Szerző Téma: Star Wars  (Megtekintve 696892 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

Nem elérhető Kayamiel

  • Venom
  • ***
  • Hozzászólások: 387
  • Karma: +8/-0
Re:Star Wars
« Válasz #4053 Dátum: 2019. Március 16., 22:50:28 »
Köszönöm a Star Wars: Klónháborúk TPB 9 -et.  :hzs-r2d2: :hzs-darthvader: :hzs-darthmaul:

Nem elérhető Recsi

  • Fejvadász
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2880
  • Karma: +32/-0
  • Nem: Férfi
    • Hálózsák
Re:Star Wars
« Válasz #4052 Dátum: 2019. Március 16., 14:36:05 »
Nekem is a kedvencem. Fordításilag már megvan a vége, szépen rakosgatjuk is kifelé, ahogy elkészül.
Vesszen a Birodalom!

Nem elérhető gabo

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1094
  • Karma: +8/-0
  • Nem: Férfi
Re:Star Wars
« Válasz #4051 Dátum: 2019. Március 16., 13:53:55 »
Azt hiszem, hogy kijelenthetem, hogy az általam legjobban várt Star Wars történetbe kezdtetek most bele, a Klónháborúk lezárásába!  :D Köszönöm szépen, ugrok is neki! Szerintem a Köztársaság az egyik legjobb SW cím, imádom a rajzait!  :worship:

Nem elérhető SithLord

  • Star Wars Őrült
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1732
  • Karma: +9/-0
  • Nem: Férfi
Re:Star Wars
« Válasz #4050 Dátum: 2019. Március 12., 07:14:12 »
Üdv! Köszi a Leviatán 2. részét HeirToGrievous, Paul, Recsi, Xeraph, Gorgonita!!! :worship:
Ehh, egy kicsit nagyobb leviatán, mint anno a rankor volt mikor Luke szembe került vele! :badteeth:
Kíváncsian várom hogy, Kyp miként fog megküzdeni egy ekkora bestiával!

Nem elérhető turkia

  • Wookie (Konzervatív Vukik a Birodalomért Front)
  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 858
  • Karma: +13/-0
Re:Star Wars
« Válasz #4049 Dátum: 2019. Március 08., 11:45:15 »
 Lyviatan melvillei, azt nézzétek meg!

Ha már lovagrend, Zsigmond nevéhez legalább valami "menő"  :D is társul, nem csak Dalmácia elbénázása és a jobbára beltenyésztett, hátraharapásos vérszívó Habsburgok első megjelenése a magyar trónon.  "Szimpi" veje, Albert...
WHRÁÁÁÁÁÁGGG-RRRRRR!!!  -ősi wookie bölcsesség

Nem elérhető HeirToGrievous

  • Spock
  • ****
  • Hozzászólások: 588
  • Karma: +12/-0
  • Nem: Férfi
Re:Star Wars
« Válasz #4048 Dátum: 2019. Március 05., 19:58:40 »
Nem csak Zayne-t, de engem is eléggé letaglózott, mikor a fordításban eljutottam odáig.  ;)
"Ezek kemény ellenfelek. Veszélyesek. Könyörtelenek és agresszívek. Grievous Tábornok viszont... Grievous egy szörnyeteg."
"Talán mindvégig erről szólt a látomásom. Hogy a végén egyedül maradok.. Miközben az eget járom.."

Nem elérhető SithLord

  • Star Wars Őrült
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1732
  • Karma: +9/-0
  • Nem: Férfi
Re:Star Wars
« Válasz #4047 Dátum: 2019. Március 05., 07:09:10 »
Üdv! Köszi a Kotor 45.részét GZ, HeirToGrievous, Xeraph, Recsi!!!! :worship:
Biztosan letaglozó volt Zayne számára, hogy újabb dolgokat tudott meg Jarael múltjából. De ha szerintem felucsud a letargiából a jedi képességeivel kivágja magát ebből a helyzetből is és felszabadíthatja az itt raboskodó lényeket.
Kíváncsian várom a folytatást!!!

Nem elérhető HeirToGrievous

  • Spock
  • ****
  • Hozzászólások: 588
  • Karma: +12/-0
  • Nem: Férfi
Re:Star Wars
« Válasz #4046 Dátum: 2019. Február 24., 15:32:05 »
Szívesen.   :)
"Ezek kemény ellenfelek. Veszélyesek. Könyörtelenek és agresszívek. Grievous Tábornok viszont... Grievous egy szörnyeteg."
"Talán mindvégig erről szólt a látomásom. Hogy a végén egyedül maradok.. Miközben az eget járom.."

Nem elérhető Kayamiel

  • Venom
  • ***
  • Hozzászólások: 387
  • Karma: +8/-0
Re:Star Wars
« Válasz #4045 Dátum: 2019. Február 24., 12:15:47 »
Köszönöm a
A régi köztársaság lovagjai 42-46; Jedi Akadémia - Leviatán; Köztársaság 46-48 - Becsület és kötelesség valamint a Star Wars - Erőpróba történetekért  :hzs-r2d2: :hzs-darthvader: :hzs-darthmaul:

Nem elérhető HeirToGrievous

  • Spock
  • ****
  • Hozzászólások: 588
  • Karma: +12/-0
  • Nem: Férfi
Re:Star Wars
« Válasz #4044 Dátum: 2019. Február 19., 21:50:18 »
Talán, ha idejük nagy részében nem a twitteren lógnának, képesek lennének a feladatra koncentrálni.
"Ezek kemény ellenfelek. Veszélyesek. Könyörtelenek és agresszívek. Grievous Tábornok viszont... Grievous egy szörnyeteg."
"Talán mindvégig erről szólt a látomásom. Hogy a végén egyedül maradok.. Miközben az eget járom.."

Nem elérhető Gorgonita

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1547
  • Karma: +10/-4
  • Nem: Férfi
Re:Star Wars
« Válasz #4043 Dátum: 2019. Február 19., 20:57:09 »
Igen, ez nagy égés nekik, de valljuk be lehetetlen küldetésre vállalkoztak. A Disney leradírozta a terepet, hogy újraírhassa az egész hóbelevancot. Azóta ontják is a termékeket rendesen. Havonta kijön 5-6 képregény, 1-2 könyv, animációs sorozatok, mozifilmek, és egyéb kiadványok. Ennyi információ egyszerűen maguk alá temeti őket. És közben még kommunikálniuk is kell a rajongókkal.

Nem elérhető HeirToGrievous

  • Spock
  • ****
  • Hozzászólások: 588
  • Karma: +12/-0
  • Nem: Férfi
Re:Star Wars
« Válasz #4042 Dátum: 2019. Február 19., 20:14:21 »
HeirToGrievous: Minél hosszabb egy sorozat, minél több kiadványból áll, annál több lesz a tévedés, ellentmondás. Az íróknak, sztori gruppiknak egyre több és több infót kellene fejben tartani, és ez egy ponton túl már lehetetlen. Ezért ezeken a hibákon én nem szoktam fennakadni. Elsiklom felettük, eltekintek tőlük, vagy magamban javítom őket.

Én sem akadnék fen rajtuk (pont az általad említett okok miatt sem), viszont amikor megalakult, úgy volt beharangozva az egész, jó nagy dínom-dánom közepette, hogy igen, itt vannak ők, és majd ők tesznek róla, hogy ne legyenek ellentmondások a Kánonban, mert a történet felügyelete mellett ez lesz a fő feladatuk!
Aztán megjelentek az OT kánon regényverziói, és puff! Még egy év se telt el, de már nincs összhang az elvileg filmhű regények és a filmek között. Az az, még be sem indult igazán semmi, de a SG, mint Kánon folyamatosságért felelős "szervezet" máris felsült.
Emlékszem egyszer valaki rákérdezett Pablónál (még a Solo bukása utáni nagy twitter nagytakarítása előtt), hogy mi baj volt a Legendákkal, miért kellett eltörölni.
Válasz: "tele volt ellentmondásokkal". Hát nem azért, de rendkívül ironikusan hangzik ez olyasvalaki szájából, aki néha maga is hozzájárul egy-két ellentmondás megszületéséhez, vagy amikor szembesítik egy ilyennel azzal válaszol, hogy "azt olyasvalaki írta, aki nem is látta a filmet".
"Ezek kemény ellenfelek. Veszélyesek. Könyörtelenek és agresszívek. Grievous Tábornok viszont... Grievous egy szörnyeteg."
"Talán mindvégig erről szólt a látomásom. Hogy a végén egyedül maradok.. Miközben az eget járom.."

Nem elérhető Gorgonita

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1547
  • Karma: +10/-4
  • Nem: Férfi
Re:Star Wars
« Válasz #4041 Dátum: 2019. Február 19., 18:07:32 »
HeirToGrievous: Minél hosszabb egy sorozat, minél több kiadványból áll, annál több lesz a tévedés, ellentmondás. Az íróknak, sztori gruppiknak egyre több és több infót kellene fejben tartani, és ez egy ponton túl már lehetetlen. Ezért ezeken a hibákon én nem szoktam fennakadni. Elsiklom felettük, eltekintek tőlük, vagy magamban javítom őket.

Az hogy Kennedyék tolják az egyenjogúsági szólamot szintén nem zavarna, ha a karakterek nem merülnének ki ennyiben. De például Finnről mit lehet elmondani azon kívül, hogy mindig éppen ott takarított (miért is takarít egy rohamoszi? elfogytak az MSE droidok?), ahol később egy szabotázsakciót kell végrehajtani. Luke rajparancsnok volt, Solo a galaxis legjobb pilótája, Leia szenátor. És kik vannak most? Egy takarító rohamosztagos, egy színesfémgyűjtő, aki beleérez, meg egy karbantartó. Egyedül Poe-ról mondható el hogy valaki, aki tud valamit. És ezt az új nemzedéket kaptuk cserébe azért, hogy láttuk elhullani régi kedvenceinket. De az hogy feketék meg nők a főszereplők, meg az SG tagjai nem zavar. Még egy meleg karakter sem zavarna. Csak az olyan túltolásoktól kíméljenek meg, hogy Lando megkíván egy betonkeverőt.

SithLord: Nagyjából hasonlóan értékelem a könyveket, de a Thrawn nekem bejött, a Bane trilógia (első két kötetet olvastam) nem. A Thrawnban egyedül az zavar, hogy egyedüli főadmirális lett a flottában (azt írja a könyv hogy egyetlen ilyen egyenruha van) pedig a régi EU-ban 12-ten voltak. Kíváncsi lennék erre a változtatásra megint mi szükség volt?

Nem elérhető SithLord

  • Star Wars Őrült
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1732
  • Karma: +9/-0
  • Nem: Férfi
Re:Star Wars
« Válasz #4040 Dátum: 2019. Február 19., 07:48:39 »
Üdv! Köszi a Köztársaság 78. részét Xeraph, Recsi & Galen, Paul, Gorgonita!!! :worship:
Nagyon tetszett ez a rész!!! Mind a történet és a grafika miatt is! A vége egy kicsit meglepett, mert nem számítottam rá, de ez így volt teljes!

Visszaolvastam a hozzászólásaitokat és természetesen én is a legends történeteket favorizálom. Azokat olvasnám szívesebben. Az is igaz ,hogy a kánonból még nem olvastam a Thrawn - Szövetségek című kötetet, de már a sima Thrawn sem volt nekem meggyőző. Talán egy erős nyolcas a tízből. Az utóhatás trilógia és a két battlefront kötet ami  aránylag tetszett, de a többi az nálam mind egy erős közepes(5-7 pont a tízből). Egyszer elolvasom és nem érzek késztetést az újraolvasásra.
Ellenben a legends sorozatban sok olyan van amit már többször is elolvastam. Pl, Zahn könyvei az X-wing sorozat, a fejvadász könyvek, Bane trilógia, Fekete kard trilógia, Paul s Kemp könyvei, és a Történetek gyűjteményes kötetek. Ezek nálam mind 9-10 10+-os könyvek.



Nem elérhető HeirToGrievous

  • Spock
  • ****
  • Hozzászólások: 588
  • Karma: +12/-0
  • Nem: Férfi
Re:Star Wars
« Válasz #4039 Dátum: 2019. Február 16., 19:58:12 »
Nem egy tagja, hanem Kathleen Kennedy által kijelölt legelső emberek egyike volt, aki a Story Group feje/elnöke lett.
Ja, és aki a nemi egyenlőség jegyében eredetileg csupa nőkből álló Story Groupot akart létrehozni.

2017-es New York Times cikk:
"Kathleen Kennedy founded the group in 2012 when she succeeded George Lucas as president of Lucasfilm, putting Kiri Hart, a former film and TV writer, in charge of the unit. Ms. Hart’s first move was to make the story group entirely female, starting with Rayne Roberts and Carrie Beck. Both women had "experience" in film development but had also worked in other arenas — Ms. Roberts in magazine publishing, and Ms. Beck with the Sundance Institute."


És egy múltkori megjegyzésemhez kapcsolódva egy kis érdekesség (még jó, hogy a hibák és ellentmondások kiszűrésére ott a SG):
"A mostaniak (mármint dátumok) elvileg rendben vannak, bár az új Vader sorozat (Dark Lord Of The Sith) egyik dátumát csak azután javították, hogy nyomtatásban megjelent, szóval ki tudja?"

Úgy látszik mégsem...  :rolleyes:
Hibák a nem rég megjelent "STAR WARS: A Végső Dobás" c. kánon könyvben.

Hozzászólás ideje: 2018. Október 11. (szerkesztve)
"Olvasom a könyvet, és felfedeztem egy kis idővonalbeli bakit benne. A jelenben játszódó történet YU 7-ben játszódik, mert a kis Ben Solo 2 éves. Van egy múltbéli Lando szál is, ami elvileg a jelenhez képest 15 évvel játszódik korábban, ez viszont YE 8, amikor már L-3 megsemmisült (ő is szerepel itt..), és a Falcont Han már elnyerte tőle (a Falconon utaznak Landoék..). A Solo film pedig YE 13-10 között játszódik. "
« Utoljára szerkesztve: 2019. Február 16., 20:35:36 írta HeirToGrievous »
"Ezek kemény ellenfelek. Veszélyesek. Könyörtelenek és agresszívek. Grievous Tábornok viszont... Grievous egy szörnyeteg."
"Talán mindvégig erről szólt a látomásom. Hogy a végén egyedül maradok.. Miközben az eget járom.."

Nem elérhető tomcsi80

  • Asterix
  • **
  • Hozzászólások: 182
  • Karma: +4/-3
  • Nem: Férfi
Re:Star Wars
« Válasz #4038 Dátum: 2019. Február 16., 19:03:14 »

Igen, de ez 3 okból is megváltozhat:

1. Vezetőségváltás történik, ami hollywoodban gyakran megesik.
2. Markáns marad a TLJ miatt kritikus tömeg az Ep IX után is.
3. Az alább beharangozott kiadvány nyereségesnek bizonyul, és a fejesek elgondolkoznak.

Sajnos 2021-ig biztos nem fog megtörténni, mert tavaly hosszabbították meg a szerződését Kathleen Kennedynek (ami csak félsiker nekünk rajongóknak). Én is úgy vagyok vele, hogy a Baljós árnyak és a Jedi visszatér közötti képregények és könyvek, amelyek most már legendának számítanak és nem súrlódnak az új kánonnal, megtarthatták volna, de csak karaktereket emelnek át. Viszont ha Darth Maul: Dathomir fia bekerülhetett a kánonba, akkor a Darth Maul: Halálos ítélet történetet miért nem rakták be, hiszen a TCW-ben szereplő Savage is benne van. Ez a Story Group is csak dísznek van. Igaz most egy tagja otthagyta őket. 
« Utoljára szerkesztve: 2019. Február 16., 19:21:24 írta tomcsi80 »

Nem elérhető Gorgonita

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1547
  • Karma: +10/-4
  • Nem: Férfi
Re:Star Wars
« Válasz #4037 Dátum: 2019. Február 16., 18:28:07 »
Az USA-ban volt petíció, van facebookos oldal, hogy folytassák a Legends történeteket, de a fülük botját se mozgatják a Disney-nél és a Lucasfilm Story Group-nál.

Igen, de ez 3 okból is megváltozhat:

1. Vezetőségváltás történik, ami hollywoodban gyakran megesik.
2. Markáns marad a TLJ miatt kritikus tömeg az Ep IX után is.
3. Az alább beharangozott kiadvány nyereségesnek bizonyul, és a fejesek elgondolkoznak.

Mint írtam, nem sok esélyt látok rá, de hogy megint a Star Trekkel példálózzak, küldték már nyugdíjba azt a Patrick Stewartot, akiről most azt hazudják, hogy már sokszor hívták vissza, mire kötélnek állt. :)

Nem elérhető tomcsi80

  • Asterix
  • **
  • Hozzászólások: 182
  • Karma: +4/-3
  • Nem: Férfi
Re:Star Wars
« Válasz #4036 Dátum: 2019. Február 16., 18:17:28 »
Én örülnék új Legends történeteknek-sorozatoknak is, csak legyen időm, elolvasni. De biztos hogy nálam prioritást élveznének a kánon művek előtt, ahogy azok most állnak. Az viszont megint egy érdekes kérdés lenne, hogy a kedvelt írók hova húznának-helyezkednének egy ilyen esetben. Az élő-lélegző, mozikkal, tv-sorozatokkal népszerűsített, és így többet tejelő kánonhoz, vagy a számukra is nosztalgikus faktorral bíró, de kiöregedő rajongótáborral rendelkező és így kevesebbet fizető- termelő tetszhalott Legendshez.

Az USA-ban volt petíció, van facebookos oldal, hogy folytassák a Legends történeteket, de a fülük botját se mozgatják a Disney-nél és a Lucasfilm Story Group-nál.

Nem elérhető Gorgonita

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1547
  • Karma: +10/-4
  • Nem: Férfi
Re:Star Wars
« Válasz #4035 Dátum: 2019. Február 16., 18:03:52 »
Én örülnék új Legends történeteknek-sorozatoknak is, csak legyen időm, elolvasni. De biztos hogy nálam prioritást élveznének a kánon művek előtt, ahogy azok most állnak. Az viszont megint egy érdekes kérdés lenne, hogy a kedvelt írók hova húznának-helyezkednének egy ilyen esetben. Az élő-lélegző, mozikkal, tv-sorozatokkal népszerűsített, és így többet tejelő kánonhoz, vagy a számukra is nosztalgikus faktorral bíró, de kiöregedő rajongótáborral rendelkező és így kevesebbet fizető- termelő, tetszhalott Legendshez.
« Utoljára szerkesztve: 2019. Február 16., 18:18:13 írta Gorgonita »

Nem elérhető tomcsi80

  • Asterix
  • **
  • Hozzászólások: 182
  • Karma: +4/-3
  • Nem: Férfi
Re:Star Wars
« Válasz #4034 Dátum: 2019. Február 16., 17:53:22 »
Elvileg egyszer jönnek, csak most valami jogi akadálya van.
Egyszer ezt írták róla:

Darth Revan9 - Hozzászólás ideje: 2018. Október 8.
"Még ebben a hónapban a kiadó újra utána jár, hogy lehet-e  már szerződni Legendákra.  Ugyebár a legutóbbi állás alapján a Del Rey-nek és Disney-nek meg kell egyeznie a 2013 előtti címekről, utána lehet csak szerződni. Reméljük, hogy időközben már megoldódott."

Azóta csak a Coruscanti éjszakák sorozatot fejezték be és nem nagyon jelent meg új legenda könyv.

Nem elérhető starwarsfan1113

  • Indiana Jones
  • *
  • Hozzászólások: 21
  • Karma: +1/-0
Re:Star Wars
« Válasz #4033 Dátum: 2019. Február 16., 15:00:31 »
Valljuk be, ha 2014 után is folytatták volna a legendset, a kánon képregények eladása megsínylette volna.De én látok benne fantáziát, hogy ha már eléggé bejáratták a kánont, és nem veszélyeztetné már annyira az eladásokat, érkeznek majd a legendsek is, legalább az a pár folytatás ami még befejezetlen. Új sztoriszálakat már nem kellene elkezdeni, így is már a vége fele pár cím nekem már erőltetettnek tűnt, de vérbeli rajongó lévén szükségem van a lezárásra.

Nem elérhető HeirToGrievous

  • Spock
  • ****
  • Hozzászólások: 588
  • Karma: +12/-0
  • Nem: Férfi
Re:Star Wars
« Válasz #4032 Dátum: 2019. Február 16., 11:16:36 »
Elvileg egyszer jönnek, csak most valami jogi akadálya van.
Egyszer ezt írták róla:

Darth Revan9 - Hozzászólás ideje: 2018. Október 8.
"Még ebben a hónapban a kiadó újra utána jár, hogy lehet-e  már szerződni Legendákra.  Ugyebár a legutóbbi állás alapján a Del Rey-nek és Disney-nek meg kell egyeznie a 2013 előtti címekről, utána lehet csak szerződni. Reméljük, hogy időközben már megoldódott."
"Ezek kemény ellenfelek. Veszélyesek. Könyörtelenek és agresszívek. Grievous Tábornok viszont... Grievous egy szörnyeteg."
"Talán mindvégig erről szólt a látomásom. Hogy a végén egyedül maradok.. Miközben az eget járom.."

Nem elérhető Gorgonita

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1547
  • Karma: +10/-4
  • Nem: Férfi
Re:Star Wars
« Válasz #4031 Dátum: 2019. Február 15., 21:55:46 »
Én magam is örülnék neki, de kevés esélyt látok rá. Ez a mostani cím csak egy kis múltidézés annak apropóján, hogy 80 éves a kiadó. Ahhoz, hogy mondjuk Jaina Solo kalandjai folytatódjanak, szerintem két dolog is kellene. Egyrészt hogy a Legends rajongók akkora vásárlóerővel bírjanak hogy megérje belefektetni az energiát. Másrészt hogy a fejesekben legyen hajlam szembemenni a jelenlegi marketinggel, amely csak a kánont élteti. Hogy hányan vennék a Sword of the Jedi sorozatot, nem tudom, ahogy azt sem hogy a régi Legends képregények/könyvek újrakiadásán túl látnak-e még fantáziát a régi univerzumban a vezetők. Pozitív példának ott lenne a Star Trek melynek több inkarnációja is - beleértve egy alternatív univerzumot is - eléldegél egymás mellett. Bár ez a történet sem zökkenőmentes, itt is van feszültség a mozi és tv-s sorozatok közt. Én már azért is hálás lennék, ha a Szukits elindulna a Sword of the Jedi irányába. Ahogy telik az idő erre is egyre kevesebb az esély.

Nem elérhető starwarsfan1113

  • Indiana Jones
  • *
  • Hozzászólások: 21
  • Karma: +1/-0
Re:Star Wars
« Válasz #4030 Dátum: 2019. Február 15., 20:49:39 »
Szeretném hinni, hogy ugyanígy befognak fejezni néhány elvarratlan legends szálat.

Nem elérhető Gorgonita

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1547
  • Karma: +10/-4
  • Nem: Férfi
Re:Star Wars
« Válasz #4029 Dátum: 2019. Február 14., 19:44:36 »
Május 29-én, a 107 füzetet megélt eredeti SW képregénysorozat kap egy 108-dik füzetet:

https://comicbook.com/starwars/2019/02/13/star-wars-comics-legends-marvel-han-solo-jaxxon-valance/

Nem elérhető SithLord

  • Star Wars Őrült
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1732
  • Karma: +9/-0
  • Nem: Férfi
Re:Star Wars
« Válasz #4028 Dátum: 2019. Február 13., 07:30:36 »
Üdv! Köszi a Jedi Akadémia - Leviatán című történet első részét HeirToGrievous, Paul & Recsi, Xeraph, Gorgonita!!! :worship:
Nem titok, de nekem ez az egyik kedvenc korszakom a Legends-n belül így nagy örömmel olvastam a legújabb frissítést! Nos a történet eddig jó. A grafika lehetne jobb de még szépnek mondható.
Kíváncsian várom a folytatást!!!

Nem elérhető Galen

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2272
  • Karma: +9/-0
Re:Star Wars
« Válasz #4027 Dátum: 2019. Február 12., 10:55:28 »






Az tuti, hogy azért nem fizetek, hogy kinyírják bazmeg.

Nem elérhető HeirToGrievous

  • Spock
  • ****
  • Hozzászólások: 588
  • Karma: +12/-0
  • Nem: Férfi
Re:Star Wars
« Válasz #4026 Dátum: 2019. Február 09., 15:09:43 »
Elmélet vagy sem, érdekesen hangzik. :)
"Ezek kemény ellenfelek. Veszélyesek. Könyörtelenek és agresszívek. Grievous Tábornok viszont... Grievous egy szörnyeteg."
"Talán mindvégig erről szólt a látomásom. Hogy a végén egyedül maradok.. Miközben az eget járom.."

Nem elérhető Gorgonita

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1547
  • Karma: +10/-4
  • Nem: Férfi
Re:Star Wars
« Válasz #4025 Dátum: 2019. Február 09., 15:01:28 »
Dass Jennir és Ember Chankel karakterére gondoltam. Elég sok számban szerepeltek. Bár Ember haját aranynak írja a Wookiepedia, emlékeim szerint vöröses színezete is volt.

https://starwars.fandom.com/wiki/Dark_Times%E2%80%94Out_of_the_Wilderness_3

De ez csak az én elméletem, amit semmi sem támaszt alá. :)

Nem elérhető HeirToGrievous

  • Spock
  • ****
  • Hozzászólások: 588
  • Karma: +12/-0
  • Nem: Férfi
Re:Star Wars
« Válasz #4024 Dátum: 2019. Február 09., 14:44:07 »
Köszönet a Leviatán sorozatért.  :worship: Őszinte leszek; nem a kedvenc történetem, ahogy KJA-ért sem rajongok. Ellenben szívesen olvasnék újra az Új Köztársaság érából olyan sorozatokat mint az X Wing Rogue Squadron (+ Rogue Leader), Crimson Empire III, Invasion Rescues, Invasion Revelations, Legacy, Legacy War és Legacy v2.  :hzs-r2d2: Persze ez nem követelés, tudom, hogy kevés a honosító, idő stb, de azért kíváncsi lennék merre tovább a Republic és a Kotor után? Dark Times és Empire/Rebellion?

Egy rajongói képregény:

https://imgur.com/gallery/ApZMB

Szívesen!
Amikor a Semic elkezdte a Köztársaság sorozat kiadását, az első két füzet végén volt egy STAR WARS képregény történelmi (vagy történeti?  :headscratch:) kronológia, így a fordítás ötlete onnan származott. De ugyaninnen vettem a "Jedi kontra Sith" ötletét is. :)

Köszi a linket!
Kicsit rövid volt, de tetszett.

"A Dark Times-ról most eszembe jutott, hogy anno volt egy elméletem, hogy MJ szüleit láthatjuk benne. Elméletem szilárd alapokon állt, ugyanis a csaj vörös hajú volt, a férfi pedig zöld szemű."

Melyik részében?
"Ezek kemény ellenfelek. Veszélyesek. Könyörtelenek és agresszívek. Grievous Tábornok viszont... Grievous egy szörnyeteg."
"Talán mindvégig erről szólt a látomásom. Hogy a végén egyedül maradok.. Miközben az eget járom.."