Szerző Téma: Star Wars  (Megtekintve 700806 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Nem elérhető turkia

  • Wookie (Konzervatív Vukik a Birodalomért Front)
  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 858
  • Karma: +13/-0
Re:Star Wars
« Válasz #4353 Dátum: 2019. November 29., 12:33:07 »
Ha ezt vesszük alapul, akkor Palpi óriásit nyert azzal, hogy a királynő hajója áttörte a blokádot, Maul meg befuccsolt a Tatuinon. Mert így nem kellett várnia 1-10 évet egy esetlegesen bekövetkező lázadásra, ami után vagy megválasztják főkancellárnak, vagy nem.
Hála Kenobiéknak, Palpi így lényegében 10 év helyett 4-5 nap alatt (kb ennyire saccolom az első rész eseményeit) betonbiztosan főkancellár lett.
Valószínű azért jött elő Palpi a királynőnek a bizalmatlansági indítvánnyal (Amúgy durva, hogy 1 szavazat esetén már tisztújítás van??? Nem lehet valami stabil az a szenátus.), mert menet közben finomított a tervén és rájött, hogy így napok alatt célba érhet.

Azért gondolom, hogy eredeti tervei szerint ténylegesen el akarta fogni, mert ezt a parancsot adta ki.
Ha a célja az, hogy csak elűzze, elég lett volna rögtön száműznie, az meg loholt volna a fővárosba tatuini kitérő nélkül.

Ebben az esetben Anakin alultáplált tehénpásztorként végzi 24 évesen, Palpi meg a Skywalker kompánia nélkül uralkodik majd vagy 750 évet. Nyilván akkor nem várja meg majd előzékenyen, míg Windu rátöri az ajtót, hogy aztán Anakinnak panaszkodjon, hogy látod, ezek a feketék jedik ilyenek, hanem hónapokkal korábban kimegy a 66-os parancs, mert már akkor lehet, hogy évek óta van egy tanítványa, esetleg Maul még mindig él és várja, hogy megtanítsák olvasni.   :badteeth:
Mondjuk ha nincs ott Anakin, mi lesz a droidhajóval? A droidok győznek és pár évet ki kell várni, addigra elkészülnek a klónok első példányai és a klónháború vagy 5 évvel hamarabb robban ki Geonosis helyett a Naboo-n, ahogy Grievous írta.


De ez a zavargásos, Valorum pi..ába elzavarós, aláásós, lassúcska terve, amit írtál, logikusnak, tűnik, köszi!
Hihető, hogy így tervezte, aztán a pillanatnyi kedvezőtlen fordulatot rögtön a maga javára fordította. Padmé meg elment harcolni a Naboo-ra, ezt Palpi nem tilthatta meg, ezért tessék-lássék módon megpróbálta lebeszélni, aztán hagyta elmenni.
WHRÁÁÁÁÁÁGGG-RRRRRR!!!  -ősi wookie bölcsesség

Nem elérhető HeirToGrievous

  • Spock
  • ****
  • Hozzászólások: 588
  • Karma: +12/-0
  • Nem: Férfi
Re:Star Wars
« Válasz #4352 Dátum: 2019. November 29., 11:49:02 »
Ha a nő aláírja, lehet, hogy Palpiból nem lesz kancellár. Mert ki kezdeményezte volna akkor Valorum leváltását? Nem lett volna konfliktus aláírt doksi esetén, nincs ok a leváltásra.

Vagy arra játszott, hogy NE ÍRJA ALÁ? Akkor minek ment Maul visszahozni a királynőt?? Nem értem.  :headscratch:

Ha törvényesítették volna a megszállást, akkor az ellen a Köztársaság hivatalosan már semmit sem tehetett volna, ami idővel komoly zavargásokhoz, esetleg lázongásokhoz vezetett volna, amit a meggyengített Valorum valószínűleg már nem lett volna képes kezelni. Őt idővel valószínűleg amúgy is leváltották volna, és mivel Palpatine onnan származik, gondolom együttérzés miatt, vagy mert lefizették őket, a többi képviselő őt választotta volna meg Kancellárnak, aki idővel valószínűleg hadat is üzent volna a Kereskedelmi Szövetségnek, és akkor a Klónháborúk nem a Geonosison, hanem a Naboo-n robbant volna ki.

Gondolom én. :badteeth:
"Ezek kemény ellenfelek. Veszélyesek. Könyörtelenek és agresszívek. Grievous Tábornok viszont... Grievous egy szörnyeteg."
"Talán mindvégig erről szólt a látomásom. Hogy a végén egyedül maradok.. Miközben az eget járom.."

Nem elérhető turkia

  • Wookie (Konzervatív Vukik a Birodalomért Front)
  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 858
  • Karma: +13/-0
Re:Star Wars
« Válasz #4351 Dátum: 2019. November 29., 11:28:21 »
 ;D

Lehet, hogy erre nincs válasz, mert logikai hiba. Bár egy ilyet bennfelejteni azért érdekes lenne.
Oké, amerikaiak, de azért vagy százan átolvasták a forgatókönyvet és ez nem tűnt fel senkinek? Vagy én nem veszek észre valami összefüggést? Vagy a könyvben megmagyarázzák? Vagy ne kérdezzek többet?  :cool:
WHRÁÁÁÁÁÁGGG-RRRRRR!!!  -ősi wookie bölcsesség

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:Star Wars
« Válasz #4350 Dátum: 2019. November 29., 11:17:41 »
Vagy arra játszott, hogy NE ÍRJA ALÁ? Akkor minek ment Maul visszahozni a királynőt?? Nem értem.  :headscratch:
Hagyd csak. Politika.  :badteeth:
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető turkia

  • Wookie (Konzervatív Vukik a Birodalomért Front)
  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 858
  • Karma: +13/-0
Re:Star Wars
« Válasz #4349 Dátum: 2019. November 29., 10:54:21 »
Na igen, nem kizárt, hogy érzékelte benne a romboló energiákat és gondolta, hogy amíg nem talál jobbat, egy eszközként fogja használni. Maul tényleg semmi másra nem volt alkalmas, csak arra, hogy előkészítse Palpinak a terepet és meghaljon érte a kellő pillanatban a Naboo-n.

Erről beugrott egy kérdés:
Az első részben Palpi tényleg alá akarta íratni a királynővel a katonai megszállást legitimmé tevő dokumentumot?
Ha aláírta volna, mire lett volna az jó?

Ha a nő aláírja, lehet, hogy Palpiból nem lesz kancellár. Mert ki kezdeményezte volna akkor Valorum leváltását? Nem lett volna konfliktus aláírt doksi esetén, nincs ok a leváltásra.

Vagy arra játszott, hogy NE ÍRJA ALÁ? Akkor minek ment Maul visszahozni a királynőt?? Nem értem.  :headscratch:
WHRÁÁÁÁÁÁGGG-RRRRRR!!!  -ősi wookie bölcsesség

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:Star Wars
« Válasz #4348 Dátum: 2019. November 29., 09:27:25 »
Szerintem eleve csak egy állatnak tartotta, hiszen nem ember. Esetleg sejtette, hogy esze sincs, csak simán erős és nem ő lesz a végső tanítványa?
Lehet, hogy már akkor is látta a jövőt, vagy legalábbis annak egy változatát, és pontosan tudta, hogy mire lesz jó.
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető turkia

  • Wookie (Konzervatív Vukik a Birodalomért Front)
  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 858
  • Karma: +13/-0
Re:Star Wars
« Válasz #4347 Dátum: 2019. November 29., 09:20:48 »
Na de akkor hogy SW:
most hirtelen beugrott, hogy Palpinak szerintetek mi lehetett a polgári foglalkozása? Matematikus-filozófus-közgazdász?  :cool:
Nyilván nem olyan értelemben vett megélhetési politikus, akikkel a mi világunk van tele.

 Maul esetében Palpi furcsa kiképzést használt, mert őt szerintem csak a test-test elleni harcra képezte ki. Mondjuk ez elhibázott taktika lenne, mert így mire tudná használni? Egyszerű bérgyilkos lenne?
Mert üzleti tárgyalásra civilben, titkos személyazonossággal nem ül be, az tuti. Pedig szerintem ez a sithek fő ereje.
Szerintem eleve csak egy állatnak tartotta, hiszen nem ember. Esetleg sejtette, hogy esze sincs, csak simán erős és nem ő lesz a végső tanítványa?

WHRÁÁÁÁÁÁGGG-RRRRRR!!!  -ősi wookie bölcsesség

Nem elérhető Recsi

  • Fejvadász
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2880
  • Karma: +32/-0
  • Nem: Férfi
    • Hálózsák
Re:Star Wars
« Válasz #4346 Dátum: 2019. November 28., 18:39:16 »
Dilisek ezek a jogtörténészek!
Biztos római jogot tanultak, mert azok is dilisek :)
Vesszen a Birodalom!

Nem elérhető Pierre de La Croix

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 60
  • Karma: +0/-0
Re:Star Wars
« Válasz #4345 Dátum: 2019. November 28., 16:41:39 »
Ééééés... akkor most vissza az SW világához. De ti nyugodtan barátkozzatok privátban.  ;)
Na latod, annyira erdekesnek igerkezik es akkora az elvaras a Star Warssal szemben, hogy nem offoljuk szet a forumot szakmaizassal. ;) :) (egyebkent, ok, vettem.)

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:Star Wars
« Válasz #4344 Dátum: 2019. November 28., 15:46:14 »
Ééééés... akkor most vissza az SW világához. De ti nyugodtan barátkozzatok privátban.  ;)
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető Pierre de La Croix

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 60
  • Karma: +0/-0
Re:Star Wars
« Válasz #4343 Dátum: 2019. November 28., 15:16:12 »
Szegrol-vegrol, mert politikatudomanyt hallgattam...de Max Weber kurzust nem szakteruleti kurzuskent vettem fel torteneszkent.

Addig azt hittem csak a historikusok tudjak legjobban kritizalni - kiderult, hogy a szociologusok meg jobban lefitymaljak, mint elmeletet. Mj.: amikor megirta meg volt alapja de a wannabe tudos ma onnan ismerheto fel hogy erre hivatkozik allandoan, ahogy pszichologiaban Freudra v. Barki Huntigtonra... Es ahogy utobbiak eseteben Webernek a tobbi munkaja a legalaposabb es legjobb. Mj.: ok, Webernel meg annyi elonye volt, hogy inspiracioul szolgalt a "primitiv" gazdasagok osszehasonlito kulturalis antropologiai vizsgalataihoz. (Egyebkent megmaradt volna furcsa szokasok es egzotikus targyak felsorolasanal...)

Nem elérhető turkia

  • Wookie (Konzervatív Vukik a Birodalomért Front)
  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 858
  • Karma: +13/-0
Re:Star Wars
« Válasz #4342 Dátum: 2019. November 28., 13:13:43 »
Kolléga?  :cool:

Nem szerettem amúgy Webert, alapból nem tartom helyénvalónak a protestantizmus és az üzlet összehasonlítását, még ha akár van is valóságalapja. Ha már választani kellene, Kelsent és a joglépcsőt mondanám, mint fogyasztható terméket. Összességében azonban nekem ő is túl elvont volt, bár a jogelmélet nyilván erről szól. Mondjuk a jogtöri szerintem mindig hasznosabb és felhasználhatóbb volt, mint a jogbölcselet, bár én a végletekig pragmatikus vagyok, volt "tanár", akivel ezért ku..ára nem jöttem ki, mert ordított rólam, hogy hülyeségnek tartom, amit mond.  :cool:
WHRÁÁÁÁÁÁGGG-RRRRRR!!!  -ősi wookie bölcsesség

Nem elérhető Pierre de La Croix

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 60
  • Karma: +0/-0
Re:Star Wars
« Válasz #4341 Dátum: 2019. November 28., 12:56:39 »
Reszletkerdeshentai (nem turkianak szol): a protestans etika Max Weber legkozismertebb, amde legpontatlanabb, legalaptalanabb es legkevesbe fontos: o maga is inkabb kutatasi irany-kijelolonek szanta es nem is tartotta fo muvenek) ellentetben mas muveivel (pl.: a nemetorszagi lengyel "vendeg"munkasokrol vagy a tarsadalom, burokracia tagolodasarol szolok)...az meg hagyjan, hogy ebbol altalaban mire is emlekszenek a cimen kivul az emberek (altalaban!!!) https://www.jstor.org/stable/24579619?seq=1

Nem elérhető HeirToGrievous

  • Spock
  • ****
  • Hozzászólások: 588
  • Karma: +12/-0
  • Nem: Férfi
Re:Star Wars
« Válasz #4340 Dátum: 2019. November 28., 12:21:26 »
A mostani a hirek/gameplayek szerint eleg jo lett (paran azt mondtak, hogy ez a "igazi" jedi/padawan szimulator eses igazi SWs feelingje van - pont ami a filmekbol hianyoltak/hianyoltunk). Egyebkent kell hozza tehetseg, hogyvegy uzleti gyakorlat marca Disneynek is budos legyen. (Egyebkent a dontes, hogy kinek adtak el a videojatekok gyartasi jogat meg  Lucas "zsenijet" dicserik. Nem ez volt az utolso mellenyulasa a temaban egyebkent...)

Az a játék engem is meggyőzött az előzeteseivel, és már elő is rendeltem volna, amikor eszembe jutott, hogy "Hoppá, ez EA! Jobb lesz kivárni." Szóval, ha majd lejjebb megy az ára, akkor biztosan megveszem, mert a látottak és pár ember véleménye alapján (akiknek adok a véleményére) tényleg megéri.
"Ezek kemény ellenfelek. Veszélyesek. Könyörtelenek és agresszívek. Grievous Tábornok viszont... Grievous egy szörnyeteg."
"Talán mindvégig erről szólt a látomásom. Hogy a végén egyedül maradok.. Miközben az eget járom.."

Nem elérhető Pierre de La Croix

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 60
  • Karma: +0/-0
Re:Star Wars
« Válasz #4339 Dátum: 2019. November 28., 12:17:14 »
A mostani a hirek/gameplayek szerint eleg jo lett (paran azt mondtak, hogy ez a "igazi" jedi/padawan szimulator eses igazi SWs feelingje van - pont ami a filmekbol hianyoltak/hianyoltunk). Egyebkent kell hozza tehetseg, hogyvegy uzleti gyakorlat marca Disneynek is budos legyen. (Egyebkent a dontes, hogy kinek adtak el a videojatekok gyartasi jogat meg  Lucas "zsenijet" dicserik. Nem ez volt az utolso mellenyulasa a temaban egyebkent...)

Nem elérhető HeirToGrievous

  • Spock
  • ****
  • Hozzászólások: 588
  • Karma: +12/-0
  • Nem: Férfi
Re:Star Wars
« Válasz #4338 Dátum: 2019. November 28., 12:04:26 »
Zseniális jelenetek egy zseniális filmből egy zseniális színésszel.
Köszönöm!
Amúgy igen, durva jelenet volt, így néztem magam elé, hogy ne már, előrendeltem, meg minden, aztán a kutyának se' kell.  :badteeth:

A "Filmek, Zenék" topicba egy videót is belinkeltem róla, majd nézd meg. ;)
"Ezek kemény ellenfelek. Veszélyesek. Könyörtelenek és agresszívek. Grievous Tábornok viszont... Grievous egy szörnyeteg."
"Talán mindvégig erről szólt a látomásom. Hogy a végén egyedül maradok.. Miközben az eget járom.."

Nem elérhető turkia

  • Wookie (Konzervatív Vukik a Birodalomért Front)
  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 858
  • Karma: +13/-0
Re:Star Wars
« Válasz #4337 Dátum: 2019. November 28., 11:48:05 »
Zseniális jelenetek egy zseniális filmből egy zseniális színésszel.
Köszönöm!
Amúgy igen, durva jelenet volt, így néztem magam elé, hogy ne már, előrendeltem, meg minden, aztán a kutyának se' kell.  :badteeth: 
WHRÁÁÁÁÁÁGGG-RRRRRR!!!  -ősi wookie bölcsesség

Nem elérhető HeirToGrievous

  • Spock
  • ****
  • Hozzászólások: 588
  • Karma: +12/-0
  • Nem: Férfi
Re:Star Wars
« Válasz #4336 Dátum: 2019. November 28., 11:27:31 »
Előzőt megvettem, aztán el is akartam adni valamelyik boltban Pesten (kettőben is jártam), de emlékszem, egyik helyen a srác valami olyat mondott, hogy a főnök kifejezetten megtiltotta, hogy bevegyük, mert annyian szabadulnának tőle. :-\  Ránéztem és mondom neki, hogy akkor ez kb az a kategória, hogy itt hagyom és max meghívtok cserébe egy hamburgerre a Mekiben? Erre mondta nevetve, hogy ez már bizony az a szint, szóval próbálkozzak esetleg kisebb helyeken. :badteeth:

Az komoly!
Ide már a kis nevető emoji sem elég.
"Ezek kemény ellenfelek. Veszélyesek. Könyörtelenek és agresszívek. Grievous Tábornok viszont... Grievous egy szörnyeteg."
"Talán mindvégig erről szólt a látomásom. Hogy a végén egyedül maradok.. Miközben az eget járom.."

Nem elérhető turkia

  • Wookie (Konzervatív Vukik a Birodalomért Front)
  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 858
  • Karma: +13/-0
Re:Star Wars
« Válasz #4335 Dátum: 2019. November 28., 10:42:44 »
A protestáns üzleti etikát szintén figyelmen kívül hagyó döntés volt pl a SW Battlefront II-ben a fizetős rendszer, meg az alibiből odabiggyesztett egyjátékos mód. Egész egyszerűen csak ámulok, hogy mondjuk megveszel 20 ezerért egy játékot, leülsz a Playstation (vagy ahogy egy tájszólásos osztálytársam mondta: pláájsztésön) elé, aztán még elvárják, hogy fizess. Ez nonszensz. Mondjuk ezen volt is játékosok részéről felháborodás (a szintén elcsalt előző rész külön jó pont), meg valahol vizsgálatot is indítottak a gyakorlat ellen, mert a  szerencsejátékokhoz hasonlatos egyesek szerint. Aztán, hogy mi lett nemtom, én ezt a részt már nem vettem meg. Előzőt megvettem, aztán el is akartam adni valamelyik boltban Pesten (kettőben is jártam), de emlékszem, egyik helyen a srác valami olyat mondott, hogy a főnök kifejezetten megtiltotta, hogy bevegyük, mert annyian szabadulnának tőle. :-\  Ránéztem és mondom neki, hogy akkor ez kb az a kategória, hogy itt hagyom és max meghívtok cserébe egy hamburgerre a Mekiben? Erre mondta nevetve, hogy ez már bizony az a szint, szóval próbálkozzak esetleg kisebb helyeken. :badteeth:
Nem próbálkoztam, beraktam a szekrénybe, ott van valahol egy vipera meg pár régi videókazi alatt.
WHRÁÁÁÁÁÁGGG-RRRRRR!!!  -ősi wookie bölcsesség

Nem elérhető Pierre de La Croix

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 60
  • Karma: +0/-0
Re:Star Wars
« Válasz #4334 Dátum: 2019. November 28., 10:32:05 »
Egyebkent meg szvsz keep calm: amint majd az uj dolgok lecsendesednek es a Disney penz akar a regi dolgokat is wngedni foglyak (rossz hir: szerintem ez 5-10 ev mulva lesz, amekkora monstrum lett az egerbol)

Nem elérhető Pierre de La Croix

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 60
  • Karma: +0/-0
Re:Star Wars
« Válasz #4333 Dátum: 2019. November 28., 10:25:36 »
Megertem sokak csalodottsagat, de nem inkabb azert kene drukkolni, hogy ne legyenek nagy bukasok? Csak mert 1. Rossz produktomok lesznek (es egyere rosszabbak, mert a Disney egy haldoklo franchisba nem  fog tobb v. ugyanannyi penzt beleolni. Nem hulyek ok sem...)
2. Esetleg bizonytalan idore (tudom Star Wars, megszoktuk...) befagyasztja az egeszet. (Mert ha eladnak, maguknak csinalnanak konkurenciat. Persze ha menthetelen lesz az egesz...de akkor sem annak, aki tudna kezdeni vele valamit. Lasd elozo pont utolso mondatat.)  :headscratch: :nezze: :badteeth: :-\
Esettanulmany: Sony es F4 (es azok megvelviselhetoek sem voltak...)

Nem elérhető Goten56

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 448
  • Karma: +2/-2
Re:Star Wars
« Válasz #4332 Dátum: 2019. November 28., 07:38:22 »
Gratulálok dizniéknek. Nem elég, hogy megölték a Star Warst és a 8. résszel megerőszakolták az oszló hulláját, még azt a kis örömöt is sajnálják a rajongóktól hogy minőségi történeteket olvashassanak. Nincs az bukás ami méltó büntetés lenne ezek után.

Nem elérhető turkia

  • Wookie (Konzervatív Vukik a Birodalomért Front)
  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 858
  • Karma: +13/-0
Re:Star Wars
« Válasz #4331 Dátum: 2019. November 27., 10:11:27 »
Hülye! :hehe:
Ez maximum a 40' korosztálynak mond valamit...

A film talán '85-ös, szerintem még ismerniük kell mondjuk az 1990-ben születetteknek. 29 évesektől felfelé.
Legalábbis ha belegondolok, én a születési időpontom előtt kb 5 éves tartamig nagyon bírom a filmek stílusát, nem tudom, más hogy van ezzel. Bár a Legenda korántsem akkora kultusz, mint mondjuk a SW, Terminator, Predator, Rocky, stb.
Amik meg igazán filmtörténeti jelentőségűek (pl én a Charlton Heston-féle Ben Hur-t a valaha készült legjobb filmnek tartom), ott több évtizednyi sávot is átugrik az emberek érdeklődése.
De pl egy Halálos Iramban szerintem 20 év múlva elfelejtett film lesz, hiába kasszasiker most. Durva belegondolni, hogy lesznek elfelejtett SW filmek (sorozatok, mesék) is, ez a 3-6 film világában elképzelhetetlen lett volna.

Más: Megint elővettem a Zsivány Egyest. Nem néztem meg, hogy ki írta, meg rendezte, de pár év távlatából is jó.  :hzs-darthmaul:


WHRÁÁÁÁÁÁGGG-RRRRRR!!!  -ősi wookie bölcsesség

Nem elérhető Gorgonita

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1548
  • Karma: +10/-4
  • Nem: Férfi
Re:Star Wars
« Válasz #4330 Dátum: 2019. November 26., 20:07:07 »
Azt hiszem belekezdek a Galaxy of Fear sorozatba. Ez könnyedebb, rövidebb, ifjúsági történetnek tűnik, amit hamarabb elolvashatok. Aztán ha sikerélmény lesz, nekiugrok újra a Vektor Prime-nak. A canon könyvek meg várhatnak, amíg eljutok a Crucible végéig. Esetleg bevárom a Sword of the Jedi sorozatot is. A kánont meg addig olvassa az, aki szerint Mara Jade nem jó nő. (Oké, Daisy Ridley is jó nő, de most zabos vagyok.)

Nem elérhető HeirToGrievous

  • Spock
  • ****
  • Hozzászólások: 588
  • Karma: +12/-0
  • Nem: Férfi
Re:Star Wars
« Válasz #4329 Dátum: 2019. November 26., 19:51:34 »
@Farek:
Igazából, ha lett volna egy csöpp eszük, akkor beletetettek volna egy ehhez hasonló szösszenetet minden újonnan kiadott Legendák könyv, képregény elejére:

"Ez a könyv a Legendák rendszerbe tartozó regény. A Legendák kategóriába azok a regények, képregények, videojátékok stb-k tartoznak, amik régebben igen, de ma már nem képezik részét a SW hivatalos idővonalának. A részletes listáért, hogy mik tartoznak a Legendák kategóriába, és hogy miért volt szükség e kategória létrehozására, keresd fel az alábbi honlapot a www.........com címen, ahol nemcsak egy teljes listát találsz, hanem egy bővebb tájékoztatást a Legendák és  a Kánon művek közti lényeges különbségekről. Mostani művedhez jó olvasást kívánunk!"

...vagy Kánon könyv, képregény stb. elejére...

"Ez a könyv a Kánon rendszerbe tartozó regény. A Kánon kategóriába azok a regények, képregények, videojátékok stb-k tartoznak, amik hivatalosan is részét képezik a SW folyamatosan bővülő idővonalának. A részletes listáért, hogy mik tartoznak a Kánon kategóriába, és hogy miért volt szükség e kategória létrehozására, keresd fel az alábbi honlapot a www.........com címen, ahol nemcsak egy folyamatosan bővülő listát találsz, hanem bővebb tájékoztatást kapsz még a Kánon és a Legendák művek közti lényeges különbségekről. Mostani művedhez jó olvasást kívánunk!"

...amivel minden további képzavart, értetlenséget letudhattak volna.
"Ezek kemény ellenfelek. Veszélyesek. Könyörtelenek és agresszívek. Grievous Tábornok viszont... Grievous egy szörnyeteg."
"Talán mindvégig erről szólt a látomásom. Hogy a végén egyedül maradok.. Miközben az eget járom.."

Nem elérhető Gorgonita

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1548
  • Karma: +10/-4
  • Nem: Férfi
Re:Star Wars
« Válasz #4328 Dátum: 2019. November 26., 19:04:55 »
Szerintem nem zavarná össze őket. Egy Legends felirat hirdeti a borítón, hogy ez valami más. Kis képzelőerővel (olvasni tudó, olvasni szerető emberekről beszélünk) kikövetkezteti hogy ez valami alternatív történés. Ha kicsit még utána is jár a neten, akkor rögtön képbe kerül. Még ha elsőre mellé is nyúl, akkor is gazdagabb lesz egy kötettel, amit aztán akár el is cserélhet, vagy eladhat.

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:Star Wars
« Válasz #4327 Dátum: 2019. November 26., 18:52:14 »
Hogy egy kicsit az ördög ügyvédje legyek (nem az...), de ne kövezzetek meg:

Mint minden üzleti dolog, a tulajdonosnak ez a pénzről szól. És ilyen szempontból szívük joga megmondani, hogy mit is szeretnének. És ha az új dolgokat akarják nyomatni, akkor sajnos egy jóféle anyázáson kívül nem sokat tehetünk.
Ráadásul simán megideologizálható a dolog: miért zavarják össze számtalan - most már - mi lett volna, ha... történettel a közönséget, pláne az újabbakat. Lássuk be, az új generációt, akik csak mostanság ismerkednek a filmekkel és az egész SW világgal, baromira összezavarhatná, hogy tök máshogy van egy rakás dolog, mint ahogy a mostani filmek és könyvek írják. Ki az a Mara Jade? Milyen gyerekek? Stb. Ilyen szempontból még magyarázható is. Ettől függetlenül ez a rajongóknak nem kevésbé fájdalmas.

"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető Gorgonita

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1548
  • Karma: +10/-4
  • Nem: Férfi
Re:Star Wars
« Válasz #4326 Dátum: 2019. November 26., 17:38:32 »
Angolul olvasni nehéz. Mondom ezt úgy, hogy napi szinten olvasok-fordítok képregényeket, cikkeket. De egy könyv olvasása nehezebb mutatvány. Ezért is örültem volna, ha jönnek ezek a kötetek magyarul.

Csalódott vagyok. Szívem szerint ezután csak Mass Effectet, Battletechet, Dűnét, Alapítványt és más sci-fit olvasnék, a kánont meg messze elkerülném bosszúból.

 De persze majd veszem a képregényeket, az egér meg hízik tovább.

Nem elérhető SithLord

  • Star Wars Őrült
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1732
  • Karma: +9/-0
  • Nem: Férfi
Re:Star Wars
« Válasz #4325 Dátum: 2019. November 26., 16:02:43 »
Hülye! :hehe:
Ez maximum a 40' korosztálynak mond valamit...

Nem elérhető Galen

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2272
  • Karma: +9/-0
Re:Star Wars
« Válasz #4324 Dátum: 2019. November 26., 15:18:01 »
Ha me kifogy akkor vannak itt még legendák:
Yoda:

Luke+Leia (itt nem értem miért van a fénykard a Bantha fején):

Darth Maul:

Az tuti, hogy azért nem fizetek, hogy kinyírják bazmeg.