Szerző Téma: Star Wars  (Megtekintve 701123 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

Nem elérhető Kayamiel

  • Venom
  • ***
  • Hozzászólások: 387
  • Karma: +8/-0
Re:Star Wars
« Válasz #4383 Dátum: 2020. Január 02., 23:00:30 »

Nem elérhető HeirToGrievous

  • Spock
  • ****
  • Hozzászólások: 588
  • Karma: +12/-0
  • Nem: Férfi
Re:Star Wars
« Válasz #4382 Dátum: 2020. Január 02., 20:11:35 »
1984. december 25.
https://www.youtube.com/watch?v=R9OfsBo_YDs

Vajon "A Birodalom Visszavág" előtt is mondott volna ilyet?:
"S talán nem árulunk el nagyon nagy titkot, ha előre elmondjuk, hogy ebben a filmben is a jó győzedelmeskedik." :badteeth:
"Ezek kemény ellenfelek. Veszélyesek. Könyörtelenek és agresszívek. Grievous Tábornok viszont... Grievous egy szörnyeteg."
"Talán mindvégig erről szólt a látomásom. Hogy a végén egyedül maradok.. Miközben az eget járom.."

Nem elérhető Galen

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2272
  • Karma: +9/-0
Re:Star Wars
« Válasz #4381 Dátum: 2020. Január 02., 20:02:40 »

Az tuti, hogy azért nem fizetek, hogy kinyírják bazmeg.

Nem elérhető Kayamiel

  • Venom
  • ***
  • Hozzászólások: 387
  • Karma: +8/-0
Re:Star Wars
« Válasz #4380 Dátum: 2020. Január 01., 21:07:56 »
Én viszont kukkot nem tudtam ezek létéről  ;D Köszi, meg is nézem őket  :hzs-r2d2: :hzs-darthvader: :hzs-darthmaul:

Nem elérhető HeirToGrievous

  • Spock
  • ****
  • Hozzászólások: 588
  • Karma: +12/-0
  • Nem: Férfi
Re:Star Wars
« Válasz #4379 Dátum: 2020. Január 01., 13:33:03 »
Kicsit megkésve, de...

..."Sötét Birodalom 2. rész, első jelenet"...:


..."A Birodalom Örökösei, 3. fejezet" (igazából tomcsi80-nak köszönhetően tudok róla, mert velem ellentétben neki eszében van, és néha ránéz, hogy van-e már új rész... :badteeth:):
"Ezek kemény ellenfelek. Veszélyesek. Könyörtelenek és agresszívek. Grievous Tábornok viszont... Grievous egy szörnyeteg."
"Talán mindvégig erről szólt a látomásom. Hogy a végén egyedül maradok.. Miközben az eget járom.."

Nem elérhető tomcsi80

  • Asterix
  • **
  • Hozzászólások: 182
  • Karma: +4/-3
  • Nem: Férfi
Re:Star Wars
« Válasz #4378 Dátum: 2020. Január 01., 01:10:37 »
Boldog új évet kívánok és éljenek mindörökké a Legendáknak csúfolt igaz Kánon! 

Nem elérhető HeirToGrievous

  • Spock
  • ****
  • Hozzászólások: 588
  • Karma: +12/-0
  • Nem: Férfi
Re:Star Wars
« Válasz #4377 Dátum: 2019. December 31., 22:36:30 »
Mi pedig csak megköszönni tudjuk nektek ezt a munkát amit beletesztek hónapról hónapra.
Természetesen jövőre is ugyan itt veletek és addig is az Erő Legyen Veletek  :hzs-r2d2: :hzs-darthvader: :hzs-darthmaul:

Szívesen. ;)
"Ezek kemény ellenfelek. Veszélyesek. Könyörtelenek és agresszívek. Grievous Tábornok viszont... Grievous egy szörnyeteg."
"Talán mindvégig erről szólt a látomásom. Hogy a végén egyedül maradok.. Miközben az eget járom.."

Nem elérhető Kayamiel

  • Venom
  • ***
  • Hozzászólások: 387
  • Karma: +8/-0
Re:Star Wars
« Válasz #4376 Dátum: 2019. December 31., 21:30:14 »
Mi pedig csak megköszönni tudjuk nektek ezt a munkát amit beletesztek hónapról hónapra.
Természetesen jövőre is ugyan itt veletek és addig is az Erő Legyen Veletek  :hzs-r2d2: :hzs-darthvader: :hzs-darthmaul:

Nem elérhető HeirToGrievous

  • Spock
  • ****
  • Hozzászólások: 588
  • Karma: +12/-0
  • Nem: Férfi
Re:Star Wars
« Válasz #4375 Dátum: 2019. December 31., 19:34:39 »
Ezt magam sem mondhattam volna szebben.  :D
"Ezek kemény ellenfelek. Veszélyesek. Könyörtelenek és agresszívek. Grievous Tábornok viszont... Grievous egy szörnyeteg."
"Talán mindvégig erről szólt a látomásom. Hogy a végén egyedül maradok.. Miközben az eget járom.."

Nem elérhető Recsi

  • Fejvadász
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2880
  • Karma: +32/-0
  • Nem: Férfi
    • Hálózsák
Re:Star Wars
« Válasz #4374 Dátum: 2019. December 31., 10:45:40 »
Most, hogy - remélhetőleg - minden SW fan túl van az eufórián/sokkon (a megfelelő szó aláhúzandó), amit a 9. rész okozott, itt, a fórumban készítenék mérleget az idei évről Csillagok Háborúja képregényes viszonylatban. Szerencsénk/balszerencsénk (a megfelelő szó aláhúzandó) van, hiszen a Disney élőszereplős sorozattal is kirukkolt, úgyhogy volt mit nézni.

Ha jól számoltam, az új honosítások tekintetében rekordot döntöttünk idén.
2019-ben 42 új honosítással és 6 újraközléssel (Semic illetve Jedirend) jelentkeztünk. (ez 2018-ban 28/18, 2017-ben 16/36, 2016-ban 20/29, 2015-ben 28/30, 2014-ben 33/16, 2013-ban 23/5, 2012-ben 5/1, 2011-ben 7/0, 2010-ben 8/0, 2009-ben 2/0, a régebbiek pedig még a régi oldalon voltak, így nem tudtam megnézni)
Sikerült majd' minden hétre valami újdonságot hoznunk, amikor meg nem, annak megvolt az oka. (pl. jómunkásemberek lévén néha melózni kell). Reméljük, mindenki talált az ízlésének megfelelőt köztük. Jövőre igyekszünk folytatni, ahogy szabadidőnkből telik.
Szeretném megköszönni egész éves segítségét mindenkinek, aki hozzátett valamit ahhoz, hogy ne merüljön feledésbe a "törölt" Star Wars világ, valamint minden olvasónak, aki volt olyan szíves, és velünk együtt olvasta a történeteket hétről-hétre.
Mindenkinek boldog új évet kívánok tettestársaim és a magam nevében!
Találkozunk februárban!
Vesszen a Birodalom!

Nem elérhető Kayamiel

  • Venom
  • ***
  • Hozzászólások: 387
  • Karma: +8/-0
Re:Star Wars
« Válasz #4373 Dátum: 2019. December 26., 19:42:27 »
Nagyon komoly ez a Fan Film. Alig várom már, hogy megérkezzen a Ewan McGregoros.

Ezt pedig azért, mert alkalomhoz illő  ;D


Nem elérhető HeirToGrievous

  • Spock
  • ****
  • Hozzászólások: 588
  • Karma: +12/-0
  • Nem: Férfi
Re:Star Wars
« Válasz #4372 Dátum: 2019. December 25., 14:46:56 »
Hát ez nem semmi.
És még a hangja is hasonlít Ewan McGregoréra.
"Ezek kemény ellenfelek. Veszélyesek. Könyörtelenek és agresszívek. Grievous Tábornok viszont... Grievous egy szörnyeteg."
"Talán mindvégig erről szólt a látomásom. Hogy a végén egyedül maradok.. Miközben az eget járom.."

Nem elérhető HeirToGrievous

  • Spock
  • ****
  • Hozzászólások: 588
  • Karma: +12/-0
  • Nem: Férfi
Re:Star Wars
« Válasz #4371 Dátum: 2019. December 24., 14:20:10 »
A Fordító megjegyzései a "KOTOR: Háború" sorozathoz:

- a boítók és a TPB formátum:
Ezért Xeraph-nak tartoztok hálával, ugyanis ebből a kötetből sehol sem találtuk a TPB verziót, így ezeket az oldalakat Xeraph az amazonról print screennel leszedett képek alapján photoshoppolta össze a korábbi KOTOR TPB-k és a nagy felbontású borítók alapján.
Én már elmondtam neki emailben, de elmondom most is: le a kalappal! :worship:

-8. o.:
Oya! =
"Sok jelentéssel bír: szó szerint fordítása *Vadásszunk!*, valamint *Maradj életben!*, továbbá *Hurrá!*, *Előre!*, *Egészségedre!* Mindig pozitív és dicsőséges."
Itt szerintem, mivel a mandalóriaiak épp most lepték meg a Jediket "Vadásszunk!" lenne. Bár a "Vadászatra fel!" szerintem még jobban illene ide.

-12. o.:
"Nem mondtad, hogy Ő is a fedélzeten van! Jól ismerem.. Kész sorscsapás az a fiú!" =
az "istencsapása" szerintem jobb lenne, de elég STAR WARS idegen kifejezés, legalábbis nagyon nem rémlik, hogy bárhol is felbukkant volna.

- 15. o.:
- Ba'slanar... Ba'slanar... Ba'slanar, di'kut!" =
Hagyjál... Hagyjál... Hagyj békén, te idióta!
A "di'kut" ostobát, butát, idiótát, hasztalant jelent. Mellékesen megjegyzem, hogy J. J. Miller megjegyzésében az "idióta" szerepel. :)

- 26. o.:
"Ke'mot!" =
Megállni!

- 32. o.:
"Megmondtam, Carrick! A mandalóriaiak nem állnak meg olyanokért, akik hagyják magukat lelőni.. Még az egységparancsnokaik miatt sem!" =
azon ritka mandalóriai katonai rendfokozatok egyike, melyeket nevén neveztek KOTOR sorozatban. Ez például a KOTOR 5. Kötetéből származik.

35. o. (ezt a főoldalon egyszer kiírtam, de jobb, ha itt is szerepel):
- "SEGÍCCSÉG!" =
nem elírás, vagyis de az... meg nem is. Mivel az eredeti szövegben Morvis "Heeelp!" helyett "Haaalp!"-ot kiált, így én ezzel az írásmóddal érzékeltettem ezt a különbséget.

42. o.:
"Ezt bilerat pörköltnek hívják, Zayne.." =
"Epepatkány pörkölt"?! Mivel a Wookieepedia nem dobott ki semmit a "bilerat"ra, ami alapján eldönthettem volna, hogy ez most a kaja neve, vagy pedig egy ilyen nevű állatból készítik és emiatt hívják így, szóval inkább meghagytam angolul.
Ráadásul a történet előrehaladtával (az eredeti változatban) 3 féle írásmódban is felbukkant: "bilerat stew", "bile rat stew" és "bile-rat stew, így még azt sem lehet tudni, hogy melyik a helyes írásmód. :/ Bár én végig az első írásmódot alkalmaztam, mert az bukkant fel előbb.

"..az egyetlen olyan élelmünk, amiből rengeteg van. A szaga rémes, viszont a Thermochunnak köszönhetően hónapokig eláll. Tökéletes az olyanoknak, akik folyton úton vannak.." = fogalmam sincs... "hőforgató", "hőkanna", "hőtároló"? Nem mertem lefordítani, másban pedig nem szerepelt, így az eredeti formájában hagytam. A wookieepediás leírás alapján talán a termoszhoz áll a legközelebb, de ez is csak tipp. Ha legalább egy kép lett volna róla...

"Az a régi kultúránk része volt. A mi otthonunk ott van, ahol a családunk." = az eredeti szövegben "Az otthonunk ott van, ahol MI magunk." szerepelne, viszont hogy jobban összhangban legyen Zayne későbbi kommentárjával ("De, ha az otthonod tényleg ott van, ahol a családod...") a "magunk" helyett inkább "családot" írtam.

- 48. o.:
"..Nem is olyan rég te voltál az a szökött padawan. A Jedi Tanácsbeli helyemet épp a te mestered, Lucien kapta meg." =
KOTOR #29

- 53. o.:
 "..de talán a Phaedakommra bedokkolhatnak." =
Phaedai Kommunikációs Állomás

- 59. o.:
"Pusztuljatok, férgek!" =
bár itt is eredetileg "gyávák"at mond, nem akartam megint azt használni. Egy ideig a "nyápicok"on és a "majrésok"on gondolkodtam, de a "férgek" szerintem jobban illik ide, hát még a "gyáva férgeK", viszont azzal meg túl hosszú lett volna a szöveg, így csak simán "férgek" maradt.

- 62. o.:
"Elbírok vele. Tisztában van vele, ha csak egyszer is furán vesz levegőt, azonmód rászabadítom az állomáson tartózkodó valamennyi harcosunkat." =
legszívesebben átírtam volna "ha csak egyszer is furán néz..."re, de mivel Sornell Zayne-nek háttal áll, ezért ezt a változatot végül elvetettem, mert ez az "if he breathes funny" hááát... elég viccesen/furán hangzik.

- 69. o.:
"Haat, ijaa, haa'it." =
"Igazság, becsület, éleslátás." Egyezség, szerződés lezárásakor, megkötésekor használt záró szöveg.

- 71. o.:
"Igen, izé.. egyszer hallottam valakiről, aki ugyanezt tette." =
vajon ki lehetett az? ;) (KOTOR #17)

- 73. o.:
"Hammerhead" =
"Kalapácsfej" vagy "Kalapácsfejű", kinek melyik tetszik jobban. Mivel a Bane trilógiában meghagyták angolul, így én is így tettem.

"Axehead" = baltafok, szó szerint fordítva "Fejszefej" vagy "Fejszefejű" viszont szerintem jobban illene rá a "Csatabárdfej" vagy "Csatabárdfejű" kifejezés. Már csak amiatt is, mert nem láttam még olyan fejszét, aminek két "feje" van.

- 82. o.:
"Emlékezzetek arra, amit mondtam! Fogjátok vissza magatokat! Ha a pilóták bármit is megsejtenének, zárjátok be őket.. élve, nem pedig darabokban!" =
bírom, ahogy a filmekből Miller néha becsempész egy-egy kisebb idézetet, jelenetet a KOTOR-ba, és ahogy kicsit "másabb" megvilágításba helyezi őket. :)

- 84. o.:
"Ez a parancsnokság.. Ez az én utolsó esélyem! A vanjervalisi fiaskó után szerencsésnek mondhatom magam, hogy most nem rakodódroidokat fényesítek." =
utalás a Coruscant köré vont köztársasági hajókból vont Vanjervalis-láncra, mely a KOTOR #31., #33. és #34. részében szerepelt, és amely végül Haazennek köszönhetően végül "elbukott".

"A PÖRKÖLTRŐL majdnem megfeledkeztem." = az eredetiben "soup (leves)" szerepel, de fogalmam sincs, miért. A bilerat pörköltön kívül a mandaloriaiaknak elvileg nincs is más kajájuk. :/

- 85. o:
"Vajon van szavuk a "pánikra" is? Az most jobban illene rá." =
a mandoe szótáramban nem találtam ilyet, így elvileg nincs. ;)

- 86. o.:
- Csak nem Mand'alor döntéseit vonja kétségbe, Tábornagy? Nagyon remélem, hogy nem." =
az aranypáncélos mandaloriaiak hivatalos rangjának elnevezése. Ezt a rangjelzést hivatalosan Cassus Fett használta először a "A Tarisi Hololap: Különleges Kiáltvány" c. kiadványban. Jövőre majd ti is olvashatjátok. ;) ). A "Field Marshal" kifejezés más KOTOR részben nem bukkant fel, így a google fordító és egyéb szótároldalak, valamint egy wikipédiás bejegyzés (https://hu.wikipedia.org/wiki/Rendfokozat) alapján "tábornagy"nak fordítottam.

- 87. o.:
"Senki sem szólt az érkezésedről.. és nem tetszik ez a hangnem! Én vagyok ennek a hajónak a kapitánya!" =
a mandaloriaiak mind egyenlőek, így mindenki tegezi egymást, még a felettesüket is, magázást csak a köztársasági egységek használnak, ezért nem tetszik a Garom Borm tábornagynak az, ahogy Zayne beszél vele.

- 88. o.:
"Jetiise" =
"Jedik", mandaloriaiul a Jedi többesszámú alakja, ám a magyar szövegkörnyezet miatt (...szemeteket...) egyes számban értendő.

- 100. o.:
"Su cuy'gar!" =
kb. "Üdv néked! Jó, hogy életben látunk." Elég tömör ez a mandalori nyelv. ;D

- 102. o.:
"- Óh. És jó, hogy ÚJRA láthattam.. Kapitány.
- Igen, magát is." =
itt már csak a "kapitány" megszólítás miatt is indokoltabbnak tartottam, hogy Morvis magázva válaszoljon vissza, mivel a Köztársaság Haditengerészeténél töltött évek alatt belé nevelték, hogy ez így helyes. Ráadásul egy ilyen stílusú válasszal még viccesebb, ahogy lebukik. ;)

- 109. o.:
"Sok idő eltelt már mióta utoljára iskolában párbajoztam, ifjonc..
..Viszont a harctéren sok minden rám ragadt!" =
az eredetiben "Viszont az UTCÁN sok minden rám ragadt"at mond, viszont ez rém furán hangzik egy STAR WARS történetben, egy egykori Jedi Mester szájából meg pláne, így "harctéren"re változtattam.

- 116. o.:
"Egy öreg bölcs egyszer azt mondta..
Ha fogalmad sincs, hogyan legyen belőled valaki, akkor játszd meg!" =
Hát... nem "Mester", de szerintem Gryph-fet ez a megnevezés is nagyon boldoggá tenné. :)

Gryph filozófiája működés közben :) :

**KOTOR 9. Kötet: Démon, 65. o.:**
[Gryph] A PAZAAKBAN nem a SWINGEK tesznek téged tönkre.. hanem az, ahogy ezalatt a TÉTET kezeled. Előbb-utóbb úgyis bekövetkezik, de ha még időben észreveszed, KIJÁTSZHATOD őket! Nem érted? Számodra az egész Galaxis csak egy újabb megragandó esély. A dolgok talán egy kicsit rosszul állnak, de a végén minden egyensúlyba kerül. És, ha mindezzel tisztában vagy, kihasználhatod.
--------------------------------------------------------
A) Példa:
**KOTOR 10. Kötet: Háború, 84. o.:**
[Morvis] Akkor csak együtt kell működnöm veled.. és a dolgok ELRENDEZŐDNEK?
[Carrick] Majd meglátja. Szinte már ijesztő.
...
**KOTOR 10. Kötet: Háború, 88. o.:**
De kicsit aggódom! Mostanában sokat használtam az Erőt. És ilyenkor, TÖRTÉNNEK BIZONYOS DOLGOK...
...
**KOTOR 10. Kötet: Háború, 92. o.:**
Megmondtam, Kapitány. A Jediknek nincs sok érzékük a MEGFÉLEMLÍTÉSHEZ..
..de ha az ellenfél már ELEVE retteg, akkor nem árt, ha azt kihasználja az ember.
Persze az is sokat segít, ha van egy pár literny bilerat pörkölt a páncél keringető rendszerében.
--------------------------------------------------------
B) Példa:
**KOTOR 10. Kötet: Háború, 104. o.:**
[Kace] Akkor azt használjuk. Amint a csatahajóra értünk, a földdel tesszük egy szintté az Akadémiát! Merész próbálkozás volt, Carrick. De a balszerencséd sokba került.. már megint!
[Carrick] Ilyen az én szerencsém, Kace.. Mindig TUDOM, hogy előbb-utóbb beüt a balszerencse is. És mivel tudom.. ..FELKÉSZÜLHETEK rá!
« Utoljára szerkesztve: 2019. December 24., 14:45:17 írta HeirToGrievous »
"Ezek kemény ellenfelek. Veszélyesek. Könyörtelenek és agresszívek. Grievous Tábornok viszont... Grievous egy szörnyeteg."
"Talán mindvégig erről szólt a látomásom. Hogy a végén egyedül maradok.. Miközben az eget járom.."

Nem elérhető SithLord

  • Star Wars Őrült
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1732
  • Karma: +9/-0
  • Nem: Férfi
Re:Star Wars
« Válasz #4370 Dátum: 2019. December 24., 06:48:41 »
Üdv! Köszi a Sötét Idők 2. részét Xeraph, Recsi, Paul & Gorgonita!!! :worship:
Kemény érzés lehetett a Nagyúrnak mikor megtudta mit is csinálnak majd a hadifoglyokkal! A történet továbbra is nagyon jó, várom a folytatást!!!

Nem elérhető Kayamiel

  • Venom
  • ***
  • Hozzászólások: 387
  • Karma: +8/-0
Re:Star Wars
« Válasz #4369 Dátum: 2019. December 20., 22:09:34 »
Köszönet a Sötét Idők folytatásáért  :hzs-r2d2: :hzs-darthvader: :hzs-darthmaul:

Nem elérhető Pierre de La Croix

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 60
  • Karma: +0/-0
Re:Star Wars
« Válasz #4368 Dátum: 2019. December 20., 07:51:47 »
Kapcsoljatok mar fel azt az atokverte villanyt! Sotet van idelent! :) :)
Koszonjuk az uj reszt.
Ugy tunik, hogy elobb-utobb tenyleg lesz fenykard (na jo, lezerszablya):
https://www.facebook.com/886180798160770/posts/2570946189684214/?app=fbl 
« Utoljára szerkesztve: 2019. December 20., 08:03:09 írta Pierre de La Croix »

Nem elérhető Recsi

  • Fejvadász
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2880
  • Karma: +32/-0
  • Nem: Férfi
    • Hálózsák
Re:Star Wars
« Válasz #4367 Dátum: 2019. December 17., 09:03:44 »
Én most újra kezdtem a fent lévő Star Wars képregények olvasását időrendbe haladva  :bravo:
Jó időtöltést :)
Vesszen a Birodalom!

Nem elérhető SithLord

  • Star Wars Őrült
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1732
  • Karma: +9/-0
  • Nem: Férfi
Re:Star Wars
« Válasz #4366 Dátum: 2019. December 17., 07:13:54 »
Üdv! Köszi a Hagyaték 47. részét HeirToGrievous, Xeraph, Recsi, Paul & Gorgonita!!! :worship:
Még mindig rendkívül izgalmas ez a sorozat! Állandóan várom a következő részeket! Tetszett a taktikai csata mindkét oldalon! A végén meg Darth Wyyrlok arca mindent elmondott... :hehe:  :pogo:

Nem elérhető Kayamiel

  • Venom
  • ***
  • Hozzászólások: 387
  • Karma: +8/-0
Re:Star Wars
« Válasz #4365 Dátum: 2019. December 13., 09:08:08 »
Köszi szépen a Hagyaték 47-50-et  :hzs-r2d2: :hzs-darthvader: :hzs-darthmaul:
Én most újra kezdtem a fent lévő Star Wars képregények olvasását időrendbe haladva  :bravo:

Nem elérhető HeirToGrievous

  • Spock
  • ****
  • Hozzászólások: 588
  • Karma: +12/-0
  • Nem: Férfi
Re:Star Wars
« Válasz #4364 Dátum: 2019. December 10., 14:20:39 »
Kayamiel, SithLord & Goten56:

Mindenkinek szívesen. :bravo:

Üdv! Köszi a Kotor új részét HeirToGrievous, Xeraph, Recsi Paul & Gorgonita!!! :worship:
Agyvelőgyulladás... :lol: ez hatalmas volt! Kíváncsian várom a folytatást!!!

Ide most majdnem írtam valamit, de majd csak az utolsó rész közlése után írom azt le.
Annyit megsúgok: szoros összefüggés van e között és a KOTOR #49 egy bizonyos része között! ;)

Köszönöm szépen az új Kotort!  :worship:
El se hiszem hogy már csak egy rész van hátra.

Egy rész meg még néhány valami. ;)
« Utoljára szerkesztve: 2019. December 10., 17:42:41 írta HeirToGrievous »
"Ezek kemény ellenfelek. Veszélyesek. Könyörtelenek és agresszívek. Grievous Tábornok viszont... Grievous egy szörnyeteg."
"Talán mindvégig erről szólt a látomásom. Hogy a végén egyedül maradok.. Miközben az eget járom.."

Nem elérhető Goten56

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 448
  • Karma: +2/-2
Re:Star Wars
« Válasz #4363 Dátum: 2019. December 10., 08:41:29 »
Köszönöm szépen az új Kotort!  :worship:
El se hiszem hogy már csak egy rész van hátra.

Nem elérhető SithLord

  • Star Wars Őrült
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1732
  • Karma: +9/-0
  • Nem: Férfi
Re:Star Wars
« Válasz #4362 Dátum: 2019. December 10., 07:02:36 »
Üdv! Köszi a Kotor új részét HeirToGrievous, Xeraph, Recsi Paul & Gorgonita!!! :worship:
Agyvelőgyulladás... :lol: ez hatalmas volt! Kíváncsian várom a folytatást!!!

Nem elérhető Kayamiel

  • Venom
  • ***
  • Hozzászólások: 387
  • Karma: +8/-0
Re:Star Wars
« Válasz #4361 Dátum: 2019. December 06., 11:32:53 »
Köszönöm a KotoR Háború 4-et  :hzs-r2d2: :hzs-darthvader: :hzs-darthmaul:

Nem elérhető SithLord

  • Star Wars Őrült
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1732
  • Karma: +9/-0
  • Nem: Férfi
Re:Star Wars
« Válasz #4360 Dátum: 2019. December 03., 06:55:28 »
Üdv! Köszi a Sötét idők első részét Recsi, Xeraph, Paul & Gorgonita!!! :worship:
Izgalmasan kezdődik a sorozat, tetszik! A grafika nagyon szép. Kíváncsian várom a folytatást!!!

Nem elérhető HeirToGrievous

  • Spock
  • ****
  • Hozzászólások: 588
  • Karma: +12/-0
  • Nem: Férfi
Re:Star Wars
« Válasz #4359 Dátum: 2019. November 30., 15:45:41 »
A Szukits SW-s kiadványokkal foglalkozó Facebook oldalán (Jedi könyvtár) lehet szavazni, hogy az alábbi képregények közül mi jelenjen meg:

-The Crimson Empire Saga (Legends)
-The Star Wars (Legends)
-Tie Fighter (Kánon)

A másodikat jövőre terveztem lefordítani...
Igazából még idén, de monitor és egyéb problémák/okok miatt ez nem jött össze.
Ezért is szerencse, hogy nem szoktam ígérgetni. :)

Ha lenne facebookom az első kettőre szavaznék. Ezennel feljogosítok valakit, hogy helyettem is szavazzon az első két lehetőség közül az egyikre. ;D
« Utoljára szerkesztve: 2019. November 30., 19:14:52 írta HeirToGrievous »
"Ezek kemény ellenfelek. Veszélyesek. Könyörtelenek és agresszívek. Grievous Tábornok viszont... Grievous egy szörnyeteg."
"Talán mindvégig erről szólt a látomásom. Hogy a végén egyedül maradok.. Miközben az eget járom.."

Nem elérhető Gorgonita

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1548
  • Karma: +10/-4
  • Nem: Férfi
Re:Star Wars
« Válasz #4358 Dátum: 2019. November 30., 15:36:24 »
A Szukits SW-s kiadványokkal foglalkozó Facebook oldalán (Jedi könyvtár) lehet szavazni, hogy az alábbi képregények közül mi jelenjen meg:

-The Crimson Empire Saga (Legends)
-The Star Wars (Legends)
-Tie Fighter (Kánon)

Nem elérhető Goten56

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 448
  • Karma: +2/-2
Re:Star Wars
« Válasz #4357 Dátum: 2019. November 29., 22:48:05 »
Köszönöm az új képregényt! Egy újabb kiváló történet kezdete, kár hogy sosem kapott rendes lezárást.

Nem elérhető Kayamiel

  • Venom
  • ***
  • Hozzászólások: 387
  • Karma: +8/-0
Re:Star Wars
« Válasz #4356 Dátum: 2019. November 29., 20:30:35 »
Köszönöm a SW - Sötét idők első kötetét  :hzs-r2d2: :hzs-darthvader: :hzs-darthmaul:

Nem elérhető Pierre de La Croix

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 60
  • Karma: +0/-0
Re:Star Wars
« Válasz #4355 Dátum: 2019. November 29., 12:43:54 »
Ha a kircsino alairja, akkor meg igazi hazafikent o "uralhatta" volna a Nabbot (diszkreditalva a korabbi rendszert es elitet)
P a hos Lazado!😁
Ugy gondolom, hogy P. celjjait illetoen alapveto tevedesben vagytok: o nem csak kancellar akart lenni (konyvben legalabbis kihangsulyoztak, hogy - tobbek kozott mert egy olyan "gyenge" bolygot kepviselt - Valorum - nem hivatalos  - utodja volt.), hanem eros kancellar, amit csak a klonhaboruval kapott meg. Az elhuzodo, alacsony intenzitasu megis komoly konfliktus volt az erdeke, amit keresztulhozott: 1. Tanitvanya "halala" 2. Egy kisfiu, aki kiiktatta a robothajot. (Vszeg pont azert valasztotta a KSZt szovetsegeseul, mert tudta, hogy eleg erosek, hogy hihetofenyegetest jelentsenek, de nem tulsagosan, hogy gondot okozzanak...)
« Utoljára szerkesztve: 2019. November 29., 13:19:15 írta Pierre de La Croix »

Nem elérhető Pierre de La Croix

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 60
  • Karma: +0/-0
Re:Star Wars
« Válasz #4354 Dátum: 2019. November 29., 12:42:07 »
En ugy gondolom (filmeskonyvek alapjan) hogy Palpi etedetileg klasszikus Iznogoud-strategiat akart alkalmazni: ha Maul atadja a (mj.: a tisztsegre valasztott) not a KSznek, akkor kiszabaditasaert indithat haborut (ezert nem megoletni akarta: vszeg a Szenatus vagy tulerovel valaszolt volna erre a provokaciora, o meg el akarta ezt huzni vagy - valoszinubb esetben - kiadtak volna egy tiltakozo jegyzeket. Bar vszeg nem sirt volna igy sem utana. Padme arisztokrata volt, es nemesi csaladok valasztottak, rotacioszeruen, P. meg kozember...) Oszt a vegen ugy jart, mint az emlitett Iznagoud: se tanitvany, se elhuzodo konfliktus, o meg ott maradt nyuglodni a - joggal - megsertodott Kereskedelmi szovetseg es csatlosai, ill. azokkal, akik ilyenolyan okokbol elerkezetnek lattakvaz idot a ksszel valo leszamolasnak... (vszeg vert izzadt, mire elsimitotta ezeket, de hat o Sith, elveznie kellett!!! A Jedik megvszivesseget tettek neki, hogy a csata utan visszavonultak elefantcsonttornyukba.)