Szerző Téma: Star Wars  (Megtekintve 700466 alkalommal)

0 Felhasználó és 8 vendég van a témában

Nem elérhető Goten56

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 448
  • Karma: +2/-2
Re:Star Wars
« Válasz #3843 Dátum: 2018. Július 22., 15:24:05 »
A régebben játszódó történetekben is minden modernebb. Elszúrta az író, ennyi.

Nem elérhető tomcsi80

  • Asterix
  • **
  • Hozzászólások: 182
  • Karma: +4/-3
  • Nem: Férfi
Re:Star Wars
« Válasz #3842 Dátum: 2018. Július 22., 14:25:29 »
Sziasztok! Van valami konkrét oka, annak hogy a Jedi vs. Sithben miért lovagi páncélban harcolnak nyilakkal sugárfegyverek helyett? Miközben űrhajókat, fénykardokat is használnak, miért olyan fejlettségű minden egyébb dolog, mintha a középkorban lennénk, mikor már a Tales of Jedi, a KOTOR és a TOR is fejlettebb világban játszódik?

Csak annyi, hogy 1000 évvel a yavini csata előtt játszódik és a fejlettségi szint teljesen más, mint később.

Nem elérhető tomi99

  • Mulder ügynök
  • *
  • Hozzászólások: 11
  • Karma: +0/-0
Re:Star Wars
« Válasz #3841 Dátum: 2018. Július 22., 11:02:11 »
Sziasztok! Van valami konkrét oka, annak hogy a Jedi vs. Sithben miért lovagi páncélban harcolnak nyilakkal sugárfegyverek helyett? Miközben űrhajókat, fénykardokat is használnak, miért olyan fejlettségű minden egyébb dolog, mintha a középkorban lennénk, mikor már a Tales of Jedi, a KOTOR és a TOR is fejlettebb világban játszódik?

Nem elérhető Goten56

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 448
  • Karma: +2/-2
Re:Star Wars
« Válasz #3840 Dátum: 2018. Július 21., 19:13:26 »
Az sem lepne meg, ha az új részek valahogy kötődnének a ma bejelentett regényekhez.

Nem elérhető Recsi

  • Fejvadász
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2880
  • Karma: +32/-0
  • Nem: Férfi
    • Hálózsák
Re:Star Wars
« Válasz #3839 Dátum: 2018. Július 21., 11:27:42 »
Mindegy, ha feliratos, feliratros, tudnak olvasni :)
Vesszen a Birodalom!

Nem elérhető Goten56

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 448
  • Karma: +2/-2
Re:Star Wars
« Válasz #3838 Dátum: 2018. Július 20., 23:58:28 »
Kár, hogy nincs magyar Disney XD. A Disney Channelre ez szerintem túl durva. A Lázadók simán belefért a profiljába, de nehezen tudok elképzelni olyan jelenetet ezen a csatornán, mint pl. Pre Vizsla lefejezése volt. Az RTL Spikeon viszont van rá egy minimális esély.

Nem elérhető zajrus

  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 841
  • Karma: +7/-4
    • AllComics
Re:Star Wars
« Válasz #3837 Dátum: 2018. Július 20., 21:56:34 »
Szinte biztos, hogy le fogja adni a Disney magyarul is. A Rebelst is leadták, nem látom okát, hogy miért ne tennék.

Talán amiatt kérdi mert a Disney streaming-szolgáltatására érkezik nem a DisneyXD adja... bár egyrészt előbbi előbb-utóbb globális lesz másrészt ettől a magyar DisneyXD simán leadhatja...

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Star Wars
« Válasz #3836 Dátum: 2018. Július 20., 21:09:39 »
Szinte biztos, hogy le fogja adni a Disney magyarul is. A Rebelst is leadták, nem látom okát, hogy miért ne tennék.
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető Recsi

  • Fejvadász
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2880
  • Karma: +32/-0
  • Nem: Férfi
    • Hálózsák
Re:Star Wars
« Válasz #3835 Dátum: 2018. Július 20., 20:01:05 »
Nem lesz belőlük szinkronos?
Vesszen a Birodalom!

Nem elérhető Goten56

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 448
  • Karma: +2/-2
Re:Star Wars
« Válasz #3834 Dátum: 2018. Július 20., 18:20:21 »
Kár, hogy az új részeket felirattal kell nézni. :( Legalábbis remélem, hogy lesz, aki megcsinálja. Tegnap az örömtől el is felejtettem a legfontosabb kérdést. Ebből mennyi lesz új történet?

Köszönöm a Jedi VS Sith befejezését! Ez a sorozat ugyanolyan kiváló, mint a TCW

Nem elérhető Recsi

  • Fejvadász
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2880
  • Karma: +32/-0
  • Nem: Férfi
    • Hálózsák
Re:Star Wars
« Válasz #3833 Dátum: 2018. Július 20., 16:31:46 »
Én is szeretem a TCW-t. Mindig megvárom a szinkronost, hogy a gyerekekkel tudjuk nézni. A befejezésekor ezek szerint 7 és 6 évesek voltak. Mondjuk én is csak 9 voltam amikor először bemutatták "A" Csillagok háborúját...
Vesszen a Birodalom!

Nem elérhető Goten56

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 448
  • Karma: +2/-2
Re:Star Wars
« Válasz #3832 Dátum: 2018. Július 20., 11:42:59 »
Szeretem a TCW-t. Csak helyén kéne kezelni. Attól nem kezdene a Disney a régi történetekre alapozni ha a TCW befejezetlen maradna.

Nem elérhető zajrus

  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 841
  • Karma: +7/-4
    • AllComics
Re:Star Wars
« Válasz #3831 Dátum: 2018. Július 20., 08:54:49 »
Nem értem mi a problémád... többször kifejtetted, hogy fújdizni/utálod a TCW-t főleg Mault (ami mellesleg nem feltételes módban Lucas műve és nem feltételes módban a lánya rendezte az adott részt) erre bedobom a trailert, majd eszembe jut, hogy itt kell megfelelő körítés, megadom neki erre meg ez a hála? :D

Nem elérhető Goten56

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 448
  • Karma: +2/-2
Re:Star Wars
« Válasz #3830 Dátum: 2018. Július 19., 22:25:34 »
Most biztos nagyon boldog vagy.  Én pedig rendes ezért örülök a boldogságodnak. És bármilyen meglepő, még a TCW folytatásának is.

Nem elérhető zajrus

  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 841
  • Karma: +7/-4
    • AllComics
Re:Star Wars
« Válasz #3829 Dátum: 2018. Július 19., 22:10:57 »
 :nezze: (Ja igen lemaradt a #fújdizni)


Nem elérhető Goten56

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 448
  • Karma: +2/-2
Re:Star Wars
« Válasz #3828 Dátum: 2018. Július 18., 12:54:09 »
Néhány "fanfic" jobb lett mint amiket Lucas csinált.  Már ha tényleg benne volt a keze pl. Darth Maul feltámadásában.

Nem elérhető Recsi

  • Fejvadász
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2880
  • Karma: +32/-0
  • Nem: Férfi
    • Hálózsák
Re:Star Wars
« Válasz #3827 Dátum: 2018. Július 18., 09:09:34 »
Mit nem tudok értelmezni? A választ arra a kérdésre, hogy mi bajod az EU-val,  mert erre valamiért nehezedre esik válaszolni, pedig tényleg érdekelne.
Szerintem ő Lucas, és a fórumban csak az kánon, amit ő ír, a többi EU, vagyis fanfic. :)
Vesszen a Birodalom!

Nem elérhető Goten56

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 448
  • Karma: +2/-2
Re:Star Wars
« Válasz #3826 Dátum: 2018. Július 17., 17:39:16 »
Mit nem tudok értelmezni? A választ arra a kérdésre, hogy mi bajod az EU-val,  mert erre valamiért nehezedre esik válaszolni, pedig tényleg érdekelne.

Nem elérhető zajrus

  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 841
  • Karma: +7/-4
    • AllComics
Re:Star Wars
« Válasz #3825 Dátum: 2018. Július 17., 16:56:38 »
Ne érezze rosszul magát, mert eladta és pénzt keresett. Azért már esetleg, mert - ezek szerint - fanfic tartalomért kért pénzt.  :badteeth: Ami nem szép dolog.  :hehe:
Mondjuk, a fanfic írók is szépen kerestek...  :lol:

Ahogy levettem az elsuhanó felháborodást még mindig nem Star Trek jogtulajok szint :D

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:Star Wars
« Válasz #3824 Dátum: 2018. Július 17., 16:35:12 »
Na meg azt se felejtsük el, hogy a korábban kiadott filmeket, képregényeket és miegymást nem tekintette valódi, kanonikus SW-nek, de van egy olyan gyanúm, hogy a jogdíjként kapott összeget nagyon is valódi pénzként fogadta el...

Jajj már a végén még rosszul érzi magát, hogy kiárusította az agyszüleményét... ja, hogy ezzel vádolta később a Disney-t? Hupsz...
Ne érezze rosszul magát, mert eladta és pénzt keresett. Azért már esetleg, mert - ezek szerint - fanfic tartalomért kért pénzt.  :badteeth: Ami nem szép dolog.  :hehe:
Mondjuk, a fanfic írók is szépen kerestek...  :lol:
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető zajrus

  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 841
  • Karma: +7/-4
    • AllComics
Re:Star Wars
« Válasz #3823 Dátum: 2018. Július 17., 16:12:27 »
Úgyhogy szerintem ne Lucas szavaival példálózzunk, mert - és ez lehet, hogy most csúnyán fog hangzani - az én szememben pár év alatt teljesen eljátszotta a szavahihetőségét az öreg.

Ezért mondtam, hogy ebben a kérdésben konzisztens volt, ami lássuk '92-től '12-ig nem kis teljesítmény az ő esetében :D Főleg, hogy az SW-ből nála egy EP V forgatás alatt lett 12 részes wookies és droidos spin-off filmes eposz majd egy válással, depivel és EP VI forgatással később soha többet SW lett belőle :D

Amúgy ennél meredekebb dolgokat is mondott, amiknek még a saját írásai is ellentmondanak XD De ettől függetlenül vannak dolgok, amik megmaradnak változatlan formában, vagy ragaszkodik... az EU ekézés pont ilyen volt :D

Szóval az új filmek azért jobbak a Legendsnél, mert Lucas megnézte őket?

Ööö oké, hogy az én közlendőmet nem értelmezed, de hogy már a sajátodat sem az már rekord :D Olvasd vissza a kommentedet...

Na meg azt se felejtsük el, hogy a korábban kiadott filmeket, képregényeket és miegymást nem tekintette valódi, kanonikus SW-nek, de van egy olyan gyanúm, hogy a jogdíjként kapott összeget nagyon is valódi pénzként fogadta el...

Jajj már a végén még rosszul érzi magát, hogy kiárusította az agyszüleményét... ja, hogy ezzel vádolta később a Disney-t? Hupsz...
Meg ott mindent kánonnak tekintettek még a nem kánon tartalmaknak is volt egy N-kánon szintjük :'D

A Thrawn adaptáció azért jobban tetszett, még a csipetnyi Rebelses árukapcsolással is.

Szerintem egy egységes kánon esetén főleg, mikor egészen nagy hatással lesznek Thrawn életére a sorozatban történtek bőven belefér egy ilyen előrevetítés :D Amúgy ajánlom az OT legújabb manga(?)-adaptációját 40 füzetes és amellett, hogy királyul megrajzolták a megfelelő helyeken beszúrtak visszaemlékezéseket a prequelsből :D De mondjuk, ami nagyon bejött az a Lost Stars manga-adaptja, bár nem csak nekem elvégre a Leia, Princess of Alderaant is bekérték, meg úton van a Lords of the Sith meg a Heir to the Jedi adaptációja is :)




Nem elérhető Gorgonita

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1548
  • Karma: +10/-4
  • Nem: Férfi
Re:Star Wars
« Válasz #3822 Dátum: 2018. Július 17., 14:53:38 »
Tényleg jó volt ez a Vaderes képregény. Már majdnem méltó rá, hogy a Legendák közé emeljük.  :D A Thrawn adaptáció azért jobban tetszett, még a csipetnyi Rebelses árukapcsolással is.

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:Star Wars
« Válasz #3821 Dátum: 2018. Július 17., 14:51:46 »
Na meg azt se felejtsük el, hogy a korábban kiadott filmeket, képregényeket és miegymást nem tekintette valódi, kanonikus SW-nek, de van egy olyan gyanúm, hogy a jogdíjként kapott összeget nagyon is valódi pénzként fogadta el...
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető Goten56

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 448
  • Karma: +2/-2
Re:Star Wars
« Válasz #3820 Dátum: 2018. Július 17., 14:22:26 »
Szóval az új filmek azért jobbak a Legendsnél, mert Lucas megnézte őket?

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Star Wars
« Válasz #3819 Dátum: 2018. Július 17., 14:17:12 »
Azt azért ne hagyjátok figyelmen kívül, hogy Lucas sem egy szent ebben a kérdésben.

Csak néhány példa:
  • Az SW jogok eladásakor még arról áradozott, hogy jobb helyre nem is kerülhettek volna, később kijelentette, hogy úgy érzi magát mint egy apa, aki prostitúcióra kényszerítette a gyermekét
  • Az ébredő erő premiere előtt az egekbe magasztalta a filmet, amikor meg a hardcore rajongóknak nem tetszett, közölte, hogy kezdettől fogva utálta, csak hát az volt az elvárás, hogy dicsérje
  • De a kedvencem, hogy az Utolsó Jedik körüli hőbörgésbe is beleszállt, hogy neki egész más tervei voltak rá, persze a kutyát se érdekelte. Aztán kiderült, hogy csak annyi eltérés volt, hogy ő másképp képzelte el az Ahch-Toi jedi templomot - sokkal több CGI-jal...
Úgyhogy szerintem ne Lucas szavaival példálózzunk, mert - és ez lehet, hogy most csúnyán fog hangzani - az én szememben pár év alatt teljesen eljátszotta a szavahihetőségét az öreg.
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:Star Wars
« Válasz #3818 Dátum: 2018. Július 17., 13:05:33 »
Nagyon sarkos leszek: ezek szerint mikor Lucas meghal, akkor vége az SW-nek, le kell fújni mindent és soha többet nem lehet SW filmet csinálni?

Na, azt hiszem, megint megtettem a magamét.  ;D
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető zajrus

  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 841
  • Karma: +7/-4
    • AllComics
Re:Star Wars
« Válasz #3817 Dátum: 2018. Július 17., 12:30:51 »
És a mostaniakkal már ennyit se foglalkozik. Így nem egy jó érv a Legenda ellen hogy Lucas ezt meg azt gondolta róla. Akkor tehát mi bajod van vele? Remek történeteket kaptunk a legjobb szerzőktől. Ezt az is alátámasztja, hogy sok TCW elemet a régi sztorikból vettek át. Csak aztán elszúrták.

Mondjuk ez így kapásból nem igaz, mielőtt kirúgták volna az EP VII concept artok közül jópárat "elfogadott" illetve addig is meg az után is Kennedy-vel rendszeresen tartja a kapcsolatot, ott volt a filmek premierjén ergo legalább egyszer látta őket, ami máris több, mint amit az egész EU-ról el lehet mondani... a Rogue One-t dicsérte, illetve a Solo filmet ő maga kezdte tervezgetni és ő kérte fel Kasdant a forgatókönyv megírására :D

Nem elérhető Goten56

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 448
  • Karma: +2/-2
Re:Star Wars
« Válasz #3816 Dátum: 2018. Július 17., 12:05:05 »
És a mostaniakkal már ennyit se foglalkozik. Így nem egy jó érv a Legenda ellen hogy Lucas ezt meg azt gondolta róla. Akkor tehát mi bajod van vele? Remek történeteket kaptunk a legjobb szerzőktől. Ezt az is alátámasztja, hogy sok TCW elemet a régi sztorikból vettek át. Csak aztán elszúrták.

Nem elérhető zajrus

  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 841
  • Karma: +7/-4
    • AllComics
Re:Star Wars
« Válasz #3815 Dátum: 2018. Július 17., 06:47:26 »
Nem szeretnék gonosznak tűnni, de nehezen tudom elképzelni, hogy Lucas a mostani dolgokat Star Warsnak tekintené, amikor az aranykor minőségi alkotásait se tartotta annak.

Nem hiszem, hogy a "minőség", vagy legalábbis, amit te annak tartasz szerepet játszott volna elvégre Lucas nem is olvasta ezeket a történeteket néha rákeresett az adatbázisban, hogy adott nevet nem-e használták valahol aztán eredményfüggetlenül haladt tovább :D

Nem elérhető Goten56

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 448
  • Karma: +2/-2
Re:Star Wars
« Válasz #3814 Dátum: 2018. Július 17., 00:23:21 »
Nem szeretnék gonosznak tűnni, de nehezen tudom elképzelni, hogy Lucas a mostani dolgokat Star Warsnak tekintené, amikor az aranykor minőségi alkotásait se tartotta annak.