Szerző Téma: Star Wars  (Megtekintve 699982 alkalommal)

0 Felhasználó és 8 vendég van a témában

Nem elérhető Schmutte

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 57
  • Karma: +0/-0
Star Wars
« Válasz #393 Dátum: 2005. Január 06., 17:18:10 »
Idézet
Olvasd el a könyvet is  , a kettő nem ugyanaz, kiegészítik egymást, talán úgy...vagy úgy sem.
Lehet, hogy megfogadom a tanácsot, bár nem sok reményt fűzök hozzá. Ha alapból nem tetszik a történet, akkor a könyvnek sincs sokkal több esélye. De csak a te kedvedért beszerzem valahonnan  

Nekem csak ep1-es makettek vannak.  Anakin fogatja, föderációs tank, battle droid. Ep2-eset eddig sehol nem láttam. Pedig neten találtam jedi starfightert.

Nem elérhető regnar

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1404
  • Karma: +0/-0
Star Wars
« Válasz #392 Dátum: 2005. Január 06., 07:38:28 »
Sőt a képregénynek is van több fajta kiadása. még az eredeti megjelenés után nemsokkal az MPC - ERTL  modell és makettgyártó cég (értsd műanyag összeragasztható és kifesthető modellek, olyanok mint a vadászgépek, tankok a Tamiya-nal vagy Dragon-nal) megvárásolta a képregény jogokat és a Millenium Falcon dobozában egy pár oldalas Shadows képregénnyel örvendeztették meg a vásárlókat - magyarországon is lehetett kapni - én vagyok rá a bizonyíték (az egyik   ) Mondjuk meglepetés volt, hogy milyen rövid, de akkor ismerkedtem meg a Shadows-al. Persze később kiderült, hogy a történet nem csak ennyiből áll, és megtudtam hgoyez egy "ingyenesen" terjesztett kedvcsináló kiadvány volt, amit csatoltak egyes termékekhez. Az egész 12 oldal, és a lábjegyzetben Shadows of the Empire Special néven fut, a KENNER kiadásában. A nagy képregény eredeti oldalai vannak benne, vagyis benne van amikor Boba fettet megtámadja a robot Ig 88 és a sérült Slave 1-el a Gall-ra indul, majd egy rövid beszélgetés a hősök - leia lando dash között, aztán Boba Fett "kocsmajelenete" a gall-on. Szóval nem derül ki semmi, inkább kedvcsinálónak szánták....az első kötet vége és a második vaderes utáni része van benne, egészen az egész alakos Boba Fett képig... Ja és az enyém 1996-os nyomtatású, de a copyright jogok 1995-ösek. Tehát hamarabb megvolt a koncepció, de a dolog csak 1997-ben indult el igazán, amikor megjelent a játék...

Ha már itt vagyunk a Falconon kívül anno vettem még egy Birodalmi rombolót, és egy Tydirium űrkompot is.    (Ahhoz van Darth Vader is , ahogy jön le a rámpán   )
« Utoljára szerkesztve: 2005. Január 06., 07:50:15 írta regnar »

Nem elérhető Recsi

  • Fejvadász
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2880
  • Karma: +32/-0
  • Nem: Férfi
    • Hálózsák
Star Wars
« Válasz #391 Dátum: 2005. Január 05., 23:20:11 »
Idézet
Mindegy, ettől függetlenül még mindig nem tetszik...
Olvasd el a könyvet is  , a kettő nem ugyanaz, kiegészítik egymást, talán úgy...vagy úgy sem.
Vesszen a Birodalom!

Nem elérhető Schmutte

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 57
  • Karma: +0/-0
Star Wars
« Válasz #390 Dátum: 2005. Január 05., 22:00:26 »
Idézet
Az 58-as számban nagyon jó az esős hangulat. Komorrá teszi a hangulatot a szakadó eső.
Igen, az eső jó bele. Az külön "poén" amikor a jedi-csaj megbámulja a negyven nap óta először kibukó napsugarakat és közben lelövik    
Meg Alto Stratus szövege is jó. Egyedi egy karakter az a pali  

Nem elérhető Schmutte

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 57
  • Karma: +0/-0
Star Wars
« Válasz #389 Dátum: 2005. Január 05., 21:55:54 »
Idézet
Ja! Schmutte! A SOTE nem a classic trilógia után játszódik, hanem közben.
uff, tényleg! Mindegy, ettől függetlenül még mindig nem tetszik  

Nem elérhető regnar

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1404
  • Karma: +0/-0
Star Wars
« Válasz #388 Dátum: 2005. Január 05., 20:01:03 »
Ja-ja. Jambiim-i csata nekem is tetszett.

Az 58-as számban nagyon jó az esős hangulat. Komorrá teszi a hangulatot a szakadó eső.

Nem elérhető Recsi

  • Fejvadász
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2880
  • Karma: +32/-0
  • Nem: Férfi
    • Hálózsák
Star Wars
« Válasz #387 Dátum: 2005. Január 05., 19:06:24 »
Idézet
Meg nem jönnek ám a gonosz alakok, örülnek ha valaki hozzászól a dolgokhoz...
Figyelem ám mit sutyorogtok!
Ja! Schmutte! A SOTE nem a classic trilógia után játszódik, hanem közben.
« Utoljára szerkesztve: 2005. Január 05., 19:08:34 írta recsi »
Vesszen a Birodalom!

Nem elérhető Schmutte

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 57
  • Karma: +0/-0
Star Wars
« Válasz #386 Dátum: 2005. Január 05., 19:04:04 »
Idézet
No de komolyra. Melyik a kedvenc történeted?
Mármint republicból?
Abból ami itthon eddig nyomtatásba került, abból az 58. rész: Floodgates. A Jabiim-i csata vége. A legvégén az a kék fényugár ami az elhunyt jediket szimbolizálja az überállatmegatuti! Nagyon jó ötlet volt belerakni  

Nem elérhető regnar

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1404
  • Karma: +0/-0
Star Wars
« Válasz #385 Dátum: 2005. Január 05., 18:28:24 »
Schmutte

Idézet
az árnyékokat gyakran túlspilázzák amíg egy nagy pacni nem lesz szerencsétlenből, a történet meg nulla.

       

Ilyeneket meg hasonlókat én is szoktam írni, aztán reggelente kopogtat az ajtómon a fénykard markolatával valami Galen meg Recsi nevű alak.....      






No de komolyra. Melyik a kedvenc történeted?

(Meg nem jönnek ám a gonosz alakok, örülnek ha valaki hozzászól a dolgokhoz - vagyis lehet hogy az enyémeknek már nem annyira     )
(Galen, Recsi   )
« Utoljára szerkesztve: 2005. Január 05., 18:29:24 írta regnar »

Nem elérhető Schmutte

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 57
  • Karma: +0/-0
Star Wars
« Válasz #384 Dátum: 2005. Január 05., 15:49:58 »
Idézet
Hát kinek a pap...nekem meg a Republic nem jön be....az Empire viszont tényleg hatalmas...
A Republic sok embernek nem tetszik. Néha még nekem sem. Sokszor esnek túlzásokba, az árnyékokat gyakran túlspilázzák amíg egy nagy pacni nem lesz szerencsétlenből, a történet meg nulla. De a nagyobb része szerintem mozgalmas és kidolgozott.

Nem elérhető regnar

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1404
  • Karma: +0/-0
Star Wars
« Válasz #383 Dátum: 2005. Január 05., 08:28:28 »
Már régen letöltöttem      Bár elég sok idő telt el az első és a második rész megjelenése között..   és még kettő hátravan


Ha viccelnék azt írtam volna:

A rouge squadron bevetés előtti eligazitásán:

-wedge, te is velünk harcolsz a mai csatában?

- Nem, inkább az ellenséggel!


Bocsi
« Utoljára szerkesztve: 2005. Január 05., 08:30:30 írta regnar »

Nem elérhető Galen

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2272
  • Karma: +9/-0
Star Wars
« Válasz #382 Dátum: 2005. Január 05., 08:19:56 »
regnar
Idézet
Eddig nem mertem előjönni az UNIONnal...mert hát ugye másik oldalon megy
Ne viccelj már...egy oldalon harcolunk mi. A köztársasá....ööö...szóval képregényeket nyomatunk...az meg még SW is.  Szóval tessék menni aztán tőteni....de nem ám elpártolni tőlünk...

Schmutte
Idézet
A classic trilógia után játszódó képregények sose tetszettek
Hát kinek a pap...nekem meg a Republic nem jön be....az Empire viszont tényleg hatalmas...

Az tuti, hogy azért nem fizetek, hogy kinyírják bazmeg.

Nem elérhető Schmutte

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 57
  • Karma: +0/-0
Star Wars
« Válasz #381 Dátum: 2005. Január 04., 21:14:54 »
A pénz most már nem akadály így karácsony után  
Csak találjam már meg végre!  

Ilyenkor utálom, hogy nem a Baljós után közvetlenül lettem rajongó. Olyan dömping volt mint a rohadás, most meg jó ha legbóvlibb kínaikban találok valamit    

Nem elérhető regnar

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1404
  • Karma: +0/-0
Star Wars
« Válasz #380 Dátum: 2005. Január 04., 19:57:34 »
Mondom szerencse is kell hozzá...

Nem mindegyik áruházban ugyanaz a kínálat... sajnos.

Meg az árak sem. még med*a ma*t-on belül is. Van hgoy két üzletben ugyanazt a cuccot más áron kapod meg.

Mondjuk elég régi kiadvány, nem tudom mennyi a forgalmazási időtartama, így lehet, hogy csak elfekvő készletekben kerül elő..

Én az Episode I insiders guide-ot nem látom már sehol, szerencsére amikor megjelent egyből megvettem...bár utána egy-két évvel megkaptam volna negyed áron, ez azért pofátlanság..

Nem elérhető Schmutte

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 57
  • Karma: +0/-0
Star Wars
« Válasz #379 Dátum: 2005. Január 04., 18:13:38 »
Múltkor voltam karácsonyi-bevásárlós rémkörúton, és akkor nem találtam az M. M-ben semmi hasonlót  

Nem elérhető regnar

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1404
  • Karma: +0/-0
Star Wars
« Válasz #378 Dátum: 2005. Január 04., 17:13:48 »
Pedig szerintem nagyon jó összefoglalása a klasszikus trilógia adatainak.

Ha van egy kis pénzed akkor lehet hogy megtalálod a med*a ma*t-ban vagy valamelyik Tecso-ban vagy Osanban.    Ez már low budget kategória úgyhogy 4990 és 2990 között szerintem megkapod, csak kell hozzá egy kis szerencse.

Republic meg Empire  

Nem elérhető Schmutte

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 57
  • Karma: +0/-0
Star Wars
« Válasz #377 Dátum: 2005. Január 04., 17:09:03 »
Na a Behind the Magicet nem sikerült még megszereznem.  

Nem elérhető regnar

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1404
  • Karma: +0/-0
Star Wars
« Válasz #376 Dátum: 2005. Január 04., 16:55:35 »
Eddig nem mertem előjönni az UNIONnal, mert hát ugye másik oldalon megy..de most azért elmondom..

 Mara Jade és Luke Skywalker...

Ez a tipikus esete annak, hogy tudtam, de nem gondoltam  

Mert ugye már a Behind - ban is van egy homályos utalás arra, hogy Luke és Mara, de konkrétan nem írnak róla, csak egy nyúlfarknyi mondatot, inkább Mara Jade-del kapcsolatban Luuke-ról a klónról beszélnek inkább.

Nem elérhető Schmutte

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 57
  • Karma: +0/-0
Star Wars
« Válasz #375 Dátum: 2005. Január 04., 16:02:51 »
Idézet
Predator meg azért van néhány. Az aliensonline.hu-n meg a Kepregeny.net-en is találsz néhány gyöngyszemet...spec most batman-nel kavar az édes. Szóval van az....
Meg ha már SW akkor a Kepregeny.net-en megy most a Union is. Darkness jóvoltából. Szóval nézelődni nézelődni olvasni, olvasni. Ja és nem utolsó sorban...ÍRNI véleményt. Azt nagyon szeressük.
Hmm.. aliensonline-ra elnéztem már, csak nem akartam regizni, mert... na igen, mert hülye vagyok     Kösz a tippet  
Az Uniont olvastam, de úgyanúgy nem tetszett, ahogy a SOTE sem. Igazából nem tudnám megmondani, hogy mi nem tetszik bennük, csak szimplán unszimpatikusak. A classic trilógia után játszódó képregények sose tetszettek, nemtom miért  
Az Empire meg a Republic sorozat viszont annál inkább bejön, az Infinities a favorit  
Ha lesz valami értelmes közlendőm valamivel kapcsolatban, freltétlenül leírom

Nem elérhető letsgo

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 417
  • Karma: +0/-0
    • http://www.halozsak.ini.hu
Star Wars
« Válasz #374 Dátum: 2005. Január 04., 14:54:22 »
Idézet
Szoktam olvasni elsősorban SW-t, bár a SOTE sose tartozott a kedvenceim közé (félreértés ne esék, a honosítással semmi baj, a történet nem fogott meg igazán), X-ment, Alient (azt spec a kny.net-en), meg Predatort, de azt csak nagy ritkán találok, azt is angolul.  Belenéztem továbbá a Prédikátorba és a Soul Reaverbe meg Pókemberbe is. Kedvencet nem tudnék mondani. Minden sorozatban vannak jobbak, meg gyengék.  
Helyes. Csak így tovább...

Nem elérhető Galen

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2272
  • Karma: +9/-0
Star Wars
« Válasz #373 Dátum: 2005. Január 04., 11:37:54 »
Schmutte
Idézet
Szoktam olvasni elsősorban SW-t
Isten tartsa meg jó szokásod. Itt néha majd találhatsz SW-t.
Predator meg azért van néhány. Az aliensonline.hu-n meg a Kepregeny.net-en is találsz néhány gyöngyszemet...spec most batman-nel kavar az édes. Szóval van az....
Meg ha már SW akkor a Kepregeny.net-en megy most a Union is. Darkness jóvoltából. Szóval nézelődni nézelődni olvasni, olvasni. Ja és nem utolsó sorban...ÍRNI véleményt. Azt nagyon szeressük.

Az tuti, hogy azért nem fizetek, hogy kinyírják bazmeg.

Nem elérhető Schmutte

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 57
  • Karma: +0/-0
Star Wars
« Válasz #372 Dátum: 2005. Január 03., 22:01:44 »
Szoktam olvasni elsősorban SW-t, bár a SOTE sose tartozott a kedvenceim közé (félreértés ne esék, a honosítással semmi baj, a történet nem fogott meg igazán), X-ment, Alient (azt spec a kny.net-en), meg Predatort, de azt csak nagy ritkán találok, azt is angolul.  Belenéztem továbbá a Prédikátorba és a Soul Reaverbe meg Pókemberbe is. Kedvencet nem tudnék mondani. Minden sorozatban vannak jobbak, meg gyengék.  

Nem elérhető letsgo

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 417
  • Karma: +0/-0
    • http://www.halozsak.ini.hu
Star Wars
« Válasz #371 Dátum: 2005. Január 03., 21:00:25 »
Idézet
Köszönöm a kellemes fogadtatást!
Eddig is sokmindent olvastam itt, demostmajd még többet  
Nincs mit.
És ha szabad megkérdeznem eddig mit olvasgatál? Mármint melyik képregény a kedvenced?

Nem elérhető regnar

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1404
  • Karma: +0/-0
Star Wars
« Válasz #370 Dátum: 2005. Január 03., 18:28:46 »
No comment...  



Nem elérhető Schmutte

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 57
  • Karma: +0/-0
Star Wars
« Válasz #369 Dátum: 2005. Január 03., 17:49:30 »
Legyen a fordító mentségére,amerre lakott, biztos mindennapos dolog, hogy a híradókban kutyaviadalokat közvetítenek  

Nem elérhető regnar

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1404
  • Karma: +0/-0
Star Wars
« Válasz #368 Dátum: 2005. Január 03., 10:12:12 »
Igen Dogfight. Egyszerű tök ismert szó a légiharcra. hihetetlen.. és szomorú  

Nem elérhető Recsi

  • Fejvadász
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2880
  • Karma: +32/-0
  • Nem: Férfi
    • Hálózsák
Star Wars
« Válasz #367 Dátum: 2005. Január 03., 10:03:02 »
Idézet
"Az első filmnél kutyaviadalokról készült, régi híradófelvételeket használtam...
Ez tényleg beszarás.  
A dogfight (gondolom) az 1-1 repülős verziója, hogy ennyit ne lehessen utánanézni...
Vesszen a Birodalom!

Nem elérhető regnar

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1404
  • Karma: +0/-0
Star Wars
« Válasz #366 Dátum: 2005. Január 03., 08:43:23 »
Ha már így a kiegészítők mezején evezünk akkor egy-két gyöngyszemet megosztanék veletek(Szó szerinti idézetek):

SW Így készült az I. rész - Baljós árnyak   c. könyvből szeretnék idézni egy-két mondatot.

A könyvet Laurent Bouzereau és Jody Duncan írta, csak hogy be lehessen azonosítani, fekete.  

32 oldal.

"Ehhez hasonlóan Darth Maul űrhajója is az első trilógiából ismert, birodalmi űrrepülőgép (regnar megjegyzése - itt talán a bir.csillagrombolóra gondolnak, avgyis nem volt még kész a 2. rész csapatszállító koncepciója, ami sokkal jobban hasonlít..) és a TIE vadászgép különböző részeiből, elemeiből épül fel, mert így már a jól ismert járművek elődjének tekinthető."

No ezeksem tudják, hgoy mi mit előzött meg... ahány hely annyi megközelítés. Szörnyű.

DE NEM EZÉRT KEZDTEM BELE MONDANDÓMBA     Mert ami most jön attól ti is lefordultok a székről...


38 oldal.

"Az első filmnél kutyaviadalokról készült, régi híradófelvételeket használtam ideiglenes snittnek, hogy meg lehessen tervezni az utolsó csata koreográfiáját. "(yavinra gondol - regnar)


Hát éljen a nagy magyar angoltudás és a szó szerinti fordítás. Ezúton gratulálok mindenkinek aki itt fordít, mert igaz ti nem vagytok nagy és híres cégnél, de a munkátok messze lekörözi ezt a mondatot.
« Utoljára szerkesztve: 2005. Január 03., 08:44:20 írta regnar »

Nem elérhető Recsi

  • Fejvadász
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2880
  • Karma: +32/-0
  • Nem: Férfi
    • Hálózsák
Star Wars
« Válasz #365 Dátum: 2005. Január 02., 23:21:01 »
Idézet
Amit kicsit már erősnek érzek azok a Dark Trooperek
Nem sikerült az X-wing vs TIE fighterben utánanéznem, hogy hány az Advanced lézer  

A Dark Trooper meg sztem olyan dolog amit csak azért, mert a sima stormtrooper, a birodalmi tiszt meg a kutasz droid már uncsi, mire odáig eljutsz. Kell valami á'la Doom. Ott sincs egyből a rakétás 2 szarvú ördögpofa.
Ja: PK (Porthos kedvéért) a Doom 1-ről beszélek.
Vesszen a Birodalom!

Nem elérhető regnar

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1404
  • Karma: +0/-0
Star Wars
« Válasz #364 Dátum: 2005. Január 02., 21:58:19 »
Én nem vetem el az EU-t teljes mértékben, bár az mindenesetre igaz, hogy nem szabad kivetíteni a filmekre, mert találhatunk ellentmondásokat. Én is megnéztem azóta a Behindben ..... IS      jó ha az ember biztosra megy, ki tudja nem szerepel-e két helyen más adat leírva (hú de gonosz voltam szegény lucas bácsival)

De néhány dolog igazi felüdülés, legalábbis számomra. Pl. Outrider, Slave II, Victory osztályú csillagrombolók stb...

Amit kicsit már erősnek érzek azok a Dark Trooperek. A Zero G rohamosztikkal még kiegyeznék, de a dark trooperek nekem már kicsit sok, túl erősre sikeredtek. En úgy látom eddig törekedtek arra, hgyo az erők kiegyenlítettek legyenek (legalábbis valamilyen szinten) de a Dark-ok eléggé sok extrát kaptak. Már a Dark Forces végigjátszása alatt így éreztem, bár nagyon jól nézett ki ahogy az átvezető animációban kilövik őket a bolygókra.