Szerző Téma: Star Wars  (Megtekintve 701124 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

Nem elérhető zajrus

  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 841
  • Karma: +7/-4
    • AllComics
Re:Star Wars
« Válasz #3813 Dátum: 2018. Július 16., 23:16:59 »
Szóval annyira ismered, amennyire kell, tehát gondolom legalább a Marvel-féle Star Wars képregénysorozatot, a Lando trilógiát,  a Fate of The Jedi sorozatot és az első Han Solo trilógiát olvastad, de javíts ki ha tévednék. Azt hogy értetted, hogy a Star Warst szereted, és amit én preferálok, az sosem volt az?

Gondold már végig a kérdésedet... nem tudom tételesen felsorolni, hogy miket olvastam el és miknek néztem utána... szerintem te sem tudnád :D Te mennyire ismered a Legends-et? :D

Olvass utána Lucas nyilatkozatainak, sok dolgot szépített, meg írt át utólag, de egy dologban végig konzisztens volt, csak azt tartotta Star Wars-nak, amit ő csinált... a többit hát jobb kifejezés híján rajongói alkotásnak... és a régi többszintű kánon-rendszer is eszerint épült fel... amit Lucas csinált az a non-plusz ultra (hacsak nem valami extrém baromság lásd Ewok-filmek, Holiday Special) minden más csak úgy van... bár az érdekes lehetett hardcore rajongóknak, hogy egy adott könyv különböző részei különböző pozíciót foglalhattak el a kánon-rendszerben... mármint pl simán lehetett egy szeglet, amit mondjuk felülírt egy film így az átkerült nem kánonba, vagy másodlagos kánonba... míg a könyv többi része maradhatott az EU szinten...

Nem elérhető Goten56

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 448
  • Karma: +2/-2
Re:Star Wars
« Válasz #3812 Dátum: 2018. Július 16., 21:31:50 »
Szóval annyira ismered, amennyire kell, tehát gondolom legalább a Marvel-féle Star Wars képregénysorozatot, a Lando trilógiát,  a Fate of The Jedi sorozatot és az első Han Solo trilógiát olvastad, de javíts ki ha tévednék. Azt hogy értetted, hogy a Star Warst szereted, és amit én preferálok, az sosem volt az?

Nem elérhető zajrus

  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 841
  • Karma: +7/-4
    • AllComics
Re:Star Wars
« Válasz #3811 Dátum: 2018. Július 16., 18:43:04 »
Zajrus, mikor válaszolsz arra a kérdésemre, hogy mennyire ismered a Legendákat? :D Komolyan érdekelne.
Köszi a Sötét Erők végét! :worship: :worship:

Válaszoltam...

Nem elérhető Goten56

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 448
  • Karma: +2/-2
Re:Star Wars
« Válasz #3810 Dátum: 2018. Július 16., 12:31:34 »
Zajrus, mikor válaszolsz arra a kérdésemre, hogy mennyire ismered a Legendákat? :D Komolyan érdekelne.
Köszi a Sötét Erők végét! :worship: :worship:

Nem elérhető Recsi

  • Fejvadász
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2880
  • Karma: +32/-0
  • Nem: Férfi
    • Hálózsák
Re:Star Wars
« Válasz #3809 Dátum: 2018. Július 14., 08:51:30 »
Tehát az új filmeket szétszedni az rajongás a régiekben rámutatni ugyanazokra az elemekre az istenkáromlás? Bocs, de, ha valamit ekézni akartok akkor rakjatok bele egy kis energiát legalább valahogy úgy, hogy azzal esetleg ne ekézzétek a korábbi filmeket is
Azert arra majd mutass ra, hol ekeztem barmelyik filmet is.
Vesszen a Birodalom!

Nem elérhető Gorgonita

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1548
  • Karma: +10/-4
  • Nem: Férfi
Re:Star Wars
« Válasz #3808 Dátum: 2018. Július 13., 20:22:13 »
Úgy érzem igazam van. Csöppet se tudtál meggyőzni. De nem is akarom ennél jobban szétoffolni a topicot. Megyek inkább elolvasom a képregényt amit ajánlottál. Vagy ahogy Yoda mester mondaná: "Ma már nem tanítalak többre." :)

Nem elérhető zajrus

  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 841
  • Karma: +7/-4
    • AllComics
Re:Star Wars
« Válasz #3807 Dátum: 2018. Július 13., 20:17:19 »
Én csak azt nem értem miért nem maga Snoke volt a cellában egy meghívóval?  :hehe:

És, ha még három különböző módon elmondod akkor igazad lesz?

Nem elérhető Gorgonita

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1548
  • Karma: +10/-4
  • Nem: Férfi
Re:Star Wars
« Válasz #3806 Dátum: 2018. Július 13., 20:04:21 »
Én csak azt nem értem miért nem maga Snoke volt a cellában egy meghívóval?  :hehe:

Nem elérhető zajrus

  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 841
  • Karma: +7/-4
    • AllComics
Re:Star Wars
« Válasz #3805 Dátum: 2018. Július 13., 19:59:53 »
Nekem meg kellene egy lottó ötös. De semmi gáz, biztos itt hever egy a szobámban.  :D

Hát igen Maz, a kódtörő mester, a tanítványa, DJ és akkor ez négy ember egy filmben, aki bőven képes lett volna a mutatványra... hatalmas szerencse kellett egy megtalálásához főleg Canto Bighton, ami hemzseg a kódtörőkkel, akik kvázi az ottani hamiskártyások :D

De aszem erre már reagáltam korábban... azoknak sincs nagyobb valószínűsége...

Nem elérhető zajrus

  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 841
  • Karma: +7/-4
    • AllComics
Re:Star Wars
« Válasz #3804 Dátum: 2018. Július 13., 19:56:52 »
Nekem meg kellene egy lottó ötös. De semmi gáz, biztos itt hever egy a szobámban.  :D

Hát igen Maz, a kódtörő mester, a tanítványa, DJ és akkor ez négy ember egy filmben, aki bőven képes lett volna a mutatványra... hatalmas szerencse kellett egy megtalálásához főleg Canto Bighton, ami hemzseg a kódtörőkkel, akik kvázi az ottani hamiskártyások :D

Nem elérhető Gorgonita

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1548
  • Karma: +10/-4
  • Nem: Férfi
Re:Star Wars
« Válasz #3803 Dátum: 2018. Július 13., 19:51:44 »
Nekem meg kellene egy lottó ötös. De semmi gáz, biztos itt hever egy a szobámban.  :D

Nem elérhető zajrus

  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 841
  • Karma: +7/-4
    • AllComics
Re:Star Wars
« Válasz #3802 Dátum: 2018. Július 13., 19:45:33 »
Persze a régi sem hibátlan, de az új sem szeplőtelen. Erre próbáltam rávilágítani. Egyébként az eredeti film idején még egyik szereplő sem volt különleges. Egy farmerfiú találkozott egy hóbortos öreggel meg egy nagyzoló csempésszel. De a TLJ-ben egy olyan kódtörőt keresnek, aki egyedülálló a galaxisban, de aztán véletlenül találnak egy másikat aki jó lesz helyette. Itt azért nekem rezeg a léc.

Az egyedülállóság relatív... meg tegyük fel, hogy Han Solo egyedülállóan király csempész... de pl Sana Starros-ba botlanak... akkor mi van beröhögött a ló? :D Maz olyan kódtörőt ajánlott nekik, aki amellett, hogy tehetséges szimpatizál az Ellenállás ügyével... amint láthattuk ez elég fontos tényező elvégre DJ az első szorult helyzetben eladta a transzportokat és, ha jól számoltam akkor a 30-ból kilőttek úgy 24-et...

Nem elérhető Gorgonita

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1548
  • Karma: +10/-4
  • Nem: Férfi
Re:Star Wars
« Válasz #3801 Dátum: 2018. Július 13., 19:38:17 »
Persze a régi sem hibátlan, de az új sem szeplőtelen. Erre próbáltam rávilágítani. Egyébként az eredeti film idején még egyik szereplő sem volt különleges. Egy farmerfiú találkozott egy hóbortos öreggel meg egy nagyzoló csempésszel. De a TLJ-ben egy olyan kódtörőt keresnek, aki egyedülálló a galaxisban, de aztán véletlenül találnak egy másikat aki jó lesz helyette. Itt azért nekem rezeg a léc.

Nem elérhető zajrus

  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 841
  • Karma: +7/-4
    • AllComics
Re:Star Wars
« Válasz #3800 Dátum: 2018. Július 13., 19:23:35 »
Zajrus, ha ilyen szinten szetszeded az alapfilmet, majd minden jelenetet megkerdojelezel, nem ertem, mit keresel meg a sw forumban? Sztem ide rajongok jarnak...
Bar biztos erre is lesz valaszod.

Szórakozás? :D

Tehát az új filmeket szétszedni az rajongás a régiekben rámutatni ugyanazokra az elemekre az istenkáromlás? Bocs, de, ha valamit ekézni akartok akkor rakjatok bele egy kis energiát legalább valahogy úgy, hogy azzal esetleg ne ekézzétek a korábbi filmeket is :D

Nem tudom eldönteni, hogy iróniából írtad, vagy komolyan gondoltad. Csak úgy kíváncsiságból, a Legendákkal mennyire vagy képben? Nem vagy kicsit elfogult? Azt észrevetted, hogy Rian Johnson mindent lerombolt, amit J.J. felépített? A TCW-vel hogy állsz?

Észrevetted, hogy a mondandód 99,99%-a újrahasznosított mondatok értelmetlen sorrendje különböző válogatott YT csatornák megmondóembereitől... a maradék meg sima zagyvaság?

Komolyan mondtam.
Amennyire kell.
Nem. A Star Warst szeretem, amit te preferálsz az sosem volt az. //A Whillek és Lucas üdvözletét küldik
Nem. Azt viszont észrevettem, hogy meglepően kevés ember tudta megtippelni, hogy mi következik :) Mondjuk a non-stop mocskolódás közepette hála a clickbaitnek, hogy legalább ők próbálkoztak :D Volt, akinek bejött pl Rey szülei...
Nem néztem végig A-Z-ig akkoriban akkor néztem SW-t, ha hozzám vágták... prequels4ever...

Nem elérhető Recsi

  • Fejvadász
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2880
  • Karma: +32/-0
  • Nem: Férfi
    • Hálózsák
Re:Star Wars
« Válasz #3799 Dátum: 2018. Július 13., 18:34:39 »
Zajrus, ha ilyen szinten szetszeded az alapfilmet, majd minden jelenetet megkerdojelezel, nem ertem, mit keresel meg a sw forumban? Sztem ide rajongok jarnak...
Bar biztos erre is lesz valaszod.
Vesszen a Birodalom!

Nem elérhető Goten56

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 448
  • Karma: +2/-2
Re:Star Wars
« Válasz #3798 Dátum: 2018. Július 13., 18:30:29 »
Nem tudom eldönteni, hogy iróniából írtad, vagy komolyan gondoltad. Csak úgy kíváncsiságból, a Legendákkal mennyire vagy képben? Nem vagy kicsit elfogult? Azt észrevetted, hogy Rian Johnson mindent lerombolt, amit J.J. felépített? A TCW-vel hogy állsz?

Nem elérhető zajrus

  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 841
  • Karma: +7/-4
    • AllComics
Re:Star Wars
« Válasz #3797 Dátum: 2018. Július 13., 17:43:08 »
Annak mennyi az esélye, hogy Finn és Rose  cellájában épp van egy manus, aki fel tudja törni Snoke hajójának kódjait? Annak mennyi az esélye, hogy egy lopott hajó egy renegát pilótával le tud szállni a Scarifon? És annak mennyi az esélye, hogy a piperkőc Lando épp egy kunyhóban kártyázik azon a bolygón, ahol Han-nek és Qi'rá-nak pont kell egy hajó. Én úgy tanultan irodalom órán, hogy a véletlen írói gyengeség.

Annak mennyi az esélye rovatunk: R2-D2 és C-3PO Luke-ba botlik... Obi-Wan arra jár és megmenti őket... pont Hant és Chewiet fogják ki... nem robbannak darabokra Alderaan romjai közt... Luke és Biggs újra találkoznak, ahol Biggs kezeskedik Luke képességei felől... Han és Chewie meggondolják magukat? :D Folytassuk? :D

Nem elérhető Gorgonita

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1548
  • Karma: +10/-4
  • Nem: Férfi
Re:Star Wars
« Válasz #3796 Dátum: 2018. Július 13., 15:36:08 »
Annak mennyi az esélye, hogy Finn és Rose  cellájában épp van egy manus, aki fel tudja törni Snoke hajójának kódjait? Annak mennyi az esélye, hogy egy lopott hajó egy renegát pilótával le tud szállni a Scarifon? És annak mennyi az esélye, hogy a piperkőc Lando épp egy kunyhóban kártyázik azon a bolygón, ahol Han-nek és Qi'rá-nak pont kell egy hajó. Én úgy tanultan irodalom órán, hogy a véletlen írói gyengeség.

Egy új kép Padmeről:

https://starwarsmedia.hu/hirek/ujabb-reszlet-a-thrawn-2--bol.html

Nem elérhető zajrus

  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 841
  • Karma: +7/-4
    • AllComics
Re:Star Wars
« Válasz #3795 Dátum: 2018. Július 13., 11:38:13 »
Azért nem kell minden poént előre lelőni. :) Ezt úgy írtad mintha régen gyengébb történetek születtek volna, manapság meg minden tökéletes lenne. Mondjuk ez az új Vader elmegy. A VIII. rész viszont egyszerűen megbocsáthatatlan. :(

Most te tetted hozzá :D Melyik része, hogy eddig nem csináltak ilyen zsenialitást, vagy, hogy még mindig várni kell a kövi Rian Johnson SW filmre? :D

Nem elérhető Goten56

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 448
  • Karma: +2/-2
Re:Star Wars
« Válasz #3794 Dátum: 2018. Július 13., 11:35:53 »
Azért nem kell minden poént előre lelőni. :) Ezt úgy írtad mintha régen gyengébb történetek születtek volna, manapság meg minden tökéletes lenne. Mondjuk ez az új Vader elmegy. A VIII. rész viszont egyszerűen megbocsáthatatlan. :(

Nem elérhető zajrus

  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 841
  • Karma: +7/-4
    • AllComics
Re:Star Wars
« Válasz #3793 Dátum: 2018. Július 12., 17:24:38 »
Köszi az új képregényt!  :worship:
Zajrus, te nagyon odavagy az új "kánonért" ugye? :D

Nem nehéz, mikor olyan fejezeteket kapsz, mint a mostani Darth Vader v2 #18, amiben Tarkin vadássza Vadert egy csapat válogatott gyilkossal :D

Nem elérhető Goten56

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 448
  • Karma: +2/-2
Re:Star Wars
« Válasz #3792 Dátum: 2018. Július 12., 13:11:12 »
Köszi az új képregényt!  :worship:
Zajrus, te nagyon odavagy az új "kánonért" ugye? :D

Nem elérhető SithLord

  • Star Wars Őrült
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1732
  • Karma: +9/-0
  • Nem: Férfi
Re:Star Wars
« Válasz #3791 Dátum: 2018. Július 10., 07:25:34 »
Üdv! Köszi a Köztársaság 40. részét Xeraph, Recsi & Galen!!! :worship: :worship: :worship:
Ez tényleg a devaroni változat volt. Néha megmosolyogtam azt a történet mesélést, ahogy előadta Bobo megbízását.. :hehe:  Eddig tetszik, kíváncsian várom a folytatást!!!

Nem elérhető zajrus

  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 841
  • Karma: +7/-4
    • AllComics
Re:Star Wars
« Válasz #3790 Dátum: 2018. Július 09., 15:11:15 »
Cardinal engem egy kicsit aggaszt. Egy átlagos regény átlagos karaktere. Ha már kell ismert arc, Hera sokkal jobb lenne. Vagy akár Finn.

Szerintem az lenne fura, ha nem lenne benne :D Hera okés, hogy ismert arc, de hány éves is lenne? Kb 58 vagy több? Jacen Syndulla sanszosabb lenne elvégre úgy ~29-30 lenne, ha a sorozat az EP VII előtt 5 évvel nyitna... de majd meglátjuk, nyilván lesznek visszatérő karakterek innen-onnan, de állandónak/visszatérő gonosznak szerintem Cardinal pont tökéletes elvégre a könyv eleget ad, hogy építsenek rá, de nem köti meg az alkotók kezét...

Nem elérhető Goten56

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 448
  • Karma: +2/-2
Re:Star Wars
« Válasz #3789 Dátum: 2018. Július 09., 15:00:45 »
Cardinal engem egy kicsit aggaszt. Egy átlagos regény átlagos karaktere. Ha már kell ismert arc, Hera sokkal jobb lenne. Vagy akár Finn.

Nem elérhető zajrus

  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 841
  • Karma: +7/-4
    • AllComics
Re:Star Wars
« Válasz #3788 Dátum: 2018. Július 06., 19:23:47 »
Köszi a legújabb képregényt! Az egyik kedvencem abból az időszakból. Láttátok a képet az új sorozatról? Mit szóltok hozzá?

Cardinal!!!!!  ;D

Nem elérhető Goten56

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 448
  • Karma: +2/-2
Re:Star Wars
« Válasz #3787 Dátum: 2018. Július 06., 19:07:23 »
Köszi a legújabb képregényt! Az egyik kedvencem abból az időszakból. Láttátok a képet az új sorozatról? Mit szóltok hozzá?

Nem elérhető Galen

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2272
  • Karma: +9/-0
Re:Star Wars
« Válasz #3786 Dátum: 2018. Július 06., 10:55:05 »
http://hu.ign.com/star-wars/39449/news/a-galaxis-orzoi-rendezoje-kiosztotta-a-star-wars-rajongokatÉrdekes hozzászólások a cikk alatt. Ki mennyire fanatizálja a rajongókat a filmek előtt alatt és után.

Az tuti, hogy azért nem fizetek, hogy kinyírják bazmeg.

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:Star Wars
« Válasz #3785 Dátum: 2018. Július 06., 10:20:35 »
Egy interjúban ahol épp azt pedzegette, hogy neki sem tetszett a karaktere sorsa, Hamill azt nyilatkozta, hogy ő azóta is úgy gondol arra a jelentre, hogy ott Luke nem eggyé vált az Erővel, hanem elteleportált egy nudista bolygóra, ahol azóta végre jól érzi magát...
:lol: :lol: :lol:
Jó fej.
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Star Wars
« Válasz #3784 Dátum: 2018. Július 06., 09:50:50 »
Egy interjúban ahol épp azt pedzegette, hogy neki sem tetszett a karaktere sorsa, Hamill azt nyilatkozta, hogy ő azóta is úgy gondol arra a jelentre, hogy ott Luke nem eggyé vált az Erővel, hanem elteleportált egy nudista bolygóra, ahol azóta végre jól érzi magát...
"When the battle is through, only the strong will survive."