Szerző Téma: Star Wars  (Megtekintve 701449 alkalommal)

0 Felhasználó és 8 vendég van a témában

Nem elérhető regnar

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1404
  • Karma: +0/-0
Star Wars
« Válasz #423 Dátum: 2005. Január 11., 22:11:38 »
Graf-X
Idézet
Igazából az a legnagyobb bajom, hogy teljesen lerombolta azt a mítikus jedi-motívumot, amit a klasszikus trilógia sejtetni enged.


Kimondtad az egyik nagy igazságot. Egészen addig amíg csak hírből hallotta az ember, hogy voltak még Obi vanon kívül is Jedik valahogy felmagasztalta őket, de most tucattermék lett belőle. Úgy érzem nem képviselik azt a dolgot, amit most nem tudnék pontosan megfogalmazni pár sorban, de úgy gondolom tudjátok mit, amit eddig a JEdikről képzeltünk. Szóval nem az a gond, hogy sokan lettek, hanem az ahgoy bemutatja őket történet.


A kompter grafika már nekem is zavaró. Nem baj ha van benne, de ez már sok. akkor csináljon külön egy animációs Sw filmet... Arra tutira beülnék a moziba, de pl yodát azért nem kellett volna lealázni egy pixelpetivé.

Ha az endori csatát komputeranimáció nélkül olyanra csinálta amilyen lett - csúcsra - akkor nem értem mirefel ez a nagy komputer mánia, bár van egy tippem. Itt lehet spórolni. Nem kell megfizetni a makettépítőket, nem kell programozni a kamerákat, csak elővenni az egyik CAD programot és ráereszteni a fél szilikon-völgyet.

Lehet hgoy régimódinak fogok tűnni, de hiába tudom, hogy az csak egy bábú, de megvan az a báj amitől elhiszem, hgoy nem az. Ezért is szeretem a régebbi horrorfilmeket is ahol még stop-motion technikával csinálták a szörnyeket (mondjuk ma is sokat dolgoznak így) mert megvan az a különleges hatásuk. Persze vannak igen tetszetős számítógépes animációk, de ha egy film szinte csak abból épül fel, az már zavaró, legalábbis nekem.

Nem elérhető Graf-X

  • Kázmér
  • **
  • Hozzászólások: 128
  • Karma: +0/-0
    • http://comixart.hu
Star Wars
« Válasz #422 Dátum: 2005. Január 11., 21:09:54 »
Idézet
Engem a régiben a makettek zavarnak, mégsem idegesítem magam miatta. És az újakban is van makett dögivel, csak sokszor észre se vesszük, mert mint sokan említették, a számítógép dominál. Lucas mindig a rendelkezésre álló technika ha
tárait feszegeti.

Engem meg a cgi zavar nagyon, a makettek számomra sokkal valósághűbben hatnak, a cgi tompa.
Lucas mindig a rendelkezésre álló technika határait feszegeti? Nem igaz, az ILM újabb és újabb technikákat talál ki. Ez ok is, de csupán ezért semmi értelme filmet gyártani. Vagy gyártson egy félórás kísérleti filmet, amit nyomathatnak Imax mozikban (Egyébként ha jól tévedek, ez is volt a célja az új részekkel, aztán marhára nem lett belőle semmi)
És az meg tényleg nonszensz, hogy az első rész történeti bakijai után az volt a válasza, hogy ok, de a következőben 2-szer annyi digitális effekt lesz...és akkor mi van, ki nem szarja le? Attól még a történet ugyanúgy gány (bocs, nem maga a főirányvonal, az ok, de a részletek...pff). Egyszerűe nem látja be, hogy ma már nem lehet egy filmet csak a cgi-vel eladni. Már rég nem nagy szám a cgi és a nézők ismét a klasszikus értékekre kiváncsiak.
A legdurvább számomra Yoda digitális Shon-go-ku harcossá alakítása volt, akkor vált végképp nevetségessé az EP II.
Igazából az a legnagyobb bajom, hogy teljesen lerombolta azt a mítikus jedi-motívumot, amit a klasszikus trilógia sejtetni enged. Rizsa az egész és egy kurvanagy tűzijáték.
De hogy valami pozitívat is mondjak: Az EP I Duel of the fates-jelenetét nagyon szeretem.

Idézet
Hát pedig ha hiszitek ha nem.
Amin én láttam először VHS kazi azon nem volt ott a New Hope felirat.
És ez 10000000000%

Biztos hiáynzott a kalózkaziról az első pár másodperc
« Utoljára szerkesztve: 2005. Január 11., 21:14:23 írta Graf-X »

Nem elérhető Recsi

  • Fejvadász
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2880
  • Karma: +32/-0
  • Nem: Férfi
    • Hálózsák
Star Wars
« Válasz #421 Dátum: 2005. Január 11., 20:26:02 »
Idézet
Hát pedig ha hiszitek ha nem.
Amin én láttam...ott a New Hope felirat.
Én speciel nem hiszem...
Vesszen a Birodalom!

Nem elérhető Spidáj

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1443
  • Karma: +0/-0
    • http://holnap
Star Wars
« Válasz #420 Dátum: 2005. Január 11., 20:19:57 »
Hát pedig ha hiszitek ha nem.
Amin én láttam először VHS kazi azon nem volt ott a New Hope felirat.
És ez 10000000000%



...the dark armies then will come, when the SUM is 41

Nem elérhető Schmutte

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 57
  • Karma: +0/-0
Star Wars
« Válasz #419 Dátum: 2005. Január 11., 20:13:25 »
Azért elég ügyesen elosztják majd. Éppen annyira, hogy az embereknek éppenhogy ne érje el a tűrésküszöbét. Mert azért ők se hülyék ilyen értelemben.

Nem elérhető letsgo

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 417
  • Karma: +0/-0
    • http://www.halozsak.ini.hu
Star Wars
« Válasz #418 Dátum: 2005. Január 11., 18:40:36 »
Hú, hát ez most meglepet, nagyon. Nem gondoltam volna, hogy ennyi dvd-éje lesz Lucasnak. És ennek a felére azt mondja, hogy a rajongók akarták, nagy kamu. A pénz, pénz, és a pénz. Tényleg e körül forog minden. Miért nem tudta megcsinálni ezt a trilógiát úgy, hogy jó legyen. Miért nem tudta, összehozni, úgy, hogy tényleg király legyen. Eddig Lucas volt a példa képem, mondjuk az is marad, de amit itt csinál a Star Warssal az........... nem is mondom, hogy mi. És, hogy ennyi dvd-é??? Erre a válasz is: Pénz, hogy még egy csomoszor leadják a moziban, hogy miért: pénz. Gondolom akkor majd lesz tévében, vhs-en, dvd-én, interneten, képregényekben (ami nem nagy baj), de tele leszünk Star Warssal,
bár számomra nem nagy baj, hiszen én nagy star wars fan vagyok, de egy idő és mindenkinek tele lesz a hócipője a Star Warssal, ha ez tényleg így fog meni.

Nem elérhető Schmutte

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 57
  • Karma: +0/-0
Star Wars
« Válasz #417 Dátum: 2005. Január 11., 16:27:21 »
Igen, az új részeknek is vannak hibái, talán egy picit több mint a régiben, de pl. az, hogy sok benne a cgi, ez még alapvetően nem vesz le olyan sokat az élvezhetőségéből. Engem a régiben a makettek zavarnak, mégsem idegesítem magam miatta. És az újakban is van makett dögivel, csak sokszor észre se vesszük, mert mint sokan említették, a számítógép dominál. Lucas mindig a rendelkezésre álló technika határait feszegeti.
És a részek készítésének sorrendjében szerintem ok volt a technika. Az új részekben sok csata folyik, Lucas nem mert belekezdeni. Tudom, hogy a régiekben is van csata, de már a hothi csatánál is komoly problémát okozott a lépegetők mozgatása, ami valljuk be, meg is látszik. És ha már ilyesmi problémát jelent, akkor a geonosisi csatát képzeljük el makettekkel  
A közhangulat gyökeres változását szerintem dimán be lehet tudni annak a bizonyos drasztikus rendszerváltásnak, ami alatt a Köztársaság Diktatúrává alakul. A filmbéli átlagemberkék először nem fogják fel ennek a súlyát, de a folyamatosan kialakuló terror hatására gyorsan végigsöpör a félelem a galaxison. Ehhez szerintem bőven elegendő az a 19 év.
Azt hiszem Jar-Jar a többség számára a saga legunszimpatikusabb figurájává nőtte ki magát, amit részben megértek, de másrészről meg nem. Szerintem az epl -ben hangulatot teremt, jótékonyan oldja a feszültséget, egyetlen nagy hibája, hogy néha túlzásba viszi. A nabooi csatánál van az a helyzet, hogy kihagyhatták volna pár baromkodását, mert oda tényleg nem illik. A többi akciójával semmi bajom, még mindig jót röhögök rajta.  Én azért sajnálom, hogy Lucas az ep2-re visszafogta. Csak csiszolni kellet volna rajta. Engem spec c-3po az ep4-ben sokkal jobban idegesít.
Ami a dvd ügyet illeti, abban egyetértek. Lucas kiszipolyozza amit lehet. A trilógia dvd-t meg se vettem. A 2006-ost fogom megvenni és nem többet. Ha utána még kiad valamit (amiben én is biztos vagyok) akkor megszerzem feketén és sz*rok a fejére.

Nem elérhető regnar

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1404
  • Karma: +0/-0
Star Wars
« Válasz #416 Dátum: 2005. Január 11., 11:39:13 »
Igen, bár erről már volt szó régebben - de tény, hogy a DVD megjelenés tetőzte be "Lucas pénz iránti őrületét".

Azzal, hogy a 97-ben kiadott special editiont felrakta egy az egyben korongra (na jó kb 2 másodpercnyi extra azért jutott ide is) és úgy adta el, hogy szuper a hang és a kép meg minden (ami egy DVD-nél szerintem alap, ez kb olyan reklám, mintha egy kocsit azzal akarnék eladni, hogy jól gurul) nekem már sok volt. Azt mondta ohgy minden egyes képet digitálisan újranéztek és javítottak. Node... Hogy lehet az, hogy szerencsétlen Millenium Falconnak a 94-es dokkban azóta sincs parabolaantennája - pedig ezt aztán tényleg nem tartott volna sokba rávarázsolni, vagy a sokat emlegetett ugráló lézerkard... ezek azt bizonyítják, hogy nem volt itt semmilyen képről képre átnézés.... Persze jövőre jön majd a teljes 6 részes eposz díszdobozban DVD-n soha nem látott extrákkal, aztán egy évre rá jön majd a rajongók kívánságára az eredeti trilógia DVD-n, aztán egy évre rá a  97-es Special edition DVD-n szintén a rajongók kérésére, aztán a HDDVD-s kiadás rá egy évre, akkor már újra az egész trilógia soha nem látott extrákkal, aztán rá egy évre a HDDVD soha nem látott extráival bővitett 6 rész díyzdobozban normál DVD-n azon rajongók kérésére, akik nem tudnak HDDVD-t lejátszani, majd rá egy évre a régi 1977-83 trilógia eredti megfakult képminőségben a rajongók kívánságára csak egyszer és soha többször DVD-n, és így tovább és tovább.    

Mondjuk ami biztos az a 6 rész együtt jövőre, de nem fogom megvenni, mert 2007-ben 100% hogy jön majd a 30 éves évfordulóra valami extrákkal bővített kiadás, és a filmek újra menni fognak a moziban... ÉS ENNEK SOHA NEM LESZ VÉGE...

És akkor már senki nem fogja tudni melyik a hivatalos kiadás, melyikre lehet hivatkozni, szóval igaz lesz az 1.34 1.03 és stb.. verziók. Így is már legalább 3 különböző változat van, és ami a legszörnyűbb mindegyikben változtatott valamit.

Lehet hgoy 5 év múlva már nem is lesznek benne űrhajók, hanem lecseréli őket pillangókra, mert azt fogja nyilatkozni, hogy eredetileg is így akarta, de csak akkorra érett meg benne a gondolat  

SZÁNALMAS ez a szó egyenlő lett számomra Lucas üzletpolitikájával.

Nem elérhető Recsi

  • Fejvadász
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2880
  • Karma: +32/-0
  • Nem: Férfi
    • Hálózsák
Star Wars
« Válasz #415 Dátum: 2005. Január 11., 11:10:17 »
Idézet
Így legalább elképzelhetem a történet folytatásaként a Veitch/Kennedy féle Dark Empire-t.
A hivatalos folytatásra legesélyesebb a Timothy Zahn féle trilógia volt. Amennyire én tudom, pályázatot írtak ki, és először csak a győztes művét adták ki. Aztán, mivel sikeres volt, szépen lassan kijött mind, ezzel is bővítve az EU-t, végül pedig (most nem tom melyik könyvben) minden pályaműre utalnak, mint megtörtént eseményre, ezzel boronálva össze a szálakat.
De ezt csak emlékezetből írom, nincs rá dokumentumom, úgyhogy nem 100%
Idézet
Szerintem a klasszikus trilógia sem a bemutatása utáni 1-2 évben lett ilyen sikeres, hanem azért jóval utánna!
Ez nem igazán van így. A Csillagok Háborúja bankot robbantott anno (az év legnagyobb kasszasikere volt az USA-ban 1977-ben), ja és hatszoros Oscar-díjas, ami azért jelzi, hogy a szakma is elismerte.
Idézet
A két trilógia külön világ.
 Azt hiszem Regnar megfogalmazta a (SW)világ legnagyobb igazságát.
Vesszen a Birodalom!

Nem elérhető Galen

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2272
  • Karma: +9/-0
Star Wars
« Válasz #414 Dátum: 2005. Január 11., 09:03:38 »
Schmutte
Idézet
2. Az miért Lucas hibája, hogy nem azt csinálta amit a rajongók maguknak határozottan elképzeltek? Az ő műve, szíve joga úgy változtatni rajta ahogy ő azt jónak látja akár tetszik akár nem. Kitalálhatnak mindenféle történetet, de ebben benne van az is, hogy a végén nem úgy lesz ahogy sokakban körvonalazódott.
Ne az a bajom, hogy nem azt csinálta amit elképzeltem. Nekem tökéletesen megfelel az előzmény fő csapásvonala. Palpatine a politika álltal emelkedik fel. Belülről rohasztja szét a köztársaságot. Tök jó...nincs ezzel semmi baj...így is kellett lennie. De amikor azért rak bele dolgokat mert hogy azzal színes és szagos lesz, meg hogy több ember fog moziba mászni miatta az azért már gusztustalan. Mi a francot keres ott Jar-Jar ?
-Mr Lucas, ha gyerekeknek tetsző dolgot rakunk bele akkor több millió nézővel többet vonzunk a moziba. Több bevétel, több részesedés az SW-popcornból.
-Oh, komolyan Rick ? Akkor csináljuk.
És ne mondja senki hogy a klasszikusban meg ott volt Artu és Thripio, mert a kettő nem ugyanaz. (Milyen fura, a kettőben már nem szerepelt annyit. HÁLA ISTENNEK)
A vesszőparipám: Mi a büdös francnak kellett Artunak repülni ? Nem tudták volna máshogy az arénába juttatni ? Dehogynem...de hát így csili-vili, meg minden.
De amiért kurvára haragszom rá az a Jedi vége. Mi a büdösˇ^˘^ˇ°^˘°˛°˛>#&>#&#@
 francnak kellett az öreg Anakint lecserélni ? Vagy ugyanott a zenét ? Az új zene lagymatag. A képeken felszabadultan örülnek de a zene altatódal. Ha olyat változtat amivel nem nyúl a film szerkezetébe az oké. Az, hogy a NH-ban lecserélte Jabbát az okés. Jobb a Technika, jobbat tudtak csinálni. De ez ? Igen persze, ez az ő filmje, az ő álma azt csinál vele amit akar. De figyeljétek meg, hogy eljutunk oda hogy a filmeknél is elkezdenek majd verziószámozni. Star Wars-New Hope v1.52 Király lesz. Már alig várom.
És az nem furcsa hogy ilyen sokára adta ki DVD-n ? Ja, a DVD-nek egy kicsit hosszabb a "szavatossági ideje". Ha azon kiadja utánna nem tudja 3 évente megvágni az embereket. Talán direkt barmolta el most, hogy majd 5-6 év múlva azt mondhassa, hogy '"a rajongók óhaja miatt kiadom az eredeti-eredeti-eredeti változatot." Persze annak is lesz bibije, csak hogy 5-6 év múlva lehessen megint fejni. Már alig várom.

Az tuti, hogy azért nem fizetek, hogy kinyírják bazmeg.

Nem elérhető regnar

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1404
  • Karma: +0/-0
Star Wars
« Válasz #413 Dátum: 2005. Január 11., 08:51:46 »
Idézet
Ez az én formám. Belecsöppenek egy anti-perequel gárdába

Szerintem itt senki sem anti-prequel a szó szoros értelmében. Ahogy észrevettem mindenkinek van valami ami tetszik az új részekben is, csak nem annyira  

Sőt én sem vitába szállni akarok veled, csak a saját nézeteimet írom le...

Azért arra fogni hogy nem állt technika a rendelkezésére ez nem jó indok. A régi részekhez sem állt, kitalálta hozzá a dolgokat, a számítógépvezérelt kamerát, továbbfejlesztette a blue screent, majd a green screent stb.. szóval a technika megvolt, az viszont lehet hogy a történet nem állta volna meg a helyét... Így is úgy kellett házalnia hgoy leforgathassa..


Idézet
Az miért Lucas hibája, hogy nem azt csinálta amit a rajongók maguknak határozottan elképzeltek?

Azért egyedül az övé, mert az egész birodalmát a rajongókra építette. Mindent őértük - no és a pénzükért csinált. Így elég nagy arculcsapás rengeteg embernek, hgoy fogja magát és a régi részeket csak úgy átírja, ezzel belepiszkítva egy halom EU-ba is. Persze csinálja amit akar az ő filmje, de azért valljuk be az SW speciális helyzetben van, hiszen nagyobb a rajongótábora mint bárminek, és ez bizony nem kellett volna, hgoy elkerülje a figyelmét. Így aztán kettéosztotta a rajongókat, ezért is távoztam az SW.hu-ról, mert vannak emberek akikkel nem lehetett már értelmesen beszélgetni a filmekről. Én  úgy vagyok vele, a régi trilógia jobban tetszik, de ugyanakkor megnéztem az újakat is , várom sőt nagyon várom a harmadik részt, nem tartom kisebb embernek azt a rajongót aki szereti az új részeket.  Mindegyiknek megvannak a hibái, és megvannak a jó részei, csak nálam ez annyiban tolódik el, hogy a régi részekben több jót, az újakban több rosszat látok, ugyanúgy észreveszem a rosszat anrégiekben és a jót az újakban. De sajnos kialakult egy csoport akik ha valaki az új filmekre rosszat mond, azt a porba tapossák. Ezt tartom az új trilógia legnagyobb hibájának, hogy kiváltotta ezt a fajta viselkedést, bár kell hozzá az ember is, elismerem. És ezért részben felelős Lucas is. (Itt, szerencsére megfér egymás mellett mindegyik nézet   )


A két trilógia külön világ. Ezzel nem is lenne gond, ha a két trilógia között eltelne legalább 50 de inkább 200 év. Egy univerzumnyi világ 18 év alatt nem változhat ekkorát. Én legalábbis így látom. Amikor a régi trilógiában arról beszéltek, hogy a császár feloszlatta a szenátust, meg a Jediket megölték, akkor mindig azt hittem, hogy ezt megelőzte egy jó 50 éves háborúskodás.


Dark Empire-t én is el tudnám képzelni filmen   


Chavez
Idézet
Megjegyzem: nekem semmi bajom az Ep. I-II -vel. Lehetett volna jobb is, de inkább örüljünk, hogy egyáltalán megcsinálták!

Ezzel egyetértek örüljönk hogy van egyáltalán, bár lehetett volna jobb is...
« Utoljára szerkesztve: 2005. Január 11., 11:25:09 írta Micho »

Nem elérhető Chavez

  • Indiana Jones
  • *
  • Hozzászólások: 25
  • Karma: +0/-0
    • http://
Star Wars
« Válasz #412 Dátum: 2005. Január 11., 00:29:27 »
Szerintem a klasszikus trilógia sem a bemutatása utáni 1-2 évben lett ilyen sikeres, hanem azért jóval utánna! Még pár százszor megnézzük az előzmény trilógiát, eltelik 5-10 év és akkor már azok is jobban fognak tetszeni, és azok is "klasszikus"-ak lesznek. Legalábbis a gyerekeinknek!

Megjegyzem: nekem semmi bajom az Ep. I-II -vel. Lehetett volna jobb is, de inkább örüljünk, hogy egyáltalán megcsinálták!
« Utoljára szerkesztve: 2005. Január 11., 00:33:46 írta Chavez »

Nem elérhető Graf-X

  • Kázmér
  • **
  • Hozzászólások: 128
  • Karma: +0/-0
    • http://comixart.hu
Star Wars
« Válasz #411 Dátum: 2005. Január 10., 21:29:53 »
Ha jól emléxem Lucas éppen hogy kerek perec kimondta, hogy nem a régi trilógia rajongóinak gyártja az új filmeket, hanem a mostani fiatalságot akarja megfogni vele (ami ügye erőteljesen MTV befolyásolt...  ) Olyan is lett. Túlerőltetett történet, feleslegesen túlzsúfolt digitális puffogtatás.

Egyébként még mindig sokkal jobban jártunk, mintha a VII, VIII, IX-et csinálta volna meg szerintem, az lett volna csak az igazán illúzióromboló.

Így legalább elképzelhetem a történet folytatásaként a Veitch/Kennedy féle Dark Empire-t.

Nem elérhető Schmutte

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 57
  • Karma: +0/-0
Star Wars
« Válasz #410 Dátum: 2005. Január 10., 14:59:52 »
Ez az én formám. Belecsöppenek egy anti-perequel gárdába  
1. Lucasnak a fő ok amiért a 4-5-6-ot csinálta először, az az, hogy abban az időben még nem állt készen a technika annak az elkészítésére, amit ő akkor már nagy vonalakban elképzelt. A mási ok, hogy az előzményekben kicsit sok a politika és erre a nézők nem olyan fogékonyak (sokaknak részben ezért nem tetszik), a film nem futott volna be és onnantól fuccs az egésznek mert a stúdiók nem adtak volna rá pénzt.
2. Az miért Lucas hibája, hogy nem azt csinálta amit a rajongók maguknak határozottan elképzeltek? Az ő műve, szíve joga úgy változtatni rajta ahogy ő azt jónak látja akár tetszik akár nem. Kitalálhatnak mindenféle történetet, de ebben benne van az is, hogy a végén nem úgy lesz ahogy sokakban körvonalazódott.
3. Az, hogy a két trilógia két külön világ, ez nem hiba. Két egymástól szinte különálló korszakot mutat be, a hangulat nem lehet ugyanolyan. Más a színvilág, mások a szereplők, más a stílus. Ezzel mi a baj? Ha ugyanolyan lenne, akkor meg azt fognák Lucasra hogy egy sablonra gyártja az egészet. Jól kiegészítik egymást, és az episodelll befoltozza a megmaradt lyukakat. Szerintem legalábbis
4. Csubi lesz, Han nem. Csubi Yoda mester oldalán fog harcolászni a vukik szülőbolygóján, a Kashyykon folyó csatában. Ő segít az öregnek, hogy elmenekülhessen.

Nem elérhető regnar

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1404
  • Karma: +0/-0
Star Wars
« Válasz #409 Dátum: 2005. Január 10., 09:57:37 »
Idézet
Csak én vagyok úgy, hogy külön univerzumként kezelem a I, II, III és IV, V, VI részeket?


Nem csak te vagy úgy vele. Éns em tudom együtt értelmezni a két trilógiát. Nem mondom, hogy nem néztem meg az új részeket, sőt voltak jelenetek amik tetszettek is, és karakterek is, de nem tudom együtt említeni a két történetet. Szóval elvetni nem vetem el az új részeket, de nem érzem őket az univerzum szerves részének...  VAnnak dolgok amiket jól magyaráz, de sokat inkább félre és ebből van több...

Meg hát ott van a megfelelni akarás effektus. Mert Michellangello után azért nehéz jó festőnek lenni. Lehet próbálkozni de nem biztos hgoy sikerül. Kb iylen a régi és az új film viszonya is szerintem. A régi nagyon magas mércét állított fel, mind történetben, cselekményben, karakterekben, és az újnak ennek kellene megfelelni és ez erőlködést szült. Szerintem.

Nem elérhető Recsi

  • Fejvadász
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2880
  • Karma: +32/-0
  • Nem: Férfi
    • Hálózsák
Star Wars
« Válasz #408 Dátum: 2005. Január 10., 09:56:19 »
Idézet
én úgy nőttem fel hogy a 4. résznek úgy tudtam a címét hogy Csillagok Háborúja és ez a New Hope tudtommal csak a felújított verziónál jött csak elő
Nem teljesen igaz a dolog. A moziban tényle gCsillagok Háborúja néven futott a film, valamint a videotékákban is gondolom úgy megy. DE! Nekem 4 verzió volt a kezemben eddig, ebből 3 meg is van még (No1.: legelső, videotékák számára kiadott másolt VHS, No2.: THX-es flújított verzió, No3. Special Edition az új jelenetekkel, No4. DVD (hivatalos, 2004 es kiadás) és mindegyikben Episode IV - A new Hope van. Lehet, hogy csak nem tűnt fel.
Ja, ha valakit érdekel a special edition trilógia eredeti videkazin szélesvásznú feliratos verzióban, szóljon, megegyezünk.
Vesszen a Birodalom!

Nem elérhető Galen

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2272
  • Karma: +9/-0
Star Wars
« Válasz #407 Dátum: 2005. Január 10., 08:32:28 »
Porthos
Idézet
úgy tudtam a címét hogy Csillagok Háborúja és ez a New Hope tudtommal csak a felújított verziónál jött csak
Ott volt az már annak idején is csak akkor nem hangsúlyozták ki. Viszont tény hogy ezt, a felújításnál kiköszörülték.

Graf-X
Idézet
Csak én vagyok úgy, hogy külön univerzumként kezelem a I, II, III és IV, V, VI részeket?
Nagyjából lehet egységként kezelni. De a repülő Artu-t akkor sem tudom megemészteni. És természetesen a Klasszikus trilógia módosításait sem.
« Utoljára szerkesztve: 2005. Január 10., 08:33:47 írta Galen »

Az tuti, hogy azért nem fizetek, hogy kinyírják bazmeg.

Nem elérhető Spidáj

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1443
  • Karma: +0/-0
    • http://holnap
Star Wars
« Válasz #406 Dátum: 2005. Január 10., 07:07:04 »
Idézet
Lásd a csillagok háborúja leges legeleje, amikor felfelé úszik a beezető szöveg

EPISODE IV - A new Hope


azaz

Epizód 4- új remény...
Hát regnar, már nem azért, de én legelőször 1 másolt videó kazin láttam a filmet.
És az episode 4 elején mikor felkúszott a szöveg, nem volt kinn a new hope hanem hogy Star Wars és én úgy nőttem fel hogy a 4. résznek úgy tudtam a címét hogy Csillagok Háborúja és ez a New Hope tudtommal csak a felújított verziónál jött csak elő mikor újra adták a mozikban (az akkor már felújított) részeket.



...the dark armies then will come, when the SUM is 41

Nem elérhető Graf-X

  • Kázmér
  • **
  • Hozzászólások: 128
  • Karma: +0/-0
    • http://comixart.hu
Star Wars
« Válasz #405 Dátum: 2005. Január 10., 05:44:31 »
Csak én vagyok úgy, hogy külön univerzumként kezelem a I, II, III és IV, V, VI részeket? Annyira más, hogy nekem ez az új 3 rész kb egy gyökér "What If" történetnek felel meg, akkor meg minek gyötörjem magam rajta? A IV, V, VI zseniális, kedvenc filmjeim, a többit meg le kell szarni...mondjuk én megáért a "mitológiáért", ami kb a merchandise-t jelenti, nem is vagyok oda, csak a 3 filmért, mint film. Szóval felőlem Lucas csinálhat, amit akar, ezeket akkor is imádni fogom örökre, a többin meg jót bosszankodok a moziban és elfelejtem...

Nem elérhető Chavez

  • Indiana Jones
  • *
  • Hozzászólások: 25
  • Karma: +0/-0
    • http://
Star Wars
« Válasz #404 Dátum: 2005. Január 10., 03:17:29 »
Idézet
Végülis elötte pl sok Sith volt.
Azokból lehetne 1 jó kis sztori

A Sith-eket nagyon bírom! Bár nagyon örülnék egy önálló filmnek róluk, valószínűleg semmi értelme/esélye nincs. Én még annak is örülnék, ha végre elővennék újra a képregényekben pl. Exar Kunt. A Knights Of The Old Republic game azért már valami haladás, bár az sem egészen abban az érában játszódik, de azért király!

Egyébként én úgy tudom, hogy Lucas az egész sztorit (Ep. 1,2,3,4,5,6) kitalálta egyben, és meg is írta, csak a stúdió miatt inkább a 4, 5, 6 sztoriját választotta, mert az előzmény még nem volt teljesen kidolgozva! Ráadásul még az sem volt biztos, hogy egynél több részt csinálhat!

Nem elérhető regnar

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1404
  • Karma: +0/-0
Star Wars
« Válasz #403 Dátum: 2005. Január 09., 21:54:40 »
Sajnos direkt kezdte...

Lásd a csillagok háborúja leges legeleje, amikor felfelé úszik a beezető szöveg

EPISODE IV - A new Hope


azaz

Epizód 4- új remény...


De hogy miért így csinálta????? Szerintem ő maga sem tudja

Nem elérhető Spidáj

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1443
  • Karma: +0/-0
    • http://holnap
Star Wars
« Válasz #402 Dátum: 2005. Január 09., 21:25:09 »
Szerintem nem direkt kezdte a 4,5,6odik résszel.
Szerintem mikor +csinálta őket, még csak 1,2,3résznek terverzte.
Csak aztán rájött hogy mekkora előzmény-sztorija is van a dolognak.

Ha belegondolsz, az se lehetetlen hogy az eddigi 4,5,6ot átkeresteli 7,8,9-nek és mostani episode 1,2,3 pedig 4,5,6 lesz és ezeknek is csinál egy első 3 részt arról mi volt Anakin Skylwalker elött + ilyenek.
Végülis elötte pl sok Sith volt.
Azokból lehetne 1 jó kis sztori.
Bár remélem ez sosem fog +történni.



...the dark armies then will come, when the SUM is 41

Nem elérhető letsgo

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 417
  • Karma: +0/-0
    • http://www.halozsak.ini.hu
Star Wars
« Válasz #401 Dátum: 2005. Január 09., 19:52:24 »
Erre csak ennyit tudnék mondani: Jogos!

De a hibát szerintem ott követte el, hogy elöször a IV; V; VI -ot készítette el, a helyett, hogy kezdte volna az elejétől.
« Utoljára szerkesztve: 2005. Január 09., 19:54:17 írta letsgo »

Nem elérhető regnar

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1404
  • Karma: +0/-0
Star Wars
« Válasz #400 Dátum: 2005. Január 09., 18:07:32 »
SW III

Én attól félek, hogy egy akkora káoszt kapunk a harmadik résszel, amit évekig nem tudunk majd kibogozni. Rengeteg dolog értelmét veszti majd és új téynek születnek. Csak az a gond, hogy erről Lucas nem kérdezett meg minket. Ez kb olyan, mintha fogná magát egy város, és egyik napról a másikra megváltoztatná egy halom utca nevét, de a térképen a régen egy-két vagy 20 éve nyomtatott térképeken a régiek maradnának. AZ igaz, hogy az utcák ezentúl is elvinnének oda ahova eddig is eljutottál, csak éppen nem találnád az utcákat. És eltévednél.

Lucas inkább az indiana joneson dolgozott volna spielberggel minthogy tönkrevágja a csillagokat. és ami még szörnyűbb a teljes univerzumot megsemmisíti három elfuserált film miatt. Mindent megváltoztat amit eddig tényként kezeltünk. Nem az új dolgokat alakítja 20 év és többezer ember valamint több millió rajongó munkájához és gondolataihoz, inkább az egészet nagy ívben **** és kitalál valami újat, agyoncsapva mindent ami eddig felépült.

Csak egyszer találkoznék vele személyesen...............

Nem elérhető letsgo

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 417
  • Karma: +0/-0
    • http://www.halozsak.ini.hu
Star Wars
« Válasz #399 Dátum: 2005. Január 09., 17:14:22 »
Star Wars III:
Még egy dologkra kiváncsi lennék. Csuvi és Han. A III-ban ha jól olvastam, vagyis ha lett volna mit, nem fog szerepelni Han. De csuvi, igen és a IV-ben már nagy barátok. Hogy jönnek össze, erről nem lesz szó a III-ban, vagy nem tesznek említést? Nem tudja valaki??? Nagyon érdekelne.

Nem elérhető letsgo

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 417
  • Karma: +0/-0
    • http://www.halozsak.ini.hu
Star Wars
« Válasz #398 Dátum: 2005. Január 07., 20:19:41 »
Idézet
Hol olvastad???  
A karácsonyi frissitésekben.

Nem elérhető Galen

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2272
  • Karma: +9/-0
Star Wars
« Válasz #397 Dátum: 2005. Január 07., 08:26:41 »
Regnar
Idézet
A frissítésnek köze van egy szerencsétlen naphoz?
hehe.Ezt ha Micho elolvassa... Szóval gyerekek...úgy néz ki (ha minden igaz) hogy 13-án lesz frissítés. Kicsit messze van, de maradjatok...itt van az mindjárt...
helyette itt van egy nagyon jó kép: (majdnem) Mindenki


Update
Ezt a képet Avman megelőzve kilinkelte már  a képes topic-ba. Ez csak az bizonyítja:
1. Avman gyors.
2. Mindíg az SW topicot nézem meg legelősször.
« Utoljára szerkesztve: 2005. Január 07., 08:36:30 írta Galen »

Az tuti, hogy azért nem fizetek, hogy kinyírják bazmeg.

Nem elérhető regnar

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1404
  • Karma: +0/-0
Star Wars
« Válasz #396 Dátum: 2005. Január 06., 20:27:06 »
Hol olvastad???  

A frissítésnek köze van egy szerencsétlen naphoz?    
« Utoljára szerkesztve: 2005. Január 06., 20:28:09 írta regnar »

Nem elérhető letsgo

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 417
  • Karma: +0/-0
    • http://www.halozsak.ini.hu
Star Wars
« Válasz #395 Dátum: 2005. Január 06., 20:05:49 »
Ha jól olvastam akkor csak egy ünnepélyes napon lesz a következő frisítés!

Nem elérhető regnar

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1404
  • Karma: +0/-0
Star Wars
« Válasz #394 Dátum: 2005. Január 06., 17:28:53 »
Nekem csak egy kérdésem lenne, bár lehet hogy az utolsó lesz  

Lesz a héten frissítés? Mintha a múlt héten valami ilyet említettetek volna. Vagy a héten már nem fér bele és csak a jövő héten? Kicsit ínységes időket élünk..        már várom a Evo végét...