Szerző Téma: Star Wars  (Megtekintve 699845 alkalommal)

0 Felhasználó és 10 vendég van a témában

Nem elérhető Recsi

  • Fejvadász
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2880
  • Karma: +32/-0
  • Nem: Férfi
    • Hálózsák
Star Wars
« Válasz #603 Dátum: 2005. Március 29., 18:56:04 »
Regnar! Légyszi ne mondj semmit róla. Ill senki se mondjon, ha kérhetem. Szeretek úgy moziba menni, hogy nem tom ki a gyilkos!
Ha valaki többet akar tudni az privátban tegye, ha kérhetem.
Sajna kikerült egy k...a szar minőségű SWIII képregény a netre. Aki elolvasta, annak úgy kell, de itt ne essen róla szó!
Sokak örömét ronthatja el az aki elárul részleteket.
Nekem is jön a starwars.hu hírlevele, de nem olvastam el azokat a részleteket, amelyek a film történéseivel kapcsolatosak.
Ha lement a film, jöhet a képregény kritikája. Gondolom addig meg is jeleni a Semicnél.
Vesszen a Birodalom!

Nem elérhető Gorgonita

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1547
  • Karma: +10/-4
  • Nem: Férfi
Star Wars
« Válasz #602 Dátum: 2005. Március 29., 18:51:07 »
Én a képregényt nem ismerem, de a spoilerek, trailer-ek, kiszivárogtatott infók alapján elég jól ismerem már a történetet, és nkem tetszik. A képregényváltozaton egybként a prequel kedvelők is fanyalognak, mondván összecsapja, megrövidíti, a lényeges párbeszédeket, mondatokat, amelyek a filmben majd érzékenyen  ábrázolják Anakin befolyásolását, bukását.

 Recsi Galen kössz az újabb VB-t! Jó lett a címfelirat. Szépek a képek. A történetet meg halad tovább, amerre indult.

 A Balu Comix-ra felkerült egy Trek és két SW.
« Utoljára szerkesztve: 2005. Március 29., 18:52:03 írta Gorgonita »

Nem elérhető regnar

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1404
  • Karma: +0/-0
Star Wars
« Válasz #601 Dátum: 2005. Március 29., 18:01:53 »
Elolvastam az SW képregényváltozatát. Ha a film is ilyen lesz, akkor  

Nem elérhető regnar

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1404
  • Karma: +0/-0
Star Wars
« Válasz #600 Dátum: 2005. Március 29., 08:58:29 »
ok .. Köszi az infókat.

Viszont sikerült elolvasnom az EPIII regény néhány oldalát... meg láttam pár képet..
« Utoljára szerkesztve: 2005. Március 29., 19:14:20 írta regnar »

Nem elérhető Recsi

  • Fejvadász
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2880
  • Karma: +32/-0
  • Nem: Férfi
    • Hálózsák
Star Wars
« Válasz #599 Dátum: 2005. Március 28., 22:14:58 »
Idézet
1., Borító...olyan életlen az egész... vibrál a grafika.
2., Képregény. Így kezdeni egy képregényt... előtérbe rajzolni egy lényt egy egész oldalon... hááát..
3.,Szerintem a három közül ez az eddigi legjobb rész
4.,Beírás - fordítás.    Nincs mit hozzátennem. Rossz szavam nem lehet...
5.,Jöhet a következő.
1., Ez nem az én asztalom, de nem lehet, hogy ez amiatt van, hogy ez olajfestmény? (Legalábbis én annak nézem)
2., Na itt akkor magyarázkodnom kell   A börzén megvettem a Crimson Empire 1-4-et. Ezeknél az 1.oldalon az 1. részben is látható, már megszokott trapéz alakú szövegmező van, csökkenő méretű betűkkel. Itt mindig az eddig történteket írják le. A digitális verzió viszont TPB (gyűjteményes kötet), ebben értelemszerűen nem írják le minden 20 oldal után a az előző oldalak tartalmát, tehát nincs szöveg. Két lehetőségünk volt: vagy lefordítom az 1-4. részeknél ezt a szöveget, és ezeknél be is lesz téve az 1. oldalra, viszont az 5-6. részhez nem teszünk, mivel nincs meg az eredeti szöveg, vagy nem rakunk egyhez sem, kivéve az 1. részt, ahol ugye azért érdekes az előzmény. Mi a második verziót választottuk. Aki a harmadikat elolvassa, és nem ért valamit, lapozzon vissza az első 2 részhez.  
3., Alakul azért, ugye?  
4., Éljen! Mindig fosok, hogy megint van hiba. (azért még várok a pezsgővel  )
5.   jönni fog (már kész, de nem mutatjuk meg senkinek  )
« Utoljára szerkesztve: 2005. Március 28., 22:17:05 írta recsi »
Vesszen a Birodalom!

Nem elérhető regnar

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1404
  • Karma: +0/-0
Star Wars
« Válasz #598 Dátum: 2005. Március 28., 21:56:54 »
Jókis húsvéti meglepi  

Vérvörös 3/6

Borító. Grafikailag eddig ez a legkevésbé jólsikerült. Valahogy nem áll össze a kép, hiába a piramisszerű, háromszögalakú kompozíció, a középpontba helyezett erőteljes figurával, valahogy szétesik a kép, legalábbis nekem... Túl nagy a kép aljának a súlya. Meg olyan életlen az egész... vibrál a grafika, de ez hátrányára van... szerintem. Meg a rohamosztagosok ritka aránytalanra sikeredtek. A kép jobb szélén van pl egy rohamoszti akinek a testformáját még nem sikerült beazonosítanom... lehet hogy Jean Marais van a páncélban  . meg a feje is kicsi lett a többiekéhez képest. Meg többen is fegyvert fognak rá, el is süthetik .. szóval nem túl hihető akompozíció...
A beírás - cím stb.. viszont nagyon jó, A cím szinte kiemelkedik a borítóról.... meg a képszélek és a retus is tetszik.

Képregény. Így kezdeni egy képregényt... előtérbe rajzolni egy lényt egy egész oldalon... hááát.. amúgy a megszokott, általam nagyon megkedvelt rajztechnikával folytatták a képregényt, már sokszor leírtam, úgyhogy nemismétlem önmagam... szerintem nagyon jól néz ki, jók a színek, és a hátterek szóval nagyon jó..
Bár ebben a részben van néhány érdekes rajz..
pl 25/6 első kép bal széle ..  eléggé nyomi lett a rohamosztagos, a mellette levő meg napszemüvegben van  


Történet. Ebben a történetben találunk utalásokat más történetekre is a birodalom sötétebb éveiből   , Eclipse II, Galaxis-ágyú ...
Ezek szerint a császár klónjai már alapból hibásak voltak? Micsoda aljas sunyi népek vannak a birodalom szolgálatában   A csta és utána a "mesélés" nagyon jót tett a füzetnek, van benne minden ami kell. Szerintem a három közül ez az eddigi legjobb rész, nagyon tetszett benne a történet, amit előad főhősünk. Főleg, hogy belesző néhány régebbi történetet is, szorosabbá fűzve a történetet a már meglevőkkel.

Beírás - fordítás.    Nincs mit hozzátennem. Rossz szavam nem lehet, jó a fordítás, a beírás hibátlan - legalábbis nem vettem észre semmit. Gratula.

Összességében. A borító grafikai hiányosságait leszámítva nagyon jó képregény, mind képvilágában, mind történetében. Az oldalakkal való munka is jól sikerült, élesek a képek, nincs szemcsésség, a feliratok jók.. szóval 10/10  

Jöhet a következő.
« Utoljára szerkesztve: 2005. Március 28., 21:57:39 írta regnar »

Nem elérhető Recsi

  • Fejvadász
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2880
  • Karma: +32/-0
  • Nem: Férfi
    • Hálózsák
Star Wars
« Válasz #597 Dátum: 2005. Március 28., 21:38:21 »
A témában felkerült az oldalra a Star Wars - Vérvörös Birodalom 3. része. Jó bogarászást.
« Utoljára szerkesztve: 2005. Március 28., 21:39:33 írta recsi »
Vesszen a Birodalom!

Nem elérhető regnar

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1404
  • Karma: +0/-0
Star Wars
« Válasz #596 Dátum: 2005. Március 26., 14:37:04 »
Azóta pótoltam    Tényleg jó, most már jöhet Palpatine "megmentése" de már filmen

Nem is azzal van a gond, hogy magyarul beszélnek, de itt idegen nyelvről van szó, legalább visszafele játszhatták volna.. De azóta már megbékéltem vele, így legalább tudom, hogy a közös nyelven kívül beszélek egy idegen nyelvet is  

Nem elérhető Schmutte

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 57
  • Karma: +0/-0
Star Wars
« Válasz #595 Dátum: 2005. Március 26., 13:18:57 »
Hát akkor gyorsan nézd meg a 25-öst, sztem az a legjobb. Anakinnak jobban áll az új robotkeze. Meg amikor a legvégén hazatérnek macskaarcúak és a kiscsávó mondja hogy APU, az teljesen odaillik. Eleve azt gondolom, hogy megtiszteltetés ha egy amerikai rajzfilmben akármilyen formában, akárkik, de magyarul beszélnek. Ez az egy szó meg különösképp tetszetős.

Nem elérhető regnar

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1404
  • Karma: +0/-0
Star Wars
« Válasz #594 Dátum: 2005. Március 25., 14:33:38 »
Ha így nézzük igazad van..
Ja Palpit felkapva viszik... Nagggyyonn gonosz..    Szegény Jedik, sorra buknak el a semmiért, sőt, ők asszisztálnak hozzá.

Anakin vonala is érdekes ...

már nagyon kívncsi vagyok az utcsó részre...

De aki akar még General Giervous tetteiről olvasni,a Dark horse most kezdett kiadni egy négyrészes minisorozatot a témában. Az első rész már kijött - amerikában    - de azért leleményes emberek megtalálhatják itt-ott  

Nem elérhető Gorgonita

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1547
  • Karma: +10/-4
  • Nem: Férfi
Star Wars
« Válasz #593 Dátum: 2005. Március 25., 08:06:59 »
Az efféle túlzásokat én műfaji sajátosságnak tudom be. Valahogy úgy mint a mangákban a szereplők érzelmeinek karikatúraszerű ábrázolását (füstölgés, szivecske, felkiáltójel, könnyzuhatag, óriás izzadtságcsepp, stb.) Nem lenne jó, ha ilyen poénok köszönnének vissza a filmben, de egy ilyen stílusú rajzfilmbe, nálam bőven beleférnek. Kedvencem az ölbekapott Palpatine.  
« Utoljára szerkesztve: 2005. Március 25., 08:10:51 írta Gorgonita »

Nem elérhető regnar

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1404
  • Karma: +0/-0
Star Wars
« Válasz #592 Dátum: 2005. Március 25., 06:54:31 »
Értem... érdekes módon tudatja vele..

Mondjuk azt nem értem, hogy Anakin hogyan tudja elfedni az érzelmeit Amidala iránt mindenki (értds jedik) előtt. Nyilván tudatosan csinálja, és ez már sötét erő lehet...

No de már meg is néztem a 23-24 részeket is,
23 részben érdekes jelenet, hogy yoda nem érzi meg meditáció közben, hogy megtámadták coruscantot...  

Úgy látszik a film cselekményét valamilyen szinten bele akarják szőni a rajzfilmbe is..

Itt már több magyar szó elhangzik... kicsit indiánosra vették a bennszülötteket, de legalább visszafelé játszották volna a magyar szavakat.

Viszont az űrcsatában már mintha rohamosztagos egyenruhákat láttam volna..

Meg többet megtudunk a Republic starfighterek kinézetéről is, már ha ilyenek lesznek.

Viszont nagyon bénának tartom, hogy yoda ilyen erősre lett rajzlva. ha a többi jedi csak fele ekkora erővel lettek volna megáldva, akkor 10 jedi elrendezte volna az egész kereskedelmi flottát. (mert kicsit erősnek érzem, hogy egyetlen kézmozdulattal megragad és összetör 2 csapatszállító űrhajót)

24. részben Ithorianokról  megtudunk egy érdekes dolgot... Meg tetszik Palpatine álszentre és félelemmel teelire rajzolt arca, amikor menekülnek..  

Jó, mondjuk én azért rakétavetővel nem lőnék ki egy lift ablakán, ha a főnökeim (értsd jedik és Palpatine is ott van...)


UI:
Előző hozzászólásomban örvendeztem milyen hosszú.. aztán rájöttem:
 hogy miért ilyen hosszúak a részek - szerintem én vagyok az utolsó a világon, mert már mindenki tudta - azért van csak 5 rész az újakból, mert mindegyik 12 perces és egy rész 3 perces tehát összesen kijön a 20 rész, csak nagyon helyesen nem egyenként, hanem nagyobb csomagokban kapjuk meg őket.. És ez szerintem jó  
« Utoljára szerkesztve: 2005. Március 25., 08:05:15 írta regnar »

Nem elérhető Gorgonita

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1547
  • Karma: +10/-4
  • Nem: Férfi
Star Wars
« Válasz #591 Dátum: 2005. Március 24., 22:35:58 »
Ha jól értelmezem a képsorokat, az Erő ezzel a látomással tudatja Yodá-val, hogy Anakin-nak szembe kell nézni a sötét oldallal.

 A magyar nyelven megszólaló idegenek kiváltotta reakciók -szvsz -érzelmileg túlreagáltak pro és kontra. Ehhez hasonló eszközhöz számtalanszor folyamodtak már a legkülönfélébb sf sorozatok szerepjátékok készítői egy egy kitalált kultúra létrehozásánál. Jawák nyelve, Jar Jar akcentusa, Babylon 5 centauriak Napoleon korszakra "hajazó" öltözködése, minbariak Platon féle társadalmi berendezkedése, Magus rpg Ynev népeinek jellegzetességei, stb. Hozott anyagból egyszerűen könnyebb dolgozni. Nem látok benne semmi rosszat, de persze nem is túl eredeti megoldás.

Nem elérhető regnar

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1404
  • Karma: +0/-0
Star Wars
« Válasz #590 Dátum: 2005. Március 24., 19:01:16 »
Még nem láttam, el is mentem megnézni  

Húúú.. haaaa... hoooo...

über király a 21-es rész. (A 22-est még csak most tölti le a gép...de má' siethetne..)

Bőven több, mint az előző részek 3 perce.

C3PO nagyon hozza a formáját..    Meg Anakinnal is van egy megjegyzése, amit mintha már hallottam volna Vader (azaz az ő szájából) "Impressive, most impresive."

Meg Jedivé avatják.  Az nagyon tetszett. A rajzok a sokásosak, Qui Gonn nagyon tetszett...

Meg a Köztársasági katonák. Nekem nagyon bejönnek, főleg az egyenruhájuk. (Főleg, hogy most nyomom a republic Commando játékot, úgyhogy az érzés megvan   )

DE..
Gorgonita Te értetted miért volt benne az a rövid Qui-Gonn fiatal anakin beszélgetés mint anno Luke és Yoda a Dagobán? Nekem nem esett le..


Na megnéztem 22-részt is. Egészen jó lenne, ha nem MAGYARUL beszélnének benne a polinéz bennszülöttek a jégvilágon. Ez nem bizonyít mást, minthogy igénytelenenül nem új nyelvet találtak ki, hanem vettek egy létezőt, de még csak nem is változtattak rajta. Arról meg nyomhatják a hülyeséget, hogy ki kinek a rokona...
« Utoljára szerkesztve: 2005. Március 24., 19:26:12 írta regnar »

Nem elérhető Gorgonita

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1547
  • Karma: +10/-4
  • Nem: Férfi
Star Wars
« Válasz #589 Dátum: 2005. Március 24., 17:56:54 »
Az új Clone Wars-okat láttátok? Le ne maradjatok róla! Aki még nem látta, annak irány az   sw.hu idevágó topicja.

Nem elérhető regnar

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1404
  • Karma: +0/-0
Star Wars
« Válasz #588 Dátum: 2005. Március 24., 11:01:29 »
Ok...    De ha esetleg nem lesz, akkor sem rántok fénykardot..  

Ha nem jön össze, akkor    igyatok egyet és fogjátok rá a nyuszira  

Nem elérhető Galen

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2272
  • Karma: +9/-0
Star Wars
« Válasz #587 Dátum: 2005. Március 24., 10:21:07 »
Gyerekek...fiúk...lányok....jedik...nem jedik.....A héten lesz egy kis Crimson empire 1/3...Mondjuk a héten....ez jó mondat így csütörtökön  Szóval holnap körül keresgéljétek. Lassan döcögünk (vagyis döcögök, mert én vagyok a leggyengébb láncszem), de haladunk....
« Utoljára szerkesztve: 2005. Március 24., 10:23:02 írta Galen »

Az tuti, hogy azért nem fizetek, hogy kinyírják bazmeg.

Nem elérhető Gorgonita

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1547
  • Karma: +10/-4
  • Nem: Férfi
Star Wars
« Válasz #586 Dátum: 2005. Március 12., 18:19:55 »
Mindkét dolog miatt nyugodtan alhatsz, de nem fejtem ki őket, mert az már spoiler lenne. Nna megyek, mert kisüti a monitor a szemem ebben a sok forumozásban, aztán olyan leszek mint Bruce Willis macskája az 5. elemben.  

Nem elérhető regnar

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1404
  • Karma: +0/-0
Star Wars
« Válasz #585 Dátum: 2005. Március 12., 18:14:20 »
Ok.. tied az utolsó szó  

Ja hát igen, azért bennem is vannak kérdések, de azért az előzetest szépen összerakták. Nekem azért lenne pár kérdésem, de ezek csak májusban fognak választ kapni, pl a Jedi tanácsban hologramok ülnek, vagy megjelennek az elhúnyt jedik, mint anno obi-van és tanácskoznak ők is. Mert ha megjelennek akkor már most bukókör a film számomra, mert akkor a régi részekben miért nem jelentek meg?

Meg nekem kicsit Jedi visszatéres az űrhajón zajló kardcsata.... Remélem nem az lesz a alapkoncepció, hogy pár jelenetében újraforgatja a Jedit, mint tette az EPI-el és az EPIV-el. ( pl végső csata, parasztfiú a csillagokba jut és elindul jedinek stb..)

A vukis jelenetről, igaz csak egy fél másodpercig villan be a Rettenthetetlen skót harcosai jutottak eszembe.. teljesen úgy rázták magukat a vukik is,mint Mel Gibsonék.

Nem elérhető Gorgonita

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1547
  • Karma: +10/-4
  • Nem: Férfi
Star Wars
« Válasz #584 Dátum: 2005. Március 12., 18:06:28 »
Szerényen az utolsó szó jogán  : Ezért is neveztem előrelépésnek és nem tökélynek.

 A prequel mércéje nálam az lesz, mennyire lesz hihető és visszafordíthatatlan Anakin bukása a film végére.. Amit eddig láttam, hallottam belőle, az valóban biztató
 Szrtem az ep1 is, sokaknak helyére kerül, most hogy láthatóvá válik mit ellenpontoz.

Nem elérhető regnar

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1404
  • Karma: +0/-0
Star Wars
« Válasz #583 Dátum: 2005. Március 12., 17:59:02 »
Jó legyenek törvények, szabályok, de akkor értelmük is legyen, és foyltonosság, valamint egységes alkalmazás.

Meg azért lássuk be. A KÁBELTV-ért fizetek. A közszolgálatin azt csinálnak, amit akarnak, de amiért fizetek, azon ne lássak már ilyeneket. Ez kb olyan, hogy bérelsz egy kocsit azon rajta van hogy kitől, de ha megveszed, akkor az eladó rányomja a jelét. Szerintem zavarna, hiszen fizettél érte.

Meg azért kicsit elszaladt a ló, hiszen 1930-40-es évekbeli magyar filmekre is rányomják a 12-t pedig abból a gyerek maximum ízes beszédet tanulhat, mert igencsak nem volt bennük sem erőszak, sem sex, sem káromkodás. ugyanez a dolog áll a természetfilmekre is. nehogy már csak 12 éven felüliek láthassanak verekedő rozmárt, meg vadászó tigrist. RÖHEJ!!


Ok én is hagyom off-ot, mert most néztem meg az előzetest kb 10 perce:

Nekem NAGGYON bejött az előzetes, über királyság a látvány, meg PALPATINE extra májer mester        

Lávás jelentet színei nagyon bejöttek. Meg Palpatine is rámozdul 4 jedire kapásból. Kíváncsi vagyok arra a jelenetre is, amikor a tanácsteremben yodával küzdenek. DE Obi van szerintem az egyik legkirályabb. Hozzáöregedett a színész a szerephez.

Szóval nem vagyok általában kiegyezve az új részekkel, de ha ilyen lesz a film, mint amit a bemutató ígér      




EGy másik bemutatóban kedvenc jelenetem. Sötét kép:

Császár megszólal: Lord VADER!  (hangja király ahogy kell)

- Yes, MASTER!  (Imígyel Vader hangja)

- Rise! - áááhhhhhh  oh yesss, és egyéb...Nincs olyan smile ami kifejezné az érzést.
« Utoljára szerkesztve: 2005. Március 12., 17:59:51 írta regnar »

Nem elérhető Gorgonita

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1547
  • Karma: +10/-4
  • Nem: Férfi
Star Wars
« Válasz #582 Dátum: 2005. Március 12., 17:45:00 »
Akkor miért születnek törvények, szabályok, korhatárbesorolások ha nincs semmi alapja az egésznek? Valami oka mégiscsak van, hogy szakemberek ilyen javaslatokkal állnak elő. Erre nem lehet válasz az, hogy neked ne szakember mondja meg. Ennyi erővel az orvost is elküldöd a sunyiba ha megbetegszel?

  A dolog persze nem úgy néz ki, hogy valaki megijed a Torzonborztól a nagy királytól a Süsüben, és holnap megkergeti az ovónénit. De nem is írhatjuk az egészet, a gének, szülők számlájára, amikor felmérések, tesztek bizonyítják, hogy a filmek, játékok igenis hatást gyakorolnak a fogyasztóikra. Esetenként jó, de sok esetben rossz hatást. Hogy melyik felmérést mikor ki fizeti, az megint messzire vinne, de azért legyen már egy kis bizalmunk a tudós társadalom felelősségtudata irányába is. Szrtem.

 Engem pl. soha egyetlen pillanatig nem zavartak a karikák. Viszont sokakat zavar, és ez a reakció bevalom mindig meglep. Nyugodtan nézegeteg egy ártalmatlan sárga -piros karikát, amitől mások automatice izgalomba jönnek.  Lehet hogy túl sok videojátékot játszottak, amiben kis sárga-piros bigyók lövöldöztelk rájuk, és már a segítő szándékot is támadásnak veszik.    

 Egybként meg szétoffolom        a topicot, mert tegnap láttam a trailer-t és dark volt ahogy kell.  
« Utoljára szerkesztve: 2005. Március 12., 17:49:24 írta Gorgonita »

Nem elérhető regnar

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1404
  • Karma: +0/-0
Star Wars
« Válasz #581 Dátum: 2005. Március 12., 17:19:02 »
Idézet
Adott, hogy a kölykök a Resident Evilen nőnek fel, egyre koravénebbek, durvábbak

Az unokahúgom is rengeteg ilyet néz, és mégsem durva.. ez nem més, mint genetika.. ha magadban hordozod..

Nem elérhető Gorgonita

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1547
  • Karma: +10/-4
  • Nem: Férfi
Star Wars
« Válasz #580 Dátum: 2005. Március 12., 16:58:25 »
Adott, hogy a kölykök a Resident Evilen nőnek fel, egyre koravénebbek, durvábbak, stb.
 Adott, hogy a törvényi korlátozás veszteséget jelentene a szórakoztatóiparnak.
 Adott, hogy a dolog elakadt féluton. Tv-ben moziban Csaó Darwin és társai a kulturának.
 Vagyünk egy normális családot. Faterék szeretnék tudni, hogy kölyök nézheti e, vagy zavarják aludni. Ehhez kapnak utmutatást, de a döntés ettől még az övék. Mi ebben a rossz?  
 Oké a videósok nem tudják felvenni karika nélkül. Tragédia.   Ennél nagyobb bajuk sose legyen az életben.
« Utoljára szerkesztve: 2005. Március 12., 16:59:12 írta Gorgonita »

Nem elérhető regnar

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1404
  • Karma: +0/-0
Star Wars
« Válasz #579 Dátum: 2005. Március 12., 16:35:50 »
Idézet
De a karika -szrtem -előrelépés

Mármint mi felé?

Szerintem ezt csak a videosok szivatására találták ki, hogy ne legyen kedved felvenni a filmet, inkább vedd meg. Nem hiszem, hogy a gyerekek nem néznék meg a 16 18-as filmeket. MErt ez CSUPÁN a szülőn múlik. És az egész rendszert ROSSZ, alkalmatlan szülők találták ki, szerintem. Azért mert nem tudja nevelni a gyerekét, ráfogja a tv-re hogy ettől lett erőszakos, meg agresszív, pedig lehet hogy otthon nem kellene ordibálni,meg inni, meg verekedni és semmi gond sem lenne.

Az hogy vannak ilyesztő dolgok, ugyan már. Hófehérke, hamupipőke, piroska és a farkas, három kismalac, jános vitéz, Verne művei, Jumurzsdák az Egri Csillagokból, A mikulás mellett az ördög, Magyar népmesék ördöge, gonosza....  soroljam? Rémítő, kegyetlen, brutális mesék. Egy gyereknek szüksége van arra, hogy szembesüljön azzal, mi a rossz, és a jó, mi a valóság és mese. És azzal, hogy eltiltjuk a meséktől, és az ÁLLATFILMEKtől - mert igen a TV2-n a vadvilágon is 12-es jel van!!! akkor később, fog szembesülni ezekkel, és nem biztos, hogy le tudja majd őket kezelni. Aztán jöhet a pszichológus.

Nem azt mondom, hogy a gyerekemnek horrort mutogatok, de nem hiszem, hogy árthat neki egy ártatlan verekedés egy westernfilmben, vagy lövöldözés. Vagy az, hogy az oroszlán felfal egy gazellát. VAgy hogy robin hood kardozik, és közben leszúr embereket.

Az ember alapösztöne az erőszak és a film remek dolog arra, hogy "kiélhessük". nem leszek attól erőszakosabb, hogy folyton horrort nézek, meg akciófilmeket. Ugyanolyan gyengéd vagyok a szeretteimhez, és jó viszonyban vagyok az emberekkel két-három horrorfilm után is. Ha valakinek erőszakos a természete, az filmek nélkül is erőszakos lesz, aki meg nem, az úgysem lesz az.

[/QUOTE]Erre aligha mondhatja egy szakember, hogy oké három éves kortól fogyasztható.
Idézet

Ne a szakember döntse el, mit nézzen a gyerekem, a fejlődését én látom személyesen, és ha úgy érzem, akkor fontos hogy szembesüljön dolgokkal és le tuja őket kezelni. Persze ehhez az is hozzátartozik, hogy elbeszélgetek vele, ha kérdez a dologról.. de megint a Rossz szülőknél kötünk ki...


Na most nagyon off voltam
« Utoljára szerkesztve: 2005. Március 12., 16:37:57 írta regnar »

Nem elérhető Gorgonita

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1547
  • Karma: +10/-4
  • Nem: Férfi
Star Wars
« Válasz #578 Dátum: 2005. Március 12., 11:35:58 »
Gondolom tudjátok, de ideírom hátha mégsem, hogy a comicsmanián 2002-ben már szerepelt a Redemption fordítása, váltakozó oldalméretekkel.

 A karikákról részemről annyit, hogy bizonyára szakemberek dolgozták ki a rendszert, ami szerintem hasznos is. Persze magában nem változtat semmit, ha a szülő tesz arra, hogy mit néz a gyereke. De jelzés értékű, és segít ha a szülő tájékozódni akar.
 Más kérdés, hogy a szakemberek által kidolgozott rendszereket, nem mindig szakemberek alkalmazzák.
 Ezen felül, egy napjainkban kialakult problémáról van szó, amire még csak keresik a választ. Egyelőre csak bizonyos szabályokat tudtak lefektetni, hogy mi alapján karikáznak.
 Sajnos nem sok előrelépésre számíthatunk, amíg a szoftvergyártók a véres játékokból és a törvényhozók lefizetéséből profitálnak. Filmforgalmazók, tv studiók detto.
 A probláma sajnos adott, de egyelőre csak ilyen kis lépésekkel lehet előre haladni, mert a gyermekpszichológia, a vallás, a művészi szabadság, a történetek által képviselt filozófiák egyikére sem adhatók csípőből egzakt válaszok, szabályok.
 De a karika -szrtem -előrelépés.

 Pl. ha megnézzük, a New Hope-ban azért levágnak egy kezet, elpusztul egy bolygó, meghal Kenobi, Solo kifekteti Greedo-t, Vader elég ijesztő lehet egy kisgyereknek, és felrobban egy rakás pilóta. Erre aligha mondhatja egy szakember, hogy oké három éves kortól fogyasztható.
« Utoljára szerkesztve: 2005. Március 12., 11:38:31 írta Gorgonita »

Nem elérhető regnar

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1404
  • Karma: +0/-0
Star Wars
« Válasz #577 Dátum: 2005. Március 09., 21:16:14 »
Ja, igen, az átvezető videók nekem is hiányoznak, de legalább az elején lehetett volna valami kicsike. Igaz, hogy meg lehet nyerni egy egy bónusz bejátszást, de azok sem az igaziak.

No szerintetek mit csinálok most? gépelek. de közben? rötölö klubon a Csillagok háborúját nézem. Naná, hogy nézem. Nem tudom megunni.

DE. Miért van az, hogy a DVD borítójára egy nagy rikító sárga körbe 12-est adtak rá, itt meg jelzés nélkül megy? akkor minek kellett a DVD borítóra rátenni? Nem értem, de szerintem azok sem akik ezt a körös hülyeséget csinálják odafent. Hogy minek, ha nem egységes, meg amúgy is...

Na lépek,mert bár vakon gépelek, de a nyakam már kitekeredett a film nézése közben..  Most volt a nagy Jawa. Akkora mint szripió  

Nem elérhető Galen

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2272
  • Karma: +9/-0
Star Wars
« Válasz #576 Dátum: 2005. Március 08., 12:23:17 »
jaja...legjobb a sisak...ÁÁÁÁLLLLLAAAAATTTT....ha a közelemben fröccsen szét az ellenség akkor a a darabjai rárakódnak a sisak üvegére....jön a zsiguli ablaktörlő és javítja a hibát. hatalmas.... LEhet, hogy egy kicsit egysíkú lesz az egész....A Demo-ban Kashyyyk volt (bár csak a legalsó növényzet szintje) de nem estem hasra a környezettől. Viszont a Vuki rendesen felém tornyosult....király....hiányolom a be/átvezető videókat...és már tudom hogy a végén se lesz semmi....na mindegy...a zene jó...én meg lövök....

Az tuti, hogy azért nem fizetek, hogy kinyírják bazmeg.

Nem elérhető regnar

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1404
  • Karma: +0/-0
Star Wars
« Válasz #575 Dátum: 2005. Március 07., 10:41:38 »
Idézet
Ilyet nem mondhat egy oldal, hiszen nincs joga kisajátítani egyetlen képregényt sem.


Persze, hogy nem, én sem erre gondoltam. Csak közös megegyezés alapján való elosztásra... Persze ez csak"filozófiai" elméleti szintű fejtegetés volt. A gyakorlatban lényegében átvihetetlen...


Már értem a 14-es füzet teljes történetét. (Lehetne belőle egy minisorozatot csinálni   )

AMúgy a hétvégén ezek a szavak csengtek fülembe..  Delta Squad goin' in...  nice shoot sir... Fire in the hole... stb..     Szóval kipróbáltam a Republic Commando c. játékot.

Nem ilyet vártam, de tetszett. Azt hittem, amolyan rainbow six szerű játék lesz, inkább stratégiai, mint akció. Ehelyett a kezdeteknél még kicsit igeden, de aztán elég jól kezelhető parancsolási módszerrel a háromfős csapatot is tudom irányítani, - pl vegyenek fel mesterlövész pozíciót, helyezzen el robbanószert, fedezzen... stb

Nekem nagyon bejön, hogy mint klónkatona harcolok, és a sisakból látok kifele. Vagyis van kijelzőm, adatokat látok, látszik a sisak széle, koszos lesz az üveg stb..

Amúgy eléggé egysíkú a játék, tehát egetrengető történetet ne várjon senki. A klónháború első nagy csatájában bevetnek minket, mint egy négyfős kommandó parancsnokát, és különböző küldetéseket kell végrehajtani, pl megsemmisíteni coreship-eket (nem tudom a magyar nevét, a kereskedő szövetség gömb alakú hajói) stb.. De ugyanakkor nagyon pörgő, és lendletes. Szóval engem úgy magával ragadott az akció meg a hangulat, hogy 3 órán keresztül egyfolytában nyomtam egy éjszaka..

Jók a fegyverek, tetszik, ahogy az alapfegyvert variálni tudjuk, átalakítva mesterlövész, vagy granátvető üzemmódra.

A játék nem túl nehéz, egy közepes játékos simán élvezheti, de azért oda kell figyelni. Nagyon hamar bele lehet futni egy csapdába, aztán az ember csak lesi, ahogy midnen oldalról Super Battledroidok özönlenek elő.. aztán egy perc heves lövöldözés után egyre több lesz a hasonló kiáltás : reload..cover me! ... I'm out ... Delta down!! repeat Delta down!! és a két perc múlva néma csend és vigyorgó droidok, meg droidekák.

Ja és még annyi, hogy maximális grafikán szerintem csak a NASA tud játszani vele, de 640x480 ban már elfut egy 64 megás videokátyán 2,4 proci mellett 256 megával.      De ez minimum grafika mellett működik csak  

Szóval aki a hangulatot akarja élvezni és nem sokat gondolkodva belevetni magát a harcba a droidok és egyéb szárnyas helybeliek ellen, vagy a kasyyyk-on akar harcolni (vajon miért került bele a játékba?    csak nem a harmadik rész miatt.. Itt még nem járok, de kíváncsi vagyok hogyan néz ki majd)  és szeretné átérezni a klonháborúk érzését belülről, annak mindenképpen ajánlom.  azoknak is, akik nem rajonganak annyira a klonos dolgokért.

Nem elérhető Galen

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2272
  • Karma: +9/-0
Star Wars
« Válasz #574 Dátum: 2005. Március 07., 09:31:06 »
Regnar
Idézet
VISZONT, (most jön a negatív, amit fennt már említettem) Ti is Semic hibába fogtok esni?(Mármint, hogy össze-vissza mindent) Nehogy már.. Most miért kellett belefogni egy másikba, mikor még be sem fejeztétek a Vérvöröst? Meg ha már Birodalom, akkor miért nem sorrendben. Remélem ez nem lesz tendencia, hogy belefogtok mindenbe, aztán semminek sem lesz vége. Meg miért a közepéről?? Persze nem gond, hogy felraktátok, sőt worship.gif worship.gif ,de gondolom értitek mire gondolok...
Na, sokat már nem teszek hozzá, Recsi leírta hogy volt ez. Szóval ez volt az a boritó, amit elküldtem Michonak és Trollnak annakidején. Nem mondom hogy referencia, inkább csak hogy ezzel kopogtattam...Szóval már akkor (2004. nyara) készülődött ez a füzet. Nekem baromira tetszett....aztán jött a közös munka Recsivel és  lassan haladt ez. Most lett kész.

Recsi
Idézet
3. Ez kb. úgy működik, hogy a Kneten van egy lista, amire fel lehet iratkozni, ha valakinek komoly szándékai vannak 1-1 képregény honosításával. A Birodalom összes része le volt foglalva, de Galen elkérte a #14-et, mivel az neki már szinte kész volt, a lefoglaló pedig még nem jutott el odáig (sem). Tehát azért lehet "csencselni".
Ez így van. Azzal a kiegészítéssel, hogy a 14-et nem kellett kérni, mert sikerült hamarabb lefoglalni. De egyébként a listára szükség van. Így senki nem fog bele olyanba, amit már valaki csinál. Nem vész kárba munka, több képregényt kaptok.

Regnar
Idézet
Ha már itt beindult az SW, akkor miért nem lehet, összpontosítani ide mindent, nem elszórni mindenhova.. Talán a közösen kiadott képregények helyett, egy kis közös átlátható "képregénytérkép" kialakítása is megoldható lenne. kicsit stipi-stopi enyém tied érzésem van ezzel kapcsolatban...
Ilyet nem mondhat egy oldal, hiszen nincs joga kisajátítani egyetlen képregényt sem. Tény hogy nálunk van a legtöbb SW füzet de nem csak nekünk van hozzá jogunk hogy kinyomjuk. Erre (is) jó a foglalási lista. Persze ettől függetlenül bárki kiadhatna párhuzamosan füzetet egy másik oldallal, de nincs értelme. Viszont az általad említett "képregény-térkép" jó ötlet.

Az tuti, hogy azért nem fizetek, hogy kinyírják bazmeg.