Szerző Téma: Star Wars  (Megtekintve 701039 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

Nem elérhető Spidáj

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1443
  • Karma: +0/-0
    • http://holnap
Star Wars
« Válasz #123 Dátum: 2004. Október 03., 11:52:02 »
Nah elolvastam a birodalom árnyai 2-t
Nagyon jó.
Az első nem tetszett de ez a 2. rész már jó.
Bár a végtelen lehetőségben több fnatáziát láttam, ezeket is mindet el fogom olvasni  
Gratula hozzá a Recsi/Galen duónak



...the dark armies then will come, when the SUM is 41

Nem elérhető kaine

  • Hulk
  • *****
  • Hozzászólások: 1182
  • Karma: +3/-2
Star Wars
« Válasz #122 Dátum: 2004. Október 03., 10:45:28 »
Idézet
A szőrmókok ismerték a terepet, voltak csapdáik ( tehát terveik is voltak már előre), a falujukat védték hódítókkal szemben.
Ez eddig oké, na de parittyákkal páncélosok ellen? Meg lépegetők ellen, hogy a lézerpisztolyaikat ne is említsem? De különben nem az volt a baj velük, hogy lehetetlen lett volna győzniük, hanem az, ahogy olyan Disney-szerűen előadták őket. Ugráltak, újjongtak, tényleg, mint egy gyerekmesében. Márpedig a Star Wars első két része (4, 5) igazi sci-fi volt kicsit mesébe szőve (szőke lovag).
Jar-Jar pedig tényleg csak a kisebbeknek tetszett, minden régebbi rajongó utálta.
Emlékszem mikor bemutatták a filmeket, mindig a Csillagok Háborúja volt a jobb, a Birodalom a gyengébb. Aztán ahogy nőttünk, úgy jöttünk rá, hogy az a jobbik.    Sokkal sötétebb volt és bulisabb.

Nem elérhető Spidáj

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1443
  • Karma: +0/-0
    • http://holnap
Star Wars
« Válasz #121 Dátum: 2004. Október 03., 10:06:27 »
Én 11 voltam mikor láttam az elsőt, max 12.
És elötte láttam a 4,5,6-ot
Akkor még tetszett az első.
Most sincs vele bajom.De nem illik a 4,5,6 hoz.
A 2. rész 1enesen gáz.(1edül a végén a csata tetszik, + mikoraz anyját +találja  a gázálarcosok sátortáborában)
Mostanában megnéztem mind2-t de már csak Natalie Portman miatt.
És a 3. tuti +nézem hogy teljes l1en a kép, de utána már tuti csak N.P- miatt nézném +.
Ha 1általán beleteszik.
Ha nem akkor szerintem már csak vérbeli fanatikusok nézik meg.
Kicsit elfogult vagyok ...  



...the dark armies then will come, when the SUM is 41

Nem elérhető letsgo

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 417
  • Karma: +0/-0
    • http://www.halozsak.ini.hu
Star Wars
« Válasz #120 Dátum: 2004. Október 03., 09:58:13 »
Idézet
(bocs letsgo, nem akarlak bántani a korod miatt,távol álljon tőlem, hiszen kedvellek, és a munkádat is  ) de tény hogy hiába látod felnőttebben a világot, mint a korosztályod, azért benned amikor bemutatták az epI-et még sokkal jobban élt a gyermeki én, mint mondjuk bennem

Ebben teljesen igazad van Regnar hiszen amikor bemutatták a SW 1-et akkor én még csak negyedikes voltam ha jó számolom akkor kb olyan 10 éves lehettem. És ráadásul az volt az első SW filmem amit a tilógiából láttam. És csak jóval később láttam a 4; 5; 6 részt.

Nem elérhető Gorgonita

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1548
  • Karma: +10/-4
  • Nem: Férfi
Star Wars
« Válasz #119 Dátum: 2004. Október 03., 08:55:59 »
Gyerekkorban rajongunk, később kritizálunk, még később belátjuk hogy a fantáziairodalom is a szórakoztatóipar részévé vált, és ennek számos anyagi vonzata is van. Szerintem az tudja igazán élvezni, aki nem veszi véresen komolyan. Annak belefér JJ vagy a tarzanos poén is.
 Egybként meg lehet, hogy nem is tarzanüvöltés volt, csak a rajta csüngő ewokok valami kényes pontba kapaszkodtak meg.      A legjobb ha megidealizáljuk magunknak az ilyesmit. Mondjuk wookie csatakiáltás volt. Vagy azt akarta hogy az üvöltés és a puffanás után kinézzen a tüzér a zsilipen, hogy mi lehetett ez.

 Persze nem akarok én minden kis hibát megvédeni, de szerintem jobb elsiklani az ilyesmi felett. Szvsz ahhoz hogy felhőtlenül élvezzük a filmeket el kell elfogadnunk, hogy az SW inkább mese mint sf. Mint ahogy a szórakozás kedvéért azt is elfogadjuk hogy vannak Jedik, vagy az X-men-ben mutánsok, vagy egy Garfield nevű macskának gondolatai.
 A lényeg hogy a hatalomvágyról és együttérzésről szőtt tanmese értékei eljutnak-e a célközönséghez? Mert Lucas mindig is a gyerekeknek tervezte a sztorit. Az első forgatókönyvázlatok elejére 75-ben egy Sir Arthur Conan Doyle idézet került. "Néked szól e történet, Légy fiatal vagy agg, Ha él még gyermekéned Mesém örömet ad."
 Persze van itt marketing is ezerrel   , de azért szvsz Lucas még nem tért le a helyes útról. Legalábbis ami a filmeket illeti. A könyvek-képregények sajnos már nagyon futószalagon jönnek, és mindig ugyanazokkal a főhösökkel. De ez már másik téma, és már így is sokat szövegeltem.

Nem elérhető regnar

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1404
  • Karma: +0/-0
Star Wars
« Válasz #118 Dátum: 2004. Október 03., 07:25:31 »
Sziasztok.

Recsi:
Köszönöm a hozzám intézett jó szavakat..

És igen..nos valóban van némi handíkeppem...mert hát ugyanis..szóval...művészettörténetet tanítok, és már anno is művészeti tagozaton érettségiztem grafikából. De persze ez nem azt jelenti hogy annyira értenék hozzá,meg most erre olyan büszke lennék. Szerintem itt az egyéni vélemény fontos, nem a hozzáértés, hanem a meglátás, és az érzés amit egy egy kép, képregény kivált az emberből. Hiszen mindenki máshogy látja őket, van olyan amit te nem látsz és más hívja fel rá a figyelmed, van olyan amit te látsz.
 Szóval a képregény mint vizuális kifejező eszköz mindig is nagyon közel állt hozzám, már kisgyerek korom óta.

És igen építő jellegű, a kritika nem az egyénnek a "rossz" munkáját emeli ki, csupán személyes meglátás, és vélemény. Igazad van, csak az nem aki nem      Miért is szólnék rosszat azokról, akik SW képregényt adnak ide a szemem elé?   (ez nagyon behízelgő volt?)  

Ewok hozzászólás:

Nos az ewokokkal semmi bajom, soha nem gondoltam őket apró plüssmacinak, bár azért néha elgondoltam wookikkal a történetet  

Szerintem az ewokok, már egyfajta reklámfogás, hiszen plüssállatként a megcélzott gyerek korosztály felé elég jól értékesíthető lett.
És jar jar is ilyen...a gyerekeknek készült (bocs letsgo, nem akarlak bántani a korod miatt,távol álljon tőlem, hiszen kedvellek, és a munkádat is  ) de tény hogy hiába látod felnőttebben a világot, mint a korosztályod, azért benned amikor bemutatták az epI-et még sokkal jobban élt a gyermeki én, mint mondjuk bennem,((persze ez nem azt jelenti, hogy nem érzem magam még mindig gyereknek...sőt  )) én kicsit kritikusaban néztem Jar Jar-ra. De az igaz, hogy mindegyik filmben megtaláljuk azokat a szereplőket akik oldják a feszültséget. Nagyon fontos egy kalandfilmnél, hogy a néző ne folytonos feszültségben élje meg a történetet...a robotok, ewokok egyes jelenetei, aztán Jar jar mind ezt a célt szolgálják. Perzse itt most szigorúan a filmről beszélek, magáról a filmről, a történetben persze más a szerepük. (pl a Die Hard trilógiában is sok a poén, meg a halálos fegyver részeiben is. Ezzel oldják a nézőben a felgyülemlett feszültséget. fontosak a poénok, hogy a néző ne görcsöljön, és megtörjék a kemény akciójelenetek sodrását)

Vissza ewokokhoz.Szóval eddig szerettem őket, de amióta kiprbáltamaz SW Battlefront -ot azóta hát... endor holdon nem igazán nyerő egyedül kószálni egy csóró rohamosztival. nem mozog olyan gyorsan az egér, ahogy ezek jönnek   És ez a játék világít rá teljesen szerintem, hogy mi is érhette szegény birodalmiakat az erdőben. Tökéletesen el tudom már képzelni, hogy a magas fűtöl nem is látszik a kis szőrmők, aztán hirtelen van négy elűugrik és mér agyonköveztek. szóval az ewokok jók..tetszenek, jar jar már nem annyira, persze ez az én véleményem, másnak tetszhet.

Nem elérhető Recsi

  • Fejvadász
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2880
  • Karma: +32/-0
  • Nem: Férfi
    • Hálózsák
Star Wars
« Válasz #117 Dátum: 2004. Október 03., 00:48:31 »
Idézet
Chewie lépegetője is sokat számított a meglepetés szempontjából.
Azé a Johnny Weismülleres Tarzan-üvöltést kihagyhatták volna. (lehet, hogyCsubi is azon nőtt fel?)
Vesszen a Birodalom!

Nem elérhető Gorgonita

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1548
  • Karma: +10/-4
  • Nem: Férfi
Star Wars
« Válasz #116 Dátum: 2004. Október 02., 22:12:38 »
Én ewok párti vagyok, és JJ-vel sincs semmi bajom.  A szőrmókok ismerték a terepet, voltak csapdáik ( tehát terveik is voltak már előre), a falujukat védték hódítókkal szemben. Chewie lépegetője is sokat számított a meglepetés szempontjából. Nem az egész Birodalmat nyomták le, csak egy légiót csaltak csapdába. A felkelők legjobb osztagának segítségével.
 R2 és C3PO párosa is eléggé meseszerű, és ők ott vannak a kezdetektől. De azért voltak ewok áldozatok is, és Naboo-n is estek el gungák. Csak nem ez volt kihangsúlyozva.

 Eredetileg a wookiek a 9. epizódban lettek volna, Coruscanti trónteremmel, de második Halálcsillag nélkül. Aztén amikor L úgy döntött hogy csak 6 ep lesz, rövidebbre fogta és a DS2-höz már kelett egy felderítetlen hold is, ahol a Birodalom titokban építkezhet.
 De persze volt marketing is a döntésben. Az ewokokhoz csak feleannyiba került a díszlet meg a kosztüm.De ami késik nem múlik. Az ep3-ban már futotta a wookikra is.  
« Utoljára szerkesztve: 2004. Október 02., 22:28:39 írta Gorgonita »

Nem elérhető letsgo

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 417
  • Karma: +0/-0
    • http://www.halozsak.ini.hu
Star Wars
« Válasz #115 Dátum: 2004. Október 02., 21:12:04 »
Star Warsról: Az Ewokkal nekem az elején nem volt semmi gondom, de most, hogy így említetéttek, hogy az ewok plüss maci elrontják a SW hangulatát, hát ebben van valami. Az tény, hogy egy sereg kis macik akik szerintem békés teremtmények és ráadásul az ember térdéig se érnek fel letudnak győzni egy sereg képzett és felfegyverzett rohamosztagosokat... hát az elég furcsa dolog. De ahogy Recsi mondta elkell fogadni őket.

Jar Jar: Én nem értek egyet kaine-nel. Szerintem Jar Jar jó szereplő és bele is illik a történetbe. A bénaságával beszédével és a stílusával szerintem Jar Jar úgy jó és ott jó ahogy van. Else tudnák képzelni egy másik szereplőt Jar Jar helyett. De ez az én véleményem.

Nem elérhető kaine

  • Hulk
  • *****
  • Hozzászólások: 1182
  • Karma: +3/-2
Star Wars
« Válasz #114 Dátum: 2004. Október 02., 20:43:17 »
Szerintem Jar-Jar vágta haza a Star Wars francise-t.

Nem elérhető Recsi

  • Fejvadász
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2880
  • Karma: +32/-0
  • Nem: Férfi
    • Hálózsák
Star Wars
« Válasz #113 Dátum: 2004. Október 02., 20:39:31 »
Idézet
Ti melyikhez tartoztok?
Hát igen, aranyosak, meg biztos sok plüss Ewok elkelt, de nem. Képzeld el a Birodalom Visszavág hideg kék színei mellett egy Ewok  
Szóval Lucas aszongya eredetileg vukik  lettek volna , de félbevágta őket.  mineK????
Egy csapat vukiról el tom képzelni, hogy lenyomják a rettegett (emlékeztek a CSH nyitójelenetére, amikor benyomulnak?) rohamosztagosokat.
De most már mindegy, a legenda részévé váltak, el kell fogadni, ahogy JJ-t is.
Vesszen a Birodalom!

Nem elérhető kaine

  • Hulk
  • *****
  • Hozzászólások: 1182
  • Karma: +3/-2
Star Wars
« Válasz #112 Dátum: 2004. Október 02., 20:31:41 »
Na akkor a kérdés: EWOK MACI vagy sem?
A Jedi Visszatérről kétfelé oszlanak a vélemények. Az egyik szerint "milyen aranyosak voltak az Ewok macik, tök jópofák voltak, stb.", a másik szerint pedig "pusztuljon minden Ewok maci!"  
Szóval a másik csoport szerint az első két rész tök jó sci-fi volt, míg a harmadikból egy gyerekfilmet csináltak ezzel, teljesen elrontották a sorozatot. Nagyjából olyan a visszhangjuk, mint most Jar-Jar-ral.
Ti melyikhez tartoztok?
Én nem árulom el nyíltan, de egyet mondhatok:
HALÁL MINDEN EWOK MACIRA!!!!!!!!!    

Nem elérhető Gorgonita

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1548
  • Karma: +10/-4
  • Nem: Férfi
Star Wars
« Válasz #111 Dátum: 2004. Október 02., 15:29:12 »
Igen, én olvastam a könyvet, és játszottam a játékot is. Érdekes, hogy amíg a könyvben és a képregényben Dash lelép a hajójával a Gall-i csatából, addig a játékban a felszínen próbálja elkapni Fett-et. Így nekem már nem is tűnik olyan kalmárléleknek. A Hildebrandt fivérek illusztrációs albuma is hozzátesz a sztorihoz.
 Maga a történet nem olyan nagy durranás. A könyv irója inkább az akcióra helyezi a hangsúlyt. A könyv előszavában is játékuniverzumnak nevezi az SW-t. Eredetiséget, pláne mondanivalót kár lenne keresni benne, de szórakoztató, fordulatos, és jók az új karakterek -Xizor, Guri, Dash, Vader ügynöke (Jinx?) és ez a robogós bandavezér is.

Nem elérhető Recsi

  • Fejvadász
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2880
  • Karma: +32/-0
  • Nem: Férfi
    • Hálózsák
Star Wars
« Válasz #110 Dátum: 2004. Október 02., 14:02:28 »
 
Idézet
A "Végtelen lehetőségek" kezdetben még igen, a végére viszont már egyáltalán nem tetszett.
Szerintem a végtelen lehetőségektől nem lehet állandó színvonalat várni, hiszen ki így, ki úgy gondolja az esetleges "lehetőséget". Az az igazság, hogy az I. része miatt kezdtem el egyáltalán képregényt fordítani, mert az véletlenül a kezembe akadt. (emlékszel Micho? 3x írtam be!). Azért is fordítottam le végig a sorozatot. Persze már alig vártam a végét, hogy jöhessen végre valami a "valódi" SW világból  
Idézet
Képek.. jelenleg rajzilag a kedvenceim között van a Star Warsok között...
De azért találtam benne: (hibát)...
Remélem nem gond, hogy most inkább kicsit kritikusra vettem a hangot...
Huh, Regnar...akkor lássuk:
Szerintem, te grafikus vagy! Vagy legalábbis tanultál ilyesmit. Ne tagadd!  
A borítóról szerintem még maga a festő sem tud ennyit. (max Galen   )
A kritikáid mindig építő szándékkel jönnek, úgy érzem. Hibázni meg csak az nem aki nem is, nem igaz?
A hibákat korrigáljuk, remélem a köv frissítésnél fel is kerülnek. Bocs, pedig 2 ember is ellenőrizte.
Továbbra is várjuk a hozzászólásaidat! akár + akár -, sokat segítettél eddig is!
Idézet
csak a képregényről van itt szó, vagy lehet a filmről is?
Kaine: mondjad, minden jöhet ami star wars!
Idézet
Egyszóval jól érzem magam itt
Regnar: Örülünk neked, a fentebb írtak miatt is!
Idézet
A legjobban a poénok tetszenek ebben a füzetben.
Gorgonita:Látszik, hogy a képregény azért lazább, mint a "komoly filmek" vagy a regények. Gizznél is megpróbáltam olyan (remélem nem sértek meg senkit!) b...kó parasztosra venni a szöveget. Szerintem ez illik hozzá. Kár, hogy az eredeti magyar fordításból elvesztek ezek a dolgok. Például Yoda sem az Oxfordi angolt beszéli a filmekben, csak a fordítás szerint. Így is jó, nem azt mondom, de eredetileg valamiért nem ilyen és mi nem azt kaptuk, ahogy ők akarták.
Idézet
Star Wars a Birodalom Árnyai: Nekem nagyon bejött.
Letsgo: Reméljük, mindenkinek. Ja, és akinek tetszett, a könyvet is tessék beszerezni! Mint már említettük ez NEM a könyv képregény-adaptációja!!!
« Utoljára szerkesztve: 2004. Október 02., 14:36:42 írta recsi »
Vesszen a Birodalom!

Nem elérhető letsgo

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 417
  • Karma: +0/-0
    • http://www.halozsak.ini.hu
Star Wars
« Válasz #109 Dátum: 2004. Október 02., 12:58:11 »
Sziasztok. Bocsi, hogy csak most írok. De ezt a két hetet tanulásra és képregény olvasásra töltöttem. És csak most végeztem vele.

Star Wars a Birodalom Árnyai: Nekem nagyon bejött. A történet CSÚCS SZUPER.
    Már az első résznél tudtam, hogy ez az új SW sorozat király lesz... Tök jó, hogy az eleje űrcsatával kezdődött.     Ráadásul ez az új szereplő ez a zöld bőrű fazon is király, habár amolyan földön kivülinek tünnik   , de... mindegy. A SW sorozatokba kellenek szerintem új figurák akik változatóságot hoznak be a sorozatokba... igaz ezt nem mi döntjük el.
Lényeg, hogy  éljen az új SW.

Nem elérhető Gorgonita

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1548
  • Karma: +10/-4
  • Nem: Férfi
Star Wars
« Válasz #108 Dátum: 2004. Október 02., 08:28:20 »
A legjobban a poénok tetszenek ebben a füzetben. Amikor Jabba benyögi hogy a mocikat kint kellett volna hagyni. Vagy amikor Chewie és C3PO beégetik Leiá-t. Remélem még nagyon sok SW-t lefordítotok!
     

Nem elérhető regnar

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1404
  • Karma: +0/-0
Star Wars
« Válasz #107 Dátum: 2004. Október 01., 18:04:41 »
Sziasztok

valóban jó lenne, ha többen lennének, mert tényleg gáz ami az sw.hu-n folyik. El is ment tőle a kedvem. Sajnos van a kemény fanatikus mag, akiknek semmit nem lehet mondani, mert az sw szent és sérthetetlen, és vannak azok akik szeretik az univerzumot, és találnak benne hibákat, és sok dologgal nem értenek egyet, de attól még nem utálják a dolgot. Csak ezzel arrafele nem lehet előhozakodni. Én szerény személyemben, nagyon szeretem a Warsot,és néha meg is kritizálom, semmi bajom az ún "fanatikus" rajongókkal, de úgy érzem itt találtam meg azt az SW információk adására és befogadására alkalmas helyet, ahol úgy érzem kultúrált körülmények között, nyugodtan vállalhatom a véleményem a dolgokról, legyen az jó, vagy rossz, és ha hülyeséget írok, akkor szólnak, de nem aláznak a sárga földig. Meg igazat megvallva az SW univerzum vizuális univerzum. Persze vannak jó könyvek is, de minthogy a filmek teremtették meg a mítoszt, így aztán úgy gondolom a képregény áll a legközelebb vizualitásában ehhez.

Egyszóval jól érzem magam itt, (remélem ez a kis szösszenet nem tűnik nagyon behízelgőnek, higgyétek el, ha valami nem tetszene azt is megírnám, de eddig csak jó dolgokkal és kölcsönös tisztelettel találkoztam itt az sw topicon, de igaznak érzem ezt az egész oldalra.)

Kaine:
Mi lenne az, felcsigáztál...

Nem elérhető Micho

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 4276
  • Karma: +35/-4
  • Nem: Férfi
    • http://www.halozsak.hu
Star Wars
« Válasz #106 Dátum: 2004. Október 01., 15:46:59 »
regnar:

fú, atomvéleményezés.. csak így tovább  
Galen most ment haza épp, de hétfőn biztos ráveti magát a topikra  Recsi meg dolgozik.  ( mindent tudok, én vagyok a Szemlélő

jó lenne már több SW (képregény) rajongó is beregisztrálna hozzánk, hogy ki tudjuk beszélni a témát, többen is. Csak Chavez bukkant fel mostanában. Az sw.hu fórumán is van SW képregények topik, de ami ott megy nagyon gáz, hónapok óta nem írtak semmi értelmeset a témában, sztem nem is érdekli őket igazán. jó lenne, pár fazon onnan értesülne erről a fórumról, és idejönnének dumcsizni. persze nem az OFF-királyok  

kaine:

nyugodtan hozd elő, ez nem csak képregény, hanem egyéb SW is, mint a cím mutatja  

"Once a scanlater, always a scanlater."

Nem elérhető kaine

  • Hulk
  • *****
  • Hozzászólások: 1182
  • Karma: +3/-2
Star Wars
« Válasz #105 Dátum: 2004. Október 01., 15:32:55 »
Mielőtt offolnék egy nagyot inkább megkérdezem: csak a képregényről van itt szó, vagy lehet a filmről is? Mert ha lehet, lesz egy témám, ami megosztja majd a Star Wars rajongókat!      Az én ismeretségi körömben már egy éve vitatkozunk ezen a témán!  

Nem elérhető regnar

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1404
  • Karma: +0/-0
Star Wars
« Válasz #104 Dátum: 2004. Október 01., 10:31:46 »
Sziasztok..

Itt az új hét, itt az új wars, és én ezt is elolvastam...

A borító. Huhh. kicsit meglepődtem. az első rész általam kedvelt, bár apró hibáktól nem mentes, de összeségében remek borítója után, most ez nagyon megdöbbentő. Zavaros, sötét, átláthatlan.Nem azt mondom hogy rosszabb, csak meglepett a két borító közötti ellentét. Persze azt elérték, amit akartak, vagyis nagyon lendületes a kompozíció, a színek és rajzok elmosódása remekül tükrözi a pillanat döbbenetét, és a képen szereplők reakcióját. a kép jól szerkesztett, igaz nics középre igazítva, de a megfelelő helyen hagyott üres térrel, (Boba fett előtt) , valamint a jobb oldali idegen magasságával és "tömegével" kompenzálták a kép összhangját. Az üres tér Boba Fett előt virtuálisan nem létezik, hiszen a szemlélő agyában már "zajlik az eseménysor" és az ott pontosan Fett helye, ha folytataja a mozdulatsor és szembefordul a két előtérben pisztolyt rántó idegennel. Szóval jól van ez megkomponálva...De nekem kicsit zavaró volt ez a "kuszaság". Ez a borító már nyilvánvalóan nem figyelemfelkelő célokra készült, hiszen már úgyis mindenki epedve várta a megjelenését, így nyugodtan elbújhatott a polcokon, nem volt szüksége harsány színekre. A formák - nyilvánvalóan a lendület ábrázolása miatt - nem letisztultak, és nekem gondom van a fényekkel is. Úgy látom, mintha a kép bal oldaláról a szemlélő látószögén túlról - ha egyenest viszonyítuk előnézet pontra kb 140-160 fokos szögből érkezik. De néhány helyen ott is világosak a dolgok ahol sötétnek kellene lennie. Pl Boba Fett jobb térdvédő és ball válla. A sisak árnyékban van de a válla már nem. Bár a sisak tetején, mintha több fényforrás megjelenését látnám, de akkor meg megint borulnak az árnyékok. Hiszen a sisak jobb felső részére a rajzoló egy "fénykört" rajzolt, ami beérkező fényt jelet, de akkor nem lehetne árnyékban a sisak azon oldala. bár ez a fényforrás a magyarázat a bal oldali váll fényességére, de a padló már sötét, pedig Fett nem árnyékolja mindenhol, és láthatjuk, hogy a fentről jövő fény erősen tükröződik a padlón, de ... szóval minden fényforrásnak megvan a helye, csak valahogy nem állnak össze egésszé. Ha egyenként vizsgálja őket az ember, akkor mindig talál olyat, ami nem illik bele a képbe. Most lehet hogy kicsit kukacoskodónak tűnök, de így látom. Szerintem egy borító nagyon fontos, ha nem az egyik legfontosabb eleme a képregénynek.


Képek.. csak a legmagasabb elismerő hangon tudok róluk szólni továbbra is. Nagyon szépen színezett, erőteljes kontúrok jellemzik. De nem akarom ismételni magam, a véleményem nem változott az előző rész óta, jelenleg rajzilag a kedvenceim között van a Star Warsok között.Még mindig nagyon tetszenek az árnyalat nélküli "tiszta" színek. Erőteljesek, markánsak. Élővé teszik a képregényt. Olyan képregényessé...


Beirás. A szokásos, remekül érthető mondatok, szép, nagy betűk, jól olvasható. De azért találtam benne:
002-03 oldal utolsó kép:
Jix szövege:

"Ó! Menjek és dolgozzak a dagadt srácnak? Passzol hozzám. Már rosszabbtól tartottam.     Nem sokkal rosszabbra persze..."

Nos ez a két utolsó mondat szerintem nem passzol össze. Vagy "nem sokkal rosszabbtól persze..." vagy "Már rosszabbra gondoltam." lenne szerintem a helyes, de ez az én véleményem.

002-07 oldal fentről második kép
Lando szövegében:

Megőlni - hosszú ő-vel van írva.

A hosszú Ű betű kicsit zavaros. csak most vettem észre. Nagyon egybefolyik a vesszőkkel, olyan mintha 0 lennevagyO betű pl
002-09 Bossk szövege :

" A tárgy együttműködés"

002-13 harmadik kép Dash szövege:
"mert amikor Fett hajója az űrkikötőben..."

002-20 második kép Lando szövege:
"birodalom által működtetett"


Remélem nem gond, hogy most inkább kicsit kritikusra vettem a hangot, a képregény erényeit illetően (főleg borító). Irhatnák oldalakat,hogy mi az ami tetszik benne, de akkor mindig csak ismételném önmagam. A hibák amiket a beírásban találtam, nos azokkal nem bántani akarlak benneteket, készítőket, mert tudom, hogy mennyi munka lehet benne, és nem lehet kikerülni apróságokat. Szóval ezek csak észervételek, a személyes véleményem, de még mindig és továbbra is nagyon örülök, hogy eljuttatjátok hozzánk a Wars képregényeket...azt hiszem ezt mondhatom azt itt levő wars rajongók nevében is.

Szóval összefoglalva:

Nem csalódtam a folytatásban, persze vannak apró hibái, de összeségében nagyon erős, kiforrott történet, amely méltán válik szerintem sok rajongó és eddig még csak szemlélődő kedvencévé, mind rajzilag, mind történetileg, és ne feledkezzünk meg azokról sem, akik magyarrul hozzák el hozzánk.
« Utoljára szerkesztve: 2004. Október 01., 10:35:36 írta regnar »

Nem elérhető Hamlet

  • Indiana Jones
  • *
  • Hozzászólások: 26
  • Karma: +0/-0
    • http://scriptorium.rpg.hu/
Star Wars
« Válasz #103 Dátum: 2004. Október 01., 06:49:07 »
Idézet
(ez a meghalni-a-fránya-hátirkéta-miatt szvsz a Jediben is elég gagyi!)

Nem halt meg. A páncél megvédte és kijött a Sarlaccból. Meg miért ne robbanhatna be a rakétája ? Persze Fett azért elég dörzsölt, ennyivel szerintem sem lehetett volna leszerelni, de a "berobbanással" nem volt gondom.

Persze, tudom, nem halt meg - regényekből/képregényből kiderül.
De ez szvsz nem mentség arra, hogy Lucas a filmben nevetséges módon iktat ki egy vagány (és nagyon erős) mellékszereplőt...


Idézet
A Birodalom titkai(??? magyarul is megjelent) sorozatot,

Itt melyik sorozatra gondolsz ?

Bocs, itt az Empire - Betrayal c. négyrészes sorozatra gondoltam (a magyar kiadás 36. és 37. száma). Nem tudtam megnézni a füzeteket, ezért keverhettem...
Ez, és a  John Ostrander által írt Republic-történetek (Sacrificle, Brothers in Arm, Double blind - a magyar kiadás 38. ill. 41. számai) számítanak nálam etalonnak, mind történetvezetés, mind látványvilág terén (nagyon bejön Jan Duursema és Dan Parsons stílusa!!!        )
Ehhez hasonló színvonalat vártam (volna) el a Végtelen lehetőségek-től is. Mert a lehetőség egy jó történetre tényleg adott volt, és itt-ott tán még sikerült is valamelyest (pl. Leia a Birodalmi pozícióban) megvillantani valamit. Összességében azonban gyengének éreztem a sorozatot - ami a benne rejlő Lehetőségeket nem aknázta ki igazán...  

Hamlet

Nem elérhető Micho

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 4276
  • Karma: +35/-4
  • Nem: Férfi
    • http://www.halozsak.hu
Star Wars
« Válasz #102 Dátum: 2004. Szeptember 30., 23:22:13 »
A témában felkerült az oldalra a Star Wars - A Birodalom Árnyai 2/6
"Once a scanlater, always a scanlater."

Nem elérhető Spidáj

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1443
  • Karma: +0/-0
    • http://holnap
Star Wars
« Válasz #101 Dátum: 2004. Szeptember 30., 19:59:19 »
Hát , jó letöltöm.
De ha vírus jön le...    
 
De hiszek neked, (magam sem tudom miért...  )



...the dark armies then will come, when the SUM is 41

Nem elérhető regnar

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1404
  • Karma: +0/-0
Star Wars
« Válasz #100 Dátum: 2004. Szeptember 30., 17:57:16 »
Köszi Micho. leszedtem, és akkor ha nektek bejön kipróbálom

Nem elérhető Micho

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 4276
  • Karma: +35/-4
  • Nem: Férfi
    • http://www.halozsak.hu
Star Wars
« Válasz #99 Dátum: 2004. Szeptember 30., 17:43:21 »
Idézet
Micho mi bajod regnarrral hogy a kazaa-val kinálgatod?
Azzal nem szabad csinálni semmit.
Már maga a progi is vírusos  
nos, tudatlan barátom, már évek óta létezik egy Kazaa Lite nevű progi, aminek az a lényege, hogy vírus/kémprogram/chaos  mentes!

feltettem neked meg regnar-nak, használjátok bátran, nekem sose volt semmi gondom vele.

Kazaa Lite letöltése
"Once a scanlater, always a scanlater."

Nem elérhető regnar

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1404
  • Karma: +0/-0
Star Wars
« Válasz #98 Dátum: 2004. Szeptember 30., 17:26:07 »
Sziasztok

Nos ezt a kazaa-t nem mertem kipróbálni,és úgy látom hogy van akinek nem jött be, persze ez nem azt jelenti hogy rossz, csak én is tartottam tőle egy kicsit. de dc-n sem találtam eddig.de nem adom fel, segít a sötét oldal

Nem elérhető Spidáj

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1443
  • Karma: +0/-0
    • http://holnap
Star Wars
« Válasz #97 Dátum: 2004. Szeptember 30., 14:01:37 »
Micho mi bajod regnarrral hogy a kazaa-val kinálgatod?
Azzal nem szabad csinálni semmit.
Már maga a progi is vírusos    Hát még ha töltesz is vele :  

Egyébként arról a lapról aminek a linkjét adta asszem Killjoy azon fenn van a film persze rossz minőségben: de szerintem az olyan gagyi hogy  ez nem nem rontja hanem  javítja a filmet    
Szerintem maradj a DC-nél.
Szerintem még az a legbiztonságosabb...



...the dark armies then will come, when the SUM is 41

Nem elérhető Micho

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 4276
  • Karma: +35/-4
  • Nem: Férfi
    • http://www.halozsak.hu
Star Wars
« Válasz #96 Dátum: 2004. Szeptember 29., 21:28:42 »
Idézet
De ha valakinek meglenne, akkor megnézném szívesen.
én pár hete elkezdtem letölteni őket, két részre volt vágva, darabja valami 150 MB, tehát elég rossz minőségű volt, amikor belenéztem töltés közben... így nem is folytattam. ha van vkinek jobb, akkor szóljon. addig is regnar, ajánlom a kazaa nevű progit, azzal keress rá.
"Once a scanlater, always a scanlater."

Nem elérhető regnar

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1404
  • Karma: +0/-0
Star Wars
« Válasz #95 Dátum: 2004. Szeptember 29., 20:01:54 »
Jól látom, hogy valaki látta a Holiday Specialt? esetleg meg is van valakinek? Én már régóta hajtom, de sajnos eredmény nélkül. Az hogy gagyi lenne?? IGAZ  

De azért wars. Persze Luke Skywalker kihúzott szemei, Leia hercegnő, a wookie-k, szóval sok helyen sok képet láttam már belőle.

De ha valakinek meglenne, akkor megnézném szívesen.

Nem elérhető Spidáj

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1443
  • Karma: +0/-0
    • http://holnap
Star Wars
« Válasz #94 Dátum: 2004. Szeptember 29., 16:07:58 »
Nekem leginkább a Jedi-sben Leia mesterlövész puskás jelenete tetszett.
Nagy mesterlövész-fan vagyok.
Egyik nagy kedvenc filmem az Ellenség a kapuknál.



...the dark armies then will come, when the SUM is 41