Szerző Téma: Star Wars  (Megtekintve 719651 alkalommal)

0 Felhasználó és 12 vendég van a témában

Nem elérhető Kayamiel

  • Venom
  • ***
  • Hozzászólások: 387
  • Karma: +8/-0
Re:Star Wars
« Válasz #3247 Dátum: 2017. Május 01., 12:40:28 »
Mivel rég voltam már itt, úgy döntöttem, hogy elölről elkezdem az SW képregényeket, időrendbe, szépen haladva az idővonalon.
És kösz a Star Wars: A régi köztársaság lovagjai 13-18 (100%)-ot, a Star Wars kalandok: Luke Skywalker és a sárkánykígyók kincse, valamint a
A Kötőjeles Fiúk-at  ;)

Nem elérhető Sepi

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 10972
  • Karma: +43/-11
  • Nem: Férfi
Re:Star Wars
« Válasz #3246 Dátum: 2017. Május 01., 06:36:18 »
Szerintem teljesen egyértelmű volt, hogy meg fog halni. Én is poénból mondtam valakinek, aztán utána mondták: "köszi, hogy elspoilerezted a filmet". Pedig akkor még nem is láttam a filmet, de mivel annyira egyértelmű volt, hogy egy új remény 2.0-át fogunk kapni, egyszerűen ki lehetett következtetni ki fog meghalni.
Everybody wanna go to heaven, but nobody wanna die.

Nem elérhető Goten56

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 448
  • Karma: +2/-2
Re:Star Wars
« Válasz #3245 Dátum: 2017. Április 30., 23:26:33 »
Téged nem zavart, hogy lelőtte a poént? Vagy már előtte láttad?

Nem elérhető Recsi

  • Fejvadász
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2882
  • Karma: +33/-0
  • Nem: Férfi
    • Hálózsák
Re:Star Wars
« Válasz #3244 Dátum: 2017. Április 28., 11:20:10 »
Nem vicc, én majdnem befostam a röhögéstől. De tényleg olyan volt, mintha megrendezték volna. :)
Vesszen a Birodalom!

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:Star Wars
« Válasz #3243 Dátum: 2017. Április 28., 08:28:07 »
Arra tántorgott egy részeg - kb. mint az üvegtigrisben - rájuk bámul, aztán leesik neki, hogy melyik filmre várnak. Aszongya: - Azt tudjátok, hogy kinyírják a Han Solót? - Na akkor elmentünk onnan, mert amit kapott, az nem volt gyereknek való :)
Ez most komoly? Mert viccnek elég erős lenne. :O
Nagyon nem lettem volna a részeg helyében. :D
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető Recsi

  • Fejvadász
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2882
  • Karma: +33/-0
  • Nem: Férfi
    • Hálózsák
Re:Star Wars
« Válasz #3242 Dátum: 2017. Április 28., 07:29:58 »
Emlékszem ,amikor az Ébredő erőt játszották a moziban, pont arra sétáltunk a gyerekkel. Rengetegen álltak kint az utcán, vártak rá, hogy beengedjék őket, mert telt ház volt és elkerülendő a tumultust, nem engedték be őket az előtérbe, amíg a kijövők el nem fogynak. Sokan be is öltöztek, volt Vader meg rohamoszi. Arra tántorgott egy részeg - kb. mint az üvegtigrisben - rájuk bámul, aztán leesik neki, hogy melyik filmre várnak. Aszongya: - Azt tudjátok, hogy kinyírják a Han Solót? - Na akkor elmentünk onnan, mert amit kapott, az nem volt gyereknek való :)
Vesszen a Birodalom!

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Star Wars
« Válasz #3241 Dátum: 2017. Április 27., 21:19:36 »
Olvastam olyasmit hogy Ford főszerepet követelt, gondolom ezért kellett Han-nak meghalnia, hogy többet ne követelőzzön, amikor az új generáción a hangsúly.


Ford már a Jedi visszatérben is ki akarta nyíratni Hant és nagyon nem akart újra a bőrébe bújni, szóval ez szerintem offos hír. Ha engem kérdeztek, pont miatta nyírták ki most is.

A Jedi idején még felfelé ívelt a karrierje, és úgy gondolhatta nincs már szüksége erre a szerepre. Most már viszont kiöregedő színész, aki örül ha még hívják. De azt hiszem mindkettőt kérte. A nagyobb szerepet és a karakter halálát is.

Meg több pénzt.  :D

Nem elérhető Gorgonita

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1548
  • Karma: +10/-4
  • Nem: Férfi
Re:Star Wars
« Válasz #3240 Dátum: 2017. Április 27., 20:41:48 »
Olvastam olyasmit hogy Ford főszerepet követelt, gondolom ezért kellett Han-nak meghalnia, hogy többet ne követelőzzön, amikor az új generáción a hangsúly.


Ford már a Jedi visszatérben is ki akarta nyíratni Hant és nagyon nem akart újra a bőrébe bújni, szóval ez szerintem offos hír. Ha engem kérdeztek, pont miatta nyírták ki most is.

A Jedi idején még felfelé ívelt a karrierje, és úgy gondolhatta nincs már szüksége erre a szerepre. Most már viszont kiöregedő színész, aki örül ha még hívják. De azt hiszem mindkettőt kérte. A nagyobb szerepet és a karakter halálát is.

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Star Wars
« Válasz #3239 Dátum: 2017. Április 27., 20:34:42 »
Olvastam olyasmit hogy Ford főszerepet követelt, gondolom ezért kellett Han-nak meghalnia, hogy többet ne követelőzzön, amikor az új generáción a hangsúly.


Ford már a Jedi visszatérben is ki akarta nyíratni Hant és nagyon nem akart újra a bőrébe bújni, szóval ez szerintem offos hír. Ha engem kérdeztek, pont miatta nyírták ki most is.

Nem elérhető Gorgonita

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1548
  • Karma: +10/-4
  • Nem: Férfi
Re:Star Wars
« Válasz #3238 Dátum: 2017. Április 27., 17:47:45 »
Olvastam olyasmit hogy Ford főszerepet követelt, gondolom ezért kellett Han-nak meghalnia, hogy többet ne követelőzzön, amikor az új generáción a hangsúly.

Ez a film sokkal meseszerűbb, mint a RO, ezért nekem belefér Finn hebrencskedése, és még jó pár túlzás. Gondolom itt van köztünk a véleménykülönbség.

Gondolom ha a Falcon nem repül, akkor nem ad le transzponderjelet vagy mit, és ezért nem bemérhető. Amint repül, Han erre élesített keresőprogramja azonnal jelzi hogy a Jakku felett van. A hiperűrutazás hosszúsága pedig változó attól függően ki honnan hova ugrik.

Az Első Rend - Köztársaság - Ellenállás közti status quo a Jakkui csata után alakul ki. Az egyik kivágott jelenetben Leia követe győzködte volna a részletekkel a szenátus vezetőjét. Őket később látjuk ijedt arcot vágni a CsP bevetésekor. De maga az infó benne van a filmben -bevezető szöveg, Hux beszéde - csak többszöri nézésre esik le.

Ma már az ilyen gyors, pergő, videoklipp-szerű filmek idejét éljük. A tempó, a hangulat megtartása érdekében gyakran elhagyják a "sallangokat" és egyéb kiadványokban pótolják a hiányzó infókat. Érdeklődj a rajongóknál alapon. J.J. így járt el az új Trek filmek esetén is, és a siker valahol igazolja.

Han szerintem csak kukázta Phasmát, de nem tömörítgette. Az csakugyan karakteridegen lenne.

Artoo-t szerintem BB8 aktiválja, csak sokáig bútol.

Rey meg szerintem csak jobban ráérez az Erő-trükkökre mint Luke és Anakin. Talán mert ő türelmesebb, hisz már évek óta várja a szüleit. Vagy később kapunk magyarázatot a fogékonyságára.
« Utoljára szerkesztve: 2017. Április 27., 21:17:29 írta Gorgonita »

Nem elérhető Galen

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2272
  • Karma: +9/-0
Re:Star Wars
« Válasz #3237 Dátum: 2017. Április 27., 11:29:53 »
Ja azt elfelejtettem hogy a térképet a mai napig nem értem. És nekem nem magyarázat hogy a navigáció a sw világában útvonal alapú és nem koordináta.

Az tuti, hogy azért nem fizetek, hogy kinyírják bazmeg.

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:Star Wars
« Válasz #3236 Dátum: 2017. Április 27., 11:27:58 »
És mire megírtam a fogalmazást Galen is reagált. Pazar.  ;D

Szerintem Luke régi ismerősként tekint a kardra, és elgondolkozik hogy melyik takarító ment le a Bespinen érte és persze átkozza az erőt aki idevezette ezt a lányt, mert mostantól kezdve vége a bormámoros éjjeleknek és az önmarcangolásnak.
Szerintem meg azon, hogy nem pofátlanság és nem tűnik-e hálátlanságnak, ha megkérdezi, hogy egy kezet nem talált-t ott, ahol a kardot...  :hehe:
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:Star Wars
« Válasz #3235 Dátum: 2017. Április 27., 11:22:38 »
Farek: én így látom ezeket:
1. Értem én, hogy gőzgép, de mi hajtja?  :badteeth: Szóval az számomra továbbra sem derül ki, hogy ki mekkora, milyen hatalommal bír, és a többi. És ha megnézek egy filmet, ezt onnan akarom megtudni, nem a mindenféle előzmény könyvekből és képregényekből. Ne kelljen már lexikális tudással készülnöm egy nyavalyás filmre.
2. Tehát keményebb, mint Darth Vader. Hát persze...
3. Mármint mikor? Évekkel Vader halála után? Mert nem hiszem, hogy akkor már akár kósza erotikus gondolatként ott lett volna a szüleivel. Mint ahogy azt sem, hogy csak a kedvéért megtartották a máglyát, az összeégett sisakkal, benne Vader fejének elszenesedett maradványaival...
4. Ez még lehet is. De akkor is furán jött ki.
5. Igazából nem is érdekel a sorsa. De ha most jön ki egy képregény, akkor nyilván a következő filmben meg csak úgy megjelenik, aztán aki nem olvasta azt, az majd nézhet, mint Rozi a moziban, hogy most honnan hoppanált oda. Ja, és ha most jön egy képregény a szemétzúzó túléléséről, akkor ez azt jelenti, hogy Solo nem csak humorból dobatta le a szemetesbe, hanem hidegvérrel és kegyetlen módon össze akarta préseltetni? Mert ha harc közben megöli, azt elhiszem róla, de ez a kegyetlen kivégzés nem vall rá. Hagyjuk már...
6. Lásd 1-es pont. Ne kismillió elolvasott oldal tudásával kelljen már beülnöm a filmre. Legyen elég az addigi 6 rész.
7. De miért keresné? És addig miért nem találta? És honnan van vonósugara, meg bénítója, meg a tököm tudja, mije? És miért egy lepukkant csempész még mindig? Kérdések...
8. Remélem, megmagyarázzák, hogy találta meg egy égben lebegő felhővárosban, mert ez így jelenleg elég gáz...
9. Legalább a saját világának fizikájához és áltudományához idomuljon. De oké, fogadjuk el, bármekkora faszság is. Ráadásul valahol azt olvastam, hogy nem mobil az állomás, mert tényleg egy bolygó. Szóval, ha elszívja a napja energiáját, utána hogyan tovább? De igazából nem is érdekel, hagyjuk...
10. Oké, a KÖztársaság mozgását még értem. A hiperűrben utazó, de a közeli bolygókról is látható, majd a végén ötfelé szétváló és hőkövető jelleget felvevő energiasugarat nem annyira...
11. Anakin éveken át tanult. Luke is legalább egy hónapot volt Yodával a Dagobah-n. Szóval Rey ne kezdjen el nekem legendák alapján trükközni. Én is hallottam sokat a tankokról, filmeket is láttam, mégsem tudom vezetni őket.
12. Nem olyan simán győzte le Finnt. És Rey-jel kapcsolatban hadd idézzem a Sidney-ben ezüstérmet szerzett egyik birkózónk szavait, mikor kérdezték, hogy nem tart-e a következő ellenfelétől, aki nagyon erős: "Miért tartanék? A ló is erős, mégsem tud birkózni."
13. Fogadjuk el, hogy kiképzeték őket a jedik elleni harcra, oké. De ellenük, nem pedig az ő fegyverükkel, könyörgöm! Ami, ahogy ott is leírtam, speciális kiképzést igényel. Ideális esetben gyerekkortól kezdve. És nyilván nem sorozatgyártják a fénykardokat, amiket a jedik egyébként is maguknak raknak össze. Az arcos infót kösz. :)
14. Ezek a bolygók már csak ilyenek, hajlamosak kettészakadni. :) Engem igazából a szakadás helye zavart, ami deux ex machinaként pont közéjük esett. És egyikük sem esett a lukba.
15. Oké, elhiszem, hogy sok a meló, de egy megbízható embere sincs, akire pár napra bízhatná a dolgokat, amíg elmegy, hogy keblére ölelje az évek óta nem látott testvérét, és elmondja neki, hogy a régi legjobb barátját megölte az unokaöccse, akinek a kiképzését ő baxta el? Inkább küld egy vadidegent, hogy az a végén egy hatásosnak szánt elnyújtott jelenettel zárja a filmet...

+1. R2 hirtelen felébred (Miért? Mitől? Hogyan?), és kiderül, hogy persze nála van a térkép nagyobbik fele. Mert csak. Mert kellett a hatásos jelenet. Még ha tökéletesen értelmetlen is.

Eh, száz szónak is egy a vége, nagy csalódás volt. Egy Új Remény 2.0. Ami, ahogy egy másik oldalon írták, Star Wars filmnek megfelelő volt, de filmnek nem.
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető Galen

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2272
  • Karma: +9/-0
Re:Star Wars
« Válasz #3234 Dátum: 2017. Április 27., 11:20:07 »
Ettől függetlenül egymilliószor jobb film mint a 7. rész.
És ismét csak keblembre.  :badteeth:
Ajánlom figyelmedbe a Filmek, zenék topikban még 2015. december 28-án írt hozzászólásomat. (Ha a témában állsz és a keresőbe beírod, hogy Ébredő erő, akkor a 3. hozzászólás jelenleg.) Megtennéd, hogy átfutod és véleményezed/kiegészíted? Kösz.  :worship:
1. Az erőviszonyok alakulását Recsi leírta, ehhez nincs mit hozzátenni. Ez a Kánon. Most. Remélem húsz év múlva a Disney-t felvásárolják és akkor a jelenlegi "legendák" cimkéből lesz egy "nagyon legendák" a mostani "Kánon" cimkéből lesz a "legendák" vagy "újkori legendák" és az akkori agymenés lesz a "kánon".

2. Kylo sugármegállítása nekem tetszett. Én egyből arra gondoltam, hogy képesek újat tanulni, máshogy bánni az erővel. Tudatosan próbáltam elkerülni az infókat a filmről de persze azért azt tudtam, hogy valami titokzatos Ren rendhez tartozik így nekem az nem is inkább az erejének nagyságát, hanem az erőhöz való másfajta hozzáállását másféleképpen használását jelentette.

3. Vader sisakja. Nálam itt sem lógott ki a lóláb. Nyilván a páncélzata maszkja sisakja fémből volt és egyértelmű hogy nem éghetett el a tűzben. Én azt is elképzelhetőnek tartom, hogy azt Luke is kiszedhette a tűzből és elvihette az új Jedi templomába és kiállíthatta vagy ha nem is állítja ki, de becsben őrzi, amit Kylo a templom megtámadásakor ellop. Nagyon tisztelte nagypapit, csak azt nem értette meg, hogy miért vált Sith-té. Azt egyedül Obi-Wan sejthette  Padmétől (persze a császáron kívül) de kérdés, hogy ezt elmondta-e Luke-nak aki továbbadhatta volna ezt Kylo-nak Leiának stb. De mivel Obi-Wan és maga Anakin is eggyé vált az erővel bármikor feltűnhetne és szólhatna Ren-nek, hogy "Srác. Nagyon megtisztelő hogy ennyire szeretsz és rám akarsz hasonlítani, de én is elkúrtam annó, és nem kéne neked is ugyanazt a hibát elkövetni. Én Sith lettem, de nem jókedvemből. Neked van szerető családod, nagybátyád aki még konyít is az erő használatához, kövesd őt. Persze majd jól segberugom őt is mert ahhoz, hogy felemelhessen 3 x-szárnyút egyszerre az erőhullámokat jobbra kell tolni és nem balra, de kövesd őt és minden jó lesz."

4. Finn-nek mivel ez volt az első bevetése számomra hihető volt, az "első vér látványa" okozta trauma. És itt nem arra gondolok hogy megnézte a Rambo 1-first blood című filmet. Tehát az, hogy kilép a birodalomtól (nekem birodalom, nem első rend) az hihető, a további viselkedése viszont nem. Ahogy más fórumon írták is hogy egy kondicionált, gyerekkora óta nevelt rohamosztagos nem rohan az állatitatóhoz vizet inni ÍGY. Nekem ilyen idekapok-odakapok hamariberkenye stílusú embernek ragadt meg. Nem volt színpatikus.

5. A Phasmát így ebben a formában én sem értettem. Annyira hype-olták aztán ahhoz képest nulla szerepe volt. Nyilván a nemsokára megjelenő képregényből meg az elkövetkezendő évek történeteiből az is ki fog derülni hogy gyerekkorában a frissen mosott bugyiját egyszer nem anyukája terítette ki a szárítókötélre hanem egy birodalmi rohamosztagos aki véletlenül levette a sisakját előtte és a hajának a választéka nem bal oldalt volt hanem jobb oldalt és ez akkora traumát okozott neki, hogy beállt ő is rohamosztagosnak és elhatározta hogy mindenkit átnevel a jó oldalra. Mármint ami a hajelválasztást illeti. Jelenleg számomra nem több egy plusz szereplőnél aki tuti visszatér majd.

6. Rey túlélése. Ahogy Gorgonita is írja: "Egy előzmény novellában...". Szóval azt, amit A Birodalom árnyainál elkezdtek, hogy csak akkor kapsz teljes képet, ha elolvasod a képregényt+regényt és a játékot is végigjátszod itt egy kicsit túltolták. Semmit nem tudunk meg a filmből. Rey emléképe mikor bevillan arról, hogy otthagyják a sivatagban, látszik, hogy annál a lénynél hagyják (ő fogja a karját és az ő hangját halljuk amikor a hajó felszáll és otthagyja Rey-t), akinek roncsot berhel és aki kajával látja el. Azt el tudom képzelni, hogy ő több volt mint egy második Watto és nem csak kaját adott neki hanem figyelt is rá, terelgette valamelyest. Ja és persze így megjelenhetett ez a könyv is: https://moly.hu/konyvek/jason-fry-rey-tulelesi-utmutatoja Az űrhajóvezetési zsenialitását meg örökölhette is, így tuti Skywalker lesz. Ne legyünk igazságtalanok, végül is Luke is simán vezetett X-szárnyút anélkül hogy a T16-osán kívül vezetett volna mást életében. Anakin vére szerintem jónéhány generáción keresztül biztosíthatja ezt.

7. Hát ez a bemérős Falcon nekem sántít, mint a csodálatos megjelenésük épp akkor.

8. Igen az a kék fénykard volt ami lezuhant a Bespinen, amikor Vader rájött hogy Luke nem mosta meg a kezét vacsora előtt és segíteni akart neki hogy legközelebb már csak az egyiket kelljen megmosni. Gondolom kiderül később, hogy a fenébe és ki ásta elő. Valószínű Luke kezét is megtalálták és az is fontos lesz később. Annó Timothy Zahn is felhasználta ezt a vonalat a regényekben, ott a kéz volt a lényeg amiből klónozták Luke-ot.

9. A bolygópusztítón én csak röhögtem. Képtelenség és faszság egyben. Az első halálcsillag létrehozásához is annyi erőforrásra volt szükség amit egy egységesnek tűnő birodalom mellett lehetett megcsinálni. Most itt vagyunk alapból három frakcióba szakadva. Persze mindent meg lehet magyarázni, még hihető is lehet de néha már elég nehéz elvonatkoztatni a saját világunktól és szemet húnyi afelett, hogy ezt tuti csak azért került ebben a formában bele, hogy nagyobb legyen mint az eddigiek és a popkornzabáló túlsúlyos faszoknak az ingerküszöbére is hassunk már mert különben csak 5.5 lesz a imdb-n.

10. Nem volt még pénzem megvenni a filmhez tartozó képes útmutatót, meg a film megnézéséig direkt nem néztem utána ezeknek, de valaki mintha mondta volna hogy a halálsugár célba juttatásához felhasználják a hiperűr utakat. tehát azon keresztül lőnek.

11. Reyben nagy az erő, de az elmetrükköt nem tudom magyarázni ezzel. Nem értek egyet itt Gorgonitával, hogy ezt legendákból ismerheti. Attól hogy hallok, nem olvasok, hanem hallok arról, hogy valaki a világban tud UAZ motorblokkot szerelni attól még nem leszek képes rá mert nem tudom hogy hogyan kell. Űrhajókat szerelhetett a sivatagban, sőt a lezuhant csillagromboló adattárában kurvasok tervrajz és leírás is szerepelhetett amiből tanulhatott a gépekről de az erőhasználatról tuti nem. Egyszer valakinek meg kell mutatnia hogy majd utána gyakorlás után kicsit tudjam használni, aztán egyre erősebb leszek. Luke-ot egy kicsit tanítgatta Kenobi, így képes volt kínlódva magához hívni a kardot a Birodalom visszavág elején hogy kiszabaduljon a Wampa barlangjából. Itt viszont Rey jóval gyakorlottabb mindenféle képzés nélkül. A filmregényt elolvasom majd hátha abból kiderül több minden. A Kylo-val való párbaj kezdeténél, amikor a kezébe röppen a kard arra viszont én szeretek úgy gondolni, hogy a kard választotta őt. Majd remélem valami Disney-s fasz elpusztítja ezt az illúziót is mint Leia és Han boldog életét a három ikerrel és magát Han-t is csak azért, mert most ilyen "reális világot" szeretünk látni a filmekben (éljen Nolan Batman-je).

12. Finn száját elkeni, de ehhez had tegyem hozzá azt, hogy aki fogott már kardot vagy konyít a víváshoz tudja, hogy a kard súlya nagyon fontos a vívásban. A hagyományos kard mivel fém nem csak a markolatnak hanem az egésznek,a pengével együtt van súlya. Érezni kell az egészet, csak úgy lehetsz jó vívó. A fénykardnak viszont nincs pengéje ha nem érzed az erőt ami vezeti a kezed akkor levágod a jóesetben a füled, rossz esetben a fejed. Innentől kezdve számomra hiteltelen minden nem erőérzékeny fénykard használata. Finn jóesetben annyit tehetett volna, mint Han a Birodalomban a tauntaun hasának felvágásánál. Bekapcsolja óvatosan, hogy le ne vágja a tökét elvágja az éppen aktuális vágandót, kolbász, kenyér vagy épp tautaun aztán szépen kikapcsolja. Na nem J.J. Abrahams-nél. Ott meglátták azt a képet a régi Ralph McQuarrie vázlatokban hogy a rohamosztagosnál is volt fénykard és úgy általában mindenki fénykardot suhogtat akkor az biztos jó lesz. Nem, Nem lesz jó. Egyébként látszik hogy nagyon sokat merítettek ezekből a vázlatokból csak ész nélkül. Az, hogy Rey legyőzi Kylo-t azt én nem láttam akkora hibának. Rey erős, de azt se felejtsük el hogy kb. 5 perccel előtte Csubi a lézer számszeríjával akkorát lőtt Kylo-ba hogy csodálom, hogy nem esett le a hídról. Szóval sérült volt így erre bármit ráfoghatunk. Nem vagyok gyakorlott vívó, szóval nem tudom hogy Rey vagdalkozott-e inkább vagy szabályos vívó mozdulatokat is használt, majd megnézem még egyszer, de nekem az a jelenet nem volt vészes. Róla el tudtam képzelni hogy nem vágja le a fejét az első suhintáskor.

13. most olvastam végig a 13-as pontodat ott írod a súlytalan kardos vívást. Akkor jó, ebben egyetértünk  :badteeth:.

14. szerintem ebben a filmben semmit nem gondoltak komolyan.

15. Eléggé teátrális jelenet, de jó mert mindenki mást gondolhat bele. Gorgonita szerint mindketten szabadulnának a kardtól, szerintem nem. Szerintem Luke régi ismerősként tekint a kardra, és elgondolkozik hogy melyik takarító ment le a Bespinen érte és persze átkozza az erőt aki idevezette ezt a lányt, mert mostantól kezdve vége a bormámoros éjjeleknek és az önmarcangolásnak. Amit persze tudott előre, de azt hitte lesz még néhány éve az oktatás megkezdése előtt. Rey meg lehet hogy szabadulna tőle, de tisztában van vele, hogy az ő útja nem az, hogy a sivatagban várjon valakire aki pontosan azért hagyta ott, hogy ne használja (vagy használtassák vele) azt, ami éppen most ébredezik benne.

Bocsánat ha tiszteletlennek tűnök Star Wars-szal szemben de ezt a filmet vagy nagyonsokszor kell megnézni, vagy majd a három filmet kell együtt nézni de így ez értelmezhetetlen volt. NEm bocsátom meg soha nekik hogy Han-t megölték (tuti most nem Harrison Ford kérte). Nem bocsátom meg azt hogy összeveszették Leiával (Pláne hogy meghalt Carrie Fisher is). Nem bocsátom meg hogy meg nem történté tettek jó sok mindent főleg Jaicen-t és Jainát. Sok mindent nem bocsátok meg most jelenleg a Disney-nek ezzel a filmmel.

Az tuti, hogy azért nem fizetek, hogy kinyírják bazmeg.

Nem elérhető Recsi

  • Fejvadász
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2882
  • Karma: +33/-0
  • Nem: Férfi
    • Hálózsák
Re:Star Wars
« Válasz #3233 Dátum: 2017. Április 26., 21:05:47 »
Farek: én így látom ezeket:

1. A Köztársaság és az Első Rend között lefegyverzési egyezmény van, amit az Első Rend nem tart be. Ezért alakul meg az Ellenállás melynek tevékenységét a Köztársaság elnézi, de nem támogatja, mert ők nem hiszik, hogy az ER komoly veszélyt jelentene.
Most olvasom az Utóhatás - Adósság c. regényt, ami a Jedi és VII. között játszódik. Itt a köztársaság próbál egyre több rendszert maga mellé állítani, míg sok helyen még a Birodalom maradványa az  úr, és figyelmen kívül hagyják. hogy a császár meghalt, szerintük majd visszatér... (sok Marvelt olvastak, bíznak a rebootban). A Kashyyyk még mindig birodalmi kézen van, ám a Köztársaság (az új) nem siet felszabadítani, mivel a bolygó nem bír akkora jelentőséggel, így csak sokadik a sorban. Csubi odamegy, hogy segítsen az ottani vuki rabszolgákon, de eltűnik. Han utánamegy, aztán ő is eltűnik. Közben a Birodalom maradékának - névleges - vezetője, egy főadmirális(nő) fegyverszünetet kér, és tárgyalásokat akar kezdeményezni. A Köztáraságiak elfogadják a kérést, így semmiféle - hivatalos - katonai akciót nem indíthatnak Birodalmi területen. Miután Leiának (aki már terhes Bennel) sem sikerül rábeszélnie Mon Mothmát a Kashyyyk elleni offenzívára, összeveszik vele és saját szakállára kezd dolgozni. Szerintem ebből alakul majd ki a lázadó párt...
De lehet, hogy tévedek, még nem végeztem a kötettel és nemsokára jön a 3. rész is.
Vesszen a Birodalom!

Nem elérhető Xeraph

  • Nagyra nőtt Hobbit
  • HálóZsák tag
  • Asterix
  • *
  • Hozzászólások: 196
  • Karma: +4/-0
  • Nem: Férfi
Re:Star Wars
« Válasz #3232 Dátum: 2017. Április 26., 20:06:34 »
VII. Epizód rövidített változat:

 ;D ;D ;D
Ha elkezdesz valamit, az legyen elkezdve, különben ne kezd el. :D

Nem elérhető Gorgonita

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1548
  • Karma: +10/-4
  • Nem: Férfi
Re:Star Wars
« Válasz #3231 Dátum: 2017. Április 26., 19:45:00 »
Farek: én így látom ezeket:

1. A Köztársaság és az Első Rend között lefegyverzési egyezmény van, amit az Első Rend nem tart be. Ezért alakul meg az Ellenállás melynek tevékenységét a Köztársaság elnézi, de nem támogatja, mert ők nem hiszik, hogy az ER komoly veszélyt jelentene.

2. A filmben látható, hogy útjára engedi a sugarat, hogy befenyítse Finnt.

3. Ren valószínűleg az Endori máglyáról hozta el a sisakot. Anakin teste meg azt hiszem eltűnt, miután eggyé vált az Erővel. Bár az Erőszellemek körüli vitákat nem követem.

4. A Rend kondicionálása nem olyan rossz, ha csak egyetlen rohamosztagosnál vallanak kudarcot.

5. Phasma szerintem egy felcicomázott gyáva alak, és ezt jól bemutatták, amikor azonnal kikapcsolja a pajzsot. Túlélte a szemétzúzót, most jön a képregény arról, hogy hogyan.

6. Egy előzmény novellában Rey talál egy teherhajót, amit újjáépít majd elveszít, ezen kívül gyakorolhat a futóján, a quadon és a Falconon is. Csak épp sosem hagyta el a bolygót, mert várta a szüleit vissza.

7. Elhangzik a filmben, hogy a Falcon nem tiszta hajó. Ezért mentek Kanatához. E szerint a Falcon bemérhető, amint repül.

8. A kék fénykard. Egyelőre még titok, hogy került az Erő érzékeny Kanatához, aki sok más érdekes relikviát is összegyűjtött a ládikójában.

9. Csillagpusztító. A Star Wars nem hard sci-fi, így ezekre a kérdésekre csak áltudományos magyarázatok adhatók. A Rend technológiája és az oszcillátor elbír a naphővel.

10. A Köztársaság szenátusa folyamatosan költözik, hogy minden rendszer a magáénak érezhesse. Jelenleg a Hosnian rendszerben székel. Ezt fejezi le a Rend, így érti Finn, hogy lőttek a Köztársaságnak.

11. Rey ezeket a trükköket a legendákból ismerheti, ahogy ismeri Han vagy Luke nevét is. Tény, hogy nagyon vele van az Erő.

12. Finnt simán legyőzi, Rey pedig nagyon Erős.

13. A rohamosztagosokat kiképezhették Jedik elleni harcra, hisz Luke megpróbálta feléleszteni a rendet. Kylo keze megmaradt, csak az arcára kapott egyet.

14. A bolygó darabokra hasadt. Van egy hasonló jelenet a Search for Spock című Star Trek moziban is. :)

15. Leiának sok dolga lehet a Rend visszatértével, a lefejezett Köztársasággal politikai, diplomáciai vonalon. Rey és Luke találkozása -szvsz – azért telitalálat mert mindkettejükön látszik, hogy szabadulnának a kardtól, és a vele járó felelősségtől, kihívástól, de persze mindketten becsületesebbek ennél.



Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:Star Wars
« Válasz #3230 Dátum: 2017. Április 26., 18:50:50 »
Ettől függetlenül egymilliószor jobb film mint a 7. rész.
És ismét csak keblembre.  :badteeth:
Ajánlom figyelmedbe a Filmek, zenék topikban még 2015. december 28-án írt hozzászólásomat. (Ha a témában állsz és a keresőbe beírod, hogy Ébredő erő, akkor a 3. hozzászólás jelenleg.) Megtennéd, hogy átfutod és véleményezed/kiegészíted? Kösz.  :worship:

Komment egy másik oldal másik régi fórumából:

"Han Solo az én értelmezésemben öngyilkos lett(elvégre kyloból nem nézem ki hogy meg tudná ölni, és nem látjuk ki kapcsolja be a fénykardot). Ránézett hogy a fia hogy néz ki sisak nélkül, rájött milyen szar apa volt, és hogy öregkorára egy redves vukival él egy teherhajón, és úgy döntött hasba szúrja magát a lófejű fia fénykardjával..." :lol: :lol: :lol:
« Utoljára szerkesztve: 2017. Április 26., 19:02:13 írta Farek »
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető Galen

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2272
  • Karma: +9/-0
Re:Star Wars
« Válasz #3229 Dátum: 2017. Április 26., 15:44:52 »
Nekem tetszett a 7. rész és a Rouge One is, de mondjuk azt nem értem hogy egy dezertált pilóta és/vagy lopott űrhajó kódjai miért nincsenek letiltva a scariffi bázison. Krennik igazgató meg kapcsolhatna a robbanások láttán, hogy esetleg elterelő manőverről van szó, és már valakik be is hatoltak az archívumba. De ha ő nem is egy Thrawn admirális, valamelyik embere kapcsolhatna. Arról nem is beszélve hogy lifttel lassabban ér fel a torony tetejére, mint a csaj mászva.
Ezek is érdekes kérdések. Meg azt is megtudtuk, hogy a lázadók sokkal jobb tömörítési algoritmussal dolgoznak, mert míg a csaj egy egész 5.25 colos merevlemezt lop el a birodalomtól, addig a Vader elől a lázadó katonák már csak egy bankártyával rohangálnak. Ettől függetlenül egymilliószor jobb film mint a 7. rész.

Az tuti, hogy azért nem fizetek, hogy kinyírják bazmeg.

Nem elérhető SithLord

  • Star Wars Őrült
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1732
  • Karma: +9/-0
  • Nem: Férfi
Re:Star Wars
« Válasz #3228 Dátum: 2017. Április 26., 08:03:08 »
Üdv! Köszi a Star Wars Kalandok: Luke Skywalker és a sárkánykígyók kincse, Merr-Sonn, Paul, Recsi, Xeraph, Gorgonita!!! :worship: :worship: :worship: :worship: :worship:
Hmm, érdekes történet volt, de tetszett!! A rajzok is szépen kivitelezettek voltak.

Nem elérhető KiD

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2144
  • Karma: +28/-1
    • http://gportal.hu/portal/transformersthemovie/
Re:Star Wars
« Válasz #3227 Dátum: 2017. Április 25., 23:39:33 »
Szerintem mind a két film nagyon látványos volt... és valahol itt ki is merül.

De nálam az egész Star Wars úgy áll, hogy van két jó film, meg hat közepes vagy rossz. Ami nem egy túl jó arány.

Nem elérhető Recsi

  • Fejvadász
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2882
  • Karma: +33/-0
  • Nem: Férfi
    • Hálózsák
Re:Star Wars
« Válasz #3226 Dátum: 2017. Április 25., 22:35:02 »
A BSG-ben is van. De ő egy Cylon
Vesszen a Birodalom!

Nem elérhető Gorgonita

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1548
  • Karma: +10/-4
  • Nem: Férfi
Re:Star Wars
« Válasz #3225 Dátum: 2017. Április 25., 19:36:25 »
A BSG-t nem tudom, de a Babylon 5 Crusade spinoffban van egy Galen nevű főszereplő, aki technomágus.  :D

Nekem tetszett a 7. rész és a Rouge One is, de mondjuk azt nem értem hogy egy dezertált pilóta és/vagy lopott űrhajó kódjai miért nincsenek letiltva a scariffi bázison. Krennik igazgató meg kapcsolhatna a robbanások láttán, hogy esetleg elterelő manőverről van szó, és már valakik be is hatoltak az archívumba. De ha ő nem is egy Thrawn admirális, valamelyik embere kapcsolhatna. Arról nem is beszélve hogy lifttel lassabban ér fel a torony tetejére, mint a csaj mászva.

Nem elérhető Galen

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2272
  • Karma: +9/-0
Re:Star Wars
« Válasz #3224 Dátum: 2017. Április 24., 18:26:08 »
Ja vannak ilyen mondatok az interneten. Pl. Akinek tetszett a film azt az alkotók megvették Kylo-ra.
Meg mindenki reménykedik hogy Rey nem Solo lánya mert fura lenne az eredeti neve: Rey Solo...stb.
Azt már nem is mondom hogy egy elmélet szerint Han öngyilkos lett mert ugye abban ajelenetben nem mutatják ki kapcsolja be a fénykardot, de amint meglátja hogy milyen lófejű gyereke van és 70 éves korára még mindig egy teherhajón lakik egy koszos vukival inkább megöli magát.

Az tuti, hogy azért nem fizetek, hogy kinyírják bazmeg.

Nem elérhető Recsi

  • Fejvadász
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2882
  • Karma: +33/-0
  • Nem: Férfi
    • Hálózsák
Re:Star Wars
« Válasz #3223 Dátum: 2017. Április 24., 17:58:25 »
Talán a hangzása miatt választották. JobBEN hangzott, mint az Anakin.
Na jó, mára abbahagytam... :S
Vesszen a Birodalom!

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:Star Wars
« Válasz #3222 Dátum: 2017. Április 24., 16:46:38 »
Lehet, hogy Ben apó erőszelleme volt a keresztapja, és azért.  :badteeth:
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető Galen

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2272
  • Karma: +9/-0
Re:Star Wars
« Válasz #3221 Dátum: 2017. Április 24., 16:05:09 »
Az érdekelne, hogy Leia és Solo miért nevezte el a fiát Ben-nek?
Ezen én is gondolkodtam, és arra jutottam, hogy az egyetlen épeszű érv a név mellett, hogy az öreg rántotta össze az egész bandát anno. A hála pedig hülye formákban képes manifesztálódni...
NEkem már az is megnyugvás hogy másnak is feltűnt. Keblemre.  :badteeth: (C) by Farek. Szerintem épp ésszel egyikük sem nevezte volna Bennek, csak Luke. Ők inkább max. Anakinnek de Ben-nek nem. Ezt (IS) simán csak elbaszták. Szerintem. Anakin név gondolom azért nem lett, mert nem passzolt volna a vágyhoz, hogy olyan legyen mint nagypapó.

Az tuti, hogy azért nem fizetek, hogy kinyírják bazmeg.

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Star Wars
« Válasz #3220 Dátum: 2017. Április 24., 15:59:39 »
Az érdekelne, hogy Leia és Solo miért nevezte el a fiát Ben-nek?
Ezen én is gondolkodtam, és arra jutottam, hogy az egyetlen épeszű érv a név mellett, hogy az öreg rántotta össze az egész bandát anno. A hála pedig hülye formákban képes manifesztálódni...

Most is valami csillag projekten dolgozik. Valamicsillag II. asszem.
Nem ártana a körmére nézni, mielőtt valami végzetes hibát vét. Mondjuk szabadon hagy egy kivezetőnyílást a reaktormagig...  :badteeth:
Vagy véletlenül elfelejti leburkolni a fél űrbázis, aminek következtében kirobbanóan cúgos lesz a reaktortér... Aztán meg nem győz a Birodalmi közbeszerzés sötét útvesztőiben eltévedt kreditekre hivatkozni, ha megkérdik hova lett a burkoló anyag...
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:Star Wars
« Válasz #3219 Dátum: 2017. Április 24., 15:21:01 »
Viszont ha már neveknél tartunk én meg most jutottam el a VII rész megtekintéséig. Egy Fostenger.
Keblemre!!!  :badteeth:
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető Galen

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2272
  • Karma: +9/-0
Re:Star Wars
« Válasz #3218 Dátum: 2017. Április 24., 13:43:09 »
Most jutottam el addig, hogy megnézzem a Zsivány Egyest. Galen, sok-sok SW történetet kell még honosítanod, hogy feledtesd a Halálcsillag megalkotásában játszott szereped...  ;D
A Starkiller bázist, ahol már egy egész mezőnyi platformot kellett eltalálni már nem én terveztem.  :badteeth: Egyébként a starwars-ék szeretik ezt a nevet: ->http://starwars.wikia.com/wiki/Galen. De ha jól emlékszem a Battlestar Galacticában is volt egy Galen. Viszont ha már neveknél tartunk én meg most jutottam el a VII rész megtekintéséig. Egy Fostenger. Próbálok menekülő útvonalat találni a számomra szemet szúró dolgoknak hátha akkor jobb film lesz (nem lesz). Az érdekelne, hogy Leia és Solo miért nevezte el a fiát Ben-nek?

Az tuti, hogy azért nem fizetek, hogy kinyírják bazmeg.