Szerző Téma: Star Wars  (Megtekintve 701264 alkalommal)

0 Felhasználó és 8 vendég van a témában

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:Star Wars
« Válasz #4563 Dátum: 2020. Augusztus 18., 07:08:44 »
...hanem a rajz arra utal, hogy az egy ezredes és a grafikán altengernagy jelzés látható, de még azt is elrontották, mert ahhoz kétoldalt két-két kódhenger is kell.  :brow:
Nocsak, ennyire otthon vagy a Birodalomban használatos rangjelzésekben? Szeretnéd mindezt szóvá tenni Vader nagyúrnak is?  :hehe:
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető SithLord

  • Star Wars Őrült
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1732
  • Karma: +9/-0
  • Nem: Férfi
Re:Star Wars
« Válasz #4562 Dátum: 2020. Augusztus 18., 06:44:01 »
Nem a fordításoddal van bajom, mert az első osztályú ... lehet.. :hehe: hanem a rajz arra utal, hogy az egy ezredes és a grafikán altengernagy jelzés látható, de még azt is elrontották, mert ahhoz kétoldalt két-két kódhenger is kell.  :brow:

Nem elérhető HeirToGrievous

  • Spock
  • ****
  • Hozzászólások: 588
  • Karma: +12/-0
  • Nem: Férfi
Re:Star Wars
« Válasz #4561 Dátum: 2020. Augusztus 17., 19:39:37 »
Üdv! Köszi a Yavin árnyékában első részét HeirToGrievous, Paul, Recsi, Xeraph & Gorgonita! :worship:
Nagyon ígéretesnek látszik így elsőre az apró hibák ellenére, miszerint az ezredesi rendfokozat nem így néz ki. A grafika is elég jó. Szóval ez 22 részes lesz? Kaffa! Kíváncsian várom milyen alternatív történetet hoznak össze a készítők!

Szívesen. :bravo:
A történet maga nem 22 részes, hanem 20, de a TPB-ben helyet kapott 2 egyrészes történet is (ezért is írtam 20+2 füzetet), ezek közül az egyik, ami az 1. kötet végén található, szintén Wood írása, a másik viszont fogalmam sincs, milyen alapon került bele a 4. kötetbe.

A "colonel" pedig a lefordított SW regények (címekre nem emlékszem, elég sok mindennek kellett néha utánanézni, és 80 lefordított füzet után a dolgok kicsit összemosódnak :badteeth:) miatt lett "ezredes", mert ha már azokban így fordították, akkor én is azt használtam.
"Ezek kemény ellenfelek. Veszélyesek. Könyörtelenek és agresszívek. Grievous Tábornok viszont... Grievous egy szörnyeteg."
"Talán mindvégig erről szólt a látomásom. Hogy a végén egyedül maradok.. Miközben az eget járom.."

Nem elérhető SithLord

  • Star Wars Őrült
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1732
  • Karma: +9/-0
  • Nem: Férfi
Re:Star Wars
« Válasz #4560 Dátum: 2020. Augusztus 17., 17:16:51 »
Üdv! Köszi a Yavin árnyékában első részét HeirToGrievous, Paul, Recsi, Xeraph & Gorgonita! :worship:
Nagyon ígéretesnek látszik így elsőre az apró hibák ellenére, miszerint az ezredesi rendfokozat nem így néz ki. A grafika is elég jó. Szóval ez 22 részes lesz? Kaffa! Kíváncsian várom milyen alternatív történetet hoznak össze a készítők!

Nem elérhető Kayamiel

  • Venom
  • ***
  • Hozzászólások: 387
  • Karma: +8/-0
Re:Star Wars
« Válasz #4559 Dátum: 2020. Augusztus 17., 09:03:27 »
Nagyon köszönöm a Yavin árnyékában 1 kötetet  :hzs-r2d2: :hzs-darthvader: :hzs-darthmaul:

Nem elérhető HeirToGrievous

  • Spock
  • ****
  • Hozzászólások: 588
  • Karma: +12/-0
  • Nem: Férfi
Re:Star Wars
« Válasz #4558 Dátum: 2020. Augusztus 16., 22:13:40 »
Köszi az infókat, így márt jobban átlátom a dolgot. Van egy olyan érzésem, hogy sokkal jobb lesz, mint a 2015-ös sorozat.

Nincs mit.
A 3. füzetben lesz majd egy elem, ami nem lenne szabad, hogy úgy nézzen ki, ahogy, (és akkor ez az "alternatív idővonal még nyilvánvalóbbá válik) de majd meglátod.
« Utoljára szerkesztve: 2020. Augusztus 16., 22:38:42 írta HeirToGrievous »
"Ezek kemény ellenfelek. Veszélyesek. Könyörtelenek és agresszívek. Grievous Tábornok viszont... Grievous egy szörnyeteg."
"Talán mindvégig erről szólt a látomásom. Hogy a végén egyedül maradok.. Miközben az eget járom.."

Nem elérhető Goten56

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 448
  • Karma: +2/-2
Re:Star Wars
« Válasz #4557 Dátum: 2020. Augusztus 16., 00:50:40 »
Köszi az infókat, így márt jobban átlátom a dolgot. Van egy olyan érzésem, hogy sokkal jobb lesz, mint a 2015-ös sorozat.

Nem elérhető HeirToGrievous

  • Spock
  • ****
  • Hozzászólások: 588
  • Karma: +12/-0
  • Nem: Férfi
Re:Star Wars
« Válasz #4556 Dátum: 2020. Augusztus 15., 19:54:04 »
Köszi, ezt megtaláltam, de itt semmi sem utal arra, hogy ez valami alternatív idővonalon helyezkedne el, ahogy a hírben írva van. Úgy értem, az ilyen esetekben lenni szokott egy kis kiírás, hogy non-canon az adott történet, itt viszont nincs semmi ilyen. Nem közeledni szeretnék, csak érdekelne, hogy ezt most akkor mennyire kell komolyan venni. Eddig nem nagyon ástam bele magam ebbe a korszakba.

Egy reboot célja általában az, hogy tiszta lappal indítsanak a készítők, és hogy semmi olyan ne legyen úgymond az útjukban, ami gátat szabhatna a történetmesélésnek.
Pl. a Disneys Marvel képregénysorozat történetei nem szerepelhetnek egyazon idővonalon, mint az EU-s képregények történetei.

Bizonyos szemszögből EU része, csak épp nem azon idővonalé, amin a Thrawn trilógia, a Hagyaték és stb. történetek elhelyezkednek, hanem a sajátjáé.
Annyit elárulok, hogy pl. a Zsiványkommandó sem épp így és ekkor alakult meg, ahogy az majd ebben lesz olvasható, és hasonlók.

A wookieepediás idővonal pedig nem csak azért komolyan vehetetlen, mert egy idővonalon szerepelnek az eredeti Klónháborús Multimédia Projekthez készült képregények/játékok/könyvek/novellák/kisregények stb. és a 2008-as TCW sorozat részei (ami nemcsak, hogy a KHMP egyes elemeinek mond ellent, hanem sokszor a filmeknek is), hanem mert egyes művek, Pablo Hidalgónak köszönhetően, rossz helyen szerepelnek, de erről már írtam korábban.

Igen, az évszámok.
A mostaniak elvileg rendben vannak, bár az új Vader sorozat (Dark Lord Of The Sith) egyik dátumát csak azután javították, hogy nyomtatásban megjelent, szóval ki tudja?

Annak idején Pablo írt egy könyvet, "The Essential Reader's Companion" címen, amiben jó pár eseménynek megkavarta dátumát (valamit előbbre hozott, másokat későbbre tett), hogy jobban passzoljanak a 2008-as CW sorozathoz, így a Wookieepedián néhány dátumot ez alapján írták át.
A "Jedi Próba" c. könyvet például emiatt is tette időben két évvel korábbra, és azóta sokan ezt az dátumot használják, ha az a könyv szóba kerül.

Ilyen téves dátumra egy-két (még a régi SWMédiás oldalon) bejegyzésében még PAVideostudio is felhívta az emberek figyelmét, bár a valódi okát, hogy miért, nem tudta.
"Ezek kemény ellenfelek. Veszélyesek. Könyörtelenek és agresszívek. Grievous Tábornok viszont... Grievous egy szörnyeteg."
"Talán mindvégig erről szólt a látomásom. Hogy a végén egyedül maradok.. Miközben az eget járom.."

Nem elérhető Recsi

  • Fejvadász
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2880
  • Karma: +32/-0
  • Nem: Férfi
    • Hálózsák
Re:Star Wars
« Válasz #4555 Dátum: 2020. Augusztus 15., 12:21:43 »
Na ezt én sem tudom, de már feladtam a besorolást. :)
Vesszen a Birodalom!

Nem elérhető Goten56

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 448
  • Karma: +2/-2
Re:Star Wars
« Válasz #4554 Dátum: 2020. Augusztus 15., 12:07:43 »
Köszi, ezt megtaláltam, de itt semmi sem utal arra, hogy ez valami alternatív idővonalon helyezkedne el, ahogy a hírben írva van. Úgy értem, az ilyen esetekben lenni szokott egy kis kiírás, hogy non-canon az adott történet, itt viszont nincs semmi ilyen. Nem közeledni szeretnék, csak érdekelne, hogy ezt most akkor mennyire kell komolyan venni. Eddig nem nagyon ástam bele magam ebbe a korszakba.

Nem elérhető Recsi

  • Fejvadász
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2880
  • Karma: +32/-0
  • Nem: Férfi
    • Hálózsák
Re:Star Wars
« Válasz #4553 Dátum: 2020. Augusztus 15., 06:23:45 »
Vesszen a Birodalom!

Nem elérhető Goten56

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 448
  • Karma: +2/-2
Re:Star Wars
« Válasz #4552 Dátum: 2020. Augusztus 14., 23:27:16 »
Hát hogy ne lenne jó magyarul :D Köszönöm szépen a fordítást, és a választ is. :worship: Kicsit késő volt már és valahogy elkerülte a figyelmemet.

Az új sorozat első részét is köszönöm, de az hogy lehet, hogy a kontinuitáson belüli helyzetére semmi sem utal pl. a Wookieepedián?

Nem elérhető Recsi

  • Fejvadász
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2880
  • Karma: +32/-0
  • Nem: Férfi
    • Hálózsák
Re:Star Wars
« Válasz #4551 Dátum: 2020. Augusztus 13., 03:13:55 »
Ha jó magyarul, akkor a Hálózsákon a Kenix Kil extra címen megjelent gyűjteményben.
Ha angolul, akkor keress meg a recsi@hotmail.com címen.
Vesszen a Birodalom!

Nem elérhető Goten56

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 448
  • Karma: +2/-2
Re:Star Wars
« Válasz #4550 Dátum: 2020. Augusztus 13., 02:36:38 »
Sziasztok! Egy olyan kérdésem lenne, hogy a Hard Currency című képregényt hol tudnám elolvasni? Sajnos angol oldalakon se találom. Előre is köszönöm a segítséget.  :worship:

Nem elérhető Goten56

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 448
  • Karma: +2/-2
Re:Star Wars
« Válasz #4549 Dátum: 2020. Augusztus 08., 21:49:03 »
Nem is fognak már Star Warst kiadni. Marad az alternatív kánon Kárló Rennel és mindentudó Rey-jel. :(

Nem elérhető HeirToGrievous

  • Spock
  • ****
  • Hozzászólások: 588
  • Karma: +12/-0
  • Nem: Férfi
Re:Star Wars
« Válasz #4548 Dátum: 2020. Augusztus 05., 19:47:38 »
@SithLord & Kayamiel:
Szívesen. :)

@SithLord:
Ha minden igaz, Drew Karpyshyn írt pár éve egy néhány oldalas novellát a TOR-hoz a chiss-ekről :headscratch:, de nem. Amióta a Disney az úr, semmi újat nem adtak ki.
Hacsak nem számítjuk az "eredeti" STAR WAS Marvel sorozat 108. részét, ami tavaly jelent meg.
"Ezek kemény ellenfelek. Veszélyesek. Könyörtelenek és agresszívek. Grievous Tábornok viszont... Grievous egy szörnyeteg."
"Talán mindvégig erről szólt a látomásom. Hogy a végén egyedül maradok.. Miközben az eget járom.."

Nem elérhető SithLord

  • Star Wars Őrült
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1732
  • Karma: +9/-0
  • Nem: Férfi
Re:Star Wars
« Válasz #4547 Dátum: 2020. Augusztus 05., 18:12:27 »
Köszi Falek & Lecsi :worship: :worship: és Fikus Kukis  :pogo:

Nem elérhető Recsi

  • Fejvadász
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2880
  • Karma: +32/-0
  • Nem: Férfi
    • Hálózsák
Re:Star Wars
« Válasz #4546 Dátum: 2020. Augusztus 05., 17:51:21 »
De nagyon dulván :)
Vesszen a Birodalom!

Nem elérhető Sepi

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 10972
  • Karma: +43/-11
  • Nem: Férfi
Re:Star Wars
« Válasz #4545 Dátum: 2020. Augusztus 05., 16:20:32 »
Biztos mind Lómai.  :badteeth: Dobjuk le őket a palóla. ;D

- nem röhög! -
Ezt már buktad.  :lol:
Everybody wanna go to heaven, but nobody wanna die.

Nem elérhető Recsi

  • Fejvadász
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2880
  • Karma: +32/-0
  • Nem: Férfi
    • Hálózsák
Re:Star Wars
« Válasz #4544 Dátum: 2020. Augusztus 05., 09:14:41 »
Dilisek ezek a Disney-sek! :)
Vesszen a Birodalom!

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:Star Wars
« Válasz #4543 Dátum: 2020. Augusztus 05., 09:10:58 »
Pusztán logikai alapon - nem röhög! - úgy gondolom - mondom, hogy nem! - mivel a jogok a  Disney-nél vannak, más nem adhat ki új SW képregény, hivatalosan legalábbis semmiképpen. a Disney meg nyilván nem vágja maga alatt a fát, és megy szembe a saját maga által épített univerzummal.
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető Recsi

  • Fejvadász
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2880
  • Karma: +32/-0
  • Nem: Férfi
    • Hálózsák
Re:Star Wars
« Válasz #4542 Dátum: 2020. Augusztus 05., 08:59:14 »
Üdv! Lenne egy naiv és hülye kérdésem. Létezik még a világon olyan író aki a EU aka Legends, vagyis az igazi Star Wars univerzumban ír új történeteket és azt ki is adják? Mivel nem szívügyem a dizni féle kreálmány. A válaszokat előre is köszönöm.
Itt kellene körülnézned:
https://starwars.fandom.com/wiki/Timeline_of_Legends_media
Én nem találtam közte újat, úgyhogy a válasz szerintem nem...
Vesszen a Birodalom!

Nem elérhető Kayamiel

  • Venom
  • ***
  • Hozzászólások: 387
  • Karma: +8/-0
Re:Star Wars
« Válasz #4541 Dátum: 2020. Augusztus 05., 08:27:19 »
Köszönöm a Hagyaték - Háború 2 részét  :hzs-r2d2: :hzs-darthvader: :hzs-darthmaul:

Nem elérhető SithLord

  • Star Wars Őrült
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1732
  • Karma: +9/-0
  • Nem: Férfi
Re:Star Wars
« Válasz #4540 Dátum: 2020. Augusztus 05., 06:10:55 »
Üdv! Lenne egy naiv és hülye kérdésem. Létezik még a világon olyan író aki a EU aka Legends, vagyis az igazi Star Wars univerzumban ír új történeteket és azt ki is adják? Mivel nem szívügyem a dizni féle kreálmány. A válaszokat előre is köszönöm.

Nem elérhető SithLord

  • Star Wars Őrült
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1732
  • Karma: +9/-0
  • Nem: Férfi
Re:Star Wars
« Válasz #4539 Dátum: 2020. Augusztus 04., 06:39:04 »
Üdv! Köszi a Hagyaték 52. részét HeirToGrievous, Xeraph, Recsi, Paul, Gorgonita!!! :worship:
Mindig örülök ha a kedvenc sorozatom folytatását látom! Fantasztikusan jó volt ez a rész is!!!
Várom a folytatást!!! :pogo:

Nem elérhető SithLord

  • Star Wars Őrült
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1732
  • Karma: +9/-0
  • Nem: Férfi
Re:Star Wars
« Válasz #4538 Dátum: 2020. Július 21., 06:55:16 »
Üdv! Köszi a Sötét idők 2. részét Recsi, Xeraph, Paul, Gorgonita & HeirToGrievous!!! :worship:
Jó volt ez a rész is hiszen megtudhattunk egy-két érdekességet a dizni egyik üdvöskéjéről.
Kíváncsian várom a folytatást!!!

Nem elérhető HeirToGrievous

  • Spock
  • ****
  • Hozzászólások: 588
  • Karma: +12/-0
  • Nem: Férfi
Re:Star Wars
« Válasz #4537 Dátum: 2020. Július 20., 18:06:08 »
Hát változó a dolog, ezt is - ha jól tudom - többen rajzolták és írták, de nem rajzolhat mindent Duursema :)
Akiről ráadásul sokáig nem is tudtam, hogy nő. (Mármint nemileg, nem a magassága gyarapszik :) )

Nem is tudtam, hogy Jan Duursema nő.
Ahogy a nőket rajzolja, azt hittem férfi.  :D

Akkor lehet, hogy én vagyok az egyetlen, de nekem a "Jan"-ből egyből lejött.  :)
Azt viszont csak most tudtam meg, hogy az egyik Jedit Ur-Sema Dut az egyik rajzoló kollégája róla mintázta.



"Ezek kemény ellenfelek. Veszélyesek. Könyörtelenek és agresszívek. Grievous Tábornok viszont... Grievous egy szörnyeteg."
"Talán mindvégig erről szólt a látomásom. Hogy a végén egyedül maradok.. Miközben az eget járom.."

Nem elérhető Goten56

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 448
  • Karma: +2/-2
Re:Star Wars
« Válasz #4536 Dátum: 2020. Július 19., 18:13:03 »
Pedig jó lenne, ha mindent ő rajzolna :D Sajnálom, hogy a kiadóváltással eltűnt a Star Wars közeléből. Ahogy Ostrandert is, ő talán a legnagyobb veszteség az egészben.

Nem elérhető Kayamiel

  • Venom
  • ***
  • Hozzászólások: 387
  • Karma: +8/-0
Re:Star Wars
« Válasz #4535 Dátum: 2020. Július 19., 12:15:40 »
Köszönöm a Sötét Idők 2 képregényt  :hzs-r2d2: :hzs-darthvader: :hzs-darthmaul:

Nem elérhető Xeraph

  • Nagyra nőtt Hobbit
  • HálóZsák tag
  • Asterix
  • *
  • Hozzászólások: 196
  • Karma: +4/-0
  • Nem: Férfi
Re:Star Wars
« Válasz #4534 Dátum: 2020. Július 18., 19:53:59 »
Idézet
de nem rajzolhat mindent Duursema

Nem is tudtam, hogy Jan Duursema nő.
Ahogy a nőket rajzolja, azt hittem férfi.  :D
Ha elkezdesz valamit, az legyen elkezdve, különben ne kezd el. :D