Szerző Téma: Star Wars Battlefront - új vs. régi kánon  (Megtekintve 1801 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető HeirToGrievous

• Megtorló
  • Nem: Férfi
Re:Star Wars Battlefront - új vs. régi kánon
« Válasz #70 Dátum: 2019. Augusztus 25., 18:57:13 »
Írd be a nevét a google-ba, akkor kidobja és látni lehet, hogy elég sok mindent csinált.

Igen, sok mindent csinált előtte, de STAR WARS fronton előtte még nem bizonyított, ezért is fura nekem az a fene nagy alkotói szabadság, amivel megajándékozta a Dark Horse.

Ha megemlíted, hogy a 2013-ban megjelentett képregény sorozatról van szó, akkor beugrott volna hamarabb.

Na, igen, úgy valóban egyszerűbb lett volna.  :badteeth:
Így visszanézve nem is értem, hogy A) sorozathoz miért írtam évszámot, a B)-hez pedig nem.  :headscratch:
"Ezek kemény ellenfelek. Veszélyesek. Könyörtelenek és agresszívek. Grievous Tábornok viszont... Grievous egy szörnyeteg."

Nem elérhető tomcsi80

• Kázmér
  • **
« Válasz #69 Dátum: 2019. Augusztus 24., 18:18:36 »

A B) sorozat pedig, ami szintén STAR WARSként futott 2013 januárjától, YU. 0-ban játszódott, és a Disney felvásárlás miatt ért véget ideje korán a 20. résszel.
Ez a IV. rész egyfajta alternatív folytatásaként futott, ugyanis annak idején a Dark Horse szabad kezet adott Brian Woodnak egy olyan sorozat megírására, aminek nem kellett foggal-körömmel ragaszkodnia az addigi kontinuitáshoz, ő pedig (mivel a klasszikus trilógia korszaka a kedvence) a IV. részt követő eseményeket akarta elmesélni.

Fogalmam sincs, ki ez a Brian Wood, de valami nagy név lehetett a szakmában, mert a STAR WARS Mesék íróin kívül (akik művei nem mindig képezték a régi SW EU szerves részét, lásd "Skippy, a Jedi Droid", "Út a Nagy Ismeretlenbe" SW Mesék #19" stb.) senki sem írhatott olyan történetet, pláne nem egy teljes sorozatot, ami ennyire semmibe vette a korábban lefektetett dolgokat, mint az ő "STAR WARS" sorozata.

Írd be a nevét a google-ba, akkor kidobja és látni lehet, hogy elég sok mindent csinált. Ha megemlíted, hogy a 2013-ban megjelentett képregény sorozatról van szó, akkor beugrott volna hamarabb.   

• Megtorló
« Válasz #68 Dátum: 2019. Augusztus 24., 13:00:05 »
Biztos, hogy oda van írva az a szöveg?

Eléggé.

Bár az is igaz, hogy nem teljesen azonos a két kép, mert nemcsak a háttér, hanem a szög is különbözik, amiből Mault fotózták.

A Köztársaság sorozatnak a Sötét idők sorozat a folytatása és 32 részes nem 20.

Én nem ezt mondtam, (bár lehet, hogy nem egyértelműen fogalmaztam), hanem azt, hogy a Dark Horse-nál is két sorozat (A és B) futott STAR WARS címmel.

Az A) sorozat, ami YE. 33 és 19 között játszódott, még '98-ban indult, és egészen a 45. füzetig STAR WARSként volt ismert, majd a 46. füzettől "Köztársaság"ként folytatódott tovább egészen a 83. füzetig,. Idővel az első 45, korábban egyszerűen csak "STAR WARSként" kiadott füzet is megkapta a "Köztársaság" alcímet. És igen, a "Köztársaság"nak tényleg a "Sötét Idők" a folytatása.

A B) sorozat pedig, ami szintén STAR WARSként futott 2013 januárjától, YU. 0-ban játszódott, és a Disney felvásárlás miatt ért véget ideje korán a 20. résszel.
Ez a IV. rész egyfajta alternatív folytatásaként futott, ugyanis annak idején a Dark Horse szabad kezet adott Brian Woodnak egy olyan sorozat megírására, aminek nem kellett foggal-körömmel ragaszkodnia az addigi kontinuitáshoz, ő pedig (mivel a klasszikus trilógia korszaka a kedvence) a IV. részt követő eseményeket akarta elmesélni.

Fogalmam sincs, ki ez a Brian Wood, de valami nagy név lehetett a szakmában, mert a STAR WARS Mesék íróin kívül (akik művei nem mindig képezték a régi SW EU szerves részét, lásd "Skippy, a Jedi Droid", "Út a Nagy Ismeretlenbe" SW Mesék #19" stb.) senki sem írhatott olyan történetet, pláne nem egy teljes sorozatot, ami ennyire semmibe vette a korábban lefektetett dolgokat, mint az ő "STAR WARS" sorozata.
"Ezek kemény ellenfelek. Veszélyesek. Könyörtelenek és agresszívek. Grievous Tábornok viszont... Grievous egy szörnyeteg."

Nem elérhető tomcsi80

• Kázmér
  • **
« Válasz #67 Dátum: 2019. Augusztus 23., 23:32:37 »
Biztos, hogy oda van írva az a szöveg? Ravenwood borító illusztrátor munkája:

https://2.bp.blogspot.com/-GqQdHVR1MTo/WlQSU4vfecI/AAAAAAAABSg/JswytP-80LQbdcDrerJdOLY7snTsitc0gCHMYCw/s1600/RCO130.jpg

Amúgy még megtalálható a Darth Maul minisorozat és a Darth Maul-al kapcsolatos Mesék (Tales) borítói is, amik legendának minősülnek, de a Marvelnak van joga felhasználni. A Köztársaság sorozatnak a Sötét idők sorozat a folytatása és 32 részes nem 20. 

• Megtorló
« Válasz #66 Dátum: 2019. Augusztus 23., 22:59:31 »
Igen, de még nem jelentettek be új címet. A Darth Maul borítógalériában benne van a Baljós árnyak képregény adaptációjának borítója is, ami már legendának minősül.

Egy, a 2008-as "Klónok Háborúja"féle borító is szerepel benne #1 variánsként, mégsem a "derékba tört karrierű" Maul van a képregényben, ahogy azt a borító alapján sejteni lehet, hanem az "épkézláb" változat.
A borító, amiről beszélsz egy, a "Baljós Árnyak"hoz készült promó képen alapszik, amit a jogtulajdonos Lucasfilm engedélyével a Dark Horse és a Marvel is felhasznált, de mivel más a körítés (más kiadó és más háttér) ezért két külön borítónak minősülnek.

A Marveles Kánon kötetben oda is van írva a kép alá, hogy "STAR WARS: Darth Maul 1 Mozi változat".

Nem elérhető tomcsi80

• Kázmér
  • **
« Válasz #65 Dátum: 2019. Augusztus 23., 22:40:28 »
Elvileg csak azért ér véget, mert a történet elér az V. részbeli eseményekig, aztán nagy valószínűséggel új sorozatba kezdenek majd ugyanezzel a címmel, ami egyúttal új #1-t jelent.
És ha van valami, ami manapság megdobja az eladásokat az egy új #1, ugyanis a ma bevett szokásoknak megfelelően ezeket többféle borítóval adják ki.
Lásd a Marvelféle "Darth Maul gyűjteményes kiadás" borítógalériáját, melyben benne van az első füzet (emlékeim szerint) mind a 8 különféle borítója.

Ja, és Dark Horse-nál is két sorozat futott STAR WARS címmel.
Az első sorozat még '98-ban indult, és egészen a 45. füzetig STAR WARSként szerepelt, majd a 46. füzettől "Köztársaság"ként folytatódott tovább egészen a 83. füzetig. Idővel az első 45 füzet is megkapta a "Köztársaság" alcímet.
A második sorozat pedig a Disney felvásárlás miatt ért véget ideje korán a 20. résszel.

Igen, de még nem jelentettek be új címet. A Darth Maul borítógalériában benne van a Baljós árnyak képregény adaptációjának borítója is, ami már legendának minősül.
« Utoljára szerkesztve: 2019. Augusztus 23., 23:15:41 írta tomcsi80 »

Nem elérhető Goten56

• Venom
« Válasz #64 Dátum: 2019. Augusztus 23., 22:04:45 »
Mindenki jobban járt volna, ha nincs felvásárlás, és nem csak a jobb Star Wars sorozat miatt.

• Megtorló
« Válasz #63 Dátum: 2019. Augusztus 23., 21:43:59 »
Elvileg csak azért ér véget, mert a történet elér az V. részbeli eseményekig, aztán nagy valószínűséggel új sorozatba kezdenek majd ugyanezzel a címmel, ami egyúttal új #1-t jelent.
És ha van valami, ami manapság megdobja az eladásokat az egy új #1, ugyanis a ma bevett szokásoknak megfelelően ezeket többféle borítóval adják ki.
Lásd a Marvelféle "Darth Maul gyűjteményes kiadás" borítógalériáját, melyben benne van az első füzet (emlékeim szerint) mind a 8 különféle borítója.

Ja, és Dark Horse-nál is két sorozat futott STAR WARS címmel.
Az első sorozat még '98-ban indult, és egészen a 45. füzetig STAR WARSként szerepelt, majd a 46. füzettől "Köztársaság"ként folytatódott tovább egészen a 83. füzetig. Idővel az első 45 füzet is megkapta a "Köztársaság" alcímet.
A második sorozat pedig a Disney felvásárlás miatt ért véget ideje korán a 20. résszel.

Nem elérhető Goten56

• Venom
« Válasz #62 Dátum: 2019. Augusztus 23., 21:11:59 »
Eddig vette be az emberek gyomra ezt a valamit, amit Star Warsnak mernek csúfolni.

Nem elérhető tomcsi80

• Kázmér
  • **
« Válasz #61 Dátum: 2019. Augusztus 23., 21:01:38 »
Megszűnik a zászlóshajónak számító új Marvel Star Wars a 75. számmal. Ehhez képest a régi legalább eljutott a 108-ik számig.

Nem elérhető starwarsfan1113

• Mulder ügynök
  • *
« Válasz #60 Dátum: 2019. Május 29., 21:45:29 »
Az így reagálók Sheldonra emlékeztetnek, mikor valaki egy fokkal átállítja a termosztátot. (Azért néztem mert nem volt más ;))

• Megtorló
« Válasz #59 Dátum: 2019. Április 27., 21:02:10 »
Nekem a reakciók voltak a kedvenceim, melyek hatására bocsánatot kellett kérnie:

"Mélységesen tisztelem Mark Hamillt, DE..."

« Utoljára szerkesztve: 2019. Április 27., 21:18:18 írta HeirToGrievous »

Nem elérhető Gorgonita

• HZs imádó
  • *
« Válasz #58 Dátum: 2019. Április 27., 20:41:12 »
Recsi: Vagy onnan tölti le a Legends anyagokat. :)

HeirToGrievous: Köszi! :)

Mark Hamill ezzel a képpel trollkodik a twitteren. :)

• Megtorló
« Válasz #57 Dátum: 2019. Április 27., 20:32:15 »
Akkor lehet az akna ezt a rengeteg lézerlöveget fűtötte fel energiával.

Van egy könyvem a Halálcsillagról (Imperial Death Star: Owner's Workshop Manual), abban megnézem, írnak-e arról az aknáról, mert látom, nem hagy nyugodni a dolog.   :)

Nem elérhető Recsi

• Fejvadász
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
    • Hálózsák
« Válasz #56 Dátum: 2019. Április 27., 00:04:28 »
Mondjuk arra mindig kíváncsi lettem volna, hogy mit keresett egy a reaktortérbe vezető (?) központi akna a trónteremben. Lehet, hogy most megtudjuk? :headscratch:
Onnan vette ki Palpatine a zoxigént az áramot.
Vesszen a Birodalom!

Nem elérhető Gorgonita

• HZs imádó
  • *
« Válasz #55 Dátum: 2019. Április 22., 23:28:43 »
Akkor lehet az akna ezt a rengeteg lézerlöveget fűtötte fel energiával. 

• Megtorló
« Válasz #54 Dátum: 2019. Április 21., 11:18:34 »
Nem tévedsz, tényleg egy torony tetejében volt, viszont a látszat ellenére nem volt az annyira védtelen:

Egy másik oldal szerint még a Csillagrombolók lövéseit is kibírná.

Nem elérhető Gorgonita

• HZs imádó
  • *
« Válasz #53 Dátum: 2019. Április 21., 10:49:43 »
Azért is érdekes ez az akna dolog, mert ha jól tévedek, akkor a trónterem egy torony tetején volt, ami kiállt a HCs oldalából. (Könnyű célpont a lázadóknak, de Palpi biztos bevédte valami Sith praktikával.) Ezek szerint tehát az aknát még a toronyba is felvezették. Olyan hiba lehet ez is, mint az eredeti filmben a láncreakció, amit aztán a Zsivány Egyesben javítottak ki, Galen Erso tervezésének tudva be a dolgot. Ezért gondoltam hogy esetleg magyarázatot kapunk most erre is, pláne ha megpiszkálják Palpatine halálát.

Nem elérhető Goten56

• Venom
« Válasz #52 Dátum: 2019. Április 20., 17:22:20 »
Az szerintem csak azért volt ott, hogy Palpatine zuhanhasson egy nagyot. Aztán 16 évvel később Darth Maul is ugyanígy tudott esni egy nagyot miután Kenobi megölte. Vajon Kylo Renre is ez a sors vár? És ki löki/dobja/vágja le? Mondjuk Palpatine, ezzel bosszút állva Vader unokáján?

Nem elérhető Gorgonita

• HZs imádó
  • *
« Válasz #51 Dátum: 2019. Április 20., 14:54:01 »
Mondjuk arra mindig kíváncsi lettem volna, hogy mit keresett egy a reaktortérbe vezető (?) központi akna a trónteremben. Lehet, hogy most megtudjuk? :headscratch:
« Utoljára szerkesztve: 2019. Április 20., 15:12:03 írta Gorgonita »

Nem elérhető Goten56

• Venom
« Válasz #50 Dátum: 2019. Április 20., 13:40:42 »
Na pont ezért hanyagolom a legtöbb SW fórumot. Olyan emberek írkálnak többségükben, akiknek a 8. rész a Star Wars csúcsa, és minden rossz, ami régi vagy jó.

A fehér villanást ki lehet magyarázni ha nagyon akarják.

Milyen emlék lehet az?

Nem elérhető KiD

• HZs imádó
  • *
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
« Válasz #49 Dátum: 2019. Április 20., 13:37:21 »
Én szeretem a Sötét birodalmat, de szerintem Palpatine visszatérése ellenére hangulatos képregény, nem pedig amiatt.

Ez egy érdekes észrevétel, én személy szerint szeretem a Sötét birodalmat, de a Sötét birodalom II és a Birodalom vége kevésbé tetszik.

Most nem rólatok beszéltem, hanem különböző SW fórumok tagjainak véleményeire utaltam, akik szerint egy emlékezetes, jó és értelmes pillanat sincs abban a trilógiában, és az SW képregények legaljának tartják a sorozatot.

Nem vettük magunkra, én legalábbis nem... csak gondoltam hozzáfűzöm, hogy én sem kifejezetten a császár visszatérését szeretem benne.

• Megtorló
« Válasz #48 Dátum: 2019. Április 20., 13:19:48 »
Én szeretem a Sötét birodalmat, de szerintem Palpatine visszatérése ellenére hangulatos képregény, nem pedig amiatt.

Ez egy érdekes észrevétel, én személy szerint szeretem a Sötét birodalmat, de a Sötét birodalom II és a Birodalom vége kevésbé tetszik.

Most nem rólatok beszéltem, hanem különböző SW fórumok tagjainak véleményeire utaltam, akik szerint egy emlékezetes, jó és értelmes pillanat sincs abban a trilógiában, és az SW képregények legaljának tartják a sorozatot.

Arra tippelnék, hogy Palpatine valahogy túlélte az esést, és még a Halálcsillag felrobbantása előtt elhagyta azt.

Az nehezen ment volna neki, ugyanis miután "földet ért" a Halálcsillag energiaközpontjában (úgy emlékszem az volt annak a résznek a neve), atomjaira robbant. Ha felidézed magadban a pillanatot, volt ott egy nagy fehér villanás is.

Örülnék, ha C-3PO nagyobb szerepet kapna a filmben, de valószínütlennek tűnik, hogy a trilógia lezárásában egy droid memóriájával szenvedjenek, és ha fontos lenne, akkor miért vinnék csatába, ahogy az előzetesben látható?

Mert az emlékeiben rejlik a kulcs amivel rá tudnák bírni a galaxist arra, hogy felvegye a kesztyűt és szembeszálljon az Első Renddel. A szerint a bizonyos pletyka szerint legalábbis.
« Utoljára szerkesztve: 2019. Április 20., 13:31:17 írta HeirToGrievous »

Nem elérhető KiD

• HZs imádó
  • *
« Válasz #47 Dátum: 2019. Április 20., 13:05:04 »
Ez egy érdekes észrevétel, én személy szerint szeretem a Sötét birodalmat, de a Sötét birodalom II és a Birodalom vége kevésbé tetszik. Arra tippelnék, hogy Palpatine valahogy túlélte az esést, és még a Halálcsillag felrobbantása előtt elhagyta azt. Örülnék, ha C-3PO nagyobb szerepet kapna a filmben, de valószínütlennek tűnik, hogy a trilógia lezárásában egy droid memóriájával szenvedjenek, és ha fontos lenne, akkor miért vinnék csatába, ahogy az előzetesben látható?

Nem elérhető Goten56

• Venom
« Válasz #46 Dátum: 2019. Április 20., 12:56:55 »
Ez egy érdekes észrevétel, én személy szerint szeretem a Sötét birodalmat, de a Sötét birodalom II és a Birodalom vége kevésbé tetszik. Arra tippelnék, hogy Palpatine valahogy túlélte az esést, és még a Halálcsillag felrobbantása előtt elhagyta azt. Örülnék, ha C-3PO nagyobb szerepet kapna a filmben, de valószínütlennek tűnik, hogy a trilógia lezárásában egy droid memóriájával szenvedjenek, és ha fontos lenne, akkor miért vinnék csatába, ahogy az előzetesben látható?

• Megtorló
« Válasz #45 Dátum: 2019. Április 20., 12:29:26 »
És úgy összességében mit gondoltok a IX. részről? Mit vártok tőle? Palpatine feltámadásának sokan örülnek, de ez kevés ahhoz hogy megmentse a trilógiát. R2-D2 kihagyása az előzetesből elég rossz jel.

Nekem ezzel a " Palpatine feltámadásának sokan örülnek" résszel csak az a bajom, hogy most olyanok csinálnak emiatt maguk alá örömükben, akik mindig is rühellték a "Sötét Birodalom" trilógiát.

Nem rég olvastam egy pletykát a fenét, a youtube-on láttam egy videót a IX. részről, hogy mire utal a cím, hogy "tér vissza" Palpatine, és hogy egy másik pletyka szerint miért akarják visszaállítani C3PO memóriáját, és ha mindez igaz... :omg: :omg: :omg:
« Utoljára szerkesztve: 2019. Április 20., 12:54:32 írta HeirToGrievous »

Nem elérhető Gorgonita

• HZs imádó
  • *
« Válasz #44 Dátum: 2019. Április 20., 11:54:36 »
Sokat nem várok tőle, de azért örülök, hogy Abrams készíti. Szerintem ő jól tud hangulatot teremteni, megidézni (lásd szuperlézer roncsa). A Super 8, a Star Trek, a ST Beyond, a Force Awakens mind tetszettek, csak az ST Into Darkness-el állok hadilábon, de arról maga is elismerte, hogy nem érezte igazán sajátjának a történetet, amikor forgatta.

Nem elérhető Goten56

• Venom
« Válasz #43 Dátum: 2019. Április 20., 10:53:43 »
És úgy összességében mit gondoltok a IX. részről? Mit vártok tőle? Palpatine feltámadásának sokan örülnek, de ez kevés ahhoz hogy megmentse a trilógiát. R2-D2 kihagyása az előzetesből elég rossz jel.

Nem elérhető KiD

• HZs imádó
  • *
« Válasz #42 Dátum: 2019. Április 20., 10:05:39 »
Ha Rey-ről kiderül, hogy Solo vagy Skywalker...
...akkor tökön szúrom magam.

Mondjuk egy fokkal több értelme lenne, mint ez a nézőkhöz kibeszélős, "a szüleid senkik voltak" szöveg, amire minden árva egyetlen értelmes válasza a "ki nem szarja le, hogy híresek-e, attól még meg akarom őket találni, te hülye" mondat.

Nem elérhető Farek

• Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
« Válasz #41 Dátum: 2019. Április 18., 12:33:29 »
Ha Rey-ről kiderül, hogy Solo vagy Skywalker...
...akkor tökön szúrom magam.
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"