Szerző Téma: Star Wars  (Megtekintve 702159 alkalommal)

0 Felhasználó és 10 vendég van a témában

Nem elérhető SithLord

  • Star Wars Őrült
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1732
  • Karma: +9/-0
  • Nem: Férfi
Re:Star Wars
« Válasz #3573 Dátum: 2018. Május 22., 06:36:26 »
Üdv! Köszi a Jedi Kontra Sith 4. részét HeirToGrievous, Paul!!! :worship: :worship:
Várható volt, hogy Kandúrnál elszakad a cérna. Kíváncsian várom a folytatást!!

Recsi, köszönöm a linket, de természetesen ismertem ;)
Nagyon remélem, hogy a Szukits is előbb-utóbb kifogja adni!!! :hzs-darthvader:

Nem elérhető Recsi

  • Fejvadász
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2880
  • Karma: +32/-0
  • Nem: Férfi
    • Hálózsák
Re:Star Wars
« Válasz #3572 Dátum: 2018. Május 15., 19:22:22 »
Ismeritek azt a viccet, hogy a kissrác az utcán nyelvet ölt a rendőrre, és kiabál neki:
-Hülye rendőr, hülye rendőr!
Mire a rendőr:
- Hülye ám az apád!
- Az is rendőr! :)

Na ezt Darth Vader nem ismerte.
Vesszen a Birodalom!

Nem elérhető Goten56

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 448
  • Karma: +2/-2
Re:Star Wars
« Válasz #3571 Dátum: 2018. Május 06., 09:36:42 »
Köszönöm a Köztársaság új részét! :)
Az áprilisi témához annyit fűznék hozzá, hogy a Disney apró részletekben próbálja kárpótolni a rajongókat azért, amit elvett és tönkretett.

Nem elérhető Recsi

  • Fejvadász
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2880
  • Karma: +32/-0
  • Nem: Férfi
    • Hálózsák
Re:Star Wars
« Válasz #3570 Dátum: 2018. Május 05., 19:40:29 »
Üdv! Fúú ittam a szavaitokat. Bennem is hasonlók fogalmazódtak meg a régi "legends" és az új disney könyvek kapcsán. Csak remélni tudom, hogy a Szukits folytatja X-Wing sorozatot onnan ahonnan abbamaradt, mert szerintem az is a minőségi könyvek sorait gazdagítja...
Van a folytatásból rajongói fordítás itt:
http://solo-command.blogspot.hu/
http://isards-revenge.blogspot.hu/
Vesszen a Birodalom!

Nem elérhető zajrus

  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 841
  • Karma: +7/-4
    • AllComics
Re:Star Wars
« Válasz #3569 Dátum: 2018. Május 04., 18:02:06 »
Érdemes meglesni!


Nem elérhető SithLord

  • Star Wars Őrült
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1732
  • Karma: +9/-0
  • Nem: Férfi
Re:Star Wars
« Válasz #3568 Dátum: 2018. Április 24., 06:50:51 »
Üdv! Fúú ittam a szavaitokat. Bennem is hasonlók fogalmazódtak meg a régi "legends" és az új disney könyvek kapcsán. Csak remélni tudom, hogy a Szukits folytatja X-Wing sorozatot onnan ahonnan abbamaradt, mert szerintem az is a minőségi könyvek sorait gazdagítja. Igaz bevallom, hogy enyhén herótom van már ennyi klónos könyvtől, de még mindig jobb, mint az eddigi újonnan kiadott disney könyvek.
Amúgy meg köszi a Jedi Kontra Sith 3. részét HeirToGrievous & Paul!!! :worship: :worship:
Továbbra is tetszik várom a folytatást!!!

Nem elérhető zajrus

  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 841
  • Karma: +7/-4
    • AllComics
Re:Star Wars
« Válasz #3567 Dátum: 2018. Április 21., 12:24:15 »
nehogy már azok a sztorik irritáljanak, amik ténylegesen hozzátesznek valamit a Star Warshoz ctrl+c ctrl+v nélkül úgy konkrétan a RotJ óta először...
Ezt nem teljesen értem. Rengeteg fasza - most már legends - regény volt, amiket imádtam (Thrawn trilógia, HanSolo trilógia, Darth Bane stb...) de sajna mindet törölték. Illetve nem tudom, mert olvastam olyat is, hogy van, amit visszavesznek a kánonba.
Az újak meg, háááát nem tudom, nekem többnyire nem jönnek be annyira, de átrágom magam rajtuk, és reménykedem, hátha...
A Trawn és a Tarkin mondjuk jó volt. De az Utóhatás trilógia viszont tök ctr+c ctrl+v, csak mások a nevek. A Battlefront egy sima háborús regény SW köntösben, gondolom a játék támogatására, de akkor már inkább a Gaunt sorozat a WH40K univerzumból. Az Ahsoka szerencsére rövid volt, mert semmi nyomot nem hagyott bennem. Az Új hajnal szerintem egy erőszakos próbálkozás arra, hogy megmagyarázzák, hogyan találkozott Hera és Kanan. A Katalizátor ugyanaz, Galen ( :) )Ersóval és a Halálcsillag terveivel, bár ez azért tetszett. A Sith nagyurak szerintem töltelék, semmit nem ad hozzá semmihez. Maradt még a Sötét tanítvány, amiben végre kedvenc képregényes karakterem Quinlan Vos szerepel, aztán jót csalódtam. A Vérvonal tetszett, jó lenne, ha lenne folytatása, és kiderülne több is az Első Rend létrehozásáról. A Jedik örököse nem tetszett, de ez is rövid volt, ami mellette szól. A Phasmát még nem olvastam. Asszem nem maradt ki semmi. A Bettlefront II-t most olvasom, egyelőre pozitívum, hogy birodalmi pilóta a főszereplő :)

Az alap a hat film + a Clone Wars (2008) film + sorozat, ehhez még átkerült kánonként a Son of Dathomir képregényt, mint a The Clone Wars Legacy része, a Dark Disciple is ennek az elvarrásoknak a része.

Ha tetszett a Bloodlines akkor ajánlom a Leia, Princess of Alderaan-t és a Lost Starst is ugyanattól az írónőtől, előbbi Leia korai éveit mutatja be a kapcsolatát a szüleivel stb utóbbi pedig két fiatalt követ végig a Birodalom megalakulásától a jakkui csatáig... utóbbinak, de szerintem a Bloodlinesnak is szeretne az írónő folytatást, de egyelőre kb a Jakkuig kaptak teret az alkotók a két kivételtől: Bloodlines és Phasma eltekintve... a Phasma bár nem fed fel sokkal többet az Első Rend létrejöttéről, de nagyon jókat hallottam róla és sokat felfed a karakter motivációról... az Inferno Squad-dal kapcsolatban a könyv is biztos jó, de remek vidit vágtak össze a játék átvezető jeleneteiből minimális gameplay-el, amit nagyon ajánlok kb 2 órás filmélmény Endortól Jakkuig, illetve az első nagyobb kiegészítésben 45 percben leshető egy sztori, ami időugrással az EP VII előtt nyit és közvetlenül az EP VIII előtt zár.

A Heir to the Jedi eredetileg a Legends Empire and Rebellion sorozat záródarabja lett volna, de a felvásárlás és a változások miatt az író úgy döntött inkább átírja a könyvet így egy különálló kánon regény lett...

Nem elérhető Recsi

  • Fejvadász
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2880
  • Karma: +32/-0
  • Nem: Férfi
    • Hálózsák
Re:Star Wars
« Válasz #3566 Dátum: 2018. Április 21., 11:57:39 »
Az tényleg annyira minősíthetetlenül szar volt?  ;D
És valóban a Thrawn sorozatba próbálták meg beilleszteni?
Azt lehet tudni, hogy ki követte el?
Emlékeim szerint nagyon, a Thrawn sorozatba készítette az író(?), talán 3. résznek? DE STAR WARS VOLT (legalábbis azt hittük)
Többet itt:
http://www.starwarsworld.gportal.hu/gindex.php?pg=7500440&nid=1503231

nehogy már azok a sztorik irritáljanak, amik ténylegesen hozzátesznek valamit a Star Warshoz ctrl+c ctrl+v nélkül úgy konkrétan a RotJ óta először...
Ezt nem teljesen értem. Rengeteg fasza - most már legends - regény volt, amiket imádtam (Thrawn trilógia, HanSolo trilógia, Darth Bane stb...) de sajna mindet törölték. Illetve nem tudom, mert olvastam olyat is, hogy van, amit visszavesznek a kánonba.
Az újak meg, háááát nem tudom, nekem többnyire nem jönnek be annyira, de átrágom magam rajtuk, és reménykedem, hátha...
A Trawn és a Tarkin mondjuk jó volt. De az Utóhatás trilógia viszont tök ctr+c ctrl+v, csak mások a nevek. A Battlefront egy sima háborús regény SW köntösben, gondolom a játék támogatására, de akkor már inkább a Gaunt sorozat a WH40K univerzumból. Az Ahsoka szerencsére rövid volt, mert semmi nyomot nem hagyott bennem. Az Új hajnal szerintem egy erőszakos próbálkozás arra, hogy megmagyarázzák, hogyan találkozott Hera és Kanan. A Katalizátor ugyanaz, Galen ( :) )Ersóval és a Halálcsillag terveivel, bár ez azért tetszett. A Sith nagyurak szerintem töltelék, semmit nem ad hozzá semmihez. Maradt még a Sötét tanítvány, amiben végre kedvenc képregényes karakterem Quinlan Vos szerepel, aztán jót csalódtam. A Vérvonal tetszett, jó lenne, ha lenne folytatása, és kiderülne több is az Első Rend létrehozásáról. A Jedik örököse nem tetszett, de ez is rövid volt, ami mellette szól. A Phasmát még nem olvastam. Asszem nem maradt ki semmi. A Bettlefront II-t most olvasom, egyelőre pozitívum, hogy birodalmi pilóta a főszereplő :)
Vesszen a Birodalom!

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:Star Wars
« Válasz #3565 Dátum: 2018. Április 20., 23:55:27 »
azután viszont dőzsölhettünk, és elolvastam mindent, ami megjelent, akár kánon akár nem, borzalom, de még a Jedi Hatalmát is :(.
Az tényleg annyira minősíthetetlenül szar volt?  ;D
És valóban a Thrawn sorozatba próbálták meg beilleszteni?
Azt lehet tudni, hogy ki követte el?
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető zajrus

  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 841
  • Karma: +7/-4
    • AllComics
Re:Star Wars
« Válasz #3564 Dátum: 2018. Április 20., 23:44:00 »
Azt hiszem ott beszélünk el egymás mellett, hogy Te azt írod, hogy anyagi szempontból így jártak jobban, ezért ez az eljárás volt logikus. Mi pedig arról írunk, hogy de igenis át lettünk vágva. A kettő nem zárja ki egymást.

Amit még fontosnak tartok kiemelni, hogy Zahn, Stackpole, Alston, Daley és Perry sikeres és/vagy díjazott sf írók voltak. Akik logikusan építgették tovább a galaxist. Persze miután ők ellőtték a puskaport, jöttek kevésbé jó ötletek és írók, de még ők is odafigyeltek egymás történeteire. Amit aztán a prequel semmibe vett (Kirepülés Tervestül, Thrawn eredetével, Mara Jede eredetével, Xizor karakterével együtt stb.)

Míg ezek az írók, írásban voltak jók (párbeszédek, karakterfejlődés, történetvezetés), addig a CW -t animációs szakemberek készítik, akik inkább animációban remekelnek. Azt tudják, hogy kell ugrabugráltatni Ashokát, Cadet és a többieket. Két különböző szórakoztatási forma, stílus és rajongói csoport. De azért ne az EU profi íróit állítsuk már be úgy, mintha csupa dilettáns lettek volna, akik össze-vissza írogattak valami hülyeségeket. Csupán azért mert a CW kánon, az EU meg -utólag – nem az.

Anyagi szempontból egy szempont létezhetett, hogy ne a prequel érát feszegessék, azon belül pedig láthattuk, hogy elég sok dolog megfordult a készítők fejében Darth Talontól kezdve Chewie halálán át ezer meg egy dolog azért értem, hogy menő nosztalgiával gondolni a másfél megrágott rágóra meg hasonlókra x évtizeddel ezelőttről, de most nehogy azt mondjátok, hogy pl Leland Chee-nél nagyobb fanok vagytok mert ledobom az ékszíjamat... az új filmeken több eredeti készítő, színész stb dolgozik, mint a három prequelsen együttvéve szerintetek most komolyan ők átvágtak titeket? És nem xy sci-fi írókról beszélünk itt, hanem elég komoly filmes szaktekintélyekről, akiket a Star Wars indított el... most halál komolyan az ESB és a RotJ íróját szapuljátok olyanokat emlegetve, akik x évtized alatt képesek voltak egyetlen kompetens női karaktert összehozni és őszintén Mara Jade is csak azért volt népszerű karakter mert nem volt más helyette egy franchise farokvizén evező médiumokon átívelő sagában, aminek az alapja egy eléggé meghatározó női főszereplő... most komolyan?

Akkor most határozd már el légyszíves, hogy Lucast szidod vagy Lucast szidod mert belezavarodtam :D

Minden sorozat írószobával dolgozik ergo fognak egy rakás írót behajítanak pár ötletet és nem engedik ki őket, míg ki nem dobnak valamit :D Valamint a Star Wars alapjáraton vizuális médium nem könyvalapú, és azért Lucas még tán-tán, de Filoni nem éppen az a pofa, aki az ugra-bugrát preferálja...

Mondjuk én pont leszartam, hogy milyen kánon alá esik az adott mű. Elolvastam mindent, ami megjelent, mert örültem, hogy van valami. Számomra a hamis Han Solo sorozat is volt annyira kánon, mint a mostaniak, és faltam a folytatásokat. Lehet, hogy csak azért, mert nem a kánonos korban voltam a leginkább SW fan, hanem előtte, meg a prequel előtt. Aki később ismerkedik meg a dologgal, és készen kap egy EU rendszert a sok betűjével együtt, nyilván azt veszi origónak, és az alapján számítja a SW történelmet. 1979-ben láttam a Csillagok Háborúját, 1983-ban a Jedit, innen 1991-ig a Roburos Jedi Kristályon (Erőpróba) semmi nem jelent meg magyarul,

 (viszont volt egy vázlatfüzetem, ahol gyűjtöttem beragasztva a SW képeket, ami máig megvan. Anyámék agyfaszt kaptak, hogy még a Nők Lapját is képes voltam szétvágni 1db MOKÉPes mozielőzetes képért :)  Meg az milyen volt már, hogy a Zenebutikot kétszer néztük meg (asszem szombat délelőtt volt az ismétlés), mert Birodalom előzetese volt benne, és már Echo 3T8 delta támadással indultunk bringázni.)

azután viszont dőzsölhettünk, és elolvastam mindent, ami megjelent, akár kánon akár nem, borzalom, de még a Jedi Hatalmát is :(. Ahogy írtam alant: amíg szórakoztat, olvasom, csak kicsit más lett a dolog "hitelessége", hiszen kiderült, hogy mindez "meg sem történt".
Nem értek hozzá, de kezdem érteni, miért szörnyülködnek a szuperhősös rebootoktól a rajongók...

Mert jobb lett volna, amit Lucas csinált úgy végig 2008 után különösen? Szépen csendben elsikkasztotta volna a könyveket, mint a prequelsnél? Értem én, hogy hatalmas a nosztalgia-faktor, de azért, ha a prequels nem kergetett ki a világból, ami konkrétan szembement, mindennel, amit az OT képviselt, akkor nehogy már azok a sztorik irritáljanak, amik ténylegesen hozzátesznek valamit a Star Warshoz ctrl+c ctrl+v nélkül úgy konkrétan a RotJ óta először...

Nem elérhető Recsi

  • Fejvadász
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2880
  • Karma: +32/-0
  • Nem: Férfi
    • Hálózsák
Re:Star Wars
« Válasz #3563 Dátum: 2018. Április 20., 23:16:40 »
Csak akkor még nem tudtuk... :)
Vesszen a Birodalom!

Nem elérhető Gorgonita

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1548
  • Karma: +10/-4
  • Nem: Férfi
Re:Star Wars
« Válasz #3562 Dátum: 2018. Április 20., 23:11:42 »
 Hát azért azok a hamis HS könyvek elég gyatrák voltak.  ;D Az egyikben szerepelt egy nagyon buta rendőr, amiből rögtön arra gondoltam, hogy ezt a karaktert magyarok és nem amcsik írhatták. Egy másikban koppintották a Dűne „kuzinos” csattanóját. Volt bennük némi káromkodás is (sz*r, rohadt), ami akkoriban nem jellemezte a korabeli SW könyveket, azóta meg sci-fi káromkodások vannak bennük (shavit, karabast és társaik). És ez esetben is elmondhatjuk, hogy át lettünk verve.

Nem elérhető Recsi

  • Fejvadász
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2880
  • Karma: +32/-0
  • Nem: Férfi
    • Hálózsák
Re:Star Wars
« Válasz #3561 Dátum: 2018. Április 20., 22:42:24 »
Mondjuk én pont leszartam, hogy milyen kánon alá esik az adott mű. Elolvastam mindent, ami megjelent, mert örültem, hogy van valami. Számomra a hamis Han Solo sorozat is volt annyira kánon, mint a mostaniak, és faltam a folytatásokat. Lehet, hogy csak azért, mert nem a kánonos korban voltam a leginkább SW fan, hanem előtte, meg a prequel előtt. Aki később ismerkedik meg a dologgal, és készen kap egy EU rendszert a sok betűjével együtt, nyilván azt veszi origónak, és az alapján számítja a SW történelmet. 1979-ben láttam a Csillagok Háborúját, 1983-ban a Jedit, innen 1991-ig a Roburos Jedi Kristályon (Erőpróba) semmi nem jelent meg magyarul,

 (viszont volt egy vázlatfüzetem, ahol gyűjtöttem beragasztva a SW képeket, ami máig megvan. Anyámék agyfaszt kaptak, hogy még a Nők Lapját is képes voltam szétvágni 1db MOKÉPes mozielőzetes képért :)  Meg az milyen volt már, hogy a Zenebutikot kétszer néztük meg (asszem szombat délelőtt volt az ismétlés), mert Birodalom előzetese volt benne, és már Echo 3T8 delta támadással indultunk bringázni.)

azután viszont dőzsölhettünk, és elolvastam mindent, ami megjelent, akár kánon akár nem, borzalom, de még a Jedi Hatalmát is :(. Ahogy írtam alant: amíg szórakoztat, olvasom, csak kicsit más lett a dolog "hitelessége", hiszen kiderült, hogy mindez "meg sem történt".
Nem értek hozzá, de kezdem érteni, miért szörnyülködnek a szuperhősös rebootoktól a rajongók...
Vesszen a Birodalom!

Nem elérhető Gorgonita

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1548
  • Karma: +10/-4
  • Nem: Férfi
Re:Star Wars
« Válasz #3560 Dátum: 2018. Április 20., 22:37:52 »
Lucas meg azért bekaphatja. "Amit nem én írok, az nem számít!". De a lóvé azért nem büdös belőle, mi?
Ja, és a jó karaktereket (Thrawn) átvesszük, a többi meg niem hivatalos? Elmentek ti a francba.

Miért ne? Nem Thrawnnal volt probléma, hanem a körítéssel... karakterek, helyszínek, koncepciók, ötletek senki se mondta, hogy az egész EU szemétre való, de most úgy nézzen ki a kánon, hogy az xy könyvsorozat 3. kötetében a 54. oldal 3. bekezdésének utolsó két mondata kánon a többi nem :D

Azért vannak ellentmondások mert Lucas nem törődött az EU-val. Azt mondta az íróknak, hogy 30 éve volt a Klónok háborúja, azután a prequelben minusz húszra változtatta. Új előéletet kreált Fettnek, klónmesterek és spaarti hengerek nélkül klónozott. Ezek után az EU ellentmondásait hibáztatni....

Ööö... a kánon-rendszer 2000-ben jött létre a prequels által kiszórt anyagok már nem játszottak mire 2008-ban elértünk a Clone Warshoz... és az EU-nak önmagában is voltak ellentmondásai pl Hannak és Leiának konkrétan két független esküvője volt...

Amelyből az egyik esküvő, egy olvasást tanulni segítő könyvben szerepelt, amit előszeretettel citálnak mint az    EU    szégyenfoltja, pedig ha valami akkor ez ( DV kesztyűje sorozat) tényleg alternatív volt. Egy gyerekeknek szánt képeskönyvsorozat, amit senki se kéne, hogy komolyan vegyen.

Azt hiszem ott beszélünk el egymás mellett, hogy Te azt írod, hogy anyagi szempontból így jártak jobban, ezért ez az eljárás volt logikus. Mi pedig arról írunk, hogy de igenis át lettünk vágva. A kettő nem zárja ki egymást.

Amit még fontosnak tartok kiemelni, hogy Zahn, Stackpole, Alston, Daley és Perry sikeres és/vagy díjazott sf írók voltak. Akik logikusan építgették tovább a galaxist. Persze miután ők ellőtték a puskaport, jöttek kevésbé jó ötletek és írók, de még ők is odafigyeltek egymás történeteire. Amit aztán a prequel semmibe vett (Kirepülés Tervestül, Thrawn eredetével, Mara Jede eredetével, Xizor karakterével együtt stb.)

Míg ezek az írók, írásban voltak jók (párbeszédek, karakterfejlődés, történetvezetés), addig a CW -t animációs szakemberek készítik, akik inkább animációban remekelnek. Azt tudják, hogy kell ugrabugráltatni Ashokát, Cadet és a többieket. Két különböző szórakoztatási forma, stílus és rajongói csoport. De azért ne az EU profi íróit állítsuk már be úgy, mintha csupa dilettáns lettek volna, akik össze-vissza írogattak valami hülyeségeket. Csupán azért mert a CW kánon, az EU meg -utólag – nem az.

Nem elérhető zajrus

  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 841
  • Karma: +7/-4
    • AllComics
Re:Star Wars
« Válasz #3559 Dátum: 2018. Április 20., 21:46:55 »
Lucas meg azért bekaphatja. "Amit nem én írok, az nem számít!". De a lóvé azért nem büdös belőle, mi?
Ja, és a jó karaktereket (Thrawn) átvesszük, a többi meg niem hivatalos? Elmentek ti a francba.

Miért ne? Nem Thrawnnal volt probléma, hanem a körítéssel... karakterek, helyszínek, koncepciók, ötletek senki se mondta, hogy az egész EU szemétre való, de most úgy nézzen ki a kánon, hogy az xy könyvsorozat 3. kötetében a 54. oldal 3. bekezdésének utolsó két mondata kánon a többi nem :D

Azért vannak ellentmondások mert Lucas nem törődött az EU-val. Azt mondta az íróknak, hogy 30 éve volt a Klónok háborúja, azután a prequelben minusz húszra változtatta. Új előéletet kreált Fettnek, klónmesterek és spaarti hengerek nélkül klónozott. Ezek után az EU ellentmondásait hibáztatni....

Ööö... a kánon-rendszer 2000-ben jött létre a prequels által kiszórt anyagok már nem játszottak mire 2008-ban elértünk a Clone Warshoz... és az EU-nak önmagában is voltak ellentmondásai pl Hannak és Leiának konkrétan két független esküvője volt...

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Star Wars
« Válasz #3558 Dátum: 2018. Április 20., 21:28:01 »
zajrus, légy szívesd tisztázd, hogy melyik kánon mit jelent, mert én nem vagyok annyira SW őrült, szóval csak biluxoltam, hogy mi a helyzet.  :badteeth:

Lucas meg azért bekaphatja. "Amit nem én írok, az nem számít!". De a lóvé azért nem büdös belőle, mi?

Lucas mondjuk a nyolcvanas években a kongresszusban lobbizott a filmek eredeti verzióinak megőrzése érdekében, aztán azóta látjuk mi lett belőle, szóval az ő véleményére is csak dátum megadásával érdemes hivatkozni. Mikor mit mondott éppen...
Amúgy meg már hivatalosan sem mérvadó a véleménye az ügyben tudtommal, szóval ez inkább a Disney sara.

Ebből semmi sem volt felvásárlás után, ergo nem értem miről beszélsz...


Hát a Disney azt tett a teljes univerzummal, amit csak akart, miután megvette. Ha akarta volna, akkor marad az Eu vagy maradnak bizonyos részei hivatalosnak, függetlenül attól, hogy mit gondol, vagy gondolt valaha Lucas. De ők nem akarták, szívük joga, engem speciel pont nem érdekel, de akit zavar, annak nem kell Lucasnál kopogtatnia dühében.

És dobják a Clone Warst? Illetve bocs, de a Lucas alatt évekig dolgozó az első kánon-rendszert összehozó arcok döntötték el, hogy leves az egész, mivel nem érdemes megmenteni... és de Lucasnál kéne kopogtatniuk mert, ha minden maradt volna a régiben az EU már leves volt mielőtt a Disney képbe került volna 4 évvel korábban már levesbe került csak senki se vette a fáradtságot, hogy háborogjon...

Tehát a Disenynek nem állt volna jogában máshogyan dönteni?

De. Sőt jogukban áll teleaggatni rózsaszín csillámfaszlámákkal az egészet, de valamiért nem csinálják... ja, hogy nem ostobák... ejj...

Okkkééé.  :D Én itt visszavonultam a Transformers topikba, ott valahogy kevésbé mérgező a légkör... További szépet és jót minden SW-snek. :D

Nem elérhető Gorgonita

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1548
  • Karma: +10/-4
  • Nem: Férfi
Re:Star Wars
« Válasz #3557 Dátum: 2018. Április 20., 20:04:18 »
Lucas meg azért bekaphatja. "Amit nem én írok, az nem számít!". De a lóvé azért nem büdös belőle, mi?
Ja, és a jó karaktereket (Thrawn) átvesszük, a többi meg niem hivatalos? Elmentek ti a francba.

Miért ne? Nem Thrawnnal volt probléma, hanem a körítéssel... karakterek, helyszínek, koncepciók, ötletek senki se mondta, hogy az egész EU szemétre való, de most úgy nézzen ki a kánon, hogy az xy könyvsorozat 3. kötetében a 54. oldal 3. bekezdésének utolsó két mondata kánon a többi nem :D

Azért vannak ellentmondások mert Lucas nem törődött az EU-val. Azt mondta az íróknak, hogy 30 éve volt a Klónok háborúja, azután a prequelben minusz húszra változtatta. Új előéletet kreált Fettnek, klónmesterek és spaarti hengerek nélkül klónozott. Ezek után az EU ellentmondásait hibáztatni....

Nem elérhető zajrus

  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 841
  • Karma: +7/-4
    • AllComics
Re:Star Wars
« Válasz #3556 Dátum: 2018. Április 20., 19:58:35 »
zajrus, légy szívesd tisztázd, hogy melyik kánon mit jelent, mert én nem vagyok annyira SW őrült, szóval csak biluxoltam, hogy mi a helyzet.  :badteeth:

Lucas meg azért bekaphatja. "Amit nem én írok, az nem számít!". De a lóvé azért nem büdös belőle, mi?

Lucas mondjuk a nyolcvanas években a kongresszusban lobbizott a filmek eredeti verzióinak megőrzése érdekében, aztán azóta látjuk mi lett belőle, szóval az ő véleményére is csak dátum megadásával érdemes hivatkozni. Mikor mit mondott éppen...
Amúgy meg már hivatalosan sem mérvadó a véleménye az ügyben tudtommal, szóval ez inkább a Disney sara.

Ebből semmi sem volt felvásárlás után, ergo nem értem miről beszélsz...


Hát a Disney azt tett a teljes univerzummal, amit csak akart, miután megvette. Ha akarta volna, akkor marad az Eu vagy maradnak bizonyos részei hivatalosnak, függetlenül attól, hogy mit gondol, vagy gondolt valaha Lucas. De ők nem akarták, szívük joga, engem speciel pont nem érdekel, de akit zavar, annak nem kell Lucasnál kopogtatnia dühében.

És dobják a Clone Warst? Illetve bocs, de a Lucas alatt évekig dolgozó az első kánon-rendszert összehozó arcok döntötték el, hogy leves az egész, mivel nem érdemes megmenteni... és de Lucasnál kéne kopogtatniuk mert, ha minden maradt volna a régiben az EU már leves volt mielőtt a Disney képbe került volna 4 évvel korábban már levesbe került csak senki se vette a fáradtságot, hogy háborogjon...

Tehát a Disenynek nem állt volna jogában máshogyan dönteni?

De. Sőt jogukban áll teleaggatni rózsaszín csillámfaszlámákkal az egészet, de valamiért nem csinálják... ja, hogy nem ostobák... ejj...

Nem elérhető zajrus

  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 841
  • Karma: +7/-4
    • AllComics
Re:Star Wars
« Válasz #3555 Dátum: 2018. Április 20., 19:57:11 »
Lucas meg azért bekaphatja. "Amit nem én írok, az nem számít!". De a lóvé azért nem büdös belőle, mi?
Ja, és a jó karaktereket (Thrawn) átvesszük, a többi meg niem hivatalos? Elmentek ti a francba.

Miért ne? Nem Thrawnnal volt probléma, hanem a körítéssel... karakterek, helyszínek, koncepciók, ötletek senki se mondta, hogy az egész EU szemétre való, de most úgy nézzen ki a kánon, hogy az xy könyvsorozat 3. kötetében a 54. oldal 3. bekezdésének utolsó két mondata kánon a többi nem :D

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Star Wars
« Válasz #3554 Dátum: 2018. Április 20., 19:49:25 »
zajrus, légy szívesd tisztázd, hogy melyik kánon mit jelent, mert én nem vagyok annyira SW őrült, szóval csak biluxoltam, hogy mi a helyzet.  :badteeth:

Lucas meg azért bekaphatja. "Amit nem én írok, az nem számít!". De a lóvé azért nem büdös belőle, mi?

Lucas mondjuk a nyolcvanas években a kongresszusban lobbizott a filmek eredeti verzióinak megőrzése érdekében, aztán azóta látjuk mi lett belőle, szóval az ő véleményére is csak dátum megadásával érdemes hivatkozni. Mikor mit mondott éppen...
Amúgy meg már hivatalosan sem mérvadó a véleménye az ügyben tudtommal, szóval ez inkább a Disney sara.

Ebből semmi sem volt felvásárlás után, ergo nem értem miről beszélsz...


Hát a Disney azt tett a teljes univerzummal, amit csak akart, miután megvette. Ha akarta volna, akkor marad az Eu vagy maradnak bizonyos részei hivatalosnak, függetlenül attól, hogy mit gondol, vagy gondolt valaha Lucas. De ők nem akarták, szívük joga, engem speciel pont nem érdekel, de akit zavar, annak nem kell Lucasnál kopogtatnia dühében.

És dobják a Clone Warst? Illetve bocs, de a Lucas alatt évekig dolgozó az első kánon-rendszert összehozó arcok döntötték el, hogy leves az egész, mivel nem érdemes megmenteni... és de Lucasnál kéne kopogtatniuk mert, ha minden maradt volna a régiben az EU már leves volt mielőtt a Disney képbe került volna 4 évvel korábban már levesbe került csak senki se vette a fáradtságot, hogy háborogjon...

Tehát a Disenynek nem állt volna jogában máshogyan dönteni?

Nem elérhető zajrus

  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 841
  • Karma: +7/-4
    • AllComics
Re:Star Wars
« Válasz #3553 Dátum: 2018. Április 20., 19:44:31 »
zajrus, légy szívesd tisztázd, hogy melyik kánon mit jelent, mert én nem vagyok annyira SW őrült, szóval csak biluxoltam, hogy mi a helyzet.  :badteeth:

Lucas meg azért bekaphatja. "Amit nem én írok, az nem számít!". De a lóvé azért nem büdös belőle, mi?

Lucas mondjuk a nyolcvanas években a kongresszusban lobbizott a filmek eredeti verzióinak megőrzése érdekében, aztán azóta látjuk mi lett belőle, szóval az ő véleményére is csak dátum megadásával érdemes hivatkozni. Mikor mit mondott éppen...
Amúgy meg már hivatalosan sem mérvadó a véleménye az ügyben tudtommal, szóval ez inkább a Disney sara.

Ebből semmi sem volt felvásárlás után, ergo nem értem miről beszélsz...


Hát a Disney azt tett a teljes univerzummal, amit csak akart, miután megvette. Ha akarta volna, akkor marad az Eu vagy maradnak bizonyos részei hivatalosnak, függetlenül attól, hogy mit gondol, vagy gondolt valaha Lucas. De ők nem akarták, szívük joga, engem speciel pont nem érdekel, de akit zavar, annak nem kell Lucasnál kopogtatnia dühében.

És dobják a Clone Warst? Illetve bocs, de a Lucas alatt évekig dolgozó az első kánon-rendszert összehozó arcok döntötték el, hogy leves az egész, mivel nem érdemes megmenteni... és de Lucasnál kéne kopogtatniuk mert, ha minden maradt volna a régiben az EU már leves volt mielőtt a Disney képbe került volna 4 évvel korábban már levesbe került csak senki se vette a fáradtságot, hogy háborogjon...

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:Star Wars
« Válasz #3552 Dátum: 2018. Április 20., 19:42:42 »
Lucas meg azért bekaphatja. "Amit nem én írok, az nem számít!". De a lóvé azért nem büdös belőle, mi?
Ja, és a jó karaktereket (Thrawn) átvesszük, a többi meg niem hivatalos? Elmentek ti a francba.
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Star Wars
« Válasz #3551 Dátum: 2018. Április 20., 19:42:00 »
zajrus, légy szívesd tisztázd, hogy melyik kánon mit jelent, mert én nem vagyok annyira SW őrült, szóval csak biluxoltam, hogy mi a helyzet.  :badteeth:

Lucas meg azért bekaphatja. "Amit nem én írok, az nem számít!". De a lóvé azért nem büdös belőle, mi?

Lucas mondjuk a nyolcvanas években a kongresszusban lobbizott a filmek eredeti verzióinak megőrzése érdekében, aztán azóta látjuk mi lett belőle, szóval az ő véleményére is csak dátum megadásával érdemes hivatkozni. Mikor mit mondott éppen...
Amúgy meg már hivatalosan sem mérvadó a véleménye az ügyben tudtommal, szóval ez inkább a Disney sara.

Ebből semmi sem volt felvásárlás után, ergo nem értem miről beszélsz...


Hát a Disney azt tett a teljes univerzummal, amit csak akart, miután megvette. Ha akarta volna, akkor marad az Eu vagy maradnak bizonyos részei hivatalosnak, függetlenül attól, hogy mit gondol, vagy gondolt valaha Lucas. De ők nem akarták, szívük joga, engem speciel pont nem érdekel, de akit zavar, annak nem kell Lucasnál kopogtatnia dühében.

Nem elérhető zajrus

  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 841
  • Karma: +7/-4
    • AllComics
Re:Star Wars
« Válasz #3550 Dátum: 2018. Április 20., 19:36:18 »
zajrus, légy szívesd tisztázd, hogy melyik kánon mit jelent, mert én nem vagyok annyira SW őrült, szóval csak biluxoltam, hogy mi a helyzet.  :badteeth:

Lucas meg azért bekaphatja. "Amit nem én írok, az nem számít!". De a lóvé azért nem büdös belőle, mi?

Lucas mondjuk a nyolcvanas években a kongresszusban lobbizott a filmek eredeti verzióinak megőrzése érdekében, aztán azóta látjuk mi lett belőle, szóval az ő véleményére is csak dátum megadásával érdemes hivatkozni. Mikor mit mondott éppen...
Amúgy meg már hivatalosan sem mérvadó a véleménye az ügyben tudtommal, szóval ez inkább a Disney sara.

Ebből semmi sem volt felvásárlás után, ergo nem értem miről beszélsz...

Zajrus: Ez is igaz, de azért emlékeim szerint a Birodalom Örökösei könyv borítóján nem szerepelt az „alternatív univerzum” vagy a „nem kánon” figyelmeztetés. Így a rajongók, akik fizettek ezekért az alkotásokért, joggal érezhetik úgy hogy valahol valamikor át lettek vágva, és elvettek tőlük valamit. Mara Jadet, Talon Karrdet, Lidérc köteléket ésatöbbit.

Itthon "valahogy" lemaradt, de odakint ki volt adva utasításba, hogy semmilyen módon nem tüntethetik fel a könyveket folytatásként...


És mégis minek tüntették fel? Krumplifőzeléknek? Hat évvel játszódott az endori fiaskó után, és az volt a címe, hogy a Birodalom Örökösei. Akárhogy nézem is, ez egy folytatás, amire nem volt ráírva, hogy non-canon.

Hát igen hatalmas megdöbbenés több évtizede mikor még a régi kánon-rendszer sem létezett, sőt még az is újdonság volt, hogy egy filmhez ilyen könyvet készítenek akkor biztosan erre figyeltek... érdekes a Marvel képregényeknél nem volt ilyen probléma :D De azóta ráírták, hogy nem kánon...

Btw itt említettétek a Marvel újrakiadásokat: Nos a Dark Horse is kiadogatott mindent mielőtt elvesztették a jogokat még egyszer utoljára... őket nem kell ekézni?

Nem elérhető Gorgonita

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1548
  • Karma: +10/-4
  • Nem: Férfi
Re:Star Wars
« Válasz #3549 Dátum: 2018. Április 20., 19:29:55 »
Zajrus: Ez is igaz, de azért emlékeim szerint a Birodalom Örökösei könyv borítóján nem szerepelt az „alternatív univerzum” vagy a „nem kánon” figyelmeztetés. Így a rajongók, akik fizettek ezekért az alkotásokért, joggal érezhetik úgy hogy valahol valamikor át lettek vágva, és elvettek tőlük valamit. Mara Jadet, Talon Karrdet, Lidérc köteléket ésatöbbit.

Itthon "valahogy" lemaradt, de odakint ki volt adva utasításba, hogy semmilyen módon nem tüntethetik fel a könyveket folytatásként...


És mégis minek tüntették fel? Krumplifőzeléknek? Hat évvel játszódott az endori fiaskó után, és az volt a címe, hogy a Birodalom Örökösei. Akárhogy nézem is, ez egy folytatás, amire nem volt ráírva, hogy non-canon.

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Star Wars
« Válasz #3548 Dátum: 2018. Április 20., 19:23:06 »
zajrus, légy szívesd tisztázd, hogy melyik kánon mit jelent, mert én nem vagyok annyira SW őrült, szóval csak biluxoltam, hogy mi a helyzet.  :badteeth:

Lucas meg azért bekaphatja. "Amit nem én írok, az nem számít!". De a lóvé azért nem büdös belőle, mi?

Lucas mondjuk a nyolcvanas években a kongresszusban lobbizott a filmek eredeti verzióinak megőrzése érdekében, aztán azóta látjuk mi lett belőle, szóval az ő véleményére is csak dátum megadásával érdemes hivatkozni. Mikor mit mondott éppen...
Amúgy meg már hivatalosan sem mérvadó a véleménye az ügyben tudtommal, szóval ez inkább a Disney sara.

Nem elérhető zajrus

  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 841
  • Karma: +7/-4
    • AllComics
Re:Star Wars
« Válasz #3547 Dátum: 2018. Április 20., 19:15:12 »
Zajrus: Ez is igaz, de azért emlékeim szerint a Birodalom Örökösei könyv borítóján nem szerepelt az „alternatív univerzum” vagy a „nem kánon” figyelmeztetés. Így a rajongók, akik fizettek ezekért az alkotásokért, joggal érezhetik úgy hogy valahol valamikor át lettek vágva, és elvettek tőlük valamit. Mara Jadet, Talon Karrdet, Lidérc köteléket ésatöbbit.

Itthon "valahogy" lemaradt, de odakint ki volt adva utasításba, hogy semmilyen módon nem tüntethetik fel a könyveket folytatásként...

zajrus, légy szívesd tisztázd, hogy melyik kánon mit jelent, mert én nem vagyok annyira SW őrült, szóval csak biluxoltam, hogy mi a helyzet.  :badteeth:

Lucas meg azért bekaphatja. "Amit nem én írok, az nem számít!". De a lóvé azért nem büdös belőle, mi?

A régi kánon-rendszer több szintből állt, leginkább aszerint sorolták be a cuccokat, hogy mennyire állt közel Lucashoz... ergo nem csak különböző médiumok kerültek be, hanem, amit Lucas pl mondott vagy konkrétan egyes könyvek elemeit elfogadták magasabb szinten míg magát a könyvet nem kánonként tartották szinten a lényeg: G-kánon: Lucas dolgai, de lényegében a filmek | T-kánon: TV ide jött a Clone Wars | C-kánon: EU könyvek/képregények stb | S-kánon: Igazából azok a cuccok, amik nem fértek bele a C-be, de kukáztak belőle ötleteket... | N-kánon: Simán nem-kánon

Az új pedig egy egységes átjárható, ami képregényesként alapjáraton természetesnek veszel az EP VII-ben meg is volt a Star Wars történetében az első könyv -> film átjárás Temmin Wexley személyében és később is számos ugrálás van könyvből animációba onnan képregénybe stb... Lucasnál ez nem játszott ugye, amit ő ír az SW politikája miatt, amit át is vett azt sem egy az egyben...

Még szép, hogy nem Lucas hosszú útja lefelé nem most kezdődött és szerintem szerencsések lehetünk, hogy Bob Igernek adta el a cégbirodalmát nem pedig a Foxnak...

Nem elérhető Gorgonita

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1548
  • Karma: +10/-4
  • Nem: Férfi
Re:Star Wars
« Válasz #3546 Dátum: 2018. Április 20., 19:00:04 »
Zajrus: Ez is igaz, de azért emlékeim szerint a Birodalom Örökösei könyv borítóján nem szerepelt az „alternatív univerzum” vagy a „nem kánon” figyelmeztetés. Így a rajongók, akik fizettek ezekért az alkotásokért, joggal érezhetik úgy hogy valahol valamikor át lettek vágva, és elvettek tőlük valamit. Mara Jadet, Talon Karrdet, Lidérc köteléket ésatöbbit.

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:Star Wars
« Válasz #3545 Dátum: 2018. Április 20., 18:55:24 »
zajrus, légy szívesd tisztázd, hogy melyik kánon mit jelent, mert én nem vagyok annyira SW őrült, szóval csak biluxoltam, hogy mi a helyzet.  :badteeth:

Lucas meg azért bekaphatja. "Amit nem én írok, az nem számít!". De a lóvé azért nem büdös belőle, mi?
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető zajrus

  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 841
  • Karma: +7/-4
    • AllComics
Re:Star Wars
« Válasz #3544 Dátum: 2018. Április 20., 18:24:03 »
Ezt fejtsd már ki, légy szíves, hogy mi volt az a pont vagy pontok, aminél azt mondtad, hogy oké, elbaszták, ez már nem az. Nagyon érdekelne. Előzmény trilógia? A mostani? Egyéb. Nagyon kíváncsi vagyok.

Az előzmény trilógiával sztem nem basztak nagyot (a midi-Clorianok mondjuk szarok...). A VII résszel viszont szerintem igen.
1991 óta (megnéztem, akkor jelent meg a Birodalom Örökösei) elolvastam vagy száz könyvet + még több képregényt, amik megpróbálták kitölteni az űrt vagy folytatni a jedi után a sztorit. Felépült egy viszonylag működő világ, amiben el lehetett igazodni. Voltak tök jó karakterek, események, halálesetek amiket aztán egyetlen tollvonással eltüntettek, és újraírtak mindent.
Aki nem követte úgy az egész "történelem" alakulását, mint pl. én (lásd. SW excel a letöltőoldalon :) ) annak simán elmegy folytatásként a VII, hiszen nem tud arról, mit is töröltek el. Mert valljuk be elég nevetséges, hogy a Disney Legends sorba küldte e legjobb műveket, azzal, hogy ezek már nem a "történelem" részei, aztán a Marvel(Disney) kiadja újra mindazt, amit a Dark Horse anno kiadott. Rátesz egy Legends labelt, és ezzel el van intézve. Ja, hogy vettél egy képregényt vagy könyvet, amiben Csubi halt meg, nem Han, és kéred vissza a pénzedet, mert hülyeség az egész, nem is így volt, láttad a filmben? A válasz az, hogy rá van írva, hogy legends, ezzel minden el van intézve, úgyhogy a pénz már a Disney-é... Ettől függetlenül persze igyekszem megvenni minden megjelenő kánon/legends regényt/képregényt, csak a szájíz más kicsit...

Azért ennyire ne álltasd magadat az ex-EU (C-kánon) soha az életben nem volt elfogadott a "történet" részeként. Lucas egyedül egy dolgot fogadott el, amit ő maga csinált így a G- és a T-kánont, amiből egybegyúrva megalkották az új egységes egyszintű kánonrendszert. Illetve azért afelett mindenki nagyon kényelmesen elsiklik, hogy a Lucas által kreált T-kánon egy az egyben leszarta az egész EU-t... vagy most mire gondoltál majd a Lucas által felügyelt Clone Warst fogják kukába dobni, amin azóta felnőtt egy SW generáció? Lucas az elején még mielőtt Zahn a tollát papírra helyezte volna elmondta, hogy csináljon, amit akar kidobják, de az nem a folytatás, nem az ő Star Warsa... elsőre zöld jelzést adott rá mert meggyőzték, hogy pénz lesz belőle, majd zöld jelzést adott a kánon-rendszernek mert abból még több pénz jött be... és most hadd ne elemezzük ki, hogy egy általad jónak tartott ötletre hány egetverő baromság jutott, ami esetenként még C-kánonként ellentmondott más C-kánon műveknek mert a feltétel ugyebár csak annyi volt oda, hogy ne mondjanak ellent a G-kánonnak... (a T-kánon megjelenésével pedig őszintén meglepődnék, ha egyetlen mű is megmaradt volna az EU / C-kánon szintjén (és ez pre-Disney)) amúgy jó, hogy felhoztad Chewie halálát... mert ugye ő két okból ment a levesbe: 1, akartak valami jelentőset 2, Chewie volt az egyetlen karakter, akivel egyik író sem tudott mit kezdeni - érdekes most egyik írónak sincs ilyen problémája - a Story Group egyik tagja, aki már a kezdetektől benne van pont ezt a pontot emelte ki, ahol benne eldőlt, hogy a C-kánon megy a kukába... arról nem beszélve, hogy az adott sztori pont az egész EU egyik mélypontja, amit finoman szólva nem fogadtak jól a rajongók, de persze ugye fátylat rá, ahogy már a prequelst is fényesre kell nyalogatni mert csak a "midi-chlorian"-ok vannak... azt meg felejtsük el szépen, hogy az EP II kis híján filmnek se megy el nemhogy Star Warsnak...