Szerző Téma: Star Wars  (Megtekintve 714507 alkalommal)

0 Felhasználó és 8 vendég van a témában

Nem elérhető regnar

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1404
  • Karma: +0/-0
Star Wars
« Válasz #577 Dátum: 2005. Március 09., 21:16:14 »
Ja, igen, az átvezető videók nekem is hiányoznak, de legalább az elején lehetett volna valami kicsike. Igaz, hogy meg lehet nyerni egy egy bónusz bejátszást, de azok sem az igaziak.

No szerintetek mit csinálok most? gépelek. de közben? rötölö klubon a Csillagok háborúját nézem. Naná, hogy nézem. Nem tudom megunni.

DE. Miért van az, hogy a DVD borítójára egy nagy rikító sárga körbe 12-est adtak rá, itt meg jelzés nélkül megy? akkor minek kellett a DVD borítóra rátenni? Nem értem, de szerintem azok sem akik ezt a körös hülyeséget csinálják odafent. Hogy minek, ha nem egységes, meg amúgy is...

Na lépek,mert bár vakon gépelek, de a nyakam már kitekeredett a film nézése közben..  Most volt a nagy Jawa. Akkora mint szripió  

Nem elérhető Galen

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2272
  • Karma: +9/-0
Star Wars
« Válasz #576 Dátum: 2005. Március 08., 12:23:17 »
jaja...legjobb a sisak...ÁÁÁÁLLLLLAAAAATTTT....ha a közelemben fröccsen szét az ellenség akkor a a darabjai rárakódnak a sisak üvegére....jön a zsiguli ablaktörlő és javítja a hibát. hatalmas.... LEhet, hogy egy kicsit egysíkú lesz az egész....A Demo-ban Kashyyyk volt (bár csak a legalsó növényzet szintje) de nem estem hasra a környezettől. Viszont a Vuki rendesen felém tornyosult....király....hiányolom a be/átvezető videókat...és már tudom hogy a végén se lesz semmi....na mindegy...a zene jó...én meg lövök....

Az tuti, hogy azért nem fizetek, hogy kinyírják bazmeg.

Nem elérhető regnar

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1404
  • Karma: +0/-0
Star Wars
« Válasz #575 Dátum: 2005. Március 07., 10:41:38 »
Idézet
Ilyet nem mondhat egy oldal, hiszen nincs joga kisajátítani egyetlen képregényt sem.


Persze, hogy nem, én sem erre gondoltam. Csak közös megegyezés alapján való elosztásra... Persze ez csak"filozófiai" elméleti szintű fejtegetés volt. A gyakorlatban lényegében átvihetetlen...


Már értem a 14-es füzet teljes történetét. (Lehetne belőle egy minisorozatot csinálni   )

AMúgy a hétvégén ezek a szavak csengtek fülembe..  Delta Squad goin' in...  nice shoot sir... Fire in the hole... stb..     Szóval kipróbáltam a Republic Commando c. játékot.

Nem ilyet vártam, de tetszett. Azt hittem, amolyan rainbow six szerű játék lesz, inkább stratégiai, mint akció. Ehelyett a kezdeteknél még kicsit igeden, de aztán elég jól kezelhető parancsolási módszerrel a háromfős csapatot is tudom irányítani, - pl vegyenek fel mesterlövész pozíciót, helyezzen el robbanószert, fedezzen... stb

Nekem nagyon bejön, hogy mint klónkatona harcolok, és a sisakból látok kifele. Vagyis van kijelzőm, adatokat látok, látszik a sisak széle, koszos lesz az üveg stb..

Amúgy eléggé egysíkú a játék, tehát egetrengető történetet ne várjon senki. A klónháború első nagy csatájában bevetnek minket, mint egy négyfős kommandó parancsnokát, és különböző küldetéseket kell végrehajtani, pl megsemmisíteni coreship-eket (nem tudom a magyar nevét, a kereskedő szövetség gömb alakú hajói) stb.. De ugyanakkor nagyon pörgő, és lendletes. Szóval engem úgy magával ragadott az akció meg a hangulat, hogy 3 órán keresztül egyfolytában nyomtam egy éjszaka..

Jók a fegyverek, tetszik, ahogy az alapfegyvert variálni tudjuk, átalakítva mesterlövész, vagy granátvető üzemmódra.

A játék nem túl nehéz, egy közepes játékos simán élvezheti, de azért oda kell figyelni. Nagyon hamar bele lehet futni egy csapdába, aztán az ember csak lesi, ahogy midnen oldalról Super Battledroidok özönlenek elő.. aztán egy perc heves lövöldözés után egyre több lesz a hasonló kiáltás : reload..cover me! ... I'm out ... Delta down!! repeat Delta down!! és a két perc múlva néma csend és vigyorgó droidok, meg droidekák.

Ja és még annyi, hogy maximális grafikán szerintem csak a NASA tud játszani vele, de 640x480 ban már elfut egy 64 megás videokátyán 2,4 proci mellett 256 megával.      De ez minimum grafika mellett működik csak  

Szóval aki a hangulatot akarja élvezni és nem sokat gondolkodva belevetni magát a harcba a droidok és egyéb szárnyas helybeliek ellen, vagy a kasyyyk-on akar harcolni (vajon miért került bele a játékba?    csak nem a harmadik rész miatt.. Itt még nem járok, de kíváncsi vagyok hogyan néz ki majd)  és szeretné átérezni a klonháborúk érzését belülről, annak mindenképpen ajánlom.  azoknak is, akik nem rajonganak annyira a klonos dolgokért.

Nem elérhető Galen

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2272
  • Karma: +9/-0
Star Wars
« Válasz #574 Dátum: 2005. Március 07., 09:31:06 »
Regnar
Idézet
VISZONT, (most jön a negatív, amit fennt már említettem) Ti is Semic hibába fogtok esni?(Mármint, hogy össze-vissza mindent) Nehogy már.. Most miért kellett belefogni egy másikba, mikor még be sem fejeztétek a Vérvöröst? Meg ha már Birodalom, akkor miért nem sorrendben. Remélem ez nem lesz tendencia, hogy belefogtok mindenbe, aztán semminek sem lesz vége. Meg miért a közepéről?? Persze nem gond, hogy felraktátok, sőt worship.gif worship.gif ,de gondolom értitek mire gondolok...
Na, sokat már nem teszek hozzá, Recsi leírta hogy volt ez. Szóval ez volt az a boritó, amit elküldtem Michonak és Trollnak annakidején. Nem mondom hogy referencia, inkább csak hogy ezzel kopogtattam...Szóval már akkor (2004. nyara) készülődött ez a füzet. Nekem baromira tetszett....aztán jött a közös munka Recsivel és  lassan haladt ez. Most lett kész.

Recsi
Idézet
3. Ez kb. úgy működik, hogy a Kneten van egy lista, amire fel lehet iratkozni, ha valakinek komoly szándékai vannak 1-1 képregény honosításával. A Birodalom összes része le volt foglalva, de Galen elkérte a #14-et, mivel az neki már szinte kész volt, a lefoglaló pedig még nem jutott el odáig (sem). Tehát azért lehet "csencselni".
Ez így van. Azzal a kiegészítéssel, hogy a 14-et nem kellett kérni, mert sikerült hamarabb lefoglalni. De egyébként a listára szükség van. Így senki nem fog bele olyanba, amit már valaki csinál. Nem vész kárba munka, több képregényt kaptok.

Regnar
Idézet
Ha már itt beindult az SW, akkor miért nem lehet, összpontosítani ide mindent, nem elszórni mindenhova.. Talán a közösen kiadott képregények helyett, egy kis közös átlátható "képregénytérkép" kialakítása is megoldható lenne. kicsit stipi-stopi enyém tied érzésem van ezzel kapcsolatban...
Ilyet nem mondhat egy oldal, hiszen nincs joga kisajátítani egyetlen képregényt sem. Tény hogy nálunk van a legtöbb SW füzet de nem csak nekünk van hozzá jogunk hogy kinyomjuk. Erre (is) jó a foglalási lista. Persze ettől függetlenül bárki kiadhatna párhuzamosan füzetet egy másik oldallal, de nincs értelme. Viszont az általad említett "képregény-térkép" jó ötlet.

Az tuti, hogy azért nem fizetek, hogy kinyírják bazmeg.

Nem elérhető regnar

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1404
  • Karma: +0/-0
Star Wars
« Válasz #573 Dátum: 2005. Március 05., 10:27:20 »
Idézet
Lehet, hogy ez az a pillanat, amikor már annyira keményre vettek egy figurát, hogy még Regnar is soknak találja?


Én pont hogy érzékenynek találtam... Nem gondoltam volna, hgoy feléled benne egyáltalán valaki iránt is érzés, vagy hovatartozási igény.

Idézet
azért ez az igazi Vader. Brutál mint a Birodalom.


No ebben egyetértünk  

Idézet
Nem akarom elvenni Regnar állását, de hiányolok egy a betűt a hipertéri navigáció elől, az első oldal alján.


Hát igen, valahogy rajtam ragadt ez az "önkéntes cseszegető" szerep   De gyengül bennem az erő, mert nem vettem észre, Gorgonita a sötét oldalra lépett és jó tanítvány válik belőőle.. csak a tanítvány mindig végez a mesterrel, ami rám nézve...    

Nem elérhető Recsi

  • Fejvadász
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2882
  • Karma: +33/-0
  • Nem: Férfi
    • Hálózsák
Star Wars
« Válasz #572 Dátum: 2005. Március 04., 23:44:46 »
Idézet
1. hiányolok egy a betűt a hipertéri navigáció elől, az első oldal alján...
2. A végén mit takar el Vader a bámuló tiszt orra elől? A fémkezét vagy a mellkasi kijelzőjét?..
3. A stipi-stopi dolog már nekem is eszembe jutott. De gondolom nincs mit tenni...
1. A francba! Jav.köv.(maj valamikó...)
2. Én arra gondoltam, hogy amikor Vadert befogadja a falka (és azok csíkosak) akkor ő is feltekeri a kezére a köpenye darabjait, mintegy jelezve hovatartozását. Amikor visszatér a "Birodalomba" ez a jelkép érvényét veszti és furcsa is. A tisztnek fel is tűnik, Vader pedig az utsó kockánál le is tépi magáról, hiszen vége a falkavezérségnek, jönnek a szürke hétköznapok a Császár mellett...  
3. Ez kb. úgy működik, hogy a Kneten van egy lista, amire fel lehet iratkozni, ha valakinek komoly szándékai vannak 1-1 képregény honosításával. A Birodalom összes része le volt foglalva, de Galen elkérte a #14-et, mivel az neki már szinte kész volt, a lefoglaló pedig még nem jutott el odáig (sem). Tehát azért lehet "csencselni".
Vesszen a Birodalom!

Nem elérhető Gorgonita

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1548
  • Karma: +10/-4
  • Nem: Férfi
Star Wars
« Válasz #571 Dátum: 2005. Március 04., 18:49:28 »
Nem akarom elvenni Regnar állását, de hiányolok egy a betűt a hipertéri navigáció elől, az első oldal alján.

 Falka és pusztakezes Vader.
 Lehet, hogy ez az a pillanat, amikor már annyira keményre vettek egy figurát, hogy még Regnar is soknak találja?  
 De azért nem olyan rossz történet. Egy pillanatra a Fekete Nagyúr újra felfedezi a valahova tartozás örömét. Így talán érthető. Grafikailag nagyon ott van, de ezt Regnar már ecsetelte.
 Nam akarom 4x leírni Regnar nevét,   de már leírtam.

 Még valami. Jake Loyd ide, Hayden oda, azért ez az igazi Vader. Brutál mint a Birodalom. És legalább keménykedős történetnek eredeti. Van meséje. Nem csak egy vadászatról szól Maul-lal vagy Fett-tel a főszerepben.

  A végén mit takar el Vader a bámuló tiszt orra elől? A fémkezét vagy a mellkasi kijelzőjét?

 A stipi-stopi dolog már nekem is eszembe jutott. De gondolom nincs mit tenni. A honosítás underground jelege miatt, nem nagyon várhatunk komoly szervezettséget. Maradnak az ilyen kis meglepetések.  Köszönet érte.
« Utoljára szerkesztve: 2005. Március 04., 18:53:26 írta Gorgonita »

Nem elérhető regnar

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1404
  • Karma: +0/-0
Star Wars
« Válasz #570 Dátum: 2005. Március 04., 17:03:38 »
Idézet
A többi részt (elvileg) a knettől kell számonkérni,


Mondjuk ezt kajakra nem értem. Félreértés ne essék semmi bajom a Knettel, ott is rendszeres letöltő vagyok, de miért kell tőlük kunyerálni? Nem azé, aki megcsinálja? (Jó tudom nem.. De akkor is) Ha már itt beindult az SW, akkor miért nem lehet, összpontosítani ide mindent, nem elszórni mindenhova.. Talán a közösen kiadott képregények helyett, egy kis közös átlátható "képregénytérkép" kialakítása is megoldható lenne.   kicsit stipi-stopi enyém tied érzésem van ezzel kapcsolatban... Bocsi az offért.

Idézet
A Vérvörös Birodalom maradék 4 része 80%-ban kész van, de nem akarjuk egyben kiadni 


Hát titeket is megérintett a sötét oldal??    Ez már büntetőjogi eset, lassú függőséget akartok kialakítani   Nekem jöhet a túladagolás is.    

Nem elérhető Recsi

  • Fejvadász
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2882
  • Karma: +33/-0
  • Nem: Férfi
    • Hálózsák
Star Wars
« Válasz #569 Dátum: 2005. Március 04., 16:51:44 »
Idézet
1.Beírás. A szokásos. Hiba nem volt benne, érthető, olvasható, a fordítás is tökéletes.
2.Most miért kellett belefogni egy másikba, mikor még be sem fejeztétek a Vérvöröst? Meg ha már Birodalom, akkor miért nem sorrendben.
Nem nekem kéne válaszolnom, hiszen ez Galen "saját gyermeke", de mivel ő csak hétfőn lesz, elkezdem.
1. A fordítás Galen műve, én csak amolyan "lektor" voltam. Sokat már nem tudtam hozzátenni. A beírást én csináltam, és örülök, hogy most nem került bele hiba.
2. A fordítás Galen már réges-régen (egy messzi-messzi galaxisban) elkezdte, csak aztán, amikor elkezdtük a közös munkát, félbe maradt. Most befejezte, kiadtuk. A többi részt (elvileg) a knettől kell számonkérni, mi csak ezt az egyet kunyeráltuk el tőlük, mivel már félig megvolt. Talán beindul ott is a SW. A Vérvörös Birodalom maradék 4 része 80%-ban kész van, de nem akarjuk egyben kiadni  
Szép lassan az is csordogálni fog.
Vesszen a Birodalom!

Nem elérhető regnar

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1404
  • Karma: +0/-0
Star Wars
« Válasz #568 Dátum: 2005. Március 04., 15:28:31 »
 Fut, rohan liheg liheg   Nocsak nocsak.... (Erről bővebben majd a legvégén)

De először is:

Birodalom 14

Mit is mondhatnék. Nagy kedvencem a birodalom sorozat. Vader különösképpen, szóval Happy freedom öröm mosoly, de azért némi üröm is van (Eről majd a végén)

Borító. Brutál!! Ezzel jellemezhetném. Hol találtatok ugyanolyan betűtípust? Nagyon ott van!! Szóval címfelirat 10/10!! Grafikailag is nagyon ott van, mármint az eredeti rajz. Nagyon agresszív kinézete van Vadernek, amúgy meg nagyon szépen elsimított a felület. Szóval  

Képregény. Tetszik a karikatúraszerű grafika, és a színezés. Olyan, mintha pasztellkrétával színezték volna, ezáltal az egész vibrál, sokkal erőteljesebbé válik.A zuhanó X1 füstfelhője egészen érdekes megoldású, első látásra mintha csak irka-firka lenne, de ahogy jobban megnézi az ember meglátja benne  rendszert. A rajzok hátterének elmosásával egészen jól érzékeltetik a mélységet, és kiemelik a témát. Nagyon tetszik, hogy Vadert kiemeli az állandóan látott kékes ezüstös feketés fémes környezetből az ezerszínű természetbe. Először szokatlan volt, de nagyon hamar rá lehet érezni az "ízére". A falka tagjai néha viszont eléggé bénán vannak megrajzolva, mintha a VUK-ból léptek volna elő.

Történet. Egyrészt tetszik, mert olyan dolgot dolgoz fel, amirő eddig nem sokat tudtunk. Az elejétől fogva sejteni lehet, hogy a 3 birodalmi katona rá fog faragni a dologra, de azt nem hittem volna, hogy ilyen módon. Vader a vadonban nagyon kemény, viszont ami nem tetszett, az a falka-dolog. Eddig nem úgy ismertem Vadert, hogy csak úgy bárkinek az ügyét a szívén viselné. Szóval nekem egy kicsit, na jó, nagyon furcsa volt. Meg nem tudom, miért nem alkalmazott egy laza Sith elmetrükköt az állatokon, amennyi eszük lehet szerintem simán, harc nélkül legyőzhette volna őket. De össezsségében nem volt rossz. Érdekesnek nevezném. Ritka a Magányos Vader kaland, úgyhogy mindenképpen érdemes foglalkozni vele, és elolvasni.

Beírás. A szokásos. Hiba nem volt benne, érthető, olvasható, a fordítás is tökéletes.

Összességében. Mind képileg, mind szövegileg remek, érdekes, formabontó történet, és képregény. Tetszett. Nagyon!!!!  


VISZONT, (most jön a negatív, amit fennt már említettem) Ti is Semic hibába fogtok esni?(Mármint, hogy össze-vissza mindent) Nehogy már.. Most miért kellett belefogni egy másikba, mikor még be sem fejeztétek a Vérvöröst? Meg ha már Birodalom, akkor miért nem sorrendben. REmélem ez nem lesz tendencia, hogy belefogtok mindenbe, aztán semminek sem lesz vége. Meg miért a közepéről?? Persze nem gond, hogy felraktátok, sőt     ,de gondolom értitek mire gondolok...
« Utoljára szerkesztve: 2005. Március 04., 15:29:02 írta regnar »

Nem elérhető Galen

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2272
  • Karma: +9/-0
Star Wars
« Válasz #567 Dátum: 2005. Március 04., 14:46:29 »
Frissítés történt az oldalon. Lehet kocogni letölteni. MEGLEPETÉS.  

Az tuti, hogy azért nem fizetek, hogy kinyírják bazmeg.

Nem elérhető regnar

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1404
  • Karma: +0/-0
Star Wars
« Válasz #566 Dátum: 2005. Március 04., 10:27:35 »
Volt egy Marvel Super Special sorozat ami Igen színvonalas fimadaptációkat készített. Naggggyon királyak voltak. pl cápa, harmadik típusú találkozások, indiana jones, birodalom, jedi.... (Bár ezek csak felújított és újraszínezett változatok)

 Jól tudod. szerintem is  a Marvel sorozatban ami 107 részes nem jelent meg,a jedi, csak mint különkiadás. Tehát nem sorozat sorszámozással jelent meg. Anno ez engem is meglepett.


Gorgonita: Azt hiszem szinte mindenben egyet kell értenem veled...A marveles történetek tényleg eléggé gagyik..Mind rajzilag, mind történetileg.
 Kivéve a magánvéleménnyel    nekem azért bejön az Empire, meg még néhány történet..De ez csak magánvélemény  


No villantok néhány képet a Marvel Super Specialokból . Mindegyik több mint 60 oldal eléggé kidolgozott történetkövetésű alkotás(Szívesen látnám őket itt a Zsákon is)

A Jediből:

http://jkjkjk.uw.hu/MSS27RotJ-01.jpg

http://jkjkjk.uw.hu/MSS27RotJ-20.jpg

http://jkjkjk.uw.hu/MSS27RotJ-39.jpg

Ez lényegében a TE általad is említett 107 részes Marvel sorozthoz kapcsolódó alkotás felújított, újraszínezett változata..

A Szárnyas fejvadászból:

http://jkjkjk.uw.hu/Marvel_Super_Special22_p07.jpg

Az Indiana Jonesból:

http://jkjkjk.uw.hu/004.jpg

Mondjuk ezek is bizonyítják, hogy a Marvel is volt anno a csúcson, ha ilyen jogokat meg tudott venni (Igaz ma már lecsúszóban van) de azért Conan a pusztító, cápa, Harmadik típusú találkozások, Sw trilógia, Dune, Krull, Howard a Kacsa - szóval szépszámban csináltak filmadaptációkat.
« Utoljára szerkesztve: 2005. Március 04., 10:58:05 írta regnar »

Nem elérhető Galen

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2272
  • Karma: +9/-0
Star Wars
« Válasz #565 Dátum: 2005. Március 04., 08:46:31 »
Regnar
Idézet
Mert a Jedi képregényadaptációja már nem is jelent meg a Marvel Star Wars-ban csak a Csillagok - azzal kezdődött a sorozat, és a Birodalom. Szóval tudja esetleg valaki, hogy hogyan került a DH-hoz a történet kiadási joga? és miért adták ki ők is újra más köntösben az alaptörténeteket?
No, hogy hogy s mint került át a DH-hoz nem tudom, valószínű tényleg ilyesmi játszódhatott le, mint amit Gorgonita leírt.
Viszont a Marvelnél megjelent valamennyi klasszikus SW film adaptációja. A Jedi is.
Itt vannak a boritóik:
Marvel-Return of The Jedi-1
Marvel-Return Of The Jedi-2
Marvel-Return Of The Jedi-3
Marvel-Return Of The Jedi-4

A "Marvel Super Special" mit takar ? A Csillagok háborúját és a Birodalom visszavágot is a sorozat részeként adták ki. Ez úgy értendő, hogy elkezdték számozni a kiadott marvel SW-ket a szokás szerint, első hat volt a csillagok háborúja aztán ment tovább a történet 7..8..9...stb, majd amikor elérkezett 1980, és jött a birodalom akkor az megkapta a 39...44 számozást. Aztán ment tovább a sori egészen 107-ig. A jedi visszatér már nem kapott számozást. Az már úgy külön jelent meg. Ezeken felül még megjelent három Annual. Ha jól tudom.

Az tuti, hogy azért nem fizetek, hogy kinyírják bazmeg.

Nem elérhető Recsi

  • Fejvadász
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2882
  • Karma: +33/-0
  • Nem: Férfi
    • Hálózsák
Star Wars
« Válasz #564 Dátum: 2005. Március 03., 22:36:25 »
Idézet
Vagy ne kérdezzek ilyen hülyeségeket?  
Ne  
Komolyan nem t'om
Vesszen a Birodalom!

Nem elérhető Gorgonita

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1548
  • Karma: +10/-4
  • Nem: Férfi
Star Wars
« Válasz #563 Dátum: 2005. Március 03., 18:18:05 »
Én így tippelem.
 Ha van egy szűz piac -ez esetben a képregénypiac -, azt először mindig mennyiségileg fedik le, és csak ezután indul be a minőségi verseny.
 A képregénypiac felfedezése, kb Superman születésének idejére tehető. Innen a 80-as évekig futószalagon jöttek a szuperhősök, akik csak ruhájuk szineiben és képességeikben különböztek egymástól.
 A Marvel SW-kről elmondható, hogy szintén a mennyiségről és nem a minőségről szóltak. A Jedi visszatér után, hanyatlott az érdeklődés az SW irányába, és a Marvel-nél futó SW irányába pláne, hisz igénytelenek voltak. Csak azért voltak érdekesek mert a mozihősök voltak bennük. De irántuk is csökkent az érdeklődés. Népszerűségük szinte elenyészett a 80-as évek akciófilm dömpingje és divatja közepette.
 Szrtem érdeklődés, nyereség hiányában szűnhetett meg.

 A feltámadás ha jól tévedek a Dark Empire-rel kezdődött, amiről olyat is olvastam, hogy alkotói felkérés nélkül álltak elő vele. Ezt nem nagyon hiszem. Ami viszont biztos, hogy a képregények akkor kereültek ismét elő, amikor Lucas engedélyezte a könyv folytatásokat is, mintegy a Spec Edition és az új trilogy felvezetéseként.
 A Marvel nem nyújtott nagy teljesítményt a régi trilogy idején, a kilencvenes években pedig anyagi gondjai is voltak. Így, gondolom az akkoriban "komolyabb", idősebbeknek szoló címeket indító DH kapott ehetőséget.
 Magánvélemény, de a mostani képregények csak képileg igényesebbek, mint a Marvel-ek voltak. A Republic, Empire történetek ugyanúgy egy kaptafára peregnek. A vizuális világuktól sem kell hasra esni. Nagy részük, komputer, színeszés, árnyékolás, iparosmunka.
 Akadnak persze kivételek is. Chewbacca. Dark Empire.
« Utoljára szerkesztve: 2005. Március 03., 18:20:53 írta Gorgonita »

Nem elérhető regnar

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1404
  • Karma: +0/-0
Star Wars
« Válasz #562 Dátum: 2005. Március 03., 17:42:30 »
Most kicsit kiszállva az eddig folyó eszmecseréből kérdeznék pár dolgot a közösségtől, nem csak a két Mestertől, de a padawanoktól is  

Most én vagyok béna és nem találom, vagy tényleg csak a Birodalom és a Jedi jelent meg a Marvel Super Special sorozatban? Ez most onnan jött, hogy egy barátom aki most kezdi a képregény gyűjtést rákérdezett, hogy ugyan adjam már neki oda a Csillagokat a Specialbol, erre keresem de nincs közöttük. Eddig nem is figyeltem... szóval mi lehet az oka?

Aztán a Marvel Star Wars miért olyan hányatott sorsú (Jó eléggé elvetemül a nyuszikkal, meg egyéb szörmók állatokkal). Nem igazán jegyzik sehol. Sok helyen utána olvastam, jártam pár fórumon is, de nem tudott senki választ adni arra, hogy mi volt a törés a Marvel és a Dark Horse között, miért vesztette el a Marvel a jogokat. Mert a Jedi képregényadaptációja már nem is jelent meg a Marvel Star Wars-ban csak a Csillagok - azzal kezdődött a sorozat, és a Birodalom. Szóval tudja esetleg valaki, hogy hogyan került a DH-hoz a történet kiadási joga? és miért adták ki ők is újra más köntösben az alaptörténeteket?

Vagy ne kérdezzek ilyen hülyeségeket?   De szerintem ez emberek tízezreit érdekli (Na jó szerintem csak én vagyok olyan hülye, de valamire fogni kell   )

Nem elérhető Gorgonita

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1548
  • Karma: +10/-4
  • Nem: Férfi
Star Wars
« Válasz #561 Dátum: 2005. Március 02., 16:17:27 »
A Hófehérke és a Szelíd Motorosok két olyan film amit ez az Oliver Denker nevű pacák a könyvében említ. A többi gondolom nem volt akkora siker -anyagilag.
 A Star Wars előtt is voltak gyerekeknek, fiataloknak szánt filmek, de akkor még nem ők voltalk az elsődleges célközönség. Azóta igen.
 Ráadásul az SW volt az első film, ami spec. effektekből csinált sikert, ahogy Disney rajzokból, és Jim Henson bábokból.

Nem elérhető regnar

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1404
  • Karma: +0/-0
Star Wars
« Válasz #560 Dátum: 2005. Március 02., 12:37:16 »
Idézet
A Hófehérke és a Szelíd Motorosok viszont siker volt. Mert az egyik a gyerekeknek, a másik fiataloknak szólt.

De ezt még mindig nem értem A hófehérke 1937-es film. Azóta azért született egy két alkotás ami siker lett. Nem értem az érvelés ezen részét, miért pont a Hófehérke? Miért nem a Micimackó? vagy a Bambi? Vagy .. vagy... vagy.. ha már rajzfilm. Mert mindegyik siker lett. Aztán miért a Szelíd motorosok?EGyrészt szerintem nem éppen a fiataloknak szól, inkább a fiatalokról. Meg Még legalább száz filmet tudnék mondani ami sikeres lett és felnőtteknek szól.
 A szelíd motorosok 1969-es ha jól emlékszem. A graffiti 73-as. Már csak e két film között is rengeteg sikeres film született, amire fiatalok ültek be. Pl Dirty Harry, Deliverance (Gyilkos Túra), Duel (párbaj), Jesus Christ Superstar (Ez azért nagyobb siker, mint a graffiti, és fiataok nézték) Cabaret (Kabaré) Westworld (Feltámad a vadnyugat), Exorcist (ördögűző), Butch Cassidy and The Sundanc Kid, Midnight Cowboy - na szerintem ez az első igazi fiataloknak szóló film, bár tiltották hogy fiatalok megnézzék, mégis Oscart kapott. MErt Woodstock előtt ott a Flower power idején a kongresszus elfogadta a fiatalvédelmi törvényt, megszülettek a korhatárok, pontosabban megszilárdult a használatuk, és erősödött a cenzúra. M.A.S.H. a fiatalok körében igazi kultuszmű lett. De sorolhatnám.. Nem Lucas találta fel a spanyolviaszt. A fiatalok megnyerése már korábban elkezdődött. A Graffiti inkább egyfajta búcsúszó a letűnő rock'n'rollnak és az életmódnak. Ezért lett sikeres. És mint olyan a Rock'n'rollra nem a 40-es korosztály volt kíváncsi, hanem a huszonévesek, hiszen az idősebbek elvetették azt. Inkább megmutatni akart,mint kultuszfilmet csinálni. Nem is lett belőle az.

Az hgoy a Wars mutatott volna arra, hogy a Teenagerek az új közönség szintén nem hiszem. A fiataloknak szóló filmek és matinék folyamatosan jelen voltak az amerikai mozikban már az 50-es évek elejétől. Nagy piacot láttak a gyerekekben és fiatalokban és a csillagok csupán beállt ebbe a sorba, de semmi képpen nem ez indította el.  

Idézet
Az emberek (a felnőttek) egyszerűen nem jártak moziba a tv miatt

Azt hogy a felnőttek nem jártak moziba, hanem tv-t néztek nem hiszem, hogy igazolt. akkor a Keresztapa, Az utolsó tangó párizsban, Az élőhalottak éjszakája (hogy mondjak kevésbé populárist is) 2001 űrodüsszeia, Volt egyszer egy vadnyugat, Majmok bolygója, Love Story, A sárkány közbelép, A nagy balhé, Pillangó, The Love Bug (Kicsi kocsi), Hello Dolly stb.. stb.. nem lehett volna siker, ha mindenki otthon ült volna és tv-t néz.

Idézet
Vagyis, mindenki aki élt és mozgott sf-et akart készíteni. Függetlenül attól, hogy értett-e hozzá vagy sem. Így támadott fel haló poraiból a Star Trek, de így született rengeteg röhejes SW utánzat is.

Szerintem ezt nem az SW kezdte. A 2001, a majmok bolygója, mind mind azt mutatták, hogy igény van a Sci-fi-re. 77-ben amúgy más sci-fi is megjelent pl a Harmadik tipusú találkozások. ami szintén siker lett, függetlenül a Warstól, de igény mindig volt rá... ott van pl a Plan 9 of The Outher Space, vagy a War of the Worlds (Amiből most Spielberg csinált egy csapnivaló feldolgozást, negyedszerre tudtam végignézni),  vagy a Star Trek ami már ekkorra megélt tv sorozatot, rajzfilm adaptációt stb.. (Igaz, hogy az első film csak 79-es, de azért komoly előzményei voltak.. nem lehet SW klónnak tekinteni, mégha annak is tűnik, szóval ez sem az Sw-ből lépett ki.)

Idézet
Így jutottunk el a mozit mint művészetet felfedező alkotásoktól a bugyuta tinifilmekig.

De meg kell vonni a határvonalat. Amiről mi beszélünk a sci-fi az lényegében ponyva. Leszámítva a 2001-et mindegyik populáris hablagy, ha nagyon lecsupaszítjuk. Ha művészetet akarok nézni, akkor megnézek egy Fellinit, vagy Antonionit.
« Utoljára szerkesztve: 2005. Március 02., 12:42:03 írta regnar »

Nem elérhető Gorgonita

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1548
  • Karma: +10/-4
  • Nem: Férfi
Star Wars
« Válasz #559 Dátum: 2005. Március 02., 12:11:04 »
Az hiszem én csak két és félig jutottam vele, de ezt még biztos pótolni fogom egyszer.

 A starwars.hu-ról letölthető egy igényes rajongói trailer. A hivatalos trailer 10-én érkezik. Aznap megint érdemes lesz a fórumot figyelni.

Nem elérhető Galen

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2272
  • Karma: +9/-0
Star Wars
« Válasz #558 Dátum: 2005. Március 02., 11:01:41 »
Gorgonita
Idézet
ERB: A Mars hercegnője sorozat
Óhhh....el sem hiszem hogy más is olvasta rajtam kívül a Tarzan megalkotójának csodás regényét...négy rész....tetszett...

Az tuti, hogy azért nem fizetek, hogy kinyírják bazmeg.

Nem elérhető Gorgonita

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1548
  • Karma: +10/-4
  • Nem: Férfi
Star Wars
« Válasz #557 Dátum: 2005. Március 02., 08:28:07 »
Idézet
Lehet (Sőt biztos) bennem van a hiba, de az első bekezdést nem értem. Hogy jön össze a Hófehérke, a Szelíd motorosok, American Graffiti és 1975?
Én summáztam röviden. 75-re a nagy hollywoodi studiók a bezárást fontolgatták. A hangár méretű studiók üresen kongtak. Volt bennük a fal mellett egy hokedli egy telefonnal, és ennyi. Az emberek (a felnőttek) egyszerűen nem jártak moziba a tv miatt. A Hófehérke és a Szelíd Motorosok viszont siker volt. Mert az egyik a gyerekeknek, a másik fiataloknak szólt.
 Lucas ezért készítette el kezdő második filmes rendezőként az American Graffitit. Annak sikere után kapott lehetőséget -éppen csak -az SW elkészítésére. Ami aztán világosan rámutatott, hogy Hollywoodnak új közönsége van. A teenager-ek.
 Másnap meg is célozták őket. Ahhoz a jelenséghez hasonlatosan, ahogy rájöttek hogy sf-fel mégis csak lehet pénzt keresni. Az SW egymaga annyit termelt, mint az összes többi Hollywoodi film abban az évben. Vagyis, mindenki aki élt és mozgott sf-et akart készíteni. Függetlenül attól, hogy értett-e hozzá vagy sem. Így támadott fel haló poraiból a Star Trek, de így született rengeteg röhejes SW utánzat is.
 A filmforgalmazókat, studiókat, és a rendezőket azonban továbbra is pénzemberek és nem művészek irányítják -ez alól Lucas és Spilberg kivétel (nekik épp akkor szaladt meg, amikor résre volt nyitva az ajtó) -akik rögtön elkezdték keresni azokat a lehetőségeket, amiket szintén fiataloknak de olcsóbban lehet előállítan. Amibe nem kell maszkmester, trükktechnika, kosztüm, történet, jó színész, vagy egyik sem.
 Így jutottunk el a mozit mint művészetet felfedező alkotásoktól a bugyuta tinifilmekig.

 Seaquest hangulata tetszett, a forgatókönyvek nem. A legtöbb sf -sor gyengéje, hogy csak a hajót legénységet dolgozzák ki, de a környezetet, népeket, világot nem. Aztán régi ST helyzetekkel probálkoznak forgkönyv helyett. Stargate-t én sem kedvelem, az SG Atlantisz egy kicsivel jobban tetszik. Ott már legalább nem a földi történelemről állítanak hülyeségeket.

 Könyvben még kedvenceim voltak. Dumas Három testőr, Négy muskétás, Húsz év múlva (?) ERB: A Mars hercegnője sorozat. Conan Doyle: Elveszett világ, Sargasso tenger. L.L. László: Üvöltő Bika. Föld alatti piramis.
 Nemerét is szerettem, de csak mert nem volt más "sf" akkoriban.
« Utoljára szerkesztve: 2005. Március 02., 08:39:41 írta Gorgonita »

Nem elérhető regnar

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1404
  • Karma: +0/-0
Star Wars
« Válasz #556 Dátum: 2005. Március 01., 22:13:30 »
Lehet (Sőt biztos) bennem van a hiba, de az első bekezdést nem értem. Hogy jön össze a Hófehérke, a Szelíd motorosok, American Graffiti és 1975?

Amúgy igazad van, Már itt is elindul a termékkapcsolás (Nem tagadom SW téren én is támogatom Lucast némi vásárlással, főleg könyvek és egy-két figura   ) de talán még nem annyira mint ma, bár az is igaz, hogy a kettőt nem lehet összeasonlítani, hiszen ma az internet sokkal nagyobb mértékben segíti elő az információk, ezáltal a reklámok és áruk eljuttatását bárhova, valamint hatalmas felvevőpiac született a '90-es évek rendszerváltásai után.. (középeurópa és oroszország, valamint Kína is egyre nyitottabb) És az is igaz, hogy mind az SW mind a ST kicsit futószalag izű lett, mindkét esetben megjelentek a kevésbé színvonalas alkotások (regények, képregények, sorozatok, különkiadások), egy kicsit felhigítva az alapkoncepciókat.
Az biztos hogy a következő 4 hónap a Wars-ról fog szólni.. mármint a boltokban és az interneten. Már az RTL kezdi a "beetetést" azzal, hogy a héten, vagy a jövőhéten leadja a csillagokat. (No persze nem mintha gond lenne, úgyis megnézem   ). Engem is zavar egy kicsit ez a túlzottan erőszakos, mindent elfoglaló reklámkampány, de kénytelenek vagyunk elfogadni, mert csatolják a filmhez.


Idézet
Lehet, hogy sajátos a hangulata. De csak neki lehet ilyen hangulata?


SW-s hangulata igen  csak neki   De ugyanúgy utánozhatatlan eredeti hangulata van a Star Trek filmeknek is. A babilon 5 sorozatot nem követem folyamatosan, így erről nem merek nyilatkozni, nem akarok hülyeséget mondani, bár amely részeket láttam belőle, talán ez a mindenhonnan legtöbbet kiemelő sorozat, vagyis ezt rakták össze a legtöbb összetevőből. (Ami persze nem baj.)

Amúgy a SeaQuest sorozat Sci-finek tekinthető? Nekem tetszett. Annak is elég jó hangulata volt.

Mondjuk az igazat megvallva nagyon régen került a mozikba jó sci-fi, vagyis olyan ami megfogott volna. Regényről meg nem is nagyon hallottam.

Ami nagyon nem tetszik az a csillagkapu. nem találom értelmét.

Nekem könyvben egészen kisgyerek koromban a sci-fit Verne regényei jelentették.

De magyar vonalon szerintem említsük meg Nemere Istvánt. Én szerettem gyerekként. Meg Zórád ernő képregényei is nagyon bejöttek. A gólem, Dr Diagoras, Visszatérés a földre... stb..


Idézet
elvitatkozgatom vele mint Regnar-ral.


Én inkább beszélgetésnek nevezném, mint vitának    De tény, hogy jó a stílusod, és én is szeretek "vitatkozni" ebben a környezetben  

Nem elérhető Gorgonita

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1548
  • Karma: +10/-4
  • Nem: Férfi
Star Wars
« Válasz #555 Dátum: 2005. Március 01., 20:01:35 »
Oliver Denker (valami német Cinema főszaki) Star Wars filmek című könyvében olvastam. 75-ben az emberek már tv-ben nézték a filmeket. Hollywood haldoklott. Csak két film hozott nyereséget. A Hófehérke és a Szelíd motorosok. Erre figyelt fel Lucas, amikor elkészítette az American Graffiti-t, és belevágott az SW-be.
 A bemutatón született meg a máig használatos blockbuster kifejezés, és a következő évben hasaltak rá a merchant design-re. Utobbi mára hatványozottan működik, iparág lett belőle.

 A logikus érvelésről sokan nem is tudják mi fán terem. De szerencsére nem itt, ezért is írtam amit az előbb. Miközben máshol elmegy a kedvem a vitáktól, itt inkább megjön hozzájuk.

 Asimov-ot és Herbert-et ismerem. A Solaris-t túl fiatalon olvastam. Sztrugackij-ékat szintén. Clarke régi lemaradásom, mert őt anno száraznak találtam. Ez ügyben biztos az én készülékemben a hiba. Robur mind megvan!  
 Ugyanakkor elbűvől az sf szórakoztató ága (ST, SW, B5, stb) is. Magam is irogatok ilyen történeteket. De engem mindig is az utazás, a kalandok ragadnak magukkal. Ha a kalandból akció lesz akkor mindig csalódok. Erre lehet azt mondani, hogy a határ kaland és öncélú akció között, szubjektív megítélés kérdése. De azzal nehéz lenne vitatkozni, hogy a fogyasztói - rajongói csoportok melyik irányba tolják az arányokat.
 Elég megnézni egy régi és egy új SW képregényt, vagy egy régi és új ST filmet.

 A megítélésemet persze ezen felül az is befolyásolja, hogy alapvetően optimista, idealista természetű, világnézetű ember vagyok. De ha materialista szemlélettel, világnézettel találkozom, azt elfogadom (hisz egyik sem cáfolható), és elvitatkozgatom vele mint Regnar-ral.    
 Ellenben ha egy sorozatot anyagi okokból tolnak az egyik filozófia irányába, azt ugyanúgy nem tudom elfogadni, ahogy Hasselhoff-os happy and-eket sem.

 Hogy az SW mennyire eredeti? Hát...Flash Gordon, Buck Rogers, Dűne, Gyűrűk Ura, köszön vissza benne. Lehet, hogy sajátos a hangulata. De csak neki lehet ilyen hangulata?

 A sorozatok hangulatának közeledése sem csak anyagi, hanem szakmai közeledés is. A Trek talán túl optimista, a Wars talán túl mesés, a B5 talán túl komor. Ami ötletesnek hitelesnek bizonyul azt szakmai okokból nyúlják le egymástól, belátva hogy a másik megoldása volt a jobb. Ezt reklámozni persze nem fogják. Ahogy azt sem, ha valami ostobaságot emelnek át, pusztán azért mert az nyereségesebb mint amivel ők probálkoztak.
 Remélem követhetően írtam le amit akartam. Egy-két angol kifejezést biztos rosszul írtam.  
« Utoljára szerkesztve: 2005. Március 01., 20:05:53 írta Gorgonita »

Nem elérhető regnar

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1404
  • Karma: +0/-0
Star Wars
« Válasz #554 Dátum: 2005. Március 01., 17:47:08 »
Idézet
Én még "békebeli" Sci-Fi-s vagyok. Nem akarok felvágni, de biztosan nem sok embernek van meg a Galaktika sorozat minden darabja (az újakat nem vettem meg, már másra is kell a pénz...ugye kislányom  ). A kozmosz fantasztikus könyvek sorozat sem népolvasmány, egy két kivételtől eltekintve. Sokan nem ismerik Clarke-ot, Asimovot, a Sztrugackij fivéreket, Lemet (pl. Clooney miatt biztos sokan megnézték a Solarist, de nem sokan tudják ki is írta, vagy említhetném Pirxet is). Szal én igazából ezekhez tudnék hozzászólni, de ezek nyugis megemésztős művek, nem a mai "rohanó világba" valók.


Ámen. Hát sajnos nincs meg mindegyik, de nagy olvasójuk voltam. Igen azok a történetek tényleg lassabbak és kidolgozottabbak voltak. Meg a Robur. Emlékszik rá valaki. Ott is jelentek meg jó kis művek. Artur C. Clarke nagy kedvencem, Lem solarisanak 1968-as filmfeldolgozása sokkal jobb, mint Clooney-val   .

Idézet
Most pedig sipirc olvasni!!!


Jaja megyek is, most szereztem meg az Empire 29-es számát..

Idézet
most jöhet a tömjén


Kár, hogy nincs nyelvmozgatós smile     Azért csak módjával a tömjénnel, majd apránként    Most csak annyit ,JÓK VAGYTOK, csináljátok tovább.  (Fúú, ez kemény beny***s volt???  )

Nem elérhető Recsi

  • Fejvadász
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2882
  • Karma: +33/-0
  • Nem: Férfi
    • Hálózsák
Star Wars
« Válasz #553 Dátum: 2005. Március 01., 17:28:05 »
Idézet
1. egyetlen történet, amit erre írni lehet az egy csihi-puhi?..
2. De szerintem épp ezért kellene több figyelmet szentelni a történetek kiválasztásának is...
Én sajna a felsoroltak felét sem ismerem. ST-ből csak a mozifilmeket ismerem. A későbbi sorozatokoból semmit, úgyhogy nem szólok hozzá (pláne az X-hez, ahol szintén csak a filmeket láttam).

1. OFF Én még "békebeli" Sci-Fi-s vagyok. Nem akarok felvágni, de biztosan nem sok embernek van meg a Galaktika sorozat minden darabja (az újakat nem vettem meg, már másra is kell a pénz...ugye kislányom  ). A kozmosz fantasztikus könyvek sorozat sem népolvasmány, egy két kivételtől eltekintve. Sokan nem ismerik Clarke-ot, Asimovot, a Sztrugackij fivéreket, Lemet (pl. Clooney miatt biztos sokan megnézték a Solarist, de nem sokan tudják ki is írta, vagy említhetném Pirxet is). Szal én igazából ezekhez tudnék hozzászólni, de ezek nyugis megemésztős művek, nem a mai "rohanó világba" valók. Ide a csihipuhi, hirig kell. A SW-t (a new hope-t) viszont én egy egyszerű mesének tekintem. Sárkányt le , kincset el , királylányt meg(menteni).
OFF END

2. Ez a történet, mint írtam, a képi világával fogott meg. Megvettem a börzén, aztán még ott helyben megbeszéltük Galennel, hogy lehetne a következő. A vonaton hazafelé elolvastam, tetszett. Lefordítottam, beírtam, Galen kiadhatóvá tette, kiadtuk.

3.Most pedig sipirc olvasni!!!  
(A 3. csak vicc volt.)

Én imádom a SW-t. Egyike vagyok a SW-merchandise mozgatóinak, mert veszem a termékeiket (megvolt mind2 video, most meg a DVD). Ha Magyarországon kiadták volna az összes SW képregényt, biztos nem kezdek el fordítani. Most viszont már az a célom, hogy az összes hozzáférhető legyen magyarul. Ha így (net) ha úgy (nyomtatva) de el tudja olvasni mindeki akit érdekel.

most jöhet a tömjén...meg a válasz  
Vesszen a Birodalom!

Nem elérhető regnar

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1404
  • Karma: +0/-0
Star Wars
« Válasz #552 Dátum: 2005. Március 01., 17:18:04 »
Idézet
Miközben a rajongók csakis rajongásuk tárgyát tartják az igazinak, addig a szerzők nagyon is építkeznek egymás ötleteire, és így ezek az univerzumok egyre jobban hasonlítanak egymára.


Ebben tökéletesen igazad van.. És éppen ezért pontosan a rajongók a határvonal az egyes sci-fi történetek között. Nevezhetjük ezeket az apró momentumokat védjegynek. Hiszen az űrszekerek mentalitása, viszonyai szerintem csak arra jellemzőek, úgy mint a csillagok "csihipuhija" csak a csillagokra.

Elég egy Terminátor, Alien, stb. Veszik ők történet nélkül is. De ezek nem maradandó alkotások. Húsz év elteltével már nem kasszasikerek.

Ezzel azért nem teljesen értek egyet, bár igen egyetértek. No ez zavaros. Tény, hogy rengeteg silány történet lát napvilágot, (  lásd hozzászólásaim a film topicban   ) és még a rajongók is szelektálni kényszerülnek. Pl nekem Aliens vs. predator egyáltalán nem jött be, pedig az első filmeket nagyon szerettem.  Vagy, hogy témánál maradjunk, a csillagok új részei iránti érzelmeim nem teljesen őszinték, de nem írom le az egész sorozatot ezáltal és megnézem a következő részt is. És itt lép be a rajongó effektus, hiszen ha csapnivaló is volt a rész, a következőt úgyis megnézed. És nem csak én, Te is és más rajongók is.  Pl nekem a Shadows nem igazán jött be képregényben, pedig nagyon sokat vártam tőle. De másnak bejött. Rajongó és rajongó között is nagy különbségek vannak.

Azért a 70-es évek végén még nem csak a fiatalok jártak moziba.. Lucas ezt most fedezte fel 97-ben. DE abban igazad van hogy pofátlanul felfedezte és ki is használja  

Idézet
És az egyetlen történet, amit erre írni lehet az egy csihi-puhi? Nem inkább ezek a legnyereségesebbek?


Nem hiszem. Amióta mesélnek az emberek nagyon kevés az olyan mese hősökről, amiben nincs csihi-puhi. Ahol hős van - és a mesében kell a hős - ott van gonosz is, és elkerülhetetlen az összecsapás. Ahhoz, hogy a gonosz még gonoszabb legyen, elkerülhetetlen az erőszak, vagy a pszichológiai "terror". Az alapséma. Mindig a gonosz a Főkarakter. Hiszen nélküle a hős értelmét vesztené. Ha nincs mi ellen fellépni, akkor nincs szükség hősökre. Tehát a legtöbb mese (nem mindegyik) a gonoszra épül. A gonosz nélül semmivé foszlana. (Jó persze lehet olyan történetet írni, ahol nem történik semmi, csak élik a megszokott életüket a karakterek és utazgatnak az űrben, és békét lelnek mindenhol, de hosszútávon ez unalmassá válhat. Az emberek nem a saját életüket akarják viszontlátni a vásznon, vagy a képregényben, legyen az kivetítve egy űrben úszó űrhajóra, hanem a kalandot. És a kaland magával vonzza az összecsapás, érdekek ütköztetésének lehetőségét.

Idézet
De nem bírálni akarok, csak egy kicsit kritizálni. Azt is csak azért, mert tudom, hogy Ti -ha soxor nem is értetek velem egyet -legalább meghallgatjátok, és nem sértődtök meg rajta.


Ha mindenben egyetértenénk, akkor szerintem nem ismernénk megfelelően azokat a műveket, történeteket amiket szeretünk. Értelmes, és logikus érvelésen meg szerintem senki nem sértődik meg.

Nem elérhető Gorgonita

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1548
  • Karma: +10/-4
  • Nem: Férfi
Star Wars
« Válasz #551 Dátum: 2005. Március 01., 15:47:26 »
Adott egy univerzum ezer bolygóval, civilizációkkal, kultúrákkal, teremtményekkel, történelemmel, építészettel, csillagködökkel, leviathánokkal, hercegnőkkel, humorral, érzelmekkel.
 És az egyetlen történet, amit erre írni lehet az egy csihi-puhi? Nem inkább ezek a legnyereségesebbek?
 Egy haversajt a Special Edition idején azt mondta, nincs még egy olyan film, ami 20 éves és sikeres.
 Azért -szrtem -mert 75-ben Lucas felfedezte, hogy már csak a fiatalok járnak moziba. Utánna mások felfedezték, hogy a fiatalokat könnyebben is meg lehet pumpolni. Elég egy Terminátor, Alien, stb. Veszik ők történet nélkül is. De ezek nem maradandó alkotások. Húsz év elteltével már nem kasszasikerek.

 Amiben igazatok van, hogy nincs nagy választék. De szerintem épp ezért kellene több figyelmet szentelni a történetek kiválasztásának is.
 De nem bírálni akarok, csak egy kicsit kritizálni. Azt is csak azért, mert tudom, hogy Ti -ha soxor nem is értetek velem egyet -legalább meghallgatjátok, és nem sértődtök meg rajta.

 A másik, hogy nem húznék ilyen éles határvonalat a különféle sorozatok közé. Ami az egyikben újdonság és sikere van, hamarosan visszaköszön a másikban.
 Elsődleges irányelv, és kábításra állított fézerek a Trekben. Békét őrző jedik az SW-ben. Békét őrző be nem avatkozó rangerek a b5-ben. Be nem avatkozó békét őrző jedik a prequelben. A rangerek den'bok-jára hajazó önvédelmi fegyverek Dylan Hunt, az X-Men-es Gambit, Yaddle mesterének, és a Teen Titan Robin kezében. (Hogy csak a kedvenc példám vonultassam fel.)
 Miközben a rajongók csakis rajongásuk tárgyát tartják az igazinak, addig a szerzők nagyon is építkeznek egymás ötleteire, és így ezek az univerzumok egyre jobban hasonlítanak egymára.
« Utoljára szerkesztve: 2005. Március 01., 15:55:56 írta Gorgonita »

Nem elérhető regnar

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1404
  • Karma: +0/-0
Star Wars
« Válasz #550 Dátum: 2005. Március 01., 14:55:10 »
Idézet
De mindegy, hiszen csak abból tudunk főzni, amink van...

Azért elég jó (oda)pörkölteket szoktatok főzni  

Az viszont tény, hogy el kell vonatkoztatni azáltal, hogy mi kerül képregénybe. Nem is tudok, vagy talán csak a Chewbacca képregényt warsban ami "mélyebb" lenne. a csillagok háborújának nem az a feladata, hogy megváltsa a világot egetrengető gondolatokkal. Ha lebontjuk a körítést az egészről, akkor csak néhány sablonos alapkaraktert kapunk, de pontosan a körítés miatt szeretjük, vagyis én legalábbis. Warsban lehet nem nagyon tudnám díjazni a pszichológikus fejtegetéseket életről és egyéb dolgokról, vagy Peter Parker megélhetési gondjait, vagy az X-ek kitaszítottságát. Ha ilyen gondolatokra vágyom, akkor elolvasok egy olyan képregényt. Persze nem rossz, ha van benne, de a dolog nem erről szól... Szerintem az SW direkt kerüli ezt az egekbe emelt gondolatfűzést, bár az újabb részek egy kicsit belekavarodtak a filozófiába. Kerüli, pontosabban elfedi egy egyszerű dologgal, az erővel. Az irányít mindent, az határoz meg sorsokat. Nem kell a hősöknek tulságosan agyalni azon, miért kell ezt vagy azt csinálniuk, ráfoghatják az erőre, (pl ha Luke nem látja be, hogy az erő írányítja, akkor a regény kb 200 oldallal hosszabb lenne, és folyton ott lógna Ben nyakán, hogy hagyja már ezt a marhaságot, ő nem akar repülni, mi az hogy kiválasztott, stb.. és amikor a halálcsillagban repült volna és hallja Ben szavát, hogy "Bízz az erőben, Luke, arra gondolt volna, hogy túl sokat ivott és hallucinál és ideje lenne felébredni az arconhead-i haverokkal a bárban.) Nem mondja ki a gondolatokat, pontosabban egyszerűen elintézi, és Te azaz Mi vagyunk azok, akik felruházzuk a plusz gondolatokkal. Ezért látja mindenki máshogy a karaktereket.

 Más stílus más gondolatokkal és karakterekkel. Nem a majmok bolygója, nem az űrszekerek, nem a Babilon 5, nem a ..., nem a ..., stb.. Egysezrűen nem lehet összehasonlítani őket gondolatiságuk és cselekményük alapján. És nem lehet az egyik erényeit a másikban keresni és számonkérni. Banális lesz a példa de: Mercedes vs. Trabant. Mindegyiknek vannak jó tulajdonságai, mindegyiknek nagy rajongótábora van, mindegyikben vannak rosz dolgok is, DE soha nem érdemes a kettőt összevetni. Nincs értelme. És nincs arányeltolódás a Warsban. Pont hogy túl sok lett a romantika, meg az agyalás az új részekben. Nem olyan pergőek, mint a régiek. Meg ami már a kezdetek kezdetén akció és kalandorientált volt, azon nem kell meglepődni, hogy 25 év múlva is a kaland és akció fog dominálni, hiszen ugyanazok a hősök maradtak, ugyanabban a galaxisban, ugyanazokon a hajókon, és ugyanazok olvassák.

Legalábbis én így látom...
« Utoljára szerkesztve: 2005. Március 01., 14:56:20 írta regnar »

Nem elérhető Recsi

  • Fejvadász
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2882
  • Karma: +33/-0
  • Nem: Férfi
    • Hálózsák
Star Wars
« Válasz #549 Dátum: 2005. Március 01., 13:59:18 »
Idézet
Ha nem érzitek a külöbséget Luke és Kir figurája, és a két történet hangulata között, akkor nem foglak meggyőzni beneteket.
Szerintem Luke és Kir Kanos nem egy kategória. Mindenki érzi a különbséget. De...a képregény 2 féle általában. Vagy egy már létező könyv/film adaptációja, ebben az esetben a könyv/film eleve meghatározza a dolgokat. Ha pl. a Versenyló halálát dolgozzák át, hiába akarnának pergő akciót belevinni, nem menne. A másik, amikor direkt képregénynek készül valami. A SW-nál ez többnyire így van. Ott már inkább az akció dominál, hiszen, ha Kir Kanos végig azon tépelődne, hogy van-e joga megbüntetni Carnor Jaxot, elég unalmas lenne. De mindegy, hiszen csak abból tudunk főzni, amink van...
Vesszen a Birodalom!

Nem elérhető Gorgonita

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1548
  • Karma: +10/-4
  • Nem: Férfi
Star Wars
« Válasz #548 Dátum: 2005. Február 28., 18:14:04 »
Ha nem érzitek a külöbséget Luke és Kir figurája, és a két történet hangulata között, akkor nem foglak meggyőzni beneteket.
 Pont mint amikor egy Enterprise rajongót győzködök, hogy nem jó ha több akció van az új Trek sorozatokban, mint a régiekben, mert közben elsilányodik a történet.
 Márpedig az arányok igen is eltolódtak.