Szerző Téma: Star Wars  (Megtekintve 700537 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

Nem elérhető elwood

  • HálóZsák tag
  • Optimus Prime
  • *
  • Hozzászólások: 1093
  • Karma: +14/-0
Re:Star Wars
« Válasz #4473 Dátum: 2020. Április 20., 16:19:22 »
 
Már nyilvánosságra hozták a Jar Jar Abrams előtt megbízott rendező Colin Treverrow forgatókönyvét, ami a Johnson elképzelést vitte volna tovább, de mégis egy Jedi visszatér remake-t akartak Kennedy-ék.  Gorgonita megosztotta januárban az erről szóló cikket a beszélgetésben.
Nem tudom, mi igaz belőle, de ezt tutira jobban élveztem volna... :-\
"It's 106 miles to Chicago, we got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark and we're wearing sunglasses."

Nem elérhető Gorgonita

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1548
  • Karma: +10/-4
  • Nem: Férfi
Re:Star Wars
« Válasz #4472 Dátum: 2020. Április 20., 16:13:54 »
Abrams meg -állítólag- két részes filmet szeretett volna. Ezt nem engedték neki. Akkor meg 3 órás filmet szeretett volna, de azt sem engedték neki, és addig vagdosták amíg 2 órás nem lett. Egyes elemzők addig is elmennek, hogy a Disney megharagudott Abrams-re, amiért az leszerződött a Warnerhez DC film(ek?)et gyártani, és azért nyesték meg a mozit, hogy romboljanak a rendező renoméján. Ezt én nem tartom valószínűnek, mert így a maguk bevételét is rontották volna, de végül is minden lehetséges.

Ahhoz hogy komolyan véleményezzem, újra kellene néznem.

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Star Wars
« Válasz #4471 Dátum: 2020. Április 20., 15:55:11 »
Én valahol azt olvastam, hogy az eredeti terv az lett volna, hogy jobban bemutatták volna Leiát, mint jedit és nagyobb hangsúlyt kapott volna, hogy ő vette át Rey képzését.
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető tomcsi80

  • Asterix
  • **
  • Hozzászólások: 182
  • Karma: +4/-3
  • Nem: Férfi
Re:Star Wars
« Válasz #4470 Dátum: 2020. Április 20., 15:20:09 »
Van esetleg valami bennfentes infótok arról, hova futott volna ki ez az egész katyvasz, ha nem hal meg Carrie Fisher, és mondjuk tényleg követik a Rain Johnson féle irányt?

Már nyilvánosságra hozták a Jar Jar Abrams előtt megbízott rendező Colin Treverrow forgatókönyvét, ami a Johnson elképzelést vitte volna tovább, de mégis egy Jedi visszatér remake-t akartak Kennedy-ék.  Gorgonita megosztotta januárban az erről szóló cikket a beszélgetésben.

Nem elérhető elwood

  • HálóZsák tag
  • Optimus Prime
  • *
  • Hozzászólások: 1093
  • Karma: +14/-0
Re:Star Wars
« Válasz #4469 Dátum: 2020. Április 20., 14:58:27 »
Van esetleg valami bennfentes infótok arról, hova futott volna ki ez az egész katyvasz, ha nem hal meg Carrie Fisher, és mondjuk tényleg követik a Rain Johnson féle irányt?
"It's 106 miles to Chicago, we got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark and we're wearing sunglasses."

Nem elérhető Galen

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2272
  • Karma: +9/-0
Re:Star Wars
« Válasz #4468 Dátum: 2020. Április 20., 10:12:54 »
Szerintem az Ahch-To-n lévő 3 perc. Ami bizonyos szempontból telibehugyozza Az utolsó Jedik szemléletét, de jó volt látni Luke-ot és Leiát fiatalon. A többi részhez már kell a kanapé...

Az tuti, hogy azért nem fizetek, hogy kinyírják bazmeg.

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:Star Wars
« Válasz #4467 Dátum: 2020. Április 20., 10:00:56 »
Galen, kemény vagy, mint a Vidia.  :)
Szerintem a vége volt a legjobb.
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető Galen

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2272
  • Karma: +9/-0
Re:Star Wars
« Válasz #4466 Dátum: 2020. Április 20., 08:30:12 »
Megtekintettem a Skywalker korát. Ki akar róla beszélni? Van kanapém is hozzá. :badteeth:

Az tuti, hogy azért nem fizetek, hogy kinyírják bazmeg.

Nem elérhető SithLord

  • Star Wars Őrült
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1732
  • Karma: +9/-0
  • Nem: Férfi
Re:Star Wars
« Válasz #4465 Dátum: 2020. Április 20., 07:44:35 »
Üdv! Köszi a Birodalom 16. részét Recsi, Xeraph, Paul & Gorgonita és egy picit Galen!!! :worship:
Tetszett az új történet! Főleg, hogy élesben lehetett látni a hierarchia egyes elemeit a Birodalmon belül.
Kíváncsian várom a folytatást!!!

Nem elérhető Kayamiel

  • Venom
  • ***
  • Hozzászólások: 387
  • Karma: +8/-0
Re:Star Wars
« Válasz #4464 Dátum: 2020. Április 19., 17:32:42 »
Köszönöm A Birodalom 16. részét  :hzs-r2d2: :hzs-darthvader: :hzs-darthmaul:

Nem elérhető Goten56

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 448
  • Karma: +2/-2
Re:Star Wars
« Válasz #4463 Dátum: 2020. Április 19., 17:31:07 »
@Aldarion: arra próbáltam rámutatni, hogy a korábbi jedik gyermekei nem jelentenek ellentmondást, mert az előzménytrilógia után is jelentek meg olyan történetek, amikben a Rend tagjai gyermeket vállaltak.

Nem elérhető Gorgonita

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1548
  • Karma: +10/-4
  • Nem: Férfi
Re:Star Wars
« Válasz #4462 Dátum: 2020. Április 19., 14:42:06 »
Aldarion: Lucas ezt anno elmagyarázta egy nyilatkozatában, hogy az egyensúlyt nem úgy kell elképzelni, mint egy patikamérleget, hanem mint egy tó tükrét, ami nyugalomban (egyensúlyban) van, amíg bele nem dobnak egy követ (Palpi ténykedése). Tehát nem az egyensúly nyugati (5 deci jedi ide, 5 deci sith oda), hanem keleti megközelítését kell alkalmazni.

Nem elérhető Pierre de La Croix

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 60
  • Karma: +0/-0
Re:Star Wars
« Válasz #4461 Dátum: 2020. Április 19., 09:09:18 »
Köszi az új részt! De ne mondja senki, hogy Darth Maus tiszteletlen volt az örökséggel (1. o. alsó rész) ...az általuk szolgalt hatalom jelentette a végső rendet.... Senki ne mondja nekem ezután, hogy az új trilógia vége nem volt eltervezve.  ;D :hehe: :hehe: Mj.: Ezt viccnek írom.)

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Star Wars
« Válasz #4460 Dátum: 2020. Április 19., 00:43:41 »
@Aldarion: Szerintem nincs itt ellentmondás a jedik gyerekeivel. Álszent marhák voltak. De valószínű, hogy ez a cölibátus csak egy kicsivel a filmek előtt lett bevezetve, mert a Régi Köztársaság idején még a nagymesternek is volt gyereke. Az Ysannák szerintem nem jedi-leszármazottak voltak, csak egy Erő-érzékeny törzs. Az előzmény-trilógia idején kiadott EU történetekből kiderül, hogy rengeteg jedi túlélte a 66-os parancsot, szóval így belefér Brand meg a többiek is.
Olvad újra a Sötét Birodalom II-est, ott Luke mondja ki, hogy a törzs tagjai a jedik leszármazottjai voltak. A többiről meg csak annyit, hogy erről szól az egész írásom, amire oly szellemesen rámutattál (csak eszerint felületesen olvastad el amit leírtam): Ha csak expandedből indulok ki, akkor nincs gond. De ha az előzmény trilógiát is hozzávesszük, akkor már ütközés van, mert nem jön ki jól a Lucas féle jóslat az egyensúlyról, csak ha ízekre cincáljuk az egészet és jól belemagyarázzuk a miérteket - biztos a midikloriánok számában volt a titok nyitja, Sidiousnak és Vadernek együtt volt annyi, mint az összes túlélő jedinek, de z is lehet, hogy a Padawanok nem számítottak bele a statisztikába :badteeth:. És itt megint oda lyukadunk ki, hogy hülyeség volt Vader személyét ennyire túlmisztifikálni a cselekményben. Nekem Vader a jóslat nélkül is gyerekkorom egyik legvérfagyasztóbb rohadékja volt és pont.

Ha a Disney keresni akart volna a Star Wars új trilógiáján, akkor csinálhatott volna olyan verziót is a Lucasfilm, hogy meghagyhatta volna az EU-t, de azon történeteket, ami nem felelt volna meg a lucas-i elképzeléseknek, kihagyhatták vagy újraírhatták volna és ezzel is tudtak volna új híveket szerezni, a régiek is maradtak volna. Az igazi oka az EU eltörlésének (aminek jövőhét szombaton lesz a hatodik évfordulója) az volt, amit Leeland Chee az EU felügyelője ( és a Skywalker Story Group tagja) elárulta, hogy Csubakka meghalt a Yuzhann Vong elleni háborúban és emiatt nem lehetett volna Csubakka figurát eladni. Tehát gazdasági tényezők játszották a fő szerepet, aminek az volt a lényege, hogy visszafizessék azt a 4 milliárd dollárt, amit a Disney beléjük fektetett.
Hidd el, hogy az EU átírása legalább akkora botrányt okozott volna, de lehet hogy még nagyobbat is, mint a törlés, mert akkor is feketeseggű lett volna a Disney, amiért belebarmol a kánonba. Pláne, hogy giga munka lett volna átrostálni az egész anyagot és javítani azokat a pontokat, amik az előzmény miatt már nem működőképesek. Én csak azt mondom, hogy valamelyest megértem az alapgondolatot, de a pénzügyi oldalát, azt hogy ez a döntés mennyire lett végül jövedelmező, most szándékosan nem akartam feszegetni.

Viszont ha már Csuvi halálát felhoztad, ez egy jó példa amellett amit leírtam: Egy volt kollégám imádta a karaktert, de mint kiderült, neki csak a filmek léteznek, egyetlen regényt vagy képregényt sem olvasott el, mert idézem "ami számít, az úgyis a vászonra kerül" - ezen most nem kell felakadni, vannak ilyen casual rajongók is -, na most ha kijön egy olyan 7. rész, amiben nincs ott Csuvi, és annyi a magyarázat, hogy feldobta a talpát egy idegen invázió során, de olvasd el a vonatkozó anyagokat, az sem szült volna kisebb balhékat a volt kollégámhoz hasonló nézők között. Akkor meg azért támadták volna a filmet, mert 100+ regényt és képregényt kell benyalni, hogy követni tudd az eseményeket (egy ismerősöm már azon kiakadt, amikor elmondtam neki, hogy az Első Rend hátterét megírták az Utóhatás trilógiában, mert "ezt mi a frászért nem a filmben magyarázzák el?" - ami vicces, mert eredetileg a Birodalomról is csak annyit tudtunk, hogy gonosz és galaktikus, a többi meg kit érdekelt akkoriban). Szerintem egyik megoldás sem volt jó. Én kezdettől fogva azon az állásponton vagyok, hogy valami olyat kellett volna meglépni, amit most a High Republic érával akarnak. Egy új korszak, tiszta lappal, ahol nem a megszokott közegben randalíroznak, hanem többé-kevésbé azt csinálnak amit akarnak.
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető tomcsi80

  • Asterix
  • **
  • Hozzászólások: 182
  • Karma: +4/-3
  • Nem: Férfi
Re:Star Wars
« Válasz #4459 Dátum: 2020. Április 18., 23:14:35 »
Ebben a helyzetben nem lehetett jól megközelíteni a kérdést, cserébe érthető, hogy miért akarják annyira integrálni a Legendákká avanzsált népszerűbb ötleteket - pl. Thrawn.

A Thrawn trilógia és a sequel trilógia összehasonlítása 5 nappal a Skywalker kora bemutatója előtt.

https://geekz.444.hu/2019/12/15/star-wars-thrawn-trilogia-az-eredeti-vii-viii-ix-resz

Sokat gondolkodtam anno, hogy vajon a Disney miért törölte el az EU-t, és miért kezdett újra építkezésbe, azután amikor újra olvastam pár régebbi könyvet elkezdtek szemet szúrni azok az apróságok, amik az előzmény fényében sántítanak és kezdtem új színben látni az ötletet. Nem azt mondom, hogy jó döntés volt, de igazából kezdem megérteni a szándékot. Mert gondoljunk bele abba, hogy ha készítenek egy filmet, ami az EU-ra épült, akkor is megosztották volna a nézőket: egy része, aki csak a filmeket látta, az nézett volna, mint borjú az új kapura, hogy miről maradt le? A fennmaradó tábor fele meg valószínűleg azon lovagolt volna, hogy az előzmény trilógia fényében hány helyen sántít az új film, míg a harmadik tábor talán élvezte volna a filmet.

Ha a Disney keresni akart volna a Star Wars új trilógiáján, akkor csinálhatott volna olyan verziót is a Lucasfilm, hogy meghagyhatta volna az EU-t, de azon történeteket, ami nem felelt volna meg a lucas-i elképzeléseknek, kihagyhatták vagy újraírhatták volna és ezzel is tudtak volna új híveket szerezni, a régiek is maradtak volna. Az igazi oka az EU eltörlésének (aminek jövőhét szombaton lesz a hatodik évfordulója) az volt, amit Leeland Chee az EU felügyelője ( és a Skywalker Story Group tagja) elárulta, hogy Csubakka meghalt a Yuzhann Vong elleni háborúban és emiatt nem lehetett volna Csubakka figurát eladni. Tehát gazdasági tényezők játszották a fő szerepet, aminek az volt a lényege, hogy visszafizessék azt a 4 milliárd dollárt, amit a Disney beléjük fektetett.
« Utoljára szerkesztve: 2020. Április 18., 23:52:59 írta tomcsi80 »

Nem elérhető Goten56

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 448
  • Karma: +2/-2
Re:Star Wars
« Válasz #4458 Dátum: 2020. Április 18., 20:47:53 »
@Aldarion: Szerintem nincs itt ellentmondás a jedik gyerekeivel. Álszent marhák voltak. De valószínű, hogy ez a cölibátus csak egy kicsivel a filmek előtt lett bevezetve, mert a Régi Köztársaság idején még a nagymesternek is volt gyereke. Az Ysannák szerintem nem jedi-leszármazottak voltak, csak egy Erő-érzékeny törzs. Az előzmény-trilógia idején kiadott EU történetekből kiderül, hogy rengeteg jedi túlélte a 66-os parancsot, szóval így belefér Brand meg a többiek is.

Nem elérhető Gorgonita

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1548
  • Karma: +10/-4
  • Nem: Férfi
Re:Star Wars
« Válasz #4457 Dátum: 2020. Április 18., 17:44:44 »
Ezt hagyta tovább haladni a Splinter of the Mind's Eye-ben, ahol Solo már nem is szerepelt.
Harrison Fordnak még nem volt aláírt szerződése a következő filmre. Állítólag.

 Hát akkor huzamos ideig nem volt szerződése, mert egy könyv azért terveződik, íródik, "kiadatódik", egy darabig. Valószínűbbnek tartom, hogy vele nem is számoltak a folytatásoknál, csak az első részben. Csak közben Forddal kapcsolatban sztárkvalitásokról kezdtek cikkezni (a Navarone ágyúi 2, a Star Wars és a készülő Indiana Jones kapcsán), illetve nagyon népszerű lett a karakter is. Lucas pedig meglátta benne a pénzforrást. Erre jött még Hamill autóbalesete és arcműtéte, aminek kapcsán Lucas komolyan elgondolkodott azon, hogy behozza Solót főszereplőnek. (forrás: Oliver Denken: Star Wars A Csillagok Háborúja filmek.) Olyat is olvastam, hogy a Birodalom végén azért hibernálták és hozták be tartaléknak Landot, hogy nehogy túl nagy gázsit kérjen a harmadik részre. De ebben már nem vagyok olyan biztos.
« Utoljára szerkesztve: 2020. Április 18., 17:55:22 írta Gorgonita »

Nem elérhető Galen

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2272
  • Karma: +9/-0
Re:Star Wars
« Válasz #4456 Dátum: 2020. Április 18., 17:31:19 »
Ezt hagyta tovább haladni a Splinter of the Mind's Eye-ben, ahol Solo már nem is szerepelt.
Harrison Fordnak még nem volt aláírt szerződése a következő filmre. Állítólag.

Az tuti, hogy azért nem fizetek, hogy kinyírják bazmeg.

Nem elérhető Gorgonita

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1548
  • Karma: +10/-4
  • Nem: Férfi
Re:Star Wars
« Válasz #4455 Dátum: 2020. Április 18., 15:25:24 »
Lucas már az elejétől fogva negligálta az EU-t, amivel közben jó kis mellékes zsebpénzt keresett. A New Hope-ban elindított egy szerelmi szálat Luke és Leia között. Ezt hagyta tovább haladni a Splinter of the Mind's Eye-ben, ahol Solo már nem is szerepelt. Aztán Luke tovább epekedett Leia iránt a Marvel képregénysorozatában, és még csókolóztak is az Empire-ben. Aztán a Jediben kihúzta az egész alól a talajt, mondván ja testvérek.

Egyébként hasonló a helyzet a Star Trek világában is, ahol a filmek, tv sorozatok a kánon, a könyvek, képregények (amik azért próbálnak alkalmazkodni) pedig nem. Ezért is van Memory Alpha és Memory Beta  a Wikipedián. És ezért is van némi zavar Spock és Data feltámadása körül is.

Visszakanyarodva az SW-hez, és előre is bocsánatot kérve a rajongóktól, engem mindig is zavart, hogy az SW-nek nincs egy olyan status quo-ja, mint más sorozatoknak. Pld: Kirk, Spock és McCoy a hídon, Batman, Robin és Alfred a Barlangban, vagy Perry White, Lois Lane, Jimmy Olsen és Clark Kent amint azt találgatják ki lehet Superman. Ezek a hangulatok évtizedek óta nem vagy csak alig változtak. De mi a helyzet az SW-vel? Elindult a szegényfiú hogy felnőtté válva legyőzze a vadat (Vadert) és elnyerje a törzs legjobb csaját (Leia). És azóta ez a mese szólt a Sötét Oldalról, a főgonoszról, a főgonosz gyerekkoráról, kamaszkoráról, kamasz unokájáról, és a főgonosz  főnökének unokájáról, csak épp a szegény fiúból lett lovagról nem. Jah bocs a világi pilótából, akinek volt két barátja, két robotja, két fegyvere, négyszárnyú vadászgépe, lett közben egy köveken meditáló remete, aki nem segít a hercegnőnek.
« Utoljára szerkesztve: 2020. Április 18., 18:20:59 írta Gorgonita »

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Star Wars
« Válasz #4454 Dátum: 2020. Április 18., 01:49:34 »
szerintem a Hagyaték is, a Timothy Zahn, Steve Perry, Kevin J. Anderson, Rebecca Moesta féle legendák vonal is sokkal szebben bánt a Star Wars Ot utáni történet továbbszövésével, mint a filmek.
Az tény, de aztán beviharzott Lucas az előzménnyel, és olyan lukakat ütött az Expandedbe, hogy beleremegett. Belegondoltatok már abba, hogy az előzmény trilógia előtt az expanded szerint hány túlélő jedi volt a nagy tisztogatás után? Meg ott voltak a jedik családjai, akikből Luke újjászervezte a rendet - lásd pl. Kyle Katarn, Kam Solusar vagy az Ossuson találd jedi leszármazottak. Akkoriban még normálisnak gondolták, hogy egy jedinek van családja, de jött az előzmény, és Lucas kimondta, hogy nem, nincsenek jedi családok, mert a jedik cölibátusban élnek, ugyanis az érzelmek minden formájától el kell zárkózniuk. Ez elég komoly ellentmondás, ami azt eredményezi, hogy most vagy úgy tekintjük, hogy a jedik nagy része képmutató módon szart a szabályokra és titokban alapított családot - ami rendesen odaver Vader motivációjának, mert így nézve igazából az egész EP III-as ténykedése balfaszkodássá alacsonyodik - vagy úgy, hogy ez nem történhetett meg, de így meg menet közben törés keletkezett az expandedben. Ami magával hozza a kérdést, hogy akkor most mi marad és mi nem? Mit vegyünk figyelembe és mit ne? Tekintve, hogy milyen ok-okozati összefüggések épültek ki az egymásra ható eseményekben, ha visszavezetjük a szálakat, arra jutunk, hogy Lucas előzménye miatt az adott eseménynek egy-két eleme hibádzik, ami egy összedőlés küszöbén álló kártyavárnak tűnik az egész EU.
A példa kedvéért ezért nem működik az egész "Kiválasztott, aki egyensúlyt hoz" jóslat sem, ami köré az előzmény trilógia felépült. Nekem a harmadik film vége eléggé azt sugallta, hogy két sith ellenében maradt két jedi. De ha ezt vesszük, akkor hol van létjogosultsága Vima-Da-Bodanak vagy Empatojayos Brandnek? A két trilógia után előrántott túlélő jedik és padawanok garmadáját már nem is említve...

Sokat gondolkodtam anno, hogy vajon a Disney miért törölte el az EU-t, és miért kezdett újra építkezésbe, azután amikor újra olvastam pár régebbi könyvet elkezdtek szemet szúrni azok az apróságok, amik az előzmény fényében sántítanak és kezdtem új színben látni az ötletet. Nem azt mondom, hogy jó döntés volt, de igazából kezdem megérteni a szándékot. Mert gondoljunk bele abba, hogy ha készítenek egy filmet, ami az EU-ra épült, akkor is megosztották volna a nézőket: egy része, aki csak a filmeket látta, az nézett volna, mint borjú az új kapura, hogy miről maradt le? A fennmaradó tábor fele meg valószínűleg azon lovagolt volna, hogy az előzmény trilógia fényében hány helyen sántít az új film, míg a harmadik tábor talán élvezte volna a filmet. Ebben a helyzetben nem lehetett jól megközelíteni a kérdést, cserébe érthető, hogy miért akarják annyira integrálni a Legendákká avanzsált népszerűbb ötleteket - pl. Thrawn.

Bocs a hosszúra nyúlt agymenésért, de már egy ideje érlelődött bennem ez a gondolatmenet és a korábbi hozzászólás nyomán kíváncsi lettem ki mit gondol erről?
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető Feast4

  • Venom
  • ***
  • Hozzászólások: 386
  • Karma: +4/-0
Re:Star Wars
« Válasz #4453 Dátum: 2020. Április 17., 09:41:31 »
@Pierre de La Croix:
Hmm, erre nem is gondoltam. De végül is logikusan hangzik. :)

Helyzetjelentés:
Hivatalosan is elkészültem a "Hagyaték: Háború" fordításával, most már csak pár átolvasás és némi szöveg finomítás van hátra. :D
Valamikor a héten át is küldöm Xeraphnak beírásra.

Én azt angolul részben olvastam. Na szerintem abba van az a fajta epikus zúzás amin az új Star Wars filmekből sokan hiányoltak.A templomi csata, a nagybátyával történtek Kryt új serege, a végső harcuk. Na ez mind, mind igen komoly és brutális esemény ami a végére maradt.

Nem tudom, hogy azért-e mert egy 50 részes képregényben sokkal több dolgot van idő felépíteni egy értelmes izgalmas végkifejlettel, vagy azért mert Hollywood csak a biztos recept mentén mert végigmenni -az új remény remake, utánna gyorsan dúljuk fel az egész storyt, ne vádoljanak remakkel, aztán pedig egy csomó légből kapott rajongói ötletet írjunk át és erőltessük bele egy részbe mondva csinált magyarázatokkal -ami nem működött és kapkodásba váltott, de szerintem a Hagyaték is, a Timothy Zahn, Steve Perry, Kevin J. Anderson, Rebecca Moesta féle legendák vonal is sokkal szebben bánt a Star Wars Ot utáni történet továbbszövésével, mint a filmek. 

Nem elérhető HeirToGrievous

  • Spock
  • ****
  • Hozzászólások: 588
  • Karma: +12/-0
  • Nem: Férfi
Re:Star Wars
« Válasz #4452 Dátum: 2020. Április 15., 16:17:55 »
@Pierre de La Croix:
Hmm, erre nem is gondoltam. De végül is logikusan hangzik. :)

Helyzetjelentés:
Hivatalosan is elkészültem a "Hagyaték: Háború" fordításával, most már csak pár átolvasás és némi szöveg finomítás van hátra. :D
Valamikor a héten át is küldöm Xeraphnak beírásra.
"Ezek kemény ellenfelek. Veszélyesek. Könyörtelenek és agresszívek. Grievous Tábornok viszont... Grievous egy szörnyeteg."
"Talán mindvégig erről szólt a látomásom. Hogy a végén egyedül maradok.. Miközben az eget járom.."

Nem elérhető Pierre de La Croix

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 60
  • Karma: +0/-0
Re:Star Wars
« Válasz #4451 Dátum: 2020. Április 13., 13:59:37 »
Hàt, ha a fenykard az olló, akkor a cortisérc lehet a kő, amelyet üt az adattabla azzal, hogy el lehet adni a huttoknak kreditért... https://starwars.fandom.com/wiki/Cortosis/Legends :nezze: :headscratch: :) ;)

Nem elérhető Xeraph

  • Nagyra nőtt Hobbit
  • HálóZsák tag
  • Asterix
  • *
  • Hozzászólások: 196
  • Karma: +4/-0
  • Nem: Férfi
Re:Star Wars
« Válasz #4450 Dátum: 2020. Április 12., 14:47:25 »
És nem csak a szöveg van tele utalásokkal, hanem a képek is. Rengeteg rejtett poén van benne.
Ezért is akartam megcsinálni. Amikor felkértem HeirToGrievoust, hogy fordítsa le, egyből igent mondott rá.
Nekem a negyedik rész a kedvencem, ami a gyerekéveiket meséli el.  :D
Kellemes Húsvétot mindenkinek!
Maradjatok otthon, és olvassatok sok Star Wars-t! :)
Ha elkezdesz valamit, az legyen elkezdve, különben ne kezd el. :D

Nem elérhető HeirToGrievous

  • Spock
  • ****
  • Hozzászólások: 588
  • Karma: +12/-0
  • Nem: Férfi
Re:Star Wars
« Válasz #4449 Dátum: 2020. Április 12., 14:42:23 »
@Kayamiel:
Szívesen.
Ha jól emlékszem Xeraph küldte át azzal, hogy meg kéne csinálni, szóval elsősorban őt illeti köszönet, hogy most már a teljes történet olvasható magyarul. :)

A Fordító Megjegyzései:
- A Fordítás 1-45. oldalig (kivéve 1 oldalt, lásd lejjebb a 15. o. magyarázatánál) = az első 2 füzet fordítása kb. 90 ill. 80-85%-ban megegyezik KGEE eredeti fordításával. Én csak a felvezetőszövegekbe és néhány magyartalanabb és félrefordított mondatba javítottam bele, valamint a filmekben (IV. és V. Rész) elhangzott részeket írtam át a hivatalos szinkronos DVD és Blu-Ray kiadások szinkronjaiban elhangzott szövegekre.
A fordításomban ezeket **-gal jelöltem, ám ezek beírva nem látszanak.
A lentebb dőlt betűvel írt mondatokról van szó:


4. o:
- Hallottad ezt? Eltalálták a főreaktort.
...
- Elpusztulunk.
-----
15. o:
Ez az oldal hiányzott abból a változatból, amit Recsi átküldött nekem, így ezt az oldalt én fordítottam.
-----
18. o.:
- Csubi, zavard az adását!
...
- 327-es dokk figyelem! Nyitjuk a mágnesesmezőt!
-----
20. o.:
- Rendszeres jelentést kérek.
- Értettem.
- Te tudod, mi folyik itt?
- Biztos próbariadó.
- Láttad már az új BT-16-ost?
- Nem, de a többiek is azt mondják, érdemes megnézni.
- Mi volt ez?
- Micsoda? Én nem hallottam semmit.

-----
21. o.:
- Jó néhány vadászgép leszakadt a főbolytól. Utánam!
-----
22-23. o.:
- Támadóalakzatba!
- Én bánok el velük. Fedezzen!
- Igen, Nagyúr.
- Maradj a célon! Csak maradj a célon!
- AAAGHH!
- Figyelem! Gyorsítsatok teljes sebességre!
- Az Erő van ezzel.
- A Halálcsillag megkerülte a bolygót!
- Most megvagy.
- TYUHÚÚÚ!
...
- Mi ez?!

-----
27. o.:
- Jó néhány vadászgép leszakadt a főbolytól. Utánam!
-----
40. o.:
- Ez a fejvadász véletlenül nem rohamkatona ruhát visel és nem egy módosított Firespray támadóhajót hajt?

rohamkatona = ha minden igaz ez a "shock trooper" magyar megfelelője, az egyik Szukits-os könyvben (már meg nem mondom melyikben) legalábbis így fordították.
-----
41. o.:
- Kísérjék át őket a délnyugati siklópályán! A 327-esen landolhatnak. Mondja meg a vezérlőnek, hogy rögtön megyek.

siklópálya = leszállási, ereszkedési pálya neve
-----
43. o.:
- Helló! Helló!
- Ki az?
- Ó, ezer bocsánat, uram. Nem kellett volna...

-----
45.o:
- És ha nem éli túl, az az én károm lesz?
- Ha nem éli túl, a Birodalom kárpótol érte. Vigyék!

-----
46.o.:
- Figyelem! Figyelem...
...
- A Birodalom átvette az irányítást!
- Mindenki hagyja el a város területét, mielőtt újabb egységek érkeznek.

-----
56. o.:
- Hé, ember.. A fénykard üti az adattáblát. Amúgy meg nekem jobban áll!

Ha a "fénykard" az "olló", az "adattábla" pedig a "papír", akkor mi lehet a "kő"?

- Nekünk befolyásos barátaink vannak. Ezt meg fogja bánni!
- Hát hogyne.

-----
57. o.:
- Luke gazdám! Ahol állsz, az...
- Gyönyörködni fogok a halálotokban.

-----
58. o.:
- Boba Fett? Hol van?
-----
62. o.:
- "Élet Napi" ajándékként fekszik megkötözve egy konténerben innen két kikötőnyire.

Eredetileg egy vuki ünnep, mely kb. a karácsony és a halottak napja szerelemgyerekének felel meg, és amit idővel az egész galaxis átvett.

Ha valakit jobban érdekel, mi ez, nézze meg a "Holiday Special"-t, abban bővebben is szerepel. ;)
-----
63. o.:
- Hali! Neme'gy Both-Hán, örülök a találkozásnak.

Neme'gy Both-Hán = eredetileg "Manuel Both-Hanz"-nak, röviden "Manny Both-Hanz"-nak hívják, ami egy szójáték Mon Mothma VI. Részben elhangzott szövegével: "Many Bothans died to bring us this information.". Ezt a magyar változatban "Nem egy bothán halt meg ezekért a hírekért."-nek fordítottak, így nálam "Manuel"ből Nemecsek, a "Manny Both-Hanz"-ből pedig "Neme'gy. Both-Hán" lett.
-----
65. o.:
- Dopo mee gusha peedunky? = Mázlistának érzed magad, punk? ;)

Aki megmondja, miből van, kap egy piros pontot.
-----
67. o.:
- kép feliat: "Mothie-nak" egyet... ig...

A teljes felirat szerintem "Mothie-nak" Egyetlen igaz szerelmemnek." lenne. :)
-----
70. o.:
- Őrség, mehettek.
-----
71. o.:
- Apám, kérleeeeeek!
-----
75. o:
- Hivatott, Kancellár úr.
- Igen. Igen, igen, hajolj közelebb!
- Mondd, hallottad-e, hogyan járt a nagy Darth Plagueis, a Bölcs?
- Nem.
- Sejtettem. A Jedik nem mesélnek ilyesmit. Ez egy Sith legenda.
- Darth Plagueis a Sith egyik Sötét Nagyura volt. Akkora tudással és hatalommal bírt..
- ..hogy az Erő segítségével rá tudta venni a midi-chloriánokat... hogy teremtsenek... életet. Olyan behatóan ismerte a Sötét Oldalt...


plakát felirat: A Gungankirály

Oroszlánkirály paródia? És, ki lenne Simba? Jar Jar XD Bár... őt is száműzték, szóval lehet.  :brow:
-----
77. o.:
- Oké, én leszek a Bankár Klánnal, első intézkedésként új fizetőeszközt vezetek be, majd vámokkal és embargókkal tönkreteszem az egész gazdaságodat! = gyerekjátékhoz képest nem semmi! XD

- Enni volt, Vellerum Tancelláj, mada lossz vezető! És ezennel ti van lúdva!
- Ne, ne! Téjem, Papatine! Adjon méd ed esélyt.. AAAAAAGH HHHHH!

Az eredeti szöveg miatt van direkt ilyen "gyejekes" módon megírva.
-----
80. o.:
- Egy bolygót keresek, amiről egy barátom mesélt. Bízom a szavában, de a rendszert nem találom a térképeken.
- Hmm. Obi-Wan Mester elveszített egy bolygót. Roppantul kínos.

-----
81. o.:
- 63-AS, PARANCSOLJON!

Ez igazából "63-as, 64-es, 65-ös, 66-os rendelés" lenne, de ha ezt használnám, akkor eltűnne az "66-os Paranccsal" kapcsolatos poén, ráadásul Jango reakciója is elég értelmetlen lenne, így ezt így oldottam meg.
-----
83. o.:
- Már megint túlfőzték a sauvaxodat?

Homár/rákszerű értelmes, megjelenésük ellenére békés, békeszerető lények. Ez most kb. olyan, mintha valaki "Mon Calamari-paprikást" enne túrós csuszával. :)
-----
89. o.:
- Nagyszerű! Ki más hallott még róla?

És még R2 is jelentkezik.  :lol:
-----
90. o.:
- Most őszintén, szerinted az univerzum legbölcsebb Jedijei hagynák, hogy két vonzó, hormontúltengésben szenvedő tinédzser egyedül utazzon el egy romantikus, félreeső bolygóra nem számolva az ezzel járó nyilvánvaló következményekkel? Még mi sem vagyunk ennyire ostobák! És mivel nincs olyan, hogy szerencse, szerintem az Erő akarta, hogy belé fussunk. Kötelességünk segíteni neki!

Nem mond hülyeséget. :D
-----
91. o:
- Szellemként kísért a csók, amit meggondolatlanul adtál... és félek, a csók helyén nem marad semmi, csak egy fájó sebhely.

Padmé arcán az az arckifejezés. :D
-----
92. o.:
- Térj vissza a valóságba! Hisz abban élünk.
...
- Nem kellene mindenkinek megtudnia. Titokban tarthatnánk.
- Nem is tudnánk titokban tartani! Nekem ez nem menne. Te tudnál? Tudnál hazugságban élni?
...
- Nem. Igazad van. Tönkremennénk belé.

-----
104. o.:
- A nagyhatalmú Sarlacc áldozatai...
...
- Jabba, ez az utolsó esélyed!


"Ezek kemény ellenfelek. Veszélyesek. Könyörtelenek és agresszívek. Grievous Tábornok viszont... Grievous egy szörnyeteg."
"Talán mindvégig erről szólt a látomásom. Hogy a végén egyedül maradok.. Miközben az eget járom.."

Nem elérhető Recsi

  • Fejvadász
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2880
  • Karma: +32/-0
  • Nem: Férfi
    • Hálózsák
Re:Star Wars
« Válasz #4448 Dátum: 2020. Április 12., 11:53:51 »
Lektorálás közben én is jókat nevettem. A gyerekeknek is tetszett, alig győzték keresni a sok utalást, elrejtett poént :)
A körülményekhez képest kellemes húsvétot mindenkinek!
Vesszen a Birodalom!

Nem elérhető Kayamiel

  • Venom
  • ***
  • Hozzászólások: 387
  • Karma: +8/-0
Re:Star Wars
« Válasz #4447 Dátum: 2020. Április 12., 11:51:06 »
Köszönöm a húsvéti Tag @ Bink igen csak élvezetes történetét  :hzs-r2d2: :hzs-darthvader: :hzs-darthmaul: :woot:

Nem elérhető SithLord

  • Star Wars Őrült
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1732
  • Karma: +9/-0
  • Nem: Férfi
Re:Star Wars
« Válasz #4446 Dátum: 2020. Április 07., 07:04:03 »
Üdv! Köszi a Hagyaték 50. részét HeirToGrievous, Xeraph, Recsi, Paul & Gorgonita!!! :worship:
Áhh, egyszerűen fantasztikus ez a sorozat!! Még ennyi szereplővel is remekül áttekinthető! Lám mégis lehetett anno lebilincselő történeteket írni a klasszikus szereplők nélkül is!
Akkor kíváncsian várom a folytatást!!! :pogo: :sweetheart:

Nem elérhető HeirToGrievous

  • Spock
  • ****
  • Hozzászólások: 588
  • Karma: +12/-0
  • Nem: Férfi
Re:Star Wars
« Válasz #4445 Dátum: 2020. Április 04., 14:15:40 »
Köszi az 50. részt. A sith templom elleni csata és Skaywalker Kryat végső csatája honosításra fog kerülni.
 Vagy az a War sorozatban volt?


Szívesen. :bravo:
Igen, abban van és sor fog rá kerülni.
Valamikor májusban ki is jön belőle az első füzet.
"Ezek kemény ellenfelek. Veszélyesek. Könyörtelenek és agresszívek. Grievous Tábornok viszont... Grievous egy szörnyeteg."
"Talán mindvégig erről szólt a látomásom. Hogy a végén egyedül maradok.. Miközben az eget járom.."

Nem elérhető Feast4

  • Venom
  • ***
  • Hozzászólások: 386
  • Karma: +4/-0
Re:Star Wars
« Válasz #4444 Dátum: 2020. Április 04., 11:01:27 »
Köszi az 50. részt. A sith templom elleni csata és Skaywalker Kryat végső csatája honosításra fog kerülni.
 Vagy az a War sorozatban volt?