Szerző Téma: DC kiadó magányos hősei  (Megtekintve 232604 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető keildavid

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2657
  • Karma: +29/-2
  • Nem: Férfi
Re:DC kiadó magányos hősei
« Válasz #1442 Dátum: 2011. Szeptember 18., 20:38:36 »
Köszönöm a Macskanő v3 5. számot! :worship: :worship:
A történet tényleg olyan krimi noir jellegű. Érdekes módon innentől kezdve akkor kiderül, hogy Selina lesz az East End védelmezője.
Az tényleg elgondolkodtató volt, hogy Selina amit tesz, miért is teszi azt. Meg persze azon is lehet gondolni, hogy bosszúból vagy igazságszolgáltatásból teszi-e. Tényleg csupa bonyolult kérdések lesznek. De persze erről majd kiderül az Ed Brubaker-érába, hogy hogyan fog alakulni ez a sorozat.
A rajzok meg olyannak néznek ki, mintha ezt is Darwyn Cooke rajzolta, de tudom, hogy ezt a részt más rajzolta.
Egy mindenkiért, mindenki egyért.

Nem elérhető Galamb

  • Csak egy madár
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2890
  • Karma: +13/-13
  • Nem: Férfi
Re:DC kiadó magányos hősei
« Válasz #1441 Dátum: 2011. Szeptember 18., 14:21:40 »
Basszus, így abbahagyni egy részt: mármint, hogy Dylan megússza! Nagyon elgondolkodtató epizód volt, el lehet agyalni rajta, mi a jobb, a bosszú, vagy az igazságszolgáltatás (magam részéről Castle papa átruccanhatott volna a marvel univerzumból, hogy golyót küldjön Dylan fejébe). A honosítás és a rajzok szintén nagyon jók lettek.  :worship: :worship:   
"MM MMMMM MMMDMMM!"

Nem elérhető benya11

  • Spawn
  • ****
  • Hozzászólások: 674
  • Karma: +2/-0
Re:DC kiadó magányos hősei
« Válasz #1440 Dátum: 2011. Szeptember 18., 13:22:00 »
Köszi az új Macskanő v3 képregényt, folyamatosan olvasom a sorozatot ahogy kikerülnek a részek, csak van hogy elfelejtek írni... :)

Nem elérhető Pepea

  • Blateco admin
  • Asterix
  • **
  • Hozzászólások: 187
  • Karma: +5/-0
  • Nem: Férfi
    • Black Team Comics
Re:DC kiadó magányos hősei
« Válasz #1439 Dátum: 2011. Szeptember 18., 13:10:56 »
Jó lett, Macskanő 5 száma. :) Csak egy részvételem van, egy betűt kihagytad, 9. oldal alsó bal oldali bubiban "felöltzhet..." Ö betűt kihagytad. :) Remélem hamarosan kijavítod, Talgaby.  :worship:

Nem elérhető Galamb

  • Csak egy madár
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2890
  • Karma: +13/-13
  • Nem: Férfi
Re:DC kiadó magányos hősei
« Válasz #1438 Dátum: 2011. Szeptember 04., 20:17:04 »
 Kösz szépen a lezáró részt, nagyon tetszett! Ezen Agyagpofa karaktere izgalmas, én is megsajnáltam szinte nem csak a macskanő!:) Tetszik még selnia optimista  karaktere, narrációi.  :worship: :worship:
"MM MMMMM MMMDMMM!"

Nem elérhető keildavid

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2657
  • Karma: +29/-2
  • Nem: Férfi
Re:DC kiadó magányos hősei
« Válasz #1437 Dátum: 2011. Szeptember 04., 19:27:32 »
Köszi a Macskanő v3 4. számot! :worship: :worship:
Látom, itt most véget ért ez az első 4 részes bevezető történet. És egyben Darwyn Cooke rajzolta ezt utoljára.
Az tényleg jó kérdés volt, hogy Selina hogyan tudta legyőzni Agyagpofát szerszámöv és egyéb kütyü nélkül. És végül ez is kiderült.
Persze tudom, hogy még lesznek további részek a Macskanő v3 sorozatból. Mert az már látható, hogy a 44-től 82-ig le van tudva. De ez már más kérdés.

Várom a folytatást!
Egy mindenkiért, mindenki egyért.

Nem elérhető boonty

  • Mulder ügynök
  • *
  • Hozzászólások: 15
  • Karma: +0/-0
Re:DC kiadó magányos hősei
« Válasz #1436 Dátum: 2011. Augusztus 28., 14:18:52 »
nagyon köszönöm! : )

Nem elérhető keildavid

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2657
  • Karma: +29/-2
  • Nem: Férfi
Re:DC kiadó magányos hősei
« Válasz #1435 Dátum: 2011. Augusztus 28., 14:08:55 »
Green Lantern(Zöld Lámpás) más oldalon van sok, boonty. Pl. ezeken: Allcomics, Blateco és NewGen.
« Utoljára szerkesztve: 2011. Augusztus 28., 14:20:22 írta keildavid »
Egy mindenkiért, mindenki egyért.

Nem elérhető boonty

  • Mulder ügynök
  • *
  • Hozzászólások: 15
  • Karma: +0/-0
Re:DC kiadó magányos hősei
« Válasz #1434 Dátum: 2011. Augusztus 28., 14:04:31 »
Sziasztok! Megkérdezhetem, hogy Green Lantern képregényeket nem terveztek e? : ) Személy szerint ő az egyik kedvenc szuperhősöm, és nagyon örülnék neki, ha találnék róla pár magyar képregényt is! : ) Előre is köszi : )

Nem elérhető Galamb

  • Csak egy madár
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2890
  • Karma: +13/-13
  • Nem: Férfi
Re:DC kiadó magányos hősei
« Válasz #1433 Dátum: 2011. Augusztus 21., 20:21:55 »
Kösz szépen az újabb részt. De szívesen olvastam volna tovább mindjárt a következőt. :d Nagyon tetszett, hogy Selnia egy számára idegen területen tényleg hibákat követ el, így Brubaker realisztikusabbá tette a karaktert. :worship: :worship:
"MM MMMMM MMMDMMM!"

Nem elérhető keildavid

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2657
  • Karma: +29/-2
  • Nem: Férfi
Re:DC kiadó magányos hősei
« Válasz #1432 Dátum: 2011. Augusztus 21., 20:15:08 »
Köszi a Macsaknő v3 3. részét! :worship: :worship:
Selina érdekes módon ő is olyan módszerrel kezd nyomozni, mint Batman. Bár az igaz, hogy mindkettőnél különböznek némileg, hogy milyen módon.
És tényleg olyannak néz ki, hogy lassan halad a történet. Persze ez is érthető, végül is ezek felvezető történetek.
Egy mindenkiért, mindenki egyért.

Nem elérhető keildavid

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2657
  • Karma: +29/-2
  • Nem: Férfi
Re:DC kiadó magányos hősei
« Válasz #1431 Dátum: 2011. Augusztus 07., 20:13:07 »
Köszönöm a Macskanő v3 2. számot! :worship: :worship:
A történetben nagy részt tényleg a belső monológon van a hangsúly. Nekem tetszik ez a noir hangulatú történet. nem is gondoltam, hogy majd lesz pár egy olyan rész is, ami elvileg korhatáros jellegűnek számít.
Bár az igaz, hogy a belső monológok infantilisé tesznek egy történetet.
Várom a folytatást!
Egy mindenkiért, mindenki egyért.

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:DC kiadó magányos hősei
« Válasz #1430 Dátum: 2011. Augusztus 07., 15:32:07 »
És ez tényleg semmi ahhoz képest, ami úgy a nyolcadik füzettől indul és megy cirka a 24. számig. Lesznek itt olyan dolgok, hogy egy számot még regisztrációhoz is leszek kénytelen kötni.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Galamb

  • Csak egy madár
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2890
  • Karma: +13/-13
  • Nem: Férfi
Re:DC kiadó magányos hősei
« Válasz #1429 Dátum: 2011. Augusztus 07., 14:05:30 »
 Köszönöm az újabb részt! Tényleg zseniálisak a belső monológok, a sztori is tökéletes, hiába sablonos. Egyetlen dolog zavart, hogy Selina honnan szerezte a belépőkártyát a boncteremhez, bár ez tényleg csak nüansz. A honosítás szokott minőség! :worship: :worship: :worship: :worship:
"MM MMMMM MMMDMMM!"

Nem elérhető Galamb

  • Csak egy madár
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2890
  • Karma: +13/-13
  • Nem: Férfi
Re:DC kiadó magányos hősei
« Válasz #1428 Dátum: 2011. Július 24., 23:26:19 »
Én is köszönöm! Nagyon hangulatos a sztori, tetszett Selina narrációja. Leslie megjelenésére nem számítottam, ennyire központi karakter lenne Gothamben?, Kiderül majd, hogy honnan ismerik egymást Selinával?
 A rajz is jól passzol (engem a Powersre emlékeztet) a sztorihoz, valamiért noirosabb lesz tőle a képregény. (Egyedül az zavart, hogy a prosti megjelenésén éreztem némi öncenzúrát.)
 A honosítás is profi munka lett, tetszik a jegyzetpapír szerű szöveg(buborék?). :worship: 
"MM MMMMM MMMDMMM!"

Nem elérhető keildavid

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2657
  • Karma: +29/-2
  • Nem: Férfi
Re:DC kiadó magányos hősei
« Válasz #1427 Dátum: 2011. Július 24., 19:18:32 »
Köszönöm a Macskanő v3 1. számot! :worship: :worship:
Látom, most elkezdődik a v3 sorozat eleje is. Mert már tudjuk, hogy a vége az már befejeződött(44-82. számig).
Darwyn Cooke rajz stílusa tényleg olyan rajzfilmesen néz ki. Emlékszem, hogy az X-Fanzine-on lévő A Szellem képregénynek is ilyen a rajzstílus.
Ha jól olvastam, itt Batman tudta, hogy kicsoda Macskanő. De ha jól tudom, Selina akkor még nem tudta, hogy ki valójában Batman. Erről tudtommal a Batman: Hush történetbe került sor, amikor ez kiderült.
Nagyon jól kezdődik ez a Macskanő v3 sorozat.
Várom a folytatást!
Egy mindenkiért, mindenki egyért.

Nem elérhető Mike

  • Indiana Jones
  • *
  • Hozzászólások: 26
  • Karma: +0/-0
Re:DC kiadó magányos hősei
« Válasz #1426 Dátum: 2011. Július 10., 20:35:49 »
Elolvastam a Macskanő v1-et, marha jó volt. :) Tetszett a sok beillesztés a Batman: Első év-be, meg olvastam a híreket, ami magyarázza a párbeszédek furcsaságát, de számomra annyira nem volt zavaró, csak furcsa. Egy dolog nem jött az egészben, mégpedig Selina első rucija. Valahogy az nem jött be. :D S végre vágom, hogy mi lett Hollyval is, ez mindig is érdekelt. :)
Egy szó, mint száz: Köszi! :worship:
Egy észrevétel: a 2. szám borító utáni oldalán v2 van írva. Ez nem tudom, direkt-e, gondoltam, szólok. ;)

Nem elérhető benya11

  • Spawn
  • ****
  • Hozzászólások: 674
  • Karma: +2/-0
Re:DC kiadó magányos hősei
« Válasz #1425 Dátum: 2011. Július 10., 13:15:10 »
Köszönet a Macskanő v3 #0-ért!
Tetszett a történet, igazi vérbeli Gotham-es sztori volt. :)
Várom a folytatást!

Nem elérhető zoli

  • Rozsomák
  • ****
  • Hozzászólások: 758
  • Karma: +4/-27
Re:DC kiadó magányos hősei
« Válasz #1424 Dátum: 2011. Június 29., 13:30:21 »
ÜDV,Köszönöm ,a SLAM  BRADLEY történetet, ez is válasz arra a régebbi kérdésemre,hogy milyen hősök -szuperhősök voltak még Batman és Superman előtt  :worship:

Nem elérhető keildavid

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2657
  • Karma: +29/-2
  • Nem: Férfi
Re:DC kiadó magányos hősei
« Válasz #1423 Dátum: 2011. Június 27., 19:25:51 »
Köszönöm a Macskanő v3 0. számot! :worship: :worship:
Érdekes bevezető történet volt. Főleg úgy, hogy nem Macskanő volt a főszereplő, hanem Slam Bradley nyomozó. Nem is gondoltam, hogy Slam Bradley régóta létezett még Batman és Superman első megjelenésük előtt.
Nekem tetszenek a rajzok. Az ilyen nyomozós jellegű történetbe jól illik ez a stílus.

Sok sikert kívánok neked a Macskanő folytatáshoz, Talgaby!
Egy mindenkiért, mindenki egyért.

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:DC kiadó magányos hősei
« Válasz #1422 Dátum: 2011. Június 27., 18:56:17 »
Pedig ezzel a rajzzal még sokat fogsz találkozni, mert Cooke rajzolja a következő történetet is, és az ő stílusát követi a sorozat két éven át.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Galamb

  • Csak egy madár
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2890
  • Karma: +13/-13
  • Nem: Férfi
Re:DC kiadó magányos hősei
« Válasz #1421 Dátum: 2011. Június 27., 18:10:05 »
 Kösz szépen a Bradley sztorit. Nem volt rossz sztori, bár kicsit noir-ossabb narrációt vártam, meg azt hittem, Selina többet fog azért szerepelni.
 A rajz nem jött be, túl rajzfilmes lett.
 A honosítás jó lett, bár a fordított szöveg olvasása nem volt egyszerű.
 :worship: :worship: :worship:
 
"MM MMMMM MMMDMMM!"

Nem elérhető Jason Todd

  • HálóZsák tag
  • Megtorló
  • *
  • Hozzászólások: 284
  • Karma: +6/-1
  • Nem: Férfi
Re:DC kiadó magányos hősei
« Válasz #1420 Dátum: 2011. Június 26., 11:30:13 »
Srácok,tudnátok segíteni?Egy olyan kérdésem lenne,hogy jópár évvel ezelőtt (tizenx) azt hiszem a tvrhétben volt egy Batman strip,ha valaki ismeri,vagy emlékszik rá,nem tudná honnan lehet megszerezni,illetve meg lehet-e egyáltalán?
Előre is köszi!

Nem elérhető keildavid

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2657
  • Karma: +29/-2
  • Nem: Férfi
Re:DC kiadó magányos hősei
« Válasz #1419 Dátum: 2011. Június 13., 20:19:30 »
Köszönöm a Harley és Méregcsók 3. részét! :worship: :worship:
Érdekes volt ez a befejező rész. Hollywood-ba micsoda kavarodás volt, amikor Harley és Ivy megtudták, hogy milyen filmet forgattak, ami a címszereplők történeteiről szólt volna.
Harley szokása szerint vicces beszólásai voltak. Főleg, amikor ő akart lenni a film rendezője.
És akkor ezzel vége is lett ennek a 3 részes történetnek. Nagyon jó és szórakoztató képregény volt.
Egy mindenkiért, mindenki egyért.

Nem elérhető Balakin

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1002
  • Karma: +9/-1
Re:DC kiadó magányos hősei
« Válasz #1418 Dátum: 2011. Június 04., 22:39:18 »
Köszi a HArley és Méregcsók 1-2-t. Méregcsók az egyik kedvenc női gonoszom emellett pedig imádom Bruce Timm munkásságát. Vicces, akciódús és szekszi(2. részben Ivy a fákkal...ehem ehem  :badteeth:). Még egyszer ezer köszönet érte.

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:DC kiadó magányos hősei
« Válasz #1417 Dátum: 2011. Június 01., 22:16:11 »
Pedig ez volt a leggyorsabb fordítás, amit valaha csináltam.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Galamb

  • Csak egy madár
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2890
  • Karma: +13/-13
  • Nem: Férfi
Re:DC kiadó magányos hősei
« Válasz #1416 Dátum: 2011. Június 01., 22:00:26 »
  Tényleg jó rég került ki az első rész, újra el is olvastam, hogy képben legyek, és így élvezetesebb is volt. Nagyon tetszett a sztori, örülök, hogy így lett vége.
  Egyedül két dolog zavart: Batmannek, mint a DC univerzum legzseniálisabb nyomozojának nem kellet volna kicsit korábban felismernie, hogy a doktornő és a betörő ugyanaz a személy. A másik, meg hogy úgy tűnt az évtizedek folyamán a lány eléggé integrálódott a modern világba, mégis, amikor összetéveztette Batmant Anubissal, kicsit olyan volt, minttha most lépett volna csak ki a kriptából.
 Az illusztrtáció stílusa is nagyon tetszett, Bruce Wayne is elég fiatalosra sikerült (elöször kicsit Bale-re emlékeztetett, azt hittem hatással volt a film a rajzolóra, aztán láttam, az Ankh elöbb készült, mint a film).
 A honosítás mindkét részben kiváló lett! :worship: :worship:
"MM MMMMM MMMDMMM!"

Nem elérhető keildavid

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2657
  • Karma: +29/-2
  • Nem: Férfi
Re:DC kiadó magányos hősei
« Válasz #1415 Dátum: 2011. Június 01., 16:18:11 »
Köszönöm a Batman - Ankh 2. részét! :worship: :worship:
Nagyon jó, hogy befejeződött ez a két részes mini. Bár igaz, azóta egy év eltelt. De a lényeg: "Jobb későn, mint soha."
A 2. részbe akkor kiderült, hogy Khatera miért rabolta el Robint. És akkor minden másra is fény derült, hogy miről volt szó a történetben.
És tényleg az is volt, ahogy a főoldali hír címbe is van írva:"Batman zombik(?) ellen."
Egy mindenkiért, mindenki egyért.

Nem elérhető keildavid

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2657
  • Karma: +29/-2
  • Nem: Férfi
Re:DC kiadó magányos hősei
« Válasz #1414 Dátum: 2011. Május 30., 20:30:15 »
Köszi a Harley és Méregcsók 2. részét! :worship: :worship:
Tényleg a történet központja a zombigyökér, amiről van szó. Szórakoztató ez a képregény. Vannak csupa vicces poénok és persze komoly helyzetek is. Főleg, amikor Méregcsók bármit megtesz, hogy visszaszerezze a növényeket.
Egy mindenkiért, mindenki egyért.

Nem elérhető Genzo

  • White and nerdy
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2859
  • Karma: +27/-4
  • Nem: Férfi
Re:DC kiadó magányos hősei
« Válasz #1413 Dátum: 2011. Május 16., 21:32:52 »
Én is köszönöm a Harley&Ivy 1-et, tg. :worship: Szórakoztató kis sztori volt, néha kell ilyen is, sőt. :)