, és azt is hidd el, jobb, ha nem tudod. Utólag találtak ki neki egy eredetet, és ritka nagy hülyeség lett. Persze később ezt is háromszor átírták, legutóbb a New Krypton környékén. Legyen elég annyi, hogy a Kriptonról jött ő is.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető turkia

  • Wookie (Konzervatív Vukik a Birodalomért Front)
  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 858
  • Karma: +13/-0
DC kiadó magányos hősei
« Válasz #1132 Dátum: 2009. December 01., 10:29:55 »
Egy kérdés, uraim: Doomsday-ről mit lehet tudni? Ő is kriptoni, csak több ezer évvel a bolygó elpusztulása előtt született és valami robot, vagy klón, nem? Ő fog szerepelni esetleg itt? Elvégre megöli Szupit.  Még akkor is, ha nem marad halott sokáig.
WHRÁÁÁÁÁÁGGG-RRRRRR!!!  -ősi wookie bölcsesség

Nem elérhető Galamb

  • Csak egy madár
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2890
  • Karma: +13/-13
  • Nem: Férfi
DC kiadó magányos hősei
« Válasz #1131 Dátum: 2009. November 22., 10:11:58 »
Ezt hogy szeretem!  Igényes történetszövés. Kösz a választ.
"MM MMMMM MMMDMMM!"

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
DC kiadó magányos hősei
« Válasz #1130 Dátum: 2009. November 21., 23:26:09 »
Tudatos dolog. Az író a 44. számtól a legvégéig előre felépítette a sztorit, szinte az utolsó számig lesznek visszautalások az elejére.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Galamb

  • Csak egy madár
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2890
  • Karma: +13/-13
  • Nem: Férfi
DC kiadó magányos hősei
« Válasz #1129 Dátum: 2009. November 21., 18:09:43 »
Kösz szépen az újabb részt, nagyjából minden szálat elvarrtak, Sam igazi hős volt. Mondjuk szwsz kicsit ellentmondásba keveredett az író, hogy Selina elmondása szerint az ifjú Bradley-vel csak egyszer volt együtt a tetőn, viszont az 59. szám visszaemlékezésében meg Selina lakásán jöttek össze, minden jelmez nélkül. Ez vajon írói hiba, vagy tudatos dolog, és Selina most valamiért hazudott?    
 A honosítás jól sikerült.    
"MM MMMMM MMMDMMM!"

Nem elérhető keildavid

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2657
  • Karma: +29/-2
  • Nem: Férfi
DC kiadó magányos hősei
« Válasz #1128 Dátum: 2009. November 21., 15:11:32 »
Ezer köszönet talgaby a Macskanő v3 62. számért!        Ahogy látom most már fény derült arra, hogy Selina kislányának Helenának ki az igazi apja. A Fekete Maszk gyilkolása utáni beszámoló is jó volt.(Bár e témába még továbbra is furcsa volt nekem. Mert az 52. szám végén valami történt vele. Az 53-ban pedig minden úgy ment, mintha mi se történt volna.)
További sok sikert a folytatáshoz!
Egy mindenkiért, mindenki egyért.

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
DC kiadó magányos hősei
« Válasz #1127 Dátum: 2009. November 21., 14:27:43 »
Frissültünk!
Macskanő v3 62.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető dr samson

  • Csillagflotta Admirális
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 5365
  • Karma: +14/-61
  • Nem: Férfi
DC kiadó magányos hősei
« Válasz #1126 Dátum: 2009. November 11., 09:01:49 »
Idézet
még nem volt olyan távoli a No Man's Land c. Batman-crossover,
Ami nem is olyan sokára...

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
DC kiadó magányos hősei
« Válasz #1125 Dátum: 2009. November 07., 15:24:16 »
Egyszerűen csak annyi volt a koncepció, hogy egy bűnöző, akinek minden tette klasszikus filmeket idéz. Maga az ötlet eléggé eredeti és ritka, hogy egy ilyen kis kb. fél éves sztoriban működjön. Én kedveltem a figurát és ez is volt az egyik kedvenc sztorim a Pfeifer-érából.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Galamb

  • Csak egy madár
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2890
  • Karma: +13/-13
  • Nem: Férfi
DC kiadó magányos hősei
« Válasz #1124 Dátum: 2009. November 07., 14:34:09 »
Kösz szépen az újabb részt, egész jó volt, de valahogy nem vágom a koncepciót, hogy most mégis mit akartak kezdeni Filmrémmel? Indult egy (legalábbis számomra) idegesítő, totál Zs kategóriás bűnöző palántának, aztán Lett belőle egy totál őrült, és veszélyes gyilkos, majd itt a végén azzal  hogy Selina simán összeverte, és a bombát is secc-perc alatt hatástalanította, ismét csak egy balekké minősítette vissza az író. Vagy arról van szó, hogy görbe tükröt akartak mutatni az ilyesfajta akciófilmek elé, (Selina a végén meg is jegyzi, hogy nem mindent kell elhinni a filmekből)? Mindenesetre szerintem kissé izgalmasabbá is tehették volna a végét.
"MM MMMMM MMMDMMM!"

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
DC kiadó magányos hősei
« Válasz #1123 Dátum: 2009. November 07., 08:56:29 »
Annak a megjegyzésnek ahhoz van köze, hogy az eredeti megjelenésnél még nem volt olyan távoli a No Man's Land c. Batman-crossover, ami a Cataclysmmal kezdődött, melyben földrengés rázza meg Gothamet, és ebből sikerült egy akkora sztorivonalat csinálniuk, ami minden Bat-füzetben átment és tartott vagy két évig, összesen háromjegyűre rúgva az olvasandó füzetek számát.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető keildavid

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2657
  • Karma: +29/-2
  • Nem: Férfi
DC kiadó magányos hősei
« Válasz #1122 Dátum: 2009. November 07., 08:03:28 »
Selinának igaza van. Filmrémnek be nem állt a szája és folyton filmcímeket említett. Ez az albínó Filmrém valóban egy mozimegszállott. Ez  Filmrém olyan őrült, mint a Batman ellensége Joker. Hát úgy néz ki utoljára bukkant fel a történetben.
Ezt az egyet nem értek, amit most idézek. "És hogy a végén hogyan ússzuk meg, hogy a Bat-füzeteknek földrengések és egyéb katasztrófák után egy nukleáris szennyeződés miatt kelljen 150 részen át crossoverezniük?"
Miféle 150 részes crossoverről lenne szó?
Elírás a 4. oldalon Selina szövegén "És én még azt hitte..." Hittem szó lenne az. Egy "m" betű hiányzik a végéről. És a 17. oldalon, a Filmrém szövege, amikor a atombomba visszaszámlálóját láthattuk" És minden egyes ilyen filmben ugynazt a kérdést teszik fel." Az ugynazt szónál egy "a" betű hiányzik belőle. Ennyi volt a észrevételem.
Ezer köszönet Talgaby a Macskanő v3 61. számért!      
« Utoljára szerkesztve: 2009. November 07., 08:05:03 írta keildavid »
Egy mindenkiért, mindenki egyért.

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
DC kiadó magányos hősei
« Válasz #1121 Dátum: 2009. November 07., 00:00:41 »
Frissültünk!
Macskanő v3 61.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Amondin

  • Android (Tartalékos Bosszúangyal)
  • Magneto
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Karma: +7/-0
  • Nem: Férfi
DC kiadó magányos hősei
« Válasz #1120 Dátum: 2009. Október 26., 15:35:05 »
Én is kíváncsi vagyok hogy mennyit fogok belőle megérteni és hogy milyen lesz. Bár azokat a történetek amiket ilyen gondosan és hosszan előkészítenek azok általában jók szoktak lenni. Majd ha végeztem (ami valószínűleg el fog tartani egy darabig) írok majd valamit róla Newgen fórumára.
« Utoljára szerkesztve: 2009. Október 26., 15:36:50 írta Amondin »

Nem elérhető dr samson

  • Csillagflotta Admirális
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 5365
  • Karma: +14/-61
  • Nem: Férfi
DC kiadó magányos hősei
« Válasz #1119 Dátum: 2009. Október 26., 12:56:30 »
Rengeteg bizony... és akkor még az Identitás Válságot meg sem említettem, ami különböző okok miat lekerült onnan. Egyébként majd kíváncsi leszek a véleményedre, menyire fog tetszeni, mert mikor anno először olvastam eredetiben 2005-2006-ban szinte nulla DC háttérismerettel, akkor nekem nem jött be. Most viszont már nagyon is tudom értékelni a sztorit.

Nem elérhető Amondin

  • Android (Tartalékos Bosszúangyal)
  • Magneto
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Karma: +7/-0
  • Nem: Férfi
DC kiadó magányos hősei
« Válasz #1118 Dátum: 2009. Október 25., 16:14:42 »
Köszönöm akkor hozzá is látok az olvasásukhoz ahogy elnéztem el fog tartani egy darabig rengeteg előzménye van.

Nem elérhető dr samson

  • Csillagflotta Admirális
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 5365
  • Karma: +14/-61
  • Nem: Férfi
DC kiadó magányos hősei
« Válasz #1117 Dátum: 2009. Október 25., 16:05:21 »
Mind a NewGenen van, csak figyelj arra, hogy három különböző tárhelyük van jelenleg, de mindnek ott a linkje az oldalukon. Ja és kifelejtettem az Adam Strange: Bolygórablás minit, az a Rann-Thanagar háború előzménye...

Nem elérhető Amondin

  • Android (Tartalékos Bosszúangyal)
  • Magneto
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Karma: +7/-0
  • Nem: Férfi
DC kiadó magányos hősei
« Válasz #1116 Dátum: 2009. Október 25., 15:04:29 »
Idézetet írta: dr samson
OMAC Project, Áldozat, Gaztevők Háborúja, Gonosztevők Egyesüljetek, A harag napja, Rann-Thanagar Háború. És nagyjából olvasási sorrendet használtam. Ja meg még mindezek előtt a Lelkiismereti Válság, illetve kb minden sztori 2003 óta a DC-nél, de én most csak a honosítotakat soroltam fel...


Értem ezek közül egyedül a gaztevők háborúját a harag napját és Rann-Thanagar Háborút nem találtam meg ezek is a Newgenen vannak vagy valahol máshol?
Ami Csillagfényt illeti igen valóban szuperhős csak nagyon tud idegesíteni amikor ilyeneket csinálnak.
Köszönöm a válaszokat.
« Utoljára szerkesztve: 2009. Október 25., 15:06:56 írta Amondin »

Nem elérhető dr samson

  • Csillagflotta Admirális
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 5365
  • Karma: +14/-61
  • Nem: Férfi
DC kiadó magányos hősei
« Válasz #1115 Dátum: 2009. Október 25., 14:52:53 »
No, egyrészt dicséretes dolog, hogy elolvastad, másrészt, nézzük sorban:

Idézet
Számomra itt csak egy negatívum volt. Amikor Lex Luthor lelövi Csillagfényt akkor nem értem hogy hogyan tudot még a továbbiakban repülni?
Nos, ide el lehet sütni a szokásos választ, amit minden hasonló kérdésre is: ő egy szuperhős...  

Idézet
Az egyik hogy a Visszaszámlálás a végtelen válságigon kívül milyen előzményei vannak még?
OMAC Project, Áldozat, Gaztevők Háborúja, Gonosztevők Egyesüljetek, A harag napja, Rann-Thanagar Háború. És nagyjából olvasási sorrendet használtam. Ja meg még mindezek előtt a Lelkiismereti Válság, illetve kb minden sztori 2003 óta a DC-nél, de én most csak a honosítotakat soroltam fel...  

Idézet
a másik pedig hogy a Tini titánok része melyik rész után játszódik vagy párhuzamosan halad a fősorozattal?
Konkrétan párhuzamosan fut, de ha elolvasod az első 5 részt, és utána azt a három részt, ami itt fent van, az is teljesen jó.  




Nem elérhető Amondin

  • Android (Tartalékos Bosszúangyal)
  • Magneto
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Karma: +7/-0
  • Nem: Férfi
DC kiadó magányos hősei
« Válasz #1114 Dátum: 2009. Október 25., 13:23:50 »
Sikerült elolvasnom a Supergirl 3-5. számait és szeretném értékelni ha nem bánjátok.
Jó történet volt a rajzok is jók voltak. Nagyon jól kilett találva a történet ezzel a két Supergirllel akik gyakorlatilag egymás ellentétei(már amennyire kivettem) a Liga belerakása is nagyon jó ötlet volt szerintem aztán a vége ahogy megoldották a helyzetet... jobb véget nem nagyon tudtam volna elképzelni.
Számomra itt csak egy negatívum volt. Amikor Lex Luthor lelövi Csillagfényt akkor nem értem hogy hogyan tudot még a továbbiakban repülni? Tudom hogy szuperhős de akkor is azután hogy így meglőtték csoda hogy életben maradt nem hogy még repülni is tudjon. Ezt leszámítva hibátlan volt a történet. köszönöm Dr Samson BuB.
A többit majd csak azután fogom elolvasni ha végeztem a végtelen Válsággal(tudom hogy nem spoileres annyira de szeretek sorba menni.) A végtelen válsággal kapcsolatba pedig két kérdésem lenne. Az egyik hogy a Visszaszámlálás a végtelen válságigon kívül milyen előzményei vannak még? a másik pedig hogy a Tini titánok része melyik rész után játszódik vagy párhuzamosan halad a fősorozattal?
« Utoljára szerkesztve: 2009. Október 25., 13:26:41 írta Amondin »

Nem elérhető Galamb

  • Csak egy madár
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2890
  • Karma: +13/-13
  • Nem: Férfi
DC kiadó magányos hősei
« Válasz #1113 Dátum: 2009. Október 17., 17:52:30 »
Kösz szépen a Macskanő újabb részét! Most, hogy Filmrém egy megkattant gyilkos lett, izgalmasabb karakterré vált, és nem maradt az a zs-kategóriás bűnözőpalnta, aki volt. A Rajzok is jók, a fgordítás is profi!    
"MM MMMMM MMMDMMM!"