Szerző Téma: Star Wars  (Megtekintve 699793 alkalommal)

0 Felhasználó és 9 vendég van a témában

Nem elérhető VTomi

  • Spawn
  • ****
  • Hozzászólások: 639
  • Karma: +0/-0
    • http://
Star Wars
« Válasz #303 Dátum: 2004. November 22., 16:54:14 »
A Jedi Academyvel az a bajom, hogy hosszú távon unalmas: végig harc van, és annyi a változatosság, hogy hányan jönnek a sithek.

Nem elérhető Gorgonita

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1547
  • Karma: +10/-4
  • Nem: Férfi
Star Wars
« Válasz #302 Dátum: 2004. November 22., 16:46:07 »
Ezekkel én is játszo(tta)m. A Kotor tényleg nagyon jó, de általában nincs elég időm belemelegedni. Meg nem is szeretek fél-egy óránál tovább játszani. Úgyhogy nekem igazán az Outcast, és az Academy jött be. De a Kotor története a legjobb.
 Alig pár éve még gyengék voltak az SW játékok, most viszont egyre jobbak.   És ami még jön -Battle, Kotor 2, Ep3, a Klónharcos, új Jedi Academy...
« Utoljára szerkesztve: 2004. November 22., 16:46:33 írta Gorgonita »

Nem elérhető Galen

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2272
  • Karma: +9/-0
Star Wars
« Válasz #301 Dátum: 2004. November 22., 16:09:29 »
nem....rejtett videók ? Én még csak a TIE kanyonnál járok. Az majd a végén van ? Vagy már most is ? Szerintem baromi jó játék. Pont gondolkoztam rajta, hogy annak idején hogy nyomták ezeket az interaktív filmeket. Mostmeg amikor meglenne a technikai feltétel akkor meg semmi. Inkább a "szarul néz ki De a grafikus kártya számolja 3D-ben" című fejezet megy....

Az tuti, hogy azért nem fizetek, hogy kinyírják bazmeg.

Nem elérhető regnar

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1404
  • Karma: +0/-0
Star Wars
« Válasz #300 Dátum: 2004. November 22., 11:05:57 »
Rebel Assault II. hohoho... az ám a játék... filmbetétek, és az új TIE-Vadász. Hát igen a kanyonban nekem sem sikerült elsőre...másodikra sem sőt...sokadikra sem..de azért ment valahogy   Meg YT-1300-al repülni a barlangban...hányszor kellett végignéznem, ahogy két bir.rohamoszti beszélget és az egyik megkérdezi hallottál e valamit      (aki nem ismeri a játékot..okozott némi alapzajt amikor darabokra robbantam a járatokban  )

Megnézted már a rejtett videokat???

Nem elérhető Galen

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2272
  • Karma: +9/-0
Star Wars
« Válasz #299 Dátum: 2004. November 22., 10:15:24 »
Regnar
Idézet
Amúgy most játszom a Jedi academy-vel, igaz megkésve, ...
Oda se neki én is most játszom vele....Ba**ott jó.... Sőt, én most kezdtem el a Rebel Assault II-t. Na barátom, nem is csoda hogy kihaltak a TIE-vadászok. Abban a kanyonban kettőt koccanok és már Por és homok vagyok. Jó persze tudom hogy egy darab pajzsa nincs, de hát így benne ülve már értem mér győztünk, mi lázadók.

Az tuti, hogy azért nem fizetek, hogy kinyírják bazmeg.

Nem elérhető Gorgonita

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1547
  • Karma: +10/-4
  • Nem: Férfi
Star Wars
« Válasz #298 Dátum: 2004. November 21., 19:13:39 »
Igen, ez egy D6-os klingon cirkáló, az első Trek moziból. Később felbukkant ilyen típus néhány DS9 epizódban is. Igaz régiség -vén mint William Shatner.   Jó hogy feltetted, így megtudtam, hogy két komp is van rajta. Thanks!

Nem elérhető regnar

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1404
  • Karma: +0/-0
Star Wars
« Válasz #297 Dátum: 2004. November 21., 17:39:29 »
Gorgonita egy kis meglepi..bár mindenki megnézheti és leszedheti

http://kepeim02.uw.hu/d6.pdf

tudom nem vág Star Warshoz , de talán nem gond...ugye...
« Utoljára szerkesztve: 2004. November 21., 17:40:29 írta regnar »

Nem elérhető letsgo

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 417
  • Karma: +0/-0
    • http://www.halozsak.ini.hu
Star Wars
« Válasz #296 Dátum: 2004. November 21., 08:57:41 »
Sziasztok.
Regnar, köszi a LEGO linket, meg néztem, tényleg nagyon király. Elég sok dolga lehetett vele. Amugy én is találtam egy másik linket:
Lego Star Wars Nem Hope
Itt egy srác, vagy több nem tom, megcsinálják LEGO filmen az Új reményt. Elég jól haladnak és itt figyelemmel lehet követni a munkájukat. Ajánlom mindenkinek.
« Utoljára szerkesztve: 2004. November 21., 08:59:10 írta letsgo »

Nem elérhető regnar

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1404
  • Karma: +0/-0
Star Wars
« Válasz #295 Dátum: 2004. November 21., 07:45:45 »
Hát hamar átöltözött..

És Jedi első képe? Nem lettek rendesen eltűntetve a robotok..a lábuk még ott figyel.

De Jabba palotájában a rozmár és a tűzoltó medvék a kedvencem...
« Utoljára szerkesztve: 2004. November 21., 07:46:10 írta regnar »

Nem elérhető VTomi

  • Spawn
  • ****
  • Hozzászólások: 639
  • Karma: +0/-0
    • http://
Star Wars
« Válasz #294 Dátum: 2004. November 21., 07:36:02 »
Ne értsetek félre, de nektek is feltűnt, hogy a 7. jelenetben a New Hope-ban nincs Luke-on gatya?  
« Utoljára szerkesztve: 2004. November 21., 07:36:49 írta VTomi »

Nem elérhető Gorgonita

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1547
  • Karma: +10/-4
  • Nem: Férfi
Star Wars
« Válasz #293 Dátum: 2004. November 20., 23:12:55 »
Idézet
Biztos csak testőri lenne az a funkció??????    , no csak vicceltem, de ezt nem lehetett kihagyni. bocsi.
Magas labdát illik is lecsapni.  Mit gondolsz miért pont a funkcióval poénkodtam én is?

 A B5 110-envalahányrészes és 100%-ig összefüggő. Gyakran csak évadokkal később nyer benne értelmet egy-egy korábban elejtett mondat. Szerintem az eddig elkészített legigényesebb sf-sorozat a szórakoztató kategóriából.

 Megyek megnézem a Lego-SW-t.

 Megnéztem: A csokornyakkendős Han Solo-nál, már csak az egérfejű fejvadász és a Robin Hood sapkás Piet üt nagyobbat.  
« Utoljára szerkesztve: 2004. November 20., 23:24:34 írta Gorgonita »

Nem elérhető regnar

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1404
  • Karma: +0/-0
Star Wars
« Válasz #292 Dátum: 2004. November 20., 18:19:21 »
Most találtam egy oldalt, amelyen LEGO-ból néhány képben megcsinálták a régi trilógiát. Elmebeteg. Vannak benne rejtett poénok is. pl szegény srácnak nem volt megfelelő sisakja ezért a felkelők tűzoltósisakban izzítanak, az egyik birodalmi lépegetőben feltűnik egy szellem..stb.. LETSGO-nak különösen ajánlom, meg azoknak akik felismerik az egyes legó alkatrészeket, mert ebben rejlik sok poén. De szerintem nagyon királyul néz ki, bárki is csinálta, nem gyenge teljesítmény.  

Belinkelem, hátha valaki...

http://www5b.biglobe.ne.jp/~mbsf/sworde.htm


Gorgonita: Dűne tényleg nem rossz. B5 nekem annyira nem jön be, bevallom nem is nagyon ismerem.

Igen vannak gyengébb Mara Jade történetek is, de azért szépszámmal akad egész jó. Nekem szimpatikusabb, mint Guri, sőt most lassacskán Luke felesége lesz/lett hááát...erre azért nem számítottam.


Biztos csak testőri lenne az a funkció??????    , no csak vicceltem, de ezt nem lehetett kihagyni. bocsi.  

Amúgy most játszom a Jedi academy-vel, igaz megkésve, de most tudtam kölcsönkérni. Nem rossz. Vannak benne egész jó újítások, pl le tudod vágni a páciensek egyes végtagjait fénykarddal. Saját karaktert készíthetsz, megválaszthatod a fénykard markolatát és színét, és persze itt is választhatsz a két út közül, annak függvényében, hogy melyik erőjártasságokat növeled.  Ez nekem már anno a Jedi Knight-ban is bejött. ahh azok a szép idők, amikor még nem grafikát használtak átvezetőnek, hanem filmet forgattak...
« Utoljára szerkesztve: 2004. November 20., 18:21:50 írta regnar »

Nem elérhető Gorgonita

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1547
  • Karma: +10/-4
  • Nem: Férfi
Star Wars
« Válasz #291 Dátum: 2004. November 19., 22:31:21 »
Hát én azért szeretnék áron alul hozzájutni egy ilyen replikánshoz, mondjuk testőri funkcióra programozva.   Szóval nekem bejön a pózolás.  

 A főpoloska ügyel hogy ne háborgassák, ott az áthatolhatatlan dzsungel, plussz az áthatolhatatlan pajzs. Egybként meg nincs olyan védelmi rendszer, amit ne lehetne kijátszani. Guri meg ugye a legprofibb védelmirendszerkijátszó, a védelmirendszerkijátszó szakmában. A szaltó -na jó itt tényleg sántít egy kicsit a dolog.

 Különösebben nem akarom védeni a történetet -annyira tényleg nem óriási. De szórakoztató -szrtem.  Ha igazi katarzist akarok, elolvasom a Dűnét, vagy más klasszikust, de ha csak egyszerű kikapcsolódásra vágyok, akkor azért megállja a helyét.

 Nekem inkább a Mara Jade képregénynél lesznek fenntartásaim a történettel -de majd mindent a maga idején. -Hoppsz! Csak nem megint elszoltam magam?

 A zenét majd holnap hallgatom meg, mert a szomszédok két B5 meg egy Dűne film után igy este fél tizenegykor már lehet, hogy nem díjaznák.

Nem elérhető Spidáj

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1443
  • Karma: +0/-0
    • http://holnap
Star Wars
« Válasz #290 Dátum: 2004. November 19., 20:07:56 »
hát ezt aztán jól megaszontad barátom  



...the dark armies then will come, when the SUM is 41

Nem elérhető Troll

  • HálóZsák tag
  • Vader nagyúr
  • *
  • Hozzászólások: 1289
  • Karma: +1/-0
Star Wars
« Válasz #289 Dátum: 2004. November 19., 09:38:17 »
ööö... a témában változás történt.  
izé, felkerült az oldalra a Star Wars - A Birodalom Árnyai - Végkifejlet 2/5
« Utoljára szerkesztve: 2004. November 19., 09:38:54 írta Troll »

Nem elérhető regnar

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1404
  • Karma: +0/-0
Star Wars
« Válasz #288 Dátum: 2004. November 19., 07:51:52 »
Birodalom árnyai - Végkifejlet 2 rész

Ugyebár az előző rész után egy kis fentartással indulok a dolognak, de leküzdöm, hogy objektíven ítélhessem meg a történetet.

Borító. Nem akarok önmagam ismétlésébe bocsátkozni. Úgy pocsék ahogy van, de azt hiszem ez már így marad. Kivéve a Ti munkátok. Nagyon jól sikerült a retus, és a beírás. Jók a színek. Szóval lehet ha a borítót is ti rajzoljátok, akkor nem kell ezt a siralmas "karácsonyi" csillagos képet nézegetnem. Amúgy a képileg tökéletesen csapnivaló, nem mond semmit.

Képregény. A szokásos, mondhatni megszokott jó minőségű rajzok, szépek a színek, harmonikusak. Viszont egy kicsit már unalmas, hogy folyamatosan pózoltatják Guri-t. Kitaláltak néhány beállást, ami kidomborítja "képességeit" és folyamatosan megjelentetik ismételve azt, (persze a fiatalabb közönség megnyerésére, ahogy azt már régebben ecsetelem). Mindenesetre engem zavarnak ezek a "mű állóképek" A közeli rajzok az arcáról meg teljesen egyformák...

Történet. Továbbra sem egy pörgős, jól komponált történetet olvasok. Vannak zavaró momentumai. Pl. Spinda Caveel beleesik a "B" kategóriás Steven Segal, Mark Dacascos, Don "the Dragon" Wilson stb.. filmek gonoszainak hibájába és bár megjegyzik az alkotók, hogy nagyon ügyel arra, hogy senki ne háborgassa, de miután elveszít egy halom megfigyelő hajót nem küld ki senkit megnézni a túlélőket...zavaró, nagyon zavaró. Aztán előkerül az eltűnt rokon..tisztára brazil sorozat... Guri útja kifele a dzsungelből...KIT ÉRDEKEL HOGY MILYEN ÁLLATOKAT GYŐZ LE, miközben pózol. Egyértelműen ki kellett tölteni valahogy a képregény oldalait, mert a gyenge lábakon álló történet nem adott ehhez kellő képanyagot, így sallangot, felesleges képeket illesztettek be. Ötlettelenséget látok folyamatosan. A történet alakulása gyenge, nincs motiváció. Aztán megtörténik a csoda és a két nővért kiküldi..DE kérem két profi. Ha már ott vagyok és üresen találom...akkor tönkreteszem/felrobbantom/szétszedem stb...mert Profi vagyok, és nem akarom, hogy bárki is jött, könnyen elmehessen...Vagy a két csaj nem is profi, ami egyértelműen a történet írójának, és rajzolóinak róható fel. És a visszatérésük. Első osztályú birodalmi pajzs meg mi minden védi a komlpexumot, de egy nyavajás kamera sem, hogy mutathatná ki is álldogál odakint meg szaltózik be rajta???? És ami a legzavaróbb az egészből hiányzik a Star Wars érzés....

Beírás. Nem fogok ezentúl szólni a kicsi betűk miatt, mert van rá magyarázatotok, és nem is akarlak benneteket folyton "szekálni" emiatt, de pl a  képregény első oldalán "Úgy gondolom remekül fogunk haladni" felirat a buborékban teljesen elveszik. De megfogadom ezentúl nem szólok érte.

Amúgy kivételesen   nem találtam benne hibát, persze lehet hogy csak a történet csapnivalósága miatti felindultságom miatt nem vettem észre. No de komolyan a fordítás és beírás jó, szépen követhető.

Összességében unalmas, ötlettelen 12 egytucat képregény. Nem tetszik, semmitmondó. Tudom sok vele a munka, de sajnos ez a véleményem magáról a képregényről. (Nem persze a ti munkátokról) Zavaró, hogy Guriról szólna, de mégsem érzem azt hogy róla szólna, mert belőle csak fél és egészoldalas állóképeket látok, nem más mint egy elfuserált Barbie baba beleillesztve a Star Wars univerzumba, amiből eddig nem sokat láttam. Szóval már nem igazán várom az új részeket, de azért elolvasom őket, bár nem túl nagy lelkesedéssel. Unalmas. (persze ez a személyes véleményem)

Nem elérhető regnar

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1404
  • Karma: +0/-0
Star Wars
« Válasz #287 Dátum: 2004. November 17., 14:40:49 »
Szerintem vannak benne eltalált dalok. Még az SW Shadows of the empire pc játékból ismerem, ha ez ugyanaz a zene, mert még nem hallgattam meg. Xizor témája nekem nagyon bejön. Nekem viszont megvan a SOTE audio-regény, vagyis felolvassák a regényt angolul persze, hangeffektekkel fűszerezve. Ha tudom megosztom veletek, persze ha van rá igény 4 x kb 30 mega.



FRISSÍTÉS

Ez tényleg az..

GALEN    

Az én játékcd-men hibás volt az audio track (mert abban van a játékhoz a zene) és minden 10. másodpercben ugrott egyet. Úgyhogy most végre rendesen hallgathatom.
« Utoljára szerkesztve: 2004. November 17., 15:07:23 írta regnar »

Nem elérhető Galen

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2272
  • Karma: +9/-0
Star Wars
« Válasz #286 Dátum: 2004. November 17., 12:51:26 »
No srácok ! Tudjátok a SOTE bevezetőjében leírtuk, meg persze valószíű mindenki tudja is, hogy a SOTE az elég sok mindenből tevődik össze. "Filmen kívül minden" Az is valószínű hogy sokatoknak meg van a SOTE Soundtrack-je is. Ha mégsem hát itt van. Bocsi, most volt érkezésem feltölteni.

http://galen.uw.hu/SOTE-soundtrack.rar

Az tuti, hogy azért nem fizetek, hogy kinyírják bazmeg.

Nem elérhető regnar

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1404
  • Karma: +0/-0
Star Wars
« Válasz #285 Dátum: 2004. November 15., 17:49:13 »
Szívesen... A többit majd meglátjuk hogy sikerül

Nem elérhető Gorgonita

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1547
  • Karma: +10/-4
  • Nem: Férfi
Star Wars
« Válasz #284 Dátum: 2004. November 15., 16:53:37 »
Most már megjöttek. Egy teljes lázadó kontingens az élen egy corelli corvettel.   Ezer köszönet és GorgonFölde hálája érte!

Nem elérhető regnar

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1404
  • Karma: +0/-0
Star Wars
« Válasz #283 Dátum: 2004. November 15., 14:36:36 »
Nos...

 

Amúgy szívesen. Hát emilben elmegy pár, de a többi...


UPDATE

Küldtem néhányat emailban...
« Utoljára szerkesztve: 2004. November 16., 16:13:55 írta regnar »

Nem elérhető Gorgonita

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1547
  • Karma: +10/-4
  • Nem: Férfi
Star Wars
« Válasz #282 Dátum: 2004. November 15., 12:31:24 »
Ha nem pofátlan a kérés -el tudnád küldeni nekem maulban csatolva ezeket a pdf file-okat? zedzero@freemail.hu   Persze csak ha nem gond -ha üzletelsz velük, vagy valami más okból problémás akkor felejdsd el.

 Én a d20-at nem ismerem. Mindig d6-tal játszottunk. Trek-et is B5-öt is, nem csak SW-t. Az szerintem az egy nagyon jól, könnyen kezelhető "felhasználóbarát" rendszer, -csak jó mesélő kezébe kell adni. Úgyhogy a d20 megjelenése engem nem is hozott izgalomba.
 A kiegészítőkből engem nem is annyira a szabályok érdekelnek, hanem a modulötletek, világleírások, illusztrációk, stb. Ezek mindig jó ötleteket adnak egy-egy modulhoz.
« Utoljára szerkesztve: 2004. November 15., 12:32:20 írta Gorgonita »

Nem elérhető regnar

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1404
  • Karma: +0/-0
Star Wars
« Válasz #281 Dátum: 2004. November 15., 11:29:51 »
Nekem kb 40 rpg kiegészítőm van..de pdf-ben.      nem várok szállításra.  

Az SW Gurps alapra való átírása nekem nem jött be (D20) jobban szeretem a D6-ot. ( a West End Games-től.) Meg kb fél éve játszom az  SW Introductory Adventure Game-t Tök jó színes kártyákkal, meg tereplapokkal lehet nyomulni.

Szernitem az egyik legjobb kiegészítő a Han Solo Corporate Sector kiegészítő szabálykönyv. Nagyon jók az infók benne.

De nagy kedvenc a Dark Empire is...no az megvan rendes könyvben is, még anno vettem az egyik (Azóta csúfosan jobblétre szenderült) Valhalla boltban...Meg van egy D6 Imperial Sourcebookom is. Választanom kellett,mert megvolt a Rebel Sourcebook is, de akkor csak az egyikre volt pénzem, és a sötét oldal csábítóbb volt  

A Lightsaber Duelling kiegészítő viszont az agyamra megy. Két kötetben Darth Vader és Luke Skíwalker -en mutatják be hgoy melyik támadás a fénykarddal hova megy és mennyit sebez stb... TEljesen széttördeli a játékot ha átülteted, önmagában meg semmi értelme.

Nem elérhető Gorgonita

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1547
  • Karma: +10/-4
  • Nem: Férfi
Star Wars
« Válasz #280 Dátum: 2004. November 15., 10:32:45 »
Ha valakit érdekel: Az rpg.hu-n fellelhető a Silverland online címe. Angolnyelvű SW rpg kiegészítők is rendelhetők. Van választék, de az árak 5-7000 Ft között mozognak, és a visszajelzések szerint a kiszállítási díj is magas.

Nem elérhető regnar

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1404
  • Karma: +0/-0
Star Wars
« Válasz #279 Dátum: 2004. November 13., 09:54:53 »
De az űrhajó is hajó...vagy nem?? Bár nem akarok kötözködni, mint irtam is nem biztos hiba, csak felvetettem a dolgot
« Utoljára szerkesztve: 2004. November 13., 09:55:12 írta regnar »

Nem elérhető Recsi

  • Fejvadász
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2880
  • Karma: +32/-0
  • Nem: Férfi
    • Hálózsák
Star Wars
« Válasz #278 Dátum: 2004. November 13., 00:20:22 »
Idézet
Beírás. Még mindig megvan az a gondom, hogy iszonyatosan kicsi betűket használtok.
ugyanott ötödik sor: a FALLEN??? herceg mi az a fallen, tudom, csak nem értem. az FALLEEN és nagy F-el.
a kis e-t pedig már Gorgonita kolléga említette.
A Falleen-t folyamatosan egy e-vel írjátok.
Átneveztetek egy karaktert!!
Ez nem biztos hogy hiba, de a commander a kapitány és a captain a százados, vagy elfogadjuk a captaint kapitánynak?
sok hiba a beírásban. A fordítás nagyon jó. Ez az egyetlen pozitívum, amit kiemelhetek.
A kicsi betű a kényelemből (is) ered. Nem akarok egy oldalon ( egész képregényben) két (több) betűnagyságot alkalmazni. Így minden elfér, és szerintem - egy-két kivételtől eltekintve - nem zavaró. Így tudok gyorsan haladni.  
A fallen az én hibám  , rosszul emlékeztem. A könyvben fallin van, én fallen-re emlékeztem. De nem nagy betű a faj nem?  
A karakter átnevezés korrigálva lesz. Max tartunk még 1 keresztelőt.  

és az utolsó szó jogán:
commander [kəˈma:ndə || US: –ˈmændər] fn 1. a)  kat parancsnok; company commander századparancsnok;
captain [ˈkæptən] I. fn 1. kapitány, hajóparancsnok, hajóvezető [keresk. hajón], kapitány [utasszállító gépé]

szóval a sok hiba miatt most má' biztos lesz StarWice Pack. Bocs a hibákért.

Jelszó: Csak az fog, aki!
« Utoljára szerkesztve: 2004. November 13., 00:29:27 írta recsi »
Vesszen a Birodalom!

Nem elérhető Gorgonita

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1547
  • Karma: +10/-4
  • Nem: Férfi
Star Wars
« Válasz #277 Dátum: 2004. November 12., 18:06:49 »
Szerintem egyről beszélünk. Csak én elfogadom, hogy a mai marketinges sf-piacon, az eredetiséget ne egy nagy franchise-től várjam. Én már annak is örülök, ha egy SW-be több kerül, mint hogy Maul felszeletelte a Fekete Napot, vagy hogy Maul vs. Vader.
 Persze örülnék ha ennél, mélyebb és tartalmasabb SW történetek is születnének, de manapság...

 Ha komolyan megnézzük, akkor a Thrawn trilógia is csak egy nagy stratégiai játék, szereplőkkel, helyekkel, ysalamirikkel és noghrikkal. Kalandtörténet az is, ez is.

Nem elérhető regnar

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1404
  • Karma: +0/-0
Star Wars
« Válasz #276 Dátum: 2004. November 12., 16:21:15 »
Sziasztok.

Idézet
No itt még miénk a pont. Szóval ha megnézed az eredeti boritót

Elismerem, nem voltam eléggé tájékozott, és nem néztem rendesen utána a borítónak... Én is ugyanazt a szkennt láttam amit ti feltettetek, megismertem néhány dologról. Igazad van, tényleg a sötétebb, azaz a ti általatok alkalmazott szín a jó.  

Gorgonita:

Idézet
Igaz hogy rengeteg előzménye van: Asimov : Én a robot, Metropolis, K.Dick: Álmodnak-e az androidok..., Trek, de az SW mindig is máshonnan merített.


Pontosan itt írtad le, hogy honnan és mi az ami felfedezhető benne. A merítés kezd unalmassá válni, ha nincs mellette az Ötlet. Csak összegyúrni néhány már meglevő történetet nem igazán nyerő, és le is jön az oldalakról.

Nem elérhető Galen

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2272
  • Karma: +9/-0
Star Wars
« Válasz #275 Dátum: 2004. November 12., 14:18:36 »
Regnar
Idézet
Borító. Első benyomás: ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ!!!!!
 Jó az ízlésetek. Mi Recsivel közösen kiabáltunk dupla ennyi "Á"-val. Ez van. Ez a hivatalos borító. Valamit az alkotók is érezhettek (vagy az USA olvasók reklamáltak  ), mert a TPB kiadás borítója viszont gyönyörű. Megkapjátok azt is a sorozat végén.
Idézet
De azt nem értem hogy miért változtattatok a feliratok színein, és a logo színén? Ehhez a szörnyű borítóhoz a zöld átmenetes Birodalom árnyai sokkal jobban illett.
No itt még miénk a pont. Szóval ha megnézed az eredeti boritót ami itt van, akkor látod hogy az egész képen a zöld szín az uralkodó. De nem azért mert igy kell lennie hanem mert szar a szkennelés. Főleg Luke ruhájánál látszik a különbség. Namost mivel a Zöld színt egy kicsit visszavettem, ezért a főcím is változott, vagyis nem zöldes hanem ez a szürkés árnyalat feltehetőleg az igazi.
Idézet
Meg a sárga Logomező.
No itt viszont nálad a pont. Most mondhatnám azt hogy mivel a "Főcím is sötét ezért jobbnak láttam sötét hátteret rakni a logo alá" De nem. A Jedi is ember, még akkor is ha történetesen Predator-Jedi, szóval röviden-tömören: Figyelmetlen voltam. Nem akarunk rendszert csinálni a Star Wars Comic Service Pack megjelenéseiből, de ezt is orvosolom majd, és ez a lap is bekerül. Bocsánatot kérek. Jogos a pirospont. Egyébként majd a héten kellene érkeznie a SOTE-1 hibáit orvosló pakk-nak. Hál istennek az még sovány volt. No mégjobban figyelünk igérem.

Idézet
a bevezető szövegben a harmadik sorban egybe írtátok:
Hát ez a bevezető szöveg nem egy sikerült darab. Javítunk srácok, javítunk.

Idézet
Az időtáblázat nagyon jó lett. Ahhoz csak gratulálni tudok.
Ezt a gratulát viszont bezsebelem. Lázban égtem mit mondtok erre, szerintem a HZS-n már titokban elátkoztak hogy mit zaklatom már őket ezzel az egy oldallal folyton. Igazából nem voltam benne biztos, hogy jó választás a viszonyítási pontot (csillagok háborúja:epizód 4) átírni yavini csatára, de mivel mindkét visz. Pont használatos ezért bátorkodtam a SW világhoz jobban illőt alkalmazni.

Az tuti, hogy azért nem fizetek, hogy kinyírják bazmeg.

Nem elérhető Gorgonita

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1547
  • Karma: +10/-4
  • Nem: Férfi
Star Wars
« Válasz #274 Dátum: 2004. November 12., 13:54:23 »
Hát amikor elösszőr olvastam a Shadow-ot, arra gondoltam, hogy mennyi lehetőség van a figurában, ami Xizor végrehajtójaként nem bontakozhat ki. Az egyik kedvenc sf karakterem Data az android a Star Trekből. A robot aki túl akar lépni programozásn régi témája az sf-nek, amit hol jobban, hol rosszabbul ábrázoltak a szerzők.
 Amikor a sárkányrepülőnek nyoma veszett a könyv végén, és nyilvánvalóvá vált hogy ő is túlélte, elkezdtem reménykedni, hogy mégis több lesz ebből a karakterből, mint egy szöszi bérgyilkos.
 Persze értem én hogy csúnyán elárulja a fejvadász szakmát, de úgy kell nektek!  
 Az viszont igaz, hogy sok SW történet csak azt a témát ismételgeti, hogy állj át a sötét vagy világos oldalra. Én ezt pl a PC játékokban unom. Minek kell mindig egy darkos befejzés is, ami alig különbözik a lightostól, leszámítva hogy ebben adsz a jófiúknak is? Hát anyagiakból, mert a srácok megveszik, aztán ahogy tegnap olvastam egy kritikában: -fejlődnek mint a kiskamasz cinizmusa.
 Épp ezért nekem tetszik, hogy itt végre visszaköszön egy igényesebb karakterötlet. Az önmagánál többé válni igyekvő robot figurája. Aki a rideg logikán túl vágyik az emberi tényezőre is. Igaz hogy rengeteg előzménye van: Asimov : Én a robot, Metropolis, K.Dick: Álmodnak-e az androidok..., Trek, de az SW mindig is máshonnan merített.
 Az is igaz, hogy ez nem egy nagyívű, galaxisrengető sorozat. De a maga egyszemélyes módján megvan a hangulata. Egy kalandtörténettől, és Perry-től, aki játékuniverzumnak nevezte az SW-t, kár is lenne többet várni. Szrtem.

 Úgy látom megint nem értünk egyet valamiben, de a borítóban kiegyezhetük. Az tényleg  
« Utoljára szerkesztve: 2004. November 12., 13:57:31 írta Gorgonita »