Szerző Téma: Star Wars  (Megtekintve 314291 alkalommal)

0 Felhasználó és 8 vendég van a témában

Nem elérhető tomcsi80

• Asterix
  • **
  • Nem: Férfi
Re:Star Wars
« Válasz #4522 Dátum: 2020. Június 10., 23:47:13 »
Nem tudom mennyire szoktátok követni a Wikipédiát, de ezen az oldalon össze van gyűjtve az összes Star Wars képregény, ami megjelent! 
Az én szerkesztésem, a nem hivatalos címekért, amik, majd egyszer hivatalosak lesznek, külön köszönet jár a Hálózsák Star Wars részlegének!

https://hu.wikipedia.org/wiki/Star_Wars_k%C3%A9preg%C3%A9nyek_list%C3%A1ja

Nem elérhető HeirToGrievous

• Pókember
« Válasz #4521 Dátum: 2020. Május 27., 14:26:49 »
@Kayamiel, @Goten56, @SithLord:
Szívesen.
Igyekszem a Hagyaték II fordításával is, hogy ha ez véget ér, akkor az is jöhessen majd.
Még szerencse, hogy addig még jó pár hónap előnyöm van. :whistle:

Imádtam minden képkockáját!!!

Én személy szerint az egész Hagyaték sorozat minden képkockáját imádom :)

Én is, viszont ennek ellenére mégis akadnak olyan oldalak/kockák, amik valahogy jobban az emlékeimbe vésődtek. (Bár ez az állítás majdnem minden korábbi SW képregényre igaz.)
Például:
- az 1. TPB-ben a 11. oldal, ahol Kol minden igyekezetével igyekszik feltartóztatni a Sith-eket, de végül mégis elbukik :(
- ugyancsak az 1. TPB-ben a 61. oldalon a "Menj el! Vagy én megyek." kocka
- vagy a Háború 3. füzetének egyik oldala, ami valamilyen oknál fogva mindig könnyeket csal a szemembe. :'( Ha eljutottunk odáig, majd megmondom melyik az.
"Ezek kemény ellenfelek. Veszélyesek. Könyörtelenek és agresszívek. Grievous Tábornok viszont... Grievous egy szörnyeteg."

Nem elérhető SithLord

• Star Wars Őrült
  • HZs imádó
  • *
« Válasz #4520 Dátum: 2020. Május 26., 18:24:23 »
Üdv! Ezt most találtam. Lehet, hogy régi de engem lenyűgözött! A többit nem linkelem be, de fent van minden rész asztala.

Nem elérhető Goten56

• Pókember
« Válasz #4519 Dátum: 2020. Május 26., 14:29:03 »
Én személy szerint az egész Hagyaték sorozat minden képkockáját imádom :) . Artooval és a klónháborús veteránokkal kilóra megvettek.

Nem elérhető SithLord

• Star Wars Őrült
  • HZs imádó
  • *
« Válasz #4518 Dátum: 2020. Május 26., 06:36:08 »
Üdv! Köszi a Hagyaték - Háború első részét HeirToGrievous, Xeraph, Recsi, Paul & Gorgonita!!! :worship:
Imádtam minden képkockáját!!!
Nem kétséges, hogy várom a folytatást!!! :pogo:

Nem elérhető Goten56

• Pókember
« Válasz #4517 Dátum: 2020. Május 25., 01:16:55 »
Köszönöm szépen az új Hagyatékot!  :worship:

Nem elérhető Kayamiel

• This is the way
  • Megtorló
« Válasz #4516 Dátum: 2020. Május 24., 18:30:43 »
Köszönöm a Hagyaték - Háború 1. részét  :hzs-r2d2: :hzs-darthvader: :hzs-darthmaul:

Nem elérhető SithLord

• Star Wars Őrült
  • HZs imádó
  • *
« Válasz #4515 Dátum: 2020. Május 19., 07:29:32 »
Üdv! Köszi a Birodalom 18. részét Recsi, Xeraph, Paul, Gorgonita, és egy picit Galen!!! :worship:
ÁÁÁH..Esküszöm tök ilyen befejezést jósoltam magamban! A birodalmi hierarchia újra megmutatta magát!
De ennek ellenére egy remek képregény volt és nagyon tetszett!! :bravo:

Xeraph, gratulálok a 200. munkádhoz!!!  :worship:

Nem elérhető Kayamiel

• This is the way
  • Megtorló
« Válasz #4514 Dátum: 2020. Május 17., 11:30:35 »
Köszönöm a Birodalom 18. részét, és hagy tegyem hozzá, hogy Gratulálok a 200-hoz, valamint szeretném megköszönni nektek a munkátokat. Higgyétek el nem feleslegesen fáradoztok, hisz jó magam nem csak az újakat olvasom de elölről is elkezdtem már egy ideje a Star Wars képregényeket, szóval visszaolvasni is örömmel olvasom vissza a régieket. Csak így tovább, és Az Erő Legyen Veletek  :hzs-r2d2: :hzs-darthvader: :hzs-darthmaul:

• Pókember
« Válasz #4513 Dátum: 2020. Május 14., 20:19:11 »
Szia!

Nagyon szívesen. :bravo:
Ez igazából attól függ, hogy milyen formátumban sikerül megtalálnunk őket.
Pl. a Hagyaték 9., 10. és 11. kötetét (Háború) a 8. kötet és az amazonról print-screennel leszedett képek alapján photoshoppolta össze Xeraph, mert valamilyen oknál fogva a ezek és a korábbi TPB-k egyszerűen fellelhetetlenek.
A KOTOR 11. kötete is hasonlóképpen jött össze, a 8. kötet pedig a korábbi kötetek, valamint egy spanyol nyelvű TPB alapján, mert angol az bizony nem volt.

A Hagyaték korábbi füzetei viszont lehet, hogy kapnak majd egy TPB változatot.
Az oldalon lévő képregények egyébként (1-2 kivételtől eltekintve, lásd.: Köztársaság #78, Grievous), időrendi sorrendben vannak feltéve.
Az, hogy nem időrendi sorrendben kerülnek fel, az több dologtól is függ (legalábbis nálam):
- épp mit van kedvem fordítani és/vagy melyik történetnek vagyok kíváncsi a végére
- melyik történetnek sikerül megtalálnunk a TPB és/vagy nagyfelbontású változatát
- Xeraph épp mikor ér rá beírni őket
"Ezek kemény ellenfelek. Veszélyesek. Könyörtelenek és agresszívek. Grievous Tábornok viszont... Grievous egy szörnyeteg."

Nem elérhető Matten

• Donald kacsa
  • *
« Válasz #4512 Dátum: 2020. Május 13., 01:40:57 »
Sziasztok!
Már egy ideje követem a munkásságotokat, és fantasztikus munkát végeztek mindannyian!
A legjobb SW-képregény fordítók vagytok a neten, köszönünk mindent!

Azért írok nektek, mert amióta a Marvel elvette a Dark Horse-tól a képregények jogait, a Marvelnél elkezdték kiadni a régi képregényeket egy Epic Collection nevű sorozatba, ami az összes Dark Horse-os képregényt egyberakja kronológiai sorrendben! Nincs kedvetek a fordításaitokat a mostani eredeti TPB gyűjtemények helyett, Epic Collectionökbe átpakolni? :D Lehet egyedül vagyok ezzel, de számomra egy fokkal kényelmesebbé tenné az olvasás élményét, mert kevésbé ugrálnánk az időben! :D Főleg a Klónháborús füzetek! :D

Csak egy ötlet! :D
Köszi mindent még egyszer!

Nem elérhető SithLord

• Star Wars Őrült
  • HZs imádó
  • *
« Válasz #4511 Dátum: 2020. Május 12., 06:35:18 »
Üdv! Köszi a Klasszikus Star Wars 12. részét Recsi, Xeraph, Galen, Paul & Gorgonita!!! :worship:
Egész jó volt ez a rész, tetszett! Ráadásul azt is megtudtuk, hogy kerülnek majd hőseink a Hothra! :brow:
Kíváncsian várom a folytatást!!!

Nem elérhető Recsi

• Fejvadász
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
    • Hálózsák
« Válasz #4510 Dátum: 2020. Május 09., 19:41:19 »
Köszi! :)
Vesszen a Birodalom!

Nem elérhető Sepi

• Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
« Válasz #4509 Dátum: 2020. Május 09., 18:51:24 »
Én 05.09-én reggel próbáltam, .cbz-ben letölteni, de az nem tartalmazza.
Orvosolva.  ;)
Everybody wanna go to heaven, but nobody wanna die.

Nem elérhető Gorgonita

• HZs imádó
  • *
« Válasz #4508 Dátum: 2020. Május 09., 14:21:15 »
Ez a kedvencem: https://hu.ign.com/star-wars-episode-ix/58160/news/talan-fel-se-tunt-de-a-skywalker-kora-eleg-brutal-modon-hozott-vissza-egy-ismeros-fejvadaszt
A kilencedik részben vsszahoztak egy fejvadászt aki a birodalom visszavágban 5 másodpercig volt benne. De ne keresse senki a kilencedikben, mert nem volt látható, csak a kiegészítő könyvből derül ki, hogy a kilencedik részben lévő bolygón lakott. Nade ott se keresse senki név szerint mert már nem az a neve.  :badteeth:

Trabarnával élve: Miért tették ezt Dengar-ral! Why? Warum? Pacsemu? Miért?  :badteeth: :badteeth: :badteeth:

Nem elérhető Recsi

• Fejvadász
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
    • Hálózsák
« Válasz #4507 Dátum: 2020. Május 09., 08:25:20 »
Szolgálati közlemény:
A Klasszikus Star Wars 12. részéből kimaradt a 24. oldal, amint HeirtoGrievous jelezte!
Pótoltam, de ha valaki cbz-ben töltené le, várjon vele, vagy ha letölti/letöltötte, akkor valami csomagoló programmal (winrar, 7zip) csomagolja a cbz fájlhoz a 24. oldalt, mert a szerveren nem tudom, mikor fog frissülni. Én 05.09-én reggel próbáltam, .cbz-ben letölteni, de az nem tartalmazza.
A másik megoldás, a linkeket egyenként lementeni, aztán becsomagolni zip-be és átnevezni .cbz-re.
Vesszen a Birodalom!

Nem elérhető Recsi

• Fejvadász
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
    • Hálózsák
« Válasz #4506 Dátum: 2020. Május 08., 19:54:18 »
Épp most kezdtem olvasni a Mandalori páncélt (végre kiadták a teljes sorozatot :) ), ott még egyben van a faszi.
Vesszen a Birodalom!

Nem elérhető Galen

• HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
« Válasz #4505 Dátum: 2020. Május 08., 18:43:35 »
Ez a kedvencem: https://hu.ign.com/star-wars-episode-ix/58160/news/talan-fel-se-tunt-de-a-skywalker-kora-eleg-brutal-modon-hozott-vissza-egy-ismeros-fejvadaszt
A kilencedik részben vsszahoztak egy fejvadászt aki a birodalom visszavágban 5 másodpercig volt benne. De ne keresse senki a kilencedikben, mert nem volt látható, csak a kiegészítő könyvből derül ki, hogy a kilencedik részben lévő bolygón lakott. Nade ott se keresse senki név szerint mert már nem az a neve.  :badteeth:

Az tuti, hogy azért nem fizetek, hogy kinyírják bazmeg.

Nem elérhető Recsi

• Fejvadász
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
    • Hálózsák
« Válasz #4504 Dátum: 2020. Május 08., 16:02:31 »
Szívesen hoztuk, szerintem jövő hónapban folytatjuk is :)
Vesszen a Birodalom!

Nem elérhető Kayamiel

• This is the way
  • Megtorló
« Válasz #4503 Dátum: 2020. Május 08., 15:58:03 »
Köszönöm a A Klasszikus Star Wars 12. részét  :hzs-r2d2: :hzs-darthvader: :hzs-darthmaul:

• Pókember
« Válasz #4502 Dátum: 2020. Május 06., 14:28:21 »
1991-ben még nem így gondolkodott, de 2008-ban már változott a véleménye:

Az idők folyamán sokszor változott a véleménye.
És ezt lentebb is írtam:

A probléma itt nem azzal volt, hogy a "Jediknek nincs is családja" felfogás szembement az előzmény trilógiában lefektetett dolgokkal, hanem azzal, hogy Lucas sokszor gondolta meg magát menet közben. Szerintem, ha lenne rá lehetősége, mind a mai napig változtatgatna a filmeken, mert mindig találna valamit, ami piszkálná a csőrét.

Amikor a STAR WARS filmek szóba kerültek, néha 6 filmet említett, majd 9-et, néha 12-t, aztán megint 6-ot, majd ahhoz képest, hogy egyszer azt nyilatkozta, hogy "Biztosan nem lesz VII-IX. rész" a történet vázlatát pár évvel később ő maga írta meg.

Nem elérhető tomcsi80

• Asterix
  • **
« Válasz #4501 Dátum: 2020. Május 05., 23:18:26 »
Engem Ralph McQuarrie reakciója, és Lucas képregény ajándékozása lepett meg a legjobban.
Azt mindig is tudtam, hogy imádta a Sötét Birodalom képregényt, de hogy ennyire?

1991-ben még nem így gondolkodott, de 2008-ban már változott a véleménye:

TOTAL FILM: "Boldog, hogy új Star Wars mesék fognak létrejönni, ha Ön elmegy?"

LUCAS: "Meglehetősen határozott instrukciókat adtam, miszerint nem lesz több főfilm. Biztosan nem lesz VII-IX. rész. Mivel nincs semmilyen történet. Úgy értem, sosem gondoltam ilyenről. És most vannak regények a VI. rész utáni eseményekről, amik nem teljesen olyanok, amiket akarnék. A Star Wars története igazából Darth Vader tragédiája. Ez a történet. Ha Vader meghal, nem jön vissza az életbe, a Császárt nem klónozzák és Luke nem házasodik meg..."

Nem elérhető SithLord

• Star Wars Őrült
  • HZs imádó
  • *
« Válasz #4500 Dátum: 2020. Május 05., 06:38:11 »
Üdv! Köszi a Sötét Idők vol 2/6. részét Recsi, Xeraph, Paul, Gorgonita & HeirToGrievous!!! :worship:
Csúcsszuper volt! Félelmetes  a 66-os parancsot újfent látni! A grafika lenyűgözően csodálatos! :wub:
Várom a folytatást!!! :pogo:

Nem elérhető Goten56

• Pókember
« Válasz #4499 Dátum: 2020. Május 05., 00:15:24 »
A Köztársaság átnevezése szerintem érthető lépés volt. A Sötét idők más korszakban játszódik, más karakterekre koncentrál, és más az írója. Ami számomra érthetetlen volt, az a Birodalom folytatása Lázadás címen. 

Mellesleg, a Hagyaték vol 2-t mennyire sikerült az ismert körülményekhez képest értelmesen lezárni?

• Pókember
« Válasz #4498 Dátum: 2020. Május 04., 21:22:50 »
Star Wars - Hagyaték 48-50: Be kell valljam  az elején jobban tetszett ez a történet (pont mint a KOTOR) eléggé ellaposodot, a vége meg olyan semilyen! Lesz folytatása valamilyen formában?
...
Köszönöm a honosításokat!  :worship:

Valamikor májusban jön majd a történet lezárása, a 6 részes Hagyaték: Háború 1. része.
Azt nem tudom, mikor, mert időhiány miatt kicsit megcsúsztam a fordítással, és nem tudom, hogy áll Xeraph a beírással, de valamikor jön.

Elvileg azért ilyen a vége, mert a Dark Horse annak idején, a KOTOR-hoz hasonlóan, ezt is elkaszálta.
A pontos okok nem ismertek. Egy pletyka szerint, a Dark Horse nem szereti a kétszámjegyű TPB-ket (Vol. 11, 12 stb.), mert az egyszámjegyűekkel ellentétben azok nem fogytak olyan jól, így hogy egy sorozat folytatódhasson: a) vagy új számozásssal kellett újraindítani (új #1, bár ilyenre a Dark Hose-os időkből most nem tudok példát mondani), b) új címmel kellett ellátni (Hagyaték Vol. II), vagy c) új címmel kellett folytatni (Köztársaság -> Sötét Idők). De, hogy ebből is mi igaz... :nemtudom:
Az eladásokkal biztos nem volt gond (ha minden igaz kiadó egyik legjobban fogyó sorozata volt) már csak azért sem, mert a Hagyaték Vol. II azért született meg, mert az eladások miatt a képregényboltosok folytatást követeltek.
Ezt később meg is kaptak, de azt már nem tudom, hogy ez a sorozat, hogy fogyott, csak annyi biztos, hogy ezt is Jan Duursema rajzolta volna, de időhiány miatt (épp a Jedik Hajnalát csinálta John Ostranderrel, és ez már nem fért volna bele neki) ez nem valósult meg.
Pedig annyira örültem volna neki. :'(
Imádom a rajzait. :sweetheart:

Egyébként szívesen.  :bravo:

Nem elérhető gabo

• Optimus Prime
« Válasz #4497 Dátum: 2020. Május 04., 20:53:13 »
Elolvastam pár Star Wars, vegyes érzelmekkel!

Star Wars - Hagyaték 48-50: Be kell valljam  az elején jobban tetszett ez a történet (pont mint a KOTOR) eléggé ellaposodot, a vége meg olyan semilyen! Lesz folytatása valamilyen formában?

Star Wars - Birodalom 16-17:  Régóta vártam már ezt a sorozatot, és megérte, a jelenlegi sztori nagyon jó!

Star Wars - Sötét idők : Nagyon jó sorozat, méltó utódja a Köztársaságnak!

Köszönöm a honosításokat!  :worship:

• Pókember
« Válasz #4496 Dátum: 2020. Május 03., 13:28:30 »
Nincs mit.
Engem Ralph McQuarrie reakciója, és Lucas képregény ajándékozása lepett meg a legjobban.
Azt mindig is tudtam, hogy imádta a Sötét Birodalom képregényt, de hogy ennyire?

Nem elérhető Goten56

• Pókember
« Válasz #4495 Dátum: 2020. Május 03., 11:50:37 »
Köszönöm, érdekes volt. :) Meglepő, hogy az akkori fejetlenség közepette is milyen kiváló művek születtek. A kedvencem abból az időszakból a Sötét Birodalom II.

• Pókember
« Válasz #4494 Dátum: 2020. Május 02., 14:56:28 »
Köszi, várom! :)

Hát akkor ígéretemhez híven:

"1988. november 19-én, egy Cam Kennedy skót művésszel történt egyeztetést követően, Veitch írt egy levelet George Lucasnak, melyben egy új STAR WARS képregény sorozat megírásához kért engedélyt. Azt írta, ugyanabban a teljes egészében festett stílusban készülne, mint a Veitch és Kennedy Marvel Epicnél kiadott The Light and Darkness War című sorozata, s melyből kérésre mintaoldalakat is küldene.
A korábbi évek kiadókkal történt tapasztalatai alapján Veitch egyáltalán nem várt választ. Úgy vélte, levele legjobb esetben is majd egy félrehajított levelek hatalmas halmában végzi majd bontatlanul, esetleg kéretlen levél indokkal visszaküldik neki. Ám ő ennek ellenére is elküldte. Ez volt az palackpostája, az ő Obi-Wannak címzett hologramja, a reménye, hogy a története, melyet évek óta tervezett végül valósággá válhat.
"Miközben a postára indultam, hogy feladjam a levelet, érdekes dolog történt", emlékszik vissza Veitch. "Aznap különösen meleg volt, és egy nyitott ablakú ház mellett sétáltam el, amiből teljes hangerőn John Williams STAR WARS filmzenéje hallatszott ki!"
Három nappal később telefonhívást kapott Lucy Wilsontól, a Lucasfilm kiadásért felelős igazgatójától. Azt mondta, a Lucasfilmet nagyon érdeklik a vázlatai, de a végleges döntést majd George Lucas hozza meg a mintaoldalak szemrevételezése után. Másnap Veitch azonmód elpostázta a The Light and Darkness War első 3 részét. November 29-én újabb telefonhívást kapott Wilsontól: Lucas áldását adta, a projektjük zöldutat kapott.
...
Goodwin szinte azonmód megkedvelte Veitch és Kennedy egy felnőtteknek szóló, STAR WARS témájú képregény elképzelését, és kijelentette, hogy szerinte a Marvel Epic megfelelő kiadó lenne számukra. Miután az egyik legjelentősebb képregény kiadó ekkora érdeklődést tanusított a művük iránt, 1988. december 30-án Veitch elküldte Goodwinnak a 9 oldalas vázlatát, amit aztán alaposan megtárgyalták, s melyet azután Goodwin a saját javaslataival egészített ki. "Archie-nak az az elképzelése támadt, mi lenne, ha a Birodalom beöltöztetne valakit Vadernek, hogy így keltsenek félelmet szerte a galaxisban."
Goodwin visszajelzései alapján Veitch később átdolgozta a vázlatát, majd a Lucasfilmnek is elküldte. Lucy Wilson végül engedélyt adott Veitchnek a szkript megírására egy dolog kivételével: "A Vaderrel kapcsolatos dolgok kikerültek a képből. 'George épp egy előzményen dolgozik'." emlékszik vissza Veitch. "Ami lényegében azt jelentette, hogy Lucas nem akarta, hogy valami olyat alkossunk, ami esetleg ellentmondásba kerülne az előzményekben szereplő Vaderrel. Lucy azt mondta, hogy egy "kiképző hologram" formájában viszont nyugodtan szerepeltethetjük Vadert. És igen, még a színészek képmásait is használhatjuk."
...
"Abban az időben, mikor a Sötét Birodalmat csináltuk, nem igazán fektettek nagy hangsúlyt egy egységes univerzum felépítésére - most az 1990-es évek elejéről beszélünk, jóval a Baljós Árnyak megjelenése előtt - amikor néhány korábbi regényt (Erőpróba, stb.) máris kiírtak a folytonosságból. Akkoriban szinte minden rohamtempóban készült" mondja Barbara Kesel, a Sötét Birodalom későbbi szerkesztője. "Emlékszem volt egy kisebb fajta kiborulás az irodában, mikor megtudtuk, hogy Leiának ikrei születnek majd, miközben a mi történetünkben csupán 'egy gyerek' szerepelt."
...
Egy egyszerű megoldással végül Veitchnek sikerült elkerülnie, hogy az ő sorozata és Zahn könyvei ellentmondásba keveredjenek egymással: a Sötét Birodalom nem sokkal Zahn trilógiája után fog játszódni, majd ír egy felvezető szöveget, hogy összekapcsolhassa a két sorozatot.
...
Végül bebizonyosodott, hogy megérte kivárni, hogy Cam Kennedy újra csatlakozhasson a projekthez. Bár a munka kezdetéig egyik STAR WARS filmet sem látta, a történet karaktereit, járműveit és a galaxis különböző világait olyan magabiztosan és sajátosan festette a maga akvarell stílusában, hogy az mind a rajongók, mind a kritikusok, sőt még más jelentősebb művészek figyelmét is felkeltette. A STAR WARS filmek eredeti vázlatrajzolója Ralph McQuarrie azt írta róluk, hogy "irigységgel" tekint Kennedy rajzaira.
Kennedy meleg szívvel emlékszik vissza arra a pillanatra, mikor személyesen találkozott az ipar egyik nagyágyújával. "Emlékszem, mikor Moebiusszal találkoztam" mondja Kennedy a híres francia művészről, "az egyik New York-i közönségtalálkozón, nálam pedig volt néhány oldal a Sötét Birodalomból. Odajött hozzám, és azt mondta:  'Áhh, feltétlenül el kéne cserélnünk néhány oldalt.' Mire én: 'Melyeket szeretnéd?' Majd fogta az egyik oldalt, elvette, elment és hozott nekem is egyet az övéi közül, így cseréltünk."
...
George Lucast, aki maga is lelkes képregénygyűjtő, annyira lenyűgözte a képregényt, hogy a Lucasfilm éves karácsonyi buliján minden alkalmazottát megajándékozta a képregény egy-egy példányával."

/Részletek a "STAR WARS Insider 157-159: The Making Of Dark Empire - Part I-III" cikksorozatából./

Érdekességek, szintén a cikksorozatból:
- a képregényt eredetileg a Marvel adta volna ki, de miután Archie Goodwin otthagyta a Marvelt a DC-ért a képregény parkolópályára került, mert a Marvel Epic új szerkesztője nem volt annyira elájulva a STAR WARStól
- a rajzoló egy résszel volt kész, amikor a kiadás látszólag zátonyra futott, így más fizetős munka után nézett
- Zahn könyve miatt pár dolgot át kellett írniuk, hogy igazodni tudjanak a folytonossághoz
- a Dark Horse Comics tulajdonosa Mike Richardson azután kereste meg Lucy Wilsont a STAR WARS képregény kiadásának jogaiért, miután látott néhányat Cam Kennedy a Sötét Birodalom #1 számához készült illusztrációi közül
- a Dark Horse azért kapta meg a jogokat, mert nagy sikerrel adtak ki olyan filmekhez köthető képregényeket, mint az ALIENS
- Mike nem akarta lecserélni a rajzolót, és hajlandó volt addig várni, amíg Cam Kennedy befejezi az aktuális munkáit, hogy ő fejezhesse be a Sötét Birodalmat

Nem elérhető Goten56

• Pókember
« Válasz #4493 Dátum: 2020. Május 02., 14:23:17 »
Jó, hogy nem ölték meg Chewie-t. Így elő tudják cibálni akár 10-12 évvel később játszódó történetben is, hogy megint eladhassanak egy rakás figurát.