Szerző Téma: Star Wars  (Megtekintve 699587 alkalommal)

0 Felhasználó és 9 vendég van a témában

Nem elérhető Recsi

  • Fejvadász
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2880
  • Karma: +32/-0
  • Nem: Férfi
    • Hálózsák
Re:Star Wars
« Válasz #3783 Dátum: 2018. Július 05., 17:42:48 »
Megunta az életét. Öreg volt. Kevesellte a szerepért kapott gázsit. Ezt írták a forgatókönyvírók. Illetve ezek bármilyen tetszőleges kombinációja.
Elbújt mindenki elől egy luke-ba :)
Vesszen a Birodalom!

Nem elérhető Galen

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2272
  • Karma: +9/-0
Re:Star Wars
« Válasz #3782 Dátum: 2018. Július 04., 15:54:59 »
"még a hold is mosolyogni fog"-Wilbur Larsh

Az tuti, hogy azért nem fizetek, hogy kinyírják bazmeg.

Nem elérhető Gorgonita

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1547
  • Karma: +10/-4
  • Nem: Férfi
Re:Star Wars
« Válasz #3781 Dátum: 2018. Július 04., 15:37:11 »
Vagy nem is halt meg, csak elbújt a kamera mögé. Aztán a 9. részben visszatér, és olyan rendet vág, hogy ihaj-csuhaj, még Galennek is tetszeni fog. :)

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:Star Wars
« Válasz #3780 Dátum: 2018. Július 04., 15:31:53 »
Megunta az életét. Öreg volt. Kevesellte a szerepért kapott gázsit. Ezt írták a forgatókönyvírók. Illetve ezek bármilyen tetszőleges kombinációja.
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető Gorgonita

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1547
  • Karma: +10/-4
  • Nem: Férfi
Re:Star Wars
« Válasz #3779 Dátum: 2018. Július 04., 15:30:27 »
De akkor mibe halt bele? Mert eddig én azt hittem túl nagy volt a távolság, és halálosan kimerítette a megpróbáltatás.

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Star Wars
« Válasz #3778 Dátum: 2018. Július 04., 15:16:18 »
Egyébként nekem a kivetítéssel kapcsolatba a távolság tűnt túlzónak. Bár fene tudja milyen messze van a két bolygó egymástól. Gondolom messzebb, mint Ben Kenobi volt amikor megérezte az Alderaan pusztulását. Mely jelenetről a minap számomra kiderült, hogy nem túl eredeti. Mr. Spock már a 60-as években megérezte egy Vulcanok vezette hajó legénységének pusztulást a távoli űrön keresztül. Egy szó mint száz, ha az egyik lehetséges, akkor gondolom a másik is. Legalábbis egy spacefantasyben.
Hát, ha Yoda okfejtéséből indulunk ki, akkor azt kell feltételeznünk, hogy a távolság nem számít. Én mindig is úgy gondoltam az alapján, amit a Birodalomban mondott Luke-nak, hogy az Erő, mint energiamező áthatja a galaxist, és egy jedi fejlődését az határozza meg, hogy mennyire látja át, mennyire érti meg ezt. Gondoljunk csak bele, hogy Yoda is érzékelte ahogy Anakin buckalakókat gyilkot a Tatuinon, ami ugye a Coruscanthoz képes szinte a galaxis túlsó vége. Tehát a Jedi erejét lényegében az a mentális fejlődés adja, ahogy képes befogadni és megérteni az erő mérhetetlen mivoltát. A kezdőknek az is gondot okoz, hogy egy kavicsot megemeljen, míg a mester már ráhangolódott az Erő hullámaira, megértette, hogy az Erőnek nincsenek korlátai, ezért is van az, hogy a csúcspontot akkor éri el a jedi, mikor képes lesz eggyé válni az Erővel. Ha ebből indulunk ki, akkor teljesen érthető, hogy egy olyan kaliberű jedi mester, mint Luke képes bárhol megjeleníteni magát, hová elér az Erő.
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető Gorgonita

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1547
  • Karma: +10/-4
  • Nem: Férfi
Re:Star Wars
« Válasz #3777 Dátum: 2018. Július 04., 14:54:39 »
Galen: Magam is így vagyok a filmekkel. Ami a bombázást illeti, lehet egyszerűen más fizika szerint működik a mesebeli távoli galaxis, ahol a hangok is hallhatóak az űrben. A hajók nem a Newtoni fizika szerint változtatnak pályát apró fúvókákkal, mint a B5, az Expanse, vagy a BSG járgányai, és a bolygók-aszteroidák közelében lehet gravitáció, mint a Slipstrem rpg zsákuniverzumában. Nem állítom hogy így van, csak már hallottam ezt a más a fizikája védekezést. A hiperűrutazás fizikájáról (régen mintha több időt vett volna igénybe) nem is beszélve.

Nem elérhető Galen

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2272
  • Karma: +9/-0
Re:Star Wars
« Válasz #3776 Dátum: 2018. Július 04., 13:35:50 »
Nem volt erőm még utána nézni, de tudja valaki hogy milyen elven működnem a bombázók az SW világában? Csak névlegesen bombázók és a kijuttatott bombának adnak valami kezdőlökést hogy a légüres térben is zuhanjon az a bomba?
Elektromágneses paneleken vannak, a "tárban", amiket kapcsolgatva végigesnek az alsók meg mágnesesen tapadnak a célponthoz...
Napokban kötött bele valaki a társaságomban abba hogy Az utolsó jedik elején hogy a tökömbe "bombáznak" légüres térben. Csak félig tudtam megvédeni azzal, hogy megemlítettem A Birodalom visszavágot amiben ugyanígy bombázták az aszteroidákat amikor Han-ék elbújnak. Na mondjuk ott nem tapad oda sehová a leérkezett bomba, ezért gondoltam hogy inkább valamiféle torpedóként működik mintsem bombaként.

Az tuti, hogy azért nem fizetek, hogy kinyírják bazmeg.

Nem elérhető zajrus

  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 841
  • Karma: +7/-4
    • AllComics
Re:Star Wars
« Válasz #3775 Dátum: 2018. Július 04., 13:07:07 »
Nem volt erőm még utána nézni, de tudja valaki hogy milyen elven működnem a bombázók az SW világában? Csak névlegesen bombázók és a kijuttatott bombának adnak valami kezdőlökést hogy a légüres térben is zuhanjon az a bomba?

Elektromágneses paneleken vannak, a "tárban", amiket kapcsolgatva végigesnek az alsók meg mágnesesen tapadnak a célponthoz...

Nem elérhető Galen

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2272
  • Karma: +9/-0
Re:Star Wars
« Válasz #3774 Dátum: 2018. Július 04., 10:15:34 »
Nem volt erőm még utána nézni, de tudja valaki hogy milyen elven működnem a bombázók az SW világában? Csak névlegesen bombázók és a kijuttatott bombának adnak valami kezdőlökést hogy a légüres térben is zuhanjon az a bomba?
Így lenne logikus. Szóval nyilván nem így van.  :hehe:
Vasquez, a rossz májad....  :badteeth:

Az tuti, hogy azért nem fizetek, hogy kinyírják bazmeg.

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:Star Wars
« Válasz #3773 Dátum: 2018. Július 04., 09:52:52 »
Nem volt erőm még utána nézni, de tudja valaki hogy milyen elven működnem a bombázók az SW világában? Csak névlegesen bombázók és a kijuttatott bombának adnak valami kezdőlökést hogy a légüres térben is zuhanjon az a bomba?
Így lenne logikus. Szóval nyilván nem így van.  :hehe:
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető Galen

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2272
  • Karma: +9/-0
Re:Star Wars
« Válasz #3772 Dátum: 2018. Július 04., 09:50:30 »
Hát mert nem baszogatni akarom egy az egyben, annál többet érdemel. Azt hiszem úgy vagyok vele mint a Smallville sorozattal. Ha csak egy-egy jelenetet nézek és azt illesztem bele a Superman folyamba az úgy jó. Ha viszont egységesen nézem úgy nem jó. Vannak nagyon jó dolgok benne és vannak nagyon rosszak. Az arányát nem tudom. Én képes vagyok filmeket megtartani csak egyetlen fél fasza jelenetért is. Az Atomic Blonde-t csak azért tartottam meg, mert kurva rég nem láttam olyan 1970-1980-as évekbeli lifthívó gombot mint az egyik jelenetében. Az előbbi belinkelésemnél az baszta fel az agyam, hogy oké hogy az SW-nél szorosan összefonódik a sok eltérő típusú médium és kiegészítik egymást, de ez mintha egy pöttyöt fontos momentum lett volna ahhoz hogy ne máshonnan kéne megtudni azt, hogy megbotlik. Most, miután megnéztem még egyszer (10-szer) a jelenetet, szerintem itt a cikkíró a hülye. Luke a meglepetéstől esik el és nem bármiféle ütéstől.
Nem volt erőm még utána nézni, de tudja valaki hogy milyen elven működnem a bombázók az SW világában? Csak névlegesen bombázók és a kijuttatott bombának adnak valami kezdőlökést hogy a légüres térben is zuhanjon az a bomba?

Az tuti, hogy azért nem fizetek, hogy kinyírják bazmeg.

Nem elérhető Gorgonita

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1547
  • Karma: +10/-4
  • Nem: Férfi
Re:Star Wars
« Válasz #3771 Dátum: 2018. Július 03., 19:38:52 »
Galen: Most akkor Neked tetszik a TLJ vagy nem tetszik? Mert elveszítettem a fonalat.  :D Korábban linkeltél egy képet (egyébként a Crucible kötet borítóvariánsa), mellyel azt bizonygattad hogy a fanok jobbat csinálnak mint R.J., aztán most ezek a hozzászólások. :) Vagy 50%-ban tetszik és 50%-ban nem?  ;D

Egyébként nekem a kivetítéssel kapcsolatba a távolság tűnt túlzónak. Bár fene tudja milyen messze van a két bolygó egymástól. Gondolom messzebb, mint Ben Kenobi volt amikor megérezte az Alderaan pusztulását. Mely jelenetről a minap számomra kiderült, hogy nem túl eredeti. Mr. Spock már a 60-as években megérezte egy Vulcanok vezette hajó legénységének pusztulást a távoli űrön keresztül. Egy szó mint száz, ha az egyik lehetséges, akkor gondolom a másik is. Legalábbis egy spacefantasyben.

Nem elérhető Galen

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2272
  • Karma: +9/-0
Re:Star Wars
« Válasz #3770 Dátum: 2018. Július 03., 09:13:44 »

Az tuti, hogy azért nem fizetek, hogy kinyírják bazmeg.

Nem elérhető Galen

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2272
  • Karma: +9/-0
Re:Star Wars
« Válasz #3769 Dátum: 2018. Július 02., 10:05:16 »
Azt tudtuk, hogy Rian Johnsont rendesen ba**ogatják Az utolsó Jedi miatt. Minden elismerésem hogy a legutolsó idótára is szán időt és védi a filmjét. A twitteren találták meg még januárban. Valaki belekötött abba hogy Luke "kivetítette" magát. Ő ezzel a képsorral válaszolt:



A lényeg, hogy az EU-ban is létező projekció képességét használta fel a filmben. Egyébként ez a Jedi útja nálunk is elérhető könyv.

A másik pedig szintén a twitteren történt a napokban. Valaki belinkelt egy cikk részletet azzal a megjegyzéssel, hogy mi a különbség Rian Johnson és George Lucas között:

A beszélgetés Kasdan (A birodalom visszavág forgatókönyv írója) és Lucas között zajlott. A lényeg hogy Kasdan szerint "hatásosabb" a film ha megölnek benne valakit akihez a néző kötődik. Erre Lucas: "Ez egy tündérmese. Azt akarod hogy mindenki boldogan éljen amíg meg nem hal és semmi rossz ne történik senkivel...." Erre Rian Johnson csak ennyit válaszolt: Huhh, és belinkelte a következő képeket az eredeti trilógiából:




Van tovább is, de elég hosszú a válaszolgatás a twitt alatt. Akinek van kedve olvasni:
https://twitter.com/rianjohnson/status/1011856717032767488

Az tuti, hogy azért nem fizetek, hogy kinyírják bazmeg.

Nem elérhető Galen

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2272
  • Karma: +9/-0
Re:Star Wars
« Válasz #3768 Dátum: 2018. Június 28., 08:25:05 »
Ne ess át a ló túloldalára, objektíven kukacoskodj. :) Már ha lehet egy saját vélemény leírásakor objektívnek lenni. A franc tudja milyen lesz. Ha szar lesz belekötünk, ha nem meg örülünk.

Az tuti, hogy azért nem fizetek, hogy kinyírják bazmeg.

Nem elérhető Goten56

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 448
  • Karma: +2/-2
Re:Star Wars
« Válasz #3767 Dátum: 2018. Június 27., 19:43:32 »
És Phasma története is ilyen jól sikerült?

Nem elérhető Galen

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2272
  • Karma: +9/-0
Re:Star Wars
« Válasz #3766 Dátum: 2018. Június 27., 09:24:35 »
A regény azért van, hogy ne csak féldimenziós legyen. Mint ahogy néhány blokkal arrébb már mondta Aldarion: Boba Fett sem volt jobb, csak az EU-ban alápolcolták a zéró karakterét.

Az tuti, hogy azért nem fizetek, hogy kinyírják bazmeg.

Nem elérhető Goten56

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 448
  • Karma: +2/-2
Re:Star Wars
« Válasz #3765 Dátum: 2018. Június 27., 09:11:34 »
A Phasma regény elég feleslegesnek tűnik. A 8. részben se csinált semmi érdekeset. Remélem, végleg meghalt.

Nem elérhető Gorgonita

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1547
  • Karma: +10/-4
  • Nem: Férfi
Re:Star Wars
« Válasz #3764 Dátum: 2018. Június 26., 18:19:23 »
A fejberendezése túl emberi.

Értem.

https://nerdist.com/star-wars-thrawn-alliances-vader-team-up/

Egyébként a Phasma könyvhöz is adtak ki képeket, csak itt még nem tudom ki kicsoda, mert még nem olvastam:

https://nerdist.com/star-wars-captain-phasma-novel-new-characters/

Nem elérhető Recsi

  • Fejvadász
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2880
  • Karma: +32/-0
  • Nem: Férfi
    • Hálózsák
Re:Star Wars
« Válasz #3763 Dátum: 2018. Június 26., 15:12:26 »
A Jedi vs Sith utolsó részét elszámoztam, de tegnap javítottam. A thumbnail oldalon rosszul jelennek meg a képek egyelőre, de ha rákatt, akkor jó képet nagyít ki. A letölthető CBZ-ben jó a sorrend.
Vesszen a Birodalom!

Nem elérhető SithLord

  • Star Wars Őrült
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1732
  • Karma: +9/-0
  • Nem: Férfi
Re:Star Wars
« Válasz #3762 Dátum: 2018. Június 26., 07:54:15 »
Üdv! Köszi a Jedi Kontra Sith 5. részét HeirToGrievous, Paul! :worship: :worship:
Bane és a tanítványa hamarosan találkozni fognak... :hehe:

Nem elérhető Galen

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2272
  • Karma: +9/-0
Re:Star Wars
« Válasz #3761 Dátum: 2018. Június 25., 22:32:53 »
Itt még fiatal és chiss egyenruha van rajta. Egyébként nálam anno Armand Assante lett volna a befutó a szerepre. De gondolom mindenki másként képzelte el. Mara Jade-t például a Sárkányszív Kará-jára osztottam volna, aztán teljesen másképp rajzolták meg, fényképezték le.
A fejberendezése túl emberi.

Az tuti, hogy azért nem fizetek, hogy kinyírják bazmeg.

Nem elérhető Gorgonita

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1547
  • Karma: +10/-4
  • Nem: Férfi
Re:Star Wars
« Válasz #3760 Dátum: 2018. Június 25., 22:18:20 »
Itt még fiatal és chiss egyenruha van rajta. Egyébként nálam anno Armand Assante lett volna a befutó a szerepre. De gondolom mindenki másként képzelte el. Mara Jade-t például a Sárkányszív Kará-jára osztottam volna, aztán teljesen másképp rajzolták meg, fényképezték le.

Nem elérhető Galen

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2272
  • Karma: +9/-0
Re:Star Wars
« Válasz #3759 Dátum: 2018. Június 25., 22:02:11 »
...De mintha az utolsó VHS megjelenéshez lett volna a reklám...
Lehetséges.

Egy új kép Zahn legújabbjához:
https://starwarsmedia.hu/hirek/egy-uj-kep-es-egy-reszlet-a-thrawn-2-reszebol.html
jó kép. Bár itt mintha csak sima "kék-ember" lenne thrawn. Más volt eddig. Lehet csak a fejemben?

Az tuti, hogy azért nem fizetek, hogy kinyírják bazmeg.

Nem elérhető Gorgonita

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1547
  • Karma: +10/-4
  • Nem: Férfi
Re:Star Wars
« Válasz #3758 Dátum: 2018. Június 25., 21:43:44 »
Erre én is emlékszem. De mintha az utolsó VHS megjelenéshez lett volna a reklám. Meg is ijedtem, hogy most akkor soha többé?  :D

Egy új kép Zahn legújabbjához:

https://starwarsmedia.hu/hirek/egy-uj-kep-es-egy-reszlet-a-thrawn-2-reszebol.html

Nem elérhető Galen

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2272
  • Karma: +9/-0
Re:Star Wars
« Válasz #3757 Dátum: 2018. Június 25., 15:41:49 »
"Ez lesz az utolsó hétvége amikor láthatod a Star Wars-t egy közeledben lévő moziban."
Ez kb. olyan hirdetés, mint ami 199x körül ment a tv-ben a felújított változat mozi-megjelenésekor Magyarországon. "Utoljára még feltűnik aztán..." És a Falcon hiperűr-ugrott.
Persze mondjuk értelmezhetjük úgy is hogy egy lebontásra váró mozi falán volt és csak én kötözködök megint.

Az tuti, hogy azért nem fizetek, hogy kinyírják bazmeg.

Nem elérhető Galen

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2272
  • Karma: +9/-0
Re:Star Wars
« Válasz #3756 Dátum: 2018. Június 25., 14:25:34 »

Az tuti, hogy azért nem fizetek, hogy kinyírják bazmeg.

Nem elérhető Gorgonita

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1547
  • Karma: +10/-4
  • Nem: Férfi
Re:Star Wars
« Válasz #3755 Dátum: 2018. Június 25., 14:12:33 »
A partit szerintem 3x is feldolgozták a film előtt. Egyszer ha emlékezetem nem csal Lando emlékezett vissza rá, ahogy előbb leírtam. Egyszer képregényben (azt hiszem Tales-ben) olvastam. Egyszer pedig Crispin is megírhatta, bár pont erre nem emlékszem. Ennél többször már csak a HCS terveit lopták el az EU-ban. :)

Egyébként ami még magyarázatra szorul számomra a filmből, hogy Becketnek a csempészcsapata mellé, miért nincs saját hajója a Firefly-os vonatrabláshoz, illetve hogy Chewie mióta egy szörny, akivel dezertőröket lehet agyonveretni, és karokat tépked ki. De megvettem a Képes Útmutatót, (ami a változatosság kedvéért most kisebb, mint az eddigiek) hátha okosabb leszek. Úgyhogy már biztos nem miattam dől be a kánon. Fizettem kétszer is a Disney-nek. :)
« Utoljára szerkesztve: 2018. Június 25., 14:23:27 írta Gorgonita »

Nem elérhető Goten56

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 448
  • Karma: +2/-2
Re:Star Wars
« Válasz #3754 Dátum: 2018. Június 25., 10:27:12 »
Az nem Crispin volt? Zahn szerintem a Kirajzáson kívül csak EPIV utáni történeteket írt. Persze, tény, hogy a régi jobb volt. De a TCW óta ezt megszokhattuk. És még ez se olyan idétlen, mint a VIII. rész.