Szerző Téma: Star Wars  (Megtekintve 701534 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

Nem elérhető HeirToGrievous

  • Spock
  • ****
  • Hozzászólások: 588
  • Karma: +12/-0
  • Nem: Férfi
Re:Star Wars
« Válasz #4263 Dátum: 2019. November 03., 15:20:33 »
Köszönöm A régi köztársaság lovagjai - Háború 3-dik részét, a történet tetszik, kiváncsian várom mi fog kisülni belőle, de a rajzok viszont nagyon nem jönnek be! Star Wars fronton bármi jöhet, most hogy az egyik kedvencem a Köztársaság véget ért egy másik nagy kedvencnek örülnék a legjobban ami a Birodalom további részei lennének!  :hzs-darthvader:

Szívesen. ;)
A rajzok szerintem nem rosszak, bár Brian Ching rajzai tényleg jobbak voltak.

Ha jól látom, a Jedi Quest sincs még fent. Sokaktól hallottam, hogy rossz sorozat, de mindenképpen el szeretném olvasni valamikor. Sajnos ma már örülnénk, ha ilyen "rossz" képregények születnének. Vagy ha egyáltalán megjelenne külföldön bármi, ami Star Wars.

Arra én is kíváncsi lennék.
A Semic-es SW a képregényeket csak a "Köztársaság" első része után kezdtem el gyűjteni, ami azért is fura, mert a már jóval előtte is szerettem a SW-t, ráadásul a kb. 3 évvel korábban kiadott "Baljós Árnyak" filmképregényt azonnal megvettem, meg pár a filmhez köthető füzetet.
Valamilyen oknál fogva a többi rész kimaradt, és a napig nem értem, hogy miért.  :nemtudom:

Köszönöm a KotoR Háború 3-részét  :hzs-r2d2: :hzs-darthvader: :hzs-darthmaul:

Neked is újfent szívesen.  ;)

Jedi Históriák, Hagyaték. Valamint a Dawn of the Jedi-nak örülnék itt az oldalon. Tudom az utóbbi fent van Coruscantcomics-on, de néhol annyira értelmetlen a szöveg, hogy rá kellett keresnem az eredetire, hogy megértsem, mit szeretne kifejezni, és így értelmetlen a honosítása.

A "Hagyaték" biztosan folytatódni fog, mivel az 50. füzetig teljesen elkészültem vele, a "Háború" c. kötethez pedig majd csak a 46. füzet megjelenése után fogok hozzákezdeni, mert van még valami, amit még előtte szeretnék befejezni, és amivel már szeptemberre el akartam készülni, csak ugye közbejött a monitor probléma, telón meg utálok netezni, így akkor kénytelen voltam hanyagolni a fordítást.
Ilyenkor áldom az eszemet, amiért kötetenként küldöm Xeraph-nak a fordítást, és nem füzetenként, máskülönben lehet, hogy csak most jött volna ki a "Hagyaték" 43. része. :)

A "Jedi Históriák"kal nem tudom, mi lesz, mert azt Recsi csinálja, de én bízom benne, hogy jövőre abból is kijön majd legalább egy kötetnyi. *ujjak keresztben*

Egy "Dawn Of The Jedi" újrafordítás pedig nem tudom, mennyire lenne etikus, főleg a foglalási lista tükrében, és hogy mit szólnának hozzá az ottaniak.
"Ezek kemény ellenfelek. Veszélyesek. Könyörtelenek és agresszívek. Grievous Tábornok viszont... Grievous egy szörnyeteg."
"Talán mindvégig erről szólt a látomásom. Hogy a végén egyedül maradok.. Miközben az eget járom.."

Nem elérhető starwarsfan1113

  • Indiana Jones
  • *
  • Hozzászólások: 21
  • Karma: +1/-0
Re:Star Wars
« Válasz #4262 Dátum: 2019. November 02., 23:11:09 »
Jedi Históriák, Hagyaték. Valamint a Dawn of the Jedi-nak örülnék itt az oldalon. Tudom az utóbbi fent van Coruscantcomics-on, de néhol annyira értelmetlen a szöveg, hogy rá kellett keresnem az eredetire, hogy megértsem, mit szeretne kifejezni, és így értelmetlen a honosítása.

Nem elérhető Kayamiel

  • Venom
  • ***
  • Hozzászólások: 387
  • Karma: +8/-0
Re:Star Wars
« Válasz #4261 Dátum: 2019. November 02., 20:55:37 »
Köszönöm a KotoR Háború 3-részét  :hzs-r2d2: :hzs-darthvader: :hzs-darthmaul:

Nem elérhető rico74

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 95
  • Karma: +4/-0
  • Nem: Férfi
Re:Star Wars
« Válasz #4260 Dátum: 2019. November 02., 19:08:52 »
Szia!

Nos ezek vagy mára megszűntek (kepregenytar) vagy hogy a Star Wars-nál maradjunk karbonitba vannak fagyasztva. (pld:NewGen amin egyre több képregény elérhetetlen)
Viszont most megnéztem hogy az X-Szárnyúak honosítása a Jedi renden volt olvasható és nem a Coruscant Comicson ahol egyébként szintén sok Star Wars képregény található habár szintén hibernált állapotban leledzik. Reméljük egyszer magukhoz térnek.
Én azonban még  korábban archiváltam ezeket mivel már volt rá precedens hogy az egyes oldalak kínálata hirtelen eltűnt a semmibe az oldal megszűnését követően.  (Ydgrassyl Baráti kör, Időgép, Casper Comics, Batman Hungary, Aliens Online, SpiderTom, Pendragon, Comics Knight stb.) Ezek mára már sokaknak semmitmondó nevek. Némelyik még működik megváltozott profillal de a többség mondhatni nyom nélkül eltűnt. Egyesek munkáját átvették más oldalak míg más képregényeket elnyelt a net bugyra. Persze vannak amik azért kerülnek le mert kiadják, és ezzel nincs is gond. Nincs kétség egyes képregények felett eljárt az idő. De akkor is kár értük. Én próbálok mindent archiválni hogy lehetőség legyen újra elővenni és elolvasni őket.  Bár mindig is azt vallottam a képregényt a kézzelfogható formájában igazi olvasni. Nem véletlenül van pár ezer db-os gyűjteményem amit a mai napig igyekszem bővíteni, habár a mostani képregénydömping  már az én lehetőségem is meghaladják. Mára mondhatni a bőség zavara áll fenn. Nem is igazán értem hogy nem pukkadt ki a lufi. Mert hogy  egyszer kifog abban biztos vagyok és tartok tőle hogy akár újabb ínséges esztendők köszönthetnek be.
Na de ez már tényleg off úgyhogy be is fejezem az irományom.
Valaminek a megszerzéséhez vezető út első lépése az adott dolog megismerése.

Nem elérhető Gorgonita

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1548
  • Karma: +10/-4
  • Nem: Férfi
Re:Star Wars
« Válasz #4259 Dátum: 2019. November 02., 17:15:19 »
Köszi Rico! Egyelőre annyi olvasnivalóm van, hogy nem is látom a végét. Sőt szerintem nem is létezik a vége. :) Honosítást nem is nagyon olvasok, csak amikor lektorálom az itteni SW-ket. Nem is tudtam hogy ezek az oldalak még üzemelnek (?). Most gyorsan szétnéztem rajtuk, de van amit nem találtam (Rogue Leader, Rebellion), van ahol regisztrálni kell, van ahol írtad, hogy csak elkezdték. Egyébként én már olvastam őket angolul (kivéve a legrégebbi sorozatokat), a Chewie rémlett hogy megvolt magyarul is. Ezt a listát csak azért írtam, hogy ezeket szívesen el- illetve újraolvasgatnám lektorként. De persze ez olyan kérdés amire tízen tizenegy féle választ fognak adni, a honosítók meg úgyis azt fogják honosítani, amihez nekik fűlik a foguk. :) Már ha nem fogy el a lelkesedésük. :)

Nem elérhető rico74

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 95
  • Karma: +4/-0
  • Nem: Férfi
Re:Star Wars
« Válasz #4258 Dátum: 2019. November 02., 15:16:45 »
Kedves Gorgonita)

Az általad felsoroltakból már több is honosítva lett: a már említett Star Wars Valentin-napi történet mellett.
Star Wars X-Wing Rogue Leader (2005) Star Wars X-szárnyúak: Zsiványvezér Jedirend
Star Wars X-Wing Rogue Squadron Special (1995) Star Wars  X-szárnyúak: Zsiványosztag Jedirend
Star Wars Union (1999)  (talán kepregenytár?) de egy ráncfelvarrás biztos hogy ráfér
Star Wars The Force Unleashed GN (2008) Star Wars Az Erő elszabadul I-II. Newgen
ill. más oldalakon belekezdek:
Star Wars Rebellion (2006) 3/16.r. Jedirend
Star Wars Chewbacca (2000) 1/4.r. Newgen
Ha ezek közül esetleg valamelyikre szükség lenne szívesen eljuttatom.
« Utoljára szerkesztve: 2019. November 02., 18:28:24 írta rico74 »
Valaminek a megszerzéséhez vezető út első lépése az adott dolog megismerése.

Nem elérhető HeirToGrievous

  • Spock
  • ****
  • Hozzászólások: 588
  • Karma: +12/-0
  • Nem: Férfi
Re:Star Wars
« Válasz #4257 Dátum: 2019. November 02., 10:18:39 »
Bár egy pár napja kijött már, de végre itt az animált "Sötét Birodalom" 1. része!
A hangok, ha minden igaz a hangoskönyvből származnak.

"Ezek kemény ellenfelek. Veszélyesek. Könyörtelenek és agresszívek. Grievous Tábornok viszont... Grievous egy szörnyeteg."
"Talán mindvégig erről szólt a látomásom. Hogy a végén egyedül maradok.. Miközben az eget járom.."

Nem elérhető Goten56

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 448
  • Karma: +2/-2
Re:Star Wars
« Válasz #4256 Dátum: 2019. November 01., 23:54:13 »
Ha jól látom, a Jedi Quest sincs még fent. Sokaktól hallottam, hogy rossz sorozat, de mindenképpen el szeretném olvasni valamikor. Sajnos ma már örülnénk, ha ilyen "rossz" képregények születnének. Vagy ha egyáltalán megjelenne külföldön bármi, ami Star Wars.

Nem elérhető tomcsi80

  • Asterix
  • **
  • Hozzászólások: 182
  • Karma: +4/-3
  • Nem: Férfi
Re:Star Wars
« Válasz #4255 Dátum: 2019. November 01., 23:38:47 »
Nekem lenne egy-két tippem:

Birodalom sorozat befejezése
Lázadás sorozat befejezése
Invázió sorozat befejezése
Hagyaték sorozat befejezése
Jedi históriák befejezése
Mesék sorozat befejezése (ha csak nincs valami megállapodás a konkurens Co Co oldallal)
Star Wars kalandok befejezése
Klasszikus Star Wars sorozat befejezése


Dark Times (említettétek, hogy elindul)
Star Wars (2013)
X-Wing: Rogue Squadron
River Chaos
Droids (Dark Horse)
Legacy Volume 2 (Ania Solo)
Boba Fett képregények
Devilworlds
Early Adventures
Clone Wars Adventures
Marvel Star Wars (1977-1986) + Jedi visszatér

Nem elérhető gabo

  • Optimus Prime
  • *****
  • Hozzászólások: 1094
  • Karma: +8/-0
  • Nem: Férfi
Re:Star Wars
« Válasz #4254 Dátum: 2019. November 01., 22:12:29 »
Köszönöm A régi köztársaság lovagjai - Háború 3-dik részét, a történet tetszik, kiváncsian várom mi fog kisülni belőle, de a rajzok viszont nagyon nem jönnek be! Star Wars fronton bármi jöhet, most hogy az egyik kedvencem a Köztársaság véget ért egy másik nagy kedvencnek örülnék a legjobban ami a Birodalom további részei lennének!  :hzs-darthvader:

Nem elérhető HeirToGrievous

  • Spock
  • ****
  • Hozzászólások: 588
  • Karma: +12/-0
  • Nem: Férfi
Re:Star Wars
« Válasz #4253 Dátum: 2019. November 01., 21:39:23 »
Köszönöm szépen az új képregényeket!  :worship:

Szívesen. :)

A KOTOR után leginkább az 1977-es képregénysorozat 45-81 közti részének örülnék, de bármit csináltok, nagyon hálás leszek. :)

Ajánlom is.  ;)

Eredeti ongoing. Classic Star Wars. X-Wing Rogue Squadron. X Wing Rogue Leader. Union. Empire. Rebellion. Droids. River of Chaos. Chewbacca. Underworld: The Yavin Vassilika. A Valentine Story. The Force Unleashed I-II. Star Wars (2013–2014). Rebel Heist. És ha ezzel végeztetek lenne itt még egy kis Valerian et Laureline, Farscape meg Firefly/Serenity is. :)

:lol:
Szép kis lista, és még így is vannak olyanok, amik még itt sem szerepelnek, az enyémen pedig igen. ;)
Ezek közül az egyik talán jövőre elindul. De, hogy tényleg úgy lesz-e...

Viszont az egyik, nevezetesem "A Valentine Story (Valentin Napi Történet)" már fent van.
YU. 3-nál keresd.

Amúgy még jó, hogy tavaly nem ígértem semmit, mert az egyik sorozathoz, amit az idei évre terveztem, még hozzá se kezdtem, ráadásul októberben sem fordítottam, mert nem volt kedvem. :badteeth:
De most novemberben ismét neki kezdek... feltéve, ha lesz hozzá kedvem. :whistle:
"Ezek kemény ellenfelek. Veszélyesek. Könyörtelenek és agresszívek. Grievous Tábornok viszont... Grievous egy szörnyeteg."
"Talán mindvégig erről szólt a látomásom. Hogy a végén egyedül maradok.. Miközben az eget járom.."

Nem elérhető Gorgonita

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1548
  • Karma: +10/-4
  • Nem: Férfi
Re:Star Wars
« Válasz #4252 Dátum: 2019. November 01., 21:14:39 »
Eredeti ongoing. Classic Star Wars. X-Wing Rogue Squadron. X Wing Rogue Leader. Union. Empire. Rebellion. Droids. River of Chaos. Chewbacca. Underworld: The Yavin Vassilika. A Valentine Story. The Force Unleashed I-II. Star Wars (2013–2014). Rebel Heist. És ha ezzel végeztetek lenne itt még egy kis Valerian et Laureline, Farscape meg Firefly/Serenity is. :)

Nem elérhető Goten56

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 448
  • Karma: +2/-2
Re:Star Wars
« Válasz #4251 Dátum: 2019. November 01., 20:20:00 »
Köszönöm szépen az új képregényeket!  :worship:
A KOTOR után leginkább az 1977-es képregénysorozat 45-81 közti részének örülnék, de bármit csináltok, nagyon hálás leszek. :)

Nem elérhető SithLord

  • Star Wars Őrült
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1732
  • Karma: +9/-0
  • Nem: Férfi
Re:Star Wars
« Válasz #4250 Dátum: 2019. Október 29., 06:45:28 »
Üdv! Köszi a Vérvörös Birodalom III./2. részét Recsi, Xeraph, Galen Paul & Gorgonita!!! :worship: :worship: :worship:
Jó volt ez a rész is. Tetszett! Lehet, hogy rosszul látom, de néha nem a Thrawn keze eseményein alapul a történet? Nagyon arra hajaz..
Várom a folytatást!!!

Nem elérhető Kayamiel

  • Venom
  • ***
  • Hozzászólások: 387
  • Karma: +8/-0
Re:Star Wars
« Válasz #4249 Dátum: 2019. Október 27., 18:24:44 »
Köszönöm a Hagyaték 45-ös számát és a Vérvörös Birodalom III 2-őt  :hzs-r2d2: :hzs-darthvader: :hzs-darthmaul:

Nem elérhető HeirToGrievous

  • Spock
  • ****
  • Hozzászólások: 588
  • Karma: +12/-0
  • Nem: Férfi
Re:Star Wars
« Válasz #4248 Dátum: 2019. Október 25., 13:14:27 »
Üdv! Köszi az új Hagyaték részt HeirToGrievous, Xeraph, Recsi, Paul & Gorgonita!!! :worship:
Szuper jó volt ez a rész is!!! Öröm volt nézni ahogy a sithek a hatalomért sóvárogtak. Calixte T-800-as Alfa beszivárgó dumája meg különösen tetszett!!! :badteeth:
Kíváncsian várom a folytatást!!!

Ebbe így nem is gondoltam bele, de tényleg olyan.  :)
És újfent szívesen.  ;)

Amúgy csak engem lepett meg ez az egész Nyna Calixte/Morrigan Corde valójában Fel Császár kémje fordulat?
Mármint, a Hagyaték sorozat korábbi részeiben Roan Fel tett pár utalást egy kémre (#23, 11. o. / "Viharok" c. Kötet, 71. o.), aki holoüzenet formájában később fel is tűnt ("Viharok" c. Kötet, 82-83. o.), de gondolt valaki rá, hogy esetleg ő lenne az?
Mert amikor a fordításban eljutottam odáig, engem eléggé meglepett. :blink:
« Utoljára szerkesztve: 2019. Október 25., 23:06:44 írta HeirToGrievous »
"Ezek kemény ellenfelek. Veszélyesek. Könyörtelenek és agresszívek. Grievous Tábornok viszont... Grievous egy szörnyeteg."
"Talán mindvégig erről szólt a látomásom. Hogy a végén egyedül maradok.. Miközben az eget járom.."

Nem elérhető SithLord

  • Star Wars Őrült
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1732
  • Karma: +9/-0
  • Nem: Férfi
Re:Star Wars
« Válasz #4247 Dátum: 2019. Október 25., 06:33:10 »
Üdv! Köszi az új Hagyaték részt HeirToGrievous, Xeraph, Recsi, Paul & Gorgonita!!! :worship:
Szuper jó volt ez a rész is!!! Öröm volt nézni ahogy a sithek a hatalomért sóvárogtak. Calixte T-800-as Alfa beszivárgó dumája meg különösen tetszett!!! :badteeth:
Kíváncsian várom a folytatást!!!

Nem elérhető Pierre de La Croix

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 60
  • Karma: +0/-0
Re:Star Wars
« Válasz #4246 Dátum: 2019. Október 20., 21:44:39 »
Ha viszont jobban belegondolunk, "make sense": a Dune hatasa, ahol a Schwartz Leto istencsaszar... :)
« Utoljára szerkesztve: 2019. Október 21., 06:06:53 írta Pierre de La Croix »

Nem elérhető HeirToGrievous

  • Spock
  • ****
  • Hozzászólások: 588
  • Karma: +12/-0
  • Nem: Férfi
Re:Star Wars
« Válasz #4245 Dátum: 2019. Október 20., 20:03:53 »
Ez volt az a pillanat amikor kiderült, hogy az Erő igazából egy intergalaktikus wifi kapcsolat, csak túl "elmaradottak" a szereplők, hogy erre rájöjjenek.  :D

És ez csak az egyik a folytatás trilógia marhaságai közül, ami után sosem lesz ugyanaz a SW.
A másik a "Holdo manőver".


@Pierre de La Croix:
Az a "konfliktusok révén terjeszkedő, élősködő Erő" elmélet elég durva lenne. :blink:
"Ezek kemény ellenfelek. Veszélyesek. Könyörtelenek és agresszívek. Grievous Tábornok viszont... Grievous egy szörnyeteg."
"Talán mindvégig erről szólt a látomásom. Hogy a végén egyedül maradok.. Miközben az eget járom.."

Nem elérhető Pierre de La Croix

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 60
  • Karma: +0/-0
Re:Star Wars
« Válasz #4244 Dátum: 2019. Október 19., 23:58:49 »
Bar nekem a Star Warsrol eleg furcsa elkepzeleseim vannak. a trilogiakat elnezve egyre inkabb azt hiszem, hogy az Eroegy eloskodo, intergalaktikus szornyeteg ("eldritch horror" ahogy a muvelt angliusok hijjak...). Nincs sotet v. volilagos oldal, hanem manipulal, hogy magat terjessze (egyfajta evolucios szandekkal talan?).Ugyanis ebben a tavoli galaxisban minden egyes konfliktus mogott a sotet es vilagos oldal harca all, mindenkinek oldalt kell valasztania. A jedi rend azzal hogy kivonta magat a Koztarsasag napi politikaja alol, szamara stagnalas volt, ezert pusztitotta el oket (Anakin "szuletese"). A Birodalom viszont az erohasznalok szamat csokkentette drasztikusan, ezert a sitheknek is mennie kellett (Mj.: Neki mindegy ki nyert volna: Palpatine v. a jedik. Utobbi esetben at kell venniuk a Koztarsasag vezeteset, hisz megoltek a Kancellart, de mivell Pnek biztos volt backup terve, aktiv szerepet kell jatszaniuk, hogy felszamoljak azt - amiben valoszinuleg babja, Anakin kiemelkedo szerepet jatszik. Igy nem Birodalom, hanem egy Iranhoz hasonlo teokracia jott volna letre). A vegkimenetele a jelenlegi kanon szerint az, hogy mindenkibol lehet utolso jedi... :) (es ebbe mar belefernek a midiclorianok is: vagy rajtuk keresztul iranyit, vagy ok egyszeru eloskodok, mint a patkanybolhak. Elvileg ahol vannak, van patkany is, de nem 100%). Ekozben eszrevehetoen technikai hanyatlast okoz (miert vajon???) galaxisszerte... A baljos arnyakban meg olyan hajok vannak, amelyek a foldi (2. Vh es utana kozvetlenul) repulogep-anyahajoknak felelnek eg. A klasszikus trilogiaban a rombolok korszaka (1. vh elott) lathatjuk (Halalcsillagok). Az Utolso Jedikben meg Nelson admiralis uldoz egy francia kalozhajot... :D
« Utoljára szerkesztve: 2019. Október 20., 06:25:59 írta Pierre de La Croix »

Nem elérhető Pierre de La Croix

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 60
  • Karma: +0/-0
Re:Star Wars
« Válasz #4243 Dátum: 2019. Október 19., 23:44:12 »
Nekem erre volt egy szep megoldasom (amit vszeg a keszitok nem vettek figyelembe): Mint tudjuk, az eredeti SWre nagy hatassal voltak a szamurajfilmek. Na es a busidora mi volt nagy hatassal? A zen buddhizmus. Amely - az eredeti kinai-korei csan- iranyzatok hatasara - egyik vallfaja szerint a megvilagosodast nem szent szovegek megtanulasaval vagy a szutrakon keresztuli meditacioval lehet elerni, hanem "kizokkentessel". Mint mahajana iskola, a megvilagosodasra elvileg mindenki kepes, de a megszokas (mindennapi szenvedes, gondok stb.) erre nem vagyunk kepesek. Tehat a tanitvanyt ki kell zokkenteni (rakiabalni, rautni mikor medital, megbontrankoztatni, hogy a mester hust eszik, elegetni a Gyemant szutra szoveget, amely a lrgszentebb buddhista irat, petardat/dinamitot robbantani mellette...majd kesobb-joval kesobb- a mester minden korulmenyek kozott nyugodt tud maradni es felulelmelkedni  minden hetkoznapi gondon, elerve a nirvanat az ijedtsegen es a sokkos allapoton keresztul)

Nem elérhető Sepi

  • Adminisztrátor
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 10972
  • Karma: +43/-11
  • Nem: Férfi
Re:Star Wars
« Válasz #4242 Dátum: 2019. Október 19., 22:57:22 »
Itt elsősorban nem azzal van a gond, hogy erősebb, mint Luke, hanem azzal, hogy semmit sem tett azért, hogy erősebbé váljon, minden egyből sikerül neki, és eddig kétszer picsázta el Kylót, aki elvileg több éves képzésen van túl. Az Utolsó Jedik hivatalos regényváltozatában van egy rész, ahol Rey belelát Kylo fejébe, és lényegében letölti magába Kylo minden tudását. Hogy tudott a VII. Részben Rey elmetrükköt alkalmazni, miközben arról sem tudott, hogy létezik olyasmi? Mert amikor Kylo belenézett a fejébe, Rey belelátott az ő fejébe, majd amit az alatt a rövid idő alatt talált Neo módjára letöltötte.

- What do you want?
- Force. Lots of Force.
Ez volt az a pillanat amikor kiderült, hogy az Erő igazából egy intergalaktikus wifi kapcsolat, csak túl "elmaradottak" a szereplők, hogy erre rájöjjenek.  :D
Everybody wanna go to heaven, but nobody wanna die.

Nem elérhető Goten56

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 448
  • Karma: +2/-2
Re:Star Wars
« Válasz #4241 Dátum: 2019. Október 18., 10:36:10 »
Szerintem a TCW alapjában véve jó sorozat. A baj azzal van, ami lett belőle. Azzal, hogy Filoni telibeszarta a többi történetet, megágyazott a legendák törlésének, ami egyet jelent az SW tönkretételével. Pedig semmiből sem állt volna olyan sorozatot csinálni, ami passzol a többi történethez.

Nem elérhető HeirToGrievous

  • Spock
  • ****
  • Hozzászólások: 588
  • Karma: +12/-0
  • Nem: Férfi
Re:Star Wars
« Válasz #4240 Dátum: 2019. Október 17., 20:16:16 »
Freddie Prinze Jr.  kifejtette álláspontját a legújabb trilógia fanyalgóinak: "...nézd, haver, te csak azért vagy mérges, mert a franchise nem öregszik veled. Az első trilógia kib*szott gyerekeknek szólt, a második más kib*szott gyerekeknek, és ez is gyerekeknek szól.
Bírom, amikor felnőtt emberek kijelentik, hogy szeretik az SW-t, és mégis azzal érvelnek, hogy a SW gyerekeknek való. :headscratch:

https://www.bloomberg.com/news/articles/2019-08-07/star-wars-is-struggling-to-win-over-the-marvel-generation

"Well, it is a kids film. Adults like it. It's for everybody, obviously." (George Lucas, Charlie Rose interjú)

Csak azért vagy dühös, mert Han Solo egy lánynak adta a kib*szott Ezeréves Sólymot. Ennyi!"

1) Han sosem adta Reynek a Falcont, mivel még azelőtt meghalt, hogy ezt megtehette volna
2) ha oda is adta volna valakinek, az biztosan a másodpilótája, Chewie lett volna, és nem egy jöttment, akivel alig váltott egy-két szót.
3) a Legendákban a Falcont tényleg egy lány kapta meg, méghozzá Han saját unokája.

másik:
"És a videojátékok k*rvára összezavarják az embereket az Erővel kapcsolatban. Nem Luke képességeitől függ, hogy ő győz vagy veszít. Nem az Uralkodótól függ, hogy ő győz vagy veszít. Az Erő dönti el, hogy ki győz és ki veszít, és a döntésének az alapja az egyensúly"

Fura, hogy az Erőt valamivel több, mint 23 évig nem zavarta kibillent az egyensúly, és akik mégis megpróbáltak ez ellen tenni, mind sorra elbuktak.

- Mi az már, hogy egy csaj kapta meg a Falcont/erősebb mint Luke?

Itt elsősorban nem azzal van a gond, hogy erősebb, mint Luke, hanem azzal, hogy semmit sem tett azért, hogy erősebbé váljon, minden egyből sikerül neki, és eddig kétszer picsázta el Kylót, aki elvileg több éves képzésen van túl. Az Utolsó Jedik hivatalos regényváltozatában van egy rész, ahol Rey belelát Kylo fejébe, és lényegében letölti magába Kylo minden tudását. Hogy tudott a VII. Részben Rey elmetrükköt alkalmazni, miközben arról sem tudott, hogy létezik olyasmi? Mert amikor Kylo belenézett a fejébe, Rey belelátott az ő fejébe, majd amit az alatt a rövid idő alatt talált Neo módjára letöltötte.

- What do you want?
- Force. Lots of Force.

Ezért kellene egy globálisabb rajongói fórumot létrehozni, ahol megvitathatnák a különböző nemzetiségű és gondolkozású fanok, hogy milyen igényeik vannak a Star Wars-sal kapcsolatban. Közösen fellépnének és ebben az esetben nemcsak az amerikai rajongók kívánságát teljesítenék. Igaz, hogy vannak egyéni próbálkozások, de egységben az Erő!
Ha belegondoltok, ez az egész akkorává duzzadt mára, hogy ezek a fanok előbb fojtanák vérbe egymást, minthogy egységes véleményre jussanak. Az lenne csak a verbális battle royal...
Azért ezt megnézném. És csak egy kis üdítő meg popcorn kellene.

Azt én is. Főleg annak tudatában, hogy mennyire rühellem a 2008-as TCW-t, mások mégis odáig meg vissza vannak érte.
« Utoljára szerkesztve: 2019. Október 18., 00:27:03 írta HeirToGrievous »
"Ezek kemény ellenfelek. Veszélyesek. Könyörtelenek és agresszívek. Grievous Tábornok viszont... Grievous egy szörnyeteg."
"Talán mindvégig erről szólt a látomásom. Hogy a végén egyedül maradok.. Miközben az eget járom.."

Nem elérhető HeirToGrievous

  • Spock
  • ****
  • Hozzászólások: 588
  • Karma: +12/-0
  • Nem: Férfi
Re:Star Wars
« Válasz #4239 Dátum: 2019. Október 17., 20:00:40 »
Köszönöm a Tisztogatást! Az első történettel kapcsolatban van egy pár dolog amit nem értek. A jedik miért vannak a sithek legyőzése ellen, azt mondván, hogy a bosszú nem illik a jedikhez? Akkor lenne csak bosszú, ha a sithek a tisztogatás után, mint Thanos elbújnának egy nevenincs bolygón, ők pedig felkutatnák. De mint tudjuk, nem így tettek, aktív résztvevői a galaxis eseményeinek, a jediknek pedig, mint a béke örzőinek kötelességük lenne leszámolni velük.
A másik, hogy lefegyverezik Vadert, és mint fegyvertelen ellenfelet, Bultar nem engedi megölni. A jedik nincsenek annak tudatában, hogy egy erőhasználó sohasem fegyvertelen?

Hát ez jó kérdés.

Viszont, ha megnézed, hogy ki hogyan áll a dolgokhoz, és kit milyen célok vezérelnek, akkor minden másabbul fest egy kicsit.
- Koffi Arana: "Öljük meg a Sith-eket! Öljük meg őket, és a Birodalmuk elbukik!"
Ő határozottan kijelenti, hogy mindenképpen bosszút akar állni, és ha ehhez át kell állnia a Sötét Oldalra, ő attól sem riad vissza, ráadásul ő nem a Sith-ek legyőzéséről beszél, hanem megölésről, a végén pedig már annyira a bosszú vezérelte, hogy haragjában még Jedi társát, Bultart is megölte, holott bosszúja egyik oka épp a Jedik legyilkolása volt.
- Roblio Darté: "Azért vagyunk itt, hogy megmentsük a Köztársaságot!"
Őt nem a bosszú vezérli, viszont belátja, hogy ha vissza akarják állítani a korábbi állapotokat a galaxisban, akkor minél előbb cselekedniük kell.

A másikra pedig az a tippem, hogy Bultar nem fegyverként tekintett az Erőre, hanem mondjuk útmutatóként esetleg "eszközként", így az ő szemében Vader fegyvertelen volt.
"Ezek kemény ellenfelek. Veszélyesek. Könyörtelenek és agresszívek. Grievous Tábornok viszont... Grievous egy szörnyeteg."
"Talán mindvégig erről szólt a látomásom. Hogy a végén egyedül maradok.. Miközben az eget járom.."

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Re:Star Wars
« Válasz #4238 Dátum: 2019. Október 17., 12:47:42 »
A másik, hogy lefegyverezik Vadert, és mint fegyvertelen ellenfelet, Bultar nem engedi megölni. A jedik nincsenek annak tudatában, hogy egy erőhasználó sohasem fegyvertelen?
Biztos az a három Jedi volt a mesterük, akik Mace Winduval indultak Palpatine elfogására...
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető starwarsfan1113

  • Indiana Jones
  • *
  • Hozzászólások: 21
  • Karma: +1/-0
Re:Star Wars
« Válasz #4237 Dátum: 2019. Október 17., 12:33:35 »
Köszönöm a Tisztogatást! Az első történettel kapcsolatban van egy pár dolog amit nem értek. A jedik miért vannak a sithek legyőzése ellen, azt mondván, hogy a bosszú nem illik a jedikhez? Akkor lenne csak bosszú, ha a sithek a tisztogatás után, mint Thanos elbújnának egy nevenincs bolygón, ők pedig felkutatnák. De mint tudjuk, nem így tettek, aktív résztvevői a galaxis eseményeinek, a jediknek pedig, mint a béke örzőinek kötelességük lenne leszámolni velük.
A másik, hogy lefegyverezik Vadert, és mint fegyvertelen ellenfelet, Bultar nem engedi megölni. A jedik nincsenek annak tudatában, hogy egy erőhasználó sohasem fegyvertelen?

Nem elérhető Goten56

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 448
  • Karma: +2/-2
Re:Star Wars
« Válasz #4236 Dátum: 2019. Október 16., 04:36:16 »
Amik akkoriban jelentek meg, azok szükséges rosszak voltak a későbbi jó dolgokhoz. Ami most van, abból mrg sosem lesz már semmi jó. És nem azért, mert néger fickó meg sárga csaj van benne. Egyszerűen ész nélkül, kapkodva álltak neki az új trilógiának, aminek meg is lett az eredménye.

Nem elérhető tomcsi80

  • Asterix
  • **
  • Hozzászólások: 182
  • Karma: +4/-3
  • Nem: Férfi
Re:Star Wars
« Válasz #4235 Dátum: 2019. Október 15., 20:37:28 »
Hát én kb. úgy csinálnám mint Rian Johnson, mármint azt a részét, hogy leszarom hogy szarozzák, ez akkor is az én filmem. Ennek ez a baja, annak az a baja. Mindenkinek nem lehet megfeleni, innentől kezdve meg nyasgem.

Igen, de emiatt is van az, hogy a film összbevétele teljesen elmaradt az Ébredő erő bevételétől és nagyot csapott a Solo filmen is. Az Ébredő erőnek is csak azért volt rekordösszegű bevétele, mert a rajongók ki voltak éhezve egy új Star Wars filmre. Sokan csalódottak voltak, mert nem azt kapták amit vártak ("Megkezdődött a fanok háborúja."- Yoda után szabadon). Én is személy szerint először abban reménykedtem, hogy a Legendáknak átkeresztelt képregényeket és könyveket fogják folytatni, de amikor bekövetkezett április 25. és kiderült az új film története, akkor már tisztában voltam vele, hogy ez egy új Star Wars lesz. Ha úgy írták volna meg annak idején a Legendákat, ahogy most szerepelnek az új filmekben talán minden másképpen lett volna. Igaz Lucas se ismerte el a Legendákat, de volt összefüggés a filmuniverzum és a könyv/képregény/pc játékok univerzuma között, nem pedig átalakította a régit egy új fazonra. Ezért hangsúlyozom mindig, hogy a Baljós árnyak és a Jedi visszatér között megjelent Legendákat felül kéne bírálni, de erről 5 éve nem történt előrelépés és nem is fog.

Nem elérhető Galen

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2272
  • Karma: +9/-0
Re:Star Wars
« Válasz #4234 Dátum: 2019. Október 15., 14:24:24 »
- Túl sok a feka/sárga/nő/sárga nő a filmekben.
Ezt sosem értettem. Amikor egy történelmi filmbe szuszakolják be őket csak hogy a kvóta meglegyen, pedig adott korban adott helyen a környéken nem volt néger/keleti azt értem. De hogy egy bazi nagy galaxisban kinek miért szúrja a szemét azt már nem értem.

Ezért kellene egy globálisabb rajongói fórumot létrehozni, ahol megvitathatnák a különböző nemzetiségű és gondolkozású fanok, hogy milyen igényeik vannak a Star Wars-sal kapcsolatban. Közösen fellépnének és ebben az esetben nemcsak az amerikai rajongók kívánságát teljesítenék. Igaz, hogy vannak egyéni próbálkozások, de egységben az Erő!
Hát én kb. úgy csinálnám mint Rian Johnson, mármint azt a részét, hogy leszarom hogy szarozzák, ez akkor is az én filmem. Ennek ez a baja, annak az a baja. Mindenkinek nem lehet megfeleni, innentől kezdve meg nyasgem.

Az tuti, hogy azért nem fizetek, hogy kinyírják bazmeg.