Szerző Téma: Horror és felnőtt képregények  (Megtekintve 294614 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

Nem elérhető zozi56

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 6182
  • Karma: +31/-12
  • Nem: Férfi
    • HálóZsák
Re:Horror és felnőtt képregények
« Válasz #1687 Dátum: 2012. Március 21., 10:54:47 »
Így van. :) Itt mondta is Jesse.
"I'm so meta, even this acronym"

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:Horror és felnőtt képregények
« Válasz #1686 Dátum: 2012. Március 21., 10:23:59 »
...csak azt nem vágom, hogy a végén Jesse miért nem használta azonnal a szót Hooveréken. :headscratch:
Gondolom, szerete saját erejéből jól szarrá verni az ilyen alakokat, nem pedig egyből a könnyű módszerhez folyamodni  :badteeth:
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető Galamb

  • Csak egy madár
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2890
  • Karma: +13/-13
  • Nem: Férfi
Re:Horror és felnőtt képregények
« Válasz #1685 Dátum: 2012. Március 21., 09:49:53 »
Köszöm az újabb prédikációt Atyáim!  :worship: :worship: Nagyon tetszett, pörgött az akció, Jesse kiakadása érthető volt, csak azt nem vágom, hogy a végén Jesse miért nem használta azonnal a szót Hooveréken. :headscratch:
"MM MMMMM MMMDMMM!"

Nem elérhető Usagi Yojimbo

  • képregénymoly
  • HálóZsák segítő
  • Pókember
  • *
  • Hozzászólások: 431
  • Karma: +4/-0
  • Nem: Férfi
Re:Horror és felnőtt képregények
« Válasz #1684 Dátum: 2012. Március 20., 19:11:47 »
Köszi a legújabb Prédikátort! :worship: :worship: :worship:
Érdekes fordulat volt a mostani részben, míg a beteg buli tovább folytatódott. Nagyon jó
szövegek hangzottak el,  igazán szórakoztató volt ez a rész, de kicsit sajnálom, hogy elhagyták Jesus rendezvényét, mert ez a helyszín megdolgoztatta az alkotók fantáziáját :badteeth:.
Kíváncsian várom a folytatást!
A képregényekért érdemes élni!

Nem elérhető keildavid

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2657
  • Karma: +29/-2
  • Nem: Férfi
Re:Horror és felnőtt képregények
« Válasz #1683 Dátum: 2012. Március 17., 20:35:22 »
Menthetetlen 1.: Plutóniai olyannak tűnt, mintha egy Superman utánzat lenne. De ez persze más kérdés. De ez a főszereplő titokzatos. Pl. hogy eddig olyannak tűnt, hogy valami szuperhős lenne, most meg valami antihős. És persze a többi szuperhősök is észrevették, hogy semmit se tudnak a Plutóniairól. Pl. mi az igazi neve, honnan származik, meg hasonlók.
De ez persze még csak az első része ennek a sorozatnak.
Egy mindenkiért, mindenki egyért.

Nem elérhető Zerit

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2026
  • Karma: +17/-5
Re:Horror és felnőtt képregények
« Válasz #1682 Dátum: 2012. Március 07., 15:24:53 »
Hm, magyarán az antihős olyan (fő)szereplő, aki nem hős módjára viselkedik, bár rendelkezhet hőshöz méltó kvalitásokkal, illetve motiváltság szempontjából is különbözik a klasszikus hőstől. Teszem azt, nem a világ megmentése a célja, hanem valami önzőbb dolog, de akár lehet az a bosszú is. Akkor itt simán megfér az említett igazságosztó Megtorló is és Plutóniai is, a bukott hős. Ha figyelembe vesszük a fent leírtakat, akkor érdekes példa lehet Thorgal is, aki egy hős fantasy szereplője (érdekes ellentmondás), mégsem sárkányokat öl, hercegnőket ment meg a gonosztól és/vagy igazságot szolgáltat a pór népnek, hanem egyszerűen békében szeretne élni a családjával elvonultan egy kis lakatlan szigeten. Vagy a másik kedvencem a sodródó hős egy másik "hős fantasyből" (Kicsi sninkel nagy hatalma) ahol a főszereplő semilyen hősi erénnyel nem rendelkezik, csak egyszerűen belekényszerítik ebbe a szerepe, mindvégig egyetlen vágya/motivációja pedig szinte sugárzik az önzéstől, elszökni, megbújni kedvesével a háború és a felelőség elől és kufircolni végkimerülésig. (az utolsó előtti fejezteben ez a szemlélete megváltozik a megvilágosodással, ami után valódi hősé válik, de ez egy másik mese  :))
gyengéd barbár

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Horror és felnőtt képregények
« Válasz #1681 Dátum: 2012. Március 07., 07:17:03 »
Nekem az antihős inkább a Megtorló-féle vonal: olyan figura, aki alapvetően jót cselekszik vagy jót akar cselekedni a "gonosz" vagy a "bűn" üldözése/eltörlése által, ám ehhez morálisan és/vagy törvényileg erősen megkérdőjelezhető vagy esetenként akár elítélendő eszközöket vet be - teszem azt nukleáris robbanófejet robbant egy szigeten egy rosszfiúkból álló csapat eliminálására.
Amiről itt lentebb szó van, az nálam a klasszikus hősből gaztevő eset, aminek szeretnek - pláne az utóbbi tíz-húsz évben - elmenni annak az extremitásáig, hogy egy istenszerű hősből csinálnak bűnözőt. Ezért javasoltam neki a Captain Marvel v4-et, mert ott egy kozmikus szintű hatalommal bíró lény klinikai őrületének elhatalmasodását és részletes elemzését lehet végigkövetni. (Na jó, és mert abban van az, amikor Frank Castle sírva könyörög az életéért, ami priceless.)
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Zerit

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2026
  • Karma: +17/-5
Re:Horror és felnőtt képregények
« Válasz #1680 Dátum: 2012. Március 06., 22:34:54 »
talgaby, adnál egy definíciót az antihős fogalmára.
Kíváncsiságból én is elolvastam a képregényt, hát nem tudom...  :headscratch:
gyengéd barbár

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Horror és felnőtt képregények
« Válasz #1679 Dátum: 2012. Március 06., 22:18:01 »
Hm. Olvasd el akkor a Captain Marvel v4-et.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Gamma Leonis

  • Indiana Jones
  • *
  • Hozzászólások: 20
  • Karma: +1/-0
  • Nem: Nő
Re:Horror és felnőtt képregények
« Válasz #1678 Dátum: 2012. Március 06., 22:00:44 »
Na igen. Csak Hüperion. Meg esetleg Superboy Prime. Genis-Vell. Monarch. Sötét Főnix. Parallax. Sentry.

Olyanra gondoltam, aki független történet/képregény hőse lenne.
Nálam az antihős az, aki kezdetben tök rendi volt, de aztán nagyon, nagyon begorombult.
Azért a rendes hősökhöz mérten jóval kevesebben vannak.
Sajnos a Sentry történetét elbaltázták. Tudtommal szinte isteni hatalma volt, de ennek ellenére hol komplett idiótaként viselkedett, hol pedig engedett a sötét énjének és gondolkodás nélkül mészárolt. Szerintem pocsék ötlet ennyire nagy hatalmú hősöket kitalálni, mert kezelhetetlenek.
A Sötét Főnix nagy mészárlása is mekkora badarság volt. Ha a csillagok ereje élteti, akkor miért kapásból egy lakott bolygós csillagot kajált meg? Inkább az élet felfalása élteti, és a csillag elpusztításával érhette el az azonnali tömegpusztítást. Az írók logikája gyakran kihagy és a hatás kedvéért rossz megoldást választanak. Nevezzük nevén a gyereket, a Sötét Főnix a "halál angyala" és a vasárnapi ebéd nála pár milliárd értelmes lény elpusztítása. Ennyi. Persze a tömegmészárlást sem lehet hitelesen ábrázolni, mert felfoghatatlan. Ezért sem működött a 2012 című film.
Na, tessék, én is beleestem a sokat akarok mondani, de elvesztettem a fonalat hibába.
Egyébként lelomboznak a gyilkosságok. Pusztítani félelmetesen könnyű, de építeni, teremteni... az ember is évekig fejlődik, aztán egyetlen golyó és egy pillanat elég az elpusztításához.
Az antihősök érdekesek, a szuperhősök unalmasak, mégis inkább a szuperhősöknek drukkolok.

Nem elérhető zozi56

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 6182
  • Karma: +31/-12
  • Nem: Férfi
    • HálóZsák
Re:Horror és felnőtt képregények
« Válasz #1677 Dátum: 2012. Március 06., 09:02:26 »
csak azt sajnálom, hogy nem igazán ismertük meg az üldözött csapatot.Persze, azért a Plutóniai fogott meg engem is :D
Később még alaposan megismerjük őket. :) Nekem Qubit az egyik kedvencem egyébként, bár itt még nem bontották ki a karakterét.

Idézet
Amúgy a képregényben van még két hős, de csak említést teesznek  róluk: Darázs és Vasember.
Na igen, ők épp olyanok akiket korábban említettem: jó pár rész múlva fog csak kiderülni, kik is ők és mi történt velük. Ebből is látszik, mennyire átgondolt a történet, nagyon sok résszel előre gondolkodott az író.
"I'm so meta, even this acronym"

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:Horror és felnőtt képregények
« Válasz #1676 Dátum: 2012. Március 06., 08:32:23 »
Amúgy a képregényben van még két hős, de csak említést teesznek  róluk: Darázs és Vasember.
Nyilván átruccantak az Angyalok közül. Vesztükre...  :badteeth:
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető Usagi Yojimbo

  • képregénymoly
  • HálóZsák segítő
  • Pókember
  • *
  • Hozzászólások: 431
  • Karma: +4/-0
  • Nem: Férfi
Re:Horror és felnőtt képregények
« Válasz #1675 Dátum: 2012. Március 06., 07:36:47 »
Köszi a Menthetetlen 1. részét!!! :worship: :worship: :worship:
Nagyon jól indult a sorozat, csak kicsit rövid volt. Hosszát leszámítva nagyon izgalmas, csak azt sajnálom, hogy nem igazán ismertük meg az üldözött csapatot.Persze, azért a Plutóniai fogott meg engem is :D
Amúgy a képregényben van még két hős, de csak említést teesznek  róluk: Darázs és Vasember.
A képregényekért érdemes élni!

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Horror és felnőtt képregények
« Válasz #1674 Dátum: 2012. Március 06., 06:53:08 »
Épp be akartam írni, hogy ilyenkor szokott jönni talgaby, és mondani vagy tízet. :D
Hát, elvégre fenn kell tartanom egy hírnevet. :)
Idézet
De ezek közül akiket ismerek, azok nem antihősök.
A Plutóniai sem az.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Predash

  • The Corinthian
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2406
  • Karma: +12/-6
  • Nem: Férfi
    • http://benjaminterdik.prosite.com/
Re:Horror és felnőtt képregények
« Válasz #1673 Dátum: 2012. Március 06., 00:33:55 »
Most eszembe jutott Manhattan is. :)

Katt a képre!

Nem elérhető zozi56

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 6182
  • Karma: +31/-12
  • Nem: Férfi
    • HálóZsák
Re:Horror és felnőtt képregények
« Válasz #1672 Dátum: 2012. Március 05., 22:27:17 »
Épp be akartam írni, hogy ilyenkor szokott jönni talgaby, és mondani vagy tízet. :D De ezek közül akiket ismerek, azok nem antihősök.
"I'm so meta, even this acronym"

Nem elérhető Predash

  • The Corinthian
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2406
  • Karma: +12/-6
  • Nem: Férfi
    • http://benjaminterdik.prosite.com/
Re:Horror és felnőtt képregények
« Válasz #1671 Dátum: 2012. Március 05., 22:20:06 »
Én innen csak Sentry-t ismerem mondjuk. :D

Katt a képre!

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Horror és felnőtt képregények
« Válasz #1670 Dátum: 2012. Március 05., 22:14:58 »
Na igen. Csak Hüperion. Meg esetleg Superboy Prime. Genis-Vell. Monarch. Sötét Főnix. Parallax. Sentry.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Gamma Leonis

  • Indiana Jones
  • *
  • Hozzászólások: 20
  • Karma: +1/-0
  • Nem: Nő
Re:Horror és felnőtt képregények
« Válasz #1669 Dátum: 2012. Március 05., 21:55:26 »
Most olvastam el a Menthetetlen első részét.
Érdekes alapötlet. Ritkák a totálisan bekattant, szinte mindenható antihősök.

Nem elérhető Galamb

  • Csak egy madár
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2890
  • Karma: +13/-13
  • Nem: Férfi
Re:Horror és felnőtt képregények
« Válasz #1668 Dátum: 2012. Március 05., 19:53:39 »
Köszönöm én is! Ez hihetetlenül jól indult, nagyon átjött, hogy mennyire félnek a szuperhősök Plutóniaitól, kiváló a hangulata.   :worship: :worship: :worship:
"MM MMMMM MMMDMMM!"

Nem elérhető Predash

  • The Corinthian
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2406
  • Karma: +12/-6
  • Nem: Férfi
    • http://benjaminterdik.prosite.com/
Re:Horror és felnőtt képregények
« Válasz #1667 Dátum: 2012. Március 05., 19:43:49 »
Örülök a népszerűségnek, remélem követi majd mindenki a sorozatot - én is új vagyok még benne, kíváncsi is vagyok rá eléggé. :)
Jó a társas szöveg, pajti.  ;D

Katt a képre!

Nem elérhető Rebellis

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 97
  • Karma: +3/-4
  • Nem: Férfi
Re:Horror és felnőtt képregények
« Válasz #1666 Dátum: 2012. Március 05., 17:49:29 »
Nekem nagyon bejött ez a rész, még ha rövid is volt. Hangulatos, sötét és érdekes volt, szóval engem megvett. Várom a következő részeket! Köszi!

Nem elérhető zozi56

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 6182
  • Karma: +31/-12
  • Nem: Férfi
    • HálóZsák
Re:Horror és felnőtt képregények
« Válasz #1665 Dátum: 2012. Március 05., 16:47:16 »
Mi meg örülünk, hogy olvassátok. :)
"I'm so meta, even this acronym"

Nem elérhető Pepea

  • Blateco admin
  • Asterix
  • **
  • Hozzászólások: 187
  • Karma: +5/-0
  • Nem: Férfi
    • Black Team Comics
Re:Horror és felnőtt képregények
« Válasz #1664 Dátum: 2012. Március 05., 16:44:07 »
Tisztelem, hogy zozi56, és Predash megcsinálta király Menthetetlen c. képregényt, nekem nagyon tetszik. Örülök, hogy megcsináljátok!  :worship: :bravo: :ugral:

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Horror és felnőtt képregények
« Válasz #1663 Dátum: 2012. Március 05., 16:23:07 »
Mert te szkenben olvasod. :) A szkent olvasók közül még mindig rengetegen füzetenként haladnak mindennel.
Amúgy szerintem itt még nem teljesen eldönthető. Az alaphang felütése tényleg megtörtént, de az igazi hangulatát kicsit később nyeri el a sorozat, ráadásul menet közben eléggé át fog alakulni ugye.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető zozi56

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 6182
  • Karma: +31/-12
  • Nem: Férfi
    • HálóZsák
Re:Horror és felnőtt képregények
« Válasz #1662 Dátum: 2012. Március 05., 16:17:53 »
Idézet
Zozi nem írta, gondolom nem is akarta, de ez a sorozat alapvetően nem füzetekben olvasandó. Nem is olvassa úgy szinte senki. :)
Én úgy olvasom. :) De egyben nagyobbat üt, az tény.

Amúgy tényleg rövid volt, de legalább gyorsan el tudja dönteni mindenki, hogy érdekli-e a sorozat. Később rengeteg visszautalás lesz a korábbi részekre, még a harmincas számok körül is előfordul, hogy elő kell venni az elsők közül valamelyiket, szóval akár minden szám megjelenésekor újra is lehet olvasni mindet. :)
"I'm so meta, even this acronym"

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Horror és felnőtt képregények
« Válasz #1661 Dátum: 2012. Március 05., 16:10:18 »
Igen, ez kb. egy fél képregény.

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Horror és felnőtt képregények
« Válasz #1660 Dátum: 2012. Március 05., 16:01:42 »
Ez a Boom!-nál sajnos annyira nem ritka a szerzői képregényeik esetén. És még mindig körökkel jobb, mint egy átlagos Avatar-képregény (pláne egy tíz évvel ezelőtti onnan). De később majd lesznek ennél kissé szöveggel telítettebb részek is.
Zozi nem írta, gondolom nem is akarta, de ez a sorozat alapvetően nem füzetekben olvasandó. Nem is olvassa úgy szinte senki. :) Ez tipikusan olyan, hogy évekkel később veszik meg tömegével a köteteket belőle, mint a Walking Deadből. A mi megjelenési módszerünk azonban kifejezetten füzetekre épít.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Cardas

  • Sólyomszem
  • *
  • Hozzászólások: 30
  • Karma: +2/-0
  • Nem: Férfi
Re:Horror és felnőtt képregények
« Válasz #1659 Dátum: 2012. Március 05., 15:43:02 »
Köszönöm a mai képregényt, tetszett, viszont nagyon gyorsan a végére értem, mintha csak egy rövid bevezető lenne...  :)

Nem elérhető zozi56

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 6182
  • Karma: +31/-12
  • Nem: Férfi
    • HálóZsák
Re:Horror és felnőtt képregények
« Válasz #1658 Dátum: 2012. Március 05., 10:54:04 »
A mai képregényhez egy érdekesség (tudom, még ki sem került, de nem leszek már gépnél ma): a füzet elején látható szereplő sok szempontból tekinthető Batman megfelelőjének. Tehát egy Superman-Batman harc szemtanúi lehetünk épp. :)
"I'm so meta, even this acronym"