Szerző Téma: Star Wars  (Megtekintve 701329 alkalommal)

0 Felhasználó és 8 vendég van a témában

Nem elérhető Recsi

  • Fejvadász
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2880
  • Karma: +32/-0
  • Nem: Férfi
    • Hálózsák
Re:Star Wars
« Válasz #4323 Dátum: 2019. November 26., 15:07:47 »
Amíg tart, nálunk lesz legends. Éljenek a lázadók, le a (Disney)Birodalommal!
Vesszen a Birodalom!

Nem elérhető SithLord

  • Star Wars Őrült
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1732
  • Karma: +9/-0
  • Nem: Férfi
Re:Star Wars
« Válasz #4322 Dátum: 2019. November 26., 15:06:20 »
Fúú vazze visszaolvasva HeirToGrievous & Darth Revan9 hozzászólását bennem is fel megy ilyenkor a pumpa és tényleg menjen a Qrva anyába a dizni!!!! :violent:
Ilyen egy rohadt lenyomjuk csakazértisatorkodon a béna kánon tartalmakat bagázst még nem látott a föld...
És akkor világviszonylatban is mindenhol jobban megy a Legends? Tényleg remélem, hogy idővel kénytelenek lesznek belátni, hogy ez nem jó stratégia és engedélyezni fogják a Legends regények további kiadását!
Vagy ha nem képesek Legends regényeket kiadni akkor a drágalátos kánonban magyarázzák el, hogy mi a xar történt a 6.-7. rész között, hogy egy fax se tudja snoke honnan jött és, hogy került hatalomra?

Nem elérhető Pierre de La Croix

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 60
  • Karma: +0/-0
Re:Star Wars
« Válasz #4321 Dátum: 2019. November 26., 12:37:04 »
Varhato volt...
Rossz hír egyebkent mindenkinek, kiveve Herr Mausnak. :( :( :(

Nem elérhető HeirToGrievous

  • Spock
  • ****
  • Hozzászólások: 588
  • Karma: +12/-0
  • Nem: Férfi
Re:Star Wars
« Válasz #4320 Dátum: 2019. November 26., 10:59:56 »
Üdv! Köszi a Vérvörös Birodalom III/3. részét Recsi, Xeraph, Galen, Paul & Gorgonita!!! :worship:
Továbbra is jó a történet csak kár, hogy ilyen gyenge a grafika...

A grafikával az esetek 90%-ában nem is lenne olyan nagy gond, leginkább ez a "műanyag figuraszerű" színezés az, ami nagyot ront az összképen, ami hajók, hátterek, ruhák, fegyverek stb-k esetében még mondjuk működik is, de pl. "hús-vér" szereplők arca esetében már nem.




Frissített helyzetjelentés!
Mit ne mondjak, elég kiábrándító a helyzet!
A Disney meg elmehet a qrva anyjába! :smileythefinger: Nemrég olvastam, hogy egy volt könyvelőjük a könyvek manipulálásával vádolja őket, hogy több pénzt könyvelnek el bevételként, mint ami a tényleges bevétel. Remélem belebuknak. (Még mielőtt bárki is kiakadna, a bukást nem szó szerint értem, hanem átvitt értelemben.) :evil: :angry: :violent: :violent: :violent:

https://www.marketwatch.com/story/disney-whistleblower-told-sec-the-company-inflated-revenue-for-years-2019-08-19


"Sajnos rossz híreim vannak. Csodák csodájára megjött a lista, amit a kiadó kért. Nem lehet hova elmozdulni. Az X-szárnyúaknál csak az 1. és az 5. kötetek engedélyezettek. Az Új Jedi Rendből most már egy sem. Amit engedélyeznének, azok pedig megjelentek vagy a Szukitsnál, vagy máshol. A más kiadóknál megjelentek közül egyik sem olyan, amit érdemes lenne újra kiadni. Nagyon gyér és nagyon béna. Ha ez még nem lenne elég, akkor az egyik illetékes mellékelt egy felháborító és dühítő összegzést is, hogy mivel kéne foglalkozni a kiadónak - gyakorlatilag megüzenték, hogy fókuszáljanak a kánonra. Ez külön érthetetlen annak fényében, hogy a kánon felnőtt regények és YA könyvek közül folyamatosan mind megjelent és mind megjelenik a jövőben is. Azt is kifejezték, hogy szeretnék, ha az olvasók is a kánonra fókuszálnának. Amikor ezeket elolvastam, akkor úgy éreztem , hogy szívesen elküldeném őket a jó ***** ******ba.:fuck2::chainsaw::45::fuckoff:
Szóval a jelenlegi helyzet alapján nem látom esélyélt, hogy a közeljövőben - Az álmok bolygója és a Darth Maul A vadászó árnyék kivételével valami Legendák megjelenjen.
Szerkesztve: 13 órával korábban - Darth Revan9"

"Nekem is sejtenem kellett volna. Ez magyarázhatja az csomó ellentmondásos nyilatkozatukat, melyeket a kiadó felé tettek - lehet vagy nem lehet Legendákat kiadni és mennyit. És abban is egyetértek, hogy ez anyagi visszaesés lesz a kiadónak, pont most, amikor az elmúlt 5 évben iszonyúan felpörgött a Star Wars iránti kereslet és érdeklődés. Nem lenne probléma,  ha a kánon regények számát megnövelnék végre valahára. Ahogy gondolkodtam a dolgon, kezdtem sejteni valamit. Valami nyilvánvalót, amire kellett volna gondolni már az elején. A Legendák az USA-n kívüli piacokon túl jól teljesített anyagilag. Nálunk is. És szerintem a Disney illetékesei eladási számokban elégedetlenek voltak a kánon tartalmakkal. Jól fogyott a kánon is, de jóval kevésbé, mint azt elvárták volna. És szerintem ezek után levonták a következtetést. Szép lassan ki kell vonni a Legendákat a piacokról. Ugyanis így azt remélik, ha már nem lesznek Legendák, vagy kevésbé lesznek jelen, akkor a vásárlók mindegyike egységesen ráfanyalodik arra, hogy csak és kizárólag a legújabb kiadványaikat, vagyis csak a kánont vegyék. Tehát majd a jövőben azt akarják üzenni a fogyasztóknak: tessék csak a legújabbakat vásárolni. Esetleg még azt is bele lehet látni, hogy ezt a fogyasztóközönséget, vagyis a regényeket, képregényeket vásárló keménymagos rajongótábort kánonpártivá, kánonkedvelővé, vagy abszolút kánonhívővé tegyék. Végül is, bizonyos szemszögből nézve ez is egy stratégia arra, hogy egységbe kovácsolják a szétforgácsolódott rajongókat. Ennek ellenére teljesen elítélem és megvetem ezt a stratégiájukat. Diktatórikus, igazságtalan, zsarnoki, és gusztustalan is."

"A friss infók alapján jelenleg nekem úgy tűnik, hogy igen, ez lesz. Szép lassan kivonják majd a Legendákat az USA-n kívülről. De majd meglátjuk mi lesz 2021 után. Volt rá példa, hogy x idővel később teljesen más dolgokat mondtak. Én még kivárok 2021-ig, aztán meglátom mi lesz. Ha a legrosszabb fog bekövetkezni és 2021 után nem lesznek Legendák, akkor elkezdem begyűjteni őket angolul."
« Utoljára szerkesztve: 2019. November 26., 12:54:33 írta HeirToGrievous »
"Ezek kemény ellenfelek. Veszélyesek. Könyörtelenek és agresszívek. Grievous Tábornok viszont... Grievous egy szörnyeteg."
"Talán mindvégig erről szólt a látomásom. Hogy a végén egyedül maradok.. Miközben az eget járom.."

Nem elérhető Pierre de La Croix

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 60
  • Karma: +0/-0
Re:Star Wars
« Válasz #4319 Dátum: 2019. November 26., 09:47:35 »
OFF: rendezokent es irokent melyikgez volt koze... :) (Egyebkent azt akarom sulykolni, hogy Lucas is ugyanolyan "kocsog kapitalista, aki eladna az anyjat is ha eleg penzt kapna erte..." volt, mint amivel a Disney-t vadoljak most. Csak amig Lucasnal a konyvek, videojatekok stb. eseteben voltak szabadjara engedve azok, akik fizettek neki - amennyiben nem mondtak ellent a filmeknek/nem befolyasoltak a tortenetet. Kulonben mentek a sullyesztobe...aaddig a,Disneynel forditva: a konyvek, jatekok stb. minosege szamit, a filmeknel foleg a foidovonalba tartozo, trilogias filmeknel meg minimalis az elvaras: ferjen bele a budzseve, az eppen aktualis vallalati policybe - hogy ne legyenek tuntetesek ellene pl. - es "alapozzon" meg a termekeknek. A kutyalovak es a porgok - el kell ismerni - "cukik", boltban latva megvenned, ha nem tudnad hogy star wars - csak rajongokent az a szar beleeroltetes a tortenetbe, na az faj. A rendezessel meg azt bizzak meg aki ezeket teljesiti... A konyvek folott is ezert nagyobb a kontroll)
« Utoljára szerkesztve: 2019. November 26., 10:58:32 írta Pierre de La Croix »

Nem elérhető SithLord

  • Star Wars Őrült
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1732
  • Karma: +9/-0
  • Nem: Férfi
Re:Star Wars
« Válasz #4318 Dátum: 2019. November 26., 08:18:59 »
Üdv! Köszi a Vérvörös Birodalom III/3. részét Recsi, Xeraph, Galen, Paul & Gorgonita!!! :worship:
Továbbra is jó a történet csak kár, hogy ilyen gyenge a grafika...

Szóval még mindig nem lesz új Legends könyv? Szomorúan olvasom HeirToGrievous hozzászólását, hogy : Na, emberek...
Előreláthatóan egy jó ideig még biztosan nem jönnek "Az Új Jedi Rend" sorozat kötetei. :'(

ehh :(

Nem elérhető Goten56

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 448
  • Karma: +2/-2
Re:Star Wars
« Válasz #4317 Dátum: 2019. November 24., 14:23:46 »
Más egy-egy történetet akadályozni (bár szintén aljasság) és más több sorozat kiadását megakadályozni.

Nem elérhető HeirToGrievous

  • Spock
  • ****
  • Hozzászólások: 588
  • Karma: +12/-0
  • Nem: Férfi
Re:Star Wars
« Válasz #4316 Dátum: 2019. November 24., 11:46:18 »
Annyiban volt koze, hogy eladta penzert...de az uj remeny utan melyik filmhez volt koze egyebkent? :)  :badteeth:

Ő volt az egész SW jogtulajdonosa, szóval mindegyikhez.
Bár a IV. rész jogaihoz csak az I. rész bemutatása előtt nem sokkal jutott csak hozzá, mivel addig azt a Fox birtokolta.

Köszönöm az új képregényt!  :worship:

Csak az a különbség, hogy Lucas idején folyamatosan jöttek az országba az új SW könyvek, a Disney meg a régieket sem engedi.

Ha a felvásárlás előtti korszakra gondolsz, akkor igazad van.
Bár az az időszak is egy kicsit kakukktojás, mert a Lap-ics megszűnése után elég sokáig SW könyv nélkül maradtunk, de amint a Szukits-hoz kerültek a jogok, eléggé beindult az élet SW könyvfront terén.

Lucas idején a képregények kiadásaiért kellett küzdni. A Thrawn trilógia első két története még, ha minden igaz, a '90-es években kijött, de a 3. rész megjelenését sokáig nem engedélyezték, így az csak évekkel később, (most nem szedem elő, hogy megnézzem) 2006-ban jöhetett csak ki.
"Ezek kemény ellenfelek. Veszélyesek. Könyörtelenek és agresszívek. Grievous Tábornok viszont... Grievous egy szörnyeteg."
"Talán mindvégig erről szólt a látomásom. Hogy a végén egyedül maradok.. Miközben az eget járom.."

Nem elérhető Goten56

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 448
  • Karma: +2/-2
Re:Star Wars
« Válasz #4315 Dátum: 2019. November 24., 02:13:04 »
Köszönöm az új képregényt!  :worship:

Csak az a különbség, hogy Lucas idején folyamatosan jöttek az országba az új SW könyvek, a Disney meg a régieket sem engedi.

Nem elérhető Kayamiel

  • Venom
  • ***
  • Hozzászólások: 387
  • Karma: +8/-0
Re:Star Wars
« Válasz #4314 Dátum: 2019. November 23., 20:35:51 »
Köszönöm a SW - Vérvörös Birodalom III 3-at  :hzs-r2d2: :hzs-darthvader: :hzs-darthmaul:

Nem elérhető Pierre de La Croix

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 60
  • Karma: +0/-0
Re:Star Wars
« Válasz #4313 Dátum: 2019. November 23., 14:39:07 »
Annyiban volt koze, hogy eladta penzert...de az uj remeny utan melyik filmhez volt koze egyebkent? :)  :badteeth:

Nem elérhető HeirToGrievous

  • Spock
  • ****
  • Hozzászólások: 588
  • Karma: +12/-0
  • Nem: Férfi
Re:Star Wars
« Válasz #4312 Dátum: 2019. November 23., 13:00:32 »
Elnezest, feleertettel: Lucasnak is (ugyanugy) a gyors penz volt a lenyeg, errol irtam. A Disneyvel annyiben eltero a helyzett, hogy - minden bizonnyal sajat jol atgondolt okokbol  - a fosodratu filmek nem annyira fontosak hosszu tavon (sorozatok, videojatekok, termekek viszont igen) -mig Lucasnal forditva (Karacsonyi kulonkiadas, JarJar...).

A Karácsonyi Különkiadáshoz Lucasnak nem sok köze volt, csak engedélyt adott rá, hogy megcsinálják. A végeredmény láttán határozta el, hogy az ő jóváhagyása után semmi sem jöhet ki SW címmel.
"Ezek kemény ellenfelek. Veszélyesek. Könyörtelenek és agresszívek. Grievous Tábornok viszont... Grievous egy szörnyeteg."
"Talán mindvégig erről szólt a látomásom. Hogy a végén egyedül maradok.. Miközben az eget járom.."

Nem elérhető Pierre de La Croix

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 60
  • Karma: +0/-0
Re:Star Wars
« Válasz #4311 Dátum: 2019. November 23., 12:38:01 »
Elnezest, feleertettel: Lucasnak is (ugyanugy) a gyors penz volt a lenyeg, errol irtam. A Disneyvel annyiben eltero a helyzett, hogy - minden bizonnyal sajat jol atgondolt okokbol  - a fosodratu filmek nem annyira fontosak hosszu tavon (sorozatok, videojatekok, termekek viszont igen) -mig Lucasnal forditva (Karacsonyi kulonkiadas, JarJar...).

Nem elérhető Goten56

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 448
  • Karma: +2/-2
Re:Star Wars
« Válasz #4310 Dátum: 2019. November 23., 11:15:20 »
Igen, tudom, hogy a Disneynek csak a pénz számít. De abból mi hasznuk van, ha megpróbálják az igazi Star Warsnak az emlékét is eltörölni?

Nem elérhető Pierre de La Croix

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 60
  • Karma: +0/-0
Re:Star Wars
« Válasz #4309 Dátum: 2019. November 23., 10:38:50 »
Öhm... a Star Wars soha sem szolt igazabol a filmekrol, hanem csak a merchandesigne-rol. (Az Uj remeny is egy klasszikus mese az elrabolt kiralylanyrol mersekelten keleti elemekkel - Nyugati utazas, ahol Solo Songoku, stb. - vegyitve. Ennek koszonhetjuk az ewokokat, JarJar-t es azt ize Holiday Specialt...) Mar Lucas alatt igy volt ez... a Disney csak ket dologban mas: 1. Az eger rafekudt a penzbevetelekre - eddig ugyanaz mint Lucas - es minnel rovidebb ido alatt akarja azokat megszerezni (vszeg azzal kalkulal, hogy az uj generaciokat nem fogja tudni bevonni es addig kell facsarni, amig penz van benne. Persze igy hamarabb "kieg" a franchise: de ezert enged bizonyos szubkulturalis muveknek is utat, mint a Mandalorian - Lucasnal volt ilyen? Nem, hanem ewok rajzfilm). 2. A minoseg nem szamit, hanem csak a korites, mert a Disney monopolhelyzetben van (mint Lucas volt!!!). Ezert emel be  - egyebkent onmagaban tenyleg fontos kerdeseket, mint feminizmus, allatvedelem v. Kulturalis sokszinuseg - ez viszont a "szar" atfestese csak (es elobbiek megcsufolasa: a kutyamlovak aranyosak, de mi lesz a rancorokkal, he?). Es el lehet adni, hogy milyen uttoro ebben a Disney... (tenyleg? A 60as eveket irjuk v. mar az Usanak volt fekete elnoke???)


Roviden: Apple-marketing, nem filmkeszites (ees Coppola eppen erre hivta fel a figyelmet altalaban a kepregenyfilmekkel kapcsolatban.)
« Utoljára szerkesztve: 2019. November 23., 10:49:39 írta Micho »

Nem elérhető Goten56

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 448
  • Karma: +2/-2
Re:Star Wars
« Válasz #4308 Dátum: 2019. November 23., 08:26:20 »
Nagyon jó. Nem elég, hogy a nyakunkba zúdítanak egy rakás fost, még azt is megakadályozzák, hogy a tragédia előtti könyveket magyarul olvassuk. A Mandalori miatt kezdett enyhülni az érzés, de most megint bebizonyították, hogy a Disney-féle felvásárlás a legrosszabb ami történhetett. Amikor bejelentették, valahol volt egy olyan komment hogy ez a  Star Wars Trianonja. Akkor túlzásnak éreztem ezt a párhuzamot. Most már teljesen jogosnak tartom, ezt a kárt sosem lehet helyrehozni, a SW végleg meghalt azon a napon, ami azóta történt, az már csak hullagyalázás. A lakóhelyemen a jegyek fele még megvan az új film első napjára. Nevetni fogok, amikor a hóhérok milliárdokat buknak miatta. Kár, hogy a Star Warst ez sem hozza vissza, de legalább valamennyire igazságot szolgáltat neki.

Nem elérhető HeirToGrievous

  • Spock
  • ****
  • Hozzászólások: 588
  • Karma: +12/-0
  • Nem: Férfi
Re:Star Wars
« Válasz #4307 Dátum: 2019. November 22., 20:17:02 »
Na, emberek...
Előreláthatóan egy jó ideig még biztosan nem jönnek "Az Új Jedi Rend" sorozat kötetei. :'(

"Sajnos mégse. Újabb probléma támadt. Nem adtak engedélyt az első kötetre, de a másodikat engedélyezték. Ez már kész vicc. Jön 2020-tól egy új értékesítési rendszer, mely kizárja azt, hogy a korábban eltervezett Legendák jöjjenek. A jelen állás szerint A vadászó árnyék és Az álmok bolygója még jöhet, mert ott még máshogy működött a rendszer. Bár az is baromira zavaros volt. Úgyhogy Új Jedi Rend egy darabig nem lesz."
"Ezek kemény ellenfelek. Veszélyesek. Könyörtelenek és agresszívek. Grievous Tábornok viszont... Grievous egy szörnyeteg."
"Talán mindvégig erről szólt a látomásom. Hogy a végén egyedül maradok.. Miközben az eget járom.."

Nem elérhető Pierre de La Croix

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 60
  • Karma: +0/-0
Re:Star Wars
« Válasz #4306 Dátum: 2019. November 22., 13:49:59 »
Mondom en, gyanus a jelenet...Mint a csernobili orvvadasz amikor elejti az ozet, majd elkezdi megnyuzni. Kozben leszall az ej, de a vad elkezd vilagitani. :) En is eldobnam az ilyen kajat...
« Utoljára szerkesztve: 2019. November 22., 16:42:48 írta Pierre de La Croix »

Nem elérhető HeirToGrievous

  • Spock
  • ****
  • Hozzászólások: 588
  • Karma: +12/-0
  • Nem: Férfi
Re:Star Wars
« Válasz #4305 Dátum: 2019. November 22., 13:34:35 »
Lófaszt tekintenek úgy.

:blink: Recsi, meg vagyok döbbenve!
Hogy a picsába lehet ilyen csúnyán beszélni egy ilyen fórumon?

Á, csak a húsevést propagálja. Most, amikor már mindenki vegán meg vegetáriánus kell egy biztos sziget. Mindenki az állatok lelki világával foglalkozik miközben az, hogy a növénynek nem halljuk a sikolyát amikor beleharapunk az nem jelenti azt hogy nem sikolt. Csubi állatot eszik, Csubit elnöknek.

Viszont nem ette meg, csak elhajította... ami viszont ott fog elrohadni, ahová esett, betegségeket és kórt szabadítva ezzel a sziget csóri lakóira. :evil:
Én csak azért eszem húst, mert a vegánok/vegák eleszik szegény állatok elől a kaját, és hogy ne haljanak éhen, az emberek kénytelenek levágni őket, én pedig, hogy áldozatuk ne vesszen hiába, kénytelen vagyok megenni őket. (És azért, mert finomak! :whistle:)

Hogy te mikre nem emlékszel...  :blink: :huh: :bravo: :worship:

Szerintem csak kiguglizta.  ;D

Erre a jelenetre nem emlekszem tisztán: Csubakka biztos hogy azert nem ette meg a porgot, mert megsajnalta a porgot??? Nem lehet, hogy vmi olyat latott a tobbin, amit nekunk nem mutattak, amitol elment az etvagya? Vegul is nem hiszem hogy korabban egyet is evett volna belole... (mint egy urleny, aki lejon a foldre, elfog egy patkanyt...ami egyebkent egy tiszta, kedves allat es finom is - vhkban a laboratoriumi patkany kedvelt etel volt, amely alliyolag nyulhoz hasonlo. Csak hat elohelye, a csatornak es szemettelepek... + ne nezd meg min elnek a rakok es a tengeri pokok ha meg akarod oket kostolni. Ugye tuskevar megvan hogy mivel fogtak oket? )

Érdekes, hogy amikor kinyírta, lecsupaszított, kibelezte, nyársra tűzte majd lassú tűzön ropogósra sütötte addig nem sajnálta őket, de amint bociszemeket meresztett rá a rokonság, akkor már igen. Én a helyében elrugdostam volna őket, vagy azokat is megsütöttem volna, és eltettem volna későbbre. :hzs-hannibal:
« Utoljára szerkesztve: 2019. November 22., 15:27:30 írta HeirToGrievous »
"Ezek kemény ellenfelek. Veszélyesek. Könyörtelenek és agresszívek. Grievous Tábornok viszont... Grievous egy szörnyeteg."
"Talán mindvégig erről szólt a látomásom. Hogy a végén egyedül maradok.. Miközben az eget járom.."

Nem elérhető Pierre de La Croix

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 60
  • Karma: +0/-0
Re:Star Wars
« Válasz #4304 Dátum: 2019. November 22., 13:15:35 »
Plusz eleg bagyadtaknak tuntek...ki tudja milyen betegsegeket terjheszthetnek (netan mergezoek vagy mas: "maogway"). Hisz a farmergyerek Luke is inkabb zold!!! Tejen elt evekig.

Nem elérhető Pierre de La Croix

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 60
  • Karma: +0/-0
Re:Star Wars
« Válasz #4303 Dátum: 2019. November 22., 13:09:29 »
Erre a jelenetre nem emlekszem tisztán: Csubakka biztos hogy azert nem ette meg a porgot, mert megsajnalta a porgot??? Nem lehet, hogy vmi olyat latott a tobbin, amit nekunk nem mutattak, amitol elment az etvagya? Vegul is nem hiszem hogy korabban egyet is evett volna belole... (mint egy urleny, aki lejon a foldre, elfog egy patkanyt...ami egyebkent egy tiszta, kedves allat es finom is - vhkban a laboratoriumi patkany kedvelt etel volt, amely alliyolag nyulhoz hasonlo. Csak hat elohelye, a csatornak es szemettelepek... + ne nezd meg min elnek a rakok es a tengeri pokok ha meg akarod oket kostolni. Ugye tuskevar megvan hogy mivel fogtak oket? )

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:Star Wars
« Válasz #4302 Dátum: 2019. November 22., 13:08:37 »
én úgy tanultam biológián:
Hogy te mikre nem emlékszel...  :blink: :huh: :bravo: :worship:
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető Recsi

  • Fejvadász
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2880
  • Karma: +32/-0
  • Nem: Férfi
    • Hálózsák
Re:Star Wars
« Válasz #4301 Dátum: 2019. November 22., 12:33:27 »
én úgy tanultam biológián:
redős zápfog = növényevő
tarajos zápfog = húsevő
gumós zápfog = mindenevő

ember - gumós zápfog - mindenevő

nekem logikusnak tűnik...
Vesszen a Birodalom!

Nem elérhető Galen

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2272
  • Karma: +9/-0
Re:Star Wars
« Válasz #4300 Dátum: 2019. November 22., 11:52:19 »
...és miközben nagy szemű porg madárkák tízezreit akarják rásózni a legkisebbekre, Chewie ropogósra süt egyet.  :headscratch:
Á, csak a húsevést propagálja. Most, amikor már mindenki vegán meg vegetáriánus kell egy biztos sziget. Mindenki az állatok lelki világával foglalkozik miközben az, hogy a növénynek nem halljuk a sikolyát amikor beleharapunk az nem jelenti azt hogy nem sikolt. Csubi állatot eszik, Csubit elnöknek.

Az tuti, hogy azért nem fizetek, hogy kinyírják bazmeg.

Nem elérhető Recsi

  • Fejvadász
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2880
  • Karma: +32/-0
  • Nem: Férfi
    • Hálózsák
Re:Star Wars
« Válasz #4299 Dátum: 2019. November 22., 11:28:59 »
https://ziro.hu/filmek/kathleen-kennedy-a-rajongok-ugyanugy-a-tortenet-gondozoi-mint-mi/
Kennedy interjút adott és van néhány érdekes pontja:
-"„Amikor nincs alapanyagod, amiből dolgozhatnál, egy erős nézőpontú rendezőre van szükséged, aki képes megtalálni önmagát a történetben és annak karaktereiben. Azt hiszem, J. J. tökéletes példa erre” "
-"Azt is elárulta, hogy szándékosan tesztelték a 8. epizóddal a rajongói elvárásokat, mert folyamatosan gondolkodnak azon, hogyan lehetne előrébb vinni a franchise-t, hogyan maradhat továbbra is releváns."
-"Beszélt arról is, mennyire örül, hogy ennyire szenvedélyesek a rajongók, akik ennyire törődnek a franchise-zal. „Elhiszem, hogy olykor azt hiszik, nem hallgatunk rájuk, de ez nem igaz. (…) Ugyanúgy a történet gondozóiként tekintünk rájuk, mint önmagunkra. Olyan ez, mint egy partnerség”
Hát ööö...érdekes hozzáállás.
Lófaszt tekintenek úgy.
Vesszen a Birodalom!

Nem elérhető Gorgonita

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1548
  • Karma: +10/-4
  • Nem: Férfi
Re:Star Wars
« Válasz #4298 Dátum: 2019. November 20., 20:34:04 »
...és miközben nagy szemű porg madárkák tízezreit akarják rásózni a legkisebbekre, Chewie ropogósra süt egyet.  :headscratch:

Nem elérhető HeirToGrievous

  • Spock
  • ****
  • Hozzászólások: 588
  • Karma: +12/-0
  • Nem: Férfi
Re:Star Wars
« Válasz #4297 Dátum: 2019. November 20., 19:32:54 »
Nekem most a VIII. részbeli állatok jogainak és állatok felszabadításának szembeköpése tetszik nagyon. Ha versenyeznek, az nem etikus/helyes, erre most Rose és Finn közösen viszik a csatába (halálba?) csóri űrlovakat. :badteeth:
A kristályrókák nekem tetszettek, mert a róka amúgy is az egyik kedvenc állatom, de az ahogy a film végén trollkodtak az Ellenállás megmaradt tagjaival (Na! Erre gyertek! Nem fértek ki a lyukon? HA!!) az nagyon fájt. :omg:
"Ezek kemény ellenfelek. Veszélyesek. Könyörtelenek és agresszívek. Grievous Tábornok viszont... Grievous egy szörnyeteg."
"Talán mindvégig erről szólt a látomásom. Hogy a végén egyedül maradok.. Miközben az eget járom.."

Nem elérhető Gorgonita

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1548
  • Karma: +10/-4
  • Nem: Férfi
Re:Star Wars
« Válasz #4296 Dátum: 2019. November 20., 17:07:22 »
 Tíz rajongó tizenegy -féle dolgot szeretne. Én például csak a Lázadás/Új Köztársaság idején játszódó, visszafogottabb történeteket érzem ízig-vérig SW-nek. Mások visszamennének ezer évet, hogy sok Jedit, Sithet láthassanak. Megint mások az Ismeretlen Régiót kutatnák fel. És így tovább. Nem tudom hogy lehetne ezt mérni. Max kiszámolják, hogy melyik változatnak örülnének a legtöbben, de így is - úgyis sokan hoppon maradnak egy-egy mozi alkalmával. A könyvek, képregények teret adtak a sötét oldal, Boba Fett vagy épp a csempészek szurkolóinak is. De örülne-e egy lázadáspárti rajongó egy ilyen filmnek?

 Nem szeretnék a finálé előtt pálcát törni az új trilógia felett, de szerintem hiba volt a két nemzedék szereplőit így egymás mellé tenni. A régiek már nem hősök (hiszen így vagy úgy elbuktak), az újak pedig még nem hősök (hiszen még csak beleéreznek, csövek mögött dolgoznak vagy épp ott takarítottak, ahol robbantani kell). Ez persze még változhat a kilencedik részre, de az első két filmből nagyon hiányzik a rátermett hős, aki már eljutott valahova a ranglétrán, és így el tud vinni egy filmet a hátán. (lásd Valerian, Kirk, Obi-wan vagy épp Leia hercegnő).

 Ezen kívül engem még zavar, hogy megpróbálják überelni a korábban bevált dolgokat. Szélesebb csillagrombolók, nagyobb Hcs, instant Rey, stb.

 Ráadásul a cukiságfaktor (BB8, porgok, lovacskák, kristályrókák) azért jelzik mely korosztályt tesztelik leginkább. Abrams ez irányú próbálkozásai (Maz, illetve a mini robotműszerész) legalább kissé szürreálisabb figurák. De nem tudom meg tudja-e menteni még ezt az egészet.
« Utoljára szerkesztve: 2019. November 20., 17:22:00 írta Gorgonita »

Nem elérhető Galen

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2272
  • Karma: +9/-0
Re:Star Wars
« Válasz #4295 Dátum: 2019. November 20., 09:18:19 »
https://ziro.hu/filmek/kathleen-kennedy-a-rajongok-ugyanugy-a-tortenet-gondozoi-mint-mi/
Kennedy interjút adott és van néhány érdekes pontja:
-"„Amikor nincs alapanyagod, amiből dolgozhatnál, egy erős nézőpontú rendezőre van szükséged, aki képes megtalálni önmagát a történetben és annak karaktereiben. Azt hiszem, J. J. tökéletes példa erre” "
-"Azt is elárulta, hogy szándékosan tesztelték a 8. epizóddal a rajongói elvárásokat, mert folyamatosan gondolkodnak azon, hogyan lehetne előrébb vinni a franchise-t, hogyan maradhat továbbra is releváns."
-"Beszélt arról is, mennyire örül, hogy ennyire szenvedélyesek a rajongók, akik ennyire törődnek a franchise-zal. „Elhiszem, hogy olykor azt hiszik, nem hallgatunk rájuk, de ez nem igaz. (…) Ugyanúgy a történet gondozóiként tekintünk rájuk, mint önmagunkra. Olyan ez, mint egy partnerség”
Hát ööö...érdekes hozzáállás.

Az tuti, hogy azért nem fizetek, hogy kinyírják bazmeg.

Nem elérhető HeirToGrievous

  • Spock
  • ****
  • Hozzászólások: 588
  • Karma: +12/-0
  • Nem: Férfi
Re:Star Wars
« Válasz #4294 Dátum: 2019. November 19., 15:37:38 »
Üdv! Köszi a Hagyaték 46. részét HeirToGrievous, Xeraph, Recsi, Paul & Gorgonita!!! :worship:
Nagyon tetszett! Örülök, hogy Cade sikeresen teljesítette jelenlegi küldetését. De most jön a java!!! :cool:
Hová tűnt Darth Damon Hill????? :badteeth:
Kíváncsian várom a folytatást!!!! :worship:

Mint mindig, szívesen. :bravo:
A következő kötet címe "Szélsőségek" lesz, és a 9. kötethez hasonlóan szintén egy egyrészes történettel fog indítani, amiben elég durva dolgok fognak történni.
Többet nem is mondok. :-X Majd meglátod.
"Ezek kemény ellenfelek. Veszélyesek. Könyörtelenek és agresszívek. Grievous Tábornok viszont... Grievous egy szörnyeteg."
"Talán mindvégig erről szólt a látomásom. Hogy a végén egyedül maradok.. Miközben az eget járom.."