Szerző Téma: Star Wars  (Megtekintve 699798 alkalommal)

0 Felhasználó és 11 vendég van a témában

Nem elérhető regnar

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1404
  • Karma: +0/-0
Star Wars
« Válasz #183 Dátum: 2004. Október 15., 10:59:01 »
Sziasztok. Elolvastam a Shadows új részét:)

Borító. Tetszik. Az előző ugye nem jött be annyira ,de ez igen. Jók a színek, A karakterek rajza is szép. Tetszik a kép elrendezése is..utal valamire, vagyis valamit látnak, de az nem derül ki, hogy mit, igaz az a képregényből sem derül ki.Jól ellensúlyozák a két figura közötti méretbeli különbséget. Bár a kép Csubi fele dőlne, de a jobb oldalra nagyobb mértékben belógatták a fal ívét, ezzel kiegyenlítve a "tömeget" a képen, valamint a bal alsó sarok világos, majdnemhogy fehéres árnyalatú füstje, tüze (nem tudom melyik lehet inkább) "könnyít" a bal oldal dőlésén, és a túloldalon Leia árnyékának fekete tónusa pedig elég súlyt helyez el a képen ahhoz, hogy megtartsák az egyensúlyt.

A képregény. Nem tudok újat írni, a megszokott színvonalat hozza számomra. Szépen megrajzolt figurák, élénk kitöltő színek, mint eddig mindig. Erről már sokat értekeztem, úgyhogy nem ismételném önmagam.

Történet. Tetszik. Boba Fett ebben a részben a hátán hordozta a történetet. Erőszakos, villámgyors és gondolkodik is, nem csak lő. Azt mondhatnánk, a történet egyik húzó karaktere, pl én Luke-ot eltörpülni érzem mellette. Persze azért neki is meg van a  szerepe. De mindenképpen Fett volt az akit úgy éreztem leginkább meghatározza a történetet karakterével (itt most értem az összes részt is, nem csak ezt). Igaz ebben a részben Vader is egy újabb adalékot nyújtott nekünk ahhoz, hogy újabb oldaláról ismerjük meg. A gondolkodó Vader. Akinek keresztbe akarnak tenni. Kicsit furcsa volt, de semmiképpen nem éreztem gondnak, hogy megismerhettük Vader "személyes" gondjait, és hatalmának féltését.

A beírás tetszik, mint eddig mindig. Igazából nem találtam benne hibát, elírást nem vettem észre. Amondatok jól olvashatók, nagyok a betűk, kerekek a mondatok. Mondhatnám két szóval is: szép munka. De ezt eddig is megszoktam, megszokhattuk már. Egy apró dolgot vettem észre beírással kapcsolatban:

004-20 oldalon a második képen a felirat lecsúszott a buborék aljára.

ugyanott a negyedik képen
"Ki ajánlotta fel a jutalmakat?" nos itt vagy egyesszámban jutalmat, vagy kik ajánlották fel lenne szerintem a helyes. mert így kicsit magyartalannak érzem.

Összességében nem tduok mást írni mint eddig. Várom a következőt... Köszi az eddigieket, ezt is...öröm volt olvasni.
« Utoljára szerkesztve: 2004. Október 15., 11:00:16 írta regnar »

Nem elérhető lyrán

  • Sólyomszem
  • *
  • Hozzászólások: 46
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
    • http://diakjog.hu
Star Wars
« Válasz #182 Dátum: 2004. Október 15., 10:48:26 »
Dosztojevszkijről meg csak annyit, hogy életmben olyan nehezen könvet, mint az ő Bűn és bűnhődését, nem olvastam soha.
Az emberi folyamatok ilyen színtű boncolgatása szerintem valóban építi az meberi személyiséget, de nekem csökkent fejlettségű lénynek már egy kicsit sok volt  

De ez már nagyon off..

Nem elérhető lyrán

  • Sólyomszem
  • *
  • Hozzászólások: 46
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
    • http://diakjog.hu
Star Wars
« Válasz #181 Dátum: 2004. Október 15., 10:44:51 »
recsi bocs, hogy csak most válaszolok !

Idézet
De a jót átvenni sztem bűn.
Nem arra gondolsz, hogy a jót átvenni nem bűn. Max kicsit szegényes fantáziára utal. Bár ha ezt nézem akkor az alapötletet mindenki a népmesékből meríti

Idézet
A CSH egy klasszikus sárkány-királylány-hős lovag történet. Igaz az erdei remete (varázsló róka máshol) áldozatul esik, de ennyi a max eltérés. A GYU azért ennél sokkal árnyaltabb.

Hát  szerintem a kettő között a lényegi eltérés talán abban van, hogy a mérhetelen hatalom a Gyűrűk Urában mindenképp megrontja annak használóját teljesen függetlenül annak szándékaitól. Amíg a Star Warsban ez nem mindig van így.  Az árnyaltság szerintem a terjedelemből is fakad.  

Nem elérhető Galen

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2272
  • Karma: +9/-0
Star Wars
« Válasz #180 Dátum: 2004. Október 15., 08:38:43 »
No fiúk, lányok !
Ötmillióegyszer megnézzük Recsivel az oldalakat de becsúszhat néha hiba. Én vettem tegnap észre egyet a SOTE-04 boritón. A Teljes sorozat lefutása után ez a lap is benne lesz a javítócsomagban, de én a magam megnyugtatására (mert én ba**tam el) ide is fölrakom a borító javított változatát. Leszedhetitek most, de megvárhatjátok a javítólapokat is.

http://halozsak.tlof.hu/_mas/upload/galen/...e-004-00hun.jpg

Bocsánatot kérek.

UPDATE
Mindent visszavonok. Egy angyal kijavította még a feltöltés előtt. :D
Most aztán én kezdek el leborulni.  A Bocsánatkérés azért még mindig áll.
« Utoljára szerkesztve: 2004. Október 15., 08:49:09 írta Galen »

Az tuti, hogy azért nem fizetek, hogy kinyírják bazmeg.

Nem elérhető szam

  • Venom
  • ***
  • Hozzászólások: 398
  • Karma: +0/-0
    • http://szam42.uw.hu
Star Wars
« Válasz #179 Dátum: 2004. Október 15., 00:41:21 »
A témában felkerült az oldalra a Star Wars - A Birodalom Árnyai 4/6

Nem elérhető regnar

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1404
  • Karma: +0/-0
Star Wars
« Válasz #178 Dátum: 2004. Október 12., 20:59:59 »
Sziasztok

Galen
Köszi a választ.

Recsi, Lyrán
Nos igaz. Lucas nem is tagadta soha, hogy nem merített innen-onnan. De ami a legfontosabb, hogy mindenhonnan a jót vette el. Meg persze az sem utolső szempont, hogy összegyűjtötte azokat a dolgokat, amelyekkel mindnyájan találkoztunk már, nem is akart többet, mint egy mesét mondani. A gyűrűk ura több ennél, legalábbis irodalmi értelemben. Viszont a film is sikerült. NEm hiszem, hogy össze lehetne őket hasonlítani. Mindkettő a maga nemében és műfajában nagy, én is szeretem mind a kettőt. És hogy egy kalap alá esnének. Igen mert rengeteg ember fantáziáját mozgatták meg. És nem mert hiába azonos az alap, a jó és a gonosz harca, de a maguk nemében egyedit, különlegeset nyújtanak, amelyek kiemelik őket a kalapból.

Nekem is az új remény könyv tetszik a legjobban, és a Jedit találom a leginkább forgatókönyv szerűbbnek. De ugyanakkor ott az érme másik oldala is, amely ugye pont a fordítottja...azaz a Jedi a legpörgősebb, nem csak a történet miatt, és az új remény a legkomótosabban hömpölygős. De az igazat megvallva a csillagok trilógia nem annyira a novella változatokról szól sokkal inkább a képi világról, és mint azt már említettem talán egyszer, azért érzem a legközelebbi műfajnak hozzá a képregényt, hiszen szintén vizuálisan közelíti meg a történetet.

Nem elérhető Spidáj

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1443
  • Karma: +0/-0
    • http://holnap
Star Wars
« Válasz #177 Dátum: 2004. Október 12., 20:55:24 »
Nálam ha 1 könyvben olyan alak szerepel aki SW körökben is +fordul néha akkor az már SW könyv  
Szerintem tök mind1 hogy hivatalos é vagy sem.
Ha jó...
És ez a könyv iszonyat király.  



...the dark armies then will come, when the SUM is 41

Nem elérhető Gorgonita

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1547
  • Karma: +10/-4
  • Nem: Férfi
Star Wars
« Válasz #176 Dátum: 2004. Október 12., 20:31:41 »
Az a három H.S. kötet amit 'Dale Avery' és az az egy amit 'Ed Fisher' írt, nem hivatalosak. Álnéven írt magyar kreálmány mind a négy amit a Wallhala páholy adott ki. Érdekes, hogy ezidőtájt éppen ők voltak felháborodva azon, hogy volt egy 5. hamisítvány is, ami a Thrawn trilógiába ékelődött. Csak azt épp nem ők hozták össze.
 Vannak bennük érdekes ötletek, de összességében nekem jobban bejönnek a hivatalos H.S. trilógiák karakterei, történései./Brian Daley, A.C. Crispin/

Nem elérhető Spidáj

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1443
  • Karma: +0/-0
    • http://holnap
Star Wars
« Válasz #175 Dátum: 2004. Október 12., 17:47:56 »
Nálam a SW könyvek közül a TOP 1
Han Solo a Birodalmi Ügynök
Ajánlom mindenkinek kötelező darab    



...the dark armies then will come, when the SUM is 41

Nem elérhető Micho

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 4276
  • Karma: +35/-4
  • Nem: Férfi
    • http://www.halozsak.hu
Star Wars
« Válasz #174 Dátum: 2004. Október 12., 17:41:38 »
Idézet
Ez ugye még nem off?
dehogy  eddig is ott volt címben, hogy "egyéb  SW", de most már "Star Wars - A képregény univerzuma, és azon kívül is" lett. (film, könyv, játék, stb) tehát minden ami SW az jó.  ha meg kis elkalandozás van, az se tragédia. egyik kedvenc topikom itt egyébként
« Utoljára szerkesztve: 2004. Október 12., 17:42:54 írta Micho »
"Once a scanlater, always a scanlater."

Nem elérhető Recsi

  • Fejvadász
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2880
  • Karma: +32/-0
  • Nem: Férfi
    • Hálózsák
Star Wars
« Válasz #173 Dátum: 2004. Október 12., 17:23:46 »
Idézet
A Gyuruk Ura és New Hope szerintem pont, hogy igencsak egy kalap alá esnek. Csak más környezetbe ültetve. Lásd a párhuzamokat.
New Hope könyv változat sikerült legjobban
Lucas a Gyűrűk urából sok mindent átvett, akár mondja, akár nem. (meg a Dűnéből stb...) De a jót átvenni sztem bűn. A kalap lehet sokféle, de a történet összetettségére talán nem igaz.
A CSH egy klasszikus sárkány-királylány-hős lovag történet. Igaz az erdei remete (varázsló róka máshol) áldozatul esik, de ennyi a max eltérés. A GYU azért ennél sokkal árnyaltabb. Én mindkettőt imádom, nem is akarom kritizálni egyiket sem, hiszen pl. Dosztojevszkijjel nem lehet őket szembeállítani (ill. lehet, de nem érdemes, más egy F1-es autó meg egy szénásszekér mégis mindkettő megállja a helyét a maga idejében és környezetében).
Na kicsit elkalandoztam.
A CSH könyv tényleg a legkobb, ha a trilógia könyveit nézzük. Sok háttérinfót ad, nem olyan, mintha egy film forgatókönyv-kivonatát olvasnánk. Kedvencem amikor a Tatuin élővilágát és a Java Buckalakó párhuzamot ecseteli. Annak alapján, ha nem láttad a filmet, akkor is el tudod képzelni a dolgokat. A BV és a JV sokkal üresebb.
Várom a választ.

p.s.to Micho
Ez ugye még nem off?
« Utoljára szerkesztve: 2004. Október 12., 17:25:02 írta recsi »
Vesszen a Birodalom!

Nem elérhető lyrán

  • Sólyomszem
  • *
  • Hozzászólások: 46
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
    • http://diakjog.hu
Star Wars
« Válasz #172 Dátum: 2004. Október 12., 14:25:59 »
Idézet
Ha már a bugyutaságnál tartunk, a New Hope sem egy Gyuruk Ura, nem igaz? Mégsem csak 1x nézzük meg. A könyvvel együtt már szép kerek egészet alkot.
Pedig szerintem nincs igazad. A Gyuruk Ura és New Hope szerintem pont, hogy igencsak egy kalap alá esnek. Csak más környezetbe ültetve. Lásd a párhuzamokat. Egyébként pedig a New Hope könyv változat sikerült legjobban és talán a leginkább Gyuruk Urásra irodalmilag is.  


Off

Miért nincsenek ékezeteim ?

On

Nem elérhető Galen

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2272
  • Karma: +9/-0
Star Wars
« Válasz #171 Dátum: 2004. Október 12., 13:03:09 »
Regnar
Idézet
Ezzel a paradoxonnal indítom újabb hozzászólásom. A múlt héten izzott a topik, most még a hamu sem maradt..úgy is mondhatnám magányosan érzem magam a nyeregben, mióta a lovam elpusztult 
CSak ne érezd magad magányosan. Itt vagyunk, ha nem is csapunk rá egyből. Ne félj, mi nem halunk ki. Elpusztítani meg nem tudnak minket.

SOTE-03 Boritó.
Idézet
A kék háttér és a figurák barnás, narancsos árnyalata szerintem ütik egymást,
Hát lehet de ez már az alkotók sara.
Idézet
egymást, és a felirat is ilyen színnel készült. Valahogy nem megy egymáshoz a két szín. De mintha az angol borítónak másabbak lennének a színei..összehangoltabbak..meg a Cím alatt fekete az aláhúzás. Szóval én látom rosszul, vagy a magyar borító színei kicsit torzak lettek.olyan mintha telítettebbek lennének a színek, és ezért van olyan érzésem, hogy nem illenek össze.
No igen. Azért nem értem az angol borítókat néha, mert belekezdenek valamibe és a sorozaton belül változtatnak dolgokon. Ez volt az Infinities-eknél és így van ennél is. A sorozat első és második részénél a főcímben használtak egy színátmenet, amit megváltoztattak a 3-nál. Továbbmegyek. A főcím aláhúzása a TPB-nél és az első pár résznél (SOTE-ről beszélek) enyhén átlátszó volt a negyediknél már nem. Ugyanez a helyzet a bal oldalon lévő dark horse logóval és az alatta lévő kerettel. Ez is egyszer nem átlátszó, egyszer átlátszó. Vagy pedig a kicsi eredeti boritó mérete miatt kavarodom meg.
Namost a főcím színe. Hát ezt egy 200*300 pixeles képről kellett leszednem. Igaz, hogy azon a barna/piros szín között kellett döntenem és a barna mellett maradtam. Az Aláhúzás pedig tényleg feketének látszik kicsiben, de szerintem az inkább barna. Sötétbarna. Nálam azért lett egy árnyalattal világosabb, mert alkalmazkodtam az előző boritókhoz. Legalábbis próbáltam.
Regnar
Idézet
ez mindig csak a saját véleményem.
Azaz. Az kell nekünk. Jöhet továbbra is. Bocsi hogy ilyen későn reagálok, de most értem idáig.
« Utoljára szerkesztve: 2004. Október 12., 13:05:54 írta Galen »

Az tuti, hogy azért nem fizetek, hogy kinyírják bazmeg.

Nem elérhető Recsi

  • Fejvadász
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2880
  • Karma: +32/-0
  • Nem: Férfi
    • Hálózsák
Star Wars
« Válasz #170 Dátum: 2004. Október 11., 13:13:44 »
Idézet
Nos megmondom őszintém nekem eddig nem jött be ez a képregény. Az alternatívokkal ellentétben.
Nem elég darkos
A sztori meg kimondottan bugyuta.
A császár szállítási kapacitást akar venni? És miért nem a kereskedelmi föderációt kéri meg?
Ez a kinek a pap... kimondott esete. Nekem pl. az egyik kedvencem. Ha már a bugyutaságnál tartunk, a New Hope sem egy Gyűrűk Ura, nem igaz? Mégsem csak 1x nézzük meg. A könyvvel együtt már szép kerek egészet alkot. Lásd bevezető.
talán azért nem darkos, mert már a Jedi után készült, és inkább ahhoz igazították.
A kereskedelmi föderációt akkor még nem találták ki. A Shadows jóval az Ep I. előtt készült.
Remélem a történet többi része jobban fog tetszeni. De mondom még 1x, a KÖNYVVEL EGYÜTT az igazi!!!
Aztán figyeld a Hzs-t, lesz itt még annyi SW. Biztos te is megtalálod a neked tetszőt.
Vesszen a Birodalom!

Nem elérhető Chavez

  • Indiana Jones
  • *
  • Hozzászólások: 25
  • Karma: +0/-0
    • http://
Star Wars
« Válasz #169 Dátum: 2004. Október 11., 00:32:47 »
Idézet
ez a többi Boba fett történetben is így van? vagyis ez a szavajárása?


Én már rengeteget olvastam angolul, de eddig még nem találkoztam ezzel. Biztos az író hülyesége. Egyébként Boba Fett a filmben nem volt valami beszédes, ha jól emléxem talán csak 1 mondata volt. Ehhez képest a képregényekben sokat beszél.

Nem elérhető lyrán

  • Sólyomszem
  • *
  • Hozzászólások: 46
  • Karma: +0/-0
  • Nem: Férfi
    • http://diakjog.hu
Star Wars
« Válasz #168 Dátum: 2004. Október 10., 22:11:16 »
Idézet
A témában felkerült az oldalra a Star Wars - A Birodalom Árnyai 3/6



Idézet
Héé emberek eltűntetek? Vagy a császár átcsábított a sötét oldalra?

nos igen... mi van???  
Nos megmondom őszintém nekem eddig nem jött be ez a képregény. Az alternatívokkal ellentétben.

A képi világa nekem például nekem nem fekszik. A színek túl rikítóak. Nem elég darkos a Birodalmi érához képest.

A sztori meg kimondottan bugyuta. Bár ki tudja mi lessz belőle... A császár szállítási kapacitást akar venni ? És miért nem a kereskedelmi föderációt kéri meg ? Úgyis azokkal csinálták meg a Halálcsillag terveit.  

Jó mondjuk én eddig inkább a könyveket olvastam és a képregényeket nem nagyon.

Nem elérhető regnar

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1404
  • Karma: +0/-0
Star Wars
« Válasz #167 Dátum: 2004. Október 10., 20:43:57 »
Sziasztok, kik nincsenek itt.

Ezzel a paradoxonnal indítom újabb hozzászólásom. A múlt héten izzott a topik, most még a hamu sem maradt..úgy is mondhatnám magányosan érzem magam a nyeregben, mióta a lovam elpusztult  

No én azért leírom egy érdekes élményemet. Ha már Boba Fett van napirenden képregényileg, akkor - bár ez teljesen véletlen egybeeséd, hiszen véletlenül került a kezembe - ma olvashattam ékes angol nyelven a CLASSIC STAR WARS- THE EARLY ADVENTURES 9. számát.

Mit is mondhatnék..Érdekes. Mind grafikailag, mind történetileg. Boba fett és hőseink Solo, Luke és a többiek hol egymás ellen hol néha kényszerből együtt harcolnak. Meg Boba Fett minden második szava "FOOL" a hozzáértőket kérdezem, akik sokat találkoznak angolul a történetekkel..ez a többi Boba fett történetben is így van? vagyis ez a szavajárása?

Nem elérhető Chavez

  • Indiana Jones
  • *
  • Hozzászólások: 25
  • Karma: +0/-0
    • http://
Star Wars
« Válasz #166 Dátum: 2004. Október 10., 00:27:14 »
Nem titok: Győr

Köszi, hogy megnézted, már én is sokfelé kerestem, de úgylátszik elfogyott mindenhol. Annyit tudok, hogy régebben ezt adták valamelyik vid.kártyához DVD-n, egy régebbi SW játékkal együtt.

Nem elérhető regnar

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1404
  • Karma: +0/-0
Star Wars
« Válasz #165 Dátum: 2004. Október 09., 07:33:32 »
A fehérvári Me**a Mar*t-ban elég sok fajta budget (azaz már áron aluli SW kiadványl lehet kapni, de nem tudom, hogy van-e EPI Insiders.. Az bizost hogy van Jedi Kinght 1 és küldetés lemeze, Jedi Knight 2, EPI game, EPI podracer, Rebell Alliance, Supremacy... Ezek már a 3990-2990 kategóriában leledzenek, de arra nem emlékszem, hogy láttam-e volna EPI-insiders.

De ha nem titok, vagy ha az akkor privát üzenetben meg lehet tudni merrefele laksz? mert azért vannak egyéb lehetőségek is...  


De ha a jövő héten hétfőn a me**a ma**t felé járok, úgyis útba esik benézek és bővebb infot nyújtok...

----délutáni, vagyis esti kiegészítés

Ma voltam bent, ugyanis eljutottam oda, de nincs. Bocsi. Van viszont Force Commander és Rouge Squadron is a fentebb említetteken kívül.

Itt van egy kép, ezekre szeritnem még az ősi sw harcosok is könnyes szemmel fognak nézni. Anno 4 db-os golyórágó hátlapja volt ez a két példány  

http://kepeim01.uw.hu/ragopap.jpg
« Utoljára szerkesztve: 2004. Október 09., 21:00:46 írta regnar »

Nem elérhető Chavez

  • Indiana Jones
  • *
  • Hozzászólások: 25
  • Karma: +0/-0
    • http://
Star Wars
« Válasz #164 Dátum: 2004. Október 09., 02:04:00 »
Nem tudja valaki, hogy az Episode I - Insider's Guide -ot lehet még kapni valahol?

Nem elérhető regnar

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1404
  • Karma: +0/-0
Star Wars
« Válasz #163 Dátum: 2004. Október 08., 21:39:29 »
Köszi a válaszokat, de remélem nem gondoljátok, hogy direkt keresem a hibákat    

A jó dolgokat is kiemelem. Meg nem "gonozkodásból" írom le őket, csupán beletartoznak az észrevételezésembe. De a munkátok mint már annyiszor említettem tetszik..

Nem elérhető Recsi

  • Fejvadász
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2880
  • Karma: +32/-0
  • Nem: Férfi
    • Hálózsák
Star Wars
« Válasz #162 Dátum: 2004. Október 08., 21:20:41 »
Idézet
A borító.
A képregény...tetszik Fett jellemének árnyaltabbá tétele.
Beírás, szöveg. Hibát nem találtam...de azért lenne két kérdésem:
003-16 "ha a terv folytatódik, az minden figyelmeztetésem ellenére lesz."
003-11 "Befűzök a tűbe!"  
Mi volt az eredeti mondat?

Várom a folytatást.
Na, akkor mi is megkaptuk a szokásos Regnar elemzést  
Borítóra majd Galen válaszol.
Fett jellemének árnyalása sztem nagyon jó dolog. A BV/JV-ben alig kapott szerepet. Valószínű többet akartak neki adni, de végül csak ennyi maradt.  
De most, és még pár képregényben (lásd: Enemy of the Empire http://kepregeny.net/) azért kivillantja a sisakja feketéjét! Az, hogy magában beszél emberibbé, közelebbivé teszi.
Vader sztem nem szól bele, csak véleményt alkot. Ezt még Galennel átrágjuk.
Ja, egyébként a javításról: úgy néz ki, hogy majd a sorozat végén lesz egy S(W)P1 ami minden (megtalált) hibát kijavít. Így nem kell hetente hibalistát közölni.
Az eredeti mondat pedig:"Thread the needle!", az Üzenet az űrből c. filmben volt egy ilyen mondat, hasonló helyzetben. Ott a rendőr üldözte a főhősőket. (Igaz Kaine?  )
Továbbra is várjuk az észrevételeidet, így látszik, hogy nem csak mi olvassuk, amit írunk.
A hibalista felfedésében pedig már most dobogós a helyed  
Jövő héten találkozunk!
Vesszen a Birodalom!

Nem elérhető regnar

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1404
  • Karma: +0/-0
Star Wars
« Válasz #161 Dátum: 2004. Október 08., 20:34:39 »
Sziasztok..

Új hét, új Wars..    és én természetesen elolvastam.Hogy mire jutottam?

A borító.Megmondom őszintén nekem nem igazán jött be. Folyamatosan olyan érzésem van, mintha a képről hiányzona valami, vagy nem fejezték volna be. Nem tudom, hogy mi lehet az oka, talán a nagy kékség a háttérben. És most először kell azt mondanom, hogy a felirat is áldozatul esik a képnek. A kék háttér és a figurák barnás, narancsos árnyalata szerintem ütik egymást, és a felirat is ilyen színnel készült. Valahogy nem megy egymáshoz a két szín. De mintha az angol borítónak másabbak lennének a színei..összehangoltabbak..meg a Cím alatt fekete az aláhúzás. Szóval én látom rosszul, vagy a magyar borító színei kicsit torzak lettek.olyan mintha telítettebbek lennének a színek, és ezért van olyan érzésem, hogy nem illenek össze. DE cáfoljatok nyugodtan ha rosszul látom, tudjátok, ez mindig csak a saját véleményem. Szóval eddig a három közül képileg ez fogott meg legkevésbé, kicsit semmit mondónak érzem, olyan mű hatása van számomra képileg.

A képregény. A szokásos forma. Tetszik mint eddig is. A történet lassan bontakozik ki, igaz van még három rész. Eegy dolog egy kicsit zavar..Jabba "háziállata" én eddig azt hittem csak idétlenül röhögni tud, de itt beszél. No ez nekem furcsa volt egy kicst. Viszont tetszik Fett jellemének árnyaltabbá tétele. Arra gondolok, hogy nem csupán a kegyetlen fejvadászt látom, hanem egy embert, akit nyomasztanak gondjai és nem tud velük mit kezdeni. Szóval Fettnek kétségei vannak. Ez tetszik, hiszen amúgy is az egyik kedvenc karakterem, de így még sokszínűbbé válik. A képek a szokásos minőségűek, szépen megrajzoltak, a színek sem változtak.

Beírás, szöveg. Hibát nem találtam, csak ismételni tudom magam, az előző értékelések alapján, itt is jól szerkesztett mondatokat olvastam, nem találtam magyartalanságot, de azért lenne két kérdésem:

003-16 oldal első képén a császár és Vader párbeszéde nekem kicsit furcsa és zavaros. nem értem vader szavait:
"ha a terv folytatódik, az minden figyelmeztetésem ellenére lesz."
Mintha lenne beleszólása. Vagy ő irányítaná az egészet. Fenyegeti a császárt egy olyan dologban amibe szinte nincs is beleszólása. Szóval nekem furcsa ez a mondat. Meg kicsit olyan kifacsart.

A másik kérdésem:
003-11 oldal bal alsó kép. Luke átrepül egy sziklahasadékon és azt mondja:
"Befűzök a tűbe!"  
Mi volt az eredeti mondat?

Ennyi lenne most az észrevételezésem. Azt kaptam amit vártam, újabb adalékot az univerzumhoz amit szeretek, és remek megjelenítésben. Várom a folytatást.
« Utoljára szerkesztve: 2004. Október 08., 20:35:33 írta regnar »

Nem elérhető Recsi

  • Fejvadász
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2880
  • Karma: +32/-0
  • Nem: Férfi
    • Hálózsák
Star Wars
« Válasz #160 Dátum: 2004. Október 08., 13:08:34 »
Idézet
Gondolom annyi képregény van az oldalon, hogy senkinek sincs ideje fórumozni...
Arra viszont nem emlékszem, hogy Jix a Shadow játékban is segített volna leszorítan a robogókat...
Hát még a windows reinstallra mennyi idő kell  
Jix a Shadow Stalker, lehet, hogy ott volt csak nem vetted észre  
« Utoljára szerkesztve: 2004. Október 08., 13:11:19 írta recsi »
Vesszen a Birodalom!

Nem elérhető Gorgonita

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1547
  • Karma: +10/-4
  • Nem: Férfi
Star Wars
« Válasz #159 Dátum: 2004. Október 07., 22:24:54 »
Gondolom annyi képregény van az oldalon, hogy senkinek sincs ideje fórumozni, a sok olvasgatás miatt.
 Az ewokos dvd (k?)-ről mintha én is hallottam volna. Ha jól tudom a droidos és ewokos rajzfilmekkel együtt jönnek majd. Van egy jobban sikerül rajzfilmbetét az egyébként gagyi SW Hollyday Speciálban is, de azt nem tudom hogy az is rá(juk?)kerül-e.
 Köszönet az újabb Shadow füzetért! Látom a szerzők bevetették az összes fejvadászt,  ha már úgyis kéznél voltak. Arra viszont nem emlékszem, hogy Jix a Shadow játékban is segített volna leszorítan a robogókat.    Ott bezzeg mindet egyedül kellett a Koldus-kanyon falára kennem. (Na jó, lehet hogy csak nem vettem észre abban a kapkodásban hogy ő is ott volt.)  

Nem elérhető Micho

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 4276
  • Karma: +35/-4
  • Nem: Férfi
    • http://www.halozsak.hu
Star Wars
« Válasz #158 Dátum: 2004. Október 07., 18:13:12 »
A témában felkerült az oldalra a Star Wars - A Birodalom Árnyai 3/6



Idézet
Héé emberek eltűntetek? Vagy a császár átcsábított a sötét oldalra?

nos igen... mi van???  
"Once a scanlater, always a scanlater."

Nem elérhető regnar

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1404
  • Karma: +0/-0
Star Wars
« Válasz #157 Dátum: 2004. Október 05., 22:26:57 »
És azt hallottátok, hogy ki fogja adni őket DVD-n Lucas...mármint a két ewok kaland filmet?

Mert én úgy tudom kettő van. Az Ewok kalandok és a Harc az Endor bolygón. De cáfoljatok meg nyugodtan, ha nincs így én sem vagyok biztos benne.


A Harc az Endor bolygón-t a tv is adta valamikor, és szerintem a másikat is.



----- utólagos hozzászólás kb másfél nap múlva...

Héé emberek eltűntetek? Vagy a császár átcsábított a sötét oldalra?
« Utoljára szerkesztve: 2004. Október 07., 11:13:39 írta regnar »

Nem elérhető Galen

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2272
  • Karma: +9/-0
Star Wars
« Válasz #156 Dátum: 2004. Október 05., 14:30:49 »
Jól van mindketten kaptok jelszót a SOTE 03-hoz.

Én mondjuk azt hiszem "Harc az endor bolygón" nem "bolygóért" de ez már részletkérdés.

Az tuti, hogy azért nem fizetek, hogy kinyírják bazmeg.

Nem elérhető Blixxxa

  • Batman
  • ***
  • Hozzászólások: 312
  • Karma: +0/-0
    • http://-
Star Wars
« Válasz #155 Dátum: 2004. Október 05., 11:56:07 »
Ha jól emlékszem, akkor Harc az Endor bolygóért volt. De nem biztos. Amúgy
aranyos kis film volt.
THIS IS NOT THE END
[img]http://halozsak.tlof.hu/_mas/upload/blixxxa/BlxHZS.jpg" border="0" alt="IPB Image" /]

Nem elérhető Gorgonita

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1547
  • Karma: +10/-4
  • Nem: Férfi
Star Wars
« Válasz #154 Dátum: 2004. Október 05., 11:56:01 »
Hát R2-nek eddig is mindig épp jókor voltak kéznél az újabb és újabb ketyeréi. Szikravágó, köderegető, stb. Nkem belefér. gondolom Porthos sem bánja, hogy Padme-ből nem lett erőleves.
 Az ewok filmek címét ismerem, úgyhogy   nkem máris jár a Shadow!