Szerző Téma: Star Wars  (Megtekintve 699513 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

Nem elérhető Gorgonita

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1547
  • Karma: +10/-4
  • Nem: Férfi
Star Wars
« Válasz #213 Dátum: 2004. Október 22., 12:11:06 »
Amikre én utazom (Marvel SW, Star Trek, Babylon 5, Farscape, Andromeda, He-Man, Flash Gordon, Buck Rogers, Duck Dogers, stb.) azok kevésbé keresettek.  Az űropera honosítás eddig még nem indult be igazán. De én bánnám a legkevésbé, ha nekem már nem is maradna belőlük.    
 
 Azért biztos ami biztos letöltöttem az Egy kezdő beíró botladozásai naplót Killjoy-tól. Mivel lehet megnyitni? Mert nálam a World és az Adobe Reader sem áll szóba vele.

Nem elérhető regnar

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1404
  • Karma: +0/-0
Star Wars
« Válasz #212 Dátum: 2004. Október 22., 11:52:10 »
Oké nem linkelek...és nem linkelek  

Szam42
Persze nyilván erre jobban ráláttok, én tényleg csak kontárkodtam most egyet.Pusztán a kíváncsiság miatt, milyen is egy ilyet készíteni, és azt elmondhatom, nekem nem tűnt könnyűnek.
Nekem igazából a fordítással volt a legkevesebb gondom, inkább megfelelő magyar mondat keresése a nehezebb, pontosabban sokszor csak valami hasonlót találni nehezebb..bár én sokat olvasok angolul szakirodalmat, tehát az angolt mindennap használom, és ezért láthatom egy kicsit könnyebbnek ezt a dolgot.Ja azzal meg nem foglalkoztam,hogy milyen programmal csináljátok, nincs is hozzá semmim, szóval ez nem si rendszerben hanem as rendszerben készült (as = ahogy sikerül) pusztán ki akartam próbálni a dolgot.

Összevissza kóvályogtam a neten és most olvastam, hogy az egyik kólagyártó cég...(nem "mindig..siempre..alw**s   , hanem a másik) a harmadik rész kapcsán újra akciózik majd. Kötöttek szerződést Lucassal. Még élnek a boldog emlékek, amikor a special edition kapcsán volt akció és én minden nap a boltokban kunyeráltam a papírbábukat. Aztán hónom alatt egy R2-vel, vagy Darth Vaderrel boldogan csattogtam haza egy-egy sikeres rábeszélés után. Bár kicsit fájt, hogy pl az egyik csipszgyártó cég (L*ys) csak szlovákiában jelentette meg az egmásba fűzhető special editionos korongjait a csipszekhez csatolva...   Így csak pár darabot szerezhetett meg a szerencsétlen gyűjtő itt magyarországon néhány túristától, vagy ha kiutazott nyaralni.

Gorgonita
De ha itt ilyen gyorsasággal dolgoznak a fiúk, akkor neked nem marad másfél év múlva semmi     főleg ha gyűjteményes köteteket egyben dobnak fel egy frissítéskor  

Nem elérhető Galen

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2272
  • Karma: +9/-0
Star Wars
« Válasz #211 Dátum: 2004. Október 22., 11:46:31 »
Szam
Idézet
ha az általánosítás talaján maradunk, akkor a fordítás nagyobb feladat.
Csatlakozom. A retus és a grafikai munkák idő és baromi sok türelem kérdése. Na és persze nem hátrány a grafikai program kezelésének tudománya sem. De a fordítás, na az művészet. A fordító által lesz személyisége a figurának. Ha ott elszúrják akkor lehet hiperszuper a beírás, akkor sem lesz hiteles a dolog.

Az tuti, hogy azért nem fizetek, hogy kinyírják bazmeg.

Nem elérhető szam

  • Venom
  • ***
  • Hozzászólások: 398
  • Karma: +0/-0
    • http://szam42.uw.hu
Star Wars
« Válasz #210 Dátum: 2004. Október 22., 11:37:34 »
Idézet
..fordítani könnyű...(legalábbis könnyebb mint utána beleirogatni a buborékba.)
Hátöööö...
Szerintem ez így ebben a formában nem igaz...míg a beírás egy idő után rutinszerűvé válik, a retus már nem olyan könnyen (mert ugye itt azért mindig vannak új kihívások), de a legösszetettebb nyilván a fordítás a beírás-retus-fordítás szentháromságból...persze nem azt mondom, hogy nincs olyan comic, aminek a beírás része a nehezebb, de ha az általánosítás talaján maradunk, akkor a fordítás nagyobb feladat.

Nem elérhető Gorgonita

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1547
  • Karma: +10/-4
  • Nem: Férfi
Star Wars
« Válasz #209 Dátum: 2004. Október 22., 10:09:25 »
Huszonkilenc. De eddig hippiként éltem GorgonFöldén, és nem tanultam semmit. Még tényleg csak játszom a gondolattal, de azért kösz, hogy máris üdvözöltök a fedélzeten -majd meglátjuk.
 Az biztos, hogy régi békebeli sf sorozatokra vetném ki a hálóm, még ha ezekre kissebb is az érdeklődés, mert az újabbak annyira nem jönnek be nekem. Tudom, hogy ronda betegség, de nem szeretem, hogy egyre darkosabbak a képregények. A fordítás egy-másfél év múlva biztos menni fog, addigra kevesebb lesz az egyéb tanulnivalóm is. A beírásról még gőzöm sincs hogy milyen progival, hogyan készítitek. Majd utánnaolvasok az idevágó fórumban.

Nem elérhető Spidáj

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1443
  • Karma: +0/-0
    • http://holnap
Star Wars
« Válasz #208 Dátum: 2004. Október 22., 08:59:04 »
Idézet
De játszadozom a gondolattal, hogy cirka egy-másfél év múlva, ha akkor még mindig lesznek honosító oldalak, bevállalom a Marvel féle SW-ket és néhány más régi sf képregényt. De még csak idén kezdtem tanulni angolul.
Mért milyen idős vagy?
Egyébként abban biztos hogy lehetsz hogy lesznek.
Hunosító oldalak mindig vannak(voltak és lesznek).
   



...the dark armies then will come, when the SUM is 41

Nem elérhető Galen

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2272
  • Karma: +9/-0
Star Wars
« Válasz #207 Dátum: 2004. Október 22., 08:16:22 »
Regnar
Idézet
annyit kérdeznék még, hogy a Star Wars mesék 5- részén valaki dolgozik-e mert ha nem, akkor ha lehet, valaki vagy akár én belinkelnék ide két oldalt belőle, a WAMPÁS storyt mert én besírtam rajta...
Ne linkelj még.   A Wampás egy klasszik nem marad ki.

Az tuti, hogy azért nem fizetek, hogy kinyírják bazmeg.

Nem elérhető regnar

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1404
  • Karma: +0/-0
Star Wars
« Válasz #206 Dátum: 2004. Október 21., 17:06:58 »
Köszi a kritikát..igen a betűkkel én is sokat szórakoztam a méret miatt...De ha kisebbre veszem. akkor csökken a láthatóság, legalábbis én így éreztem..de ezek tényleg csak egy looser első próbálkozásai, a tapasztalat sokat számít, ami persze nekem még nincs. Meg betűtípust sem találtam az igazit, ez igaz a borítóra is...Szóval kedvem lenne hozzá, de tanulni kell még a dolgot..fordítani könnyű...(legalábbis könnyebb mint utána beleirogatni a buborékba.) Igen a pont lemaradt, ... Nem direkt szürke a legelső...ezek szerint elfelejtettem kijavítani. Nincs színátmenet...de nem is ennyire tiszta a szín, egy kicsit kevert, de az lehet hogy a scann miatt van, de még ez hasonlít hozzá a legjobban -szerintem. Amúgy meg most csak ki akartam próbálni, hogy milyen egy ilyet megcsinálni, hogy ha esetlegesen kritikát írok, és nem a képregényt, hanem a ti munkátokat elemzem, akkor legyen rálátásom a dologra, ne csak "habra" írjak mindent, esetleg olyan dolgot említve, ami lehetetlen lenne...  Bár az igazat megvallva már kb 3-4 éve csináltam pár képregényt, de azokat csak azért, hogy a fiatalabb ismerőseim is olvashassák őket.

Amúgy a betűkkel igazatok van....egyetértek, a kisebbet is jól látni.Ez most esett le..


Nos eredeti borító....

Szóval azért még dolgozni kell ezen a retuson én is tudom...

http://kepeim01.uw.hu/B.jpg


Porthos ja elég keményen...bepótolom eddigi lemaradásaimat...olvasok keményen    Főleg Warsot...de rámentem horrorra és Pókira is(persze arra csak egy kicsit, az nem igazán az én műfajom)


De ha már itt járok, akkor ide csatolom a Shadows ötödik részének észrevételezését  

Borító. Tetszik. Lendületes. Jó, hogy folytatták ezt a stílust, és nem törték meg a "sorozatot" valamilyen beállított képpel. Szépen festett, jók a színei is. Ami egy kicsit nem tesztett, az Luke karjai. Valahogy kicsinek érzem őket...A borító felirata a szokásos, azaz tetszik, jó ez a piros szín, de direkt csináltátok úgy, hogy amikor világos felületen van, akkor világosabbá válik, azaz majdnem rózsazínű árnyalattá, amikor sötéten van, akkor meg erős piros? Ezt értem a Star Wars feliratra és az alső és felső vonalra..
Képregény.Mit is írhatnék mást, mint hogy tetszik. Ugyanolyan,mint eddig. Színes, élesen rajzolt karakterek. Bár most találtam két rajzot, ami egy kicsit kilúgott a sorból..az egyik az első képregényoldal hatodik képe, mikor Luke feje felé emelt fénykarddal véd egy lövést, egy kicsit aránytalan..aztán a 005-15 oldalon az első kép, amior Leia vetkőzik. Hát nem igazán sikerült a rajz róla, valahgoy mintha a levegőben lebegne, meg kicsit gnóm is. DE amúgy nagyon tetszik, főleg, hogy ebben a részben is,mint eddig mindegyikben találunk egész oldalas képeket. Szeritnem nagyon jók, oldják a folyamatosan áradó apróbb képek "lendületét". Kedvenc képem a 005-22 oldal. Meg az utolsó lapon az utolsó kép. Imádom a birodalmi osztályú csillagrombolók kinézetét, meg a tie fightereket, de ezek csak adalékok ennek a két képnek a hangulatához.
Beírás. Tetszik. Hibát, magyartalanságot nem találtam benne.  Jó, mint eddig mindig.

Már várom az utolsó részt..

annyit kérdeznék még, hogy a Star Wars mesék 5- részén valaki dolgozik-e mert ha nem, akkor ha lehet, valaki vagy akár én belinkelnék ide két oldalt belőle, a WAMPÁS storyt mert én besírtam rajta...meg a két robot története is "komoly" a 4. számban  
Szóval nem akarok addig linkelni semmit, amig nem tudom,hogy nem mászok-e bele valaki munkájába..bár önálló miniként is szívesen találkoznék ezzel a két történettel.
« Utoljára szerkesztve: 2004. Október 22., 11:54:54 írta regnar »

Nem elérhető Galen

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2272
  • Karma: +9/-0
Star Wars
« Válasz #205 Dátum: 2004. Október 21., 16:10:51 »
Gorgonita
Idézet
De játszadozom a gondolattal, hogy cirka egy-másfél év múlva, ha akkor még mindig lesznek honosító oldalak, bevállalom a Marvel féle SW-ket és néhány más régi sf képregényt. De még csak idén kezdtem tanulni angolul.
Naná hogy leszünk.  Örömmel üdvözlünk itt már így előre is.
« Utoljára szerkesztve: 2004. Október 21., 16:13:28 írta Galen »

Az tuti, hogy azért nem fizetek, hogy kinyírják bazmeg.

Nem elérhető Gorgonita

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1547
  • Karma: +10/-4
  • Nem: Férfi
Star Wars
« Válasz #204 Dátum: 2004. Október 21., 15:38:24 »
Egyensúly nem csak két (Sith-Jedi), hanem sok (huttok, csempészek, fejvadászok, ewokok, gungák, nabooiak, stb.) oldal közt is lehet. Ezért találom jobbnak a mozdulatlan víztükör hasonlatot. Mondjuk, hogy ez az élet rendje. Erre jönnek a Sithek. Majd Palpatine és felborítja ezt az egyensúlyt. Legyőzetésével visszaáll az eredeti álapot, amiben van jó is, rossz is, de egyik sem túlsúlyban.

 A 3 BF oldal nekem bejön (talán tényleg lehetnének a betűk egy kicsivel kissebbek), de én nem vagyok "szakmabeli". De játszadozom a gondolattal, hogy cirka egy-másfél év múlva, ha akkor még mindig lesznek honosító oldalak, bevállalom a Marvel féle SW-ket és néhány más régi sf képregényt. De még csak idén kezdtem tanulni angolul.
« Utoljára szerkesztve: 2004. Október 21., 15:39:13 írta Gorgonita »

Nem elérhető Spidáj

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1443
  • Karma: +0/-0
    • http://holnap
Star Wars
« Válasz #203 Dátum: 2004. Október 21., 14:40:35 »
Nekem is tetszik.
Meg a comics is.
Látom rákattantál a DC-re    



...the dark armies then will come, when the SUM is 41

Nem elérhető killjoy

  • Batman
  • ***
  • Hozzászólások: 349
  • Karma: +0/-0
    • http://halozsak.tlof.hu
Star Wars
« Válasz #202 Dátum: 2004. Október 21., 13:44:32 »
Na, én megnéztem. Nekem tetszik. Első próbálkozásra nem is rossz. Az eredetiben is egyszínű kékek a téglalapok háttere vagy valami színátmenetes? Az első szöveges oldalon a felső kék téglalapon direkt szürke a felirat? Nekem kicsit túl nagyok a betűk. Talán egy-két ponttal kisebb szerencsésebb lenne. Néhány helyen egészen a bubi széléig megy a szöveg, sőt amikor az a szürke izé beszél, akkor a pont már nem is látszik a mondat végén. De egyébként nekem teccik
Ha az élettől citromot kapsz, akkor csinálj egy jó limonádét!

Nem elérhető Galen

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2272
  • Karma: +9/-0
Star Wars
« Válasz #201 Dátum: 2004. Október 21., 13:25:09 »
Linkelj ki nekem légyszi egy eredeti boritót is.

Az tuti, hogy azért nem fizetek, hogy kinyírják bazmeg.

Nem elérhető regnar

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1404
  • Karma: +0/-0
Star Wars
« Válasz #200 Dátum: 2004. Október 21., 12:59:53 »
Nos..öö..akkor most azt kapom amit én adok folyamatosan nektek???    

Na jó...
Akkor itt van belőle 3. De kíméljetek, még csak most kezdtem...

http://kepeim01.uw.hu/Boba%20Fett%20-%20Salvage%20-00fc.jpg

http://kepeim01.uw.hu/Boba%20Fett%20-%20Salvage%20-02.jpg

http://kepeim01.uw.hu/Boba%20Fett%20-%20Salvage%20-03.jpg
« Utoljára szerkesztve: 2004. Október 21., 13:04:00 írta regnar »

Nem elérhető Galen

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2272
  • Karma: +9/-0
Star Wars
« Válasz #199 Dátum: 2004. Október 21., 12:52:27 »
Persze hogy megkukkantjuk. Én majd belekötök a grafikába Recsi meg majd a beirásba. Persze csak építő jelleggel. Azt még úgysem olvastam.  Vagyis nézegettem, mert angol tudásom azért nincs a toppon. Sajnos.

Az tuti, hogy azért nem fizetek, hogy kinyírják bazmeg.

Nem elérhető regnar

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1404
  • Karma: +0/-0
Star Wars
« Válasz #198 Dátum: 2004. Október 21., 12:49:25 »
Nos..hát...egye rák      legfeljebb előveszem a fénykardom, hogy megmérkőzzek itten a sorbanállókkal.

No de komolyra...most olvastam Boba Fett - Salvage c. kalandját     Itthon suttyomban le is fordítottam és beírtam, ha elküldök egy oldalt adtok néhány tanácsot? biztosan lesz, hiszen nem csináltam még ilyet. Szóval ti azért profibbak vagytok
« Utoljára szerkesztve: 2004. Október 21., 12:50:06 írta regnar »

Nem elérhető Galen

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2272
  • Karma: +9/-0
Star Wars
« Válasz #197 Dátum: 2004. Október 21., 12:46:48 »
ÉS felebarátod Droidját ?   Vagy Kiborgját ?  
« Utoljára szerkesztve: 2004. Október 21., 12:47:18 írta Galen »

Az tuti, hogy azért nem fizetek, hogy kinyírják bazmeg.

Nem elérhető regnar

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1404
  • Karma: +0/-0
Star Wars
« Válasz #196 Dátum: 2004. Október 21., 12:46:02 »
FElebarátod nőjét meg ne kívánd, amúgy meg most törölgettem le a billentyűzetet mert rácsöpögött a nyálam....mármint a várható képregénymegjelenés miatt

Nem elérhető Galen

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2272
  • Karma: +9/-0
Star Wars
« Válasz #195 Dátum: 2004. Október 21., 12:44:44 »
REGNAR !!! ÉS GURI ???? Hát rá egy szavad sincs ??????    

Az tuti, hogy azért nem fizetek, hogy kinyírják bazmeg.

Nem elérhető regnar

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1404
  • Karma: +0/-0
Star Wars
« Válasz #194 Dátum: 2004. Október 21., 12:42:34 »
Sziasztok..

Nos az egyensúly. Nem tudom hova temmi a midiket. 99-ig azt sem tudtam hogy léteznek egyáltalán, csak van valami amikörülvesz minket, és mindenhol ott van.
Egyensúly? Szerintem folyamatosan jelen van, soha nem mozdult el a nyugvópontról. Ugyanis mindenkinek megjelent az ellentétpárja és ezzel már ki is egyenlítették a két oldalt. És igen a császár nem hal meg,   hiszen nélküle elmozdulna az egyensúly.... Itt nem az a lényeg szerintem, hogy merre fele mozdul, nincs jó és rossz..pontosabban egymás nélkül nem létezhetnének. Mert a hős értelmét veszti, ha nincs gonosz, és a gonosz is értelmét veszti, ha legyőzi a hőst, mert mindenki olyanná válik mint ő. Talán a midicloriánokban a midi éppen ezt a közepeset jelöli. ők a középpont, a ragasztóanyag, amely a két oldalt összeragasztja, hiszen a két oldal egy és ugyanaz, csupán céljaik ellentétes előjelűek. Én így látom a kérdést.
« Utoljára szerkesztve: 2004. Október 21., 12:43:20 írta regnar »

Nem elérhető Galen

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2272
  • Karma: +9/-0
Star Wars
« Válasz #193 Dátum: 2004. Október 21., 12:29:33 »
Nem tudjuk eldönteni kinek az állítása a helyes, mert akkor azt kellene megmagyaráznunk, hogy mi a jó és mi a rossz. Létezik-e eredendő jó mellett eredendő rossz. Vagy fordítva. Ennek pedig képtelenség a végére jutni. Ha az egyensúly egy víztükör akkor az azt jelenti, hogy eredendő Jó van és azt boríthatja fel egy két hullám. Nade onnantól amikor a Sithek Léptek hatalomra tomboltak a hullámok, vagy onnantól kezdve az volt a sima tükör ? Persze valószínű fodrozódott, de nagyon, és Luke-Vader-Leia hozott egyensúlyt. De persze csak ha létezik az eredendő jó. Szerintem jobb a mérleg. Mindkettő jelen van, ahogy az egyik emelkedik úgy szorul háttérbe a másik.

Gorgonita
Idézet
Anakin pedig akkor teremt egyensúlyt amikor megöli Palpi-t.
De akkor sem hal meg. Visszatér. Az eredendő rosszat nem lehet megölni, cak háttérbe szorítani.

Gorgonita
Idézet
Guri meg az enyém, mert én vagyok Dash Rendar.
Jó a Tiéd.(is). Egyébként meg Gorgonita vagy nem pedig Dash Rendar.  Vagy csak így épültél be közénk ?

Az tuti, hogy azért nem fizetek, hogy kinyírják bazmeg.

Nem elérhető Gorgonita

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1547
  • Karma: +10/-4
  • Nem: Férfi
Star Wars
« Válasz #192 Dátum: 2004. Október 21., 12:15:22 »
Az egyensúlyt az Erőben ne úgy képzeld el mint egy mérleg két nyelvét. Hanem mint egy nyugodt víztükröt. Aztán dobj bele egy kavicsot, és a víz elkezd fodrozódni. vagyis felborul az egyensúly mert Palpi elkezd kavarni.
 Anakin pedig akkor teremt egyensúlyt amikor megöli Palpi-t. Ezután már nincs aki kavicsokat hajigáljon, kisimul a víztükör, helyreáll az egyensúly.

 Guri meg az enyém, mert én vagyok Dash Rendar.

Nem elérhető Galen

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2272
  • Karma: +9/-0
Star Wars
« Válasz #191 Dátum: 2004. Október 21., 11:30:58 »
Gorgonita
Idézet
Látom senkit sem érdekelnek a midik, Porthos GY-SW cikkéről nem is beszélve.
Dehogynem, csak ők azok akiket nem tudok hová rakni magamban. Okés azt elfogadom, hogy akinek a testében vannak azok tudnak kapcsolatot létesíteni az erővel. De hogy egy vérvétellel kimutatható. Pff. Nem tudom, de olyan "hétköznapivá" (nem tudok jobb szót) tette a Jediket. Így össze lehet őket hasonlítani, és mégsem. A nagyobb Mc szint nem tesz valakit nagyobb Jedivé. Csak a lehetősége van meg. Mi lett volna, ha nem képzik ki Anakint ? A Jediknek törekednie kell az egyensúlyra, de akkor ha nincs egyensúlyban, vagyis ha nincsenek rosszak (jó voltak Sithek, ketten, de rejtőzködtek) akkor csinálni kell egyet ? Anakin volt a kiválasztott, Ő hoz egyensúlyt az erőben. Következésképp Yoda tudta, hogy hiába kapálóznak rossz lesz belőle ? Ráadásul nem volt apja, csak úgy lett. Az erő nemzette, tényleg az erő gyermeke. Itt jön be egy felsőbb, minden felett álló, mindent irányító hatalom megléte. Egy Isten, Akiknek megvannak a papjai ? Jedik és Sithek ? És mint ahogy a világunkban sem hisz mindenki egy felsőbb hatalomban, nem hisz a papoknak úgy abban a világban sem. Na erre a felsőbb hatalom azt mondta: "Ezt nektek! nem hisztek egy láthatatlan, megfoghatlan dologban ? Akkor olyanná teszem a papjaim hogy a fizikai világra is hatni tudjanak. Lebegnek, óriásikat ugranak, védőpazsot vonnak bármi köré, gyógyítanak. Mindezt a puszta akaratukkal. Na most legyetek hitetlenek." Persze ezek a papok nem az igét hírdetik, nem tagokat toboroznak. Csak megpróbálnak utat mutatni mindenki másnak. Azt, amit az erő mutat nekik.
Energiamező ? Életenergia ? Inkább Életenergia. A Párom a Csí-hez hasonlítja.
Én meg nem tudom. De srácok ott van mindenütt.....

Portos Te meg hozd már azt az összehasonlítást. Hallod ?

Gorgonita
Idézet
De azt már most szeretném kijelenteni, hogy a Galen által belinkelt képen látható nő az én csajom! Aki csak rákacsint, azt lelézerkardozom.
Először is fénykard. Bár igaz a lézer is fény.
Másodszor.Ugyis kortosic-ércből készült, finom szövésű ruhát viselek. Nem fog a fénykardod rajtam.
Harmadszor ez egy droid.
Negyedszer pedig egész éjjel én simogattam hogy hajlandó legyen ideállni nektek. :D (jójó...csak a pixeleit  )

Az tuti, hogy azért nem fizetek, hogy kinyírják bazmeg.

Nem elérhető Gorgonita

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1547
  • Karma: +10/-4
  • Nem: Férfi
Star Wars
« Válasz #190 Dátum: 2004. Október 21., 10:57:31 »
Látom senkit sem érdekelnek a midik, Porthos GY-SW cikkéről nem is beszélve. De azt már most szeretném kijelenteni, hogy a Galen által belinkelt képen látható nő az én csajom! Aki csak rákacsint, azt lelézerkardozom.  

 És kössz az újabb csütörtöki SW-ért. Majd este nézem meg.

Nem elérhető Galen

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2272
  • Karma: +9/-0
Star Wars
« Válasz #189 Dátum: 2004. Október 21., 08:21:34 »

Az tuti, hogy azért nem fizetek, hogy kinyírják bazmeg.

Nem elérhető Troll

  • HálóZsák tag
  • Vader nagyúr
  • *
  • Hozzászólások: 1289
  • Karma: +1/-0
Star Wars
« Válasz #188 Dátum: 2004. Október 21., 01:18:35 »
A témában felkerült az oldalra a Star Wars - A Birodalom Árnyai 5/6

Nem elérhető Spidáj

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1443
  • Karma: +0/-0
    • http://holnap
Star Wars
« Válasz #187 Dátum: 2004. Október 15., 20:40:37 »
Pár éve mikor asszem a GYU első része ment a mozikban, a VO* magazin címü havi-mozi lapban volt 2 oldal a GYU és SW hasonlóságokról, ha hazam1ek (mer ott van az újság) megkeresem és leírom.Nagyon jó.



...the dark armies then will come, when the SUM is 41

Nem elérhető szam

  • Venom
  • ***
  • Hozzászólások: 398
  • Karma: +0/-0
    • http://szam42.uw.hu
Star Wars
« Válasz #186 Dátum: 2004. Október 15., 18:57:21 »
Idézet
a GYU filmek ellenben csak olcsó horrorfilmek, rémmozik, -de persze ez is csak magánvélemény.
Lehet, hogy te más filmekre gondolsz...  De még a magánvéleményed is hibádzik 1 dologban: egyáltalán nem voltak olcsók!  

Nem elérhető Gorgonita

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1547
  • Karma: +10/-4
  • Nem: Férfi
Star Wars
« Válasz #185 Dátum: 2004. Október 15., 17:50:17 »
Én is a képregényt érzem az SW-hez legközelebbi műfajnak. (Talán még a filmnél is jobban.)
 Jó példa erre a Shadow of the Empire is. Könyvben elolvastam, de akkor még nem jött be annyira. A képregényben + ill. albumban viszont életre kellnek a figurák: Xizor, a robogós bandatagok, Xizor palotája, a coruscanti gárdisták egyenruhája, Chewie álruhája.
 Ráadásul a képregény rövidségre szorítja az írót, ami ebben az esetben pergőbbé, feszültebbé teszi a történetet. Egy akciókép jóval dinamikusabb tud lenni, mint egy mégoly élethú leírás is.

 Az SW-GYU párhuzamhoz annyit, hogy a GYU könyv számomra egy nagyszerű tündérmese, a GYU filmek ellenben csak olcsó horrorfilmek, rémmozik, -de persze ez is csak magánvélemény.

 Egy másik párhuzam viszont nemrég keltette fel a figyelmemet. A midiket nagyon sokan utálják. Egy másik fórumon egy ezt boncolgató vitában én erre jutottam:
A kijelentés, hogy az Erő az életből árad a hogyanra nem adott magyarázatot. Most már tudjuk, hogy a midik közvetítik. A szerint hogy ki mit lát az Erőben -energiamezőt, életenergiát, teremtő akaratot, stb. -aszerint fogja értékelni a midiket is mértékegységnek, mikroszkópikus inteligenciának, az életenergia, teremtés, jóság/gonoszság megtestesülésénak, stb.
Ez az adott ember szemléletétől, világképétől függ. Vagyis L úgy válaszolta meg a hogyant, hogy nyitvahagyta a kérdést. Ez a legtöbb, amit ebben az ügyben tehetett. Szvsz.

 Utánna olvastam, hogy itt nállatok a GYU-SW párhuzam a téma, és eszembe jutott, hogy számomra az Erő valahogy minig is a teremtéshez kötődött, ahogy Középfölde minden varázslata is, a GYU teremtéstörténetében a Szilmarilokban.
 Adja magát a kérdés: Ki miként tekint az Erőre az SW-ben? Energiamező, életenergia, stb. És ennek fényében ki hogy látja a midi-cloriánokat?
« Utoljára szerkesztve: 2004. Október 15., 22:19:09 írta Gorgonita »

Nem elérhető Recsi

  • Fejvadász
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2880
  • Karma: +32/-0
  • Nem: Férfi
    • Hálózsák
Star Wars
« Válasz #184 Dátum: 2004. Október 15., 15:37:26 »
Idézet
Nem arra gondolsz, hogy a jót átvenni nem bűn.
De arra gondoltam, csak elírtam, bocs.
Idézet
Az árnyaltság szerintem a terjedelemből is fakad.
Ha a 3 részt vesszük, akkor nem mindenki fekete vagy fehér, hiszen  Vader megtér, de slussz.
A gyűrűk urában sztem több van.
Idézet
Dosztojevszkijről meg csak annyit, hogy...már egy kicsit sok volt
Nekem is.  
Csak azt akartam mondani vele, hogy minden mű elsősorban a saját "rajongói körének" készül.
Vesszen a Birodalom!