Szerző Téma: Star Wars  (Megtekintve 699691 alkalommal)

0 Felhasználó és 11 vendég van a témában

Nem elérhető Galen

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2272
  • Karma: +9/-0
Star Wars
« Válasz #153 Dátum: 2004. Október 05., 10:46:25 »
NA most értem vissza. Űrcsata stb. Végigolvastam amiket írtatok. Az a jó hogy minden akkor felnövő és ilyen érdeklődésű gyerek végigment ezeken a gyüjtögetős,képcserélős, játszós fázisokon. Van akinek ez nem is múlt el. Sőt ! Továbbfejlődött. És ez nem baj. Sokat nem teszek hozzá, nálam is ugyanígy zajlott a dolog.

Ewok-ok, nekem az teljesen beleilleszkedett a filmbe. Odaillettek szerintem.
Nem úgy JAR-JAR ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ
Ez a legnagyobb bukta.

Kaine nyomán haladva megkérdezném kinek tetszett az, hogy Artu-ra rakétákat raktak a EPII-ben. Remélem senkinek.  


Ja, ugye tudjátok, hogy az ewokok szerepeltek 1985-ben egy külön filmben ? Sőt az Endor bolygó is. Aki megfejti a címet (ha valaki nem tudja akkor is 1 perc a csodálatos internet segítségével) az csütörtökön további részeket olvashat a "Shadows of The empire"-ből.  
« Utoljára szerkesztve: 2004. Október 05., 10:50:40 írta Galen »

Az tuti, hogy azért nem fizetek, hogy kinyírják bazmeg.

Nem elérhető Recsi

  • Fejvadász
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2880
  • Karma: +32/-0
  • Nem: Férfi
    • Hálózsák
Star Wars
« Válasz #152 Dátum: 2004. Október 04., 21:37:58 »
Idézet
Birodalom jelent meg először...miért?
A Birodalom képregény a filmpremierre jelent meg. Akkor még nem volt akkora felhajtás. Egy képregény, meg néhány újságcikk. A CSH képregény jóval ez után készült talán a Jedi premierje körül, de ez nem biztos. A CSH premierje idején meg ugye senki sem tudta, hogy mekkora durranás lesz, és hogy a képregény kapós lenne. De, mint tudjuk hiba volt:)
Vesszen a Birodalom!

Nem elérhető regnar

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1404
  • Karma: +0/-0
Star Wars
« Válasz #151 Dátum: 2004. Október 04., 21:23:12 »
No az ember mindig megtud valami újat. Nem is tudtam hogy a Birodalom jelent meg először. És azt véletlenüól nem tudod miért?

Nem elérhető kaine

  • Hulk
  • *****
  • Hozzászólások: 1182
  • Karma: +3/-2
Star Wars
« Válasz #150 Dátum: 2004. Október 04., 21:18:35 »
Azért volt meg először a Birodalom képregényben, mert előbb jelent meg, mint a Csillagok 2 részes. Az egyik legelső "Teljes Képregény" volt. Nekem is megvan még mindkettő. Akartam egy képet linkelni ide, de sajnos nem sikerült. Pedig jól nézett volna ki... a tavalyi börzén készült rólam...  

Nem elérhető regnar

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1404
  • Karma: +0/-0
Star Wars
« Válasz #149 Dátum: 2004. Október 04., 18:43:52 »
Nos akkor én is elmondom történetem  

Először a Birodalmat láttam... tisztán emlékszem, mert ez volt az első igazi film amit megnéztem...mert a szüleim elvittek egész estés hófehérkére, meg donald kacsára, de azok "csak" rajzfilmek voltak.

A moziban bal szélen ültünk, a legszélén, de középen. Én egyedül, mert már csak így kaptunk helyet, öcsém és édesapám pedig közvetlenül előttem. Egy részletet már láttam valahol a filmből, amikor a lépegetők megjelennek. Nagyon büszke voltam magamra, hogy felismertem a jelenetet. Aztán csak pörgött a film, de én igazából nem is tudtam, hogy ez A CSILLAGOK HÁBORÚJA...vagyis nem tudtam, hogy van másik része, akkor még... Elkapták Hant...emlékszem ránéztem az órámra, hogy jó hosszú film lesz, ha meg akarják menteni (fúú de naív voltam még akkoriban)..aztán Lando és Csubi elindult megmenteni és vége...mi van??? hogy??? héé..stbb..ezek a gondolatok cikáztak az agyamban. nem igazán tudtam feldolgozni mi történt. Aztán eltelt pár év, és egy ismerősnél láttam a csillagok háborúját (bocs az új reményt, bár akkoriban csak csillagok háborúja volt, nekem mind a mai napig a csiilagok háborúja cím maradt meg.) És akkor leesett...hoppá ezeket a népeket ismerem...megfogott. mindig álmodozó voltam, és ez a film olyan helyre repített ahol minden lehetséges volt. Aztán eltelt még egy kis idő és láttam a Jedit is. Akkor már rajongó voltam. elkezdtem mindent megpróbálni összegyűjteni az univerzumról...persze ez még akkoriban a nyolcvanas években, sőt még a kilencvenes évek elején is eléggé nehéz volt. Ma csak egy kattintás, de én még mindig szeretem ha megbeszélem valakivel akinek van valamilye ami érdekel, hogy találkozzunk, vagy ismer valakit aki ismer valakit...stb..

A fazekas képregény nekem is mérföldkő volt, nekem is a birodalom volt meg először, aztán a két részes csillagok... és mind a mai napig azt hittem, hogy van Jedi is, de itt felvilágosítottak hogy nincs, tehát nem én voltam béna hogy nem találtam.

Hogy mi a legnagyobb kincsem? egy Jedi visszatér vhs. a birodalom, és a csillagok megvolt, de a jediért 4 hónapot kajtattam, mire valaki lemásolta. A minősége pocsék volt, hangalámondásos, de benne volt 4 hónap "mukája" és ezért a legértékesebb számomra. Mind a mai napig őrzöm, sőt be is digitalizáltam.

És csatlakozva Blixxxa-hoz:
Igen hiába vagyunk "felnőttek". ha tudjuk élvezni ezeket a dolgokat, és azt hiszem nem vagyok vele egyedül, hogy bele is tudjuk élni magunkat, akkor igen is él még bennünk a gyermek. És én úgy gondolom, hogy ez egyáltalán nem gond..sőt.
« Utoljára szerkesztve: 2004. Október 04., 18:48:10 írta regnar »

Nem elérhető Blixxxa

  • Batman
  • ***
  • Hozzászólások: 312
  • Karma: +0/-0
    • http://-
Star Wars
« Válasz #148 Dátum: 2004. Október 04., 14:56:31 »
Én decemberben leszek 34.  11 évesen találkoztam elösször a SW világgal.
Nem a filmel elösször, hanem a Fazekas féle képregénnyel (Birodalom visszavág). Teljesen lázba hozott a történet, alig vártam a filmet. Aztán megnéztem...
Nekem hatalmas élmény volt. Utána jött nálam a Csillagok háborúja, aztán a Jedi.
Azt hiszem nekem akkor az volt a FILM. Az ewokok engem abszolút nem zavartak, szerettem a figurájukat. Elvégre volt annyi agresszív lény a filmben, kellett valami békésebb, hogy ne legyen annyira egyhangú az univerzum. Azokat a kis fényképeket én is gyújtöttem, nem rég találtam meg őket - nagy örömömre-
, meg ollóztam mindenhonnan a cikkeket, sőt! és most kapaszkodjanak meg az
igazi fanok: annak idején megkaptam Mark Hamill autógramm címét, írtam neki,
és láss csodát, válaszoltak is! Kaptam egy Luke-ot ábrázoló dedikált fotót (ez már nincs meg sajnos), meg egy posztert (ez viszont meg van még).   Aztán gyüjtöttem a SW figurákat is, egy tizen pár meg van mai napig. Ezek még az eredetiek, 77-78-ból, makettek is vannak, lépegető, Tie Fighter (Vader gépe), Tiridium, Slave-I, stb. Szóval biztos gyerekfejjel sokkal nagyobb élmény volt, de a mai napig beleborzongog, ha megnézem. Az új részek már nem hozták azt az igazi SW filinget. Sőt, semmilyen SW fíling nem volt. Nagyon jól megcsinált filmek, remek trükökkel, de itt jön az, hiába lesz valami mega csillogó-villogó-über-atom-állat, ha a történet már nincs ott.

A meséről meg annyit, itt csupa kerekszemű, csodálkozó, izgatott kisgyerek van, kiéhezve a mesékre, csodákra, szuperhősökre, tündérekre, piroskára és a farkasra... Mert aki nem ilyen kisgyerek, az mit keresne itt???
THIS IS NOT THE END
[img]http://halozsak.tlof.hu/_mas/upload/blixxxa/BlxHZS.jpg" border="0" alt="IPB Image" /]

Nem elérhető regnar

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1404
  • Karma: +0/-0
Star Wars
« Válasz #147 Dátum: 2004. Október 04., 13:29:38 »
lehet hogy megoldható a szkennelés, de nem ezen a héten, sajnos nem vagyok szkenner közelben  ...de igérem hogy megpróbálok valamit a társasjátékkal... meg mondjuk konkrétan mire gondolsz...játéktér + figurák szkennelve igaz???


Addig is aki nem ismeri ezt az oldalt annak azt hiszem sok örömet fog jelenteni...van itt minden eredeti előzetesek, rengeteg fénykép a forgatásokról és a kimaradt jelenetekről...maga a kánaán  

http://starwarz.com/tbone/

javaslom a multimedia menupontot

Szerintem összesírjátok magatok a gyönyörtől...
« Utoljára szerkesztve: 2004. Október 04., 13:32:06 írta regnar »

Nem elérhető Recsi

  • Fejvadász
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2880
  • Karma: +32/-0
  • Nem: Férfi
    • Hálózsák
Star Wars
« Válasz #146 Dátum: 2004. Október 04., 12:55:50 »
Idézet
SW társasjátékom is...no nem az újonnan kiadott, hanem a régi, papírfigurás, magyar...ismeri valaki? a halálcsillagon kellett egymást kergetni, meg robbanúanyagot cipelni.
amúgy most esik le hogy recsi az apám:))))
Igen, tudnod kell, hogy én vagyok az apád! Nagynénje tántija unokatestvérének a volt szobatársa  
Amúgy van még pár százezer testvéred, csak nekik nincsen anyukájuk. Rossz gyerekek, mindig háborúsdit játszanak  
A társas nincs meg véletlenül beszkennelve? Jó lenne  
Vesszen a Birodalom!

Nem elérhető regnar

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1404
  • Karma: +0/-0
Star Wars
« Válasz #145 Dátum: 2004. Október 03., 22:01:39 »
Kaine az a 10-es számban volt, de nem kaland játék, csak egy sima magyar lapozgatós sci-fi. Bevallom mind a mai napig nem tudtam végigjátszani teljesen. Anniyra zavaros a történet menete, hogy nem sikerült megfejteni az ötödik küldetést.

viszont van egy 85-ben kiadott Jedi visszatér képeskönyvem, ami 64 oldalon meséli el a film történetét képekben. (ilyet kiadtak indiana jonesban is a frigyládával) Kicsit már kopott, de azért nagy becsben tartom...sőt van SW társasjátékom is...no nem az újonnan kiadott, hanem a régi, papírfigurás, magyar...ismeri valaki? a halálcsillagon kellett egymást kergetni, meg robbanúanyagot cipelni. még mind a mai napig játszom vele.

amúgy most esik le hogy recsi az apám:))))
« Utoljára szerkesztve: 2004. Október 03., 22:04:24 írta regnar »

Nem elérhető kaine

  • Hulk
  • *****
  • Hozzászólások: 1182
  • Karma: +3/-2
Star Wars
« Válasz #144 Dátum: 2004. Október 03., 21:02:47 »
Igen, a Robur... nemrég költöztem és megtaláltam őket. Megvan mind!  Benne a Jedi kristály és a legelső kaland-játék-kockázat könyv, valami sci-fi volt. Nem beszélve az Én, a Robotról...
A kis 8 ft-os kártyák épp akkorák voltak, hogy befértek egy kazetta tokjába... mert együttesekről is adtak ki ilyeneket és azokat oda dugdostam be.  De volt Bud Spencer, Terence Hill-es kártyám is...  

Nem elérhető Gorgonita

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1547
  • Karma: +10/-4
  • Nem: Férfi
Star Wars
« Válasz #143 Dátum: 2004. Október 03., 20:35:43 »
Haverokkal játszottunk szerepjátékot, de a többség inkább Mágusozni akart, úgyhogy nem tartott soká. A Robur nkem is megvan. Az Erőpróba nagy kedvencem. Még emlékszem hogy meglepődtem, hogy a filmeken kívül is vannak történetek.

Nem elérhető Recsi

  • Fejvadász
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2880
  • Karma: +32/-0
  • Nem: Férfi
    • Hálózsák
Star Wars
« Válasz #142 Dátum: 2004. Október 03., 20:18:56 »
Idézet
Kaland, Játék, Kockázat sorozat...abban reménykedtem majd egjelenik Star Warsos sorozat is.
Ian Livingstone meg J.Stone ugye? Halállabirintus meg ilyenek. Sajna SW-ról nem tudok, meg angolul sem.
Vesszen a Birodalom!

Nem elérhető regnar

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1404
  • Karma: +0/-0
Star Wars
« Válasz #141 Dátum: 2004. Október 03., 19:33:21 »
Úgy bizony, nosztalgia. Semmit nem toltak elénk, mi szereztük meg. Hajtottuk, küzdöttünk érte. Ma már hozzádvágják, csak vigyed.

Úgy látom összejöttünk itt néhányan,akik régi "harcosok" a sci-fi és SW terén  


Nekem volt egy nagy álmom...anno még mikor futott a Kaland, Játék, Kockázat sorozat (ugye ismeritek, mekkora könyvek voltak) abban reménykedtem majd egjelenik Star Warsos sorozat is...de nem

Nem elérhető Recsi

  • Fejvadász
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2880
  • Karma: +32/-0
  • Nem: Férfi
    • Hálózsák
Star Wars
« Válasz #140 Dátum: 2004. Október 03., 19:23:03 »
Idézet
Régen volt egy Robur nevű magazin, abban is írtak a csillagokról, meg Alain Dean Foster regényét is közölték, amihez volt szerencsénk magyarul képregényben is.
Igen, a Robur, mekkora király volt! A Jedi kristály (Splinter on the mind's eye) megjelent a Semicnél ill könyvben is Erőpróba címen.

Idézet
Hú, tényleg! 8 ft volt és a Bástya mozi mögött volt! Nekem is volt vagy 120 belőle!
Én Sopronban vettem, de gondolom u.a.. Mindegyikre egyforma SW logo volt ráfényképezve.
A hősidők. Nem volt ám video, DVD pláne net meg P2P. Még számítógép sem volt (személyi)...nosztalgiázgatok
Vesszen a Birodalom!

Nem elérhető regnar

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1404
  • Karma: +0/-0
Star Wars
« Válasz #139 Dátum: 2004. Október 03., 19:14:26 »
Jó akkor nem értettétek az árnyalt humort...nem azt kérdeztem van-e, hanem HOL VAN??????  

Ha már a gyűjtésnél járunk. Én is korán kezdtem, van minden: kártyanaptár, rágóspapír, volt egy olyan rágógumi amiben 4 golyórágó volt és a hátulján meg híres filmhősök, közöttük SW is.. be is vannak scannelve, majd megosztom veletek, csak nem tudom hogy a búsba lehet feltenni vmit a netre, hogy onnan vissza tudjam tölteni. Meg PEZes adagolók, meg makettek, és van amerikából két relikviám: az egyik egy LANDO Calrissian borító gyűjtőknek kiadva, lefűzhető formában, a másik a special edition képes forgatókönyve nagyformátumu keménykötésű kiadásban...érdekessége hogy kimaradt belőle egy mondat, amikor Luke és Obi van az EPIV-ben figyelik Mos Eisley-t és Obi azt mondja mos eisley az űrkikötö a galaxis söpredéke...stb... Szóval minden benne van kivéve ezt a mondatot. érdekes. Persze vannak Képregények is  Régen volt egy Robur nevű magazin, abban is írtak a csillagokról, meg Alain Dean Foster regényét is közölték, amihez volt szerencsénk magyarul képregényben is. Meg van néhány TOPS kártyám is a teljesség igénye nélkül, meg Star Wars GAlaxies kártyám is.

Nem elérhető kaine

  • Hulk
  • *****
  • Hozzászólások: 1182
  • Karma: +3/-2
Star Wars
« Válasz #138 Dátum: 2004. Október 03., 19:13:40 »
Idézet
Volt itt egy játékbolt, ahol 8 ért lehetett kártyanaptár nagyságú képeket venni.
Hú, tényleg! 8 ft volt és a Bástya mozi mögött volt! Nekem is volt vagy 120 belőle!
Idézet
A Csillagháborúsra emléxem. Abban mintha Thripio még kezdetleges lett volna, nem? Meg egy rohamosztagos mintha slaggal spriccelne.
Nem, az egy későbbi cikk volt. A Csillagháborús két teli oldal volt egyetlen kép nélkül. Nemcsak a SW-ról volt benne szó, hanem egyéb sci-fikről is, ha jól tévedek.

Nem elérhető Gorgonita

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1547
  • Karma: +10/-4
  • Nem: Férfi
Star Wars
« Válasz #137 Dátum: 2004. Október 03., 19:03:54 »
Ha jól tudom a Luke Leia párbeszédet végül is nem változtatták meg, mert annak is lesz oka, hogy Leia miért emlékszik érzésekre, Luke pedig miért nem az anyjukról.
 A Shadow 2 kérdést, pedig Recsi már megválaszolta. (Csak képregényben van, és az már nem olyan nagyívű, de nekem az is tetszik)

Nem elérhető Recsi

  • Fejvadász
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2880
  • Karma: +32/-0
  • Nem: Férfi
    • Hálózsák
Star Wars
« Válasz #136 Dátum: 2004. Október 03., 18:52:26 »
Idézet
teljes nagyalakú spirlá füzet volt teleragasztva Star Wars-os képekkel és cikkekkel,
Egy Interpress magazinban volt egy 2 oldalas cikk róla "Csillagháborúk" címmel.
Az van nekem is! Volt itt egy játékbolt, ahol 8 ért lehetett kártyanaptár nagyságú képeket venni. Meg persze beszereztem az öszes újságot amiben volt SW. Mikor a Birodalom megjelent, még nők lapját is vettem! A Csillagháborúsra emléxem. Abban mintha Thripio még kezdetleges lett volna, nem?
Meg egy rohamosztagos mintha slaggal spriccelne.
Idézet
Miért van Shadows 2 is???
Regnar: Tessék elolvasni rendesen a Shadows bevezetőjét!
« Utoljára szerkesztve: 2004. Október 03., 18:54:16 írta recsi »
Vesszen a Birodalom!

Nem elérhető kaine

  • Hulk
  • *****
  • Hozzászólások: 1182
  • Karma: +3/-2
Star Wars
« Válasz #135 Dátum: 2004. Október 03., 18:20:33 »
Idézet
Én 34 vagyok és nem.
Én 35 vagyok és én sem.
Idézet
Akkor az volt "A" Sci-fi film. Sok mindent nem engedtek be, max az Űrodisszeiát, meg az "Üzenet az űrből"-t (ha valakinek esetleg megvan értesítsen!!!  ).
Nekem megvan.    Mennyit kellett keresnem, mire végre egy bolhapiacon sikerült felvetetnem videóra!  
Idézet
Aztán megjelentek az első képek a folytatásról valamelyik Pajtás-magazinban
Emlékszem, már csak azért is, mert akkoriban nagy film gyűjtő voltam és minden cikket, képet eltettem a kedvenc filmjeimről és színészeimről, ami csak megjelent. Egy teljes nagyalakú spirlá füzet volt teleragasztva Star Wars-os képekkel és cikkekkel, közte egy olyannal, amiben legelőször volt szó Mo.-on a filmről! Egy Interpress magazinban volt egy 2 oldalas cikk róla "Csillagháborúk" címmel. Akkor még csak épp elkészült Amerikában a film (hozzánk csak 3 évvel később jutott el). Tudom, hogy ma az a füzet egy csomót érne  , de odaadtam az akkori barátnőm nővérének, mert nagyon tetszett neki Harrison Ford és az meg tele volt vele.   Ja, az úgy jön ide, hogy abban benne volt az a pár kép, amit az eljövendő részekről mutattak a pajtásban. Én egy olyanra emlékszem belőle, mikor egy cápával küzd azt hiszem Luke búvárruhában.

Nem elérhető regnar

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1404
  • Karma: +0/-0
Star Wars
« Válasz #134 Dátum: 2004. Október 03., 17:52:38 »
Igen itt a lényeg. És felülkerekedve minden vélt és valós hibán élvezni kell az univerzumot, ha már egyszer rajongók vagyunk.

az érzés. Lényegében ez az ami a mai napig arra késztet, hogy olvassam az SW képregényeket, játszak a játékokkal olyan beleéléssel mintha ott lennék. Én sem vagyok már gyerek, de még mindig élvezek egy x-szárnyúban ülni virtuálisan és írtani a birodalmat.

Szóval nem az a lényeg, hogy tetszik-e ez,vagy az..a lényeg hogy Neked mit jelent.


Más:

Miért van Shadows 2 is???

Igen Dash űrhajója remek koncepció...tetszik,hogy az YT-1300-ast használták fel mintának, bár azóta nem vagyok vele kiegyezve, mióta a Rebell Alliance c. játékban berepültem vele a halálcsillagba.........50-edszer is.   valahogy mindig középre akartam vele állni, csakhogy a fülke az oldalán van...
Persze azért tetszik, a szerepjátékban mindig olyanom (Yt 1300) volt. Bár már évek óta nem játszottam. Játszott itt valaki SW szerepjátékot? Szépen indult, aztán a magyar valóság végzett vele. Valahogy elmaradtak a kiadványok.

Nem elérhető Recsi

  • Fejvadász
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2880
  • Karma: +32/-0
  • Nem: Férfi
    • Hálózsák
Star Wars
« Válasz #133 Dátum: 2004. Október 03., 16:45:13 »
Idézet
ezeket a filmeket gyerekszemmel és nem felnőtt fejjel kell nézni. Az igazi kérdés -szrtem -, hogy hihetünk-e felnőttként még a mesékben,
Xizort is szívesen látnám még intrikusként persze még a halála előtt, mondjuk a fiatal Thrawn ellenfeleként.
Szerintem ez a lényeg. Szentimentális    de így van, ezek a filmek hozzák ki belőlünk a valamikori énünket, a gyermeket. Fogadjuk el a hibákat, és adjuk át magunkat az élvezetnek amit egy SW film, könyv neadjisten egy képregény  
nyújt.

A Dark Horse most csak  ezeket az EP I-II-III érában játszódó történeteket nyomja, szerintem sokat kell még várni egy eredeti trilógia idejében játszódóra.
Vesszen a Birodalom!

Nem elérhető Gorgonita

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1547
  • Karma: +10/-4
  • Nem: Férfi
Star Wars
« Válasz #132 Dátum: 2004. Október 03., 15:36:31 »
Kaine!
 Igen, ezekben igazad van.
  Mark Hamill mesélte egy interjúban, hogy H.F. elkezdte szétfűrészelni a fából késült életnagyságú díszlet Falcont egy lombfűrésszel. A díszletezők beszélték le róla. Meg Lucas fülét rágta, hogy Solo halljon meg a Jedi-ben. Lucas viszont azt akarta hogy miután a többiek kiszabadítják megismerje a hálát, képes legyen egy ügyért harcolni, és ezért elnyerje méltó jutalmát, a hercegnő kezét.

 Mondtam is egy barátomnak hogy ezeket a filmeket gyerekszemmel és nem felnőtt fejjel kell nézni. Az igazi kérdés -szrtem -, hogy hihetünk-e felnőttként még a mesékben, a Jó győzelmében a Gonosz felett, vagy sem. De ebbe megint nem mennék bele, mert ez is messzire vezethet. Inkább maradok a felszínesebb témáknál: hajók, szereplők, bolygók, történések.

 Az Outrider (Dash hajója) nagyon tetszik. Birom ahogy forog a pilótatubus körül, miközben az ágyúi is forognak. Remélem írnak még sztorikat Dash-ra és Guri-ra a Shadow 2 után is, mert én még kinézek belőlük néhány jó kis kalandot. Xizort is szívesen látnám még intrikusként persze még a halála előtt, mondjuk a fiatal Thrawn ellenfeleként.

 Regnar!
 Ezeken kivűl is lesz még meglepetés annak, aki nem olvas előre spoilereket, és meg akar lepődni. Szerintem nagyon is ott vannak a jellemek, csak még sokan nem tudják hogy mindez hova vezet, mibe torkollik, ezért nem is tudják mit kell keresniük a szereplőkben.
 Kedvenc szereplőm. -ez mindig változik. általában mellékszereplő, akiben még látok kiaknázatlan lehetőségeket. Legutóbb Typho kapitány volt, most Dash és Guri párosa. De Luke személyisége jön be leginkább.
« Utoljára szerkesztve: 2004. Október 03., 15:43:41 írta Gorgonita »

Nem elérhető Recsi

  • Fejvadász
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2880
  • Karma: +32/-0
  • Nem: Férfi
    • Hálózsák
Star Wars
« Válasz #131 Dátum: 2004. Október 03., 15:23:39 »
Idézet
Én 28 vagyok. Régi rajongó. De én birom a JJ-t is, az ewokokat is.
Én 34 vagyok és nem. De, amikor először néztem a Jedit nem gondoltam ilyenekre. Az akkor maga volt a beteljesedés. Amikor 78-ban láttam a CsH-t, örökre megfogott, de gondolom ezzel sokan így vannak. Akkpr az volt "A" Sci-fi film. Sok mindent nem engedtek be, max az Űrodisszeiát, meg az "Üzenet az űrből"-t (ha valakinek esetleg megvan értesítsen!!!  ). Aztán megjelentek az első képek a folytatásról valamelyik Pajtás-magazinban (Talán Csillagszóró volt a címe?), ahol volt 3-4 kép az új részből. Hatalmas hülyeségeket írtak (pl a Thripio kép alatt kb ezt: a gonosz Dart Vader talpig páncélban jelenik meg), mégis rongyosra olvastuk a cikket, meg gülü szemekkel néztük a képet. Aztán jött a film, megnéztük....és még jobban bezsongtunk. Mi lesz Soloval? Tényleg Vader Luke apja. Mikor jön már a 3.(6.) rész? Aztán jött a Jedi és mindent vitt. Kaptunk egy filmben 2 történetet. Az egyikben egy kis nosztalgia, Tatuin ilyesmi. A másikban meg eldőlt a galaxis sorsa. Ráadásul 3 szálon! Na ez volt a csúcs. Kit érdekelt akkor, hogy Boba Fette egy pillanat alatt kiírjék a filmből, vagy a macik mindenkit lenyomnak?
De (és ez most nem csak a saját véleményem) amikor megjelentek az első trailerek az Ep. I-ről, jött ugyanaz a bizsergés, de amikor megnéztük a filmet, vegyes érzelmekkel jöttünk ki. Én már más szemmel néztem, mint anno 78-ban. Jó film, ha lenne gyermekem (azóta van  ) biztos elvinném rá, de EZ nem AZ. És szerintem soha nem is lesz. AZ volt a LEGENDA, ez meg egy a sok küzül.

Kaine jól beletrafált! izzik a SW topic  
« Utoljára szerkesztve: 2004. Október 03., 15:25:49 írta recsi »
Vesszen a Birodalom!

Nem elérhető kaine

  • Hulk
  • *****
  • Hozzászólások: 1182
  • Karma: +3/-2
Star Wars
« Válasz #130 Dátum: 2004. Október 03., 15:22:20 »
Idézet
a jedi felújításában már most bele kellett javítani Luke és Leia párbeszédébe.....
Mit írtak át?

Nem elérhető regnar

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1404
  • Karma: +0/-0
Star Wars
« Válasz #129 Dátum: 2004. Október 03., 14:43:03 »
Gorgonita:
igaz, de ezt amúgy is tudjuk...ezt mindenki tudja, szóval én nem igazán érzem mindek kellene értelmet nyerni. hiszen tudjuk mi hova vezet, mi fog történni utána. Kibontja a jellemeket...jó rendben..de miért kell erre az utolsó (harmadik) rész utolsó fél órájáig várni? Nyilvánvaló hogy lesz tragédia, hiszen padmé gyerkeket fog várni, obi van és anakin pedig megküzd egymással...de ezt már kb 20 éve tudjuk. És ez a gond. Nem hiszem hogy újat tud majd mondani, vagy ha igen, akkor agyoncsapja, az eddig felépített történeti szálat, lásd a jedi felújításában már most bele kellett javítani Luke és Leia párbeszédébe.....

De szerintem, addig amíg nem láttuk felesleges (na jó nem felesleges, de erősen a találgatás szintjén vagyunk mindannyian) erről beszélgetni (nem használom a vita szót, mert szerintem itt azért mindenki vállalja a saját véleményét, csak ütköztetjük őket, de a jó viszony nem romlik). Szóval meglátjuk, hogy lesz, sajnos sok a hamis információ, még egyenesen a Lucasfilmtől is, mert félre akarják vezetni az embereket, hogy "majd nagyobbat szóljon" a dolog, de már régebben is ezt csinálták, szóval nem igazán lehet adni a hivatalos és nem hivatalos előzetes hírekre.

De ennyit a filmről, mint filmről...vissza a filmhez, mint történethez és képregényhez..

Azon gondolkodom, ha felszabadulnak a jogok az SW filmekre, melyik történetet lenne érdemes megfilmesíteni. Nekem bejönne a Shadows of the empire. Már akkor tetszett, amikor a játékkal játszottam. Aztán a regény és most a képregény. Szerintem ennek a történetnek van az egyik legnagyobb háttere, bár a Dark empire is szép karriert futott be, hiszen külön szerepjátékkiegészítőt is kapott anno a West End Games-től. Bár ezekkel az lenne a gond, hogy az eredeti szereplők szerepelnek bennük és hát igencsak régen volt már 1977-83. Szóval másokkal meg nem lenne az igazi.

Meg ha kedvenc karaktereknél jártunk az előbb...nekem - jó persze ki ne akart volna Han Solo lenni - a kicsit kevesebbet szerepelt, de nagyon meghatározó és erőteljes karakterek a kedvenceim pl Piett admirális, Wedge, Boba Fett(bár neki sikerült kitörnie a "homályól" és az egyik nagy kedvenc lett)

Kedvenc jármű a birodalmi csillagromboló. Tényleg fenyegető, alattomos, de mégis tekintélyt parancsoló. De a Slave 1 is tetszik. Vadászhajóban Tie - vadász. (a normál ) Szárazföldi egységben : Birodalmi lépegető At-St. (ezek persze csupán a filmek alapján, az egyéb történeteket most nem vettem figyelembe)

Ha azokat is figyelembe veszem, akkor szereplő Thrawn admirális, űrhajó Outrider (Dash Rendar hajója a Shadows-ban), vadászgép: Tie vadász szárazföldi jármű: Lando suhanó jaktja.

Nem elérhető letsgo

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 417
  • Karma: +0/-0
    • http://www.halozsak.ini.hu
Star Wars
« Válasz #128 Dátum: 2004. Október 03., 14:35:41 »
Idézet
Most lehetne sorolni, hogy mi az ami zavaró...pl hova lesz majd a nagy technikai fejlettség..hova tűnnek huszonegynéhány év alatt az űrhajók, a karakterek akiik eddig meghatározták a történetet...ez a gond..mert a régi trilógiában (csillagok, birodalom, jedi) velük már nem találkozunk.
Regnarral én teljesen egyetértek. Lucas tényleg elég súlyos hibába esett azzal, hogy elöször a 4,5,6 részeket készítette el, pedig szerintem ő is gondolhatta volna, hogy mikorra oda ér, hogy forgathatja az elöző részeket addigra már a technika is javulni fog (nem is kicsit). Hiszen Lucas története alapján a 4,5,6 részekben minden sokkal feljetebb és minden modernebb, mint az 1,2,3 részekben. Hol ott pont a fordítottját láthatjuk a képrenyőn. De ez már így van és ez ellen nem tudunk semmit tenni.

Nem elérhető kaine

  • Hulk
  • *****
  • Hozzászólások: 1182
  • Karma: +3/-2
Star Wars
« Válasz #127 Dátum: 2004. Október 03., 13:21:17 »
Gorgonita: teljesen egyetértek veled, tényleg nem lehet egyező a véleménye mindenkinek és ezzel nincs is semmi baj.    Ettől jöhettek létre a fórumok.
Az új részeknél az a baj velünk, régi rajongókkal (bevallom sose voltam igazi SW rajongó, de mindig tetszett a film), hogy felnőttünk közben. Amikor az első 3 rész készült, gyerekek voltunk és elvarázsolt minket, lenyűgözött a történet. Aztán felnőttünk és most a technikai és folyamatossági hibákat látjuk csak és komolytalannak érezzük az új részeket, holott ez már nem nekünk szól, hanem a következő generációnak. A fiatalok ugyanúgy élvezik, mint mi akkoriban és alighanem az akkori idősebbek ugyanúgy látták a hibákat és kliséket a régi részekben, ahogy mi a mostaniakban. Mint ahogy kiderült, hogy például Harrison Ford is többször ott akarta hagyni a forgatást, mert annyira nevetségesnek érezte az egészet. Állítólag egyszer még a Milleneum Falcon makettjét is összetörte dühében!  

Nem elérhető Gorgonita

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1547
  • Karma: +10/-4
  • Nem: Férfi
Star Wars
« Válasz #126 Dátum: 2004. Október 03., 12:56:07 »
Regnar! Nem akarok ep3-as spoilereket ellőni -van ennek is topicja az starwars.hu-n, de Anakin, Obi és Padme kapcsolata egy olyan személyes tragédiába fog torkolni, ami nagyon is kibontja a jellemeiket. Amíg nem olvastam a spoilereket nekem is voltak fentartásaim, azóta nincsenek. Sok minden értelmet nyer még a hátralévő filmben.

Nem elérhető regnar

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1404
  • Karma: +0/-0
Star Wars
« Válasz #125 Dátum: 2004. Október 03., 12:39:17 »
Teljesen egyetértek Gorgonita-val. Ez nem más mint mese. Saját magunknak rontjuk el, ha állandóan a hibákat keressük benne. Én szerencsére elég jól el tudomvonatkoztatni azt amikor beleélve magam végignézem újra és újra, valamint azt amikor kicsit filmes szemmel szemlélem és a ki nem javított hibákat keresem. DE ha ezt valaki nem tudja elválasztani egymástól, az maga öli meg a saját élményét.


Igen a birodalom sötét. De ez egy trilógiánál már csak így van. Előhang, kibontás (bonyodalom) és megoldás. A birodalom feszült, sötét és komor. Lehangoló. Igazából zavaróan sötét, de pont ez teszi azzá, ami. Itt teljesedik ki a karakterek jelleme. Lucas egy teljes filmet szentelt annak, hogy jobban megismerhessük, kit mi motivál. A Jedi már "csak" elvarrja a szálakat. sokkal "könnyedebb", mint az előző részek, de hát nem is lehet mást várni a befejezéstől. Lucas nagyon jól csinálja a birodalomban és a jediben,hogy szétválasztja a szereplőket. Nem együtt élik meg a történéseket, így nagyobb teret kap az egymás iránti elkötelezettség, valamint egyénileg is tudnak fejlődni a történet során. Mert talán a CSillagok trilógia a legjobb példa a jellemfejlődésre, és ez az a dolog, ami hiányzik az új részekből. nincs húzó karakter. Nincs egy Han Solo, vagy Lando Calrissian. Ők teljes jellemátalakuláson mennek át a filmek során, annak minden nehézségével és szépségével. Az új részekben előre generált karaktereket kaptunk, akik csupán azt teszik amit tenniük kell. Nem fejlődnek. Nem akarnak többek lenni, mindenkinek megvan a helye és ott is marad. A jó - jó a gonosz-gonosz. sablonosak a karakterek (jó persze anakinnal próbál valamit Lucas, de nem az igazi.)

A legnagyobb baj nem az hogy lettek új részek. az a gond, hogy lucas nem tudta összekapcsolni őket a régi részekkel. nem előzményt csinált, hanem különálló részeket. És most a régi részeket próbálja hozzájuk igazítani. Most lehetne sorolni, hogy mi az ami zavaró...pl hova lesz majd a nagy technikai fejlettség..hova tűnnek huszonegynéhány év alatt az űrhajók, a karakterek akiik eddig meghatározták a történetet...ez a gond..mert a régi trilógiában (csillagok, birodalom, jedi) velük már nem találkozunk. Komoly hibának és elrontott koncepciónak érzem az új részeket. Nem akarok senkit bántani...nyugodtan lehet őket szeretni, most csak filmes szemmel nézem a dolgot...én is megnéztem őket rengetegszer. Vannak bennük jó dolgok, de sem hangulatukban, sem cselekményszövésükben nem hasonlítanak az eredeti trilógiára. Pontosabban azoknak pontos másait próbálta Lucas elkészíteni. Hasonlítsuk össze az EPIV-et és az EPI-et. mindegyikben feltűnik egy ifjú, akiben megvan az erő...elkerül messze az otthontól, elkezdődik a kiképzése, jönnek a gonoszok, végén csata és felrobbant valamit....zavaró, legalábbis engem zavar ez az ötlettelenség.

Persze mégegyszer hangsúlyozom ez az én véleményem, senkit nem akarok bántani, én is rajongó vagyok, csak van néhány meglátásom.

Nem elérhető Gorgonita

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1547
  • Karma: +10/-4
  • Nem: Férfi
Star Wars
« Válasz #124 Dátum: 2004. Október 03., 12:31:38 »
Én 28 vagyok. Régi rajongó. De én birom a JJ-t is, az ewokokat is. És ismerek még azért pár ilyen öreg Gorgonitát. Amikor L. szereplőválogatást tartott az ep1-hez Liam Nelson-t és Ewan McGregort is a gyerekeikről kérdezte először. Mert elsősorban a gyerekeknek készül. Nem foglalkozik azokkal akik favorizálják a Birodalmat, vagy valami komorabbra vágynak. Azokat kerek-perec elküldte a Matrix-ot vagy a GYU-át nézni.

 A két tábor eleve mást akar látni, nem hiszem hogy ki lehetne egyeztetni, akár a mi véleményünket is. Ellentétes alapokról vitatkozni ízlésről, stílusról (komoly vs. mese), világnézetről (Birodalom vs. Szövetség), filozófiáról (hatalomvágy vs. együttérzés) gyakran zsákutca. Volt is néhány rossz példa erre épp mostanság a starwars.hu idevágó topicjában. Lehet ugyan hogy épp mi találnánk meg a közös hangot, de inkább jellemző hogy az ilyen viták nem vezetnek sehova. Úgyhogy -tiszteletben tartva hogy neked más a véleményed-, én nem, is mennék bele mélyebben. Ideköhögtük a véleményünket mindketten, más témákban majd biztos egyetértünk.       Egyet meg nem.
« Utoljára szerkesztve: 2004. Október 03., 12:32:27 írta Gorgonita »