Szerző Téma: DC kiadó magányos hősei  (Megtekintve 229367 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
DC kiadó magányos hősei
« Válasz #92 Dátum: 2005. December 27., 13:24:39 »
DC karácsonyi történet:

A Robinos érdekes volt, de nem igazán tetszett. Superman története nem fogott meg, viszont feltűnt valakinek, hogy az első képen az újság, az Dailiy Bugle, azaz Hírharsona, kedvenc kiadónk, JJJ kedvenc Pókembert gylázó lapja?  
A Darkseidors történet nagyon aranyos volt, jót szórakoztam, a Batman pedig kifejezetten tetszett. Klönöse, az a humor, amikor dumálnak a csajok, hogy milyen lett volna látni az arckifejezését, amint leért. És ott mondja valamelyik, hogy megfizethetetlen. Nektek nem ugrott be a MasterCard reklám? Plána, hogy korábban említik, hogy náluk van a hitelkártyája.
Lobot majd később veszem górcső alá.

Kellemes Ünnepeket mindenkinek!
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető Zspider

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 61
  • Karma: +0/-0
DC kiadó magányos hősei
« Válasz #91 Dátum: 2005. December 25., 20:53:00 »
nah legyürve a lustaságom most potlom a dicsérteket amiket nagy, de nagyon megérdemeltek.
- A karácsonyiakat nem fogom dicsérni, mert bár forditási hibát nem találtam eddig csak egy karácsonyi sztori volt ami tetszet.
- Ami a Supermanas sztorit illeti: Remek volt. Komolyan imádtam. Csak vároma folytatást imádva és örvendezve. Végre egy igazi filinges nagy ágyú sztori köszi hogy meg ismerhetem.
- Lobot potlom igérem.
Oldalaim:
- http://zspider.fw.hu/ --> Alkotói oldalam
- http://exiles.try.hu/ --> eXiles fanpage oldala
- http://xmenoutsiders.proboards77.com/ --> X-men fórumos rpg oldal

Nem elérhető Puma

  • Sólyomszem
  • *
  • Hozzászólások: 41
  • Karma: +0/-0
    • https://twitter.com/Puma134
DC kiadó magányos hősei
« Válasz #90 Dátum: 2005. December 25., 19:30:28 »
Lobo
Nagyon szépen köszönöm a Lobo-t már régen olvastam ő nagy kedvencem a DCből.
Boldog Karácsonyt mindenkinek
You’re not just anyone. One day, you’re gonna have to make a choice. You have to decide what kind of man you want to grow up to be. Whoever that man is, good character or bad, is gonna change the world.

Nem elérhető regnar

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1404
  • Karma: +0/-0
DC kiadó magányos hősei
« Válasz #89 Dátum: 2005. December 25., 17:14:02 »
DC karácsonyi szám

A borító már elég kellemes benyomást kelt, főleg, ha a doboz is saját gyártmány.. mert én pl soha enm tudnák ilyet csinálni.. vagy nagyon sok időbe telne

A Robinos történetre egészen kellemes volt a maga rövidségében is, tisztán érezteti, hogy egy hős mennyire egyedül lehet, még ha az emberek imádják is.. ugyanakkor hol is az igazi helye.

A Második történetnek igazából nem jött át a humora, lehetett volna "brutálisabb" is, persze így is voltak benne kellemes részek.

Harley és Ivy. A két karakter közül Harley számomra mindig idegesítő volt, Pedig Jokerrel sok történetben láttam együtt (Joker pedig jó fej, nem tudom miért áll le vele mindig   ) De ez a történet szerintem vicces volt, szegény Bruce teljesen leépült benne. Jók voltak a poénok pl a lift "nem működik felirata" és Bruce agyonpakolt kezei. A rajzok is jók voltak, illettek a történet hangulatához.

A Superman-es történet pedig kifejezetten karácsonyi volt, nekem nagyon tetszett.

A beírás is jó volt, a mondatok jól szerkesztettek, és magyarosak. Szép munka, köszönet érte, tetszett ez a kis összeállítás.

Nem elérhető Gorgonita

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1548
  • Karma: +10/-4
  • Nem: Férfi
DC kiadó magányos hősei
« Válasz #88 Dátum: 2005. December 25., 09:51:28 »
Üdítő volt a jó öreg DC hőseit újra látni. Kár hogy ritkán bukkanak fel. A Robin és Superman történetek hangulatosak voltak, -megkockáztatom nálam az értékes kategóriába sorolandók. A Darkside kis poénja a maga egyszerűségében volt nagyszerű. Bitumen sem volt rossz, bár nálam Harley vagy Harvey figurája nem annyira nyerő. A többi BM gonosznak tragédiája van, amit személyiségével leplez. A bohhóclánynak nem ismerem ezt a tragédiáját. Ennek két oka lehet. 1. Nincs neki, és akkor elég egysikú ez a mindenen röhög, és szeret lövöldözni figura. 2. Van neki, de mivel viszonylag új kari, én még nem találkoztam vele.
« Utoljára szerkesztve: 2005. December 25., 10:04:33 írta Gorgonita »

Nem elérhető Dórika

  • Asterix
  • **
  • Hozzászólások: 155
  • Karma: +0/-0
    • http://
DC kiadó magányos hősei
« Válasz #87 Dátum: 2005. December 24., 13:31:45 »

Frissültünk:

•Karácsony a DC Univerzum lakói társaságában

•Lobo - Árnyhadsereg (Karácsonyi Különkiadás)
« Utoljára szerkesztve: 2005. December 24., 13:32:13 írta Dórika »

Nem elérhető szam

  • Venom
  • ***
  • Hozzászólások: 398
  • Karma: +0/-0
    • http://szam42.uw.hu
DC kiadó magányos hősei
« Válasz #86 Dátum: 2005. December 14., 14:35:39 »
Köszi a véleményt, Farek!
A klisékre már válaszoltam lejjebb.
Hogy kiderülnek-e, hogy honnan jönnek a képességei... hááát... majd meglátod!  De biztosíthatlak... NO alternatív valóság!

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
DC kiadó magányos hősei
« Válasz #85 Dátum: 2005. December 14., 13:59:46 »
Affene! Így jár az, aki későn olvassa el a történetet, és mások már megírtak mindent, amit az ember véleményezni szeretne.   No, mindegy, azért leírom őket, hogy lássák az alkotók, hogy plusz egy olvasó  
Szóval: szokásos klisék néha zavaróak (Mike Superboy nagy rajongója, de utálja Clarkot, majd később megbékél vele -> Flash Thompson, Peter, Pókember), de lehet velük együtt élni.
Remélem, később fény derül a képességei forrására (pláne a gyerekkori lábtörés fényében), s remélem, hogy nem valami blőd alternatív valósággal fogják magyarázni.
Nekem tetszik, még a lassúsága is a helyén van, s hitelesnek érzem azt, ahogy a képességeihez, s azok felfedéséhez viszonyul.
S valóban, nagyon meglepő volt, hogy ilyen hosszú, s csak első rész. Kerek, egész történetként is megállta volna a helyét.

A honosítás nagyon jól sikerült, szép beírás, érthető szövegek. Gratula! És jöhet a következő.


Ja, és szerintem emlékezzünk meg egy perc erejéig a hétvégén elhunyt Richard Pryor-ról, aki olyan felejthetetlen alkotásokban nyújtott vidám perceket, mint a Dutyidili, vagy a Vaklárma, (hogy csak a legnagyobbakat említsem kedvenc párjával, Gene Wilder-rel) s nem mellékesen a harmadik Superman moziban ő volt hősünk megtévedt, kicsit esetlen (szinte nem is)ellenlábasa.
« Utoljára szerkesztve: 2005. December 14., 14:04:06 írta Farek »
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető szam

  • Venom
  • ***
  • Hozzászólások: 398
  • Karma: +0/-0
    • http://szam42.uw.hu
DC kiadó magányos hősei
« Válasz #84 Dátum: 2005. December 11., 12:31:25 »
Köszönöm az észrevételeket!
Igen, azt hiszem én is inkább a rajzba szerettem bele... különösen, hogy nagyon sok a szöveg, és azt le kell fordítani  
A történetben és is éreztem kisebb-nagyobb gikszereket... nekem pl. az volt zavaró, hogy nem volt eléggé kidolgozott, hogy hogyan fedezi fel a képességeit.
De már mint mondottam, ezeket a dolgokat ki fogja nőni a történet, és bár később is lesznek "ismerős" momentumok, lesz néhány igazán katartikus jelenet is.

Nem elérhető regnar

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1404
  • Karma: +0/-0
DC kiadó magányos hősei
« Válasz #83 Dátum: 2005. December 10., 19:21:40 »
Superman - Rejtett személyiség 1/4

No ez egy kellemes történetnek indul.

 A rajzok nagyon tetszenek, jók az árnyékhatások, és a dupla oldalas képek is szépek. Már csak a rajzok miatt megérte elolvasni  

A történet szerintem jó, bár egyetértek az előttem szólókkal, hogy van némi "utánérzete" a dolognak. Ez a gimiben levő, kirekesztett srácos történetelem már sok helyen előfordult, ugyanakkor sikerült túllépnie a kliséken, vagyis a srác vívódását egészen jól érzékelteti a történet, és jó ötlet volt a készítőktől, hogy úgy döntöttek, hogy a fiú ne vállalja be a szuperképességeit. Kicsit talán hosszú volt, de a rajzok feledtették a dolgot... Amit hiányoltam az a szülők szerepeltetése. Mivel Clark sokat gondol a szüleire, talán jobban kidolgozhatták volna kapcsolatukat, (bár nem tudom, hogy a későbbi részekben menniyre lesznek meghatározók életében), itt inkább az iskolai dolgaira irányították a figyelmet.

Szerintem is megállna a történet önmagában, kíváncsi vagyok, hogy hova fog eljutni a végkifejletben. Remélem nem egy szokványos szuperhős történetet kapunk, hanem lesz egy-két "csavar"

Az eddigiek alapján kíváncsian várom a következő részt.

A fordítás/beírás jól sikerült, mivel sok a szöveg, és az viszi előre a történetet, ezért különösen fontos, hogy érthető, kifejező mondatokat olvashassunk, és ez itt meg is valósult.

Nem elérhető szam

  • Venom
  • ***
  • Hozzászólások: 398
  • Karma: +0/-0
    • http://szam42.uw.hu
DC kiadó magányos hősei
« Válasz #82 Dátum: 2005. December 10., 15:15:07 »
Hát igen.. nekem is volt közben egy jó adag "láttunk már ilyet máshol is" fílingem, de ígérem, a további részek kárpótolnak majd a kezdeti döcögésért

Nem elérhető Gorgonita

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1548
  • Karma: +10/-4
  • Nem: Férfi
DC kiadó magányos hősei
« Válasz #81 Dátum: 2005. December 10., 13:10:15 »
A történet tetszett, de talán lehetett volna egy kicsit feszesebb is. Néhol unalomig ismerős elemekből építkezett -pl pancser asztal, iskolai gúnyolódás, stb -és emiatt, nkem egy kicsit vontatottnalk hatott. A légy önmagad, és ne az akinek mások tekintenek mondanivaló, persze világos, és hangulata is van a füzetnek, de -szrtem -egy kicsit hosszadalmasan sikerült kifejteni.
 A végén engem is meglepett a folytatás hangulatú befejezés, úgyhogy kíváncsian várom, mi is ez az egész...?

Nem elérhető szam

  • Venom
  • ***
  • Hozzászólások: 398
  • Karma: +0/-0
    • http://szam42.uw.hu
DC kiadó magányos hősei
« Válasz #80 Dátum: 2005. December 10., 09:26:01 »
Hát... ha ilyen ütemben megy nekem a vizsgaidőszaki "nem-tanulás"  
Lesz egy ugrás az időben, talán nem árulok el nagy titkot (mivel a mostani rész egyik oldalán ott is van, hogy mi a kövi rész címe), ha elmondom, hogy a 2. füzetben már egy felnőtt Clark Kenttel találkozhatunk.

Nem elérhető Gouranga77

  • Indiana Jones
  • *
  • Hozzászólások: 26
  • Karma: +0/-0
    • http://
DC kiadó magányos hősei
« Válasz #79 Dátum: 2005. December 10., 09:19:08 »
Nem voltam sosem nagy Superman rajongó, de ez a történet nagyon megfogott! Először elolvastam és csak utána néztem ide a fórumba, most pedig látom hogy 4 részes lesz    Pedig önálló történetnek is elment volna. Remélem nemsokára olvashatjuk a következő epizódot!

Nem elérhető Dórika

  • Asterix
  • **
  • Hozzászólások: 155
  • Karma: +0/-0
    • http://
DC kiadó magányos hősei
« Válasz #78 Dátum: 2005. December 09., 23:56:45 »
Frissültünk:
Superman - Rejtett Személyiség 1/4


És tényleg nem madár

Nem elérhető szam

  • Venom
  • ***
  • Hozzászólások: 398
  • Karma: +0/-0
    • http://szam42.uw.hu
DC kiadó magányos hősei
« Válasz #77 Dátum: 2005. December 05., 14:20:15 »
JÖN!!![/color]
Hogy mi? 2 dolog biztos nem: madár, repülő.
Hanem...

Nem elérhető Gorgonita

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1548
  • Karma: +10/-4
  • Nem: Férfi
DC kiadó magányos hősei
« Válasz #76 Dátum: 2005. Október 01., 14:25:09 »
Oké azt értem, hogy így találkozott elösszőr Clark és Bruce, de mit keresett ott Spidey? Ő nem New York-ban nőtt fel?  
 Nkem is bejött.

Nem elérhető Gouranga77

  • Indiana Jones
  • *
  • Hozzászólások: 26
  • Karma: +0/-0
    • http://
DC kiadó magányos hősei
« Válasz #75 Dátum: 2005. Október 01., 09:54:49 »
Szerintem nagyon jó volt ez a képregény, majdnem pontosan azt akartam beírni, amit Porthos. Tök olyan hangulata van, mintha Frank Miller rajzolta volna

Nem elérhető kaine

  • Hulk
  • *****
  • Hozzászólások: 1182
  • Karma: +3/-2
DC kiadó magányos hősei
« Válasz #74 Dátum: 2005. Szeptember 30., 10:39:35 »
Mivel csak 3 oldal volt, nem volt nehéz egyből elolvasni, az egész nem tűnt érdekesnek, de nagyon pozitívvá tette a következő szöveg benne: "az utiolsó megcsókolja Lanát!"    

Nem elérhető szam

  • Venom
  • ***
  • Hozzászólások: 398
  • Karma: +0/-0
    • http://szam42.uw.hu
DC kiadó magányos hősei
« Válasz #73 Dátum: 2005. Szeptember 30., 00:40:22 »
Ha már újjáéledt hamvaiból ez a téma, én is írok...most értem haza melóból, szal a frisset még nem olvastam, de hadd csináljak mán' egy kis reklámot... tehát: Uccsó fázisába értem, egy 4 részes Superman-mini 1. részének fordításával... remélem holnap...ööö...ma meglesz a maradék is. A képregény 40-egynéhány oldalas... és szvsz baromi jó. A pontos megjelenést illetően: magamat ismerve lelkiismeretfurdalás nélkül csak a majd szót használhatom... de azért tartsátok melegen a billentyűzetet.. és szárazon a puskaport

Nem elérhető Spidáj

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1443
  • Karma: +0/-0
    • http://holnap
DC kiadó magányos hősei
« Válasz #72 Dátum: 2005. Szeptember 30., 00:17:50 »
mind2 oldal nagyon király  
Télleg tök jó nekem is nagyon bjeön
recsi galen :   köszi



...the dark armies then will come, when the SUM is 41

Nem elérhető regnar

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1404
  • Karma: +0/-0
DC kiadó magányos hősei
« Válasz #71 Dátum: 2005. Szeptember 29., 21:19:46 »
REmélem ide jó helyre teszem.

AZ ELSŐ TALÁLKOZÁS

Galen & Recsi    

Mekkora hangulata van már ennek a mininek!!!! Az egész alapötlet nagyon ott van. Összehozni a szuperhősöket "ébredésük" előtt. És maga a történet, a két fiú gondolataival. Azt mondhatnám, talán nem túlzás, hogy sikerült elérni egyfajta mélységet.

Már most a kedvenceim közé került.

Az egész prezentálása is szép.

   Köszi érte  
« Utoljára szerkesztve: 2005. Szeptember 29., 21:20:24 írta regnar »

Nem elérhető kaine

  • Hulk
  • *****
  • Hozzászólások: 1182
  • Karma: +3/-2
DC kiadó magányos hősei
« Válasz #70 Dátum: 2005. Július 16., 21:39:33 »
Az első évről, mint a film és négy részes mini.

Nem elérhető VTomi

  • Spawn
  • ****
  • Hozzászólások: 639
  • Karma: +0/-0
    • http://
DC kiadó magányos hősei
« Válasz #69 Dátum: 2005. Július 16., 18:10:22 »
Bocs, ha bugyuta a kérdés, de egy elejtett sorból úgy értelmeztem, hogy a Semic ki fog adni egy Batman sorozatot (Year One). Ez tényleg lesz-e és miről szól? (Szóval egy rövid előzetest kérnék - ez itt a reklám helye.  )

Nem elérhető regnar

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1404
  • Karma: +0/-0
DC kiadó magányos hősei
« Válasz #68 Dátum: 2005. Július 14., 15:33:31 »
Killjoy megelőzött  

Én is most akartam újságolni, hogy megvettem a Batman - Kezdődik képregényt az újságárusnál...

Mit is mondhatnék.. csatlakozom az előttem szólóhoz, bár enniyre nem figyeltem meg a magyarosítást. Engem kimondottan zavar, hogy a pénzemért ilyen minőséget kapok.. De sajnos nincs más, meg azért vannak kimondottan szép Semic képregények is.

Amúgy rajzilag nem rossz, a karakterek felismerhetőek, bár ritkán találhatunk aránytalanságokat, de összességében szépen megrajzolt képregény, semmi extra. Az újabb stílushoz tartoznak a rajzok, szépen körülhatároltak, grafikailag a Constantine képregényhez tudnám hirtelen hasonlítani, mind rajzilag, mind kitöltőszínileg, bár a képek sokkal "telítettebbek" és "zsúfoltabbak" - jó értelemben, mint a Constantine-ban.

Újfent az előttem szólóhoz csatlakozva.. bár a film nem tetszett, képregényben megállja a helyét a történet, rajongóknak és gyűjtőknek kötelező, de úgy gondolom, mindenkinek ajánlott   Úgyhogy irány az újságárus...Két fagyi árából megvan!!!  
« Utoljára szerkesztve: 2005. Július 14., 15:35:34 írta regnar »

Nem elérhető killjoy

  • Batman
  • ***
  • Hozzászólások: 349
  • Karma: +0/-0
    • http://halozsak.tlof.hu
DC kiadó magányos hősei
« Válasz #67 Dátum: 2005. Július 07., 09:14:18 »
Bár nem a mi képregényünk, de mégis ide illik ez a kritika.

Tegnap megvettem a Batman Begins magyar változatát. Erről írnék néhány sort.

A borító:

Az eredeti fekete-fehér DC logoból kék-fehér lett, valamint az eredeti vöröses árnyalatai helyett egy antik hatást keltő szépia effekt került a borítóra, de összességében teljesen rendben van. Na persze attól a rettenetes fordítói "bravúrtól" eltekintve, ami a címben található. Az egyszerű "Kezdetek"-ből valami elmebeteg "Kezdődik!"-et csinált az Intercomnál (ha a forgalmazóval kapcsolatban tévednék, javítsatok ki!) és most ennek "áldásos" hatása a képregényen is visszaköszön. BORZALOM!

Kredit oldal:

Jó érzékkel eltalált betűméretek, a magyar készítők nem kívántak hivalkodni. Az eredeti zajos képet nagyon szépen sikerült a nyomdászoknak reprodukálni. Ezen az oldalon még jóra értékelem őket.

És innentől indul a képregény veszőfutása. 700 Ft-ból akartak kihozni egy friss (ezáltal magasabb jogdíjú) képregényt, sok helyen kritikán aluli megoldásokkal. A Semictől már (sajnos) megszokott módon a lapokon átütnek a másik oldal foltjai, a lapok széle több helyen is szó szerint mocskos, a fekete csak sötét, a fehér pedig inkább nagyon világos szürke. Az egész füzet úgy néz ki, mintha egy szürke fólián keresztül néznénk az eredetit. (Az igaz, hogy ez az átütő sötét folt probléma az eredetiben is jelen van, de nem ennyire látványosan. A DC-t ismerve pedig nem hinném, hgy ezzel kiadói koncepcióról lenne szó.)

A beíró(ka)t egyrészről dícséret illeti a magyarított "hangeffektek"-ért, viszont a betűkészlet méretének és fajtájának megválasztása már nem lett a legszerencsésebb. Mikor még nem tettem egymás mellé az eredetit és a magyart, már akkor is zavart ez a csúnyácska betűtípus, amit a buborékokban használtak, de az eredetiben használt szép, kerek betűket látva már határozottan siralmasan hatottak. A másik betűválasztási problémám pont az előbb már megdícsért magyar effektekre vonatkozik. Mikor csak magyar effekt(ek) vannak az oldalon, akkor nem is annyira szembetűnő, de amikor keveredik az eredeti és a magyar (mert az angol "zaj" pont úgy hangzik, mint a magyar, és egyszerűbb volt az meghagyni, feláldozva ezzel az egységességet), akkor nagyon zavaróan hatnak a különböző betűtípusok.

A másik problémám a szövegben használt amerikai jelölésekkel van. Ezt már sok honosított képregényben is rosszalva fogadtam, de egy nyomtatott képregényben már nem tudom szó nélkül hagyni. A magyar nyelvben a szöveg megszakítását a három pont jelöli, még akkor is, ha egy amerikai képregényt honosítunk!

Dícséretes, bár elvárás, hogy az eredetiben használt színátmenetes buborékok a magyar változatban is megvannak. (Bár a barnás-sárgás buborékoknál néha olyan érzése van az embernek, mintha a beírt szöveg beleszürkülne a színátmenetbe.

A nyomda erölködése a legjobban a 17. oldalon látható színpadon érezhető. Az eredetiben a mélyvörösből a lángoló vörösbe hajlik a színpad vörös háttere, amely a magyarban csak egy szánalmas utánzata az eredetinek. Az egész egy sötétvörös maszattá degradálódott. (Bár ez nagy részben a már említett "szürke fóliának" köszönhető. A kékek nem igazán kékek, a vörösek nem igazán vörösek, a sárga pedig inkább vajszínű, mint fényes sárga.)

A beírás másik hibája pl. a 23. oldal alján lévő BANG feliratnál tettenérhető. Az eredeti képnek van egy, a Semictől megszokott sajátos pöttyös-zajos jellege, amit így 23 oldal után már egészen megszokott az ember, így különösen zavaró az itt lévő sárgás "BANG" felirat zajmentessége. (Még különösebb, hogy ránézésre ez az eredeti hangeffektnek tűnik, így elég furcsa a dolog, bár egy nyomdász biztosan igen gyorsan meg tudná válaszolni, hogy ez miért is van így.)

A betűméret hibás megválasztását a 33. oldal (amikor a dobozból kirepülnek a denevérek) példázza tökéletesen. Az "Öleld magadhoz félelmeidet!" felirat Ö-jének két pontja szinte elveszik a buborék keretében. Csak egyetlen ponttal kisebb karakterek és tökéletes lett volna.

Konklúzióként mondhatnám azt is, hogy ezzel a Batman füzettel nálam ismét befürdött a Semic, de arra való tekintettel, hogy Batman eredettörténetéről van szó, valamint azért, mert imádom Batmant, így végül azért egy négyes alát azért megajánlok ennek a füzetnek.

Közben előkerestem gyűjteményemből a Year One-t is, és azt megnézve határozott félelmeim támadtak, amiket, annak ellenére, hogy eddig a Semic-kel kapcsolatos minden remény teljesen alaptalannak bizonyult, remélem, hogy a történethez méltó minőségben fogják prezentálni.

Tehát végül egy mondatban összefoglalva, Batman rajongóknak, a film kedvelőinek és a jó történetek szerelmeseinek is ajánlom. IRÁNY AZ ÚJSÁGOS!
Ha az élettől citromot kapsz, akkor csinálj egy jó limonádét!

Nem elérhető Blue S

  • Venom
  • ***
  • Hozzászólások: 397
  • Karma: +3/-0
DC kiadó magányos hősei
« Válasz #66 Dátum: 2005. Július 03., 11:23:42 »
Batman Koksz 2/5

Továbbra is nagyon bejön a történet, de még mindig olyan érzésem van, hogy az író csak belekapott a témába. Az nagyon jó, hogy Batman a bűnüldöző életformájában és a magánéletében is agresszív lesz, de a bizonytalansága nem ide illik. A tesztoszteron szintje az egekben jár, így az önbizalmával is hasonló kéne legyen a helyzet. A küzdelmekben ez elő is jön, de mikor kéri a szert, akkor elég határozatlan. Szvsz a súlyt is elnagyolták. Talán jobb lett volna, ha valós adatokkal dolgoznak és akkor nagyon életszerű történetet sikerült volna kihozni belőle. Ettől függetlenül továbbra is várom a folytatást.  

Nem elérhető regnar

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1404
  • Karma: +0/-0
DC kiadó magányos hősei
« Válasz #65 Dátum: 2005. Június 16., 11:53:00 »
Batman Koksz 2/5

A legjobbkor jött a történet, hiszen úgyis Batman lázban égek, tegnap bemutatták a Batman Begins-t a mozikban és már nagyon kíváncsi vagyok rá (ugyanakkor kissé félek is - de majd ha eljön az ideje, akkor a mozi topicban folytatom..)

Borító. nagyon tetszik. Ez a borostás Batman arc eléggé ellentétes az eddig megszokottól, de pont ez ad erőt a képnek. Persze nem beszélve az enyhén őrült tekinteről. A feliratok szépek. Egyszerűek, de azt hiszem a borítóhoz nem is illet volna mindenféle agyoneffektelt betű.

Képregény. Már az előző rész rajzai is tetszettek. Szép letisztult formák, néhol vonalasan is beárnyékolva, ami jó kontrasztot ad a karaktereknek. A színek nem erősek, nincsenek uralkodó árnyalatok. Batman kicsi "fülei" szokatlanok, de nem zavaróak.

Történet. Egyre érdekesebb lesz. Ebbena  részben annyira szemben áll a szert szedő batman jelleme az eredeti jellemével, hogy sokszor az volt az érzésem, hogy nem is Batman, hanem Megtorló képregényt olvasok. karakterében - testfelépítés, arc, és jellemében is elkezdett hasonlítani a Megtorlóra - persze ez szerintem nem tudatos a képregény készítói részéről, de nekem így tűnt. Batman az egyik legemberibb szuperhős, hiszen szuperereje nincs, az emberségére támaszkodik, és most azt is elveszti. Lényegében a jelmez az,ami egy vékony rétegként emlékeztet régi énjére. Talán egy kicsit többet is foglalkozhattak volna bomlott gondolataival, - szerintem egy Batman képregénybe simán belefér a "lelkizés", de így sem volt rossz. Szóval a történet  tetszik, érdekes és különösen aktuális. sajnos.


Beírás. 10. oldalon második képkockában "nélkülözhező" van írva, a T helyett Z.
12. odalon "léptek zaját hallja a sikátorból, amire az ablak nyílik." ez lehet, hogy csak kukacoskodás, de szerintem "a sikátorra nyíló ablakból léptek zaja szűrődik be" vagy valami hasonló, bár nem ismerem az eredeti angol szöveget, de a mondta kicsit nyakatekert lett magyarul... szerintem.
16 oldal a "zsaruk kérdéseira" van írva. e helyett a.
Amúgy a szöveg érthető és a mondatok sokkal jobban szerkesztettek, mint az első részben.Magyaros mondatok, jó betűtípus szóval: Jó lett, tetszik.

Összességében. Érdekes és elgondolkodtató történet, szépen megrajzolva, és jó beírással. Nehogy abbahagyjátok, pont most, amikor elküldik Gordonhoz...!!  
« Utoljára szerkesztve: 2005. Június 16., 11:55:44 írta regnar »

Nem elérhető Galen

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2272
  • Karma: +9/-0
DC kiadó magányos hősei
« Válasz #64 Dátum: 2005. Június 15., 11:47:59 »
Frissültünk. Batman-Koksz 2/5

Az tuti, hogy azért nem fizetek, hogy kinyírják bazmeg.

Nem elérhető Galen

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2272
  • Karma: +9/-0
DC kiadó magányos hősei
« Válasz #63 Dátum: 2005. Április 14., 13:39:19 »
Köszönjük szépen. Én biztos tudok bele toldani-foldani....a S&B 11-től mind megvan.

Az tuti, hogy azért nem fizetek, hogy kinyírják bazmeg.