Szerző Téma: Star Wars  (Megtekintve 700046 alkalommal)

0 Felhasználó és 8 vendég van a témában

Nem elérhető Recsi

  • Fejvadász
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2880
  • Karma: +32/-0
  • Nem: Férfi
    • Hálózsák
Re:Star Wars
« Válasz #4233 Dátum: 2019. Október 15., 13:57:34 »
Ezek a rómaiak dilisek voltak, és azok is maradtak.  :badteeth:
Vesszen a Birodalom!

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:Star Wars
« Válasz #4232 Dátum: 2019. Október 15., 13:53:35 »
Ezért kellene egy globálisabb rajongói fórumot létrehozni, ahol megvitathatnák a különböző nemzetiségű és gondolkozású fanok, hogy milyen igényeik vannak a Star Wars-sal kapcsolatban. Közösen fellépnének és ebben az esetben nemcsak az amerikai rajongók kívánságát teljesítenék. Igaz, hogy vannak egyéni próbálkozások, de egységben az Erő!
Ha belegondoltok, ez az egész akkorává duzzadt mára, hogy ezek a fanok előbb fojtanák vérbe egymást, minthogy egységes véleményre jussanak. Az lenne csak a verbális battle royal...
Azért ezt megnézném. És csak egy kis üdítő meg popcorn kellene.
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető Aldarion

  • Kilencedik osztag, Hídégetők
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 3216
  • Karma: +37/-0
  • Nem: Férfi
Re:Star Wars
« Válasz #4231 Dátum: 2019. Október 15., 13:23:54 »
Ettől függetlenül van igazság abban amit mond. Ahogy a klasszikus rajongóknak nem tetszett az előzmény, úgy most egyik tábornak sem tetszik a folytatás. De tény, hogy ekkora múlttal nyitniuk kell a mostani fiatalok felé is, mert nem engedhetik meg, hogy kiöregedjen a rajongótábor.

Ha kiveszed a trágárkodást a dologból, és csak azt nézed amit mondott, akkor is több ponton igaza van. Lucast szétszedték az első generációs rajngók az előzmény miatt, most meg piedesztálra emelik, mert szidja a folytatást - amit csak azért tesz, mert egyfelől besértődött, másfelől meg így a köztudatban maradhat -, pedig ha rajta múlik akkor megkaptuk volna a Whill sztorit, ami legalább akkora baromság szerintem, mint a midikloriánok.

Emellett személyesen tapasztaltam, hogy egy ismerősöm amikor kijöttünk a moziból azon puffogot, hogy minek kellett egy feka a filmbe meg mi az már, hogy a Falcon egy csajé lett. Ahogy megfogalmazta "ezzel megbaszták a gyerekkorát". Úgyhogy ebbe megint beletalált.

Olvassátok el újra amit mondott és rájöttök, hogy nem azokkal szemben védi a filmeket, akik érdemi kritikákat tudnak felhozni a filmek ellen, hanem azok ellen a "toxikus" fanok ellen szólalt fel, akik nem tudnak mással rátámadni az új filmre, csak az alábbi pontokkal:
- Túl sok a feka/sárga/nő/sárga nő a filmekben.
- Mi az már, hogy egy csaj kapta meg a Falcont/erősebb mint Luke?
- Úgy szar az egész, ahogy van, mert nem Lucas csinálta...

Ha megnézed a filmek ellen támasztott kifogásokat akkor azt fogod látni, hogy a kritizálók legalább 50%-ban ezen puffognak. Ő ezeknek szólt be. Ha nektek más okból nem tetszik a sorozat iránya, szerintem ne vegyétek magatokra, főleg ha annak értelmesen is tudtok hangot adni, nem peddig úgy, hogy a színészek anyját szidjátok és a halálukat kívánjátok azért, mert szerepet vállalt ebben a "mocsokban". Mert ugye bár ez megtörtént a TLJ után a Rose-t játszó kiscsajt konkrétan zaklatni kezdték a közösségi médiában, és a Jar-Jart játszó srác is eljutott addig, hogy már megakarta ölni magát azért a ballépésért, mert elvállalta azt a karakter, annak fényében amit ezért kapott. Tény, hogy nem ők voltak a legjobban megírva, de szerintetek nem túlzás azért így reagálni rájuk?

Ezért kellene egy globálisabb rajongói fórumot létrehozni, ahol megvitathatnák a különböző nemzetiségű és gondolkozású fanok, hogy milyen igényeik vannak a Star Wars-sal kapcsolatban. Közösen fellépnének és ebben az esetben nemcsak az amerikai rajongók kívánságát teljesítenék. Igaz, hogy vannak egyéni próbálkozások, de egységben az Erő!
Ha belegondoltok, ez az egész akkorává duzzadt mára, hogy ezek a fanok előbb fojtanák vérbe egymást, minthogy egységes véleményre jussanak. Az lenne csak a verbális battle royal...
"When the battle is through, only the strong will survive."

Nem elérhető Goten56

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 448
  • Karma: +2/-2
Re:Star Wars
« Válasz #4230 Dátum: 2019. Október 15., 10:45:56 »
Gratulálok neki, marhára intelligens megnyilvánulás. Azért valamennyire hasznos, mert végre kiderült, hogy milyen kifogásuk van a baromságra, amit 2 éve elénk hánytak. Én már csak azt remélem, hogy belebuknak az egészbe, ha már tömkretettek egy ilyen kiváló franchiset.

Nem elérhető Galen

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2272
  • Karma: +9/-0
Re:Star Wars
« Válasz #4229 Dátum: 2019. Október 15., 08:35:33 »
Freddie Prinze Jr.  kifejtette álláspontját a legújabb trilógia fanyalgóinak: "...nézd, haver, te csak azért vagy mérges, mert a franchise nem öregszik veled. Az első trilógia kib*szott gyerekeknek szólt, a második más kib*szott gyerekeknek, és ez is gyerekeknek szól. Csak azért vagy dühös, mert Han Solo egy lánynak adta a kib*szott Ezeréves Sólymot. Ennyi!"

másik:
"És a videojátékok k*rvára összezavarják az embereket az Erővel kapcsolatban. Nem Luke képességeitől függ, hogy ő győz vagy veszít. Nem az Uralkodótól függ, hogy ő győz vagy veszít. Az Erő dönti el, hogy ki győz és ki veszít, és a döntésének az alapja az egyensúly"

harmadik:
Prinze Jr. felhívta a figyelmet arra, hogy a Star Wars a mesékből és mítoszokból táplálkozik, úgyhogy ezekhez kell fordulni, amikor értelmezni akarjuk. "Ez nem az én véleményem, hanem Lucasé, úgyhogy b*szd meg, ha nem értesz egyet! A Star Wars világában nem tudsz szintet lépni, az egy kib*szott videojáték!"

UI: Remélem nincsenek (kib*szott) gyermekei.

Az tuti, hogy azért nem fizetek, hogy kinyírják bazmeg.

Nem elérhető SithLord

  • Star Wars Őrült
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1732
  • Karma: +9/-0
  • Nem: Férfi
Re:Star Wars
« Válasz #4228 Dátum: 2019. Október 15., 07:04:28 »
Üdv! Köszi a Tisztogatás befejező részét HeirToGrievous, RinceWind, Xeraph, Recsi!!! :worship:
Jó volt, tetszett!!

Nem elérhető tomcsi80

  • Asterix
  • **
  • Hozzászólások: 182
  • Karma: +4/-3
  • Nem: Férfi
Re:Star Wars
« Válasz #4227 Dátum: 2019. Október 14., 23:44:19 »
Persze, mert Cade kicsit bonyolultabb karakter. Egyszerű és ismert szereplőket igényel a nép. Ezért lesz már 6 (!) darab Thrawn könyv a kánonban.

Ezért kellene egy globálisabb rajongói fórumot létrehozni, ahol megvitathatnák a különböző nemzetiségű és gondolkozású fanok, hogy milyen igényeik vannak a Star Wars-sal kapcsolatban. Közösen fellépnének és ebben az esetben nemcsak az amerikai rajongók kívánságát teljesítenék. Igaz, hogy vannak egyéni próbálkozások, de egységben az Erő!

Nem elérhető Galen

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2272
  • Karma: +9/-0
Re:Star Wars
« Válasz #4226 Dátum: 2019. Október 14., 15:56:30 »
A https://screenrant.com/rise-of-skywalker-kylo-ren-palpatine-villains-answered/szerint ezekre a kérdésekre várjuk a választ a 9-dik résztől:
10. Ki volt Snoke?
9. Hogyan tér vissza Palpatine?
8. Palpatine volt az, aki a háttérből a szálakat mozgatta?
7. A sith flotta / csillagrombolók Palpatine-é?
6. Kylo Ren miért csatlakozott a sötét oldalhoz?
5. Kylo Ren melyik oldalra áll?
4. Hogyan érez Kylo Ren Rey iránt?
3. Hol vannak a Ren lovagok?
2. Kylo Ren megöli Hux tábornokot?
1. Mi Pryde tábornok szerepe?

Az tuti, hogy azért nem fizetek, hogy kinyírják bazmeg.

Nem elérhető Goten56

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 448
  • Karma: +2/-2
Re:Star Wars
« Válasz #4225 Dátum: 2019. Október 13., 11:17:05 »
Azt sajnos tudom, hogy ha a Hagyatékban kap is valami lezárást, akkor is hatalmas lyukak vannak a történetében. Pedig az egyik legjobb SW karakter. Legalábbis szerintem. Az életútja szinte páratlan az egész univerzumban. Több meghatározó eseményben volt szerepe mint Yodának. Azért igazán megérdemelne egy párbajt Krayttal, de úgy érzem, ez annyira kézenfekvő lenne, hogy Ostrander sose lépné meg.

Nem elérhető HeirToGrievous

  • Spock
  • ****
  • Hozzászólások: 588
  • Karma: +12/-0
  • Nem: Férfi
Re:Star Wars
« Válasz #4224 Dátum: 2019. Október 12., 21:04:28 »
A Birodalom örökösei folytatódik!

https://youtu.be/kzLACKnaxcU

:ugral:

Basz'ki! Hogy erről mennyire megfeledkeztem! :omg:
Pedig az "Első Fejezet"et még én linkeltem be nagy szenvedések árán telóról.

Köszi, tomcsi80! :D

@Goten56:
Ha teljes képet nem is kapunk az életéről, egy részéről viszont igen, és mivel ő is fontos része a Hagyaték sorozatnak (bár nem annyira, mint Cade), így az ő története egyelőre még nem zárult le.
"Ezek kemény ellenfelek. Veszélyesek. Könyörtelenek és agresszívek. Grievous Tábornok viszont... Grievous egy szörnyeteg."
"Talán mindvégig erről szólt a látomásom. Hogy a végén egyedül maradok.. Miközben az eget járom.."

Nem elérhető tomcsi80

  • Asterix
  • **
  • Hozzászólások: 182
  • Karma: +4/-3
  • Nem: Férfi
Re:Star Wars
« Válasz #4223 Dátum: 2019. Október 12., 19:34:28 »
A Birodalom örökösei folytatódik!

https://youtu.be/kzLACKnaxcU

Nem elérhető Goten56

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 448
  • Karma: +2/-2
Re:Star Wars
« Válasz #4222 Dátum: 2019. Október 12., 12:31:05 »
Köszönöm az új képregényt.  :worship:
És azt is, hogy legalább ti visszahoztok valamit a Star Wars aranykorából.  :worship: Miért van olyan érzésem, hogy a régi ismerős K'Krukh lesz? Kár, hogy az ő története már sosem lesz teljes :(

Nem elérhető SithLord

  • Star Wars Őrült
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1732
  • Karma: +9/-0
  • Nem: Férfi
Re:Star Wars
« Válasz #4221 Dátum: 2019. Október 08., 07:08:11 »
Üdv! Köszi a Kotor - Háború második részét HeirToGrievous, Xeraph, Recsi, Paul, Gorgonita!!! :worship:
Elég nagy a káosz a csatatéren, hogy ki kivel van és ezt a képregény is tökéletesen visszaadta.
Kíváncsian várom a folytatást!!!

Nem elérhető Goten56

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 448
  • Karma: +2/-2
Re:Star Wars
« Válasz #4220 Dátum: 2019. Október 06., 10:02:16 »
Persze, mert Cade kicsit bonyolultabb karakter. Egyszerű és ismert szereplőket igényel a nép. Ezért lesz már 6 (!) darab Thrawn könyv a kánonban.

Nem elérhető Gorgonita

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1547
  • Karma: +10/-4
  • Nem: Férfi
Re:Star Wars
« Válasz #4219 Dátum: 2019. Október 06., 00:08:09 »
Nem mondtam, hogy ez rossz dolog, csak elég ironikus, hogy a képregényekből ugyanazok a sorozatok jönnek majd, mint 4-5 évvel ezelőtt: lesz majd egy újabb "STAR WARS" sorozat (új #1-nal, ahogy azt megjósoltam), meg egy "Darth Vader"-es (miért ne? alapon), meg mellettük 1-2 az aktuális filmhez köthető előzmény képregény.

Értelek, de nem tudom mi az oka. Lehet hogy a prequeles próbálkozások kevesebbet termeltek. Lehet, hogy nem akarnak ütközni a Clone Wars történeteivel. Lehet, hogy egy Cade vagy Zayne típusú új hős jóval kevesebbet hozna mint Vader.

Pár éve hasonló a helyzet Star Trek fronton is. Az IDW felmérte, hogy igazán az új Kelvin idővonalas sorozat fogy és a többit hanyagolták. Most meg a Discoveryt tolják. Mellette néhány originál szériás cím, meg crossover, de az ENT, TNG, DS9 vagy VOY rajongók évek óta hiába várják, hogy képregényt kapjanak.

Nem elérhető HeirToGrievous

  • Spock
  • ****
  • Hozzászólások: 588
  • Karma: +12/-0
  • Nem: Férfi
Re:Star Wars
« Válasz #4218 Dátum: 2019. Október 05., 22:29:23 »
Ki mit preferál. Én mindig örülök a Luke Skywalker történeteknek. Érdekes lesz, hogy most fénykard nélkül kalandozik. Remélem Lando-t sem hanyagolják el ezúttal (és nem is lesz bohóc, mint a Solo moziban.) De persze nekem úgyis az marad az igazi, amikor Dash Rendarként segítettem ezeknek a lázadóknak.  :D

Nem mondtam, hogy ez rossz dolog, csak elég ironikus, hogy a képregényekből ugyanazok a sorozatok jönnek majd, mint 4-5 évvel ezelőtt: lesz majd egy újabb "STAR WARS" sorozat (új #1-nal, ahogy azt megjósoltam), meg egy "Darth Vader"-es (miért ne? alapon), meg mellettük 1-2 az aktuális filmhez köthető előzmény képregény.
"Ezek kemény ellenfelek. Veszélyesek. Könyörtelenek és agresszívek. Grievous Tábornok viszont... Grievous egy szörnyeteg."
"Talán mindvégig erről szólt a látomásom. Hogy a végén egyedül maradok.. Miközben az eget járom.."

Nem elérhető Gorgonita

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1547
  • Karma: +10/-4
  • Nem: Férfi
Re:Star Wars
« Válasz #4217 Dátum: 2019. Október 05., 22:04:52 »
Ja. A IV. és V. rész között játszódó történetek helyett jönnek.... az V. és VI. rész között játszódó történetek.

Ki mit preferál. Én mindig örülök a Luke Skywalker történeteknek. Érdekes lesz, hogy most fénykard nélkül kalandozik. Remélem Lando-t sem hanyagolják el ezúttal (és nem is lesz bohóc, mint a Solo moziban.) De persze nekem úgyis az marad az igazi, amikor Dash Rendarként segítettem ezeknek a lázadóknak.  :D

Nem elérhető HeirToGrievous

  • Spock
  • ****
  • Hozzászólások: 588
  • Karma: +12/-0
  • Nem: Férfi
Re:Star Wars
« Válasz #4216 Dátum: 2019. Október 05., 21:26:12 »
A képregényeknek nagyon örülök. Ideje volt már továbblépni az eddig boncolgatott korszakokból.

Ja. A IV. és V. rész között játszódó történetek helyett jönnek.... az V. és VI. rész között játszódó történetek.
"Ezek kemény ellenfelek. Veszélyesek. Könyörtelenek és agresszívek. Grievous Tábornok viszont... Grievous egy szörnyeteg."
"Talán mindvégig erről szólt a látomásom. Hogy a végén egyedül maradok.. Miközben az eget járom.."

Nem elérhető Goten56

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 448
  • Karma: +2/-2
Re:Star Wars
« Válasz #4215 Dátum: 2019. Október 05., 18:53:00 »
A képregényeknek nagyon örülök. Ideje volt már továbblépni az eddig boncolgatott korszakokból.

Nem elérhető Gorgonita

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1547
  • Karma: +10/-4
  • Nem: Férfi

Nem elérhető Recsi

  • Fejvadász
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2880
  • Karma: +32/-0
  • Nem: Férfi
    • Hálózsák
Re:Star Wars
« Válasz #4213 Dátum: 2019. Október 04., 17:55:04 »
én sem :)
Vesszen a Birodalom!

Nem elérhető HeirToGrievous

  • Spock
  • ****
  • Hozzászólások: 588
  • Karma: +12/-0
  • Nem: Férfi
Re:Star Wars
« Válasz #4212 Dátum: 2019. Október 04., 12:43:22 »
Talán ha nincs a katasztrófa, egyszer kaptunk volna róla egy regényt.

Ha regény nem is, de legalább egy pár részes képregény sorozat tényleg jó lett volna.

Kitartunk, kitartunk, és egy ideig még biztosan itt leszünk. :)
Köszi a jó szavakat, és szerintem is jobb a régi "Kánon", mint az új.

Így igaz.
Ráadásul, ha nem szeretnénk az eredeti EU-t, biztos nem ölnénk bele több tíz órákat azért, hogy ezeket a történeteket lefordítsuk. Én legalábbis biztosan nem.
"Ezek kemény ellenfelek. Veszélyesek. Könyörtelenek és agresszívek. Grievous Tábornok viszont... Grievous egy szörnyeteg."
"Talán mindvégig erről szólt a látomásom. Hogy a végén egyedül maradok.. Miközben az eget járom.."

Nem elérhető Recsi

  • Fejvadász
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2880
  • Karma: +32/-0
  • Nem: Férfi
    • Hálózsák
Re:Star Wars
« Válasz #4211 Dátum: 2019. Október 03., 21:40:18 »
Kitartunk, kitartunk, és egy ideig még biztosan itt leszünk. :)
Köszi a jó szavakat, és szerintem is jobb a régi "Kánon", mint az új.
Vesszen a Birodalom!

Nem elérhető Goten56

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 448
  • Karma: +2/-2
Re:Star Wars
« Válasz #4210 Dátum: 2019. Október 02., 22:10:30 »
Ó, egy SW rajongó! :D Öröm ilyen véleményt olvasni. Én is úgy gondolom, hogy az eredeti kánon sokkal jobb annál az alternatív rettenetnél amit az elmúlt 5 évben összehánytak. Hálás vagyok a HZS csapatának, hogy ennyi minőségi történetet lefordítottak. Rengeteget javítottak a magyar SW rajongók helyzetén.  :worship:
Kitartást kívánok a további munkához!  :worship:

Nem elérhető SithLord

  • Star Wars Őrült
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1732
  • Karma: +9/-0
  • Nem: Férfi
Re:Star Wars
« Válasz #4209 Dátum: 2019. Október 01., 07:23:05 »
Üdv! Köszi a Vérvörös Birodalom III/1 részét Recsi, Xeraph, Galen, Paul & Gorgonita!!! :worship:
Nos, ez számomra is teljesen új így nagy izgalommal kezdtem neki az olvasásának! EU vagy Legends ahogy mostanában nevezik szerintem mindig is magasan a dizni féle Star Wars történetek felett áll! Ez most is így van. Jó volt látni a régi kedves karaktereket akiket régebbről ismerhetünk.
A grafika lehetne szebb, de még élvezhető. A történet eddig szuper.
Kíváncsian várom a folytatást!!!

Nem elérhető Goten56

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 448
  • Karma: +2/-2
Re:Star Wars
« Válasz #4208 Dátum: 2019. Szeptember 28., 12:36:04 »
Talán ha nincs a katasztrófa, egyszer kaptunk volna róla egy regényt.

Nem elérhető HeirToGrievous

  • Spock
  • ****
  • Hozzászólások: 588
  • Karma: +12/-0
  • Nem: Férfi
Re:Star Wars
« Válasz #4207 Dátum: 2019. Szeptember 28., 11:51:34 »
Az ilyenek mindig eszembe juttatják, hogy milyen jó is volt kb. 10 évvel ezelőtt SW rajongónak lenni.
Egy kérdés viszont felmerült bennem.
Vima hogy kerül ide, miután állítólag eltűnt az Onderonon?

Csak úgy. ;)
A viccet félre téve, tudtommal erre sosem adtak magyarázatot. Csak annyi biztos, hogy egy idő után újra felbukkant, és egy ideig (jó pár hónapig? néhány évig?) Luke mellett maradt a yavini Jedi Akadémián, ahol tanácsaival segítette Skywalkert az új Jedi nemzedék kiképzése során, aztán újra szó nélkül eltűnt.
"Ezek kemény ellenfelek. Veszélyesek. Könyörtelenek és agresszívek. Grievous Tábornok viszont... Grievous egy szörnyeteg."
"Talán mindvégig erről szólt a látomásom. Hogy a végén egyedül maradok.. Miközben az eget járom.."

Nem elérhető Goten56

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 448
  • Karma: +2/-2
Re:Star Wars
« Válasz #4206 Dátum: 2019. Szeptember 27., 23:24:15 »
Az ilyenek mindig eszembe juttatják, hogy milyen jó is volt kb. 10 évvel ezelőtt SW rajongónak lenni.
Egy kérdés viszont felmerült bennem.
Vima hogy kerül ide, miután állítólag eltűnt az Onderonon?

Nem elérhető Recsi

  • Fejvadász
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2880
  • Karma: +32/-0
  • Nem: Férfi
    • Hálózsák
Re:Star Wars
« Válasz #4205 Dátum: 2019. Szeptember 27., 19:18:44 »
szívesen! :) Már kész a fordítás, úgyhogy nyomjuk. Nagy kedvenc!
Vesszen a Birodalom!

Nem elérhető Goten56

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 448
  • Karma: +2/-2
Re:Star Wars
« Válasz #4204 Dátum: 2019. Szeptember 27., 12:26:50 »
Köszönöm az új képregényt! :) Már vártam, hogy mikor kezditek el ezt a sorozatot.