Szerző Téma: Számítógép/Internet/IT  (Megtekintve 118682 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Galamb

  • Csak egy madár
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2890
  • Karma: +13/-13
  • Nem: Férfi
Re:Számítógép/Internet/IT
« Válasz #218 Dátum: 2011. Szeptember 29., 11:26:26 »
Köszi neked is!
Végül is besüllyesztettem a szekrényembe! :)
"MM MMMMM MMMDMMM!"

Nem elérhető Wearwolfff

  • HálóZsák segítő
  • Pókember
  • *
  • Hozzászólások: 428
  • Karma: +7/-5
  • Nem: Férfi
    • wWolfff Galériája
Re:Számítógép/Internet/IT
« Válasz #217 Dátum: 2011. Szeptember 28., 21:54:43 »
DSL modemet nem fog venni senki. Mert nincs értelme. Kétféle szolgáltatási módszer létezik: PPPoE és over ISDN. A T-home tudtommal over isdn, míg pölö invitel PPPoE. És a modemek is így készülnek, hogy vagy ezt vagy azt tudja. A T modemet nem tudod használni invitel területen. Éppen ezért, hogy szolgáltató specifikusak, a szolgáltató adja a net előfizetésekor, és visszaveszi, ha lemondod. Ha elfelejtetted visszaadni és kiszámlázták, akkor habokra vetted meg. Vagyis, jó az amíg nem cserélik ki neked a döglöttet, de csak azon a területen tudod használni, ahova való. De még akkor sem biztos, mert minden modemnek egyedi MAC címe van, ami alapján azonosítanak téged, és ha nem fizetsz, akkor letiltja a címed a szolgáltató és azzal már nem tudsz felmenni a netre sehol se.

Szóval ilyesmit nem fog venni senki sem, mert ingyen van használatra. Vagyis a mocskok nálunk szeptember 1. -től bevezették a 300ft modembérleti díjat. 


Nem elérhető Galamb

  • Csak egy madár
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2890
  • Karma: +13/-13
  • Nem: Férfi
Re:Számítógép/Internet/IT
« Válasz #216 Dátum: 2011. Szeptember 26., 22:31:51 »
Oké, köszi! Én is arra számítottam, hogy nem ebből fogok meggazdagodni! :D
"MM MMMMM MMMDMMM!"

Nem elérhető Predash

  • The Corinthian
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2406
  • Karma: +12/-6
  • Nem: Férfi
    • http://benjaminterdik.prosite.com/
Re:Számítógép/Internet/IT
« Válasz #215 Dátum: 2011. Szeptember 26., 19:27:02 »
Hát ezért szerintem csak filléreket fogsz kapni, jobb ha inkább nekiadod valakinek. :D De inkább nézz utána jobban, nehogy bakot lőjj. De azért ez egy elég régi darab.

Katt a képre!

Nem elérhető Galamb

  • Csak egy madár
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2890
  • Karma: +13/-13
  • Nem: Férfi
Re:Számítógép/Internet/IT
« Válasz #214 Dátum: 2011. Szeptember 26., 11:26:32 »
 Nekem valszeg fölöslegessé fog válni a modemem (D-link DSL-360R), és arra kérnék tanácsot, hogy szerintetek így használtan mennyit ér (kb 3-4 éves), és hol érdemes elpasszolni: pl. vatera, vagy valami használt műszakis (bár szwsz egy boltos kevesebbet adna érte)?

Itt van egy kép is, hogy melyik tipus.
"MM MMMMM MMMDMMM!"

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Számítógép/Internet/IT
« Válasz #213 Dátum: 2011. Szeptember 26., 08:14:53 »
Kapnod kellett a kamerához valami szoftvert is. Vagy ha nem, a gyártó honlapján lennie kell. És tudtommal az összes ilyen képes arra, hogy megmondod neki, melyik felvételek készültek elforgatva, hogy kiegyenesítse.
De ha nem, akkor VirtualDub vagy AviDemux. Valószínűleg inkább az utóbbi lesz neked a nyerő.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:Számítógép/Internet/IT
« Válasz #212 Dátum: 2011. Szeptember 25., 22:28:52 »
Tud valaki egy alkalmazást, amivel a 90 fokkal elforgatva felvett videót állóvá lehet konvertálni? És ha igen, hogyan?  :badteeth:
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető Schmatzy

  • Lusta dög (ex Korrekt ORR)
  • HálóZsák tag
  • Superman
  • *
  • Hozzászólások: 1307
  • Karma: +4/-1
  • Nem: Férfi
Re:Számítógép/Internet/IT
« Válasz #211 Dátum: 2011. Szeptember 13., 22:11:16 »
Két részes Mortal Kombat retrospektív a GameTrailers-en.

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Számítógép/Internet/IT
« Válasz #210 Dátum: 2011. Szeptember 06., 20:56:34 »
Elküldöm privibe.

Amúgy most nézem, hogy legutolsó frissítéssel a fele kártyákat átrajzolták, amivel szerintem csak még rondábbak lettek... úgyhogy kicseréltem a régi mappámban lévő képekkel. Ha valaki leszedné a hivatalos oldalról (1.7-es változat + 2010 patch), az dobjon meg egy üzivel, elküldöm neki a régi spells könyvtárat, jobban jár...

Nem elérhető Genzo

  • White and nerdy
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2859
  • Karma: +27/-4
  • Nem: Férfi
Re:Számítógép/Internet/IT
« Válasz #209 Dátum: 2011. Szeptember 06., 20:27:17 »
Érdekelni érdekel, szóval szerintem benne vagyok, de egyelőre nem sok szabadidőm van, nem tudom, mennyire tervezed ezt sürgősre. Mindenesetre jó lenne valami MSN vagy ilyesmit cserélnünk, hogy tudjunk kényelmesen egyeztetni, dolgozni. :)

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Számítógép/Internet/IT
« Válasz #208 Dátum: 2011. Szeptember 06., 19:56:11 »
Az egy darab grafikusnak mi lenne a dolga? Mert azt lehet bevállalnám. :)

Ez az egész egyfajta kártyajáték. Az eredetiben van két mágus, akik öt elemet uralnak (tűz, víz, szél, föld, halál), és lényeket idéznek meg a harctérre, vagy varázsolnak az elemekből rendelkezésre álló akciópontok alapján. A lények a harctéren vagy az előttük álló ellenséges lényt támadják, vagy ennek hiányában közvetlenül az ellenséges mágust, persze mindegyiknek más és más attribútuma és speciális képessége van. A feladat, hogy legyőzd az ellenséges mágust.

A grafikusnak az lenne a feladata, hogy a lényeket - a mi esetünkben a robotokat - illetve a speciális "varázslatok" kártyáit megrajzolja. Az eredeti játék annak ellenére nagyon jó, hogy marha csúnya benne az összes ilyen rajz (zenéje meg nincs is...), tehát igen alaposan fel lehetne dobni pár szép képpel. Szintén a grafikus feladata lenne pár háttérkép megrajzolása, valamint logó készítése, meg ehhez hasonló egyebek. Ha tényleg érdekelne, az máris egy óriási lépés lenne a megvalósulás útján. :)

Akinek lenne hozzá megfelelő tudása, kedve, ideje, az jelezze!

Nem mondom, hogy pró programozó vagyok, mert pl. Zozi mellett labdába se rúghatnék, de azért C#-ban alkottam már ezt-azt. Most két hétig kb. zéró szabadidőm van, de utána visszatérhetünk a dologra, ha más hozzáértőbb nem jelentkezik. Addigra talán az eredeti játékot is ki tudnám próbálni.

A program gyakorlatilag egy egyszerű összeadás-kivonás algoritmus, a lények meg a mágus életerejét, sebzését, gyógyításait, stb. számolja körről körre. Ha valaki elég jó fejszámoló, elvileg játszhatná valódi kártyával, papíron is, persze a legtöbb átlagembernek ez bukó lenne, csak azt akarom szemléltetni, hogy semmi vészes. Örülnék, ha tudnál csatlakozni.  :bravo:

Nem elérhető FZoli

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 471
  • Karma: +7/-0
  • Nem: Férfi
Re:Számítógép/Internet/IT
« Válasz #207 Dátum: 2011. Szeptember 06., 19:44:37 »
Akinek lenne hozzá megfelelő tudása, kedve, ideje, az jelezze!

Nem mondom, hogy pró programozó vagyok, mert pl. Zozi mellett labdába se rúghatnék, de azért C#-ban alkottam már ezt-azt. Most két hétig kb. zéró szabadidőm van, de utána visszatérhetünk a dologra, ha más hozzáértőbb nem jelentkezik. Addigra talán az eredeti játékot is ki tudnám próbálni.

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:Számítógép/Internet/IT
« Válasz #206 Dátum: 2011. Szeptember 06., 19:22:18 »
 :worship: ;D :lol: :hehe:
Ez nagyon ott van. Gyanítom, Kína. Ott pedig megpróbálhatják érvényre juttatni a szabadalmi jogaikat...
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető Ben Reilly

  • HálóZsák segítő
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2726
  • Karma: +49/-11
  • Nem: Férfi
Re:Számítógép/Internet/IT
« Válasz #205 Dátum: 2011. Szeptember 06., 19:15:02 »

Nem elérhető Micho

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 4276
  • Karma: +35/-4
  • Nem: Férfi
    • http://www.halozsak.hu
Re:Számítógép/Internet/IT
« Válasz #204 Dátum: 2011. Szeptember 06., 18:33:19 »
könyv topik híján ide írom, hogy a CBA üzleteiben kapható 399 Ft-ért ez a könyv:



http://lfg.hu/14165/

kicsit Watchmen fíling, de ennyiért érdemes beruházni, Sarlós Endre illusztrálta.
egyébként a CBA-ba érdemes könyvek után leskelődni, mert több nagy kiadótól ott kötnek ki két-háromezer Ft-os kötetek ócsóér' ;)
"Once a scanlater, always a scanlater."

Nem elérhető Genzo

  • White and nerdy
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2859
  • Karma: +27/-4
  • Nem: Férfi
Re:Számítógép/Internet/IT
« Válasz #203 Dátum: 2011. Szeptember 06., 13:48:40 »
Az egy darab grafikusnak mi lenne a dolga? Mert azt lehet bevállalnám. :)

Nem elérhető zozi56

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 6182
  • Karma: +31/-12
  • Nem: Férfi
    • HálóZsák
Re:Számítógép/Internet/IT
« Válasz #202 Dátum: 2011. Szeptember 06., 13:45:22 »
Nekem sajnos nincs időm bevállalni egy újabb projektet.
"I'm so meta, even this acronym"

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Számítógép/Internet/IT
« Válasz #201 Dátum: 2011. Szeptember 06., 12:51:15 »
Felmerült bennem egy ötlet, valószínűleg senkinek nem lenne rá ideje, de azért bedobnám a közösbe. Nem tudom, ki ismeri az Astral Tournament című, körökre osztott stratégiai játékot. Egy meglehetősen egyszerű kis program, de marha élvezetes, 3-10 perces csatákat lehet benne vívni egy fantasy világban, mindenkinek ajánlom, az ingyen játszható verzió is roppant szórakoztató, ha az ember kitanulja a trükkjeit.
Na már most egy ilyen játékot nem lehet valami baromi bonyolult elkészíteni, nekem meg ugye, mint tudjátok, a Transformers az egyik kedvenc világom, így elkezdtem addig játszani a gondolattal, hogy hogyan is nézhetne ki egy ilyen játék egy TF univerzumban, míg egy hirtelen felindulásból ki nem dolgoztam pár nap alatt. (Ha ismeritek a játékot, rájöttök, hogy miért csereszavatos a TF a fantasyvel, de amúgy bármi mással is meg lehetne csinálni, pl. Marvellel, DC-vel.) A gond az, hogy a magam részéről a felhasználói szintű, korrekt ismereteken túl teljesen analfabéta vagyok a PC-hez, pedig ez a game kb. egyemberes munka lenne (plusz mondjuk 1 db grafikus, meg pár tesztelő). Ergo feltenném a kérdést, hogy kinek lenne kedve segíteni, és szabadidejében foglalkozni vele?

Ha sikerülne korrektül megcsinálni, akkor pénzt, nos azt marhára nem szereznénk vele, mivel licencelni nem tudunk, de(!) azt garantálhatom, hogy marha gyorsan több ezren letöltenék, elég lenne pár TF oldalnak postázni hozzá a linket. Aztán hátha a Hasbronak is megtetszik... Mindenesetre nagy poén lehetne. Akinek lenne hozzá megfelelő tudása, kedve, ideje, az jelezze!


Nem elérhető zozi56

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 6182
  • Karma: +31/-12
  • Nem: Férfi
    • HálóZsák
Re:Számítógép/Internet/IT
« Válasz #200 Dátum: 2011. Szeptember 05., 12:25:45 »
Ügyes. Ha lenne időm, ezt megcsinálnám nálunk is.
"I'm so meta, even this acronym"

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Számítógép/Internet/IT
« Válasz #199 Dátum: 2011. Augusztus 25., 09:28:10 »
Vagy a túlárazásaikat. Pláne, amíg fel tudnak mutatni olyan jellegzetességeket, amikben jobbak a konkurenciánál... meg amíg lesz lefizethető szakújságíró.
Bár ha belegondolunk, Bill Gates kvázi-visszavonulása után a MicroSoftból lassan egy egész értelmes vállalat kezdett lenni és már vannak olyan termékeik, amikről még talán el is mondhatjuk, hogy nem egy túlfújt semmi, hanem tényleg tud is valamit. Lehet, miután párszor pofára esik (kijárna nekik, amilyen stílust felvettek az utóbbi egy-két évben, hát még a fanatikusaik), az Apple-lel is ez lesz. Vagy megy vissza a kicsik közé tervezőknek Maceket gyártani a böködős oprendszereikkel.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető zozi56

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 6182
  • Karma: +31/-12
  • Nem: Férfi
    • HálóZsák
Re:Számítógép/Internet/IT
« Válasz #198 Dátum: 2011. Augusztus 25., 09:20:10 »
Ja, és lemondott Steve Jobbs.
Sajnos nem hiszem, hogy az innovációt visszafogó szabadalmi trollkodásukat ez leállítaná.
"I'm so meta, even this acronym"

Nem elérhető Predash

  • The Corinthian
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2406
  • Karma: +12/-6
  • Nem: Férfi
    • http://benjaminterdik.prosite.com/
Re:Számítógép/Internet/IT
« Válasz #197 Dátum: 2011. Augusztus 25., 08:56:04 »
Robin rucik az Arkham City-ben.


Ja, és lemondott Steve Jobbs.

Katt a képre!

Nem elérhető zoli

  • Rozsomák
  • ****
  • Hozzászólások: 758
  • Karma: +4/-27
Re:Számítógép/Internet/IT
« Válasz #196 Dátum: 2011. Augusztus 24., 14:15:30 »
nyihehehe

Nem elérhető Asys

  • Apokalipszis lovasa
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1643
  • Karma: +26/-6
  • Nem: Férfi
Re:Számítógép/Internet/IT
« Válasz #195 Dátum: 2011. Augusztus 23., 23:10:19 »
Ez kegyetlenül jó, Ben!  :bravo:

Nem elérhető Predash

  • The Corinthian
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2406
  • Karma: +12/-6
  • Nem: Férfi
    • http://benjaminterdik.prosite.com/
Re:Számítógép/Internet/IT
« Válasz #194 Dátum: 2011. Augusztus 23., 21:49:26 »
De király  :lol:

Katt a képre!

Nem elérhető Ben Reilly

  • HálóZsák segítő
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2726
  • Karma: +49/-11
  • Nem: Férfi
Re:Számítógép/Internet/IT
« Válasz #193 Dátum: 2011. Augusztus 23., 21:14:40 »
Egy kis móka:

1. Hozd be a google-t.
2. A keresőbe írd be: "google gravity" aztán enter és katt az első linkre ami bejön
3. szájtátás
4. protkó felszedése majd a keresőbe írj be egy tetszőleges dolgot és újra enter
5. szájtátás

Nem elérhető zozi56

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 6182
  • Karma: +31/-12
  • Nem: Férfi
    • HálóZsák
Re:Számítógép/Internet/IT
« Válasz #192 Dátum: 2011. Augusztus 06., 20:36:56 »
Te is megvetted? Legalábbis remélem. A tört változat belőle iszonyat sebezhető sajna.
Így igaz, a legtöbb tört anti-malware programban van backdoor...
"I'm so meta, even this acronym"

Nem elérhető Predash

  • The Corinthian
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2406
  • Karma: +12/-6
  • Nem: Férfi
    • http://benjaminterdik.prosite.com/
Re:Számítógép/Internet/IT
« Válasz #191 Dátum: 2011. Augusztus 06., 20:25:46 »
Csak talgaby-t tudom idézni régebbről: Norton Internet Security. Mellé meg egy Comodo tűzfal. Nekem nagyon bevált.
Te is megvetted? Legalábbis remélem. A tört változat belőle iszonyat sebezhető sajna.

Majd ha lesz rá pénzem. :) Egyébként elég jó verziót sikerült beszereznem, már sooookkal több mindent jelzett, amit a nod azelőtt soha.

Katt a képre!

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Számítógép/Internet/IT
« Válasz #190 Dátum: 2011. Augusztus 06., 20:06:04 »
Csak talgaby-t tudom idézni régebbről: Norton Internet Security. Mellé meg egy Comodo tűzfal. Nekem nagyon bevált.
Te is megvetted? Legalábbis remélem. A tört változat belőle iszonyat sebezhető sajna.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető gabo

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1094
  • Karma: +8/-0
  • Nem: Férfi
Re:Számítógép/Internet/IT
« Válasz #189 Dátum: 2011. Augusztus 06., 19:37:53 »
Köszi! Kipróbálom én is!