Szerző Téma: Star Wars  (Megtekintve 701011 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Nem elérhető Galen

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2272
  • Karma: +9/-0
Star Wars
« Válasz #63 Dátum: 2004. Szeptember 24., 08:43:49 »
regnar
Idézet
És a többi??? Csöpögjön csak az ember nyála, meg tapadjon a képernyőre.
Akkor tessék, itt van mind:
http://halozsak.tlof.hu/_mas/upload/galen/Forum/swm1.jpg
http://halozsak.tlof.hu/_mas/upload/galen/Forum/swm2.jpg
http://halozsak.tlof.hu/_mas/upload/galen/Forum/swm3.jpg
http://halozsak.tlof.hu/_mas/upload/galen/Forum/swm4.jpg
Szépek (bár nekem nem a kedvencem a Manga), de képzeljétek el a képregény viszont fekete-fehér. Pozitív viszont hogy baromi részletes. 4 szám, valamennyi cirka 80 oldallal.
regnar
Idézet
Hát igen...megmondom őszitén klónháborúk és egyéb mostanában futó semic nyalánkságok valahogy kimaradtak nekem... nem igazán kötött le.
Hát igen. Nem igazán a legjobb történetek, de azért fellelhető egy két gyöngyszem azért benne.

Chavez
Idézet
Örülök, hogy itt van élet, mert hát a K.net-en nincs nagy forgalom ebben a témában.
Na hát igyekszünk. Tessék erre a topic-ra átszokni.

Chavez
Idézet
A Redemption-t ugyan valaki már megcsinálta régebben, de rengeteg a hiba benne, és hát az előzmények ismerete nélkül teljesen érthetetlen.
Igen olvastam, meg is van. Hát az olyanra sikerült. Ha egyszer belefogunk a Tales-be akkor biztos, hogy az elejétől és valamennyi részt megcsináljuk.
« Utoljára szerkesztve: 2004. Szeptember 24., 08:46:03 írta Galen »

Az tuti, hogy azért nem fizetek, hogy kinyírják bazmeg.

Nem elérhető Chavez

  • Indiana Jones
  • *
  • Hozzászólások: 25
  • Karma: +0/-0
    • http://
Star Wars
« Válasz #62 Dátum: 2004. Szeptember 24., 01:54:50 »
Na csá!
Örülök, hogy itt van élet, mert hát a K.net-en nincs nagy forgalom ebben a témában.

A Tales Of The Jedi sorozatot én is ajánlanám honosításra, mert remek történetei vannak, és hát a később játszódó story-k többször is utalnak bizonyos szereplőkre, vagy eseményekre a TOTJ-ból. Exar Kun meg a legkirályabb Sith az egész SW univerzumban(sztem 100x nagyobb rohadék, mint Vader).Nekem még a rajzok is nagyon tetszettek, bár nem annyira profik, mint pl. a Republic sorozatban lévők. A Redemption-t ugyan valaki már megcsinálta régebben, de rengeteg a hiba benne, és hát az előzmények ismerete nélkül teljesen érthetetlen.

Szóval, ha valaki úgy gondolja, akkor HAJRÁ!

Nem elérhető regnar

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1404
  • Karma: +0/-0
Star Wars
« Válasz #61 Dátum: 2004. Szeptember 23., 17:12:09 »
"Na aki még nem látta japán változatban a hőseinket, azoknak itt a Jedi Visszatér Manga változatának első borítója."

És a többi??? Csöpögjön csak az ember nyála, meg tapadjon a képernyőre.

Komolyan mondom rosszabbak vagytok mint a drog. Az ember már nem tud meglenni nélkületek, mert mindig valami jó anyaggal etetitek  

Hát igen...megmondom őszitén klónháborúk és egyéb mostanában futó semic nyalánkságok valahogy kimaradtak nekem... nem igazán kötött le.

Nem elérhető Galen

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2272
  • Karma: +9/-0
Star Wars
« Válasz #60 Dátum: 2004. Szeptember 23., 15:49:59 »
Porthos
Idézet
Ha a 4 részesre gondolsz.

Azaz Porthos.    Az ezt követő időszakból nem is jelent meg comic, csak könyv.
« Utoljára szerkesztve: 2004. Szeptember 23., 15:56:22 írta Galen »

Az tuti, hogy azért nem fizetek, hogy kinyírják bazmeg.

Nem elérhető Spidáj

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1443
  • Karma: +0/-0
    • http://holnap
Star Wars
« Válasz #59 Dátum: 2004. Szeptember 23., 14:45:32 »
Én ismerem a CSubakka sztorit.
Ha a 4 részesre gondolsz.
Szerintem a legjobb ötlet.
Mindenki kedvence a szőrös vuki, a remek harcos, a legjobb másod pilóta.
És most 4 comicsban!!!!  
Bár a 4. rész vége...



...the dark armies then will come, when the SUM is 41

Nem elérhető Galen

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2272
  • Karma: +9/-0
Star Wars
« Válasz #58 Dátum: 2004. Szeptember 23., 12:03:45 »
Blixxxa
Idézet
Nos, én a Marvel féle első, eredeti kiadásra gondoltam, de jöhet majd a Dark Lovas is.

Megvan.Mármint a Marvel. 3*4 számban jött ki. Egy kicsit rosszabb a scan minősége (nem csoda, jó régi). Annál egy kicsit jobban neki kell feküdni a retusnak. Egyszer biztos, hogy sort kerítünk rá. Ezeket vétek lenne kihagyni.
De annyi történet van hogy csak na. És olyan jóóók.  Pl. Ki látta már a Chewbacca történetetet ? Nem egy vidám rész, de szerintem baromi jó. Vagy nekem a Tales-ek is bejönnek. Vagy ott van az Empire sorozatban a 14-es szám. Jaaaaj az a kedvencem. Mi történik Vader-rel az első halálcsillag felrobbanása után. Tudjátok amikor kipördül a koccanástól. Na szóval lesz mit nézegetni.

Idézet
Rossz kritikát meg mit lehetne írni nektek?
Lehet azért. Ha rajtam múlna többet szöszmötölnék az oldalakkal. (Mindjárt megszólal Recsi és Micho, hogy MÉG ENNÉL IS TÖBBET ?  )

regnar
Idézet
DE PL egyszer láttam a Tr*ll Bar***gban egy SW MANGA-t.
Na aki még nem látta japán változatban a hőseinket, azoknak itt a Jedi Visszatér Manga változatának első borítója.

http://halozsak.tlof.hu/_mas/upload/galen/swm.jpg

regnar
Idézet
Engem igazából az eredeti trilógia korában játszódó történetek érdekelnek, persze elolvasok mindent.
Ezzel hasonlóképpen vagyunk mi is Recsivel. A Klónháborúkat nem fogjuk erőltetni, arra ott a SEMIC. De mondjuk azért egy TALES OF JEDI azért becsúszhat ? Az nem a lázadás korszaka (25.000 évvel megelőzi azt) de nekem nagyon tetszik.
« Utoljára szerkesztve: 2004. Szeptember 23., 12:45:36 írta Galen »

Az tuti, hogy azért nem fizetek, hogy kinyírják bazmeg.

Nem elérhető regnar

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1404
  • Karma: +0/-0
Star Wars
« Válasz #57 Dátum: 2004. Szeptember 23., 12:01:21 »
Nekem mindegy melyiket, csak legyen..mert igazat megvallva, a kiegészítő történetek garmadája található mindenhol, de a forrás, az sajnos nem igazán. Nekem egyszer volt szerencsém egy Jedi részt látni, persze hiába futottam vele utólértek  , szóval be kell hogy valljam én még nem olvastam és nem láttam az eredeti trilógia képregény változatát, egyiket sem. Úgyhogy ha azt akarjátok hogy majd öregen így haljak meg, hát tessék...  
De azért reménykedem hogy fel fog tűnni itt a SW oldalon. DE PL egyszer láttam a Tr*ll Bar***gban egy SW MANGA-t. NO azt is megnézném, mert azért tizenx-ezer forintom azért nem volt rá    Vagy az EARLY Adventurest is megnézném...meg gondolom már gondoljátok hogy mit akarok én itten... de azért igény lehet rá      

Engem igazából az eredeti trilógia korában játszódó történetek érdekelnek, persze elolvasok mindent.


Nos igen, a ti munkátokkal eddig én is meg voltam elégedve, úgyhogy tovább a kitaposott úton, tudnám javasolni, ha nem lennék eléggé "csíra" még ehhez, hogy a mesterekhez intézzek ilyen szavakat.

No de komolyra. ha már lehet így feldobni történeteket, akkor nagyon megnézném a Thrawn trilógia befejező részét, ami ugye magyarul nem...Vagy ezerszer telefonáltam anno a kiadóba, hogy akkor lesz-e és ha lesz mikor, de egy enyhén unott, ugyanakkor erotius női hang (nyilván ő volt a titkárnő) folyton elirányított mindenhova és meguntam.

Jedi outcast nekem nagyon bejött. Mind a mai napig nyomon interneten is, bár a halál győzelem arányom egyenes arányban távolodik egymástól, a halál irányba  

De ha már játékoknál vagyunk akkor még mindig játszom a Rebell Assault 2-vel. az első rész sajnos nincsen meg....

De a favorit a Rebel Alliance. Remek story, nehéz és izgalmas küldetések. Emberek amikor a falconnal kilépek hipertérből és ott egész birodalmi flotta, meg szuper csillagromboló....hát az az egyik csúcspont. Meg az endori csata...

Lucas mini  

pontosan jellemzi a mostani helyzetet. Én nem vettem meg a DVD-ket. Elment tőle a kedvem. Pedig nagyon vártam,és amit mostanában megtudtam róla..szóval...nem ezt vártam.Szóval vétel nem lesz, inkább majd meglesz "valahogy"  
De ma nem dolgozom, és megnéztem a Jedi visszatért. Az EREDETIT. VHS-en. 95-ös kiadás. igaz hogy 4:3 meg szinkron de legalább a végén az igazi vader áll, a végső ünneplés zenéje még a régi...bár semmi bajom a 97-essel, de ez szerintem lágyabb és érzelmekkel telibb.

Nem elérhető Blixxxa

  • Batman
  • ***
  • Hozzászólások: 312
  • Karma: +0/-0
    • http://-
Star Wars
« Válasz #56 Dátum: 2004. Szeptember 23., 11:04:15 »
Nos, én a Marvel féle első, eredeti kiadásra gondoltam, de jöhet majd a Dark
Lovas is. Rossz kritikát meg mit lehetne írni nektek? Még ha fele ilyen jól is dolgoznátok, akkor is csak örülhetünk.
THIS IS NOT THE END
[img]http://halozsak.tlof.hu/_mas/upload/blixxxa/BlxHZS.jpg" border="0" alt="IPB Image" /]

Nem elérhető Galen

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2272
  • Karma: +9/-0
Star Wars
« Válasz #55 Dátum: 2004. Szeptember 23., 09:17:34 »
Ezt nézzétek meg:

http://halozsak.tlof.hu/_mas/upload/galen/Lucas.jpg

Körübelül szimbolizálja Lucas termékpolitikáját. (A kép a starwars.hu-ról származik)

Az tuti, hogy azért nem fizetek, hogy kinyírják bazmeg.

Nem elérhető Galen

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2272
  • Karma: +9/-0
Star Wars
« Válasz #54 Dátum: 2004. Szeptember 23., 08:48:04 »
Blixxxa
Idézet
Lenne egy kérdésem (kérésem) is. Nem tervezitek az eredeti triológia eredeti
képregényeit is honosítani?
regnar
Idézet
Először is teljes mellszélességgel Blixxxa mellett állok eredeti trilógia ügyben

Na hát kérdés, hogy melyiket szeretnétek ? Mert ugye annak idején a Marvel is kiadta a trilógiát, de 1997-ben a felújjításnál a DArk Horse is. Na melyik legyen MAJD ? Tudom-tudom mind a kettő.

regnar
Idézet
Szóval a borító.
Hát ez van. Ez már csak így sikerült náluk. Pedig a credit oldalból az derül ki, hogy ugyanaz a fazon rajzolta. Hát istenem neki is lehet egy rossz napja. VAgy lehet őt IS hajtották a főnökei.  

regnar
Idézet
A 004-01 es lapon, vagyis a borító utáni első oldalon egy kicsi hibát találtam, bár lehet hogy szőrszálhasogatás, de szerintem ez a mondat:

Na ez az én alkotásom. A vesszővel igazad van (azt hiszem), A mondat meg, hááát..... tény, hogy lehet tagolni. Figyelek majd jobban.

Idézet
A Felíratok viszont korrektek, azokban nincs semmi kivetnivaló. Jók, mint eddig.
Na és mit szólsz a vonalkódok eltüntetéséhez ?  


Idézet
No ez kicsit kritikusra sikerült, de mindezek ellenére még legalább sokszor
Az nem baj sőt. Szeretjük ám a kritikát.A jót is és a rosszat is. Szóból ért az ember.

Idézet
Most a jó dolgokról kevesebbet írtam,
Nem baj. Mondom, jöhet ám a rossz is. Legalább figyelünk rá legközelebb.

Killjoy
Idézet
És ami bosszantó: amit már rég tudtunk, nincs magyar szinkron (bezzeg a németeknél elhangozhat az a borzalmas mondat a Birodalomban, mielőtt Han Solot lefagyasztják, hogy "Ihlíbe dih!" "Ih vájsz!" Aki még nem látta, az képzelje el, BORZALMAS!!!!
Miért a "JÉDI RITTER" jobb ?   Mintha a torkán akadt volna valami. Vagy én még a Zorro-nál nevettem hatalmasat, amikor azt mondták "CORRO"  Hát mindent lehet mondani a német nyelvre, csak azt nem hogy szép.

A feliratos megjegyzésed csak megerősít abban, hogy ne vegyem meg ezt a kiadást.  Hogy lehetnek ennyire tahó bunkó segfejek ? Bezzeg a Blinky Bill-re mehet minden extra hiper szüper kütyü. Ezt meg leszarják. De melyik állat küldte ki ezt a feliratot is ? Vagy ezt ők magyarítják ott USA országban ? Nem hiszem, ezt valamelyik hozzáértő "szakértő" úr küldte ki. Hogy nem szakad rá a .......

Killjoy
Idézet
Minden megvan hozzá, hogy ez a játék visszahozza a Lucasarts megkopott dicsőségét.
Visszajött már az a Jedi Outcast-tel de persze már azt sem a Lucasarts csinálta, hanem a Raven.
« Utoljára szerkesztve: 2004. Szeptember 23., 09:00:00 írta Galen »

Az tuti, hogy azért nem fizetek, hogy kinyírják bazmeg.

Nem elérhető killjoy

  • Batman
  • ***
  • Hozzászólások: 349
  • Karma: +0/-0
    • http://halozsak.tlof.hu
Star Wars
« Válasz #53 Dátum: 2004. Szeptember 23., 08:45:05 »
Bár nem egészen ide illene, de én mégis ide írok. A tegnapi napon egyetlen betűt sem írtam a Photoshopba, egyetlen pixelt sem rajzoltam, mert egy kis csomagot bontogattam. Benne 4 DVD és 3 CD. A 4 DVD-n a trilógia három része és az extrák, a 3 CD-n pedig a SW Battlefront volt.

Tegnap csak a film első részére és a játékra jutott időm (így is éjfél után kerültem ágyba), így egyelőre csak ezekről tudok mondani pár szót.

Kezdjük a filmmel. Két szót tudok mondani rá: DÖBBENETES és BOSSZANTÓ.

Döbbenetes, hogy mit műveltek a képpel, a hanggal. Hihetetlen minőségi javulást értek el mindkét téren. Darth Vader "hörgése" még soha nem volt ennyire ott az ember mellett, a TIE vadászok dübörgése még soha nem volt ennyire "fülbemászó", a lézerkardok zümmögése pedig minden pillanatban arra készteti az embert, hogy az oldalához nyúljon a sajátjáért  A Tatooine ege még soha nem volt ilyen vörös amikor a két nap megy le. Utoljára az Indiana Jones trilógiánál tátottam ennyire a számat, hogy mire képes a modern technika. Gyakorlatilag mind a kép, mind pedig a hang, ahhoz képest, hogy lassan a 30-ik évéhez közeledik bármelyik mai filmmel felveszi a versenyt.

És ami bosszantó: amit már rég tudtunk, nincs magyar szinkron (bezzeg a németeknél elhangozhat az a borzalmas mondat a Birodalomban, mielőtt Han Solot lefagyasztják, hogy "Ihlíbe dih!" "Ih vájsz!" Aki még nem látta, az képzelje el, BORZALMAS!!!! ), na de mindegy, végülis nem a szinkron miatt szeretjük mi ezeket a filmeket. Viszont ami nagyon bosszantó, az a felirat. Az első 20 percben, mikor még annyira nem pörögnek az események, figyeltem rá, és több helyen is voltak helyesírási hibák, elírások és sok helyen volt, hogy két mondatból egy lett, vagy a mondat felét egyszerűen kihagyták a feliratból. (Igaz, így is értelmes magyar mondatot csináltak, de ha egyszer egy filmben elhangzik valami, akkor nem lenne baj, ha a felirat is többé-kevésbé visszaadná azt.)

Na, a lényeg: összességében óriási élmény volt, de azért a magyar kiadás negatívumai miatt csak 9-et kap nálam a kiadvány a maximális 10-ből.

Na és akkor most a Battlefront. Két szót tudok mondani rá: DÖBBENETES és BOSSZANTÓ.

Döbbenetes, mert az ember két perc alatt a naboo-i harcmezőn talája magát, vagy a caminoi viharban és TÉNYLEG olyan!!! Hihetetlenül megcsinálták. A víz, a zuhogó eső, a tereptárgyak, a filmbetétek. Egyszerűen tökéletes egésszé állnak össze. Minden megvan hozzá, hogy ez a játék visszahozza a Lucasarts megkopott dicsőségét.

És bosszantó, mert még az én nem igazán gyenge gépemet is csak Medium besorolásba tette. Bosszantó, mert a járművek irányítása valahogy nem az igazi. A Klónok támadása végén látható csatában pl. az "óriáspók"-ba beszállva kaszáltam az ellent, de valahogy nehézkes volt a gép irányítása. (Bár az is lehet, hogy ezek a gépek a "valóságban" is ilyen nehezen kormányozhatók )

Ja, még mielőtt elfelejtem: a játék gyakorlatilag a mára már klasszikussá vált Battlefield 1942 nyomdokain jár, vagyis egy sok személyes kicsit taktikai, shooter, gyönyörű grafikával.

És ha a 4. DVD végére értem, akkor ígérem, hogy megkritizálom a teljes SW Infinities trilógiát is
Ha az élettől citromot kapsz, akkor csinálj egy jó limonádét!

Nem elérhető regnar

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1404
  • Karma: +0/-0
Star Wars
« Válasz #52 Dátum: 2004. Szeptember 23., 08:21:42 »
Sziasztok.

Először is teljes mellszélességgel Blixxxa mellett állok eredeti trilógia ügyben  


És mivel végre megérkezett a jedi negyedik része... azon nyomban el is olvastam, már vagy háromszor.

Szóval a borító. Azt hiszem a négy rész közül ez a legrosszabban eltalált. nem tudom, hogy ötlettelenség, vagy koncepció alapján született-e, de nem igazán fogott meg. Első látásra nagyon zavaró volt Leia hoth-i ruhája. a Csillagra már nem ebben érkezett, sőt előtte sem ebben szerepelt. Ezt komoly hibának érzem, és nagyon zavarónak. A másik a színek. az eddig eltalált harmonizáló színek helyett egy disszonáns színkompozíciót választottak, lila, szürke, narancs, piros, vörös és fehér árnyalatai keverednek, kicsit zavaróan számomra. Aztán Luke fénykardjának a pengéje. Ha jobban megnézzük egyértelműen kiszélesedik a markolat felé, de ha ott a markolat, akkor az a kard nem lehet ott, mert Luke nem tarthatja a testtartásából kifolyólag. hiszen az egyik keze látszik Vader sisakja felett, és akkor a másik is ott van a túloldalon szimmetrikusan, de akkor a fénykard sehogy sem kerülhet oda ahol világít. Nagyon komoly hibának érzem és tovább bizonyítja, hogy nem fordítottak elég gondot a borítóra. Mert ha még megpróbáljuk is belemagyarézni, hogy pedig ő fogja, akkor irreálisan hosszú a penge, tehát valami nem stimmel vele. Aztán érdekesek az árnyék és fényhatások, kicsit zavaros, hogy honnan is érkezik a fény, mert pl Luke arca teljesen fényes, de nyaka és háta már nem. Valamint a Csillag ablakrácsain sem lehet megállapítani, honnan jön a fény. Vadert pedig mintha előről érné a fény.
A Felíratok viszont korrektek, azokban nincs semmi kivetnivaló. Jók, mint eddig.

A 004-01 es lapon, vagyis a borító utáni első oldalon egy kicsi hibát találtam, bár lehet hogy szőrszálhasogatás, de szerintem ez a mondat:

"Leia megtudja, hogy Han vaksága végleges, majd ezt a hírt tetézve azt, hogy ő és Luke Darth Vader gyermekei."

Szerintem az egész mondat egy kicsit sok együtt, lehetett volna tagolni, bár ez még nem akkora gond, ami szerintem hiba, az egy vessző hiánya a LUKE és a DARTH VADER szó között. Szerintem oda kellene egy vessző, a tagoltság miatt. Tehát, --- majd ezt a hírt tetézve azt, hogy Ő és Luke, Dart Vader gyermekei. Persze ez lehet hogy csak szőrszálhasogatás, ahogy fent is említettem, de nekem onnan hiányzott.

Még itt a bevezetőben annyi találtam egy kicsit furcsának, bár nem ismerem az eredeti szöveget, hogy váltakozott a jelen és a múlt idő.

Grafikailag a képregény hozta a szokásos, mondhatni megszokott színvonalat, a kissé karikaturisztikus karakterek remekül illenek a történet megcsavartságához. A kevert grafikai stílusok nagyon tetszenek, kiemelik a robbanásokat és az űrhajókat a "térből".
Egy dolog nem tiszta, bár lehet hogy én vagyok  a vak.... mi történik Csubival? a 004-12 oldalon repülnek utánuk a Tie vadászok, de én nem látok lövedéket, aztán Csubi kiesik az ülésből, mintha odakint villana valami, de nem teljesen tiszta...Most kapott a Falcon találatot, vagy nem, mert később nem látok füstöt, vagy károsodást.

Meg Vader fehér ruhája..először azt hittem meghalt...de aztán, nem..mert nem volt átlátszó.

És kicsit zavaró hogy nem zárták le a történetet. DE ugyanakkor pontosan ez adja meg az egésznek a "pofont" a végén. hogy nincs vége, vagyis nyitva hagyták.. gondoljuk csak tovább és így belegondolva, már nem is annyira zavaró, sőt.. elérte hgoy gondolkodjuk, saját képzeletünkkel szőjük tovább a mesét.. és mi nagyobb dícséret egy történetnek, minthogy megmozgatja az ember fantáziáját.

A beírások jók, a mondatok továbbra is kifejezők, nekem megfelelt.Jól szerkesztettek. Hibát nem vettem észre benne. Jól olvashatók, középre rendezettek. De hát erről mindig is csak jókat tudtam írni....(De megírnám ha nem tetszene  )


No ez kicsit kritikusra sikerült, de mindezek ellenére még legalább sokszor  elolvasom, és már most az egész végtelen lehetőségek trilógia a kedvenceim között van. Persze ezek a dolgok amit a Jedi utolsó részéről leírtam, csak az én személyes véleményem, az én meglátásaim. Most a jó dolgokról kevesebbet írtam, mert akadt ez a néhány dolog ami első pillanatra megzavart, de Egészében nagyon eltalált történetnek tartom, remek, és kitalálhatatlan végkifejlettel.

És remélem még sok SW képregény kerül fel az oldalra, mert az igazat megvallva elég nehéz hozzájuk jutni. Szóval erősen hiánypótló a dolog, tehát köszönettel az eddigi munkáért térdre borulva, kezet összekulcsolva, remegő hangon: még még még

Nem elérhető Blixxxa

  • Batman
  • ***
  • Hozzászólások: 312
  • Karma: +0/-0
    • http://-
Star Wars
« Válasz #51 Dátum: 2004. Szeptember 23., 07:21:49 »
Üdv mindenkinek. Végre jön lefele a Jedi 4/4. Alig várom, hogy végre elolvashassam. Régi nagy SW Fan-ként mindig nagy öröm, ha egy új képregény kerül fel a Netre. Recsi és Galen remek munkát végez, nagyon igényesek a kezük alól kikerülő SW comicsok. Mind a fordítás, beírás. Nagyon remélem, még sok örömöt okoztok még nekünk.  

Lenne egy kérdésem (kérésem) is. Nem tervezitek az eredeti triológia eredeti
képregényeit is honosítani? Lehetne egy külön SW Classic-ot indítani. Az "öregebb"
rajongók biztosan nagy örömmel fogadnák...
THIS IS NOT THE END
[img]http://halozsak.tlof.hu/_mas/upload/blixxxa/BlxHZS.jpg" border="0" alt="IPB Image" /]

Nem elérhető Micho

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 4276
  • Karma: +35/-4
  • Nem: Férfi
    • http://www.halozsak.hu
Star Wars
« Válasz #50 Dátum: 2004. Szeptember 23., 05:01:31 »
A témában felkerült az oldalra a Star Wars - Végtelen Lehetőségek - A Jedi Visszatér 4/4
"Once a scanlater, always a scanlater."

Nem elérhető Galen

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2272
  • Karma: +9/-0
Star Wars
« Válasz #49 Dátum: 2004. Szeptember 21., 14:53:01 »
Hát regnar Te aztán nem aprózod el.  Ez kimerítő kritika. Egy részét továbbítjuk a Dark Horse-nak.  Ami bennünket illet az meg csupa pozítív.  Köszönjük szépen. A borítónál attól attól féltem, hogy az ÁRNYAI szó ékezete egy kicsit béna (rövid) lett. De ha jó akkor jó.  A színeknél meg hajlottam az eredeti szineket alkalmazni. Már amit egy bélyeg méretű eredeti borítóból ki tudtam hámozni. Röviden: Köszönjük a jó szót és érkezik a folytatás.

Az tuti, hogy azért nem fizetek, hogy kinyírják bazmeg.

Nem elérhető Recsi

  • Fejvadász
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2880
  • Karma: +32/-0
  • Nem: Férfi
    • Hálózsák
Star Wars
« Válasz #48 Dátum: 2004. Szeptember 21., 14:52:52 »
Idézet
a boríto nagyon tetszik
A Birodalom árnyai felirat tetszik, szerintem nagyon eltaláltátok.
A képregény képkockái szépen megrajzoltak.
A beírás nekem tetszett, a mondatok érthetőek voltak, jól tagoltak.
várom a folytatásokat.
Hát ez egy szép nagy "észrevételezés". Örülök, hogy minden tetszett. A folytatásnál sem fogjuk alább adni, ezt a magam és Galen nevében is ígérem. Inkább tartson tovább, de jó legyen!
folyt.köv. hamarosan!
Vesszen a Birodalom!

Nem elérhető regnar

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1404
  • Karma: +0/-0
Star Wars
« Válasz #47 Dátum: 2004. Szeptember 21., 13:10:01 »
Sziasztok.

Sikerült rendesen átnéznem  

Előzetesként annyi, hogy a játékkal játszottam, sőt nagyon szerettem, mert azok közé tartozott, amelyek egy vadonatúj történetet dolgoztak fel.

a regényt is olvastam, csak egyedül a képregény hiányzott.

a boríto nagyon tetszik, bár egy kicsit aránytalannak érzem rajta a karaktereket. Valahogy Luke egy kicsit mintha tömzsi lenne. Meg Dash a jobb oldalon a Sweeper bike-on (sajnos nem tudom a magyar nevét, elnézést, hogy magyartalanul fogalmazok). Mintha nem lenne alsóteste. Amúgy alapjában véve nagyon jó borító, illik egy első részhez. színeiben harmonizál (narancs és kék), valamint egyúttal ezen színek által figyelemfelkeltő is, kiemelkedik a sötétebb újságborítók közül, könnyebben akad meg rajta az ember szeme.
A Birodalom árnyai felirat tetszik, szerintem nagyon eltaláltátok.
grafikailag a borító remek, hiszen a szereplők nincsenek arányosan középre rendezve, mégsem érzem azt,hogy eldőlne valamerre a kompozíció. Ez nagyban betudható a jobb oldal sokkal világosabb színeinek, a két napnak, és hogy Vader jobban belóg, mint Xizor.  Ezenkívül nincsenek felesleges üres, és feleslegesen kitöltött helyek, a kompozícióra átlósan és merőlegesen is tudunk egyenest illeszteni képzeletben. Látszik hogy előre megkomponált, nem összecsapott borítot látunk.

A képregény képkockái szépen megrajzoltak. nem akar elkápráztatni mindenféle flikk-flakkal. Egyszerű letisztult formák, szép és erőteljes kitöltő színek.minden pontosan körülhatárolt, így kisebbek is szívesen nézegethetik nem jelenthet gondot egy egy rajz megértése, befogadása. Nyilván ez is cél volt a képregény kiadásakor, mert az átlagos videojátékos életkora elég alacsony 10 14 éves, és a színek valamint a letisztult rajzok nekik is szólhatnak.

a színek természetesen a képregény előnyére válnak, mondhatnám "színes mint egy képregény". ez erre a műre tökéletesen igaz. Az kitöltő ecset szabadon dolgozott. élénk színekkel, amelyek külön élvezetet nyújtanak a képegény olvasása közben, garantálva a vizuális élményt is, ami egy képregénynél nem utolsó szempont. pl 001-20 és 001-21 oldal a Slave 1 és Boba fett. Annyira intenzív a színhatásuk, hogy szinte lelépnek a papírról.
De ez igaz az egész füzetre, mert mindenhol élénk pirossal zölddel naranccsal és kékkel találkozunk.

A beírás nekem tetszett, a mondatok érthetőek voltak, jól tagoltak. Nem találtam olyan mondatot amely különösképpen magyartalan lett volna.

Egyelőre ennyit tudtam írni, és várom a folytatásokat. Meg persze a Jedi végét is.

Nem elérhető Galen

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2272
  • Karma: +9/-0
Star Wars
« Válasz #46 Dátum: 2004. Szeptember 21., 09:12:03 »
Idézet
Épphogy csak beértem a munkahelyemre...miattatok

-Na Recsi hallod ? Micsoda ERŐ-nk van ?
 Várjuk a kritikát.

Az tuti, hogy azért nem fizetek, hogy kinyírják bazmeg.

Nem elérhető regnar

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1404
  • Karma: +0/-0
Star Wars
« Válasz #45 Dátum: 2004. Szeptember 21., 07:12:09 »
Épphogy csak beértem a munkahelyemre...miattatok  

MErt reggel korán gép bekapcs és mit látok  

Nem bírtam ki hogy el ne olvassam, aztán futhattam a buszra.

Mindenesetre még itt a munkahelyen is ezt fogom olvasni, nagyon tetszik..bővebben, ha teljesen átnéztem minden képet:)
« Utoljára szerkesztve: 2004. Szeptember 21., 07:12:32 írta regnar »

Nem elérhető Micho

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 4276
  • Karma: +35/-4
  • Nem: Férfi
    • http://www.halozsak.hu
Star Wars
« Válasz #44 Dátum: 2004. Szeptember 20., 23:01:59 »
A témában felkerült az oldalra a Star Wars - A Birodalom Árnyai 1/6. usgyi !  
"Once a scanlater, always a scanlater."

Nem elérhető Spidáj

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1443
  • Karma: +0/-0
    • http://holnap
Star Wars
« Válasz #43 Dátum: 2004. Szeptember 20., 14:54:17 »
Na kicsit utána nyomoztam a star wars- dvd-nek:

Lesz az extra cd-n
-2 és fél órás Empire of Dreams dokumentumfilm.
-George Lucas bemutatja milyen haosnlóságok vannak Anakin Skylwaker és az ő életében.
-19 perces videók mutatják be a szereplőket.
-15 perces videóban a fénykard képének és hangjának megszületése.
-15 perces videó ami bemutatja hogy a trilógia milyen hatással van a mozi jövőjére.(közreműködő rendezők: Ridley Scott, James Cameron, Peter Jackson)
-a trilógia minden részének előzetesei, tévé-reklámai, és rengeteg fotó a világ szinte minden országában lévő plakátokról (magyarország plakátai nincsenek persze benne   )
-9 perces előzetes a harmadik epizódnak(!!!!) és a hozzá kapcsolódó játékról készült videó
-bakiparádé

Sajnos a 4. lemezen nincs se magyar hang, se magyar felirat.

Az Új reményben (én eddig aszittem a 4. epizód címe:Csillagok Háborúja...)

-Dzsabba le lett cserélve egy újjab animációra.

A Birodalom Visszavágban:

-A császár hologramon megjelenő arcképe ki lett cserélve a klónok támadásának ama szereplőjére akiről méf elvileg nem tudjuk kicsoda...
-Boba Fett pedig az apját Jango Fettet alakító Temuera Morrison hangján szólal meg.
-


Azon kívül a Jedi Visszatérben:
-Leia és Luke társalgásából (Ewok faluban) kimarad az anyukról való visszaemlékezés.
-És a végén mikor mutatják a meghalt jediket (Yoda, Kenobi és Anakin)Anakin Hayden Christensen játsza.
« Utoljára szerkesztve: 2004. Szeptember 20., 14:56:00 írta Porthos »



...the dark armies then will come, when the SUM is 41

Nem elérhető Galen

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2272
  • Karma: +9/-0
Star Wars
« Válasz #42 Dátum: 2004. Szeptember 20., 14:10:25 »
Idézet
De aztán most rendesen összekevertetek. Ki kivel mikor lesz és mi nem lesz, és egyébként is? 

A lényeg tessék minden nap bejönni. Sőt minden nap töbször bejönni és akkor lesz itten minden.

Az tuti, hogy azért nem fizetek, hogy kinyírják bazmeg.

Nem elérhető regnar

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1404
  • Karma: +0/-0
Star Wars
« Válasz #41 Dátum: 2004. Szeptember 20., 13:23:12 »
Megnéztem az eredetieket. tényleg olyan. De aztán most rendesen összekevertetek. Ki kivel mikor lesz és mi nem lesz, és egyébként is?  

igen a Wars DVD-kkel töb szempontból is vigyázni. kell. EGy: szerintem a hat rész együtt is ki fog jönni és akkor vegyem meg megint, vagy akkorra megint lesz egy special edition? kicsit elszállt Lucas Bácsi úgy érzem. Aztán persze közeleg a 30 éves évforduló, és akkor biztosan lesz megint egy különleges díszdobozos kiadás, persze az is felújítva. Meg persze a hi-tech dvd kiadás, meg a régi eredeti részek is kijönnek dvd-n. Ebben biztos vagyok. Lucas bácsi kicsit túllő a célon úgy érzem.Miért nem lehetett az új részeket eltalálni rendesen és akkor nem kellett volna belenyúlni a régi jól megszokott klasszikus részekbe. Kicsit furcsa hogy visszafelé próbálja helyrehozni a dolgokat, persze ezzel nem azt mondom, hogy nem tetszenek az új részek csak...volt némi rossz szájízem amikor kijöttem a moziból. Senki ne értsen félre, azt hiszem az eddig már kiderült hogy szeretem a Warsot, és úgyis megnézem bármi is fog megjelenni vele kapcsolatban, csak kicsit rosszul esik, hogy hülyére próbálnak venni Lucas marketingszakemberei, ezzel a sok Dvd megjelenéssel, meg zavaró hogy már most legalább 3 változata van az eredeti trilógiának, és egyre növekszik. Akkor most melyik a hivatalos? Azt hiszem nekem az 1977-80-83 marad...

A másik meg az áruk. Minden boltban más áron fut. hihetetlen. van ahol 17900, van ahol 14900, van ahol 13900....eszméletlen ami jelenleg az országban folyik dvd terén. Ugyanaz a dvd ugyanazon boltban (tudjátok piros színek, cowboykalapos ürge, és be akar fűteni az áraknak.....és közük van a médiához:) ) szóval ott az egyik polcon pl a farkasok szövetsége 6900 a másikon ugyanaz 3990...de még sorolhatnám. És ugye az új Eu-szabvány szerint a legolcsóbb ár a mérvadó, plus nyugodtan hívhatod a hatóságot jön a bünti.

Nem elérhető Galen

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2272
  • Karma: +9/-0
Star Wars
« Válasz #40 Dátum: 2004. Szeptember 20., 11:44:41 »
Idézet
szünet csak az infinitiesben lesz (asszem),

Én sem vagyok biztos a dologban, de mintha nem lenne szünet. A Csütörtök a SW nap, de mivel kedden premier, hát nekünk is premier. Azt hiszem. Legfeljebb majd jön a góré és az orromra koppint hogy hülyeséget beszélek.

Az tuti, hogy azért nem fizetek, hogy kinyírják bazmeg.

Nem elérhető Recsi

  • Fejvadász
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2880
  • Karma: +32/-0
  • Nem: Férfi
    • Hálózsák
Star Wars
« Válasz #39 Dátum: 2004. Szeptember 20., 10:25:05 »
Idézet
Szünet?  

De hát....hüp hüp

Na jó, kivárom
Nem jól fogalmaztam, szünet csak az infinitiesben lesz (asszem), ott is csak rövid, helyette lesz más SW.
Vesszen a Birodalom!

Nem elérhető Galen

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2272
  • Karma: +9/-0
Star Wars
« Válasz #38 Dátum: 2004. Szeptember 20., 08:43:48 »
Regnar: Köszönjük szépen a kritikát. A borító az én dolgom. Hát igazad van a K-H kapcsolatáról, de a cél az volt, hogy az eredetivel megegyező betűtipust alkalmazzunk. Hát abban ilyen a K.  Egyébként meg tudod nézni az eredeti borítót is a következő képpen: Megnyitod a magyarított borítót, rákattintasz jobb klikkel, majd tulajdonságok. Onnan kimásolod az URL-t, beilleszted a böngésződbe és a végén a "hun"-t átírod "eng"-re. És tradááám Itt az eredeti borító. Lehet hasonlítgatni. Egyébként ez valamennyi borítóval működik. bár ahogy nézem ebben meg nincs "K" :D No mindegy.

Idézet
Szerintem ne vedd +.
Ha nem is nézed meg sehol, pár hónap és legalább 30 %-al olcsóbb lesz.

Arra vigyázzatok, hogy Ez a Lyukas fejű hamar ki fogja vonni a forgalomból. Azt mondják már január-február környékén. Persze semmi sem biztos. De azért figyeljetek.

Ha valakinek kedve van Vadert rajzolni:
http://www.starwars.com/kids/activity/draw...0914/index.html
(Link a starwars.hu-ról.)
« Utoljára szerkesztve: 2004. Szeptember 20., 08:59:04 írta Galen »

Az tuti, hogy azért nem fizetek, hogy kinyírják bazmeg.

Nem elérhető regnar

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1404
  • Karma: +0/-0
Star Wars
« Válasz #37 Dátum: 2004. Szeptember 19., 20:13:59 »
Szünet?  

De hát....hüp hüp

Na jó, kivárom  

Mostanában úgyis el vagyok foglalva a dvd megjelenéssel. meg kell nézni a régi részeket hátha nem emlékszem már egy egy pillanatra hogy összehasonlíthassam majd az újakkal.

Meg öcsém szerzett egy scannert, és lementem magamnak a képregényeimet. Igaz nem ilyen szép és jó minőségben mint ahogy itt látom, de azért meglesznek gépen is.

Nem elérhető Recsi

  • Fejvadász
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2880
  • Karma: +32/-0
  • Nem: Férfi
    • Hálózsák
Star Wars
« Válasz #36 Dátum: 2004. Szeptember 18., 21:55:49 »
Idézet
Tetszik. Már a borító is... jók a szövegek, a mondatok jól szerkesztettek.
Örülök, hogy tetszett a legutolsó. A legjobban annak örülök, hogy ilyen részletes a kritika, látszik, hogy nem csak átfutottad. Mi (Galen/Recsi duó) mindent megteszünk, hogy ennél rosszabb ne kerüljön ki a kezünk közül. Most a végkifejlet előtt egy kis szünet a 3. rész után, de aztán folytatjuk. Ezek a vélemények adnak mindig új erőt, bár ez nem olyan "muszáj" dolog, de azért néha besokall az ember. Szerencsére ritka az ilyen, általában örömmel csináljuk.
Az erő legyen mindenkivel!
« Utoljára szerkesztve: 2004. Szeptember 18., 21:57:32 írta recsi »
Vesszen a Birodalom!

Nem elérhető regnar

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1404
  • Karma: +0/-0
Star Wars
« Válasz #35 Dátum: 2004. Szeptember 18., 15:46:20 »
Sziasztok.

Mostanra sikerült képről képre átnéznem az új SW képregényt. Tetszik. Már a borító is. A Jedi sorozatból eddig ez a legerőteljesebb. Sötét kontrasztú, és fenyegető a két alak, nagyon jó rajtuk a szembefény mely pl. körülveszi az ifjú Skywalkert. És a császár mosolya....A szövegek jól olvashatók, a fordításhoz SAJNOS (hát igen nincs meg eredeti nyelven  ) nem tudok érdemben hozzászólni, de jók a szövegek, a mondatok jól szerkesztettek.Tetszik hogy középre van igazítva a buborékokban a szöveg. Ami egy picit zavaró volt, de ez egyáltalán nem vette el a borító élvezetét, hogy a KARMAIBAN szó "K" betűje nagyon hasonlít a "H" betűhöz, de mondom ez csak az én meglátásom...

A történetről majd akkor ha vége az egésznek, de eddig úgy gondolom, ez a legsötétebb rész a három közül, úgy értem a Csillagok birodalom és a Jedi közül. Bár eddig mindhárom rész egyfajta válságot fejtett ki, ami inkább szellemi válsága volt a karaktereknek, de úgy érzem a jediben éreztek erre rá legjobban a készítők.

Nem elérhető Spidáj

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1443
  • Karma: +0/-0
    • http://holnap
Star Wars
« Válasz #34 Dátum: 2004. Szeptember 17., 12:51:09 »
Szerintem  ne vedd +.
Ha nem is nézed meg sehol, pár hónap és legalább 30 %-al olcsóbb lesz.



...the dark armies then will come, when the SUM is 41