Szerző Téma: Star Wars  (Megtekintve 700800 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

Nem elérhető regnar

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1404
  • Karma: +0/-0
Star Wars
« Válasz #273 Dátum: 2004. November 12., 11:00:47 »
Shadows 2

Hát itt volna. Előzetesen némi fenntartással ültem neki a dolognak, hiszen nem ismertem, és félek, hogy átcsap a dolog egy húzzunk le mégegy bőrt egy sikeres műről dologba.

Borító. Első benyomás: ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ!!!!!
Majd miután magamhoz tértem, tüzetesebben is megnéztem: ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ!!!!!
Aztán újra megnéztem. Szörnyű. Saturday Night Fever! Nem tetszik. Ez nem a ti saratok, tudom. De azt nem értem hogy miért változtattatok a feliratok színein, és a logo színén? Ehhez a szörnyű borítóhoz a zöld átmenetes Birodalom árnyai sokkal jobban illett. Meg a sárga Logomező. A készítőket viszont szépen kiszedtétek, vagyis a Steve Perry-t méltatót. Még mindig nem vagyok magamnál, akkora sokk ez a borító. A bal oldalon a belógó kézben egy UZI van. VAgyis nagyon hasonló!!! ÁÁÁÁ!!!!! Nagyon félek beleolvasni a képregénybe. Egyre jobban fokozódik bennem az érzés, hogy csalódni fogok.

Képregény. a rajzok megmaradtak színesnek és jól szerkesztettnek. Talán az egyetlen jó dolog ebben a képregényben. A rajzolók gondolasn ügyeltek a domináns színekre, figyelve, hogy a karakterekhez hasonló színkörnyezetet állítsanak össze folyamatosan.

Történet. Félelmem eddig beigazolódni látszik. Eddig semmilyen. Indításnak nagyon gyenge, a szárnyas fejvadász és némi star wars kotyvalék, langyos szereplőkkel. Én valahogy nem vágom hanyatt magam egy "szépen megrajzolt" női karaktertől, de az amerikai kampányban biztosan találtak valamilyen szőke cicát, aki hasonlít, vagy akiről mintázták Guri-t, így a serdülő fiúk nagyobb lelkesedéssel gyűjthették a képregényt, meg élőben is találkozhattak vele, de nekem azért ez kevés. A rajzolók sajnos áldozatul estek a kiégett, és nyilván a bankszámlájára jobban ügyelő steve Perry -nek, aki ötlettelenül kezdett bele ebbe a történetbe, vegyük pl a fejvadász lényt, és fejére hasonlító hajóját.. ez azért már párszor pár helyen el lett lőve. De az egész képregényben az ötlettelenséget éreztem...nem igazán köt le, hogy Guri jó akar lenni, a Star wars-ban mindenki valamelyik oldalra akar állni, és kicsit unalmas már, hogy mégegy karakter jön, aki a "jó oldalt" keresi és ráébred önnön rossz oldalára stb... Nem kötött le a történet eddig..és félek, hogy ez csak rosszabb lesz, de ha nem így lenne, akkor azt is elismerem.


Beírás. Még mindig megvan az a gondom, hogy iszonyatosan kicsi bvetűket használtok. Rengeteg üres hely marad a buborékokban, csak a közepükön vannak az apró betűk. Persze van ahol sok a szöveg,de ott lehet kisebbel, Az eredetiben sokkal merészebben tölti ki a buborékokat, közelebb merészkedik a szélekhez. pl 001-19 oldal  "Ha tobább akarsz menni vámot kell fizetned." IDe simán belefért volna a duplája is, az erdetiben így is volt. De felsorolhatnám a beírások 80%-át. Kicsik a betűk.


a bevezető szövegben a harmadik sorban egybe írtátok: egybirodalmi
ugyanott ötödik sor: a FALLEN??? herceg mi az a fallen, tudom, csak nem értem. az FALLEEN és nagy F-el.
a kis e-t pedig már Gorgonita kolléga említette.

A Falleen-t folyamatosan egy e-vel írjátok.
001-10 "Te pedig Kar Yang néven ismert..." talán egy "a" betű odafért volna. Te pedig a Kar Yang.. mert így nem hangsúlyos a név.

001-12 " a programozásom nem engedte, a választást." szerintem nem kell a vessző.

001-20 Eddigi legkomolyabb hibátokat itt találtam meg az összes képregényt beleértve. MASSAD THUBLE akit Guri keres???? Szerintem inkább MASSAD THRUMBLE!!!!!! Átneveztetek egy karaktert!!

Ez nem biztos hogy hiba, de a commander a kapitány és a captain a százados, vagy elfogadjuk a captaint kapitánynak?


Összességében az eddigi egyik legrosszabb Star Wars képregény amit olvastam, azt hiszem ez a rész nem lesz a favoritom, utól sem éri hangulatában az eredeti Shadows első számát. Zavaró borító, ötlettelen történet, és azt kell sajnos mondanom, hogy sok hiba a beírásban. A fordítás nagyon jó. Ez az egyetlen pozitívum, amit kiemelhetek. És még valami. Az időtáblázat nagyon jó lett. Ahhoz csak gratulálni tudok.

Szóval azért várom a folytatást, de nem nagy lelkesedéssel. Talán jobb lett volna, ha Thrawn trilógia, vagy valami más jelenik meg most.
« Utoljára szerkesztve: 2004. November 12., 11:24:22 írta regnar »

Nem elérhető Recsi

  • Fejvadász
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2880
  • Karma: +32/-0
  • Nem: Férfi
    • Hálózsák
Star Wars
« Válasz #272 Dátum: 2004. November 12., 00:03:09 »
Idézet
hogy kaphatott ilyen gyenge discocsillagvirágosborítót...  A beírásban csak egy kissebb hibát fedeztem fel...
A discos borító nekünk (G/R duó) sem tetszik, de ez van  

A hibákat korrigálni fogjuk, majd a végén, gondolom.
Én még egyet találtam, mindkettő az én hibám, u.a. az oldal.  
Remélem a többinél ezek elmaradnak
Vesszen a Birodalom!

Nem elérhető Gorgonita

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1548
  • Karma: +10/-4
  • Nem: Férfi
Star Wars
« Válasz #271 Dátum: 2004. November 11., 22:09:27 »
     

 Dobozban! (Kiáltotta Lucas operatőre amikor leforgatták a Jedi első jelenetét. Aztán narancslével koccintottak. Egészségünkre!)

 Rövid vélemény: Guri gyönyörű. De most tényleg. Nem emlékszem másik képregény hősnőre akit ilyen jól megrajzoltak volna. Biztos van, de akkor én még nem futottam össze vele.

 Azt hiszem nem árulok el nagy titkot előre -már az eddigiekből is sejthető -hogy a történet is jó. Nem csak csihipuhi, de jellemfejlődés (Guri), és hangulatiság (Guri) is lesz benne. Az új figurák (fejvadász, fejvadász hajója, droidtervező, és akik még jönnek) megintcsak gazdagítják kedvenc univerzumunkat. A Chewbacca után ez a második kedvencem a csak képregényeken megjelent SW történetek közül.

 Épp ezért nem értem, hogy ha már egy ilyen jó történet találkozik ilyen jó rajzokkal, akkor az hogy kaphatott ilyen gyenge discocsillagvirágos borítót. Tudom, hogy a borítót mások készítik, de senki sem szólt nekik, hogy gyerekek ez most egy nívós füzet lesz? Remélem előbb-utóbb lesz ennek a sorozatnak is valami excluzív kiadása, jobb borítóval.

 A beírásban csak egy kissebb hibát fedeztem fel. Remélem nem a sürgetésem miatt kapkodtátok el, -de nyugodtan fogjátok rám.   A piramis szöveg vége felé egy mondatot kis e-betűvel kezdtetek.
 Na kb ennyi. Köszönet érte. Ma már nem fárasztalak benneteket tovább, megyek megnézem a többit is.
« Utoljára szerkesztve: 2004. November 11., 22:13:23 írta Gorgonita »

Nem elérhető Micho

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 4276
  • Karma: +35/-4
  • Nem: Férfi
    • http://www.halozsak.hu
Star Wars
« Válasz #270 Dátum: 2004. November 11., 21:24:06 »
A témában felkerült az oldalra a Star Wars - A Birodalom Árnyai - Végkifejlet 1/5

ennek egyre hosszabb a címe
"Once a scanlater, always a scanlater."

Nem elérhető regnar

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1404
  • Karma: +0/-0
Star Wars
« Válasz #269 Dátum: 2004. November 11., 16:51:58 »
Csatlakozom Gorgonitához, persze csak a háttérből, csöndesen integetve, ha gond van tudjak elfutni    

MErt hát mégiscsak sunyi fejvadász lennék  

"Már egy hete csak a mamára ..öö.. a Star Wars-ra gondolok.."

Nem elérhető Gorgonita

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1548
  • Karma: +10/-4
  • Nem: Férfi
Star Wars
« Válasz #268 Dátum: 2004. November 11., 16:45:52 »
Ez minden témában így van. A hivatalos oldalak reklámoznak, és árulnak. A rajongói oldalak meg ingyen adnak. Mint a Hálózsák.  

 Nem bánom legyen honosítás. Mást én se tudnék kitalálni helyette.  

 De nem válaszoltatok a legfontosabb kérdésemre: Lesz ma Guri??? Nem akarlak sürgetni benneteket, tudom hogy sok meló, -de Guri-t akarom! Már egy hete nem volt SW!

Nem elérhető Galen

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2272
  • Karma: +9/-0
Star Wars
« Válasz #267 Dátum: 2004. November 11., 16:34:49 »
Gorgonita
Idézet
Szerintem épp a honosítás az idétlen, nagyzolós kifejezés, de mivel mindenki ezt használja, nem hadakozom ellene. még ha szerintem simán maradhatott volna képregény fordítás is.
Hát ha csak fordítanánk. De hát némely képregény simán mehetne a nyomdába is kész állapotában. Nem nagy a pofám, csak azért a fordításon kívül sok meló van ám egy-egy képregénnyel. A honosítás olyan gyüjtőfogalom-féle lenne. A "nyers",eredeti változattól elindulva tartalmazza valamennyi munkafázist a kész műig.
« Utoljára szerkesztve: 2004. November 11., 16:37:27 írta Galen »

Az tuti, hogy azért nem fizetek, hogy kinyírják bazmeg.

Nem elérhető regnar

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1404
  • Karma: +0/-0
Star Wars
« Válasz #266 Dátum: 2004. November 11., 16:34:01 »
Sw.hu-s koromból nekem is van néhány jó, sőt nagyon jó ismerősőm, de nekem már kicsit elfajult ami ott zajlik.

Amúgy Az sw.com-ot egyáltalán nem olvasom, szerintem gagyi és agyonbonyolított, sok hűhó semmiért, inkább rajongói oldalakat látogatok, igaz, hgoy nem hivatalosak, de sokkal rendezettebb az info. és sokszor több is.

Nem elérhető Gorgonita

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1548
  • Karma: +10/-4
  • Nem: Férfi
Star Wars
« Válasz #265 Dátum: 2004. November 11., 16:30:10 »
Azért az sw.hu-n is vannak jó arcok.   Pld-én Zed Zero néven.  Az, hogy kinek mi a rajongás relatív. Én is mást vártam hajdanában az ilyen rajongói oldalaktól, de azért jó néhány értékes ismeretségre tettem szert az sw.hu-n is.

Nem elérhető regnar

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1404
  • Karma: +0/-0
Star Wars
« Válasz #264 Dátum: 2004. November 11., 16:20:19 »
FETT nem a Sarlakkban végezte... Palpi nem az aknában...

Oké Vader a jó oldalra állt.  

Én sem honosítást, hanem magyarosítást használtam.

Nem akarok veled vitatkozni, vagyis nem akarom, hgoy úgy tűnjön, hogy csakazértis kötekszem veled, távol áll tőlem, de azért én mégiscsak megvárom a filmet, aztán majd ítélek  

Starwars.hu-t elvből nem látogatom, ami ott folyik az nem a rajongásról szól... De a külföldi oldalakat én is figyelem...

De az igaz, hgyo üzlet lett kiszivárogtatni az infókat...csak az a gond, hogy más is ezt csinálja csak nem kér érte pénzt.

Nem elérhető Gorgonita

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1548
  • Karma: +10/-4
  • Nem: Férfi
Star Wars
« Válasz #263 Dátum: 2004. November 11., 16:11:21 »
Regnar!

 Fett a Sarlaccban végezte. Vader a jó oldalon. Palpi az aknában. Ennyit a sithekről, és a mandalorokról.  

 Spoiler helyett mit mondanál? Addj tippet!

 A prequel helyett nem jó az előzmény, mert nézőpont kérdése melyik az előzménye a másiknak. A prequel és classic terjedt el.

 Szerintem épp a honosítás az idétlen, nagyzolós kifejezés, de mivel mindenki ezt használja, nem hadakozom ellene. Még ha szerintem simán maradhatott volna képregény fordítás is.

 Egybként meg azt próbáltam elmondani, hogy jó az ep3 sztorija. Az sw.hu-n leírt történetben biztos lehetsz. Számtalan képsorozat, kiszivárgott, kiszivárogtatott vagy hyperspace előfizetőknek árult információ igazolta már. Interjúk, nyilatkozatok. Több száz ember dolgozik rajta. Lehetetlenség hogy ne jusson ki a történet. Ezt Lucas is belátta, ezért üzletet is csinált belőle. Webkamerák a forgatáson stb.

 Szerintem ha elolvasod és alaposan végiggondolod Anakin történetét ep1-től ep3-ig, és megfigyeled a szereplők viszonyát, te is belátod, hogy ez egy átgondolt értékes történet. Bocs, ha hosszú voltam, nem akartam kioktató lenni -remélem nem vetted annak, de szerintem inkább a történet részleteire figyelj, a kifejezésmódom részletei helyett. Mert ha pld. átugrod, hogy sok a politika, akkor nem fogod átlátni az egészet.


Galen!

 Yoda nem úgy fog elrejtőzni ahogy ezt T.Z. írta. mert lucas csak alternatív univerzumként kezeli az Expanded Universe-t. A könyvek, képregények részéről az alkotói szabadság kategóriájába tartoznak. Ő csak a hat fimmel foglalkozik.
 A megoldást erre a kérdésre még nem tudni. Yoda valszeg halottnak teteti magát, de hogy ezt Palpatine hogy veszi be, az még nem szivárgott ki.
« Utoljára szerkesztve: 2004. November 11., 16:22:34 írta Gorgonita »

Nem elérhető regnar

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1404
  • Karma: +0/-0
Star Wars
« Válasz #262 Dátum: 2004. November 11., 16:01:02 »
Mondjuk ez jó kérdés... Mert én nem tudom, vagyis egyáltalán nem emlékszem, hogy olvastam volna arról, hogy Obi van hogyan menekült el Palpatine és Anakin/Vader elől... Lehet hgoy tüzetesebben át kellett volna olvasni az Behind The Magic-ot? Ti tudjátok, hogy volt? Vagy ti is kíváncsian várjátok csupán hogy is lesz

Nem elérhető Galen

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2272
  • Karma: +9/-0
Star Wars
« Válasz #261 Dátum: 2004. November 11., 15:53:04 »
Regnar
Idézet
Ha akarta volna simán megöli
Ja biztos csípi a Vadert hogy kinyírta a (majdnem) összes Jedi-t.  Ja, rejtőzés. Yodát tudjuk hogy rejtette el magát...de Obi-Wan ?

Az tuti, hogy azért nem fizetek, hogy kinyírják bazmeg.

Nem elérhető regnar

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1404
  • Karma: +0/-0
Star Wars
« Válasz #260 Dátum: 2004. November 11., 15:29:34 »
Hát igen...szép élet a Jedi élet, de valahogy jobban tetszik a közepesen sötét oldal     Persze soha nem gond, ha van egy Jedi haverod..csak a biztonság kedvéért..főleg ha sötét Jedi és Darth Vadernek hívják  

Bár Boba Fettnek nem volt szüksége Jedire a háta mögött..Meg azért neki köszönheti Vader az életét. Ha akarta volna simán megöli   (Enemy of the Empire képregény)

Nem elérhető Galen

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2272
  • Karma: +9/-0
Star Wars
« Válasz #259 Dátum: 2004. November 11., 15:26:36 »
Regnar
Idézet
...de sajnos erős bennem a félelem...
SAjnos akkor nem válhatsz Jedivé, nem taníthatunk. Bár ahogy az Avatarodat nézem Te más utat választottál.

Az tuti, hogy azért nem fizetek, hogy kinyírják bazmeg.

Nem elérhető regnar

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1404
  • Karma: +0/-0
Star Wars
« Válasz #258 Dátum: 2004. November 11., 15:23:58 »
Hát majd meglátjuk milyen lesz a kardcsata....

Az a gond, hogy mindenféle hülyeséget beleszőtt már Lukas..ilyen támadó tarás..olyan védekező tartás..6-7-3-2es pozíció..és ha ebben a stílusban rakja össze, akkor bizony nem lesz egy nagy durranás.

Meg hallottam olyan nyilatkozatokat, amelyben arról beszélt, hogy a régi Eroll Flynn-es Robin Hoodhoz hasonló epikus kardcsatát akar...íííííííí  ugye nem...

Tudom most eléggé negatív hangokat pengetek, de azt hiszem nem kell itt bizonygatnom, hogy rajongó vagyok, és én örülnék a legjobban ha nem lenne igazam, de sajnos erős bennem a félelem... Érzek valamit, amit az EPI-óta érzek   Zavart az erőben.
« Utoljára szerkesztve: 2004. November 11., 15:26:13 írta regnar »

Nem elérhető Galen

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2272
  • Karma: +9/-0
Star Wars
« Válasz #257 Dátum: 2004. November 11., 15:19:48 »
Regnar
Idézet
...része egy unalmas kardcsatába...
Unalmas ? Hát ha mindent negatívan nézek és a kardcsaták szarok lesznek, akkor is boritékolom már most, hogy Anakin-Kenobi csata nem lesz semmi.

Az tuti, hogy azért nem fizetek, hogy kinyírják bazmeg.

Nem elérhető regnar

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1404
  • Karma: +0/-0
Star Wars
« Válasz #256 Dátum: 2004. November 11., 12:21:57 »
prequel, spoiler   MIÉRT kell ezeket a szavakat használni??? Főleg egy olyan oldalon, ahol magyarosítás folyik. Van rá megfelelő magyar kifejezés.

Amúgy az hogy ki mit tud hogy mi lesz majd a 3 részben eléggé szerteágazó, még Lucas is homlokegyenest mást mond néhány kérdésben.

Az hogy lesznek még egyéb események, mindenki tudja... De lesz-e értelmük???? Ez az igazi kérdés. VAgy az egész film második része egy unalmas kardcsatába torkollik egy halom egymásra az erőről frázisokat dobáló karakterrel, akik azt próbálják bizonygatni melyik oldal az erősebb.

Nem elérhető Gorgonita

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1548
  • Karma: +10/-4
  • Nem: Férfi
Star Wars
« Válasz #255 Dátum: 2004. November 10., 19:23:47 »
"A szép reményeket akkor vesztettük el, amikor azok valóra váltak...mint amikor gyerekorodban megkapod a kért karácsonyi ajándékot, de az már valahogy nem olyan izgi mint a tv reklámban volt." Ez egy nem szó szerinti idézet a Babylon 5 egyik epizódjából.

 Valahogy így vagyok én a prequellel is. Sokan kritizálják, de szerintem nem lehetett volna ennél jobban elkészíteni. Például ha kevesebb lett volna a CGI akkor azt kérték volna számon a népek, hogy, miért még mindig maketteket használnak, így meg fordítva.
 Az már más kérdés hogy feltétlenül el kellett-e készíteni, vagy jobb lett volna békén hagyni a témá?.
 Lucas a classic trilógiában bemutatta, hogyan választ Luke helyesen hatalomvágy és együttérzés között. A prequelben a rossz választás következményei kerülnek bemutatásra. Ennyiben pluszt nyújt, és ezt a témát -szvsz -jól dolgozza fel, és tanulsága rá is fér a mai kölykökre.
 A történet az ep3 után áll össze egésszé, de én ismerve a spoilereket elégedett vagyok az összképpel, a színészek eddigi teljesítményével, a cselekménnyel, stb. Hangulattól függően olyan 85-95%-ra szoktam díjjazni a prequelt.

 Bail Organa -a szkennelt képen -karaktere is jól van kidolgozva. Ő a pacifista aki végig a fegyverkezés ellen érvel, még a krízis közepette is. A képen ábrázolt jelenetben látva, hogy kudarcot vallott, már ökölbeszorított kezével a korlátba üt. Az ep3-ban ugyanez a pacifista már fegyvert kénytelen rántani...de ez már spoiler lenne. (Tehát a történetben, helye van a politikai vitáknak is, csak néha egészen apró jelzésekkel adja elő meséjét Lucas, amit csak többszöri nézésre lehet észrevenni.)
 Azt pedig nem győzöm hangsúlyozni, hogy tartogat még jeleneteket az ep3, amelyeknek fényében, mélyebb értelmet nyernek ep1-es és ep2-es történések is.

 De engem most még az ep3-nál is jobban érdekel, hogy ugye holnap már lesz GURI ?  
« Utoljára szerkesztve: 2004. November 10., 19:31:21 írta Gorgonita »

Nem elérhető regnar

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1404
  • Karma: +0/-0
Star Wars
« Válasz #254 Dátum: 2004. November 10., 15:33:32 »
Melyik "erre" a jelenetre? Amikor állnak és nézik a felszálló szállítóhajókat??

EPI tanácsjelentében, mikor amidala bejelenti, hogy új vezetőség kell láttátok az E.T.-ket is tombolni????? Nekem nagyon nem jött be.

Ami az EPII-ben nagyon nem tetszett, amikor AMidala és Anakin a Naboo-ra megy és amidala szobájában beszélgetve nézegetik a 3d-s képeket. Tiszta Harry Potter az egész. Meg a szoba is inkább késő 1800-as évek, minthogy csillagok háborúja lenne.

Ami viszont tetszett az a robogós klónosztagosok támadás jelenete. Nagyon ott van... és szerencsére visszaköszön a Cartoon Network féle Klónok háborúja rajzfilmben is.
« Utoljára szerkesztve: 2004. November 10., 15:42:41 írta regnar »

Nem elérhető Galen

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2272
  • Karma: +9/-0
Star Wars
« Válasz #253 Dátum: 2004. November 10., 12:49:10 »
http://www.starwars.hu/center/alkotosarok/...oldal_alcim.htm
Egy kis fénykardkészítás ha virtuális is.

UPDATE

emlékeztek erre a jelenetre a SW2 végéről ?
A fene sem tudta hogy ez a figura lesz Leia nevelőapja.
« Utoljára szerkesztve: 2004. November 10., 13:30:06 írta Galen »

Az tuti, hogy azért nem fizetek, hogy kinyírják bazmeg.

Nem elérhető letsgo

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 417
  • Karma: +0/-0
    • http://www.halozsak.ini.hu
Star Wars
« Válasz #252 Dátum: 2004. November 09., 20:19:47 »
Sokáig azt hittem, hogy már lemaradtam róla, de nem. Szóval sok vívodás után letöltöttem a Star Wars III-nak a Trailerét. Nekem tetszett csak nagyon rövid és a III. részből csak a végén muattnak jeleneteket. És olyan jeleneteket amiket már láttunk képről vagy fotóról vagy amikről olvastunk vagy hallotunk. De azért jó volt. Engem egy zavart benne. Azon a vulkános bolygón ahol Obi Wan és Anaki  összecsap azon droidok mászkáltak ha jól láttam. Szóval szerintem, hogy kerülhet egy droid egy vulkánikus helyre tálán ott él? Igaz ki tudja, hogy, hogy kerültek oda. A lényeg az, hogy kiváncsian várom a filmet és tuti, hogy megnézem. Kinek mi a véleménye a trailerről?

Nem elérhető Galen

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2272
  • Karma: +9/-0
Star Wars
« Válasz #251 Dátum: 2004. November 09., 14:05:30 »
regnar
Idézet
A régi trikógiában nem foglalkozott senki azzal, hogy kik irányítják a galaxist, nem voltak hivatalnokok (na jó voltak, de mégsem...ugye értitek), nem jelentek meg a mozgatórugók igazából nem is hiányoztak.
Igen de most viszont kénytelen volt megjeleníteni Lucas azt, ami a SW4-ben is elhangzott. A szenátus, amit Palpatine feloszlatott. Igaz hogy a 4-5-6-ban nem kellettek, nem voltak középpontban, de hát ott a zsarnok és a hős volt a középpontban. Itt meg pont az a lényeg hogy két Sith két fénykardal megint csak nem győzhetett volna mindenki ellen, ezért belülről rohasztotta el a Köztársaságot.
Idézet
ja és nem voltak erőltetett érzelmek (lásd anakin..görcsös)
Szerintem ez a gyerek baromi jól adja vissza a Vaderré válást. Az arckifejezései pedig a legjobbak, talán Ewan McGregor játszik erre rá. Külön tetszik az Anakin felé irányított, bölcs, türelmes, de mégis türelmetlen mester arca. Ezt most jól megfogalmaztam, de biztos láttátok ti is. Baromira kijön az, hogy Anakin sorsa akkor pecsételődött meg, amikor Qui-Gon meghalt. Tőle nem biztos hogy ilyenné válik. Vagy mégis ?
Idézet
száguldó "lebegő autók" a szárnyas fejvadász díszletei között stb..
Ezt azért nem tudom elitélni, mert nekem tökéletesen beleillett a Coruscantba. Nem járhatnak talajon mert baromi sokan vannak, fölmentek hát a levegőbe. Este is közlekednek és már meg is van az üldözős jelenetünk. Ami nekem baromi zavaró volt a 2-ben a Tatuin. Honnan a pitliből szedtek amidalának hintót ? Ráadásul már minden antigravitációs elven megy, sőt a Tatuini homok miatt itt ez még jobban szükséges ( ne sülyedjünk má el a homokba), de nem. Itt egy csili-vili kerekes hintó kellett. Ott ahol a jelemző a homok a szutyok a por a tolvajlás lopás gyilkosság. Bár biztos volt "előkelő része" Mos espa-nak.
« Utoljára szerkesztve: 2004. November 09., 14:12:58 írta Galen »

Az tuti, hogy azért nem fizetek, hogy kinyírják bazmeg.

Nem elérhető regnar

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1404
  • Karma: +0/-0
Star Wars
« Válasz #250 Dátum: 2004. November 09., 12:40:43 »
Nekem akkor sem tetszik (Bocs Porthos, de így legalább én nem hajtok a nődre  )
Hát igen...a világ legperverzebb ötlete a bajszos Indy.  Amikor olvastam a film készítéséről, az egyik robúrban nem is akartam először elhinni.  Bár abban az időben Tom Selleck igazi nőideál volt, ha jól tudom, nem is egyszer volt Mr. Amerika.

Nekem az EpI teljességében nem tetszett, nem tudnék mondani egyetlen jelenetet sem a mi megfogott.    Ez azért nem túl jó, mivel eléggé ellenséges képem alakult ki róla. Az EpII-ben azért van már pár jelenet, amire szívesen emlékszem vissza, de valami ott sem klappol nekem. De nekem bejönnek a klónosztagosok páncéljai, meg a csapatszállítóhajók, amelyek már kezdenek hasonlítani a csillagrombolókra.
Éppen mostanában gondolkodtam rajta, hogy mi lehet az oka, hogy nem fogadom be őket minden fenntartás nélkül. Az egyik a történet erőltetettsége, szájbarágóssága..ami talán még nem is lenne gond, ha társulna hozzá egyfajta ártatlanság. De az nincs.
Ami viszont a legjobban zavar, hogy a világok nagon hasonlítanak a földiekre. A régi trikógiában nem foglalkozott senki azzal, hogy kik irányítják a galaxist, nem voltak hivatalnokok (na jó voltak, de mégsem...ugye értitek), nem jelentek meg a mozgatórugók igazából nem is hiányoztak. Nem érdekelt milyen a mindennapi élet. (vagyis olyannak képzelted amilyennek, és nem olyannak mint ami most is itt van és benne élünk.) Egyszerűen nem kellett erőltetni feleslegesen McDonald's utánzatokat, Nem volt tele felesleges "politikai" szócsatákkal, ja és nem voltak erőltetett érzelmek (lásd anakin..görcsös) , száguldó "lebegő autók" a szárnyas fejvadász díszletei között stb...Ezek amik megtörtik a történet lendületét. (Most az apróságokat, mint repülő artu, jar-jar, fogatverseny, 9 éves űrhajó pilóta kiskölyök egy űrcsatában, 12 jedi harcol egy galaxisban ahol több milliárd lény él, és a jedik is legalább többszázan vannak... nem említem) Persze vannak a régi részeknek is hibáik, de az új részekben a mai világunkat látom viszont, a világok felépítésében, épületeiben, gondolkodásmódjában, és ez tönkreteszi az élményt.

Nem elérhető Galen

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2272
  • Karma: +9/-0
Star Wars
« Válasz #249 Dátum: 2004. November 09., 08:53:18 »
regnar
Idézet
...De valahogy nézőket kell szerezni ehhez a silány alkotáshoz, amit az új részek nyújtanak.
Srácok, itt azért azt is figyelembe kellett venniük, hogy azért valamennyire (ha csak ici-picit is) hasonlítson a Leia-ra. Valahonnan örökölnie kellett a tülajdonságait. Erre a szerepre pedig tökéletes volt Porthos nője.  Vagy legalábbis ha belegondolok a mai fellelhető ilyen korú szinészek választékába nem találok egy olyat sem aki jobb lett volna nála. Bár ezt így kijelenteni elég bátor dolog, de tényleg nem tudok olyat. Habár a Gyűrűk ura-Aragorn figurája után én már nem döntök korábbi filmek alapján. Vigo Mortensenre a G.I. JANE szőke kiképzője után én rá nem osztottam volna a szerepet, most meg el sem tudom más szinésszel képzelni. De így utólag annak is örülök hogy Tom Selleck nem vállalta el az Indiana Jones szerepét. Bár ha meg elvállalja őt szokjuk meg.  Na szóval jó Natalie Amidalának. És különben is az egy és a kettő is tetszik, vannak hibák (Jar-Jar+repülő Artu) de úgy összességében talán nem olyan rossz. Tény hogy lehetett volna jobb.

Az tuti, hogy azért nem fizetek, hogy kinyírják bazmeg.

Nem elérhető Spidáj

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1443
  • Karma: +0/-0
    • http://holnap
Star Wars
« Válasz #248 Dátum: 2004. November 09., 08:01:39 »
Sztem az 1ik legjobb nő itt és most ebben a galaxisban  
Felháborodva vettem tudomásul hogy cenzúrzázzák félmeztelen jelenetei a Closer címü filmben        



...the dark armies then will come, when the SUM is 41

Nem elérhető regnar

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1404
  • Karma: +0/-0
Star Wars
« Válasz #247 Dátum: 2004. November 07., 20:06:22 »
Porthos... csak egy arc kevés.... színészi játék is kellene..meg nem is annyira csinos.  A Star Wars nem macákról, meg borítókon eladható csajokról szólt...eddig legalábbis... De valahogy nézőket kell szerezni ehhez a silány alkotáshoz, amit az új részek nyújtanak. nem azt mondom, hogy nem néztem meg őket többször is, sőt  a 3-at is meg fogom nézni, de azt hiszem ez lesz az eddigi legpocsékabb. Nagyobb a füstje mint majd a lángja lesz. De ez csak az én véleményem.

Nem elérhető VTomi

  • Spawn
  • ****
  • Hozzászólások: 639
  • Karma: +0/-0
    • http://
Star Wars
« Válasz #246 Dátum: 2004. November 07., 19:22:48 »
Ámbátor mivel nem Tatán lakik, nem tudok érte lelkesedni. Én már csak ilyen földhözragadt vagyok.
Jedi Knight-os háttérképeket honnan lehet leszedni?

Nem elérhető Spidáj

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1443
  • Karma: +0/-0
    • http://holnap
Star Wars
« Válasz #245 Dátum: 2004. November 07., 14:48:02 »
De Natalie Portman az 1ik legbájosabb pofika a világon!!!



...the dark armies then will come, when the SUM is 41

Nem elérhető VTomi

  • Spawn
  • ****
  • Hozzászólások: 639
  • Karma: +0/-0
    • http://
Star Wars
« Válasz #244 Dátum: 2004. November 06., 17:48:32 »
Porthos, irigyellek, sajnos nekem egy bájos pofika nem tud elvinni a hátán egy filmet...
Egyébként 5.-esen nekem is tetszett.
És a III-at is emgnézem, csak nem várok semmi jót.