Szerző Téma: zoli fura kérdései  (Megtekintve 35650 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Ben Reilly

  • HálóZsák segítő
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2726
  • Karma: +49/-11
  • Nem: Férfi
Re:zoli fura kérdései
« Válasz #126 Dátum: 2013. Október 27., 07:10:04 »
A szimbiótákról a 101 földönkívüli fajban és a Pókfej 2.0-ban is írtam.

Nem elérhető matrixhv

  • Kázmér
  • **
  • Hozzászólások: 148
  • Karma: +2/-0
Re:zoli fura kérdései
« Válasz #125 Dátum: 2013. Október 26., 22:49:58 »
Idézet
Steve Rogers halálakor jól megírták, hogy Bucky átveszi a helyét. Egy történetben Wolverine utalt rá, hogy Spideyre is (aki akkor még felnőtt volt, tanár és házas) vár Cap öröksége. Aztán mindent visszacsináltak. Steve visszatért, Bucky meghalt, Spidey meg megint kölyök lett (felelősség  és feleség nélkül). A Marvel egyébként itt a DC örökösödési módszerét próbálta követni, ahol az eredeti szuperhősöket esetenként felváltják az utódaik. Hal Jordant a később Zöld Lámpások, Zöld Íjászt a Vörös Íjász s így tovább. Csak ott is mindig visszahozták az aranytojást tojó tyúkot.

Köszi.
A DC számomra eléggé kaotikus. Nyilván mert 2-3 alap karaktert ismerek behatóbban (Batman, Superman)... de DC karakterlapokból láttam, hogy sok figurából volt már egy raklapra való. Pl.: Flashből is, meg Clayfaceből, stb.

Én nem tudom mi folyik az elmúlt években, néha újság ismertetőt, meg fórumot olvasok, kb. ennyi a tudásom az elmúlt x évről.
A múltkor olvastam, hogy már van Red Hulk, Red She-Hulk, Wolverine-nek fia van, meg Batmannek is, stb. Szóval rendesen levagyok maradva.

Zoli: ez a szimbióta dolog sem egyszerű. http://marvel.wikia.com/Symbiotes Csak nézek, mi van.  :) Venom, Carnage világos, Toxinról is olvastam már. Meg még párról akiket az Élet Alapítvány klónozott. De ez a lista hosszabbnak tűnik.

Nem elérhető zoli

  • Rozsomák
  • ****
  • Hozzászólások: 758
  • Karma: +4/-27
Re:zoli fura kérdései
« Válasz #124 Dátum: 2013. Október 26., 20:41:29 »
Üdv, Köszönöm a válaszokat. Most néztem át a Venom sorozatot. Hát.......hm, van benne néhány érdekes dolog.   ;)  pl Venom Klón, Mánia nevű újabb színbióta,stb. Brock-on , volt már a Venom, az Antivenom, és a Toxin színbióta is. Kösz

Nem elérhető Gorgonita

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1548
  • Karma: +10/-4
  • Nem: Férfi
Re:zoli fura kérdései
« Válasz #123 Dátum: 2013. Október 26., 20:29:38 »
 Steve Rogers halálakor jól megírták, hogy Bucky átveszi a helyét. Egy történetben Wolverine utalt rá, hogy Spideyre is (aki akkor még felnőtt volt, tanár és házas) vár Cap öröksége. Aztán mindent visszacsináltak. Steve visszatért, Bucky meghalt, Spidey meg megint kölyök lett (felelősség  és feleség nélkül). A Marvel egyébként itt a DC örökösödési módszerét próbálta követni, ahol az eredeti szuperhősöket esetenként felváltják az utódaik. Hal Jordant a később Zöld Lámpások, Zöld Íjászt a Vörös Íjász s így tovább. Csak ott is mindig visszahozták az aranytojást tojó tyúkot.

Nem elérhető matrixhv

  • Kázmér
  • **
  • Hozzászólások: 148
  • Karma: +2/-0
Re:zoli fura kérdései
« Válasz #122 Dátum: 2013. Október 26., 18:45:25 »
Gorgonita: A Farscapeből számomra Ka D'Argo halála volt a legmegdöbbentőbb. Egyetértek azzal, amit mondasz.

Ben Reilly: jók a képek, köszi. Mondjuk nem feledkezhetünk meg a felrobbanó panelek stb-k áldozatairól sem. De tény, hogy a biztonságiaknál a legnagyobb a ráta. :)

Igen, a Marvelnél én sem tudom felkapni a fejemet arra, hogy meghal valaki... na és? Egyvalaki jutott eszembe, aki semmilyen formában nem támadt fel (se klón, se semmi): Peter Parker Ben bácsikája. Na, az öreg meghalt. Meg Jean DeWolff is halott.

Manapság meg halott lesz 1-2 évig bárki, majd visszahozzák. Ki a csúcstartó? Jean Grey? :) Most él, vagy halott? Hanyadjára? Sőt, ahogy láttam, kapinak az újságja sem szűnt meg közben, pedig halott volt. :)
Így elvan bagatellizálva az egész. Na de ki olyan hülye, hogy végérvényesen kinyírja az egyik népszerű figurát, és később nem lesz támasztja fel? Itt most szerkesztőkre gondolok.
Azért a Marvelt hangsúlyoztam ki, mert jobban ismerem, mint a DC-t. Persze a DC-seket sem kell félteni, gondolom.

Nem elérhető zoli

  • Rozsomák
  • ****
  • Hozzászólások: 758
  • Karma: +4/-27
Re:zoli fura kérdései
« Válasz #121 Dátum: 2013. Október 26., 15:57:44 »
Üdv.Egyszer már meghalasztották  2OO8-as sorozatban. Az 57-61.számokban. Logan Dies címen. Amit 2OO8-ban egy össze foglaló gyűjteményben, ki is adtak.  Ha  2014ben  tényleg megölik , Rozsomákot , és a  Skarlát Pókot  { Kaine}  elintézi Kraven . Akkor  mivel már Parkert elintézték.  Szerintem megint bukás lesz a vége. Kösz. 
« Utoljára szerkesztve: 2013. Október 26., 18:51:11 írta zoli »

Nem elérhető Gorgonita

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1548
  • Karma: +10/-4
  • Nem: Férfi
Re:zoli fura kérdései
« Válasz #120 Dátum: 2013. Október 26., 15:09:07 »
Azért a végére Kirk is megmakkan. :) Meg Tasha Yar, Jadzia, Data és Trip (őt mondjuk nem fogadjuk el :)). Amott meg Solo két fia, Mara Jade, Chewbaaca, Biggs Darklighter, általában a mesterek, etc. De persze írhattam volna a Babylon 5-öt (Marcus Cole, Warren Keffer) vagy a Firefly/Serenityt (Wash, Book) vagy a Farscapet (Zhaan, Jool) stb.
 De persze nem csak ezért nem fogyasztok már szuperhősöket. Azt is unom, hogy az Infinity típusú agymenések nem követhetők, ha nem ismerem az egész univerzumot. Illetve hiányzik a régi hangulat is, amikor még az Avengers kúriára futott be a riasztás a monitorfigyelő szobába, és Jarvis teával kínálta a viharistent. Most mindenki nagymenőzik, meg begonoszul de valahogy már nem hősies a cucc. Lőttek a régi jó ki csapatdinamikáknak is, mert állandóan változik minden felállás is.

Nem elérhető Ben Reilly

  • HálóZsák segítő
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2726
  • Karma: +49/-11
  • Nem: Férfi
Re:zoli fura kérdései
« Válasz #119 Dátum: 2013. Október 26., 14:28:15 »
Star Trekben megmurdál valaki, akkor az úgy is marad (kivéve Spock :)

Igazából ott csak azok vannak közvetlen életveszélyben akik vörös zubbonyt viselnek és a biztonsági részleg tagjai. Az eredeti sorozatban szinte csak azért járkáltak vissza a határmenti bázisokra, hogy új biztonságiakat vegyenek fel. Rengeteg  poén is származott ebből aztán.



Nem elérhető Gorgonita

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1548
  • Karma: +10/-4
  • Nem: Férfi
Re:zoli fura kérdései
« Válasz #118 Dátum: 2013. Október 26., 13:53:13 »
 Ha meg is ölik, úgyis feltámasztják, lásd Amerika kapitány esetét. Ezért se olvasok már nagyon szuperhős történeteket. Nincs tétje a kalandoknak. nem tudok izgulni a hősökért, ha úgyis visszatérnek még a halálból is. Bezzeg ha a Star Warsban vagy a Star Trekben megmurdál valaki, akkor az úgy is marad (kivéve Spock :)) Na ott lehet félteni a hősöket. Éljen az űropera! :)

Nem elérhető zoli

  • Rozsomák
  • ****
  • Hozzászólások: 758
  • Karma: +4/-27
Re:zoli fura kérdései
« Válasz #117 Dátum: 2013. Október 26., 13:47:36 »
Üdv.Ó hogy az a ......... Lehet hogy jövőre, mégis csak ki akarják csinálni Rozsomákot :headscratch:.Mint ha ilyesmit írtak volna, hogy Rozso jövőre meghalasztják. Ó az a ganajpüré Marvel . :violent: Kösz :worship:

Nem elérhető zoli

  • Rozsomák
  • ****
  • Hozzászólások: 758
  • Karma: +4/-27
Re:zoli fura kérdései
« Válasz #116 Dátum: 2013. Október 25., 11:05:24 »
Üdv, Mai ajánlat, new moebius  ring form torlof  ; }. Valódi neve, Torolf  Sauerman.{ A  cgarchitech oldalon} Meg még más oldalakon is léteznek munkái. Ö is a ˝Hű hogy ö mit tud kategória ˝   U.I. Sikerült letölteni, Scans Daily  oldalról a Battle of atom #1-et  hm szerintem DIREKT kissé parodisztikusra veszik a  történetet. PL a  jelenkori, a múltból való , és a jövőből jött X-MAN találkozását.   ;}  Kösz.  :worship:
« Utoljára szerkesztve: 2013. Október 25., 16:51:05 írta zoli »

Nem elérhető zoli

  • Rozsomák
  • ****
  • Hozzászólások: 758
  • Karma: +4/-27
Re:zoli fura kérdései
« Válasz #115 Dátum: 2013. Október 24., 18:58:15 »
Üdv. a Clone Saga  # 6. inkább meg már tragikus. Az a féreg Zöld manó kegyetlenül veri  Bent { :violent: } Más, szegény Bestia aki jövőből jött, még tovább mutálódott. { A Battle of atomban } Szegénynek már szarva is van   :(   .    Xornról kiderül , hogy ö Jean Grey.Szegény Bendis  alaposan belekavart .  {Bocs} Kösz.
« Utoljára szerkesztve: 2013. Október 24., 19:15:39 írta zoli »

Nem elérhető zoli

  • Rozsomák
  • ****
  • Hozzászólások: 758
  • Karma: +4/-27
Re:zoli fura kérdései
« Válasz #114 Dátum: 2013. Október 23., 22:26:44 »
Üdv, sikerült  a Clone Saga #3-ba beleolvasni. Szerintem {bocs} de kicsit mintha röhejes lenne. Kösz. :worship:

Nem elérhető zoli

  • Rozsomák
  • ****
  • Hozzászólások: 758
  • Karma: +4/-27
Re:zoli fura kérdései
« Válasz #113 Dátum: 2013. Október 22., 20:08:41 »
Üdv,KÖSZÖNÖM :bravo:. Más,  csak  azért hittem hogy hibrid, mert ha jól tudom . Akkor Eddie Brock-on.Volt már a Venom,  az Antivenom, és a Toxin, szimbiota is. AZT gondoltam hogy a másik két szimbíóta, keveredéséből lett az Antivenom. 1,KÉRDÉS. akkor most tényleg Agent Venom   ott  hadja  magárára Flasht, hogy most Superior Sipermanra   akaszkodjon. Vagy hogy is van ez.Kösz.
Jé , nahát  Pókinak nem csak kb 3-4 klónja van\volt  :blink:,1. Kaine,2.Scarlet Spider,3.Spidercide. Hát most láttam hogy van MÉG ,legalább kettő. 1.Jack,2. Guardian, 2,KÉRDÉS. Hm....hányan is vannak akkor most ők :headscratch:. { A klónok} Kösz. :worship:
« Utoljára szerkesztve: 2013. Október 22., 20:58:26 írta zoli »

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:zoli fura kérdései
« Válasz #112 Dátum: 2013. Október 21., 14:03:21 »
És ez meg is történt, kiszedtem a felesleges/duplikált/törölni próbált hozzászólásokat.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Ben Reilly

  • HálóZsák segítő
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2726
  • Karma: +49/-11
  • Nem: Férfi
Re:zoli fura kérdései
« Válasz #111 Dátum: 2013. Október 21., 13:58:53 »
Üzenetet törölni csak admin-moderátor tud. Attól hogy te kitörlöd az üzenet szövegét, még nem tűnik el a bejegyzés. Csak módosítani tudod.

Nem elérhető zoli

  • Rozsomák
  • ****
  • Hozzászólások: 758
  • Karma: +4/-27
Re:zoli fura kérdései
« Válasz #110 Dátum: 2013. Október 21., 13:21:05 »
Ó hogy a magasságos, NEM tudtam teljesen törölni a saját idézeteimet. AZOK A  HÜLYE [ -OK , Nem tüntek el. :violent:

Nem elérhető Ben Reilly

  • HálóZsák segítő
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2726
  • Karma: +49/-11
  • Nem: Férfi
Re:zoli fura kérdései
« Válasz #109 Dátum: 2013. Október 21., 12:57:06 »
Nem. Anti-Venom egy kísérlet eredménye. Mr. Negatív emberi és szimbióta antitestekkel szórakozott, és rákból felgyógyuló Eddie Brock épp a közelben volt amikor a kísérlet betetőzött egy segélykonyhán. Az Anti-venom úgy rémlik a Spider-Island sztori alatt murdelt meg.

Nem elérhető zoli

  • Rozsomák
  • ****
  • Hozzászólások: 758
  • Karma: +4/-27
Re:zoli fura kérdései
« Válasz #108 Dátum: 2013. Október 21., 12:23:09 »
Ezek szerint ,Anti Venom nem más, mint Toxin és az eredeti Venom hibridje :headscratch:

Nem elérhető zoli

  • Rozsomák
  • ****
  • Hozzászólások: 758
  • Karma: +4/-27
Re:zoli fura kérdései
« Válasz #107 Dátum: 2013. Október 20., 23:55:09 »
Üdv,és kösz,hm lehet hogy most a szímbióta tényleg ráakaszkodik Superior Pókira :headscratch:, Mert úgy fest mintha, még  a fémcsápos Dr Okít bóritaná be. Szegény Flash meg elég kétségbe esetten nyúl az őt ott hagyó szímbióta után {Rá adásul mivel így megint csonka lett, nem is bír utána menni}  :( .Hát ha tényleg EZT akarja meglépni a Marvel {szerintem } megint baklövés lenne.

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:zoli fura kérdései
« Válasz #106 Dátum: 2013. Október 20., 22:54:34 »
Jó volt a tipp, köszi! A Prowler régi külseje meg mennyire hasonlít Spawn-éhoz, szinte csak színben különböznek.
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith

Nem elérhető zajrus

  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 841
  • Karma: +7/-4
    • AllComics
Re:zoli fura kérdései
« Válasz #105 Dátum: 2013. Október 20., 22:45:37 »
Ha jól tippelek akkor ő lesz az: http://www.comicvine.com/prowler/4005-14874/

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:zoli fura kérdései
« Válasz #104 Dátum: 2013. Október 20., 22:39:59 »
Helló! Ha már ez úgyis egy kérdezős topic, én azt szeretném megtudni, hogy ki ez a lila maszkos fickó? Köszi!
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith

Nem elérhető zoli

  • Rozsomák
  • ****
  • Hozzászólások: 758
  • Karma: +4/-27
Re:zoli fura kérdései
« Válasz #103 Dátum: 2013. Október 20., 12:50:25 »
Üdv,először köszönöm a válaszokat . Sikerült bele olvasni az Avengers Arenaba,a Comixologi oldalon. Hát nem igaz hogy még Rozsomáknak sem sikerült kicsinálni azt a férget. {Teleportálta
,vagy mi a franc } Miután annyi  fiatalt megölt.Remélem ,egyszer mégis csak elkapja Rozsomák. És a hosszában elfelezi a csávót. Kösz. :worship: AJÁNLAT. Jen Stark  művei. Az is ˝ Hú hogy ö mit tud ˝kategória ; }. Kösz.
« Utoljára szerkesztve: 2013. Október 20., 18:01:58 írta zoli »

Nem elérhető Gorgonita

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1548
  • Karma: +10/-4
  • Nem: Férfi
Re:zoli fura kérdései
« Válasz #102 Dátum: 2013. Október 20., 12:46:15 »
 Amikor legutóbb elterjedt a neten, hogy az SW visszakerül a Marvelhez, az egyik Dark Horse-os szerkesztő azt nyilatkozta, hogy nem kell mindent elhinni, ami a neten olvasható. Úgyhogy a jelek szerint tényleg marad a DH-nál. Hála a Tervezőnek!

Nem elérhető matrixhv

  • Kázmér
  • **
  • Hozzászólások: 148
  • Karma: +2/-0
Re:zoli fura kérdései
« Válasz #101 Dátum: 2013. Október 20., 00:02:25 »
Idézet
Úgy emlékszem, már volt hír a szerződés pár éves meghosszabbításáról – mármint hogy már aláírták –, de ebben nem vagyok tökéletesen biztos. Abban viszont igen, hogy nem kerül el. Sem ez, sem az összes többi eladott licenc.

Amúgy egyetértek veled, és logikus amit mondasz. Egy teljesen jól működő gépezet van (képregények,  könyvek, stb.) a licensz díjat úgyis kapják, és nem kell energiát ill. pénzt beleölniük ezeknek a prodoktumoknak az előállításába.

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:zoli fura kérdései
« Válasz #100 Dátum: 2013. Október 19., 23:09:20 »
Úgy emlékszem, már volt hír a szerződés pár éves meghosszabbításáról – mármint hogy már aláírták –, de ebben nem vagyok tökéletesen biztos. Abban viszont igen, hogy nem kerül el. Sem ez, sem az összes többi eladott licenc.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető matrixhv

  • Kázmér
  • **
  • Hozzászólások: 148
  • Karma: +2/-0
Re:zoli fura kérdései
« Válasz #99 Dátum: 2013. Október 19., 23:05:18 »
Idézet
Az animációs sorozat más. Azt a Lucasfilm maga csinálta és így került a Disneyhez. Az SW képregények egy külső licenc, és semmi okuk nincs arra, hogy lecseréljék… de nem is fogják.

Köszi.
Régebbi hírben olvastam, hogy a felvásárlás miatt nem lehet tudni... akkor azóta gondolom megerősítést nyert, hogy a Dark Horse-nál marad. Elnéztem a DH honlapjára, és februárig vannak betervezett képregény megjelenések rajta, szóval minden rendben.

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:zoli fura kérdései
« Válasz #98 Dátum: 2013. Október 19., 22:05:36 »
Az animációs sorozat más. Azt a Lucasfilm maga csinálta és így került a Disneyhez. Az SW képregények egy külső licenc, és semmi okuk nincs arra, hogy lecseréljék… de nem is fogják.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető matrixhv

  • Kázmér
  • **
  • Hozzászólások: 148
  • Karma: +2/-0
Re:zoli fura kérdései
« Válasz #97 Dátum: 2013. Október 19., 21:50:51 »
Zoli: úgy értettem a kérdést, hogy a Disney a tulaja a Marvelnek és nemrég óta Lucas birodalmának és a Star Warsnak is. Miért tartaná meg külsősnél a képregényt, ha a Marvellel is megtudja csináltatni?
A Clone Wars rajzfilmsorozatnak is véget vetettek, és már készül az utódja, amit házon belül, Disney csatornán fognak adni úgy tudom. Ja és több elkészült részt le sem adhattak a jelenlegi csatornán.

Igazad van, több kiadót is megjárt, mint a Star Trek vagy a Transformers.