Szerző Téma: Számítógép/Internet/IT  (Megtekintve 118694 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető elwood

  • HálóZsák tag
  • Optimus Prime
  • *
  • Hozzászólások: 1093
  • Karma: +14/-0
Re:Számítógép/Internet/IT
« Válasz #728 Dátum: 2020. Május 15., 17:11:13 »
Ja, de csak akkor, ha Amerikában vagy, vagy van VPN-ed :)
"It's 106 miles to Chicago, we got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark and we're wearing sunglasses."

Nem elérhető HeirToGrievous

  • Spock
  • ****
  • Hozzászólások: 588
  • Karma: +12/-0
  • Nem: Férfi
Re:Számítógép/Internet/IT
« Válasz #727 Dátum: 2020. Május 15., 10:21:42 »
Ha valaki esetleg nem tudna róla, az EpicGames-en most ingyen osztogatják a GTA V Prémium változatát.
"Ezek kemény ellenfelek. Veszélyesek. Könyörtelenek és agresszívek. Grievous Tábornok viszont... Grievous egy szörnyeteg."
"Talán mindvégig erről szólt a látomásom. Hogy a végén egyedül maradok.. Miközben az eget járom.."

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Számítógép/Internet/IT
« Válasz #726 Dátum: 2020. Április 05., 22:21:38 »
Half Life: Alyx befejezés, ami jócskán felborította a dolgokat. Kíváncsi leszek, hogy a folytatás (ha lesz egyáltalán) mennyire fogja követni Marc Laidlaw "fanfic-jét". Bár elnézve ezt a befejezést van egy olyan érzésem, hogy semmenyire sem. Sőt! Belegondolva a befejzésbe szerintem ez még a Half Life 2 sztoriját is átírja valamennyire. Alyx sztázisba tétele 5 évvel a HL2 eseményei előtt, tehát ő és Gordon sose találkozhattak.És ez volt azt hiszem életem első olyan játéka, aminek képtelen voltam megnézni a teljes végigjátszását. A szereplők annyira (hmm mi erre a jó szó?) goofy-k voltak, különösen Russel. Értem, ő a szórakozott, kicsit hangyás feltaláló, de mégis annyira idegesítő egy karakter. Mindenki poénkodott, mint az a szem robot a Portal 2-ből. Meh az nem az én stílusom.. Oké, a készítők probáltak humort vinni a sztoriba, de muszáj volt minden egyes párbeszédbe? Az emberek tuti nem így viselkednének egy leigázott Földön, ahol az életbenmaradás a tét.  :-\
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith

Nem elérhető Kayamiel

  • Venom
  • ***
  • Hozzászólások: 387
  • Karma: +8/-0
Re:Számítógép/Internet/IT
« Válasz #725 Dátum: 2020. Február 07., 22:52:54 »
Ha esetleg valaki körbe nézne a Linux rendszerek között és szeretné látni, próbálgatni, találtam egy oldalt ahol jelenleg 269 Linux rendszer van és online indítható mind https://distrotest.net/

Nem elérhető Kayamiel

  • Venom
  • ***
  • Hozzászólások: 387
  • Karma: +8/-0
Re:Számítógép/Internet/IT
« Válasz #724 Dátum: 2020. Január 18., 20:28:49 »
Igazság szerint egy XP-s géphez kéne valami megoldás, mert néhány játék miatt van egy régi gép, amin még az van.

@Kayamiel: Azért köszi, hogy megpróbáltál segíteni. :bravo:
Ment a "taps". ;)

Igazán nincs mit. Na azt már nekem is ki kellett volna gugliznom, mert már réges régen egy messzi galaxisban foglalkoztam utoljára XP beállítással.  ;D
De meg lett, akkor jól van  :bravo:

Nem elérhető HeirToGrievous

  • Spock
  • ****
  • Hozzászólások: 588
  • Karma: +12/-0
  • Nem: Férfi
Re:Számítógép/Internet/IT
« Válasz #723 Dátum: 2020. Január 18., 20:16:21 »
Igazság szerint egy XP-s géphez kéne valami megoldás, mert néhány játék miatt van egy régi gép, amin még az van.

VÉGRE!!!!!!!!!!!!!!

A "Soundmax"-ben kellett beállítani!



@Kayamiel: Azért köszi, hogy megpróbáltál segíteni. :bravo:
Ment a "taps". ;)
« Utoljára szerkesztve: 2020. Január 18., 20:26:48 írta HeirToGrievous »
"Ezek kemény ellenfelek. Veszélyesek. Könyörtelenek és agresszívek. Grievous Tábornok viszont... Grievous egy szörnyeteg."
"Talán mindvégig erről szólt a látomásom. Hogy a végén egyedül maradok.. Miközben az eget járom.."

Nem elérhető Kayamiel

  • Venom
  • ***
  • Hozzászólások: 387
  • Karma: +8/-0
Re:Számítógép/Internet/IT
« Válasz #722 Dátum: 2020. Január 18., 20:06:25 »
Valaki nem tudja, hogy PC-n hol lehet beállítani a "hangfal csatlakoztatás észlelését" vagy mit?

Amikor bedugod a gépbe a hangfalat, és felugrik egy kis ablak, hogy "középső/jobb/jobbhátsó stb. hangfal megfelelően csatlakoztatva". Ezt a kis ablakot hol lehet újra aktívvá tenni, mert szerintem véletlenül rákattintottam a "ne észlelje a jövőben" vagy mire, és most nem tudom visszacsinálni.
 :'(

Ha windows 10-ed van esetleg itt próbáld:

Start menü - Gépház - Rendszer - Hang - Legörgetsz a Kapcsolódó beállításokig - Könnyű kezelés hanggal kapcsolatos beállítások - és itt a Hangos riasztások vizuális megjelenítése. Itt meg kiválasztod milyet szeretnél.

Nem elérhető HeirToGrievous

  • Spock
  • ****
  • Hozzászólások: 588
  • Karma: +12/-0
  • Nem: Férfi
Re:Számítógép/Internet/IT
« Válasz #721 Dátum: 2020. Január 18., 19:57:30 »
Valaki nem tudja, hogy PC-n hol lehet beállítani a "hangfal csatlakoztatás észlelését" vagy mit?

Amikor bedugod a gépbe a hangfalat, és felugrik egy kis ablak, hogy "középső/jobb/jobbhátsó stb. hangfal megfelelően csatlakoztatva". Ezt a kis ablakot hol lehet újra aktívvá tenni, mert szerintem véletlenül rákattintottam a "ne észlelje a jövőben" vagy mire, és most nem tudom visszacsinálni.
 :'(
"Ezek kemény ellenfelek. Veszélyesek. Könyörtelenek és agresszívek. Grievous Tábornok viszont... Grievous egy szörnyeteg."
"Talán mindvégig erről szólt a látomásom. Hogy a végén egyedül maradok.. Miközben az eget járom.."

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Számítógép/Internet/IT
« Válasz #720 Dátum: 2019. December 27., 12:04:42 »
Nem tudtam, mi hiányzott.

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Számítógép/Internet/IT
« Válasz #719 Dátum: 2019. December 01., 22:19:17 »
Ha nagyon nem akarod szétszedni, vannak kézi szkennerek, bár azokat neked kell szépen ütemesen végigpásztázni a lapokon. Plusz az utómunka úgysem kerülhető el.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Sepi

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 10972
  • Karma: +43/-11
  • Nem: Férfi
Re:Számítógép/Internet/IT
« Válasz #718 Dátum: 2019. December 01., 07:12:13 »
Olyat nem nagyon fogsz találni. Vannak olyan nagyobb méretű szkennerek amelyekbe belefér egy képregény szétnyitott állapotban, de attól az még nem fog hibátlanul szkennelni. Minden szkenen bőven van mit dolgozni utólag a Photoshopban.
Everybody wanna go to heaven, but nobody wanna die.

Nem elérhető starwarsfan1113

  • Indiana Jones
  • *
  • Hozzászólások: 21
  • Karma: +1/-0
Re:Számítógép/Internet/IT
« Válasz #717 Dátum: 2019. November 30., 16:44:47 »
Sziasztok! Aki jártas képregény szkennelésben, tudna segíteni? Olyan szkennert keresek, aminél nem kell lapokra szedni a képregényt, és elfogadható minőségben szkennel.
Nagyon nem értek hozzá.

Nem elérhető HeirToGrievous

  • Spock
  • ****
  • Hozzászólások: 588
  • Karma: +12/-0
  • Nem: Férfi
Re:Számítógép/Internet/IT
« Válasz #716 Dátum: 2019. November 28., 20:18:03 »
Először a hír, hogy mégsem jönnek újabb SW Legendák könyvek, most még ez is:
 :'( :'( :'( :'( :'(
"Ezek kemény ellenfelek. Veszélyesek. Könyörtelenek és agresszívek. Grievous Tábornok viszont... Grievous egy szörnyeteg."
"Talán mindvégig erről szólt a látomásom. Hogy a végén egyedül maradok.. Miközben az eget járom.."

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Számítógép/Internet/IT
« Válasz #715 Dátum: 2019. November 21., 21:11:22 »
Ha már a filmes topikban szóbakerültek az erős nők, akkor íme még egy: Alyx Vance és a saját Half-Life spin-off-ja:
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith

Nem elérhető HeirToGrievous

  • Spock
  • ****
  • Hozzászólások: 588
  • Karma: +12/-0
  • Nem: Férfi
Re:Számítógép/Internet/IT
« Válasz #714 Dátum: 2019. Június 10., 13:36:22 »
Még az alapkiadás se semmi...


...de a gyűjtői kiadás szokás szerint mindent visz.


Úúhh... Az egyik oldal szerint kb. 70E lesz a gyűjtői, szóval szerintem nálam marad az alapkiadás.
« Utoljára szerkesztve: 2019. Június 10., 13:46:30 írta HeirToGrievous »
"Ezek kemény ellenfelek. Veszélyesek. Könyörtelenek és agresszívek. Grievous Tábornok viszont... Grievous egy szörnyeteg."
"Talán mindvégig erről szólt a látomásom. Hogy a végén egyedül maradok.. Miközben az eget járom.."

Nem elérhető Intruder

  • Cobra Viper
  • Vader nagyúr
  • *****
  • Hozzászólások: 1297
  • Karma: +17/-0
  • Nem: Férfi
Re:Számítógép/Internet/IT
« Válasz #713 Dátum: 2019. Június 10., 09:37:46 »

És én az előzetes végénél:
Wildman • Figueroa • Guidi • Su • Matere • Milne • Raiz • Griffith

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Számítógép/Internet/IT
« Válasz #712 Dátum: 2019. Június 09., 19:10:52 »
Ja, láttam pár napja. A Steam fóruma vicces.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Számítógép/Internet/IT
« Válasz #711 Dátum: 2019. Június 09., 13:18:32 »
Farek és talgaby - és bárki, akit még érdekelhet a dolog - figyelmébe:
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető turkia

  • Wookie (Konzervatív Vukik a Birodalomért Front)
  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 858
  • Karma: +13/-0
Re:Számítógép/Internet/IT
« Válasz #710 Dátum: 2018. November 14., 11:12:13 »
Neten találtam egy 1999 júniusi Star Wars Episode I. játékleírást. Zseniális!  :D  '99-ben elég nagy szám volt, figyeljetek, mit írnak:

"Visszatérve a Phantom Menace grafikájára, a látványhoz természetesen 3D kártya szükséges, ami ma már   :D nélkülözhetetlen háztartási kellék. Ugyan még mindig nincsenek görbe szegmensek, ami leginkább a fénykard mozgásán látszik, de még mindig nagyon szép. A textúrák élethűek, még azt is megkockáztatom kijelenteni, hogy itt a legszebb a sprite-okból álló növényzet, amit valaha láttam." 

Olyan jó volt olvasni, aranyos. A Quake első részét is anno agyba-főbe dícsérték, hogy milyen gyönyörű. Kb tavaly felelevenítettem...hát bűn ronda. Persze csak a mai vívmányokhoz szokott el...vult ízléshez. ANno ez igenis csúcs volt és bizonygattuk, hogy ez már igazi 3D. Nekem mai napig egyik kedvencem a Heretic, ami pedig még Doom motor és Quake előtti. Az a kis olcsó zenei hangzás (marha jó dallamú témákkal amúgy), meg a pixeles ellenfelek és az egész játéktér! Egyszerű és nagyszerű. Nyilván bőven nosztalgikus felhangokkal megtámogatva.

WHRÁÁÁÁÁÁGGG-RRRRRR!!!  -ősi wookie bölcsesség

Nem elérhető turkia

  • Wookie (Konzervatív Vukik a Birodalomért Front)
  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 858
  • Karma: +13/-0
Re:Számítógép/Internet/IT
« Válasz #709 Dátum: 2018. November 13., 12:18:13 »
Na igen, tényleg a Tekken is ment sokat. Ha bővíthető lenne, akkor könnyen elképzelhető, hogy megvenném, de igazság szerint talán időm sem lenne már. Gimiben, egyetemen bezzeg mindenre volt idő, aztán sírt a szánk, hogy már megint vizsga!
WHRÁÁÁÁÁÁGGG-RRRRRR!!!  -ősi wookie bölcsesség

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:Számítógép/Internet/IT
« Válasz #708 Dátum: 2018. November 13., 08:56:28 »
Amennyire én tudom, fixen telepített játékok vannak rajta, amin nem lehet változtatni. Persze ne vedd készpénznek, amit mondok. :)
Nekem a Tekken 3 és az FFVII dobogtatja meg a szívem. Elméleti síkon, mert úgysem veszem meg. :P
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető turkia

  • Wookie (Konzervatív Vukik a Birodalomért Front)
  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 858
  • Karma: +13/-0
Re:Számítógép/Internet/IT
« Válasz #707 Dátum: 2018. November 13., 08:47:20 »
Hallottatok a Playstation Classic konzolról? Ugye 20 telepített játék van rajta a PS1 korszakából, ez eddig tiszta. Van egy-két jó cím (Resident, Syphon Filter, Oddworld), de nem tudjátok, ez ennyi? Nem lehet hozzá letölteni újakat? Mert nagyon tetszik, de azért 3 játék miatt nem venném meg, mindenképpen jó lenne még pár. Pl Phantom Menace, Soul Reaver...
WHRÁÁÁÁÁÁGGG-RRRRRR!!!  -ősi wookie bölcsesség

Nem elérhető Gorgonita

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1547
  • Karma: +10/-4
  • Nem: Férfi
Re:Számítógép/Internet/IT
« Válasz #706 Dátum: 2018. Július 01., 18:53:23 »
Köszönöm szépen Maestro! Közben már kicsaltam az IrfanViewből is egy hasonló opciót, de ez is hasznos lesz.   :worship:

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Számítógép/Internet/IT
« Válasz #705 Dátum: 2018. Június 30., 22:45:09 »
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető Gorgonita

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1547
  • Karma: +10/-4
  • Nem: Férfi
Re:Számítógép/Internet/IT
« Válasz #704 Dátum: 2018. Június 30., 17:03:24 »
Tudtok olyan ingyenes programot ajánlani, amivel a nekem tetsző háttérképeket 1440 * 900-asra vághatom?

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Számítógép/Internet/IT
« Válasz #703 Dátum: 2018. Április 18., 19:47:26 »
Erre nem reagáltam, de egyszeri probléma volt és látszólag megoldódott menet közben. Azért köszi. :D

Viszont van két új kérdésem. Igazából apróságok, de hátha tudjátok a nyitját.

Ha magára hagyom a gépet és tol egy alvó módot a hangfal statikus zörejt hallat. Mit tehetek vele?

És ugyanígy amikor alszik a gép, néha egyszerűen nem ébred fel, bármit nyomok marad sötét a képernyő. Reset. Ez miért lehet és mitől függhet?

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Számítógép/Internet/IT
« Válasz #702 Dátum: 2018. Március 18., 10:51:33 »
Használj 7Zipet helyette.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Számítógép/Internet/IT
« Válasz #701 Dátum: 2018. Március 17., 11:28:01 »
Valaki tud segíteni, hogy mit kell tennem, ha windows frissítés után az aisuite3.exe alkalmazáshibát jelez (0x0eedfade)?

Nem elérhető gabo

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1094
  • Karma: +8/-0
  • Nem: Férfi
Re:Számítógép/Internet/IT
« Válasz #700 Dátum: 2017. December 30., 13:11:14 »
Azóta már felraktam, eddig egész jó! Telepített minden szükséges drivert! Már csak az aktiválással szenvedek, azt kész is!

Nem elérhető talgaby

  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 16175
  • Karma: +67/-25
    • http://halozsak.tlof.hu
Re:Számítógép/Internet/IT
« Válasz #699 Dátum: 2017. December 29., 19:44:12 »
Pont annyira, mint akármelyik nem hírhedten működésképtelen Windows a 3.11 óta.
"You could say that I believe in humanity... the power of the human spirit. It can be the most amazing force imaginable." - Lord Raiden