Szerző Téma: DC kiadó magányos hősei  (Megtekintve 228461 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

Nem elérhető Pedro

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 51
  • Karma: +0/-0
    • http://www.aurin.hu
DC kiadó magányos hősei
« Válasz #62 Dátum: 2005. Április 13., 21:40:16 »
Ime a lista (ha valaki ki tudna egesziteni, annak en is orulnek):


Batman 01
   Gyilkos térfa / Killing Joke
Batman 02
   Halál a családban, 1-2. rész / Batman 426 / A Death in the Family: Chapter 1 & 2
Batman 03
   Halál a családban, 3-4. rész / Batman 427 / A Death in the Family: Chapter 3 & 4
Batman 04
   Halál a családban, 5. rész / Batman 428 / A Death in the Family: Chapter 5
   Halál a családban, 6. rész /Batman 429 / A Death in the Family: Chapter 6
Batman 05
   A félelem, 1. rész / Detective Comics 592 / The Fear Part One
   A félelem, 2. rész: Egy őrült naplója / Detective Comics 593 / The Fear Part Two: Diary of a Madman
Batman 06
   Nincs igazság?, 1. rész
Batman 07
   Nincs igazság?, 2. rész
   Nincs igazság?, 3. rész
Batman 08
   Nincs igazság? (Titkos akciók, Hátsó gondolatok)
Batman 09
Batman 10
   Véres videók, 1. rész / Detective Comics 596 / Video Nasties
   Véres videók, 1. rész: Zártkörü vetítés / Detective Comics 597 / Private Viewing
Batman 11
   Egy amerikai denevérember Londonban / Detective Comics 590 / An American Batman in London
   Lezárt ügyek osztálya / Batman 432? / Dead Letter Office
Batman 12
   Láz / Detective Comics 783 / Fever
    / Detective Comics 784   Fever Break!
Batman 13
   A patkányfogó / Detective Comics 585-586 / The Ratcatcher - Rat Trap
Batman 14
   Az éjszaka lényei / Detective Comics 587-589 / Night People - Night People Part Two: The Corrosive Man - Night People Part Three: The Burning Pit
Batman 15
   Hó és jég, 1. rész: Óda egy pingvinhez / Detective Comics 610 / Snow and Ice, Part 1: Ode To A Penguin
   Hó és jég, 2. rész: Vészmadár / Detective Comics 611 / Snow and Ice, Part 2: Bird of Ill Omen
Batman 16
   Anarchia Gotham City-ben, 1. rész: Ólvasói levelek / Detective Comics 608 / Anarky In Gotham City, Part 1: Letters To the Editor
   Anarchia Gotham City-ben, 2. rész: Tudnivalók a denevérről / Detective Comics 609 / Anarky In Gotham City, Part 2: Facts About Bats
Batman 17
   A szemét / Detective Comics 613 / Trash
   Utcai démonok / Detective Comics 614 / Street Demonz
Batman 18
   Ellentétes jelképek / Detective Comics 617 / A Clash of Symbols
   Macskák / Detective Comics 612 / Cats
Batman 19
   Őslakó / Detective Comics 591 / Aborigine!
   Extázis / Detective Comics 594 / Ecstasy
Batman 20
   Sötét lovag, sötét város, 1. rész / Batman 452 / Dark Knight, Dark City Part 1
   Sötét lovag, sötét város, 2. rész / Batman 453 / Dark Knight, Dark City Part 2
Batman 21
   Sötét lovag, sötét város, 3. rész / Batman 454 / Dark Knight, Dark City Part 3
   Újjászületés / Batman 442 / A Lonely Place of Dying, Ch. 5: Rebirth!
Batman 22
   Beavatás, 1. rész: Eltakarod a napot / Detective Comics 618 / [Rite of Passage] Shadow on the Sun
   [Beavatás, 2. rész] A hiteltelen és a hihetetlen / Detective Comics 619 / [Rite of Passage] Beyond Belief!
Batman 23
   Beavatás, 3. rész: Én is hős leszek / Detective Comics 620 / [Rite of Passage] Make Me a Hero
   Beavatás, 4. rész: Tűzpróba / Detective Comics 621 / [Rite of Passage] Trial By Fire Make Me a Hero
Batman 24
   A vegyi szindikátus / Detective Comics 627? / The Case of the Chemical Syndicate
   Személyiségzavar, 1. rész / Batman 455 / Identity Crisis, Part 1
Batman 25
   Személyiségzavar, 2. rész: Félelem nélkül / Batman 456 / Identity Crisis, Part 2: Without Fear of Consequence...
   Személyiségzavar, 3. rész: A félelem ura / Batman 457 / [Identity Crisis, Part 3] Master of Fear
**********************************
Superman 01
    / Man of Steel 1 / From Out the Green Dawn...
Superman 02
   Az évszázad története / Man of Steel 2 / The Story of the Century
   Egy éjszaka Gotham City-ben (1)      
Superman 03
   Egy éjszaka Gotham City-ben (2) / Man of Steel 3 / One Night in Gotham City...
   Az én ellenségem / Man of Steel 4 / Enemy Mine...
Superman 04
   A Tükör megrepedt… / Man of Steel 5 / The Mirror, Crack'd...
   A szellemjárás (1)
Superman 05
   A szellemjárás (2)
   Kőszív / Superman 1 / Heart of Stone
Superman 06
   ?
   Véres kéz (1)      
Superman 07
   Véres kéz (2)
   Hadigépezet
Superman 08
   A bitorló
   Vesszőfutás (1)      
Superman 09
   Vesszőfutás (2)
   És a sírok átadják halottaikat
Superman 10
Superman 11
Superman 12
Superman 13
Superman 14
   A múmia bosszúja, 2. rész: Az utolsó ötszáz
   ?
Superman 15
Superman 16
   Tombolás
   Meghalni a nevetéstőé Metropolisban! / Superman 9 / To Laugh and Die In Metropolis
Superman 17

**********************************
Superman&Batman 01
   …sötét erők között / Action Comics 592 / A Walk On the Darkside
   Szörnyek az éjben / Batman 458 / Night Monsters
Superman&Batman 02
   A gyilkos csapda / Action Comics 593 /The Suicide Snare
   Szombat este a moziban / Batman 459
Superman&Batman 03
   Supervész Metropolisban / Superman 10 / The Super Menace of Metropolis!
   Az áramütő szinrelép / Detective Comics 626 / Return to the Electrocutioner
Superman&Batman 04
   Ér a nevem
   Ki nevet a végén         
Superman&Batman 05
   Superman szelleme / Action Comics 595 / The Ghost of Superman
   Női dolgok, első rész: Férfias játékok / Batman 460 / Sisters in Arms, Part One: It's a Man's World
Superman&Batman 06
   Elsüllyedt emlékek / Superman 12 / Lost Love
   Női dolgok, második rész: Hölgyválasz / Batman 461 / Sisters in Arms, Part Two: Ladies' Night
Superman&Batman 07
   Visszatérés a Kripton bolygóra! / Superman 18 / Return to Krypton
   A falánk fű / Detective Comics 629 / The Hungry Grass!
Superman&Batman 08
   Agymosás
   A hóhér tűsarkú cimőt visel / Detective Comics 630 / And the Executioner Wore Stiletto Heels
Superman&Batman 09
   Test és lélek / Action Comics 648 / Body and Mind
   A pusztító, 1. Rész: Két város / Batman 474 / The Destroyer, Part 1: A Tale of Two Cities
Superman&Batman 10
   Ember és gép / Action Comics 649 / Man and Machine
   Gotham City, a rejtélyes város
   A pusztító, 2. Rész: Solomon / Legends of Dark Knight 27 / The Destroyer, Part 2: Solomon
Superman&Batman 11
   Gyilkos iram / Adventures of Superman 463 / Speed Kills!
   A pusztító, 3. Rész: Az álom halála / Detective Comics 647 / The Destroyer, Part 3: A Dream Is Forever
Superman&Batman 12
   Sötét Lovag Metropolis Fölött 1 / Superman 44 / Dark Knight Over Metropolis, Part One
   Sötét Lovag Metropolis Fölött 2 / Adventures of Superman 467 / Dark Knight Over Metropolis, Part Two
Superman&Batman 13
   Sötét Lovag Metropolis Fölött 3 / Action Comics 654 / Dark Knight Over Metropolis, Part Three
   Árnyékbox, 1. Rész / Batman 467 / Shadow Box, Part 1
Superman&Batman 14
   Superman és a Csodálatos Pókember 1 / Superman and the Amazing Smider-Man - The Battle of the Century (1)
   Batman / Árnyékbox, 2. Rész / Batman 468 / Shadow Box, Part 2
Superman&Batman 15
   Superman és a Csodálatos Pókember 4 / Superman and the Amazing Smider-Man - The Battle of the Century (4)
   Árnyékbox, 3. Rész / Batman 469 / Shadow Box, Part 3
Superman&Batman 16
   Csodálatos Pókember és Superman (1) / Spider-Man and Superman: The Heroes and the Holocaust (1)
   Törvényszegők / Detective Comics 652 / Beyond the Law!
Superman&Batman 17
Superman&Batman 18
   Batman és a Hihetetlen Hulk (1) / Batman vs. The Incredible Hulk (1)
   A földrablók, 1 rész / The Earth Salers
Superman&Batman 19
   Batman és a Hihetetlen Hulk (3) / Batman vs. The Incredible Hulk (3)
   A földrablók, 2 rész / The Earth Salers
Superman&Batman 20

[...]

Superman&Batman 43
   Superman halála
   Égető szerelem / Detective Comics 690 / Burning love
Superman&Batman 44
   Superboy / Adventures of Superman 506 /
   A joker, 1 rész / Shadow of the Bat 37 / The Joker, part one
Superman&Batman 45
   A játékmester / Superman 84 / Toys
    / Shadow of the Bat 38
Superman&Batman 46
   A játékmester II / Superman 85 / Dark retribution
   A kezdetek / Shadow of the Bat 0 / [no title]
Superman&Batman 47
   Véres játék, 1. rész: Véres kéz, véres játék / Adventures of Superman 507 / Spilled Blood, Part 1: Skin Game
   Fekete kanári / Shadow of the Bat 36 / Black Canary: In the Name of the Father
Superman&Batman 48
   Véres játék, 2. rész: Hi-Tech színre lép / Action Comics 694 / Spilled Blood, Part 2: Survival of the Fittest!
   Anarchia, 1. rész: A végzet prófétája / Shadow of Bat 40 / Anarky, Part One: Prophet of Doom
Superman&Batman 49
   Vérszomj / The Man of Steel 29 / Blood Thirst!
   Anarchia, 2. rész: Az anaschista nyilatkozat / Shadow of Bat 41 / Anarky, Part Two: The Anarkist Manifesto
Superman&Batman 50
   Katlan / Action Comics 695 / Cauldron!
   Egy kis illúzió, 1. rész / Detective Comics 691 / Will It Go 'Round In Circles
Superman&Batman 51
   Lobo visszatér! / The Man of Steel 30 / Resurrection
   Egy kis illúzió, 2. rész / Detective Comics 692 / Lying Eyes

[...]

Nem elérhető Galen

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2272
  • Karma: +9/-0
DC kiadó magányos hősei
« Válasz #61 Dátum: 2005. Április 11., 08:46:00 »
Aha. megköszönöm szépen....

Az tuti, hogy azért nem fizetek, hogy kinyírják bazmeg.

Nem elérhető Pedro

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 51
  • Karma: +0/-0
    • http://www.aurin.hu
DC kiadó magányos hősei
« Válasz #60 Dátum: 2005. Április 08., 20:50:02 »
En csinaltam egy ilyet, de nagyon-nagyon hianyos. Bemasoljam?

Nem elérhető Galen

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2272
  • Karma: +9/-0
DC kiadó magányos hősei
« Válasz #59 Dátum: 2005. Április 08., 13:53:08 »
Gyerekek. Van valakinek egy listája arról, hogy a magyarországon megjelent Superman és a Batman történeteknek eredetileg melyik sorozatban/számban jelentek meg ?

Az tuti, hogy azért nem fizetek, hogy kinyírják bazmeg.

Nem elérhető Troll

  • HálóZsák tag
  • Vader nagyúr
  • *
  • Hozzászólások: 1289
  • Karma: +1/-0
DC kiadó magányos hősei
« Válasz #58 Dátum: 2005. Április 03., 00:17:18 »
Én is várom... Dobberman ajánlotta fel az első részt, és fordítja a többit. Őt lehet nyaggatni érte az X-Fanzinon. Majd megemlítem neki, (de ne agresszívan, biztos van elég dolga  )

Nem elérhető regnar

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1404
  • Karma: +0/-0
DC kiadó magányos hősei
« Válasz #57 Dátum: 2005. Április 02., 21:40:06 »
Idézet
Várom a folytatást.

Azóta is várom..  

Ez a történet végleg elveszett a dolgok sűrűjében, vagy van rá esély, hogy folytatódik..?

Nem elérhető regnar

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1404
  • Karma: +0/-0
DC kiadó magányos hősei
« Válasz #56 Dátum: 2004. December 17., 18:17:20 »
Batman - KOKSZ

Mivel Batman nagy kedvencem, így örömmel láttam meg egy újabb történetet tőle.

Borító. Batmanos. Igazából nem sokat sejtet az elkövetkezendő történetből, de Batmannál talán erre nincs is annyira szükség. Mivel megalapozta már hírnevét és nem első képregény ezért szerintem belefér egy ilyen borító is, vagyis egy "semmitmondó" - ezt most nem negatív értelemben mondom. A címbeírás tetszik, bár nem ismerem az eredetit, nekem tetszik.

Képregény. A rajzok korrektek, szépen körülhatároltak. Batmant kicsit erőteljesnek érzem, túl sok rajta az izom.. bár sok helyen sokféleképpen látható ábrázolása. Amúgy a rajzok kicsit a nyolcvanas éveket idézik.

Történet. Érdekes. Ritka témát érint, és Batman tökéletesen megfelel erre. személyes problémai, és a szuperhősök közötti "szuperhőstelensége" vagyis emberi mivolta itt is megjelenik a történetben. A bosszúszomj amúgy is Batman egyik társa, egész életét végigkíséri, bár elfolytja, de mindig ott van vele.


Beírás. Már az első oldalon találtam egy elgépelést:
évekkel ezelött. hosszú az ő.

Nekem ez a nedves felületek fénylése kicsit kicsavart....

No szerintem ez az egész első mondat nagyon magyartalanra sikeredett. fel vannak cserélve a mondatrészek és az alany hátul áll a mondatban...
pl a mogorva sürgető hangját a vízi társaság emberének. Talán így jobb lenne - a vízi társaság emberének mogorva sürgető hangját... Bár hogy mi az a vízi társaság, talán vízfelügyelet, vagy vízmű.... szóval ez a mondat nem igazán sikerült.

második oldalon "Bűzlik. Penész és föld és bűz. " hááááát. ez sem egy sikerült mondat. lehetett volna "Szagok. Penész és ...." MErt kétszer a bűz valahogy nem az igazi.

"a csizmája csobogása" talán csobbanása jobb lett volna....

Több helyen is találkozta az elrabló szóval....  

Nem folytatom a kiemeléseket, nagyon sok helyen magyartalannak éreztem a mondatokat. Sok helyen rosszul szerkesztettek voltak. Sajnálom, hogy ezt kell írnom, de szerintem ez egy eléggé rosszul sikerült mondatszerkesztés, és olyanok a mondatok, mintha csak egy nyersfordítást olvasnék, ami némileg befolyásolta számomra a "műélvezetet".



Összességében. A Történet alakul, de érdekesnek tűnik, a rajzok szépek, de a szövegen még kellett volna itt-ott csiszolni.

Várom a folytatást.

Nem elérhető Gorgonita

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1547
  • Karma: +10/-4
  • Nem: Férfi
DC kiadó magányos hősei
« Válasz #55 Dátum: 2004. December 14., 08:21:22 »
Szrtem itt nem arról van szó, hogy a kapszula meggyógyította az elszakadt izmot, hanem arról, hogy a hatása alatt Batman nem érzi a fájdalmat.
 Ugyanúgy ahogy az apa -aki alighanem szintén szedi -sem képes fájdalmat érezni a lánya halála miatt.
 Épp ezért tetszik ez a füzet, mert hitelesen mutatja be, hogy milyen varázslatosnak is tűnhet, az ami valójában ilyen ártalmas.

Nem elérhető Blue S

  • Venom
  • ***
  • Hozzászólások: 397
  • Karma: +3/-0
DC kiadó magányos hősei
« Válasz #54 Dátum: 2004. December 13., 21:51:49 »
Idézet
mondjuk a kislánynak azért nem adtam volna ilyen szert, hisz full felboríthaja a hormonháztartását, nem? láthattuk, hogy egy egészséges felnőtt férfivel is mit művelt.
Teljesed igazad van.  

Csak arra az egy alkalomra gondoltam, mikor elrabolták és megkötözték. Persze, ezt nem lehetett előre tudni. Hacsak nem volt megrendezett az akció. Bár nem hiszem, bármennyire is furcsa Sissy apjának a viselkedése.

Bevallom, nagyon sajnálom, hogy meghalt. Akkor is, ha csak egy képregényről van szó. Persze, ettől olyan drámai a sztori.

Nem elérhető Micho

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 4276
  • Karma: +35/-4
  • Nem: Férfi
    • http://www.halozsak.hu
DC kiadó magányos hősei
« Válasz #53 Dátum: 2004. December 13., 21:33:40 »
Idézet
Fordítás-beírás: ez a megszokott HZS színvonal, vagyis remek.  
köszönjük! úgy tűnik akkor DoberMann se tudta lerontani  



annyi még, hogy jók a meglátásaid sztem. bár, mondjuk a kislánynak azért nem adtam volna ilyen szert, hisz full felboríthaja a hormonháztartását, nem? láthattuk, hogy egy egészséges felnőtt férfivel is mit művelt.
"Once a scanlater, always a scanlater."

Nem elérhető Blue S

  • Venom
  • ***
  • Hozzászólások: 397
  • Karma: +3/-0
DC kiadó magányos hősei
« Válasz #52 Dátum: 2004. December 13., 20:23:02 »
Batman-Koksz:

Örülök, hogy ez a téma felbukkant a képregényekben is.

A történet eleje nagyon drámaira sikerült, ahogy a kislány felnéz a víz alól, miközben Batman igyekszik kiszabadítani. Azért számomra érdekes volt az apja reakciója. Ha a kislánynak is adtak volna egy olyan kapszulát, mint amilyet a Denevérember bevett a végén, akkor lazán kiszabadult volna.

És most itt álljunk meg egy kicsit. Érzésem szerint az alkotók csúnyán túloztak. Rendben, a szteroidoktól tényleg erősebb lesz az ember, de elszakadt izmokkal csak úgy súlyokat emelni?! 285 kg-ot? Egy ilyen sérülés kikúrálásához legalább 1 hónap kell. Vagy a kapszula azt is meggyógyította? Szvsz itt nagyot hibázott az író.

Tényleg nem akarok belekötni a történetbe, mert tetszik, csak érzésem szerint az író nem nézett előtte körül ebben a nagyon jó témában.

Fordítás-beírás: ez a megszokott HZS színvonal, vagyis remek.  

Nem elérhető Gorgonita

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1547
  • Karma: +10/-4
  • Nem: Férfi
DC kiadó magányos hősei
« Válasz #51 Dátum: 2004. December 09., 22:31:17 »
Tetszik a Koksz! Amikor az ember már azt hinné, hogy nem lehet újat kihozni a jó öreg Bitumenből.    Alfred, pedig mint mindig, nagyon humoros, és emberi.  

Nem elérhető VTomi

  • Spawn
  • ****
  • Hozzászólások: 639
  • Karma: +0/-0
    • http://
DC kiadó magányos hősei
« Válasz #50 Dátum: 2004. December 09., 18:05:50 »
Most olvastam el a Kehelyt, nagyon bejött a rajzstílusa. Minden egyes képből árad az egyediség, fantasztikus!

Nem elérhető Troll

  • HálóZsák tag
  • Vader nagyúr
  • *
  • Hozzászólások: 1289
  • Karma: +1/-0
DC kiadó magányos hősei
« Válasz #49 Dátum: 2004. December 07., 22:01:20 »
A témában felkerült az oldalra a Batman - Koksz 1/5. része...
« Utoljára szerkesztve: 2004. December 07., 22:02:01 írta Troll »

Nem elérhető regnar

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1404
  • Karma: +0/-0
DC kiadó magányos hősei
« Válasz #48 Dátum: 2004. November 23., 05:58:58 »
Hát igen két világ. Ez volt a legnagyobb bajom...mert már ismertem a sztorit, és hiába kanyarítottak rajta volt alap, amihez méri az ember. Mármint világok harca. és Superman is.

Meg Superman eléggé kötött karakter. Szóval nagyon "szuper" lett. Így nincs annyi lehetősége jellemfejlődésre és érzelmi alap kialakítására. Persze megfigyelhető, de nem annyira, mint pl Batman, (ha már dc-nél vagyunk) vagy akár bármely más szuperhős. Történetei nagyrészt azonosak. Persze vannak kivételek de sokukban csak lézeng a papíron, nem igazán találja helyét. (átöltözök, repülök, megmentem, kicsit elveszik az erőm, de visszanyerem stb..) Persze szeretem és elolvasom történeteit. MERT mégiscsak Ő Superman.

Viszont most felcsigáztatok azér' azt az oroszos történetet megnézném (legfeljebb megint "leszólom"  ) de így első hallásra nem tűnik rossznak, legalábis az értékelésem elején biztosan jópontokat kapna az ötletért
« Utoljára szerkesztve: 2004. November 23., 06:17:54 írta regnar »

Nem elérhető Micho

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 4276
  • Karma: +35/-4
  • Nem: Férfi
    • http://www.halozsak.hu
DC kiadó magányos hősei
« Válasz #47 Dátum: 2004. November 22., 23:13:25 »
Idézet
Superman.

Megláttam a címet, és a bevezető leírást már fogtam a fejem...még egy crossover, ha nem is a klasszikus értelembe vett.
na igen, ezt egy kicsit másképp kell felfogni: hiszen nem két képregényhőst eresztettek össze, hanem egy irodalmi műbe illesztették bele a képregényhőst. Jorutóval nekünk speciel tetszett a koncepció, mivel az eredeti könyv írója egyik kedvencünk, és mint iylen már csak emiatt is erre esett a választásunk.

Idézet
Ugye nem lesz ilyen témában több ilyen... Mert Superman jöhet, csak...

a másik Superman sztori, ami között vaciláltunk az a szintén "Elseworlds"-ös Superman - Red Son (talán Vörös Sarj lehetne). és mint ilyen, szintén nem a "mi" világunkban játszódik, hanem egy oylanban, ahol a kryptoni "inkubátor" nem az USA-ban zuhan le, hanem a Szovjetúnióban (na innen gondold végig... ) ez is mint érdekesség szóba jöhetett volna, de a fentebb említett okok miatt maradtunk végül a WOW-nál. de megnyugtatlak, hogy valószínű nem lesz.  sima Superman kalandok közül nehéz lenne jó történetet választani, mert igazából nincs a köreinkben közel se távol Szupi szakértő, sőt, megkockáztatom hogy egyáltalán nincs    (mivel ezen kívül tudtommal csak a Superman - A Jel hunosodott eddig, ezen kívül csak JLA-ban meg crossoverekben szerepelt az Acélember)

a dicséreteket, és észrevételeket köszönjük, az újságcikknél kicsit megijhedtem, mert azt én "fordítottam bele" és azt hittem eltoltam valamit... de megint csak a nagyokos amcsik voltak akkor a ludasok. szemfüles vagy!

PS: a heti frissítésben várható a magyar hátsó borító, véletlen lemaradt, bocs
« Utoljára szerkesztve: 2004. November 22., 23:17:13 írta Micho »
"Once a scanlater, always a scanlater."

Nem elérhető Spidáj

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1443
  • Karma: +0/-0
    • http://holnap
DC kiadó magányos hősei
« Válasz #46 Dátum: 2004. November 20., 20:53:25 »
jah télleg.

Egyébként vége elolvastam.
Iszonyat jó kis comics.
    gratula hozzá Jorutonak Trollnak és Michonak    



...the dark armies then will come, when the SUM is 41

Nem elérhető Troll

  • HálóZsák tag
  • Vader nagyúr
  • *
  • Hozzászólások: 1289
  • Karma: +1/-0
DC kiadó magányos hősei
« Válasz #45 Dátum: 2004. November 20., 20:28:38 »
Idézet
Mi az a zenti?
Nem zenti, hanem zenit...

Nem elérhető Spidáj

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1443
  • Karma: +0/-0
    • http://holnap
DC kiadó magányos hősei
« Válasz #44 Dátum: 2004. November 20., 20:26:20 »
Oh, köszi.
Egyébként még olvasom
Most tartok a 34. oldalon de tök jó  
Superman olyan hasonlatok nyom csata közben:
-Leráz magáról mint kutya a vizet.
-Elkapott mint béke a nyelvével a legyet.

stb..
 



...the dark armies then will come, when the SUM is 41

Nem elérhető regnar

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1404
  • Karma: +0/-0
DC kiadó magányos hősei
« Válasz #43 Dátum: 2004. November 20., 20:20:47 »
Látóhatár.......vagyis nem de a mondatba ez illik.
« Utoljára szerkesztve: 2004. November 20., 23:12:45 írta regnar »

Nem elérhető Spidáj

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1443
  • Karma: +0/-0
    • http://holnap
DC kiadó magányos hősei
« Válasz #42 Dátum: 2004. November 20., 19:48:33 »
Épp olvasom a Superman-t de lenne 1 kérdésem
az 6. oldalon ezt írja : ... és fénylő pontként kúszott a zentire.
Mi az a zenti?



...the dark armies then will come, when the SUM is 41

Nem elérhető regnar

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1404
  • Karma: +0/-0
DC kiadó magányos hősei
« Válasz #41 Dátum: 2004. November 19., 18:51:37 »
Superman.

Megláttam a címet, és a bevezető leírást már fogtam a fejem...még egy crossover, ha nem is a klasszikus értelembe vett. De már megint összemostak néhány világot...Már unom, legalábbis nekem elegem van a sok crossoverből, ez egyértelműen az ötlettelenség jele. Újat nem tudnak kitalálni, ezért vesznek két három régi dolgot, aztán összgyúrják. Szóval vegyes érzelmekkel kezdtem bele az olvasásba.

Borító. Átlagos. Nem rossz, de nem is kiemelkedő. Ami viszont zavaró volt, hogy nem lett kiretusálva a bal oldalon a hajtásvonal. Ez azért eléggé ront a borító megítélésén. A rajz nem rossz, bár Supermant aránytalannak érzem, főleg a piros nadrágot, ami kicsit amorf...

Képregény. A rajzok olyan klasszikus érzést keltenek bennem, de van bennük valami új is. Nem rosszak. Kevés színt használtak, ami nem gond, sok a kitöltő, átfedő színazonosság. a képregény a történettel akar megfogni. Nem sok sikerrel.

A 12. oldalnál már untam az egészet. Nyűg volt olvasni, nem szólt semmiről, vagy amiről szólt azt eddig is olvastam már valahol. Ez később sem sokat változott. Az hogy superman püföl néhány robotot nem igazán nevezhető fordulatos történetszövésnek. Aztán 38- olda elkapták Supermant?? No.. valami történik..talán lesz valami??...Aztán megjelent Luthor az idegenek oldalán. Ez már sok... Azért Crossoverben is van határ. Legközelebb hamupipőke üti majd Hófehérkét???? A hét törpe meg Jancsit és Juliskát???? Aztán jó oldalra áll...És a végére na jó ez tetszett. Meghal Superman és vegyes a happy-end. Csak sajnos az eleje és a közepe összezúzza a végét. Szóval a vége tetszett, de ez sajnos az egészen nem változtat semmit.

Beírás.
4. oldal fejlet-tség rosszul lett elválasztva. fejlett-ség
6. oldal Guernica bombázása 1937 április 26.-án volt. az újságban az elnök erről beszél, de egy évvel utána?? Kicsit következetlennek tartom a dolgot. Nem biztos hgoy hiba, de zavaró, hiszen 1938-at írunk a képregény idején.
A japán kínai háború 1937 július 7-én kezdődött beijingnél. Szóval ha nem is hiba, de mindenképpen zavaró.
37.oldal ha már az újságot retusáltátok akkor az Editor in Chief-et is lehetett volna az ajtón, bár nem hiba, csak ....

Nagyon jó a Superman szobor felirata - gratulálok hozzá.

A beírás tetszik, bár volt benne néhol hiba, de nagyon sok munka lehetett vele, úgyhogy le a kalappal.

Összességében. Nem lett volna valamilyen jobb Superman történet???? Mert ez pocsék volt.  Unalmas, hosszú és teljesen egysíkú volt. A végén van egy kis csavar, ami változtat az egész megítélésén, de az 55 oldalnyi szenvedésért nem kárpótol. Sajnálom, tudom sok volt vele a munka, a beírás jó, sok a szöveg és érthető is, de maga a képregény szánalmas és siralmas. Ugye nem lesz ilyen témában több ilyen... Mert Superman jöhet, csak...
Persze ez csak a saját véleményem, lehet hogy másnak bejön a képregény.
« Utoljára szerkesztve: 2004. November 19., 18:52:48 írta regnar »

Nem elérhető VTomi

  • Spawn
  • ****
  • Hozzászólások: 639
  • Karma: +0/-0
    • http://
DC kiadó magányos hősei
« Válasz #40 Dátum: 2004. November 19., 18:34:59 »
Nekem a Batman-Pókban határozottan a Bagleys tetszett jobban, viszont nem szeretem, ahogy az Ultimate-ben rajzol, valami megváltozott a stílusában. A régi rajzai sokkal jobbak voltak, de ez magánvélemény.

Nem elérhető Troll

  • HálóZsák tag
  • Vader nagyúr
  • *
  • Hozzászólások: 1289
  • Karma: +1/-0
DC kiadó magányos hősei
« Válasz #39 Dátum: 2004. November 19., 09:54:32 »
A témával kapcsolatban, felkerült az oldalra a Superman Elsewords - Világok Harca!

Nem elérhető szpÁDÁMen

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 92
  • Karma: +0/-0
    • http://szpadamen.uw.hu
DC kiadó magányos hősei
« Válasz #38 Dátum: 2004. Október 22., 16:12:26 »
Idézet
Idézet
Nitro
Idézet
Meg aztán az arcok is nagyon hasonlóak nála.
De jó hogy ezt írod mert azt hittem csak én látom így.
Igen, főleg az Ultimate sorozatban. És főleg a lányoknál. Még jó, hogy van színező is...    Ezzel együtt se cserélném le a mostani rajzolók közül szinte senkire...
De hisz Bagley is mostani rajzoló, nem?
"Here comes the Spider-Man!"

Nem elérhető kaine

  • Hulk
  • *****
  • Hozzászólások: 1182
  • Karma: +3/-2
DC kiadó magányos hősei
« Válasz #37 Dátum: 2004. Október 22., 15:33:04 »
Idézet
Nitro
Idézet
Meg aztán az arcok is nagyon hasonlóak nála.
De jó hogy ezt írod mert azt hittem csak én látom így.
Igen, főleg az Ultimate sorozatban. És főleg a lányoknál. Még jó, hogy van színező is...    Ezzel együtt se cserélném le a mostani rajzolók közül szinte senkire...

Nem elérhető Galen

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2272
  • Karma: +9/-0
DC kiadó magányos hősei
« Válasz #36 Dátum: 2004. Október 22., 08:26:16 »
Nitro
Idézet
Meg aztán az arcok is nagyon hasonlóak nála.
De jó hogy ezt írod mert azt hittem csak én látom így. És ez hatványozottan igaz Todd Mcfarlane-re.

Az tuti, hogy azért nem fizetek, hogy kinyírják bazmeg.

Nem elérhető Nitro

  • Az egyedi titulusú
  • Hulk
  • *****
  • Hozzászólások: 1165
  • Karma: +3/-1
  • Nem: Férfi
    • http://nitro1.fw.hu
DC kiadó magányos hősei
« Válasz #35 Dátum: 2004. Október 21., 23:03:32 »
Idézet
Azért szerintem a nyári kiadásban Bagley Batman rajzai felülmúlják a második történetét...
Gyorsan dobok egy ellenvéleményt:  
Szerintem meg pont a második sztori rajzai voltak a szebbek. Bagley néha jó, de ebben elvitte karikatúrába néhol, ami nem feltétlenül az igazi...  
Meg aztán az arcok is nagyon hasonlóak nála. De védjétek meg, ha nincs igazam.  

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
DC kiadó magányos hősei
« Válasz #34 Dátum: 2004. Október 19., 15:34:07 »
Idézet
Engem meg hogy nincs olyan rajzoló aki renden tud DC-s és MARVEL-es alakokat rajzolni.Ezért félig DC-s rajzoló csinálja aki szarul csinálja a MARVEL-es alakot.
Félig meg MARVEL-es rajzoló, aki elbas*a a DC-s alakot.
Porthos, tudom ajánlani a nemrég megjelent JLA/Avengers 4 részes sztorit. A sztori nagyon jól indul aztán a végére persze egy kicsit zavaros lesz, de azért elviselhető. Viszont a rajzok nagyon rendben vannak, mert nem felesbe csinálták, hanem Kurt Busiek és George Perez vitte végig. És az állandóság meglátszik a rajzokon. Távlati tervben benne van erre az oldalra.
« Utoljára szerkesztve: 2004. Október 19., 15:35:09 írta Farek »
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető szpÁDÁMen

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 92
  • Karma: +0/-0
    • http://szpadamen.uw.hu
DC kiadó magányos hősei
« Válasz #33 Dátum: 2004. Október 19., 15:03:39 »
Azért szerintem a nyári kiadásban Bagley Batman rajzai felülmúlják a második történetét, amit feltételezek DC-s rajzolt. Különben meg szerintem Ross Andru rajzolt DC-nek is, és ugye ő rajzolta az egyik Bat-Spider cross-overt. Megfontolandó, ha egyáltalán jól tudom.
"Here comes the Spider-Man!"