Szerző Téma: Star Wars  (Megtekintve 711318 alkalommal)

0 Felhasználó és 9 vendég van a témában

Nem elérhető SithLord

  • Star Wars Őrült
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1732
  • Karma: +9/-0
  • Nem: Férfi
Re:Star Wars
« Válasz #3847 Dátum: 2018. Július 24., 06:59:17 »
Üdv! Köszi a Jedi kontra Sith befejezését HeirToGrievous, Paul!!! :worship: :worship:
A kicsit gyermekded rajzokat leszámítva egész jó volt ez a sorozat. Aki kíváncsi a folytatásra az olvassa el Bane trilógiát. (egyik kedvencem)  :brow:
Újra Clone Wars sorozat lesz?.... hááát reménykedjünk.  :dry:

Nem elérhető Goten56

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 448
  • Karma: +2/-2
Re:Star Wars
« Válasz #3846 Dátum: 2018. Július 23., 08:49:07 »
Azok az X-szárnyúak öregebbek lehettek mint a Nabooi vadászok. Bár a TIE sorozat se kelt valami modern benyomást. Úgy néz ki, mintha szemetes konténerekre raktak volna szárnyakat. Az is furcsa, hogy 30 év alatt alig változtak. Ez a többi OT-s hajóra is igaz.

Nem elérhető Recsi

  • Fejvadász
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2882
  • Karma: +33/-0
  • Nem: Férfi
    • Hálózsák
Re:Star Wars
« Válasz #3845 Dátum: 2018. Július 22., 23:36:09 »
A háborúban inkább fel szokott gyorsulni a technika/technológia fejlődése, de a SW-ban már csak így fordítva van ez...
Csillogó naboo-i vadászok kontra szakadt X-szárnyúak. (Persze, lehet, hogy a felkelőknek nem volt pénzük festékre.)
Vesszen a Birodalom!

Nem elérhető tomi99

  • Mulder ügynök
  • *
  • Hozzászólások: 11
  • Karma: +0/-0
Re:Star Wars
« Válasz #3844 Dátum: 2018. Július 22., 17:31:57 »
Kicsit utánaolvastam. A képregény hátteréül szolgáló ruusani csata egy 2000 éves háború lezárása tulajdonképpen. Elképzelhető hogy ez a háborúskodás visszavetette annyire a technológiát ahhoz képest mint amit pl. a the old republicban látni lehet.
Nem tudom, hogy a Bane trilógiában a korszakot hogy írják le fejlettségi téren. Mindenesetre Farfalla hajója nagyon béna.

Nem elérhető Goten56

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 448
  • Karma: +2/-2
Re:Star Wars
« Válasz #3843 Dátum: 2018. Július 22., 15:24:05 »
A régebben játszódó történetekben is minden modernebb. Elszúrta az író, ennyi.

Nem elérhető tomcsi80

  • Asterix
  • **
  • Hozzászólások: 182
  • Karma: +4/-3
  • Nem: Férfi
Re:Star Wars
« Válasz #3842 Dátum: 2018. Július 22., 14:25:29 »
Sziasztok! Van valami konkrét oka, annak hogy a Jedi vs. Sithben miért lovagi páncélban harcolnak nyilakkal sugárfegyverek helyett? Miközben űrhajókat, fénykardokat is használnak, miért olyan fejlettségű minden egyébb dolog, mintha a középkorban lennénk, mikor már a Tales of Jedi, a KOTOR és a TOR is fejlettebb világban játszódik?

Csak annyi, hogy 1000 évvel a yavini csata előtt játszódik és a fejlettségi szint teljesen más, mint később.

Nem elérhető tomi99

  • Mulder ügynök
  • *
  • Hozzászólások: 11
  • Karma: +0/-0
Re:Star Wars
« Válasz #3841 Dátum: 2018. Július 22., 11:02:11 »
Sziasztok! Van valami konkrét oka, annak hogy a Jedi vs. Sithben miért lovagi páncélban harcolnak nyilakkal sugárfegyverek helyett? Miközben űrhajókat, fénykardokat is használnak, miért olyan fejlettségű minden egyébb dolog, mintha a középkorban lennénk, mikor már a Tales of Jedi, a KOTOR és a TOR is fejlettebb világban játszódik?

Nem elérhető Goten56

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 448
  • Karma: +2/-2
Re:Star Wars
« Válasz #3840 Dátum: 2018. Július 21., 19:13:26 »
Az sem lepne meg, ha az új részek valahogy kötődnének a ma bejelentett regényekhez.

Nem elérhető Recsi

  • Fejvadász
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2882
  • Karma: +33/-0
  • Nem: Férfi
    • Hálózsák
Re:Star Wars
« Válasz #3839 Dátum: 2018. Július 21., 11:27:42 »
Mindegy, ha feliratos, feliratros, tudnak olvasni :)
Vesszen a Birodalom!

Nem elérhető Goten56

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 448
  • Karma: +2/-2
Re:Star Wars
« Válasz #3838 Dátum: 2018. Július 20., 23:58:28 »
Kár, hogy nincs magyar Disney XD. A Disney Channelre ez szerintem túl durva. A Lázadók simán belefért a profiljába, de nehezen tudok elképzelni olyan jelenetet ezen a csatornán, mint pl. Pre Vizsla lefejezése volt. Az RTL Spikeon viszont van rá egy minimális esély.

Nem elérhető zajrus

  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 841
  • Karma: +7/-4
    • AllComics
Re:Star Wars
« Válasz #3837 Dátum: 2018. Július 20., 21:56:34 »
Szinte biztos, hogy le fogja adni a Disney magyarul is. A Rebelst is leadták, nem látom okát, hogy miért ne tennék.

Talán amiatt kérdi mert a Disney streaming-szolgáltatására érkezik nem a DisneyXD adja... bár egyrészt előbbi előbb-utóbb globális lesz másrészt ettől a magyar DisneyXD simán leadhatja...

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Star Wars
« Válasz #3836 Dátum: 2018. Július 20., 21:09:39 »
Szinte biztos, hogy le fogja adni a Disney magyarul is. A Rebelst is leadták, nem látom okát, hogy miért ne tennék.
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető Recsi

  • Fejvadász
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2882
  • Karma: +33/-0
  • Nem: Férfi
    • Hálózsák
Re:Star Wars
« Válasz #3835 Dátum: 2018. Július 20., 20:01:05 »
Nem lesz belőlük szinkronos?
Vesszen a Birodalom!

Nem elérhető Goten56

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 448
  • Karma: +2/-2
Re:Star Wars
« Válasz #3834 Dátum: 2018. Július 20., 18:20:21 »
Kár, hogy az új részeket felirattal kell nézni. :( Legalábbis remélem, hogy lesz, aki megcsinálja. Tegnap az örömtől el is felejtettem a legfontosabb kérdést. Ebből mennyi lesz új történet?

Köszönöm a Jedi VS Sith befejezését! Ez a sorozat ugyanolyan kiváló, mint a TCW

Nem elérhető Recsi

  • Fejvadász
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2882
  • Karma: +33/-0
  • Nem: Férfi
    • Hálózsák
Re:Star Wars
« Válasz #3833 Dátum: 2018. Július 20., 16:31:46 »
Én is szeretem a TCW-t. Mindig megvárom a szinkronost, hogy a gyerekekkel tudjuk nézni. A befejezésekor ezek szerint 7 és 6 évesek voltak. Mondjuk én is csak 9 voltam amikor először bemutatták "A" Csillagok háborúját...
Vesszen a Birodalom!

Nem elérhető Goten56

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 448
  • Karma: +2/-2
Re:Star Wars
« Válasz #3832 Dátum: 2018. Július 20., 11:42:59 »
Szeretem a TCW-t. Csak helyén kéne kezelni. Attól nem kezdene a Disney a régi történetekre alapozni ha a TCW befejezetlen maradna.

Nem elérhető zajrus

  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 841
  • Karma: +7/-4
    • AllComics
Re:Star Wars
« Válasz #3831 Dátum: 2018. Július 20., 08:54:49 »
Nem értem mi a problémád... többször kifejtetted, hogy fújdizni/utálod a TCW-t főleg Mault (ami mellesleg nem feltételes módban Lucas műve és nem feltételes módban a lánya rendezte az adott részt) erre bedobom a trailert, majd eszembe jut, hogy itt kell megfelelő körítés, megadom neki erre meg ez a hála? :D

Nem elérhető Goten56

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 448
  • Karma: +2/-2
Re:Star Wars
« Válasz #3830 Dátum: 2018. Július 19., 22:25:34 »
Most biztos nagyon boldog vagy.  Én pedig rendes ezért örülök a boldogságodnak. És bármilyen meglepő, még a TCW folytatásának is.

Nem elérhető zajrus

  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 841
  • Karma: +7/-4
    • AllComics
Re:Star Wars
« Válasz #3829 Dátum: 2018. Július 19., 22:10:57 »
 :nezze: (Ja igen lemaradt a #fújdizni)


Nem elérhető Goten56

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 448
  • Karma: +2/-2
Re:Star Wars
« Válasz #3828 Dátum: 2018. Július 18., 12:54:09 »
Néhány "fanfic" jobb lett mint amiket Lucas csinált.  Már ha tényleg benne volt a keze pl. Darth Maul feltámadásában.

Nem elérhető Recsi

  • Fejvadász
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2882
  • Karma: +33/-0
  • Nem: Férfi
    • Hálózsák
Re:Star Wars
« Válasz #3827 Dátum: 2018. Július 18., 09:09:34 »
Mit nem tudok értelmezni? A választ arra a kérdésre, hogy mi bajod az EU-val,  mert erre valamiért nehezedre esik válaszolni, pedig tényleg érdekelne.
Szerintem ő Lucas, és a fórumban csak az kánon, amit ő ír, a többi EU, vagyis fanfic. :)
Vesszen a Birodalom!

Nem elérhető Goten56

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 448
  • Karma: +2/-2
Re:Star Wars
« Válasz #3826 Dátum: 2018. Július 17., 17:39:16 »
Mit nem tudok értelmezni? A választ arra a kérdésre, hogy mi bajod az EU-val,  mert erre valamiért nehezedre esik válaszolni, pedig tényleg érdekelne.

Nem elérhető zajrus

  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 841
  • Karma: +7/-4
    • AllComics
Re:Star Wars
« Válasz #3825 Dátum: 2018. Július 17., 16:56:38 »
Ne érezze rosszul magát, mert eladta és pénzt keresett. Azért már esetleg, mert - ezek szerint - fanfic tartalomért kért pénzt.  :badteeth: Ami nem szép dolog.  :hehe:
Mondjuk, a fanfic írók is szépen kerestek...  :lol:

Ahogy levettem az elsuhanó felháborodást még mindig nem Star Trek jogtulajok szint :D

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:Star Wars
« Válasz #3824 Dátum: 2018. Július 17., 16:35:12 »
Na meg azt se felejtsük el, hogy a korábban kiadott filmeket, képregényeket és miegymást nem tekintette valódi, kanonikus SW-nek, de van egy olyan gyanúm, hogy a jogdíjként kapott összeget nagyon is valódi pénzként fogadta el...

Jajj már a végén még rosszul érzi magát, hogy kiárusította az agyszüleményét... ja, hogy ezzel vádolta később a Disney-t? Hupsz...
Ne érezze rosszul magát, mert eladta és pénzt keresett. Azért már esetleg, mert - ezek szerint - fanfic tartalomért kért pénzt.  :badteeth: Ami nem szép dolog.  :hehe:
Mondjuk, a fanfic írók is szépen kerestek...  :lol:
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető zajrus

  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 841
  • Karma: +7/-4
    • AllComics
Re:Star Wars
« Válasz #3823 Dátum: 2018. Július 17., 16:12:27 »
Úgyhogy szerintem ne Lucas szavaival példálózzunk, mert - és ez lehet, hogy most csúnyán fog hangzani - az én szememben pár év alatt teljesen eljátszotta a szavahihetőségét az öreg.

Ezért mondtam, hogy ebben a kérdésben konzisztens volt, ami lássuk '92-től '12-ig nem kis teljesítmény az ő esetében :D Főleg, hogy az SW-ből nála egy EP V forgatás alatt lett 12 részes wookies és droidos spin-off filmes eposz majd egy válással, depivel és EP VI forgatással később soha többet SW lett belőle :D

Amúgy ennél meredekebb dolgokat is mondott, amiknek még a saját írásai is ellentmondanak XD De ettől függetlenül vannak dolgok, amik megmaradnak változatlan formában, vagy ragaszkodik... az EU ekézés pont ilyen volt :D

Szóval az új filmek azért jobbak a Legendsnél, mert Lucas megnézte őket?

Ööö oké, hogy az én közlendőmet nem értelmezed, de hogy már a sajátodat sem az már rekord :D Olvasd vissza a kommentedet...

Na meg azt se felejtsük el, hogy a korábban kiadott filmeket, képregényeket és miegymást nem tekintette valódi, kanonikus SW-nek, de van egy olyan gyanúm, hogy a jogdíjként kapott összeget nagyon is valódi pénzként fogadta el...

Jajj már a végén még rosszul érzi magát, hogy kiárusította az agyszüleményét... ja, hogy ezzel vádolta később a Disney-t? Hupsz...
Meg ott mindent kánonnak tekintettek még a nem kánon tartalmaknak is volt egy N-kánon szintjük :'D

A Thrawn adaptáció azért jobban tetszett, még a csipetnyi Rebelses árukapcsolással is.

Szerintem egy egységes kánon esetén főleg, mikor egészen nagy hatással lesznek Thrawn életére a sorozatban történtek bőven belefér egy ilyen előrevetítés :D Amúgy ajánlom az OT legújabb manga(?)-adaptációját 40 füzetes és amellett, hogy királyul megrajzolták a megfelelő helyeken beszúrtak visszaemlékezéseket a prequelsből :D De mondjuk, ami nagyon bejött az a Lost Stars manga-adaptja, bár nem csak nekem elvégre a Leia, Princess of Alderaant is bekérték, meg úton van a Lords of the Sith meg a Heir to the Jedi adaptációja is :)




Nem elérhető Gorgonita

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1548
  • Karma: +10/-4
  • Nem: Férfi
Re:Star Wars
« Válasz #3822 Dátum: 2018. Július 17., 14:53:38 »
Tényleg jó volt ez a Vaderes képregény. Már majdnem méltó rá, hogy a Legendák közé emeljük.  :D A Thrawn adaptáció azért jobban tetszett, még a csipetnyi Rebelses árukapcsolással is.

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:Star Wars
« Válasz #3821 Dátum: 2018. Július 17., 14:51:46 »
Na meg azt se felejtsük el, hogy a korábban kiadott filmeket, képregényeket és miegymást nem tekintette valódi, kanonikus SW-nek, de van egy olyan gyanúm, hogy a jogdíjként kapott összeget nagyon is valódi pénzként fogadta el...
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető Goten56

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 448
  • Karma: +2/-2
Re:Star Wars
« Válasz #3820 Dátum: 2018. Július 17., 14:22:26 »
Szóval az új filmek azért jobbak a Legendsnél, mert Lucas megnézte őket?

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Star Wars
« Válasz #3819 Dátum: 2018. Július 17., 14:17:12 »
Azt azért ne hagyjátok figyelmen kívül, hogy Lucas sem egy szent ebben a kérdésben.

Csak néhány példa:
  • Az SW jogok eladásakor még arról áradozott, hogy jobb helyre nem is kerülhettek volna, később kijelentette, hogy úgy érzi magát mint egy apa, aki prostitúcióra kényszerítette a gyermekét
  • Az ébredő erő premiere előtt az egekbe magasztalta a filmet, amikor meg a hardcore rajongóknak nem tetszett, közölte, hogy kezdettől fogva utálta, csak hát az volt az elvárás, hogy dicsérje
  • De a kedvencem, hogy az Utolsó Jedik körüli hőbörgésbe is beleszállt, hogy neki egész más tervei voltak rá, persze a kutyát se érdekelte. Aztán kiderült, hogy csak annyi eltérés volt, hogy ő másképp képzelte el az Ahch-Toi jedi templomot - sokkal több CGI-jal...
Úgyhogy szerintem ne Lucas szavaival példálózzunk, mert - és ez lehet, hogy most csúnyán fog hangzani - az én szememben pár év alatt teljesen eljátszotta a szavahihetőségét az öreg.
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:Star Wars
« Válasz #3818 Dátum: 2018. Július 17., 13:05:33 »
Nagyon sarkos leszek: ezek szerint mikor Lucas meghal, akkor vége az SW-nek, le kell fújni mindent és soha többet nem lehet SW filmet csinálni?

Na, azt hiszem, megint megtettem a magamét.  ;D
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"