Szerző Téma: Star Wars  (Megtekintve 700313 alkalommal)

0 Felhasználó és 14 vendég van a témában

Nem elérhető Kayamiel

  • Venom
  • ***
  • Hozzászólások: 387
  • Karma: +8/-0
Re:Star Wars
« Válasz #4503 Dátum: 2020. Május 08., 15:58:03 »
Köszönöm a A Klasszikus Star Wars 12. részét  :hzs-r2d2: :hzs-darthvader: :hzs-darthmaul:

Nem elérhető HeirToGrievous

  • Spock
  • ****
  • Hozzászólások: 588
  • Karma: +12/-0
  • Nem: Férfi
Re:Star Wars
« Válasz #4502 Dátum: 2020. Május 06., 14:28:21 »
1991-ben még nem így gondolkodott, de 2008-ban már változott a véleménye:

Az idők folyamán sokszor változott a véleménye.
És ezt lentebb is írtam:

A probléma itt nem azzal volt, hogy a "Jediknek nincs is családja" felfogás szembement az előzmény trilógiában lefektetett dolgokkal, hanem azzal, hogy Lucas sokszor gondolta meg magát menet közben. Szerintem, ha lenne rá lehetősége, mind a mai napig változtatgatna a filmeken, mert mindig találna valamit, ami piszkálná a csőrét.

Amikor a STAR WARS filmek szóba kerültek, néha 6 filmet említett, majd 9-et, néha 12-t, aztán megint 6-ot, majd ahhoz képest, hogy egyszer azt nyilatkozta, hogy "Biztosan nem lesz VII-IX. rész" a történet vázlatát pár évvel később ő maga írta meg.
"Ezek kemény ellenfelek. Veszélyesek. Könyörtelenek és agresszívek. Grievous Tábornok viszont... Grievous egy szörnyeteg."
"Talán mindvégig erről szólt a látomásom. Hogy a végén egyedül maradok.. Miközben az eget járom.."

Nem elérhető tomcsi80

  • Asterix
  • **
  • Hozzászólások: 182
  • Karma: +4/-3
  • Nem: Férfi
Re:Star Wars
« Válasz #4501 Dátum: 2020. Május 05., 23:18:26 »
Engem Ralph McQuarrie reakciója, és Lucas képregény ajándékozása lepett meg a legjobban.
Azt mindig is tudtam, hogy imádta a Sötét Birodalom képregényt, de hogy ennyire?

1991-ben még nem így gondolkodott, de 2008-ban már változott a véleménye:

TOTAL FILM: "Boldog, hogy új Star Wars mesék fognak létrejönni, ha Ön elmegy?"

LUCAS: "Meglehetősen határozott instrukciókat adtam, miszerint nem lesz több főfilm. Biztosan nem lesz VII-IX. rész. Mivel nincs semmilyen történet. Úgy értem, sosem gondoltam ilyenről. És most vannak regények a VI. rész utáni eseményekről, amik nem teljesen olyanok, amiket akarnék. A Star Wars története igazából Darth Vader tragédiája. Ez a történet. Ha Vader meghal, nem jön vissza az életbe, a Császárt nem klónozzák és Luke nem házasodik meg..."

Nem elérhető SithLord

  • Star Wars Őrült
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1732
  • Karma: +9/-0
  • Nem: Férfi
Re:Star Wars
« Válasz #4500 Dátum: 2020. Május 05., 06:38:11 »
Üdv! Köszi a Sötét Idők vol 2/6. részét Recsi, Xeraph, Paul, Gorgonita & HeirToGrievous!!! :worship:
Csúcsszuper volt! Félelmetes  a 66-os parancsot újfent látni! A grafika lenyűgözően csodálatos! :wub:
Várom a folytatást!!! :pogo:

Nem elérhető Goten56

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 448
  • Karma: +2/-2
Re:Star Wars
« Válasz #4499 Dátum: 2020. Május 05., 00:15:24 »
A Köztársaság átnevezése szerintem érthető lépés volt. A Sötét idők más korszakban játszódik, más karakterekre koncentrál, és más az írója. Ami számomra érthetetlen volt, az a Birodalom folytatása Lázadás címen. 

Mellesleg, a Hagyaték vol 2-t mennyire sikerült az ismert körülményekhez képest értelmesen lezárni?

Nem elérhető HeirToGrievous

  • Spock
  • ****
  • Hozzászólások: 588
  • Karma: +12/-0
  • Nem: Férfi
Re:Star Wars
« Válasz #4498 Dátum: 2020. Május 04., 21:22:50 »
Star Wars - Hagyaték 48-50: Be kell valljam  az elején jobban tetszett ez a történet (pont mint a KOTOR) eléggé ellaposodot, a vége meg olyan semilyen! Lesz folytatása valamilyen formában?
...
Köszönöm a honosításokat!  :worship:

Valamikor májusban jön majd a történet lezárása, a 6 részes Hagyaték: Háború 1. része.
Azt nem tudom, mikor, mert időhiány miatt kicsit megcsúsztam a fordítással, és nem tudom, hogy áll Xeraph a beírással, de valamikor jön.

Elvileg azért ilyen a vége, mert a Dark Horse annak idején, a KOTOR-hoz hasonlóan, ezt is elkaszálta.
A pontos okok nem ismertek. Egy pletyka szerint, a Dark Horse nem szereti a kétszámjegyű TPB-ket (Vol. 11, 12 stb.), mert az egyszámjegyűekkel ellentétben azok nem fogytak olyan jól, így hogy egy sorozat folytatódhasson: a) vagy új számozásssal kellett újraindítani (új #1, bár ilyenre a Dark Hose-os időkből most nem tudok példát mondani), b) új címmel kellett ellátni (Hagyaték Vol. II), vagy c) új címmel kellett folytatni (Köztársaság -> Sötét Idők). De, hogy ebből is mi igaz... :nemtudom:
Az eladásokkal biztos nem volt gond (ha minden igaz kiadó egyik legjobban fogyó sorozata volt) már csak azért sem, mert a Hagyaték Vol. II azért született meg, mert az eladások miatt a képregényboltosok folytatást követeltek.
Ezt később meg is kaptak, de azt már nem tudom, hogy ez a sorozat, hogy fogyott, csak annyi biztos, hogy ezt is Jan Duursema rajzolta volna, de időhiány miatt (épp a Jedik Hajnalát csinálta John Ostranderrel, és ez már nem fért volna bele neki) ez nem valósult meg.
Pedig annyira örültem volna neki. :'(
Imádom a rajzait. :sweetheart:

Egyébként szívesen.  :bravo:
"Ezek kemény ellenfelek. Veszélyesek. Könyörtelenek és agresszívek. Grievous Tábornok viszont... Grievous egy szörnyeteg."
"Talán mindvégig erről szólt a látomásom. Hogy a végén egyedül maradok.. Miközben az eget járom.."

Nem elérhető gabo

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1094
  • Karma: +8/-0
  • Nem: Férfi
Re:Star Wars
« Válasz #4497 Dátum: 2020. Május 04., 20:53:13 »
Elolvastam pár Star Wars, vegyes érzelmekkel!

Star Wars - Hagyaték 48-50: Be kell valljam  az elején jobban tetszett ez a történet (pont mint a KOTOR) eléggé ellaposodot, a vége meg olyan semilyen! Lesz folytatása valamilyen formában?

Star Wars - Birodalom 16-17:  Régóta vártam már ezt a sorozatot, és megérte, a jelenlegi sztori nagyon jó!

Star Wars - Sötét idők : Nagyon jó sorozat, méltó utódja a Köztársaságnak!


Köszönöm a honosításokat!  :worship:

Nem elérhető HeirToGrievous

  • Spock
  • ****
  • Hozzászólások: 588
  • Karma: +12/-0
  • Nem: Férfi
Re:Star Wars
« Válasz #4496 Dátum: 2020. Május 03., 13:28:30 »
Nincs mit.
Engem Ralph McQuarrie reakciója, és Lucas képregény ajándékozása lepett meg a legjobban.
Azt mindig is tudtam, hogy imádta a Sötét Birodalom képregényt, de hogy ennyire?
"Ezek kemény ellenfelek. Veszélyesek. Könyörtelenek és agresszívek. Grievous Tábornok viszont... Grievous egy szörnyeteg."
"Talán mindvégig erről szólt a látomásom. Hogy a végén egyedül maradok.. Miközben az eget járom.."

Nem elérhető Goten56

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 448
  • Karma: +2/-2
Re:Star Wars
« Válasz #4495 Dátum: 2020. Május 03., 11:50:37 »
Köszönöm, érdekes volt. :) Meglepő, hogy az akkori fejetlenség közepette is milyen kiváló művek születtek. A kedvencem abból az időszakból a Sötét Birodalom II.

Nem elérhető HeirToGrievous

  • Spock
  • ****
  • Hozzászólások: 588
  • Karma: +12/-0
  • Nem: Férfi
Re:Star Wars
« Válasz #4494 Dátum: 2020. Május 02., 14:56:28 »
Köszi, várom! :)

Hát akkor ígéretemhez híven:

"1988. november 19-én, egy Cam Kennedy skót művésszel történt egyeztetést követően, Veitch írt egy levelet George Lucasnak, melyben egy új STAR WARS képregény sorozat megírásához kért engedélyt. Azt írta, ugyanabban a teljes egészében festett stílusban készülne, mint a Veitch és Kennedy Marvel Epicnél kiadott The Light and Darkness War című sorozata, s melyből kérésre mintaoldalakat is küldene.
A korábbi évek kiadókkal történt tapasztalatai alapján Veitch egyáltalán nem várt választ. Úgy vélte, levele legjobb esetben is majd egy félrehajított levelek hatalmas halmában végzi majd bontatlanul, esetleg kéretlen levél indokkal visszaküldik neki. Ám ő ennek ellenére is elküldte. Ez volt az palackpostája, az ő Obi-Wannak címzett hologramja, a reménye, hogy a története, melyet évek óta tervezett végül valósággá válhat.
"Miközben a postára indultam, hogy feladjam a levelet, érdekes dolog történt", emlékszik vissza Veitch. "Aznap különösen meleg volt, és egy nyitott ablakú ház mellett sétáltam el, amiből teljes hangerőn John Williams STAR WARS filmzenéje hallatszott ki!"
Három nappal később telefonhívást kapott Lucy Wilsontól, a Lucasfilm kiadásért felelős igazgatójától. Azt mondta, a Lucasfilmet nagyon érdeklik a vázlatai, de a végleges döntést majd George Lucas hozza meg a mintaoldalak szemrevételezése után. Másnap Veitch azonmód elpostázta a The Light and Darkness War első 3 részét. November 29-én újabb telefonhívást kapott Wilsontól: Lucas áldását adta, a projektjük zöldutat kapott.
...
Goodwin szinte azonmód megkedvelte Veitch és Kennedy egy felnőtteknek szóló, STAR WARS témájú képregény elképzelését, és kijelentette, hogy szerinte a Marvel Epic megfelelő kiadó lenne számukra. Miután az egyik legjelentősebb képregény kiadó ekkora érdeklődést tanusított a művük iránt, 1988. december 30-án Veitch elküldte Goodwinnak a 9 oldalas vázlatát, amit aztán alaposan megtárgyalták, s melyet azután Goodwin a saját javaslataival egészített ki. "Archie-nak az az elképzelése támadt, mi lenne, ha a Birodalom beöltöztetne valakit Vadernek, hogy így keltsenek félelmet szerte a galaxisban."
Goodwin visszajelzései alapján Veitch később átdolgozta a vázlatát, majd a Lucasfilmnek is elküldte. Lucy Wilson végül engedélyt adott Veitchnek a szkript megírására egy dolog kivételével: "A Vaderrel kapcsolatos dolgok kikerültek a képből. 'George épp egy előzményen dolgozik'." emlékszik vissza Veitch. "Ami lényegében azt jelentette, hogy Lucas nem akarta, hogy valami olyat alkossunk, ami esetleg ellentmondásba kerülne az előzményekben szereplő Vaderrel. Lucy azt mondta, hogy egy "kiképző hologram" formájában viszont nyugodtan szerepeltethetjük Vadert. És igen, még a színészek képmásait is használhatjuk."
...
"Abban az időben, mikor a Sötét Birodalmat csináltuk, nem igazán fektettek nagy hangsúlyt egy egységes univerzum felépítésére - most az 1990-es évek elejéről beszélünk, jóval a Baljós Árnyak megjelenése előtt - amikor néhány korábbi regényt (Erőpróba, stb.) máris kiírtak a folytonosságból. Akkoriban szinte minden rohamtempóban készült" mondja Barbara Kesel, a Sötét Birodalom későbbi szerkesztője. "Emlékszem volt egy kisebb fajta kiborulás az irodában, mikor megtudtuk, hogy Leiának ikrei születnek majd, miközben a mi történetünkben csupán 'egy gyerek' szerepelt."
...
Egy egyszerű megoldással végül Veitchnek sikerült elkerülnie, hogy az ő sorozata és Zahn könyvei ellentmondásba keveredjenek egymással: a Sötét Birodalom nem sokkal Zahn trilógiája után fog játszódni, majd ír egy felvezető szöveget, hogy összekapcsolhassa a két sorozatot.
...
Végül bebizonyosodott, hogy megérte kivárni, hogy Cam Kennedy újra csatlakozhasson a projekthez. Bár a munka kezdetéig egyik STAR WARS filmet sem látta, a történet karaktereit, járműveit és a galaxis különböző világait olyan magabiztosan és sajátosan festette a maga akvarell stílusában, hogy az mind a rajongók, mind a kritikusok, sőt még más jelentősebb művészek figyelmét is felkeltette. A STAR WARS filmek eredeti vázlatrajzolója Ralph McQuarrie azt írta róluk, hogy "irigységgel" tekint Kennedy rajzaira.
Kennedy meleg szívvel emlékszik vissza arra a pillanatra, mikor személyesen találkozott az ipar egyik nagyágyújával. "Emlékszem, mikor Moebiusszal találkoztam" mondja Kennedy a híres francia művészről, "az egyik New York-i közönségtalálkozón, nálam pedig volt néhány oldal a Sötét Birodalomból. Odajött hozzám, és azt mondta:  'Áhh, feltétlenül el kéne cserélnünk néhány oldalt.' Mire én: 'Melyeket szeretnéd?' Majd fogta az egyik oldalt, elvette, elment és hozott nekem is egyet az övéi közül, így cseréltünk."
...
George Lucast, aki maga is lelkes képregénygyűjtő, annyira lenyűgözte a képregényt, hogy a Lucasfilm éves karácsonyi buliján minden alkalmazottát megajándékozta a képregény egy-egy példányával."

/Részletek a "STAR WARS Insider 157-159: The Making Of Dark Empire - Part I-III" cikksorozatából./

Érdekességek, szintén a cikksorozatból:
- a képregényt eredetileg a Marvel adta volna ki, de miután Archie Goodwin otthagyta a Marvelt a DC-ért a képregény parkolópályára került, mert a Marvel Epic új szerkesztője nem volt annyira elájulva a STAR WARStól
- a rajzoló egy résszel volt kész, amikor a kiadás látszólag zátonyra futott, így más fizetős munka után nézett
- Zahn könyve miatt pár dolgot át kellett írniuk, hogy igazodni tudjanak a folytonossághoz
- a Dark Horse Comics tulajdonosa Mike Richardson azután kereste meg Lucy Wilsont a STAR WARS képregény kiadásának jogaiért, miután látott néhányat Cam Kennedy a Sötét Birodalom #1 számához készült illusztrációi közül
- a Dark Horse azért kapta meg a jogokat, mert nagy sikerrel adtak ki olyan filmekhez köthető képregényeket, mint az ALIENS
- Mike nem akarta lecserélni a rajzolót, és hajlandó volt addig várni, amíg Cam Kennedy befejezi az aktuális munkáit, hogy ő fejezhesse be a Sötét Birodalmat
"Ezek kemény ellenfelek. Veszélyesek. Könyörtelenek és agresszívek. Grievous Tábornok viszont... Grievous egy szörnyeteg."
"Talán mindvégig erről szólt a látomásom. Hogy a végén egyedül maradok.. Miközben az eget járom.."

Nem elérhető Goten56

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 448
  • Karma: +2/-2
Re:Star Wars
« Válasz #4493 Dátum: 2020. Május 02., 14:23:17 »
Jó, hogy nem ölték meg Chewie-t. Így elő tudják cibálni akár 10-12 évvel később játszódó történetben is, hogy megint eladhassanak egy rakás figurát.

Nem elérhető HeirToGrievous

  • Spock
  • ****
  • Hozzászólások: 588
  • Karma: +12/-0
  • Nem: Férfi
Re:Star Wars
« Válasz #4492 Dátum: 2020. Május 02., 14:06:06 »
Már csak arra lennék kíváncsi, hogy igaz-e, hogy ezt állítólag a Disney csinálta meg utólag Abrams tudta nélkül - gondolom azt olvastátok, mikor Abrams produkciós cégétől kiszivárgotaták, hogy a moziba küldött verzió nem teljesen az volt, amit Abrams bedobozolt...

Amikor jöttek a szivárgások, és a film premierje után kiderült róluk, hogy

akkor eszembe jutottak azok a szivárgások, amik a filmbe végül nem kerültek bele, de a srác korábbi leírásaiban mégis szerepeltek, akkor igen, el tudom képzelni, hogy a Disney alaposan belenyúlt a kész változatba.
Ahogy azt is, hogy a Falcon, Lando és Chewie eredetileg meghaltak volna.
- szerepelt az egyik korábbi szivárgásban
- a LEGO ezt a képet tette közzé:

- a filmzene egyik kiszivárgott tracklistáján szerepelt egy olyan szám, hogy "The Last Flight Of The Falcon"

Ja, és még 2 plusz kép a "Megmagyarázó Univerzumhoz":



A Birodalommal kapcsolatos észrevételeidhez pedig csak azt tudom mondani, amit Farek is írt a te hozzászólásod felett.
"Ezek kemény ellenfelek. Veszélyesek. Könyörtelenek és agresszívek. Grievous Tábornok viszont... Grievous egy szörnyeteg."
"Talán mindvégig erről szólt a látomásom. Hogy a végén egyedül maradok.. Miközben az eget járom.."

Nem elérhető Kayamiel

  • Venom
  • ***
  • Hozzászólások: 387
  • Karma: +8/-0
Re:Star Wars
« Válasz #4491 Dátum: 2020. Május 01., 12:39:16 »
Köszönöm a Sötét Idők második kötetét  :hzs-r2d2: :hzs-darthvader: :hzs-darthmaul:

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:Star Wars
« Válasz #4490 Dátum: 2020. Április 30., 14:24:08 »
Ha megnézed, az Ébredő erőben semmi olyan nem maradt nyitva, amit jogosan ne várhattunk volna el, hogy később megmagyarázzák a folytatásokban - és lehet hogy ezért elküldenek engem páran a fenébe, de anno a Birodalomról is csak azt tudtuk, hogy gonosz és galaktikus, innentől nekem nem volt annyira szentségtörés, hogy nem rágták rögtön a film elején a számba, hogy mi az az Első Rend.
Azért nem hasonlítanám össze ezt a kettőt, mert akkor a Birodalomnak nem volt előzménye és nem is kellett róla többet tudni. Úgy kezdődött, mint egy népmese, (mint ahogy az is volt, csak az űrben) arról meg mindenki tudta, hogy egy ilyen felütés mit takar.
Viszont az eredeti trilógia végére a birodalmat megdöntötték és eljött a béke időszaka. Ehhez képest az új filmek bedobnak egy nem annyira sokkal későbbi, de teljesen más alaphelyzetet, mindenféle átvezető magyarázat nélkül, az előzőekhez képest teljesen érthetetlenül.
És igen, én filmet akartam nézni, nem elő-, utó- és egyéb regény- és képregényfolyamokat olvasgatni. És egy rövid, de velős átfogó pont belefért volna a bevezető szövegbe.
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Star Wars
« Válasz #4489 Dátum: 2020. Április 30., 12:50:49 »
Nem azért, de a mostani filmek már eleve így íródnak.
Ki volt Rey apja? Olvasd el a TROS regényváltozatát! Palpatine egy bukott, Erőérzékenység nélkül "született" klónja.
Hogy van életben Palpatine? Olvasd el a TROS regényváltozatát! Miközben lezuhant az aknába, a tudatát egy klóntestbe tette át.
Miért és hogy lett gonosz Kylo. Olvasd el a Rise Of Kylo Rent!
Honnan jött az Első Rend és kik ők? Olvasd el a Vérvonalat és az Utóhatás trilógiát!
Stb.
Erre létezik egy nagyon jó mém:

Én csak azt mondtam, hogy megértem az elképzelést, hogy miért gondolták egyszerűbbnek újraírni az idővonalat az új filmek előtt. Az hogy ilyen irányba megy el a dolog, azt akkor még nem lehett tudni. Ha megnézed, az Ébredő erőben semmi olyan nem maradt nyitva, amit jogosan ne várhattunk volna el, hogy később megmagyarázzák a folytatásokban - és lehet hogy ezért elküldenek engem páran a fenébe, de anno a Birodalomról is csak azt tudtuk, hogy gonosz és galaktikus, innentől nekem nem volt annyira szentségtörés, hogy nem rágták rögtön a film elején a számba, hogy mi az az Első Rend. De amúgy igen, Farekkal is ezt beszéltük, hogy elég gáz, hogy így szétollózták a filmet és a kérdések zömére csak a könyvben adnak választ. Már csak arra lennék kíváncsi, hogy igaz-e, hogy ezt állítólag a Disney csinálta meg utólag Abrams tudta nélkül - gondolom azt olvastátok, mikor Abrams produkciós cégétől kiszivárgotaták, hogy a moziba küldött verzió nem teljesen az volt, amit Abrams bedobozolt...

Ez a mém nekem új, de zseniális...
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető Goten56

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 448
  • Karma: +2/-2
Re:Star Wars
« Válasz #4488 Dátum: 2020. Április 30., 09:15:40 »
Köszi, várom! :)

Nem elérhető HeirToGrievous

  • Spock
  • ****
  • Hozzászólások: 588
  • Karma: +12/-0
  • Nem: Férfi
Re:Star Wars
« Válasz #4487 Dátum: 2020. Április 29., 20:32:16 »
A Darth Vadernek öltözött gonoszt hol olvastad? Szerintem határozottan jó sztori lett volna belőle. Szerencse, hogy a hamis Thrawnt utána megengedte. Chewbacca halála is rendben volt. Előre félek, hogy az alternatív kánonban hogyan fog meghalni.

Hétvégére lefordítom, és majd beírom ide pár egyéb érdekességgel együtt a Sötét Birodalom képregényről.
"Ezek kemény ellenfelek. Veszélyesek. Könyörtelenek és agresszívek. Grievous Tábornok viszont... Grievous egy szörnyeteg."
"Talán mindvégig erről szólt a látomásom. Hogy a végén egyedül maradok.. Miközben az eget járom.."

Nem elérhető Goten56

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 448
  • Karma: +2/-2
Re:Star Wars
« Válasz #4486 Dátum: 2020. Április 29., 00:37:22 »
A Darth Vadernek öltözött gonoszt hol olvastad? Szerintem határozottan jó sztori lett volna belőle. Szerencse, hogy a hamis Thrawnt utána megengedte. Chewbacca halála is rendben volt. Előre félek, hogy az alternatív kánonban hogyan fog meghalni.

Nem elérhető HeirToGrievous

  • Spock
  • ****
  • Hozzászólások: 588
  • Karma: +12/-0
  • Nem: Férfi
Re:Star Wars
« Válasz #4485 Dátum: 2020. Április 28., 14:30:21 »
Bocs a hosszúra nyúlt agymenésért, de már egy ideje érlelődött bennem ez a gondolatmenet és a korábbi hozzászólás nyomán kíváncsi lettem ki mit gondol erről?

A probléma itt nem azzal volt, hogy a "Jediknek nincs is családja" felfogás szembement az előzmény trilógiában lefektetett dolgokkal, hanem azzal, hogy Lucas sokszor gondolta meg magát menet közben. Szerintem, ha lenne rá lehetősége, mind a mai napig változtatgatna a filmeken, mert mindig találna valamit, ami piszkálná a csőrét.
Ráadásul a Jedi családok régen azért is történhettek meg, mert annak idején Lucas jóváhagyta őket, ugyanis a régi íróknak Lucashoz kellett fordulniuk, ha valamit meg akartak írni, és ha valamilyen változtatást nem hagyott jóvá (lásd "Sötét Birodalom", amiben eredetileg egy Darth Vadernek öltözött gonosz tett volna keresztbe Luke-éknak), akkor azt nem írhatták meg.

És ha jól emlékszem, az "Életre-Halálra" című könyvben írnak egy titkos Jedi szektáról, ami a Jedi tanításokkal ellentétben engedte, hogy a Jediknek családja legyen, szóval ezt az "egy Jedinek nem lehet családja, de az EU később játszódó történetei szerint mégis volt" ellentmondást annak idején így orvosolták.

Ezt hagyta tovább haladni a Splinter of the Mind's Eye-ben, ahol Solo már nem is szerepelt.
Harrison Fordnak még nem volt aláírt szerződése a következő filmre. Állítólag.

 Hát akkor huzamos ideig nem volt szerződése, mert egy könyv azért terveződik, íródik, "kiadatódik", egy darabig.

"A STAR WARS, 65000 szavas regényváltozatának megírására 3-6 hetet kapott, ami nagyjából 3000 gépelt szót jelentett naponta.
"Gyors író vagyok - mondjai Foster - ami nemcsak a kiadó vagy a stúdió szempontjából fontos, hanem a befektetett idő és az alatt megfogalmazott szavak szempontjából is. Elég jó vagyok benne."
...
Az elképzelés az volt, ha a STAR WARS netán elhasal vagy megbukik, viszont mégis hoz legalább annyit, amiből összehozhat egy másik filmet, akkor valami olyasmit szeretett volna, amit már létező kellékekkel, díszletekkel és jelmezekkel olcsón le tud forgatni. Ezért is játszódik a történet egy ködbe burkolózott bolygón - mert ezzel sokat lehetett spórolni a háttereken. Ugyanez vonatkozik a földalatti jelenetekre is. De ezeket leszámítva azt mondta: "Tégy, amit akarsz."
És Foster azt tette, s így megalkotott egy történetet, melyben Luke és Leia kényszerleszállást hajt végre egy rejtélyes bolygón, amin ősi Erőkristályok találhatóak. Ám mivel Harrison Ford még nem írt alá a folytatásra, Foster Hant és Csubakkát is kihagyta a történetből, a vuki helyett pedig megalkotta a yuzzem nevű szőrös lényeket.
...
Lucas végül jóváhagyta Foster végső kéziratát, és csak egy nagyobb változtatást kért. "A teljes első fejezet egy viszonylag összetett űrcsatáról szólt volna, ami nem sokkal azelőtt játszódik, hogy Luke és Leia a Mimbanra kényszerülnek." emlékszik vissza Foster. "Megkért, hogy vegyem ki, mert azt már túl drága lett volna leforgatni."
/részletek a STAR WARS Insider 156: Authors Of The Expanded Universe - Alan Dean Fosterból/

Az igazi oka az EU eltörlésének (aminek jövőhét szombaton lesz a hatodik évfordulója) az volt, amit Leeland Chee az EU felügyelője ( és a Skywalker Story Group tagja) elárulta, hogy Csubakka meghalt a Yuzhann Vong elleni háborúban és emiatt nem lehetett volna Csubakka figurát eladni. Tehát gazdasági tényezők játszották a fő szerepet, aminek az volt a lényege, hogy visszafizessék azt a 4 milliárd dollárt, amit a Disney beléjük fektetett.

Meg nem akarta, hogy Csubakka halála egy könyvben legyen megmagyarázva, és hogy az emberek arra legyenek kényszerítve, hogy könyveket meg képregényeket kelljen olvasniuk, hogy képben legyenek a filmmel.
Ami ha belegondolunk elég ironikus kijelentés.

Olvad újra a Sötét Birodalom II-est, ott Luke mondja ki, hogy a törzs tagjai a jedik leszármazottjai voltak.

Az ő őseik valóban Jedik voltak... akik 3996 évvel a IV. rész előtt, a Nagy Sith Háború idején kerültek a bolygóra egy kataklizmát követően, ám az ysannák maguk sosem voltak Jedik, csak a származásuk miatt voltak rendkívül Erőérzékenyek, ráadásul bujkáltak, egy sokan arról sem tudtak, hogy a bolygón vannak.

Viszont ha már Csuvi halálát felhoztad, ez egy jó példa amellett amit leírtam: Egy volt kollégám imádta a karaktert, de mint kiderült, neki csak a filmek léteznek, egyetlen regényt vagy képregényt sem olvasott el, mert idézem "ami számít, az úgyis a vászonra kerül" - ezen most nem kell felakadni, vannak ilyen casual rajongók is -, na most ha kijön egy olyan 7. rész, amiben nincs ott Csuvi, és annyi a magyarázat, hogy feldobta a talpát egy idegen invázió során, de olvasd el a vonatkozó anyagokat, az sem szült volna kisebb balhékat a volt kollégámhoz hasonló nézők között.

Nem azért, de a mostani filmek már eleve így íródnak.
Ki volt Rey apja? Olvasd el a TROS regényváltozatát! Palpatine egy bukott, Erőérzékenység nélkül "született" klónja.
Hogy van életben Palpatine? Olvasd el a TROS regényváltozatát! Miközben lezuhant az aknába, a tudatát egy klóntestbe tette át.
Miért és hogy lett gonosz Kylo. Olvasd el a Rise Of Kylo Rent!
Honnan jött az Első Rend és kik ők? Olvasd el a Vérvonalat és az Utóhatás trilógiát!
Stb.
Erre létezik egy nagyon jó mém:


Szerintem egyik megoldás sem volt jó. Én kezdettől fogva azon az állásponton vagyok, hogy valami olyat kellett volna meglépni, amit most a High Republic érával akarnak. Egy új korszak, tiszta lappal, ahol nem a megszokott közegben randalíroznak, hanem többé-kevésbé azt csinálnak amit akarnak.
Fogalmam sincs, hogy lehet csodát várni egy olyan több műből álló sorozattól, ahol külön fel kell jegyezni azt, hogy "meglepetés", "valódi befejezés", "érzelmek", "szerethető karakterek (ezt komolyan külön fel kell írni, máskülönben nem olyanokat írnak? Mi a csosz?!)", "droidok", "űr- és fénykard csaták" valamint olyasmik olvashatók, hogy "diverzitás (2x)", "reprezentáció (különböző szexuális és egyéb beállítottságok, rasszok stb-k)".


Szerintem az Ahch-To-n lévő 3 perc. Ami bizonyos szempontból telibehugyozza Az utolsó Jedik szemléletét, de jó volt látni Luke-ot és Leiát fiatalon. A többi részhez már kell a kanapé...

Ja. Jó volt látni, ahogy Rey után Leia is padlóra küldi Luke-ot egy párbajban.
« Utoljára szerkesztve: 2020. Április 28., 20:21:38 írta HeirToGrievous »
"Ezek kemény ellenfelek. Veszélyesek. Könyörtelenek és agresszívek. Grievous Tábornok viszont... Grievous egy szörnyeteg."
"Talán mindvégig erről szólt a látomásom. Hogy a végén egyedül maradok.. Miközben az eget járom.."

Nem elérhető SithLord

  • Star Wars Őrült
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1732
  • Karma: +9/-0
  • Nem: Férfi
Re:Star Wars
« Válasz #4484 Dátum: 2020. Április 28., 07:16:37 »
Üdv! Köszi a Birodalom 17. részét Recsi, Xeraph, Paul, Gorgonita és egy picit Galen!!! :worship:
Fantasztikusan jók ezek a részek! Nagyon tetszenek! Már kíváncsian várom, hogy mi lesz a folytatásban!! :pogo:

Nem elérhető Galen

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2272
  • Karma: +9/-0
Re:Star Wars
« Válasz #4483 Dátum: 2020. Április 27., 12:35:31 »
Ezt érdemes elolvasni azoknak, akik szerint minden előre eltervezett és faszául megy az SW-vel.
https://ziro.hu/filmek/antologiafilmek/dave-filoni-segitsegevel-valtoztattak-maulon-a-soloban/

Az tuti, hogy azért nem fizetek, hogy kinyírják bazmeg.

Nem elérhető Goten56

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 448
  • Karma: +2/-2
Re:Star Wars
« Válasz #4482 Dátum: 2020. Április 26., 14:15:37 »
Köszönöm az új képregényt!  :worship:

A Disney megcsinálta, hogy ennél többet ne is várjunk a Star Wars címen megjelenő filmektől. Azért érdemes volt megvenni a jogokat, hogy aztán szépen lassan tönkretegyék az egészet. A filmek bevételeit elnézve látványos, hogy egyre kevesebb embert érdekel az egész.

Nem elérhető Kayamiel

  • Venom
  • ***
  • Hozzászólások: 387
  • Karma: +8/-0
Re:Star Wars
« Válasz #4481 Dátum: 2020. Április 26., 12:32:04 »
Köszönöm a SW - Birodalom 17. részét  :hzs-r2d2: :hzs-darthvader: :hzs-darthmaul:

Nem elérhető Recsi

  • Fejvadász
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2880
  • Karma: +32/-0
  • Nem: Férfi
    • Hálózsák
Re:Star Wars
« Válasz #4480 Dátum: 2020. Április 22., 12:57:03 »
Az utolsó részt végigizgultuk a gyerekekkel, aztán itthon is megnéztük, és végig éveztük. Nekem ennyi elég :)
Vesszen a Birodalom!

Nem elérhető Goten56

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 448
  • Karma: +2/-2
Re:Star Wars
« Válasz #4479 Dátum: 2020. Április 21., 13:04:33 »
Szerintem kihozták a helyzetből, amit lehetett. A TLJ után elég kemény munka lehetett összehozni egy értékelhető filmet. A végeredmény pedig eléri a Solo szintjét.

Nem elérhető Galen

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2272
  • Karma: +9/-0
Re:Star Wars
« Válasz #4478 Dátum: 2020. Április 20., 21:42:49 »
Ahhoz hogy komolyan véleményezzem, újra kellene néznem.
Én miattad nem járok gyónni, szóval ne csináld.

Mit tettem, hogy miattam nem jász gyónni?  :badteeth:
Az újbóli megtekintését ennek a minden szempontból kifogástalan filmnek csak fizikális sérülések árán lehetne véghezvinned. Talán még az életedbe is kerülne. Ne csináld.  :badteeth: :badteeth:

Az tuti, hogy azért nem fizetek, hogy kinyírják bazmeg.

Nem elérhető Gorgonita

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1547
  • Karma: +10/-4
  • Nem: Férfi
Re:Star Wars
« Válasz #4477 Dátum: 2020. Április 20., 18:25:32 »
Ahhoz hogy komolyan véleményezzem, újra kellene néznem.
Én miattad nem járok gyónni, szóval ne csináld.

Mit tettem, hogy miattam nem jász gyónni?  :badteeth:

Nem elérhető Pierre de La Croix

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 60
  • Karma: +0/-0
Re:Star Wars
« Válasz #4476 Dátum: 2020. Április 20., 18:19:37 »
Megtekintettem a Skywalker korát. Ki akar róla beszélni? Van kanapém is hozzá. :badteeth:
Tehát már kijött a pornóváltozat??? Jeeeee... :D  :badteeth: (biztos jobb lesz mint a Disney-filmek)..Én már rég elengedtem az új trilogiát lélekben, pedig nagy reményekkel néztem eléje. Nem hittem volna, hogy visszasírom a 120. galaxispusztító eszközt, és hogy egy főbb karaktert maximum úgy lehet megölni, ha rádobnak egy Holdat.)

Nem elérhető Feast4

  • Venom
  • ***
  • Hozzászólások: 386
  • Karma: +4/-0
Re:Star Wars
« Válasz #4475 Dátum: 2020. Április 20., 18:06:33 »
A baj igazából szerintem az, hogy soha nem volt egységes koncepció. Az OT nem trilógiának készült, Lucas azért nem ölte meg Vadert mert bízott a népszerűségében és abban, hogy lesz még egy film, de már azt a filmet is befolyásolták külső tényezők. Alec Guinness, például kivergődte hogy megöljék az első filmben, mert nem tetszett neki a szerep.

Eredetileg Luke Leia, vonalat akartak behozni, de Ford sokkal népszerűbb lett, mint Mark Hamil, így hozták össze Han Soloval. Amikor elkezdték a Jedi visszatért Fordnak még nem volt szerződése. Egy csomó jelenetet úgy forgattak le, hogy nem tudták, hogy most a Han Solo féle változat, vagy a Han Solo nélküli film fut. Egyébként, mondhatja itt Lucas, hogy a Vader apát jelent és ezzel már először is a Luke és Vader közt lévő kapcsolatra utalt, de ezt se hiszem el. Ez ugyanolyan erőltetett, mint az,  hogy Luke és Leia ikrek.
Annyi, hogy az előzmény trilógia sok lyukat betömött, de ez az iker dolog légből kapott, mint az, hogy Rey a császár unokája.

Az új trilógia első része egyértelműen arról szól, hogy semmi kockázatot ne vállaljunk, forgassuk le az első Star Wars filmet új vonalon. Ja igen és Ford akarta, hogy Han meghaljon. Nélküle meg ugye nem is merték volna folytatni.

Johnson ezzel szakítani akart, de szerintem Han halála után, nem volt egy nagy ötlet hogy Luke egy megtört bujdosó. vén szar lett, aki kb. értelmetlenül halt meg.  Snoke igazából vörös hering volt, másrészt Johnson nem akarta, hogy a Jedi Visszatér is megismétlődjön.  Erre hirtelen ott tartottunk, hogy az új filmre egy gonosz maradt Kylo. Ennek tetejébe Carrie Fisher is meghalt. A harmadik rész forgatókönye mehetett a kukába.

Megoldás? Palpi él! És mehetett a Jedi visszatér mégis.

Amúgy ha megnézitek, brutálisan lehet vonni a párhuzamot ki kinek a szerepkörét sorsát vitte az Ot-ből az új trilógiában.

Rey lett Luke, Poe lett Han, Han lett Obi Van, Hax volt Tarkin, Phasma volt Boba Fett, Luke lett Yoda, aztán Leia lett Yoda, Kylo volt Vader, Snoke volt Palpatin. Aztán Palpatin gyorsan megjelent újra, ne maradjunk fő boss nélkül és mindenkit bcsicskitott. Egyedül Finn karaktere volt benne az ami nem valaki újragondolása volt, de szerintem ő is volt a legfeleslegesebb a főszereplők közül.

Mielőtt amúgy bárki azt mondaná nem fikázom az új trilógiát. Szórakoztató és nagyon látványos, csak szerintem folytatás szinten sokkal több lehetett volna benne, ezt mutatja pl. a Hagyaték képregény, maga az EU. Még ha a nem számolt külső körülményeket is vesszük, így pl. Carrie Fisher halálát akkor is szerintem egy ilyen fél remake, utána egy megrogyott új ötlet, aztán meg egy ész nélküli fanszerviz készült csak.

Nem elérhető Galen

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2272
  • Karma: +9/-0
Re:Star Wars
« Válasz #4474 Dátum: 2020. Április 20., 17:49:33 »
Ahhoz hogy komolyan véleményezzem, újra kellene néznem.
Én miattad nem járok gyónni, szóval ne csináld.

Az tuti, hogy azért nem fizetek, hogy kinyírják bazmeg.