Szerző Téma: Star Wars  (Megtekintve 699837 alkalommal)

0 Felhasználó és 10 vendég van a témában

Nem elérhető Gorgonita

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1547
  • Karma: +10/-4
  • Nem: Férfi
Re:Star Wars
« Válasz #3753 Dátum: 2018. Június 24., 13:20:20 »
Lando nem csak egy vicces karakter volt. Elvezette Felhővárost, megnyerte a Tanabi csatát és az Endorit is. Igaz Solo megjegyezte hogy régen nem volt ilyen felelősségteljes, de úgy érzem itt most átestek a ló túloldalára. Egy nevetséges, folyamatosan pórul járó kezdő svindler pancsert faragtak belőle. Vonzalma a robotjához számomra értelmezhetetlen, filmvégi ruhája, mintha egy pizsama, egy paródia lenne. Timothy Zahn annak idején úgy oldotta meg a legendás szabakkpartit, hogy Lando futtatott egy félillegális szerelőműhelyt űrhajóknak, és amikor vesztett felajánlotta Han-nak hogy bármelyik hajóját elviheti. Solo választhatott volna egy csupakróm jachtot is, de neki a Falcon kellett, amit Lando már megbütykölt saját használatra. Ezért volt a feszko közöttük. Ez a változat szerintem jobban illik ahhoz a Landohoz, akin Lucas és Williams sokat dolgoztak, hogy komolyan vehető karakter legyen. Itt és most ő csak egy vicc. (Solot meg elég könnyedén a volánhoz engedi, ahhoz képest hogy sosem látta repülni.)

Nem elérhető Goten56

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 448
  • Karma: +2/-2
Re:Star Wars
« Válasz #3752 Dátum: 2018. Június 24., 11:16:15 »
Szerintem a tavalyi résznél fényévekkel jobb. Tudjukkit igazán kihagyhatták volna. Lando volt a legjobban eltalált karakter a filmben.

Nem elérhető Gorgonita

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1547
  • Karma: +10/-4
  • Nem: Férfi
Re:Star Wars
« Válasz #3751 Dátum: 2018. Június 23., 16:41:57 »
SPOILER alá csak az nézzen be, akit nem zavar egy megaspoiler.!!!

Megnéztem a Solot. Így első nézésre nagyon nem jött be. Egy hangulatos kezdés után a középső harmad hamar kapkodásba, poénkodásba, komolytalankodásba fullad. A legendás karakterek, találkozások és események ebben a rohanásban súlytalanul követik egymást. A film végi holoszelfiző, meglepetés cameo pedig a franchise egyéb alkotásaihoz jobban kötődik, mintsem a címszereplő eredettörténetéhez. A színész kölyök Solo-nak túl idős, a felnőttre meg nem hasonlít. Lando karaktere egy vicc. A lány története talán a folytatásokban teljesedett volna ki. (Ez esetben érdekelt volna Solo hogy kerüli el az érintkezést az Erővel.) Egyedül a légirobogós martalócok okoztak kellemes meglepetést nekem, minden más kiszámítható volt. Tudom Zajrus ennek nem fog örülni, de ez ügyben is maradok a régiségeknél. Nekem Brian Daley és L. Neil Smith a kánon. És mint mindig: szerény véleményem szerint.

Nem elérhető Galen

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2272
  • Karma: +9/-0
Re:Star Wars
« Válasz #3750 Dátum: 2018. Június 22., 08:18:54 »
Galennak is megveszed?
Nem tudom az árát de nekem nem kell. Az Endor nem barna. Nem értem hogy miért ennyi oldal színes. Miért lesz nekem értékes hogy néhány oldalt kiszineztek? Nem volt rá idő? Vagy az majd a következő változatban? Mondjuk így passzolna az sw-hez. Mindig lesz valami felújítás, toldás-foldás átértelmezés.
Csak hogy tudjam, hogy ezt is 5 évig tárolom-e majd, mint a harmadik részt... :badteeth:
Naés a kedvességem az semmi? hogy hagytam hogy elolvasd? Olyan sokszor. Meg a börzelátogatók is évente kétszer, ahányszor megutaztattad a börzére. :badteeth: Láttam 10%-os söröket. Valami viking van rajtuk. :brow: Mondjuk lehet azt csak vikingpáncélba lehet inni mert beborulsz tőle.

Az tuti, hogy azért nem fizetek, hogy kinyírják bazmeg.

Nem elérhető Recsi

  • Fejvadász
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2880
  • Karma: +32/-0
  • Nem: Férfi
    • Hálózsák
Re:Star Wars
« Válasz #3749 Dátum: 2018. Június 21., 17:04:07 »
És most fogom megvenni harmadszor?(+ Az asszony most rúg tökön harmadszor?)

Galennak is megveszed? Csak hogy tudjam, hogy ezt is 5 évig tárolom-e majd, mint a harmadik részt... :badteeth:

Én meg a+Logant :)
Vesszen a Birodalom!

Nem elérhető Recsi

  • Fejvadász
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2880
  • Karma: +32/-0
  • Nem: Férfi
    • Hálózsák
Re:Star Wars
« Válasz #3748 Dátum: 2018. Június 21., 17:03:46 »
(+ Az asszony most rúg tökön harmadszor?)
De remélem, nem ilyen szarul koreografálva, hogy látszik, hogy csak eljátssza.  :brow: :lol:
Szerintem az arcomról leolvasható lesz, hogy valódi-e  :)
Vesszen a Birodalom!

Nem elérhető Micho

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 4276
  • Karma: +35/-4
  • Nem: Férfi
    • http://www.halozsak.hu
Re:Star Wars
« Válasz #3747 Dátum: 2018. Június 21., 16:36:29 »
És most fogom megvenni harmadszor?(+ Az asszony most rúg tökön harmadszor?)

Galennak is megveszed? Csak hogy tudjam, hogy ezt is 5 évig tárolom-e majd, mint a harmadik részt... :badteeth:
"Once a scanlater, always a scanlater."

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:Star Wars
« Válasz #3746 Dátum: 2018. Június 21., 16:08:07 »
(+ Az asszony most rúg tökön harmadszor?)
De remélem, nem ilyen szarul koreografálva, hogy látszik, hogy csak eljátssza.  :brow: :lol:
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető Recsi

  • Fejvadász
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2880
  • Karma: +32/-0
  • Nem: Férfi
    • Hálózsák
Re:Star Wars
« Válasz #3745 Dátum: 2018. Június 21., 16:06:15 »
Miket észre nem vesztek. Úgy látszik romlik a szem(üveg)em...
SW kiadvány: az első színes oldal után azt mondtam, miért nem színesben adják ki az egészet, aztán a lila (?) Halálcsillag meg Hoth után, már nem annyira.
Ha jól emlékszem, akkor most jelennik meg harmadszor? (füzet, Botond, gyűjteményes)
És most fogom megvenni harmadszor?(+ Az asszony most rúg tökön harmadszor?)
Vesszen a Birodalom!

Nem elérhető Galen

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2272
  • Karma: +9/-0
Re:Star Wars
« Válasz #3744 Dátum: 2018. Június 21., 11:02:50 »
A francokat. Jedi vagyok de nem ennyire.  :badteeth:
Szóval akkor simán jó volt, és csak most kukacoskodsz. Ejnye.  :hzs-darthvader:
Nem, az akkor se volt jó, csak figyelmetlen voltam.  ;D De valóban, nem akarok tuskó lenni (még felaprít engem is Steve), azzal a jelenettel nem ez volt a bajom.

Az tuti, hogy azért nem fizetek, hogy kinyírják bazmeg.

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:Star Wars
« Válasz #3743 Dátum: 2018. Június 21., 10:44:47 »
A francokat. Jedi vagyok de nem ennyire.  :badteeth:
Szóval akkor simán jó volt, és csak most kukacoskodsz. Ejnye.  :hzs-darthvader:
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető Galen

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2272
  • Karma: +9/-0
Re:Star Wars
« Válasz #3742 Dátum: 2018. Június 21., 10:28:31 »
A vívást / csatát / színészi játékot. Magam sem tudom eldönteni mi is a szar. A csaj szarul hárít majd hátrapillantva már  várja hogy mikor támaszkodhat már rá a srácra a forgatókönyv szerint. Vagy csak szimplán szarul játszik.
De ez menet közben is feltűnt neked, mikor először nézted?
A francokat. Jedi vagyok de nem ennyire.  :badteeth:

Az tuti, hogy azért nem fizetek, hogy kinyírják bazmeg.

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:Star Wars
« Válasz #3741 Dátum: 2018. Június 21., 10:11:22 »
A vívást / csatát / színészi játékot. Magam sem tudom eldönteni mi is a szar. A csaj szarul hárít majd hátrapillantva már  várja hogy mikor támaszkodhat már rá a srácra a forgatókönyv szerint. Vagy csak szimplán szarul játszik.
Aha, értem. Valóban. Szerintem azért is nyúl hátra, hogy meglegyen a kontakt és a srác is tudja, hogy mi jön és mennyire léphet hátra. De ez menet közben is feltűnt neked, mikor először nézted?
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető Galen

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2272
  • Karma: +9/-0
Re:Star Wars
« Válasz #3740 Dátum: 2018. Június 21., 09:58:54 »
http://www.kilencedik.hu/fazekas-attila-a-csillagok-haboruja-gyujtemeny/
update1:
Most nézem hogy átszerkesztik / rajzolják mint a Rejtő cuccokat.
update2:
Ez zavaros.

Az tuti, hogy azért nem fizetek, hogy kinyírják bazmeg.

Nem elérhető Galen

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2272
  • Karma: +9/-0
Re:Star Wars
« Válasz #3739 Dátum: 2018. Június 21., 09:56:47 »
Na akkor, csak hogy tovább gerjesszem a vitát:
http://hu.ign.com/m/star-wars/38940/news/parkolopalyara-kerultek-a-star-wars-spinoffok
Én még nem láttam a Solo-t tehát nem tudok nyilatkozni hogy szar-e, de a zsivány egyes jobb mint a fővonal. Nekem.

Az tuti, hogy azért nem fizetek, hogy kinyírják bazmeg.

Nem elérhető Galen

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2272
  • Karma: +9/-0
Re:Star Wars
« Válasz #3738 Dátum: 2018. Június 21., 09:55:14 »
A vívást / csatát / színészi játékot. Magam sem tudom eldönteni mi is a szar. A csaj szarul hárít majd hátrapillantva már  várja hogy mikor támaszkodhat már rá a srácra a forgatókönyv szerint. Vagy csak szimplán szarul játszik.

Az tuti, hogy azért nem fizetek, hogy kinyírják bazmeg.

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:Star Wars
« Válasz #3737 Dátum: 2018. Június 21., 09:49:38 »
Igy ez a részlet kiemelve még kiábrándítóbbá teszi.
Ööö... mit is?  :headscratch:
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Star Wars
« Válasz #3736 Dátum: 2018. Június 21., 00:12:49 »
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető Galen

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2272
  • Karma: +9/-0
Re:Star Wars
« Válasz #3735 Dátum: 2018. Június 18., 21:33:41 »
Igy ez a részlet kiemelve még kiábrándítóbbá teszi.

Az tuti, hogy azért nem fizetek, hogy kinyírják bazmeg.

Nem elérhető Galen

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2272
  • Karma: +9/-0
Re:Star Wars
« Válasz #3734 Dátum: 2018. Június 18., 13:41:11 »
... mert BOBA ÉL (nemsokára mindenki megláthatja, ugye, Galen?  :) )
öööö igen. Mondjuk újra kell kezdenem az egészet, de mivel a fordítás megvan így igen...határozottan igen.
Ja és igen, Aldarionnak tök igaza van Phasmával.
[/quote]

Az tuti, hogy azért nem fizetek, hogy kinyírják bazmeg.

Nem elérhető Goten56

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 448
  • Karma: +2/-2
Re:Star Wars
« Válasz #3733 Dátum: 2018. Június 17., 22:08:48 »
Mit kéne sorbarakni? Remekül ki van találva az egész. Lucas a csúcson fejezte be. Kár hogy elrontotta a TCW elkészítésével

Nem elérhető Galen

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2272
  • Karma: +9/-0
Re:Star Wars
« Válasz #3732 Dátum: 2018. Június 17., 15:05:49 »
... mert BOBA ÉL (nemsokára mindenki megláthatja, ugye, Galen?  :) )
[/quote]öööö igen. Mondjuk újra kell kezdenem az egészet, de mivel a fordítás megvan így igen...határozottan igen.
Ja és igen, Aldarionnak tök igaza van Phasmával.

Az tuti, hogy azért nem fizetek, hogy kinyírják bazmeg.

Nem elérhető Recsi

  • Fejvadász
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2880
  • Karma: +32/-0
  • Nem: Férfi
    • Hálózsák
Re:Star Wars
« Válasz #3731 Dátum: 2018. Június 17., 15:01:08 »
Szerintem fasza volt a III.
Vesszen a Birodalom!

Nem elérhető zajrus

  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 841
  • Karma: +7/-4
    • AllComics
Re:Star Wars
« Válasz #3730 Dátum: 2018. Június 17., 14:25:20 »
amire

Hááát ööö izé... azt általában kitörlöm amelyik részre nem reagálok...

Az EPIII szerintem az egyik legjobb rész. Minden benne van, ami egy trilógia lezárásához kell. A Disney előtti dolgokat azért szeretik sokan, mert általánosságban jobbak voltak. Pl. a Köztársaság sorozat sokkal jobban passzol a SW világba mint a a TCW. Tudom, hogy abban Lucas is részt vett, de az már a Disney döntése, hogy épít rá.

Ja minden benne van már csak sorba kéne rakni a mindent benne... hát igen ezek a Disney előtti dolgok, mint TCW... ami a Disney előtt már N-kánonná degradált könyv és képregényrészleteket...

Nem elérhető Goten56

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 448
  • Karma: +2/-2
Re:Star Wars
« Válasz #3729 Dátum: 2018. Június 17., 13:54:45 »
Az EPIII szerintem az egyik legjobb rész. Minden benne van, ami egy trilógia lezárásához kell. A Disney előtti dolgokat azért szeretik sokan, mert általánosságban jobbak voltak. Pl. a Köztársaság sorozat sokkal jobban passzol a SW világba mint a a TCW. Tudom, hogy abban Lucas is részt vett, de az már a Disney döntése, hogy épít rá.

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:Star Wars
« Válasz #3728 Dátum: 2018. Június 17., 12:31:07 »
Kérlek, ne idézd be mindig az egész hozzaszolast, amire válaszolsz.
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető zajrus

  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 841
  • Karma: +7/-4
    • AllComics
Re:Star Wars
« Válasz #3727 Dátum: 2018. Június 17., 12:04:49 »
Kedves Zajrus!

Kissé talán megválogathatnád a szavaid – pláne hogy már harmadszorra szólunk érte – mi itt kulturált hangnemben beszélgetünk. Attól hogy nem értünk egyet, még leírhatod higgadtan, hogy mit gondolsz. (Tudom visz a rajongás, meg rá vagy rugózva a témára, de mégis.) Nem takarodok sehova, bár szoktam Treket nézni meg még húsz másik űroperát is nyomon követek. Azzal is tisztában vagyok, hogy az SW spacefantasy. De az arányok szerintem eltolódtak. Én így érzem. Azt sem tartom szerencsésnek, hogy az új filmek egy részét elvicceskedik. Ugyanez volt az egyik baj a prequelekkel is. Két véresen komoly témát (a gonosz születése és a demokrácia vége) próbáltak rajzfilmes, gyerekfilmes, családi filmes eszközökkel prezentálni. Aztán úgy kellett a síró kisgyereket kimenekíteni a lávás jelenetnél, mert megijedt. Persze a fantasy is, meg a családi mozi is többet hoz a konyhára, mint egy komolyabb sf. Egyébként ha jól látom Legends vs Kanon: 3:1  :D

Ööö... ez egy összesített finomított idézet volt pár magát anno hatalmas Star Wars fannak tartó arctól... bár a sci-fi/Trek rajongók része, akik a Star Warst is imádták teljesen ki voltak bukva mindig is a pontatlan, elnagyolt elemek miatt, de ahogy mondtam Lucasék álma nem egy sci-fi film volt... ahogy nem is tisztán fantasy... bár szerintem pont a prequels volt, ami ellépdelt a földhözragadtabb sci-fibb irányba... teljesen kézzel foghatóvá tették az Erőt emellett Lucas visszahozta az anno kiselejtezett politikai, bürokrata szálakat, amik remek társadalmi alapot szolgálnak és a sci-fi részt erősítik... az EP III egyszerűen borzalmas volt... szerintem Lucasban valahol a felénél tudatosulhatott, hogy már csak egy fél film van hátra a trilógiából és Anakin még mindig a hős...

Nem elérhető Gorgonita

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1547
  • Karma: +10/-4
  • Nem: Férfi
Re:Star Wars
« Válasz #3726 Dátum: 2018. Június 17., 11:39:01 »
Kedves Zajrus!

Kissé talán megválogathatnád a szavaid – pláne hogy már harmadszorra szólunk érte – mi itt kulturált hangnemben beszélgetünk. Attól hogy nem értünk egyet, még leírhatod higgadtan, hogy mit gondolsz. (Tudom visz a rajongás, meg rá vagy rugózva a témára, de mégis.) Nem takarodok sehova, bár szoktam Treket nézni meg még húsz másik űroperát is nyomon követek. Azzal is tisztában vagyok, hogy az SW spacefantasy. De az arányok szerintem eltolódtak. Én így érzem. Azt sem tartom szerencsésnek, hogy az új filmek egy részét elvicceskedik. Ugyanez volt az egyik baj a prequelekkel is. Két véresen komoly témát (a gonosz születése és a demokrácia vége) próbáltak rajzfilmes, gyerekfilmes, családi filmes eszközökkel prezentálni. Aztán úgy kellett a síró kisgyereket kimenekíteni a lávás jelenetnél, mert megijedt. Persze a fantasy is, meg a családi mozi is többet hoz a konyhára, mint egy komolyabb sf. Egyébként ha jól látom Legends vs Kanon: 3:1  :D

Nem elérhető zajrus

  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 841
  • Karma: +7/-4
    • AllComics
Re:Star Wars
« Válasz #3725 Dátum: 2018. Június 17., 00:49:43 »
Én érzek azért némi stílusbeli különbséget is. Régen szerintem több volt a fémes sci-fi íz, és kevesebb a fantasy elem a történetekben. Márpedig a sci-fi alapja a logika, míg a fantasyé a mágia, ami a világon a leglogikátlanabb dolog. Ezért nálam a sci-fi mindig legyőzi a fantasyt.

Ami különösen bosszant, az az amikor valamit a rajongók, írók kisütöttek, felépítettek, működött aztán megváltoztatják mert csak. Például volt egy teória arra, hogy miért piros a gonoszok kardja. Mert más rezgésszámú kristályt használnak. Oké. Erre most kitalálják, hogy azért mert mágiával kivéreztetik a kristályt, ami élőlény. Vagy ott van a Falcon orra. Kitalálták, hogy ott tolja a rakományt, és ezért van oldalt a pilótafülke. Logikus. Erre most kapunk egy másmilyen orrú Falcont. Vagy RM megfestette annak idején Alderaan fővárosát, de azért sem azt használták a Sithek bosszújában, majd később betették a képet a Rebelsbe mint egy másik várost, bolygót ábrázoló festményt. Na az ilyenekkel a peremvidékig lehet kergetni.

Erre szokták rávágni anno - még mielőtt egy elcseszett kötelességtudatból módi lett mindent isteníteni, ami pre-Disney, vagy ha nem megy egyenes arccal akkor nosztalgikusan felidézni a gyerekkort és panaszkodni, hogy mennyire nem érhet fel egy berögződött emlékképhez a jelen legyintve arra, hogy azt még konkrétan a filmek újranézése sem adhatja vissza függetlenül a verziótól -, hogy takarodj Trekket nézni... a Star Wars egy űropera, ami sci-fi és fantasy elemek keveréke, de nem is vegytiszta sci-fi és nem is vegytiszta fantasy... egy eposz az űrben, ami nem meglepő tekintve, hogy a kiindulási alap a Flash Gordon volt...

És nagyon gonosz és csúf dolog más rezgésszámú kristályt használni, mikor az EFXZ801020 rendelet egyértelműen kimondja, hogy csak 130010Hz és 14300101Hz közötti rezgésszámú kristályokat használhatnak... az élőlény elég erős kifejezés, de mennyire király már, hogy eddig mindent átjárhatott a gonoszság a kard fém tokját, aksiját, a rajta lerakódott üledéket, de a kristályfreki az illegális azért a kóterbe vágják az embert :D Itt van Darth Bane baba első kis cipőcskéje múltkor mutattam a szomszédasszonynak lemészárolta tőle a fél falut, de ne aggódj a felnőtt Bane-el harmóniában lévő fénykard kristály tökre ártalmatlan csak tiltja a galaktikus törvény xy paragrafusa :D

Hát igen Lando Calrissian csempész feltétlenül anyagmozgatásra fogja használni a hajóját, nem ám mentőkabint szerel bele, ha már a Legends-ben is rendelkezésére állt 654 verzió az üres hely kitöltésére... de nem ám... elvégre mi baj történhet, őt mindenki szereti soha nem került semmilyen slamasztikába ahol pont kellett volna neki egy mentőkabin... hallatlan :D

Egyértelműen Ralph McQuarrie fel nem használt műveit máglyára kellett volna vetni... várj ez most a Leia otthona-féle Alderaan volt, vagy az Új Birodalom központja-féle Alderaan? Szemét Lucas fogta Aquilae-t átnevezte Alderaan-nak és lenyomta szegény szerencsétlen fémes sci-fi ízt vágyó rajongók torkán... a rohadék... a bürökrata Vaderből is egy gonosz Sithet csinált, mikor tudhatta volna, hogy a Sitheknek eredetileg csak pár nézeteltérése volt a Jedi-Bendukkal és végső soron tele volt a hócipőjük az Új Birodalom hülyeségeivel...


Nem elérhető Gorgonita

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1547
  • Karma: +10/-4
  • Nem: Férfi
Re:Star Wars
« Válasz #3724 Dátum: 2018. Június 16., 21:40:44 »
Én érzek azért némi stílusbeli különbséget is. Régen szerintem több volt a fémes sci-fi íz, és kevesebb a fantasy elem a történetekben. Márpedig a sci-fi alapja a logika, míg a fantasyé a mágia, ami a világon a leglogikátlanabb dolog. Ezért nálam a sci-fi mindig legyőzi a fantasyt.

Ami különösen bosszant, az az amikor valamit a rajongók, írók kisütöttek, felépítettek, működött aztán megváltoztatják mert csak. Például volt egy teória arra, hogy miért piros a gonoszok kardja. Mert más rezgésszámú kristályt használnak. Oké. Erre most kitalálják, hogy azért mert mágiával kivéreztetik a kristályt, ami élőlény. Vagy ott van a Falcon orra. Kitalálták, hogy ott tolja a rakományt, és ezért van oldalt a pilótafülke. Logikus. Erre most kapunk egy másmilyen orrú Falcont. Vagy RM megfestette annak idején Alderaan fővárosát, de azért sem azt használták a Sithek bosszújában, majd később betették a képet a Rebelsbe mint egy másik várost, bolygót ábrázoló festményt. Na az ilyenekkel a peremvidékig lehet kergetni.