Szerző Téma: Star Wars  (Megtekintve 700852 alkalommal)

0 Felhasználó és 9 vendég van a témában

Nem elérhető Spidáj

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1443
  • Karma: +0/-0
    • http://holnap
Star Wars
« Válasz #243 Dátum: 2004. November 06., 16:57:34 »
Elég fiatal voltam az episode 1nél.
És akkor teccett.
A második már nem .Most ha jobban belegondolok az első is gáz.
De azér vannak benne jó részek.
A 3.at tuti +nézem hogy teljes l1en a kép.
Meg persze Natalie Portman miatt  
Nemrég leültem megnézni az elsőt, de csak miatta  



...the dark armies then will come, when the SUM is 41

Nem elérhető VTomi

  • Spawn
  • ****
  • Hozzászólások: 639
  • Karma: +0/-0
    • http://
Star Wars
« Válasz #242 Dátum: 2004. November 06., 09:09:49 »
Hát, én az első részért nem voltam oda, a másodikat meg egyenesen röhejesnek találtam, úgyhogy semmi jót nem várok a harmadiktól se... Pedig az előzetes bíztató.

Nem elérhető Gorgonita

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1548
  • Karma: +10/-4
  • Nem: Férfi
Star Wars
« Válasz #241 Dátum: 2004. November 06., 08:28:34 »
Tegnap én is akartam szólni a trailer-ről, de láttam  , hogy megelőztél. Kinek hogy tetszett? Az a sok wookie engem GorgonFöldére emlékeztetett. Egész honvágyam támadt.

Nem elérhető Recsi

  • Fejvadász
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2880
  • Karma: +32/-0
  • Nem: Férfi
    • Hálózsák
Star Wars
« Válasz #240 Dátum: 2004. November 05., 10:45:54 »
Idézet
tudom, hogy kicsit off...
Cseppet sem az. Minden jöhet ami Star Wars!
Vesszen a Birodalom!

Nem elérhető letsgo

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 417
  • Karma: +0/-0
    • http://www.halozsak.ini.hu
Star Wars
« Válasz #239 Dátum: 2004. November 05., 10:42:54 »
Szia Liar. Én pont most szenvedek vele, hogy honnan tudnám letölteni, vagy is meg van az oldal de nem sikerült még letölteni. De most jöttél te és megoldottad a problémámat. Köszi szépen.      Már elkezdtem letölteni és majd ha megnéztem véleményezem.

Nem elérhető Liar

  • Indiana Jones
  • *
  • Hozzászólások: 23
  • Karma: +0/-0
Star Wars
« Válasz #238 Dátum: 2004. November 05., 10:35:24 »
tudom, hogy kicsit off, de láttátok már az ep3 trailerét?

Nem elérhető regnar

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1404
  • Karma: +0/-0
Star Wars
« Válasz #237 Dátum: 2004. November 02., 15:17:36 »
Én acdsee-t használok 1024*768 mellett.. akkor, lehet hogy csak nekem kicsik..nem arról van szó, hogy nem olvasható, csak kicsinek tűnt....nemrég váltottam 800*600-ról és lehet hogy nem szoktam még meg...

A Muppetet dc-ről szedtem le, ..a Cartoons & comics-on  (a neve 512/128 jo )és az Asgard-on (Crowley) is fennvan. kb 325 mega. Más megoldást én legalábbis nem nagyon tudok, hacsak nem tőlem szeded le dc-n keresztül.... de akkor megbeszéljük és betesztem egy könyvtárba, meg fellépek oda ahonnan töltesz.. Bocsi de nem nagyon értek ezekhez a dolgokhoz..
« Utoljára szerkesztve: 2004. November 02., 15:20:11 írta regnar »

Nem elérhető Galen

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2272
  • Karma: +9/-0
Star Wars
« Válasz #236 Dátum: 2004. November 02., 14:46:47 »
Recsi
Idézet
Az oldalméretekkel nem tom mi a baj, én végig ugyanazt a betűméretet használtam. De igazad van. Majd talán Galen tud valamit mondani róla.
Na szóval az utolsó résznél csökkentettem az oldalak méretét. Muszáj volt. Onnan indul az egész, hogy Recsivel megálapodtunk a képenkénti 450-500Kb-os mérethatárban. Nekem viszont mániám a "zajos" kép. És ha csökkentettem a kép méretét akkor nem volt annyira vészes a "zaj". A többi résznél nem vettem észre ekkora maszatokat a tömörítés után mint itt. Ezért arra jutottam leveszem a kép méretét 930x.... méretre. Egyébként feltöltés előtt én mindig "tesztelem" a lapokat és nem vettem észre olvashatósági problémát.
Regnar. Mit használsz képregény olvasásra ? Használd a CDisplay-t. Azzal nekem 1024*768-as felbontásban is tökéletesen olvasható a SOTE.
Update
Hogy juthatnék hozzá ehhez a Muppet Show részhez ?
« Utoljára szerkesztve: 2004. November 02., 14:48:12 írta Galen »

Az tuti, hogy azért nem fizetek, hogy kinyírják bazmeg.

Nem elérhető regnar

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1404
  • Karma: +0/-0
Star Wars
« Válasz #235 Dátum: 2004. November 02., 11:36:38 »
Idézet
mert visszahozta a Lázadós hangulatot, amit egyébként nagyon hiányolok ezekben a Republicos-Anakinos marketingirányvonalos időkben


Szívemből szóltál, és azt hiszem ezzel a mondattal nagyon sokan egyetértenek. Vannak nagyon jó kiegészítő kiadványok, sőt nekem néhány republic rész is bejön, de valahogy a feeling hiányzik, az eredeti hangulat.

Nekem az egyik legjobban nem regény, vagy képregény adta vissza a hangulatot, hanem egy számítógépes játék, a Rebel Alliance. Remek történet, előfordulnak benne a megismert hősök. 52 küldetés (már önmagában is sok, főleg ha azt vesszük, hgoy egy mai átlagos játék tiszta játékideje jó ha húsz óra) 2 hónapig játszottam vele, mire sikerült megcsinálnom, volt, hogy egy küldetésnek 27-szer mentem neki, de volt miért. A hangulat megvolt, a történet szépen alakult, könnyen lehetett azonosulni a hősökkel, és belevont a felkelés legnagyobb űrcsatáiba...mi kell még???

Persze azért van néhány kimondottan jó kiegészítő kötet is, és az Empire sorozat képregényben is egészen jóra sikeredett...


Viszont hétvégégén láttam valamit, amitől még most is borsódzik a hátam..lehet hogy sokan láttátok már, de én még csak most láttam először. A Muppet Show vendége volt Luke Skywalker, artu, szripió, és csubakka. Ez egy 81-es adás azt hiszem. Luke a hoth-i ruhájában nyom, de nem ez a legdurvább. Miss röfi beöltözik Leia hercegnőnek, a kampósorr meg Darth Vadernek...de ha ezt még agyilag túl is élted, akkor jön a finálé, amikor szripió és artu KERINGŐZIK!!!!!!         majd szripió SZTEPPEL  végül az egész banda elénekel egy dalt........ Sokkos állapotba kerültem a röhögéstől, egyrészt nagyon tetszett, szóval oylan naív volt, de szellemes (meg amúgy is imádom a Muppet Show-t) de gondoljátok el Csubit táncolni, csak úgy szőrösen, fegyverek, meg minden nélkül........

okulásul ime egy kép a fináléból, bocsi a minőségért..

http://kepeim01.uw.hu/001a.jpg
« Utoljára szerkesztve: 2004. November 02., 11:40:32 írta regnar »

Nem elérhető Gorgonita

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1548
  • Karma: +10/-4
  • Nem: Férfi
Star Wars
« Válasz #234 Dátum: 2004. November 02., 09:48:52 »
Nekem úgy külön-külön minden EU bejön. Leszámítva KJA legnagyobb ökörségeit, de még tőle is van ami tetszik.(Jedi-praxeum, Vorok zenéje, stb.) Bajom inkább azzal van, amikor egy-egy hősről Luke, Mara, Wedge, Anakin, Vos, Aayla, stb. már a tizedik bőrt nyúzzák, vagy egy történetet-helyzetet ismételgetnek. Új Közt a bukás szélén, Han, Luke, Leia megmentik.
 Ahelyett, hogy próbálnának mindig új dolgokkal előrukkolni.
 Az én egyik nagy kedvencem, az A. D. Foster féle Erőpróba. Nem mintha olyan nagy durranás lenne, de amikor a Roburban találkoztam vele, nagyon beleéltem magam, és bemutatja, hogy ilyen 'epizódos' is lehetett volna az SW.
 A Dark Empire is azért tetszik, mert visszahozta a Lázadós hangulatot, amit egyébként nagyon hiányolok ezekben a Republicos-Anakinos marketingirányvonalos időkben. . Timothy Zhan-nál a helyszínek sokasága, és az új karakterek -Thrawn, Pellaeon, Mara, Karrde, noghrik, Megfigyelők -nyűgöztek le.

Nem elérhető regnar

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1404
  • Karma: +0/-0
Star Wars
« Válasz #233 Dátum: 2004. November 01., 16:50:31 »
Bossk-nak nekem is utána kellen néznem, mert nem tudok hirtelen mit mondani rá...

Az viszont igaz, hogy a Shadows megalkotott néhány karaktert, amely sikeres lett, és adott egy kis vérfrissítést az univerzumnak. Meg lettek új járművek, ami nem elhanyagolható, pl Outrider, ami nekem nagyon tetszik.

De ha már egyéb történeteket nézünk, a filmeken kívül, nekem még mindig a Thrawn trilógia a csúcs. Meg tetszik a Dark empire is - talán azért mert jó ideig játszottam szerepjátékban is ebben a korszakban,-  de a Thrawn sokkal jobb.

Nem elérhető Gorgonita

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1548
  • Karma: +10/-4
  • Nem: Férfi
Star Wars
« Válasz #232 Dátum: 2004. November 01., 16:39:05 »
4LOM -Rég olvastam, de rám akkoriban azt a hatást gyakorolta, mintha ebben a látomásban a jövőjét látta volna.

 Vagy ott van még Bossk figurája. Ő mintha egy lázadó wookie-kolónián sétálna kelepcébe, de már arra sem emlékszem pontosan.

 Mondjuk az EU úgy is alternatív univerzum Lucas bácsi szerint. Mindenki azt fogad el belőle amit akar. De az hogy egy-egy karaktert újra és újra nyúznak a különféle franchise-ok szerzői, az számomra inkább a fantázia hiányát és nem az alkotói szabadságot jelzi.

 Ezért is örülök, hogy a Shadow gazdagította az univerzumot néhány új karakterrel.

Nem elérhető regnar

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1404
  • Karma: +0/-0
Star Wars
« Válasz #231 Dátum: 2004. November 01., 15:58:21 »
Sziasztok

4-lom. Nos igen... érdekes probléma...
Mint észrevételezésemben említettem az egyes elemek nem mindig passzolnak egymáshoz.

Az biztos, hogy fejvadász  . No de komolyra. a fejvadászokban tényleg kap új programot, beáll a felkelőkhöz. De az hogy erőhasználó lett volna nem hiszem. Ott csak annyi van megemlítve, hogy egy meditációja során látomása van...és elképzeli magát, mint jedi tanítványt.
ugyanakkor különböző leírásokban, egyértelműen Boba Fett végez vele, bár van olyan is, ahol csak Solo miatt térnek vissza a fejvadász munkához, vagyis Solo megszerzése miatt.

Nekem jobban tetszik a Boba Fett-es változat

Nem elérhető Recsi

  • Fejvadász
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2880
  • Karma: +32/-0
  • Nem: Férfi
    • Hálózsák
Star Wars
« Válasz #230 Dátum: 2004. Október 31., 12:42:24 »
Idézet
Észrevettem, hogy egyre csökkentek az oldalméretek. Egy kicsit nagyobbak belefértek volna még a bubiba. A beírásban a kicsi betűkön kívül nem találtam hibát, tetszett...

A beírást már jellemeztem mindegyik résznél, itt most csak annyit, bár volt benne néha elgépelés, vagy magyartalanság, de összességében élvezetessé tette a képregényt, nagyon jónak éreztem, nem volt bennem egyáltalán olyan érzés, hogy egy-egy mondat nem állja meg a helyét a képregény egészében, vagy az adott képnél...

Várom a folytatását, kíváncsi vagyok mi lesz benne...

Nyilván sokan fognak vitatkozni az érveimmel...Persze ahogy mindig leírom ez  a személyes véleményem csupán.
Regnar:Az oldalméretekkel nem tom mi a baj, én végig ugyanazt a betűméretet használtam. De igazad van. Majd talán Galen tud valamit mondani róla.

Az elgépeléseket (legalábbis amit megtaláltál/tunk) javítani fogjuk egy SW1 szervizpackkal.

A folytatást mi is várjuk, bár azért már belenéztünk  

A véleményedet tiszteletben tartjuk, és egyúttal köszönjük a sok hozzászólást. Az az igazság, hogy megjelenés utáni napon mindig kerestem, írtál-e már valamit, találtál-e hibát.
Reméljük megtartod jó szokásodat, mi meg fogjuk tartani a miénket (mármint, hogy dolgozunk a magyarításokon)

p.s.:Remélem börzén sikerül összefutnunk.

p.s.2: Boxert ne hozz!!!  

Idézet
A könyvből kiderül, hogy Xizor, egy a népe bolygóját, és a családját ért atrocitás miatt neheztel Vader-re...

Valóban üzleti válalkozás volt...

Dash, Xizor és Guri még biztos visszatérnek...

4LOM
Gorgonita: az elején említettük a könyvet, tényleg érdemes elolvasni. (Borító a képregény végén)

Az üzlet az üzlet, sajnos. Azért a könyvvel együtt szerintem fohgyasztható a termék  

A szereplők sohasem halnak meg végleg. Megérjük, hogy még Vader is visszatér, úgy, mint Kenobi.

4-lom-nak utánanézek, de átírni akkor sem fogjuk, ha igazad van  

Börze!!!!!!!!!!!!!!!
Vesszen a Birodalom!

Nem elérhető Gorgonita

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1548
  • Karma: +10/-4
  • Nem: Férfi
Star Wars
« Válasz #229 Dátum: 2004. Október 30., 19:22:20 »
Sokmindenben igazat adok Regnar kritikájának, két dolgot fűznék hozzá.

-A könyvből kiderül, hogy Xizor, egy a népe bolygóját, és a családját ért atrocitás miatt neheztel Vader-re. Igaz mondtad, hogy most úgy véleményezed, mintha a regényt nem ismernéd.

-Valóban üzleti válalkozás volt, és a téma ennél többet érdemelt volna, de ahogy a mondás tartja ez van, ezt kell szeretni. Vagy ugye nem kell, de ez van. A mai képregénypiacon, és más médiákban is az üzlet dominál. Ha pedig Lucas többet keres az egyébb árúcikkekkel, mint a filmekkel, akkor az SW méginkább játékuniverzum lesz. Ehhez mérten a Shadow egy egész jó kis B kategóriás szórakoztató sztori.  Míg más EU karakterek a feledésbe merülnek, Dash, Xizor és Guri még biztos visszatérnek.

Egy dolog ami külön tetszett: -A hődetonátoros akciót követő poénkodás a liftben.
Egy ami nem: 4LOM a Történet a fejvadászokról könyvben -ha jól tévedek -az első olyan droid, aki érzi az Erőt, és így idővel Luke Akadémiáján köt ki. Hogy ez mennyire reális, vagy sem, arról lehetne vitázni, de két végzetet írni egy szereplőnek...

-Ezen apróságokkal együtt is nagyon örülök, hogy lefordítottátok. Jó pihenést az alkotópárosnak, a jövő hétre! Addig Guri és én elugrunk a Rishi ködbe csillagfelhőket nézegetni.
« Utoljára szerkesztve: 2004. Október 30., 19:23:45 írta Gorgonita »

Nem elérhető Spidáj

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1443
  • Karma: +0/-0
    • http://holnap
Star Wars
« Válasz #228 Dátum: 2004. Október 30., 11:29:21 »
Hát ha ezek után nem te nyered + a véleményező versenyt +eszem Micho-t
(na jó talán mégse...  )



...the dark armies then will come, when the SUM is 41

Nem elérhető regnar

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1404
  • Karma: +0/-0
Star Wars
« Válasz #227 Dátum: 2004. Október 29., 08:09:10 »
Nos elérkezett az utolsó rész, és eljött ebben a témában az utolsó (kéretlen  ) hozzászólásom ideje is:

A birodalom árnyai 6:

Borító. Tetszik. Nagyon. Fellépett nálam az első helyre a sorozatból. Tisztán megfigyelhető a koncepció amit a készítők követtek. Mintegy keretbe zárva a képregényt, az első és az utolsó borító ugyanazt a koncepciót követi. Az első borítón megkaptuk a hősöket, az utolsón az antihősöket. a színek hasonlóak, feltűnik itt is a narancs-vöröses árnyalat. A kép középre rendezett, jól ellensúlyoztak az egyes tárgyakkal, személyekkel, és fényhatásokkal. Például Xizor tömegét a másik oldalon a kifelé repülő hajóval, és Vader kardjával nagyszerűen egyensúlyba hozták. Sok az üres tér a jobb oldalon, de mégsem érezzük súlytalannak. A felirat színeiben megy a borítóhoz, szépre sikeredett.

Képregény. Észrevettem, hogy egyre csökkentek az oldalméretek. Az utolsó részre lettek a legkisebbek. Más scannelőtől szereztétek az egyes számokat? Így erre a számra 100%-os nagyítás mellett is nagyon kicsi betűk jutottak. Egy kicsit nagyobbak belefértek volna még a bubiba. A tröténet nem vesz váratlan fordulatot..sajnos. Megmondom őszintén egy kicsit leült a végére. Mindent nagyon gyorsan elintéztek. Úgy éreztem ebben a részben csak felvillantottak képeket a történetből, csak úgy összeollózva. Még egy rész belefért volna úgy gondolom, de belezsúfolták 6 számba. A rajzok továbbra is nagyon jók a színek is tetszettek, bár az űrcsata megvalósítása nekem kicsit zavaros volt képileg. Sokat kellett bogarászni, hogy megfejthessek egy-egy képet, ez némileg ellentmondott az eddigi koncepciónak, de semmiképpen nem érzem negatyvumnak, csak hirtelen volt a váltás.

A beírásban a kicsi betűkön kívül nem találtam hibát, tetszett.

És most következzen egy kis összefoglaló a Birodalm árnyairól..némileg furcas szemszögből, csupán a képregényt vizsgálva, mintha önálló történet lenne minden egyéb kiadvány nélkül

A Birodalom árnyai áttekintés

Nos mivel ez volt az egyike, a legjobban várt képregényeknek számomra a Star Wars univerzumban, úgy gondoltam a teljes történetet és képregényt is értékelem. Megpróbálok elvonatkoztatni a regény és számítógépes játék adaptációtól, és úgy írni a képregényről, mintha csak az lenne. Így lehet, egyes karakterekről más véleményem lesz, (sőt sokukról eléggé negatív), mintha együtt vizsgálnánk a regényt és a képregényt, de megpróbálom csak a képregény bennem keltett érzéseit leírni.

A történet egy komoly űrt próbál befedni, hiszen sokan találgatták, mi is történt a Birodalom és a Jedi közötti időben hőseinkkel. A történet készítői megpróbáltak egy, az eredeti történetekhez szorosan kötődő „mesét” kitalálni, természetesen az elmaradhatatlan új szereplőkkel fűszerezve. Egyes karakterek árnyaltabbá váltak, míg mások szerintem a képregény alapján vesztettek erejükből. Megszűnt Vader és az Uralkodó közötti, a filmekben fennálló viszony, sokkal árnyaltabb, és messze nem annyira egyetértő lett viszonyuk.

A készítők megtartották a filmekben jól megszokott történetszövési szálat, azaz a hősöket szétválasztották, így a történet több szálon fut egyszerre, alkalmat adva a főszereplők egyéniségének fejlődésére, amire a csapatmunka kevesebb esélyt ad. Igaz így egy kicsit megnyírbálja a történetet, szakadozott lesz, olyan, mintha néhány különböző képregényt (történetet) próbáltak volna egybe gyúrni. A világkép sem változott, kaptunk új helyszíneket (legalábbis néhány képkocka erejéig) , de ezek még beleférnek a klasszikus SW világképbe.

Most pedig következzen az egyes szereplők és fontosabb meghatározó csoportok jellemzése.

A Black Sun-t erőtlennek érzem, hiszen, ha a császár üzletel velük, akkor sokkal nagyobb társadalmi befolyásuknak kellene lenniük. A képregény nem adja vissza az erejüket. Sőt szinte semmit nem tudunk meg róluk. És furcsa, hogy Vader nem tud ellenük lépni, ebben a kérdésben határozatlannak és gyengének érzem, igaz az egész képregény alatt hiányzik könyörtelen alakja, sokkal inkább emberivé válik. Egyfelől nem gond, de ugyanakkor ez nem az a Vader, akit megszoktunk. És néhány behatoló egy egész bűnszövetkezettel, amely nagyobb mindegyiknél, leszámol? Hol a sok csatlós, hűbéres, őr..stb. A készítők siettek lezárni a történetet…és ennek ez látta kárát. Még Jabbának is több embere volt… Nem igazán fordítottak gondot a szervezet kidolgozására.

A Birodalmat végképp erőtlennek, hiszen ha bármilyen okból rászorul szállítási kapacitás terén egy bűnszövetkezetre, akkor komoly bajban lehet, még ha a háttérben más indokolja is ezt a lépést. Mert akkor egyből fel kellett volna tűnnie valamelyik birodalmi felsővezetőnek, hogy kapacitásuk lenne, de valamiért mégis a Black Sunt bízzák meg a dologgal. Ha meg nincs, akkor kicsit csalódnom kellett a birodalomban, hiszen akkora flottájuk van, hogy bármit bárhova, vagy nem?? Persze most lehet azt mondani, hogy a császár ezt és azt gondolta, így és úgy tervezte, de azért furcsa. Ha terveket akar ellopatni akkor egy fegyvertelen birodalmi fregatt is elég lett volna. Szóval nekem az egész képregény fő törénetének egyik motivációs szála hiányzik, vagyis kicsit gyenge lábakon áll. Nincs kellőképpen megindokolva. Egyébként is a birodalmat érdemben csupán Vader képviseli a történetben.

Xizor herceg jó karakter, bár szerepe egy kicsit elveszik a képregényben. Valahogy nem éreztem a motivációját, nem éreztem, mi az, ami mozgatja, persze azon kívül, hogy Vadernek keresztbe akar tenni, de arra azért kíváncsi lennék, mit tenne a császár, ha kisülne mit csinál a háttérben Xizor. Szóval motiváció. Vader helyére pályázna? Nos az csak Sithnek kiadó. Hatalomra? Az már megvan neki.  Ami még engem zavart, hogy székhelye Coruscanton volt. Nekem ez valahogy furcsa volt. De ha akkora, mint a Black Sun, akkor meg miért nem figyelik erősebben a birodalmiak. Szóval zavart, hogy csak a semmiből teremtettek a képregényben egy hatalmas vállalatot, ami eddig is meghatározó volt és a birodalom szívében… Mindazonáltal erőteljes kisugárzása van, a karakter nagyon jól eltalált, a rajza is remek. Egy igazi „nagymenő”, igazi felüdülés Jabba után, hiszen eddig ő volt az egyetlen bűnszövetkezeti vezető. Kár, hogy a képregényben inkább szépfiút és csábítót, mint határozott gengsztert csináltak belőle.

Guri szerepe eléggé jelentéktelen a történetben. Igazából alig tűnik fel. Bennem nem hagyott mély nyomot, nem több, mint egy „titkárnő”

Dash Rendar. Egyszerű mellékszereplő, semmi több, pedig szerintem az egyik fő, húzókarakternek indult. Talán 10-15 képen tűnik fel a teljes képregényben, akkor is súlytalan, semmitmondó, evidens kijelentéseket tesz, elveszik a háttérben. Ide-oda ugrál a helyszínek között. Solo-t akarták vele pótolni, de Solo pótolhatatlan. Kicsit unalmas, hogy mindig a fizetséget hajtogatja. Erőltetett csempészstílus. Ugyanazt tudom írni, mint Guri jellemzésénél. Nem hagyott bennem mély nyomot. Csak egy újabb kalandor.. nincs motivációja, nincs ereje.

Az alaphősök. Luke fejlődött a legkevesebbet. Nem érzem a tüzet, ami hajtotta, kicsit megfáradt ember jön le a képregény oldalin keresztül. Leia fejlődött a legtöbbet, a szerepe a történetben a legnagyobb az egyik húzókarakter. Sikerült megőriznie lendületét, szépségét, és elkötelezettségét. Céltudatos és akaratos. Lando maradt aki volt, egy ember, aki mindig ott van ahol lennie kell, nem éreztem sem visszaesést, sem fejlődést a részéről. Chewbacca szerepe jelentéktelen. Leszámítva Xizornál tett látogatását nem igazán „találja helyét” a képregény lapjain, csak lézeng.

Vader viszont sokat fejlődik. Pontosabban árnyaltabbá válik karaktere. Motiválttá válik, nem csupán a felkelőkkel akar leszámolni, ahogy eddig megszokhattuk tőle, hanem saját pozícióját, és érdekeit is védi, intrikussá válik, nem pusztán parancsot végrehajtó tanítvány marad. Igazából csupán az utolsó néhány képen kapjuk vissza a régi jó Vadert, nagyravágyó gondolataival együtt, de mindenképpen ő az egyik favorit a képregényben.

A Császárt kicsit következetlennek tartom, hiányzik kegyetlensége, és hidegfejű megfontoltsága. Egy nyilván számító és legalább kettő, de több oldalon álló karaktertől (Xizor) fogad el tanácsot egy olyan kérdésben, amely az egész galaxis sorsát befolyásolja (halálcsillag tervei), de Vadertől nem fogadja el a tanácsot… furcsa. Meg az, hogy nem látott xizor fejébe, az erőnek mindenképpen mutatnia kellett volna, hogy xizor a háttérben is machinál.

Boba Fett a képregény abszolút favoritja. Az igazat megvallva a képregény több mint egyharmada róla szól, és életet lehet a Birodalomban kb. összesen 2 percet szerepelt karakterébe. Határozott, tudja mit akar, ugyanakkor kétségekkel teli, erőszakos, de megfontolt karaktert sikerült belőle a képregényben faragni. A készítők jól látták, hogy nagy rajongótábora van, és ezt sikeresen meglovagolták. Az életformája, űrhajója megfogja az embert. Nem biztos, hogy azonosulni akar vele, de mindenképpen az olvasó legjobban a „legerősebb” karaktert jegyzi meg és úgy érzem a Shadows of The Empire képregényben Boba Fett a húzó karakter.

Fejvadászok. Ahhoz képest, hogy a galaxis legjobbjai egészen jellemtelenre, és akaratgyengére sikeredtek. Nyilvánvalóan kellettek a történetbe, de Boba Fett alárendeltjei lettek, szerepük ebben ki is merült. „Nagyobbá” kellett tenniük Fettet.

A történet. Nem rossz. Bepillantást enged az eddig rejtett kulisszák mögé, fellebbenti a fátylat rengeteg dologról, de soknak le is rombolja a „mítoszát”. (pl. Birodalom, Luke,) Érdekes, de már látszik rajta hogy a kilencvenes évek terméke, és érezhető, hogy közeledett a Special Edition kiadása. Ez lehet, hogy kihatással volt a történet folyására.  Alapjában vége sikerült elszakadni az eredeti történetek vonalától ez jó, de ugyanakkor mégiscsak egy köztes részt alkottak, aminek teljesen illeszkednie kell a két film közé.  Szerintem sok apró hibája ellenére az egyik legjobb képregény-történet ebből a korszakból. (mármint a klasszikus trilógia korából). Néha úgy éreztem, hogy csak csapong a történet egyik helyről a másikra, nem igazán tudja összefűzni a szálakat, megmaradnak inkább párhuzamosnak, nem mindenre kapunk magyarázatot, sok kérdés megválaszolása kicsit zavaros, és a motivációk sem tiszták minden esetben, de alapjában véve nem volt rossz.

A képregény. Vizuálisan szerintem tökéletes. Néha ugyan aránytalanok a figurák, de teljességében mindenképpen az egyik legszebben megrajzolt történet. A színek erőteljesek, és meghatározóak. A rajzok könnyen érthetőek, nem zsúfoltak. Az egész oldalas rajzok szerepeltetése nagyon jó ötlet. A karakterek rajza, az űrhajók megjelenítése, és a világ bemutatása nagyon tetszett. Szöveg sok van, de nem nyomja el a képeket, ami nagyon fontos egy vizuális alapú történetben. A képek általában jól szerkesztettek, kifejezők, rajzi hibát nem vettem észre bennük.

A beírást már jellemeztem mindegyik résznél, itt most csak annyit, bár volt benne néha elgépelés, vagy magyartalanság, de összességében élvezetessé tette a képregényt, nagyon jónak éreztem, nem volt bennem egyáltalán olyan érzés, hogy egy-egy mondat nem állja meg a helyét a képregény egészében, vagy az adott képnél.

Nos ennyi lenne az értékelésem a történetről és a képregényről. Én sem gondoltam, hogy ennyire negatív hatású lesz majd. De ezt éreztem folyamatosan. Nagyon tetszett, sokszor írtam is, de történetileg nem eléggé megalapozott, és így csak képregényként vizsgálva nem érzem, hogy sikeres lett volna, nekem legalábbis nem biztos, hogy bejött volna, de mivel ismerem a regényt, a számítógépes játékot, és a rengeteg kiegészítő információt, így volt mihez kötni a történteket, így egésszé vált a dolog. De önmagában elég gyenguska lenne történetileg (persze képileg nagyon ott van).

Összefoglalva: JOBBAN TETSZETT, mint ahogy itt leírtam, SOKKAL, de megpróbáltam laikus szemlélőként írni róla, elfogultság nélkül (nos ez nem biztos, hogy sikerült) és csak a képregényt alapul venni.
Szerintem a legnagyobb probléma, hogy üzleti vállalkozásnak tekintették az egész Shadows kampányt, és rengeteg dologba belefogtak. A special edition előtt erős kampányra volt szükség, amely az addig is lobogó tüzet magasabbra szította. Könyv, játék, szerepjáték, figurák, képek, képregény, és „trükkösen” úgy csináltak mindent, hogy csak akkor álljon össze a teljes kép, ha mindent megveszel. De ugyanakkor az egyes elemek között is vannak átfedések, és ellentmondások. De még így is az egyik legjobb SW kiegészítő történetet tudták összerakni.


Várom a folytatását, kíváncsi vagyok mi lesz benne. Bár azóta megszereztem, de nem olvasom el, mert akkor nem lenne meglepetés a történet, és nem lenne értelme minden héten várni a megjelenést, és együtt megbeszélni, hogy milyen volt.



Nyilván sokan fognak vitatkozni az érveimmel, amiket itt felsoroltam, de én így láttam a megfelelő szempontokat figyelembe véve. Persze soha nem gond, ha van ellenvélemény, nem vagyunk egyformák   Persze ahogy mindig leírom ez  a személyes véleményem csupán.
« Utoljára szerkesztve: 2004. Október 29., 08:12:50 írta regnar »

Nem elérhető Gorgonita

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1548
  • Karma: +10/-4
  • Nem: Férfi
Star Wars
« Válasz #226 Dátum: 2004. Október 24., 09:03:11 »
Hát igen a Holliday-al mindenki így lehet. Látni akarjuk, hiszen SW, és hiába mondják akik már látták, hogy nem jó. Utánna meg már mi mondjuk hiába azoknak akik még nem látták, hogy nem hagynak ki semmit.
 Na jó, a rajzfilmbetét egész jó benne. És azt se feledjük, hogy ebben látunk először egy kashyyki házat Ralph M. festménye alapján. Először itt szerepelt Boba Fett, aki az avatárjaitok alapján errefelé is népszerű gyerek lehet, és itt -a rajzfilm elején -láthattunk először calamarit.
 Lucas egyszer azt nyilatkozta róla, hogy ha lenne elég ideje és energiája, maga tenné tönkre az összes fellelhető videofelvételt.

 Killjoy naplója nagyon jó, remélem folytatja, mert tíz perc alatt megtanultam belőle amit eddig írt -mindezt úgy, hogy eddig azt sem tudtam, hogy köszönjek a Photoshopnak -, de magamtól aligha jövök rá a többire.

Nem elérhető regnar

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1404
  • Karma: +0/-0
Star Wars
« Válasz #225 Dátum: 2004. Október 23., 21:48:28 »
Nos börzét tervezem...de még eléggé távol van.Egy hónap még, ha jól olvastam.

De az is igaz, hogy nagyrészt (bár azért mást is szívesen olvasok, és szeretek) de a Star Wars miatt vagyok itt a hálózsákon. Jó a társaság, és jók a képregények. Mondjuk az, hogy itt vagyok, nem tudom kinek jó, rajtam kívül  

Most kezdtem el egy összefoglaló kritikát írni a Shadows képregényről...persze magáról a műről, nem a ti munkátokról  . Igaz hiányzik még az utolsó rész, úgyhogy csak jövő hétre várható, de eléggé sötétre sikeredett. Magamon is meglepődtem, hogy milyennek látom a képregényt. igaz megpróbáltam olyan szemmel nézni, mintha csak a képregényt ismertem volna..a többi hozzá tartozó adalékot meg a regényt és a játékot nem.

Viszont sikerült megszereznem a Holiday Specialt, és az Ewok Adventurest.

a holiday Special elvett az életemből 1 óra 35 percet  
Hihetetlen hogy micsoda csapnivaló alkotás. A színészi játékot emelném ki az egészből  De a többi is hasonló szinten áll.
szörnyű....Igazatok volt, Ti csak védeni akartatok tőle   De mindenki a saját kárán tanul.

Az Ewok Adventures egy fokkal jobb..de nem sokkal.mondjuk ennek még éltek emlékei régről, de valahogy jobbnak tűnt akkor..anno...gyerekfejjel. Most visítva, de elmegy.
« Utoljára szerkesztve: 2004. Október 23., 21:50:04 írta regnar »

Nem elérhető Recsi

  • Fejvadász
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2880
  • Karma: +32/-0
  • Nem: Férfi
    • Hálózsák
Star Wars
« Válasz #224 Dátum: 2004. Október 23., 21:02:47 »
Idézet
1. Persze nem hiszem hogy sok képregényt magyarosítanék...

2. remélem ti is csak vicceltek...

3. nincs komoly veszélyben az életem......(legalábbis azt hiszem  )
Én se hittem. Nem is sok a többiekhez képest, akik már régen nyomják a "szakmát", de ennyire sem gondoltam. De a lényeg, hogy örömmel csinálom (ill. csak akkor csinálom, amikor kedvem van hozzá), megbecsülnek (lásd: Hzs tagok, fórumosok, haverok) és adni & kapni jó...örülök, hogy minden érdeklődőhőz eljut, ha már nem elérhető magyar nyelven.

Ez nem vicc volt!  

Ne hidd! Ne bízz senkiben. Ki tudja, hol futunk össze! Börze?      
Vesszen a Birodalom!

Nem elérhető regnar

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1404
  • Karma: +0/-0
Star Wars
« Válasz #223 Dátum: 2004. Október 22., 22:33:08 »
Időm van kevés...már killjoy-al is beszéltem a dologról...még egy hónap mire elfogy a munkám nagy része, aztán azt hiszem ráérek fordítani, ha persze megfelelek majd.

Nos fenyegetéssel kapcsolatban a lentebb olvasható REVENGE és egyéb feliratokra gondoltam  Gonosz módon kritizálom az itt megjelenő képregényeket  

Szóval csak viccelődöm a dologgal nincs komoly veszélyben az életem......(legalábbis azt hiszem  )

Nem elérhető szam

  • Venom
  • ***
  • Hozzászólások: 398
  • Karma: +0/-0
    • http://szam42.uw.hu
Star Wars
« Válasz #222 Dátum: 2004. Október 22., 19:19:19 »
Idézet
Na jó csak vicceltem...legalábbis remélem ti is csak vicceltek...ugye...mindenesetre felfogadtam egy osztag Dark Troopert és beszereztem egy Ysalamiri-t
Bár fogalmam sincs, hogy miről van szó, felteszem valamiféle fenyegetéssel van itt dolgunk...  
De lentebb írtad, hogy a fordítással kevesebb gondod van, meg hogy olvasol is angolul...akkor gondolom azért vágod...miért nem jössz fordítani addig is, amíg nem érzed a beírói-tudásod frankónak?

Nem elérhető regnar

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1404
  • Karma: +0/-0
Star Wars
« Válasz #221 Dátum: 2004. Október 22., 17:52:37 »
Szam42
nem úgy csináltam...előtte kiretusáltam az eredetit, majd beillesztettem a magyart. Igazából egyelőre még nem foglalkoztam a részletekkel, mert ahhoz több idő kellett volna. Meg nem okoskodsz, csak okosítasz engem  

Recsi Galen

Igen, ilyen amikor a hóhért akasztják    

Tény hogy az a nehezebb...mármint jó és kifejező mondatot találni. Persze nem hiszem hogy sok képregényt magyarosítanék, eléggé időigényes a dolog..csupán kipróbáltam milyen és a véleményetekre voltam kíváncsi, amit mindenkinek köszönök is  (meg amit lentebb is írtam...ha már kritizálom...tudjam milyen nehéz volt megcsinálni      bár kritikáim nagy része nem titeket érint hanem magát a képregényt, azt meg nem ti csináltátok, hanem fekete ló  )

Bár azért talán jobb, hogy nem személyesen kerestelek meg benneteket egy lemezzel a kezemben, rajta a képekkel, mert akkor lehet hogy egy fénykardot dugtatok volna különböző helyekre a testemben      a sok hozzászólásom miatt a munkátokkal kapcsolatban.

Na jó csak vicceltem...legalábbis remélem ti is csak vicceltek...ugye...mindenesetre felfogadtam egy osztag Dark Troopert és beszereztem egy Ysalamiri-t

Nem elérhető szam

  • Venom
  • ***
  • Hozzászólások: 398
  • Karma: +0/-0
    • http://szam42.uw.hu
Star Wars
« Válasz #220 Dátum: 2004. Október 22., 13:49:17 »
Idézet
Szóval én kiütést kapok a neve feliratok szélein, végein a TM meg © meg ® meg egyéb védjegy-szaroktól. ezeket én leszedem.
Ezzel én is így vagyok...
Idézet
De Fett antennájával agyalok még, mert azt gondoltam mi van ha a betű elé teszem, vagyis hogy az antenna fedje a betűt.
Én nem tenném a helyedben...szerintem macerásabb is, meg nincs is nagyon értelme, lévén, hogy nagyon picit lóg csak bele, így nem is igazán lenne "súlya".
Mivel nem lóg ki az antenna a betű mögül, gondolom úgy csináltad, hogy előbb az egész angol szöveget retusáltad, és aztán ráírtad a magyart? Én inkább előbb ráírom a magyar szöveget, megformázom, amilyenre kell, aztán retusálok, és így ami a szöveg mögött van kép, azt nem kell bántani, mert úgy is ki van takarva, és így nem is vesznek el ilyen értékes részletek, mint egy antenna vége...ezzel a módszerral annyi csak a probléma, hogy a magyar szöveg formázásnál nagyon oda kell figyelni, hogy biztos úgy akarod-e, ahogy beírtad, mert ha a retusálás után jut eszedbe változtatni, akkor esetleg át kell retusálnod részeket, amiket eddig nem kellett, illetve előzőleg kiretusálhattál részeket, amik az új formázás szerint takarva voltak.
Persze lehet, hogy eddig is így csináltad...akkor meg mit okoskodok itt...
« Utoljára szerkesztve: 2004. Október 22., 16:40:32 írta szam42 »

Nem elérhető Galen

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2272
  • Karma: +9/-0
Star Wars
« Válasz #219 Dátum: 2004. Október 22., 13:39:27 »
Regnar
Idézet
...De Fett antennájával agyalok még, mert azt gondoltam mi van ha a betű elé teszem, vagyis hogy az antenna fedje a betűt. vagy ez már nem fér bele egy borító átalakításába?
Bármi belefér. Ahogy Te akarod. A Te munkád. Én nagyon ragaszkodok (vagy ragaszkodni próbálok) az eredeti boritóhoz. Talán túlságosan is. Emlékeztek az Infinities-Return Of The Jedi első boritójára ? Na ott a szokásos, lap tetején elhelyezkedő szöveg eredetileg fehér, rikító sárga-zöld mezőben. Alig olvasható, de eredetileg ilyen. Olyannak csináltam én is. Így viszont ugyanazt az érzést érezzük mint az amerikaiak:"Barom-segfej Dark Horse kiesik a szemem, rohadjatok meg".

Regnar
Idézet
A többi tanácsot is megfogadom, köszönöm, de komolyan. Majd ha lesz 2.0 verzió megmutatom.
Várom. Majd azt is kivesézzük.
« Utoljára szerkesztve: 2004. Október 22., 13:46:57 írta Galen »

Az tuti, hogy azért nem fizetek, hogy kinyírják bazmeg.

Nem elérhető Recsi

  • Fejvadász
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2880
  • Karma: +32/-0
  • Nem: Férfi
    • Hálózsák
Star Wars
« Válasz #218 Dátum: 2004. Október 22., 13:39:02 »
Idézet
Boba Fett - Salvage c. kalandját     Itthon suttyomban le is fordítottam és beírtam...adtok néhány tanácsot?
Regnar: Külalakilag csak annyi, hogy sztem is jobb a kisebb betű. A Hzs-ról lehet letölteni fontokat nézegesd meg. Én a Hzs_Astrocity-t használom (remélem jól írtam) a SW-hoz és az Y-the last manhoz is.
Idézet
Én majd belekötök a grafikába Recsi meg majd a beirásba.
Regnar: REVENGE!!!
Idézet
..fordítani könnyű...
Regnar: Szerintem nem a fordítás a nehéz, hanem, hogy úgy fordítsunk, hogy magyarul is legyen, ki is fejezze amit akartak mondani, és meg is értse az olvasó. Szóval amit mondasz , hogy megtalálni a helyes szavakat, mondatokat, az a nehéz, de igazából az a fordítás.
Ha elolvasol egy angol szöveget, és megérted attól még nincs lefordítva, nem igaz? Ha azt mondják, most írd le magyarul, de minden benne legyen és fogalmazz "magyarul" az már keményebb dió.
Ne tudd meg én mennyit kapok Galentől, hogy ez így lenne jobb az meg úgy
Idézet
Beírás. Tetszik.
Regnar: Köszi, a tied is!..csak...a...izé
Idézet
fordítás egy-másfél év múlva biztos menni fog
Gorgonita: reméljük marad még SW addig...
« Utoljára szerkesztve: 2004. Október 22., 13:51:40 írta recsi »
Vesszen a Birodalom!

Nem elérhető regnar

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1404
  • Karma: +0/-0
Star Wars
« Válasz #217 Dátum: 2004. Október 22., 13:30:49 »
Galen
Köszi az építő jellegű kritikát. Igen pár repedés és Boba antennája eltűnt. MErt nem si   De Fett antennájával agyalok még, mert azt gondoltam mi van ha a betű elé teszem, vagyis hogy az antenna fedje a betűt. vagy ez már nem fér bele egy borító átalakításába?

A többi tanácsot is megfogadom, köszönöm, de komolyan. Majd ha lesz 2.0 verzió megmutatom.

más

Kipróbáltam a Yoda rajzolást....vaz**g!!! Nos én tanultam rajzolni, egyesek szerint van némi affinitásom a dologhoz, főleg a grafikához, de ez megizzasztott...hogy tud egy gyerek egy ilyet megrajzolni???Kb negyedszerre sikerült...olyanra a feje, vagyis nem olyan nyomottra,hogy úgy nézzen ki, mint yoda egy parti után a Mos Eisley cantinában  

Nem elérhető Galen

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2272
  • Karma: +9/-0
Star Wars
« Válasz #216 Dátum: 2004. Október 22., 13:00:39 »
Folytatódik a "A hogyan rajzoljunk..." sorozat. Ezek után Vaderen kívül már Yodát is tudunk rajzolni.

http://www.starwars.com/kids/activity/draw...1019/index.html

Az tuti, hogy azért nem fizetek, hogy kinyírják bazmeg.

Nem elérhető Gorgonita

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1548
  • Karma: +10/-4
  • Nem: Férfi
Star Wars
« Válasz #215 Dátum: 2004. Október 22., 12:43:43 »
Kössz! Így már működik. Magamtól is észrevehettem volna, hogy zip, csak persze nekiestem, mint Zsiga a...

Nem elérhető Galen

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2272
  • Karma: +9/-0
Star Wars
« Válasz #214 Dátum: 2004. Október 22., 12:14:35 »
Regnar
Idézet
De ha itt ilyen gyorsasággal dolgoznak a fiúk, akkor neked nem marad másfél év múlva semmi
Ne félj Gorgonita a Marvelig nem jutunk el addig. Nyugottan gyúrjál rá.  Ráadásul egyikünknek sem a kedvence. Mármint a Recsi+Galen duóból.

Jaja. A Kólák.... Nekem egy német PEPSI-m van amelyiken kivont karddal ott figyel Qui-gon.

A Boritó. Mármint a Te borítód Regnar. Nem rossz. Főleg, hogy nem si-ben készült. A betűválasztás OK. A retus meg lesz jobb. Egyébként ez sem rossz. Csak az apró részletekre is nagyon figyelni kell. Boba antennájának a végét elméletileg nem takarná ki az "Y" teljesen, meg néhány lepergett faldarabot likvidáltál.  Egyébként korrekt. Amit még figyelni kell az a lapok széle. Nem mindig a nyodábol kikerülve szkennelik az emberek a Képregényeket ezért rojtos, gyűrött lehet a lap széle. Na ezeket nekünk ki kell szedni. A gémkapcsokról nem is beszélve.  Itt csak gyűrődés van. A kép bal felső részén és a bal alsó csücsökben. Ennyi más nincs. A képet meg lehet kezelgetni ezzel-azzal, hogy szebb legyen, de mint mondtad ez még csak a Béta verzió. Ami van még az már csak az én szemem szúrja, de azért leírom. Megfogadhatod de ha nem akkor sem lesz rosszabb a munkád. Szóval én kiütést kapok a nevek, feliratok szélein, végein a TM meg © meg ® meg egyéb védjegy-szaroktól. ezeket én leszedem.

Hát így nagyhirtelen ennyi. Csináld csak tovább ha tetszik a dolog. Figyelünk rád. Meg még segítünk is.

Most jön az én boritóm.
Regnar
Idézet
...de direkt csináltátok úgy, hogy amikor világos felületen van, akkor világosabbá válik, azaz majdnem rózsazínű árnyalattá, amikor sötéten van, akkor meg erős piros? Ezt értem a Star Wars feliratra és az alső és felső vonalra.."
Direkt. Tudod ez az amit meséltem lejjebb. Beáltam erre a formára, ha már a DH nem volt képes egységest csinálni. Szóval a két vonal meg az SW felirat enyhén átlátszó az alsó forma pedig egy kicsit sem.

UPDATE
Gorgonita
Idézet
Azért biztos ami biztos letöltöttem az Egy kezdő beíró botladozásai naplót Killjoy-tól. Mivel lehet megnyitni? Mert nálam a World és az Adobe Reader sem áll szóba vele.
Egy ZIP-pel tömörített PDF állomány. Elméletileg ha kicsomagolod akkor az Adobe Acrobat Readernek vinnie kell.
« Utoljára szerkesztve: 2004. Október 22., 13:41:58 írta Galen »

Az tuti, hogy azért nem fizetek, hogy kinyírják bazmeg.