Szerző Téma: DC kiadó magányos hősei  (Megtekintve 229105 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:DC kiadó magányos hősei
« Válasz #1502 Dátum: 2012. Március 07., 16:34:19 »
Igen, csak nem igazán vannak olyanok, akiknek van elég tőkéjük hozzá (pláne a DC-nél, amire mostanában panaszkodnak, hogy drasztikusan megemelte a minimális licencelendő mennyiséget). Akiknek meg volna, azok magasról tesznek a képregénykiadásra, ami jelenleg idehaza inkább nullszaldós, mintsem profitáló tevékenységnek tűnik.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető zoli

  • Rozsomák
  • ****
  • Hozzászólások: 758
  • Karma: +4/-27
Re:DC kiadó magányos hősei
« Válasz #1501 Dátum: 2012. Március 07., 15:16:27 »
üdv.Lesz-e valaha újra nálunk Magyarországon végre havi kiadású DC képregények. Talán érdemes lenne ,most hogy nem rég índitották újra a DC-nél a cimeket. Mi is bele foghatnánk  az első számoktól a kiadásukba, igy nem is lennénk nagyon lemaradva  ;) :worship:

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:DC kiadó magányos hősei
« Válasz #1500 Dátum: 2012. Március 03., 20:21:59 »
Uhm... akkor eléggé óvatosan láss majd neki a következő számnak. Most csak bemelegített...
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Galamb

  • Csak egy madár
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2890
  • Karma: +13/-13
  • Nem: Férfi
Re:DC kiadó magányos hősei
« Válasz #1499 Dátum: 2012. Március 03., 19:58:44 »
Köszönöm a Macskanő újabb részét, Brubaker nagyon tudja fokozni a tragikus hangulatot. Fekete Maszk szadizmusa viszont nekem mindig is sok volt egy szuperhősös képregényhez képest, itt sincs másképp.   
"MM MMMMM MMMDMMM!"

Nem elérhető Mike

  • Indiana Jones
  • *
  • Hozzászólások: 26
  • Karma: +0/-0
Re:DC kiadó magányos hősei
« Válasz #1498 Dátum: 2012. Március 01., 18:00:30 »
Köszi az új Macskanőt. Jó kis rész volt ez is. :) Nagyon sajnáltam Slamet, remélem túléli. A vége meg "kicsit" durva volt. Bár már találkoztam Fekete Maszkkal korábban a Háborús Játékokban, szóval annyira nem lepett meg ez a fajta betegessége. :) Várom a folytatást! :worship:

S közben elolvastam a Superman/Batman 1-6-ot is. Korábban láttam az ebből készült rajzfilmet is, mindkettő marha jó. :) S így már érthetőbb is volt a sztori azon része is, ami nem volt a rajzfilmben. A Supergirl könyvben az az egy oldalas összefoglaló eléggé zavaros volt... Köszi ezt is! :worship:

Nem elérhető Mike

  • Indiana Jones
  • *
  • Hozzászólások: 26
  • Karma: +0/-0
Re:DC kiadó magányos hősei
« Válasz #1497 Dátum: 2012. Február 23., 18:14:22 »
Értem, köszönöm a válaszokat! Egy nagyon picit még várok vele, félek, elvész a varázs, ha meglátom valahol Maggie pasiját élve. Akkor egy izgalommal kevesebb lenne. :D

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:DC kiadó magányos hősei
« Válasz #1496 Dátum: 2012. Február 23., 17:26:31 »
A v2 vége felé Selina belekeveredett a politikába és az ezzel járó machinációkba. Erre is utalhatott. De leglaább azt akarta ezzel jelezni Brubaker, hogy egy teljesen új történetbe akar kezdeni egy teljesen új karakterrel. Hiába telt el ugyanis csak pár hónap a v2 vége óta, Selina itt már alapjaiban más jellem, mint abban a sorozatban.

A második felébe amúgy nyugodtan belekezdhetsz, mert a két éra tényleg teljesen elkülönül egymástól: mintha két teljesen különböző sorozat volna (a most kirakott szakasz egy erős noir, a második fele viszont klasszikus utcai szintű szuperhősös kaland jó nagy adag magánéleti válsággal nyakon öntve). Brubaker távozásával teljesen lezárul minden ottani szál, a 44. résztől pedig vadonatújak jönnek be. A két éra között szinte nulla az átjárás.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Mike

  • Indiana Jones
  • *
  • Hozzászólások: 26
  • Karma: +0/-0
Re:DC kiadó magányos hősei
« Válasz #1495 Dátum: 2012. Február 23., 17:00:18 »
Köszönet a Macskanő 0-13 és a Selina nagy dobásáért! :worship: Nagyon tetszik a sorozat, a karaktereket is hamar megszerettem. Kíváncsi leszek, mi lesz, ha összetalálkozik Selina Fekete Maszkkal. :) Várom a kövi részeket, s majd folytatom a másik felét is természetesen! :)
UI: Selina az első számban említ valami olyat, hogy "kitisztult a szervezetemből" vagy valami ilyesmi. Itt mire gondol? A v2-ben volt valami? Mert se a 00-ban, sem a Selina...-ban nem találtam semmit.

Nem elérhető Galamb

  • Csak egy madár
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2890
  • Karma: +13/-13
  • Nem: Férfi
Re:DC kiadó magányos hősei
« Válasz #1494 Dátum: 2012. Február 17., 14:03:08 »
Kösz az újabb  két részt a Macskanőből. Eléggé vészjósló epizódok, jól eltalálták a hangulatot. A honosítás is kiváló volt, csak a metroban Simon Holly-nak szólítja Maggiet.   
"MM MMMMM MMMDMMM!"

Nem elérhető keildavid

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2657
  • Karma: +29/-2
  • Nem: Férfi
Re:DC kiadó magányos hősei
« Válasz #1493 Dátum: 2012. Február 16., 21:17:08 »
Köszönöm a Macskanő v3 12-13-at és a Superman/Tarzan: A dzsungel fiai 1. részét! :worship: :worship:
Macskanő v3 12-13.: A történet tényleg komolyabban kezdet indulni. Néha úgy tűnt, hogy egyik pillanatról teljesen rendbe van, de majd a másik pillanatba meg valami nem stimmel. És persze Selina egy régi ismerőseivel is találkozott.
A végén persze kiderült, hogy még továbbra rosszabb lesz a főhősök számára.

Superman/Tarzan: A dzsungel fiai 1.: Nem is gondoltam, hogy lesz ilyen képregény. És érdekes, hogy mi az, ami miatt másképpen alakult a szereplők sorsa. Pl. hogy Superman, mint Tarzan. John Greystoke meg nem lett árva és nem lett Tarzan. Arra én is kíváncsi vagyok, hogy mi lesz, ha ez a két főszereplő találkozni fognak.
Egy mindenkiért, mindenki egyért.

Nem elérhető zozi56

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 6182
  • Karma: +31/-12
  • Nem: Férfi
    • HálóZsák
Re:DC kiadó magányos hősei
« Válasz #1492 Dátum: 2012. Február 15., 23:06:16 »
A fehér keretek nekem se tetszettek.
"I'm so meta, even this acronym"

Nem elérhető Galamb

  • Csak egy madár
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2890
  • Karma: +13/-13
  • Nem: Férfi
Re:DC kiadó magányos hősei
« Válasz #1491 Dátum: 2012. Február 15., 20:29:09 »
Én is köszönöm. Érdekes egy képregény, Tarzan karakterét eléggé fölöslegesek érzem eddig, kiváncsi vagyok, hogy amikor összehozzák a két karaktert, mennyire lesz az erőltetetten megírva. A rajz érdekes, végülis tetszik, csak a panelokon belül, egyes szereplők körül elhelyezett fehér kereteket nem vágom. Kicsit mintha a rajzoló (író) az olvasóra akarná erőltetni, hogy mit tartson fontosnak az adott képen. 
"MM MMMMM MMMDMMM!"

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:DC kiadó magányos hősei
« Válasz #1490 Dátum: 2012. Február 14., 22:37:32 »
Brit házneveket általában békén szokás hagyni, ha családnév van bennük. Bár némelyek általánosságban úgy hagyják őket. Azokat szokás fordítani, amik nem családnévhez kötődnek, teszem azt Borostyán-lak.
A britek kicsit különlegesek fordítási szempontból, hisz például csak náluk marad a Lord/Lady eredetiben ahelyett, hogy uram/asszonyom (úrnőm) lenne belőle. Nem tudom, miért van így, ha tippelnem kellene, még a múlt század elejéről jöhet, bár én nagy tömegben az angol krimik kapcsán találkoztam ezzel az eljárással.
Zendülés: preferencia. Igazából annak kéne, de a Lázadás a Bountyn óta a magyar nyelv már nem igazán tart számon olyan különbséget, mint az angol. Gondolom azért is, mert a magyarban egy ideje gyakorlatilag nem létezik tengerész zsargon. (Ami mondjuk tenger hiányában valahol érthető. :))
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető zozi56

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 6182
  • Karma: +31/-12
  • Nem: Férfi
    • HálóZsák
Re:DC kiadó magányos hősei
« Válasz #1489 Dátum: 2012. Február 14., 22:25:48 »
Sajnos annyira nem volt nagy szám ez a képregény, mint vártam. :( A gorillák túl bonyolultan beszéltek, a regényekben közel sem tudtak volna ilyen bonyolult mondatokat mondani, még csak a szókincsük sem kellene hogy elegendő legyen rá.

(A fordításhoz: ebben a környezetben a hajókon lévő lázadásokat zendülésnek szokták inkább írni. A másik a "Greystoke manor", ez miért maradt angolul? És a 19. oldal második panelében van egy elírás (lesikolázza).)
"I'm so meta, even this acronym"

Nem elérhető Zerit

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2026
  • Karma: +17/-5
Re:DC kiadó magányos hősei
« Válasz #1488 Dátum: 2012. Február 14., 15:54:08 »
Superman/Tarzan:
Őszintén szólva, annakidején ezt a minit inkább a rajzoló miatt nézegettem, mintsem Dixon miatt. Carlos Meglia (aki a honosítás alkalmával nevet változtatott Magelára  :lol:) egy érdekes stílusú argentin rajzoló (meglátszik rajta az animációs filmkészítésben jártas múlt), már a korai munkái is nagyon tetszetősek voltak, és jó látni, hogy sikerült befutnia a mainstream vonulatban is.
gyengéd barbár

Nem elérhető Mike

  • Indiana Jones
  • *
  • Hozzászólások: 26
  • Karma: +0/-0
Re:DC kiadó magányos hősei
« Válasz #1487 Dátum: 2012. Február 06., 16:45:40 »
Elolvastam a Co-Mix-os Batmaneket. Mindkettő jó kis sztori volt. Bár az Ankh végén néztem egy nagyot, hogy Batman mennyire tiltakozott, mikor a nőci meg akarta inni a löttyöt, mikor segített neki kidolgozni. Mit gondolt, nézegetni akarja? :D A Legendák is érdekes volt, bár már az elején levágtam, hogy nem Bruce van a köpeny alatt. :)
Köszi, hogy kitettétek őket! :worship:

Nem elérhető gabo

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1094
  • Karma: +8/-0
  • Nem: Férfi
Re:DC kiadó magányos hősei
« Válasz #1486 Dátum: 2012. Február 05., 11:45:55 »
Macskanő v3 00-12: Elolvastam a tavaly kirakott részeit a Macskanőnek, az egész történet olyan komor, sötét, ezeket  a történeteket  a Marvelnél Fenegyerek történeteihez hasonlítanám! Harc a gengszterekkel, szuperhős, vagy szupergonosz sehol, még Batman se nagyon! Ami nem is baj! A rajzok nem tetszenek, de a történeteknek van mondani valója, tetszik ahogy kapcsolódik a Macskanő - Selina nagy dobása című novellához! Megtudhatjuk hogyan ismerték meg egymást Slam  Bradley-vel, akivel még sok kalandja lesz! Köszi a képregényeket várom a folytatásukat!  :worship:

Nem elérhető keildavid

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2657
  • Karma: +29/-2
  • Nem: Férfi
Re:DC kiadó magányos hősei
« Válasz #1485 Dátum: 2012. Február 04., 21:30:04 »
Avenger: nyilván arra Batman: Koksz történetre gondolsz, ami a Batman - A Sötét Lovag legendái 15-16. számokba van, a további három része az X-Fanzine-on van.
Egy mindenkiért, mindenki egyért.

Nem elérhető avenger

  • Sólyomszem
  • *
  • Hozzászólások: 30
  • Karma: +1/-0
Re:DC kiadó magányos hősei
« Válasz #1484 Dátum: 2012. Február 04., 21:25:43 »
Köszönöm a legújabb Legends of the Dark Knight képregényt! A történet nagyon tetszett. A rajzok is jók voltak. A végére majdnem elhittem, hogy ő Batman, plusz a végén Batman-től a poén is jó volt. Azt a "drogos-történetet" folytatjátok, azt hiszem a 15-16. számok vannak eddig honosítva.

Nem elérhető Gorgonita

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1548
  • Karma: +10/-4
  • Nem: Férfi
Re:DC kiadó magányos hősei
« Válasz #1483 Dátum: 2012. Február 01., 12:24:10 »
Jó volt ez a Bitumen! Mire a végére értem még az is leesett, hogy már olvastam. A kocsimobil-os poénon viszont így is kétszer röhögtem.  ;D

Nem elérhető Cardas

  • Sólyomszem
  • *
  • Hozzászólások: 30
  • Karma: +2/-0
  • Nem: Férfi
Re:DC kiadó magányos hősei
« Válasz #1482 Dátum: 2012. Január 31., 20:31:23 »
Köszi a Sötét Lovag legendái-t.  :) Viszont ez ki van már téve egy másik honosító oldalra  :rolleyes:

Nem elérhető keildavid

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2657
  • Karma: +29/-2
  • Nem: Férfi
Re:DC kiadó magányos hősei
« Válasz #1481 Dátum: 2012. Január 31., 17:58:23 »
Igen, megtudom érteni. Persze az jó ötlet, hogy kiraktátok. ;) Nem semmi, hogy micsoda Batman gyűjtemények vannak a CO-MIX-ról. Batman: Ankh 2 részes mini és ez az egy részes Willingham történet.
Egy mindenkiért, mindenki egyért.

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:DC kiadó magányos hősei
« Válasz #1480 Dátum: 2012. Január 31., 17:36:22 »
Dávid: tudom, de mi is megkaptuk. Ott a Willingham-gyűjtemény miatt van helye, itt meg inkább azért, mert az ilyen kallódó Batmaneket valamiért a Zsák gyűjtögeti.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:DC kiadó magányos hősei
« Válasz #1479 Dátum: 2012. Január 31., 17:19:24 »
Ismertem ezt a részt, jó ötlet volt kitenni, hatalmas ötlet.  :cool:

Nem elérhető keildavid

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2657
  • Karma: +29/-2
  • Nem: Férfi
Re:DC kiadó magányos hősei
« Válasz #1478 Dátum: 2012. Január 31., 17:08:06 »
Köszönöm a Batman - A Sötét Lovag Legendái 168-ast! :worship: :worship:
Anno, amikor ezt olvastam, kissé szokatlan történet volt. Főleg, amikor Batman valamiért furcsa volt. De a többit inkább nem mondom el, mert akkor lelőném a poént.
Amúgy meg úgy tudom, ez a képregény a C4A-n is fenn van.(Tudom, ez nem a reklám helye.)
Egy mindenkiért, mindenki egyért.

Nem elérhető gabo

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1094
  • Karma: +8/-0
  • Nem: Férfi
Re:DC kiadó magányos hősei
« Válasz #1477 Dátum: 2012. Január 26., 12:46:51 »
Macskanő v1 1-4: Köszi Macskanő első sorozatát, Selina múltjáról sok mindet megtudtunk, Holly és Maggie feltűnésére nem számítottam, de örültem, hisz megtudhattuk mióta ismerik egymást, mi is a közös múltjuk! Batman-nel is kezdetét veszi a macska  egér "kapcsolata", az első Macskanő jelmez  "vicces" a mostani jobban tetszik! Összességében jó kis eredettörténetet olvashattunk, amiért köszönet a honosítónak!  :worship:

Nem elérhető Mike

  • Indiana Jones
  • *
  • Hozzászólások: 26
  • Karma: +0/-0
Re:DC kiadó magányos hősei
« Válasz #1476 Dátum: 2012. Január 15., 17:13:49 »
Szép lassan pótolom a DC-ket, nem rég a Batman: Skót kapcsolatot olvastam. Nagyon köszi, jó kis képregény volt ez. :worship: Ha nem olvastam volna el a stáblistát, valószínűleg anélkül is rájöttem volna, hogy Alan Grant a szerző, őt még a Semic-es korszakban szerettem meg. Quetley furcsa, de mégis tetszik. Na jó, a fejei hagynak maguk után kívánnivalót, de nem vészes, a hátterei meg gyönyörűek. A sztori eléggé lekötött, kellően érdekes volt. Bár az szerintem eléggé egyértelmű volt, hogy a történész vagy mi volt lesz majd az álarcos muki, de hát annyi baj legyen. Amit viszont nem értettem, hogy hogy jöttek rá a nevére, mert arra nem találtam utalást. Kissé szakadozva olvastam, lehet ezért nem emlékszem rá. A végét meg egy kissé összecsapottnak éreztem, túl hirtelen lett vége. Ettől függetlenül köszi, nagyon jól szórakoztam! :worship:

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:DC kiadó magányos hősei
« Válasz #1475 Dátum: 2011. December 30., 17:49:11 »
Ez nagyon jó kis comic noir volt, remek ajándék így év végén. ;)  Köszi mindenkinek!

Nem elérhető keildavid

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2657
  • Karma: +29/-2
  • Nem: Férfi
Re:DC kiadó magányos hősei
« Válasz #1474 Dátum: 2011. December 29., 20:23:44 »
Köszönöm a Selina nagy dobása című GN-t! :worship: :worship:
Nem is gondoltam, hogy volt olyan történet, amiben Selina nem szerepelt Macskanő jelmezbe(persze ha nem számoljuk bele a v3-as 50.  szám utániakat).
És persze akkor kiderült végül, hogy miért is mondták azt, hogy Macskanő halott volt.
A történet minden fejezetébe más volt a narrátor. Főleg, amikor mindegyikbe arról szólt, hogy mióta ismeri Selina Kyle-t.
Nagyon jó volt ez a történet.
És ezer köszönet érte! :worship:
Egy mindenkiért, mindenki egyért.

Nem elérhető keildavid

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2657
  • Karma: +29/-2
  • Nem: Férfi
Re:DC kiadó magányos hősei
« Válasz #1473 Dátum: 2011. December 19., 21:33:59 »
Ezer köszönet a Macskanő v3 12-öt! :worship: :worship:
Bár még nem olvastam el, mert mint kiderült, ez a mostani történet 5 részes. Én inkább megvárom a jövő évet, amikor folytatódik a sorozat. Szerintem is jobban megéri. ;)
Egy mindenkiért, mindenki egyért.