Szerző Téma: Star Wars  (Megtekintve 702599 alkalommal)

0 Felhasználó és 23 vendég van a témában

Nem elérhető Gorgonita

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1548
  • Karma: +10/-4
  • Nem: Férfi
Re:Star Wars
« Válasz #3543 Dátum: 2018. Április 20., 17:50:48 »
Galen: A srác azzal érvelt, hogy ez egy egyszerű manőver, én meg nem voltam olyan biztos a technikai dolgokban, mint Ti.

Recsi: Hasonlóan érzek. (Mondjuk nekem már a prequel sem jött be, pont nem a midik miatt. Szerintem elég komoly lyukak vannak a történetben, de nem akarom ezzel húzni a prequel kedvelőket.) De mondjuk bajos lett volna másképp kivitelezni. A rajongók (én is) Hamillt, Fordot, Fishert akarták látni. Ők 30 évet öregedtek, a könyvek, képregények pedig már 130 évvel jártak az endori csata után. Thrawn trilógia +6 év. Dark Empire +7 év. Így hát megkaptuk a régi EU helyett Fordot aki kiíratta magát, Fishert akiben annyi drogot találtak halálakor, hogy egy futballcsapatnak is elég lett volna, és Hamillt, aki így egyedül maradt egy szigeten.

Nem elérhető Recsi

  • Fejvadász
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2880
  • Karma: +32/-0
  • Nem: Férfi
    • Hálózsák
Re:Star Wars
« Válasz #3542 Dátum: 2018. Április 20., 17:16:54 »
Ezt fejtsd már ki, légy szíves, hogy mi volt az a pont vagy pontok, aminél azt mondtad, hogy oké, elbaszták, ez már nem az. Nagyon érdekelne. Előzmény trilógia? A mostani? Egyéb. Nagyon kíváncsi vagyok.

Az előzmény trilógiával sztem nem basztak nagyot (a midi-Clorianok mondjuk szarok...). A VII résszel viszont szerintem igen.
1991 óta (megnéztem, akkor jelent meg a Birodalom Örökösei) elolvastam vagy száz könyvet + még több képregényt, amik megpróbálták kitölteni az űrt vagy folytatni a jedi után a sztorit. Felépült egy viszonylag működő világ, amiben el lehetett igazodni. Voltak tök jó karakterek, események, halálesetek amiket aztán egyetlen tollvonással eltüntettek, és újraírtak mindent.
Aki nem követte úgy az egész "történelem" alakulását, mint pl. én (lásd. SW excel a letöltőoldalon :) ) annak simán elmegy folytatásként a VII, hiszen nem tud arról, mit is töröltek el. Mert valljuk be elég nevetséges, hogy a Disney Legends sorba küldte e legjobb műveket, azzal, hogy ezek már nem a "történelem" részei, aztán a Marvel(Disney) kiadja újra mindazt, amit a Dark Horse anno kiadott. Rátesz egy Legends labelt, és ezzel el van intézve. Ja, hogy vettél egy képregényt vagy könyvet, amiben Csubi halt meg, nem Han, és kéred vissza a pénzedet, mert hülyeség az egész, nem is így volt, láttad a filmben? A válasz az, hogy rá van írva, hogy legends, ezzel minden el van intézve, úgyhogy a pénz már a Disney-é... Ettől függetlenül persze igyekszem megvenni minden megjelenő kánon/legends regényt/képregényt, csak a szájíz más kicsit...
Vesszen a Birodalom!

Nem elérhető Galen

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2272
  • Karma: +9/-0
Re:Star Wars
« Válasz #3541 Dátum: 2018. Április 19., 22:25:43 »
Én is valami hasonlóval érveltem Holdo ügyében, de  aztán hagytam magam meggyőzni. Most viszont Ti győztetek meg. Ebből is látszik, hogy én vagyok a jó királyfi, könnyű engem megdumálni.   :D
És mi volt a másik teória?

Az tuti, hogy azért nem fizetek, hogy kinyírják bazmeg.

Nem elérhető Gorgonita

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1548
  • Karma: +10/-4
  • Nem: Férfi
Re:Star Wars
« Válasz #3540 Dátum: 2018. Április 18., 17:58:46 »
Én is valami hasonlóval érveltem Holdo ügyében, de  aztán hagytam magam meggyőzni. Most viszont Ti győztetek meg. Ebből is látszik, hogy én vagyok a jó királyfi, könnyű engem megdumálni.   :D

Nem elérhető zajrus

  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 841
  • Karma: +7/-4
    • AllComics
Re:Star Wars
« Válasz #3539 Dátum: 2018. Április 18., 12:28:12 »
Ja és egy másvalakitől lopott kérdés: Miért Holdo admirális fordult meg a hajóval? Nem lehetett volna ezt a bonyolult manővert az automatikára vagy egy droidra bízni?

Mivel elég alaposan illegális manőver így minden létező hajóban szerintem egymillió biztosíték csak arra volt kihegyezve, hogy ezt az életbe ne tudják összehozni így kétlem, hogy távirányítással ment volna, így is csak azért mert a Raddust alaposan átbuherálták kisebb személyzet számára, miután az Új Köztársaság leselejtezte és az Ellenállás megkaparintotta...

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Star Wars
« Válasz #3538 Dátum: 2018. Április 18., 08:59:52 »
A válasz szerintem röviden az igen, mindenkinek a saját gyerekkora filmjei a meghatározóak.

Ettől függetlenül, mint jól felépített, az előzményektől független, önmagában megálló alkotás az szerintem össz-vissz a legelső (IV.) rész. Mondjuk a baljós árnyak is az előzményektől független, önmagában megálló alkotás, csak az meg nem jól felépített. :D

Haverom szokta mondani, hogy nincs olyan, hogy egy film rosszul öregszik, amelyik rosszul öregedett, az soha nem is volt jó, csak anno felültél a hyp-nak. Egyre inkább olyan érzésem van, hogy igaza van. Régi fekete fehér filmeket is simán elő lehet venni 100x, ha jól meg vannak csinálva, a vadi új, csilivili szarokat meg már második megnézésre se élvezed sokszor (legtöbb Pókember filmet magam részéről tudnám itt citálni...). Persze félreértések elkerülése végett fekete fehér filmből is találsz ezret, ami már akkor is szar volt, amikor készült. :D

Szóval, ha a Pitkint nem élvezed (nem láttam), nem biztos, hogy benned van a hiba. ;) Biztos tudna apud olyan régi filmet is mutatni, amire csettintenél, hogy na, ez elég fasza volt.  :)

Nem elérhető Galen

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2272
  • Karma: +9/-0
Re:Star Wars
« Válasz #3537 Dátum: 2018. Április 18., 08:34:02 »
Ehelyett lett egy szentséges trilógia, amihez előzményt, utózmányt, új generációt, kiegészítéseket (storry filmeket) kell gyártani. Csak épp az eredeti hangulat nem tér már vissza soha.
Igen csak az a kérdés, hogy csak nekünk, élemedett korúaknak nem tetszik? Lehet, ha a fiam megnézi akkor neki ez lesz a numero uno és 40 év múlva ő ezt emlegeti etalonként és ugyanúgy értetlenül áll majd az előtt, hogy az apja miért istenít egy filmet amiben semmi különös nincs. Mint ahogy én is ugyanígy voltam apám "Ne hagyd magad Pitkin"-jével. Jójó van néhány jó poén, de ezen hogy a fenébe röhögött úgy az apám a debreceni Apolló moziban, hogy a családi legenda szerint a testvérei az utcán tudták hogy a legkisebb testvér már megint filmszínházban van.

Ja és egy másvalakitől lopott kérdés: Miért Holdo admirális fordult meg a hajóval? Nem lehetett volna ezt a bonyolult manővert az automatikára vagy egy droidra bízni?
Ez egy elég nemnormális manőver szerintem. Minden automatika leszabályozott volna gondolom. Kivéve talán K-2SO. Ő ivott volna egy korty olajat, elhajítja az olajosflakkont és azt mondja "Engedj a pulthoz szivem, csináljuk."

Ja erről jut eszembe tényleg volt néhány betalált vicc a filmben, de amikor BB-8 már a huszonkilencedik karommal próbálja a lyukat betömni az nekem nem talált be.

Az tuti, hogy azért nem fizetek, hogy kinyírják bazmeg.

Nem elérhető Galen

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2272
  • Karma: +9/-0
Re:Star Wars
« Válasz #3536 Dátum: 2018. Április 18., 08:24:09 »
Na igen, ott azért én is erősen vakartam a fejemet. Bár valaki mondta, hogy ehhez hasonlót a képregényekben talán már bevetettek? De nem vagyok benne biztos.
Nem tudom, de innen már csak egy lépés hogy a szellemlétre szenderültek bandába tömörülve ne csak vicceket meséljenek az ellenség fülébe, hanem csatába vonuljanak. A "szellemlétre szenderültek" az csak munkacím a csapat nevére. Jöhetnek az ötletek. Ha Obi-wannal meg Anakinnal állnak össze akkor lehetne "a Zöld, az őszhajú és a csúf". Ha beszáll Qui-gon is akkor meg "Rémes négyes" vagy "Asztrál négyes'".



Az tuti, hogy azért nem fizetek, hogy kinyírják bazmeg.

Nem elérhető Gorgonita

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1548
  • Karma: +10/-4
  • Nem: Férfi
Re:Star Wars
« Válasz #3535 Dátum: 2018. Április 17., 19:38:45 »
Akkor leírom ide, mert jó a társaság és itt biztos nem köveznek meg érte. :) Luke Skywalker eredetileg egy világi fickó volt. Vadászpilóta, két fegyverrel, két baráttal, két robottal, négy szárnnyal. Könnyű volt vele és céljaival azonosulni. Világos volt, hogy majdan elnyeri a hercegnő szívét és megöli Darth Vadert. Egészséges álmok a vele azonosuló kölyköknek. Mert miért is mondunk esti mesét a gyerekeknek - azon kívül, hogy elaludjanak végre? Hogy megtanulják, hogy az ifjú vadásznak (nekik) hogy kell felnőtté vállniuk. Szükségük lesz mentorra (Ben), társakra (Solo, Chewie) és fegyverre (fénykard), hogy elejtsék a vadat (Vadert), és a törzs sikeres tagjaként, elnyerjék a legjobb csaj (Leia) szívét. Ezt kínálta a New Hope, és ez veszett el, amikor Luke nem nyerhette el Leia szívét, és nem ölhette meg Vadert. Ennek az útnak a végén lett a világi fickóból egy köveken meditáló mester, akinek semmije és senkije nincs. Szóval szerintem nem az Utolsó Jediben keresendő a hiba, hanem már jóval korábban, amikor Solo mókerolni kezdett a főhős hercegnőjével, és amikor a főhős holmi setét oldal miatt eldobálta a kardot. (Most abba ne is menjünk bele, hogy milyen koncepció az, hogy felnőtt emberek nem tudják eldönteni melyik oldalon álljanak a Jó és Gonosz harcában. Amikor 13 éves korunkra már kialakul a személyiségünk.) E folyamat során lett a meséből árucikk és tanmese, amiben ha Ford „sztárkvalitásokat” mutat, akkor viszi a nőt, és amiben mindent meg kell magyarázni, alá kell húzni, értelmezni és átértelmezni. Pedig lehetett volna ebből egy sorozat is amiben Luke és Leia bekalandozzák a galaxist és gonoszokat győznek le heti rendszerességgel, ahogy más ponyvahősök teszik azt saját sorozataikban. (Solo meg Chewie meg elhúzhattak volna a saját sorozatukba.) Ehelyett lett egy szentséges trilógia, amihez előzményt, utózmányt, új generációt, kiegészítéseket (storry filmeket) kell gyártani. Csak épp az eredeti hangulat nem tér már vissza soha.

Más kérdés, hogy ha már ez a helyzet, akkor az Utolsó Jedi nem egy rossz záróakkord, de nekem akkor is a New Hope meg a Splinter az igazzy SW.

Ja és egy másvalakitől lopott kérdés: Miért Holdo admirális fordult meg a hajóval? Nem lehetett volna ezt a bonyolult manővert az automatikára vagy egy droidra bízni?

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:Star Wars
« Válasz #3534 Dátum: 2018. Április 17., 16:47:06 »
Azt már nem is említem, hogy Yoda Jedi-ghost állapotában képes volt villámot küldeni az ősi fára.
Na igen, ott azért én is erősen vakartam a fejemet. Bár valaki mondta, hogy ehhez hasonlót a képregényekben talán már bevetettek? De nem vagyok benne biztos.

De jó pont azért, hogy nem a pattogó CGI csoda Yoda volt az, hanem az eredeti, Frank Oz féle báb.  :D
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető Galen

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2272
  • Karma: +9/-0
Re:Star Wars
« Válasz #3533 Dátum: 2018. Április 17., 15:46:10 »
Azt már nem is említem, hogy Yoda Jedi-ghost állapotában képes volt villámot küldeni az ősi fára.

Az tuti, hogy azért nem fizetek, hogy kinyírják bazmeg.

Nem elérhető zajrus

  • Predátor
  • *****
  • Hozzászólások: 841
  • Karma: +7/-4
    • AllComics
Re:Star Wars
« Válasz #3532 Dátum: 2018. Április 17., 15:41:22 »
Azért az "eredeti tervek" eléggé tág fogalom mármint a The Art of Star Wars: The Force Awakens-ben még Darth Talonról is van concept art  :nezze:

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:Star Wars
« Válasz #3531 Dátum: 2018. Április 17., 15:37:34 »
Durva.
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető Galen

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2272
  • Karma: +9/-0
Re:Star Wars
« Válasz #3530 Dátum: 2018. Április 17., 15:20:01 »
A Zsivány Egyesben az a valaha-volt-legjobb-Vader-jelenet tényleg egy elszólásból jött?!?!?
http://swmini.hu/2017/01/22/rogue-one-vader-vegso-jelenete-benne-se-lett-vola/Most hirtelen ezt találtam, de mintha valami olyasmit olvastam  volna, hogy bemutatták a filmet a kathleen kennedy-nek és valaki beszólt, hogy már csak Vader hiányzik. Erre  kennedy megkérdezte hogy mire van szükségük hozzá, és megcsinálták.

Az tuti, hogy azért nem fizetek, hogy kinyírják bazmeg.

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Star Wars
« Válasz #3529 Dátum: 2018. Április 17., 14:50:22 »
Nálam az egyáltalán nem vágta ki a biztosítékot, hogy Luke csak egy hologram volt, ez még így is egy badass tett volt tőle ilyen messziről. Nálam az vágta ki a biztosítékot, hogy ezek után képesek voltak megölni.

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:Star Wars
« Válasz #3528 Dátum: 2018. Április 17., 14:43:27 »
A BSG összehasonlítás szódával elmegy, de vicces, belátom. :)

Igen, ez a kivetítés valóban érdekes volt. Ahogy mondtad, minden magyarázható, és nyilván ezt is meglehet, de ahol már nagyon magyarázni kell, az már régen gáz. Ahogy én is írtam az Ébredő erőnél. :)
De azért megmagyarázom.  ;D :brow:
Mondjuk, előre bocsátom, hogy a filmben már a nagy összpontosított tüzelés után felmerült, hogy ennyire még talán Luke sem erős, de akkor csak nagyon hátul az agyamban. (Bár lásd be, azért az nagyon badass jelenet volt, mikor lesöpörte a válláról az egészet  :lol: ) Aztán a Rennel való összecsapásnál a második nekifutásnál, amikor továbbra sem ért hozzá semmivel és nyilvánvalóban kerülte a kontaktust, akkor erős lett a gyanúm és szinte biztosra vettem, hogy ez valami nagyon nagy átverés. Azt mondjuk nem hittem volna, hogy olyan messziről sugároz, de az simán bennem volt, hogy a barlangból szopatja Kylót.  :hehe:
Mondjuk hozzáteszem, Hux helyében lehet, hogy amikor Ren ott van lent Luke-kal, akkor próbáljuk meg újra felkiáltással megint oda pörköltem volna mindennel, ami van.  Megnéztem volna, hogy áll Ren szája.  :badteeth: :hehe:

Szóval: Leiával nyilván az ikerség miatt tudodd kvázi-fizikai kapcsolatban lépni. Valószínűleg nem volt neki sem annyira szilárd, mint egy rendes test, de nyilván a testvéri és erőhasználó kapcsolat miatt számára megfoghatóbb volt, mint bárki más számára.
És a kockákat is ennek számlájára írom, végül is csak Ren fogta meg őket egy rövid időre, mielőtt elenyésztek, aki pedig Solo-Skywalker keverék. :) És igen, nyilván csak egy gesztus volt.

Azzal maradéktalanul egyetértek, hiszen én is írtam korábban, hogy egy ilyen nagyszabású produkciónál meg kell lennie az alapvető koncepciónak, és bármilyen durván is hangzik, a rendezőnek egy limitált hatáskörű iparosnak kell lennie. Persze, legyen szép, amit csinál, rendezze meg jól, esetleg lehet egy-két ötlete is, de ne hagyják már neki, hogy kénye-kedve szerint alakítsa a történetet.
Bármennyire is idegesített Phasma, és Snoke még jobban, ez a vég azért elég kurta-furcsa lett nekik. Nem mintha bántam volna, csak furcsa volt.
És elképzelem a Marvel képregény osztályát:
- Ébredő erő után: Gyerekek, nekilátunk egy havi sorozatnak Phasmáról és Snoke-ról, a korai évekről, majd a következő film előtt elkezdjük egy jelenben játszódó történetvonal írását, és a két címet a 20 részek környékén, 1 évvel az utolsó jedik után összehozzuk egy nagy cross-overben.
- Utolsó jedik után: Rohadj meg, te köcsög Rian Johnson!!!!  :violent: :evil: :fatestapolo: :censored:

Rose-Finn: na, igen, az olyan erőltetett volt, hogy majdnem hánytam. :) Remélem, Finn megmondja neki, hogy az ő szíves csak Rey-ért dobog. Vagy Poe-ért. Mindegy.  :cool:

A Zsivány Egyesben az a valaha-volt-legjobb-Vader-jelenet tényleg egy elszólásból jött?!?!? Komolyan mondom, az az uszkve 3 perc többet ért, mint az egész előzmény trilógia.  :D De ennek fényében tényleg nagyon gáz, ha ennyire nincs meg előre az elképzelés.
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető Galen

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2272
  • Karma: +9/-0
Re:Star Wars
« Válasz #3527 Dátum: 2018. Április 17., 12:38:54 »
- Ennyire nem ismerem a BSG-t, szóval ezt nem tudom megítélni.


- Melyik mondattal? Rég láttam, ennyire már nem emlékszem rá.
Amikor Finn megpróbál a hordozható Halálcsillagba belerepülni és a keleti csaj, a Rose kiüti a másik siklóval. Na aztán amit és ahogy mondott a "Kis butus" attól rosszul lettem.
- Melyik nagy csavar? Kik Rey szülei? Nekem az sem gáz, igazából lassan már kezd halálra idegesíteni, hogy csak Kenobi-Solo-Skywalker vonalon lehet mozogni, ha jedikrő van szó.
Á nem, nekem a szülei-vonal sosem volt érdekes. Próbálták az első részben azzá tenni de nem, számomra érdektelen volt. Nekem a "nagy csavar" Luke asztráltest-es (vagy mi) megoldása volt. Számomra ez a hatásvadászat (vagy akkor nevezzük a nagy csavar) miatt megerőszakolt megoldás volt. Mielőtt kimegy a lépegetők elé találkozik/elbúcsúzik Leiától, fizikai kapcsolat van közöttük, sőt, még a Solo szerencse dobókockáit is megkapja. Gondolhatja azt az ember hogy ott van fizikálisan. Persze a kinézete adhatott volna gyanúra okot, de gondolja az ember, ha már megmenteni megyek az általam cserben hagyott embereket (köztük a húgom) akkor megborotválkozom. Kimegy. Halomra lövik. Semmi baja. Na akkor itt valami kurva nagy erejű energiamező van ami ekkora erőt képes megállítani. Volt ilyen a képregényekben. (Pl. a Nálunk is olvasható Dark Empire sorozatban. Micho? Jó termékösszekötés volt?  :badteeth: )Aztán Kyloval fénykard párbajt vív. Vagy nem vív. Ezt meg kell majd néznem még egyszer mert nem emlékszem hogy találkoznak-e a pengék. Lukenak végig el kellett kerülnie a kardok találkozását, hogy a film végén láthassuk a nagyon nagy csattanót. Értem én hogy az időt húzta hogy a többiek elmeneküljenek, de esetleg ezt nem kellett volna eleve Leiának mondani mikor találkoztak, hogy takarodjatok el én húzom az időt nektek? Nem, erre a Poe-nak kell rájönnie mert így mehet a fénykardpárbaj ami nem is az, hogy mégnagyobb legyen a meglepetés. Édesanyád. Mindaddig kurvajól működik a dolog amíg a végén nem érzed magad átverve. Most akkor asztráltest volt vagy fizikai másolat? Én már mindent elhiszek, azt is, hogy tudta szabályozni a megjelenése intenzitását és amikor Leiával volt akkor valóban fizikai kapcsolat volt közöttük amikor meg lőttek rá akkor meg simán szellemként létezett, de sajnos nekem ez sántít. Ja és akkor mi van a kockával? Minek vitte a kockát? Az csak egy gesztus volt, hogy együttérez a Han elvesztése okozta fájdalmában? Amikor meghalt Han, miért nem küldött egy táviratot az Erőben, hogy "Cseszd meg itt vagyok egy Ősi szigeten, nem akarok innen elmozdulni mert dagonyázok az önsajnálatban, de részvétem." Persze eszerint a film szerint nem is tudott róla hogy meghalt. Mindent meg lehet magyarázni, de az én elképzelésem szerint éreznie kellett volna. És ezzel el is jutottunk oda ami miatt valószínű nem tetszik nekem ez az új széria. Nem tudom összeegyeztetni a való világgal. Tudom (vagy tudni vélem), hogy a való világ mely mozzanatai hatottak a történetre, mit miért csináltak és ez nem passzol össze az általam kialakított képhez. Snoke-ot, aki olyan erős volt, mint két Palpatine és olyan rusnya mint négy Vader meglepte és megölte egy olyan fiú, akinek minden rezdülését/gondolatát előre látta. Hogyan? Hát biztos nagyon jól álcázta a gondolatát. Egy olyan fiú, aki a lifteket meg berendezéseket ver szét, mert nem tudja a dühét kontrollálni. Pedig csak egy rendezőváltás volt és az új rendezőnek nem kellett Snoke. Nem akarom, hogy a gyermekkorom hőseit megöljék, miközben tudom, hogy a való világban megöregedtek és sok mindent nem tudnak már kezdeni velük. Új szereplőket, új generációt kellett behozniuk, fiatalokat, akikkel a mostani gyermekek azonosulni tudnak, ezért hagyni kellett volna az öregeket békén. De nem, azt nem lehet, mert akkor 5 milliárddal kevesebb a bevétel. Pedig ez is hülyeség, mert a Rogue One jó volt mindenféle Skywalker nélkül is. Az amit írtatok, hogy ekkora pénzügyi vállalkozásnál miért nincs előre értelmes koncepció, csak megyünk a vakvilágba és kísérletezünk, szerintem elfogadhatatlan. Nevetséges, hogy a Rogue One legkirályabb jelenete, amikor Vader megpróbálja visszaszerezni a terveket egy véletlen elszólás eredménye miatt lett hozzáforgatva. Már előre félek a Solo miatt (pedig az előzetese tetszik). Menet közben rendezőváltás? Mielőtt a seggük alá raktak pénzt,fegyvert, paripát nem kellett részletesen elmondaniuk mit hogyan terveznek? Nekem az OTP kölcsönömnél csak azt nem kérdezték meg, hogy pisilésnél elég erős-e a sugár és nem hord-e félre mielőtt szerződést kötöttek. Kísérletezés, próbálkozás, összetartozó részek (7-8-9) közötti eltérő koncepciók egy összefüggő, koherens egész helyett. Legalábbis így érzem.
Szóval én megértek minden újítási szándékot elismerem ennek a filmnek az érdemeit (van jónéhány, pláne a könyv kiegészítéseivel), de ez már nem az én filmem. Tisztában vagyok vele, hogy a régi filmeknek megannyi hibája van, ha belegondolok felnőtt fejjel, de azt gyerekként láttam. Akkor egy hibátlan világ volt számomra és ezen már nem lehet változtatni. Úgyhogy Recsivel értek egyet, megpróbálom hátradőlve élvezni, ahogy repül a Falcon és nem próbálok meg racionális magyarázatot találni arra, hogy Csubakka cirka 300 évesen mi a fasznak repül be egy olyan kristály/sóbarlangba amit sohasem látott életében és nem tudja hogy 50 méter után nem csapódik-e a falnak (Tudom, szenzorok, mondom hogy mindenre van magyarázat).

Ui.: A kristályrókák királyak, a porgokat én is a Falcon falára kenném/megenném. Lehet én is Vuki vagyok.

Az tuti, hogy azért nem fizetek, hogy kinyírják bazmeg.

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Star Wars
« Válasz #3526 Dátum: 2018. Április 17., 11:31:25 »
Attól függetlenül, hogy milyen hosszú tirádát írtam, én is elvoltam a filmmel. Meg lehetett nézni, nem éreztem azt, hogy gyaláznák a gyermekkorom, stb., csak azt, hogy ez lehetett volna sokkal jobb is. De egynek elment. Szóval ha valakinek tetszik, nem tudom érte hibáztatni, látványos, érdekes film. Ugyanakkor azokat is megértem, akik a világból kirohantak tőle, mert látom, hogy milyen nekik fontos, lényeges dolgokat nem kaptak meg ettől a folytatástól.

Nem elérhető roberto

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 414
  • Karma: +5/-0
Re:Star Wars
« Válasz #3525 Dátum: 2018. Április 17., 09:51:05 »
Úgy érzem, Az utolsó Jediket csak akkor fogom nézni -ha megnézem-, amikor normális film már sehol nem lesz :)

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:Star Wars
« Válasz #3524 Dátum: 2018. Április 17., 09:36:29 »
Elkönyveltem, hogy tönkreb...ták a kedvenc univerzumomat képregényestül/regényestül, és ezen ha fejreállunk sem változtatnak.
Ezt fejtsd már ki, légy szíves, hogy mi volt az a pont vagy pontok, aminél azt mondtad, hogy oké, elbaszták, ez már nem az. Nagyon érdekelne. Előzmény trilógia? A mostani? Egyéb. Nagyon kíváncsi vagyok.


Próbálok örülni annak, ami jó lett benne. Szerintem jó film. (Kb úgy mérem a jóságot, hogy ránézek-e az órámra, hogy mikor lesz már vége. Ennél a fimnél második alkalommal sem néztem rá :) )
Szerintem is jó.  ;)
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető SithLord

  • Star Wars Őrült
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1732
  • Karma: +9/-0
  • Nem: Férfi
Re:Star Wars
« Válasz #3523 Dátum: 2018. Április 17., 07:45:38 »
Kid, Recsi szívemből szóltatok..

Nem elérhető Recsi

  • Fejvadász
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2880
  • Karma: +32/-0
  • Nem: Férfi
    • Hálózsák
Re:Star Wars
« Válasz #3522 Dátum: 2018. Április 16., 22:17:16 »
Tegnap megnéztük újra a gyerekekkel, és megint jól szórakoztunk. De ez csak a mi véleményünk. Én már nem akarok magyarázatokat keresni/hallgatni, csak szórakozni. Elkönyveltem, hogy tönkreb...ták a kedvenc univerzumomat képregényestül/regényestül, és ezen ha fejreállunk sem változtatnak.
Próbálok örülni annak, ami jó lett benne. Szerintem jó film. (Kb úgy mérem a jóságot, hogy ránézek-e az órámra, hogy mikor lesz már vége. Ennél a fimnél második alkalommal sem néztem rá :) )
Vesszen a Birodalom!

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Star Wars
« Válasz #3521 Dátum: 2018. Április 16., 21:14:05 »
Az jogos, hogy kurtán-furcsán elbántak némely karakterekkel. Nem is értettem. Azt hittem volna, hogy a Disney-nél kitalálták, hogy kivel mi legyen, a forgatókönyvírók megírták, a rendezőnek meg nincs más dolga, mint hogy megrendezze az alapján. Jól.
Ehhez képest meglepő volt, hogy pl. Phasmát JJ futtatta, a Last Jedi rendezője meg nem bírta a karaktert, és jól kinyírta. Most meg, hogy JJ visszatért, lehet, hogy a csaj is?!? Ez a rendezőn múlik? Egy ekkora produkciónál, ahol ott a háttérben az egész SW gépezet, lehetséges képregényekkel meg mindennel? És erre egy szimpla rendező úgy dönt, hogy akkor durrelebumm? Szóval én nem hittem volna, hogy a történetben és a szereplők sorsának alakulásában szabad kezük van. Ötletük esetleg, de ilyen...
Szóval ez valóban nagyon fura, és ilyen szempontból szerintem kontraproduktív is, ha így belekakkantanak a történetbe.

Igen, kicsit olyan érzésem volt nekem is, hogy ez az új rendező direkt Abramset szívatja.

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:Star Wars
« Válasz #3520 Dátum: 2018. Április 16., 20:47:52 »
Az jogos, hogy kurtán-furcsán elbántak némely karakterekkel. Nem is értettem. Azt hittem volna, hogy a Disney-nél kitalálták, hogy kivel mi legyen, a forgatókönyvírók megírták, a rendezőnek meg nincs más dolga, mint hogy megrendezze az alapján. Jól.
Ehhez képest meglepő volt, hogy pl. Phasmát JJ futtatta, a Last Jedi rendezője meg nem bírta a karaktert, és jól kinyírta. Most meg, hogy JJ visszatért, lehet, hogy a csaj is?!? Ez a rendezőn múlik? Egy ekkora produkciónál, ahol ott a háttérben az egész SW gépezet, lehetséges képregényekkel meg mindennel? És erre egy szimpla rendező úgy dönt, hogy akkor durrelebumm? Szóval én nem hittem volna, hogy a történetben és a szereplők sorsának alakulásában szabad kezük van. Ötletük esetleg, de ilyen...
Szóval ez valóban nagyon fura, és ilyen szempontból szerintem kontraproduktív is, ha így belekakkantanak a történetbe.
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Star Wars
« Válasz #3519 Dátum: 2018. Április 16., 17:37:33 »
- Melyik nagy csavar? Kik Rey szülei? Nekem az sem gáz, igazából lassan már kezd halálra idegesíteni, hogy csak Kenobi-Solo-Skywalker vonalon lehet mozogni, ha jedikrő van szó.

Nekem az alapvető problémám az, nemcsak a Rey szülei vonallal, hanem sok egyébbel is, hogy az első filmbe Abrams beletett egy csomó apróságot, aminek majd lehet jelentősége a jövőben. (Gondolta egykor.) Azon el lehet vitatkozni, hogy jól tette-e, kellett-e, de ott volt. Ezek után egyikkel sem kezdtek semmit, mindet a lehető leggyorsabban rövidre vágták. Fiúk, mi legyen Snoke vezérrel? Nem tudom, nyírjuk ki és nincs vele gond. Fiúk, kik legyenek Rey szülei? Passz, ezt a részt engedjük el! Fiúk, mi az sok Jedi könyv a látomásában? Fogalmam sincs gyújtsuk fel őket... Na és mit mondjon Rey Luke-nak, mit szóljon Luke Han halálához? Ezt inkább majd átugorjuk a sztoriban, Luke eldobja a kardot és... vágás.

Valahogy nem tudok tapsikolni neki, ha átüt a filmen, hogy nem gondolták ki előre, hogyan építsék tovább a több milliárd dolláros szériájukat és össze-vissza imprózzák nekem az egészet menet közben.

Egyik kedvenc jelenetem, amikor Rey meg Kylo beszélgetnek a lány szüleiről és kibeszélnek a nézőkhöz. "Én tudom az igazat. A szüleid..." "Senkik voltak..." "Úgy van." Valami ilyesmi, ha jól emlékszem. Ennek a szövegnek a Star Wars világon belül semmi értelme az ég egy adta világon. Reynek nem fontos, hogy szülei senkik voltak-e, vagy univerzum szerte híres jedik, vagy rettegett fejvadászok. Egyetlen árvának sem számít, egyetlen örökbefogadottnak sem, egyszerűen csak meg akarja őket ismerni, tudni akarják kik ők, mi történt velük, miért hagyták el őket, stb - teljesen függetlenül attól, hogy kik. Egy ember számára nem senkik a szülei. Ez a mondat nem Reyhez, egy valós személyhez szól, ez a mondat a rajongóknak szól: tessék szépen abbahagyni a találgatást, itt a vége, pont, ezek az emberek nem érdekesek. Annyit még hozzátesznek, hogy a szülők nem is törődtek a lánnyal, hogy a néző tényleg továbblépjen, engedje el ezt a szálat. Még ha ki is találják a folytatásra, hogy "nem is úgy volt, Kylo csak hazudott", ez akkor is egy olyan hiteltelen párbeszéd, amit nincs olyan árva, aki elhinne, főleg mert nem akarná elhinni - pláne nem az ellenségétől, aki nemrég ölte meg a saját apját. (Akármilyen spirituális kapcsolatot érez is vele egyébként.)

Valami olyasmi lenne itt a az én véleményem magva, hogy ha előre kigondolják, hogy mondjuk semmit nem akarnak Snoke vezérrel kezdeni, akkor a rá fordított időt lehetett volna más, sokkal értelmesebb történetszálakra fókuszálni és akkor nem kéne itt arról beszélgetnünk, hogy amúgy gáz-e, hogy egy huszárvágással nyírták ki...

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:Star Wars
« Válasz #3518 Dátum: 2018. Április 16., 16:44:16 »
tegnap megnéztem és pont azért linkeltem ide mert sok minden aggályomra választ ad. Úgy álltam fel tegnap a film elől hogy ez fos, de ma már máshogy látom. Ma csak kaka. Várok még egy kicsit.
De:
-a lépegetők akkor is Cylonok
-Snooke vonal egy vicc
-Phasma kapitány páncélja bámilyen kemény is a kilencedik részben tuti egyszemmel jön vissza.
-első sw film amivel képesek voltak hányingert kelteni a romantikusnak szánt mondattal.
-a nagy csavar meg sántít
- Ennyire nem ismerem a BSG-t, szóval ezt nem tudom megítélni.
- Lehet, de legalább vége van. Nekem nagyon súlytalan volt, így tetszett, hogy így, egy huszárvágással végeztek vele. Hogy mennyire béna vagy sem, az már lehet vita tárgya. :)
- Azért ha ezek után visszatér, akkor le a kalappal. De ja, az a minimum, hogy egy szemmel és szétégett arcrésszel.
- Melyik mondattal? Rég láttam, ennyire már nem emlékszem rá.
- Melyik nagy csavar? Kik Rey szülei? Nekem az sem gáz, igazából lassan már kezd halálra idegesíteni, hogy csak Kenobi-Solo-Skywalker vonalon lehet mozogni, ha jedikrő van szó.
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető Galen

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2272
  • Karma: +9/-0
Re:Star Wars
« Válasz #3517 Dátum: 2018. Április 16., 15:13:11 »
tegnap megnéztem és pont azért linkeltem ide mert sok minden aggályomra választ ad. Úgy álltam fel tegnap a film elől hogy ez fos, de ma már máshogy látom. Ma csak kaka. Várok még egy kicsit.
De:
-a lépegetők akkor is Cylonok
-Snooke vonal egy vicc
-Phasma kapitány páncélja bámilyen kemény is a kilencedik részben tuti egyszemmel jön vissza.
-első sw film amivel képesek voltak hányingert kelteni a romantikusnak szánt mondattal.
-a nagy csavar meg sántít

Az tuti, hogy azért nem fizetek, hogy kinyírják bazmeg.

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:Star Wars
« Válasz #3516 Dátum: 2018. Április 16., 14:39:25 »
Galen, inkább a listádat írnád már a filmről.  :nezze:
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető Galen

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2272
  • Karma: +9/-0

Az tuti, hogy azért nem fizetek, hogy kinyírják bazmeg.

Nem elérhető Recsi

  • Fejvadász
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2880
  • Karma: +32/-0
  • Nem: Férfi
    • Hálózsák
Re:Star Wars
« Válasz #3514 Dátum: 2018. Április 10., 17:51:43 »
Jövő hónapban jön is! :)
Persze addig is lesz SW, csak más sorozat.
Vesszen a Birodalom!