Szerző Téma: Star Wars  (Megtekintve 701012 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Nem elérhető Recsi

  • Fejvadász
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2880
  • Karma: +32/-0
  • Nem: Férfi
    • Hálózsák
Star Wars
« Válasz #453 Dátum: 2005. Január 15., 21:12:02 »
Köszi Graf-X, a Warlands is nagy király! (re-benyalós szmájli)
A Crimson Empire 6 részes. Mi a TPB-t kezdtük el amit kiegészítettek a "0." epizóddal, amely csak online jelent meg. (ezt megtekinthetitek a http://www.starwars.com/eu/feature/19981218/index.html oldalon. Flash szükséges!)
A Crimson Empire II. - Council of Blood (na itt majd gond lesz a címmel  ) szintén 6 részes.
« Utoljára szerkesztve: 2005. Január 15., 21:15:21 írta recsi »
Vesszen a Birodalom!

Nem elérhető Schmutte

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 57
  • Karma: +0/-0
Star Wars
« Válasz #452 Dátum: 2005. Január 15., 20:46:15 »
Hát a régi trilógia imádatát semmi sem tudja igazán ellensúlyozni, úgyhogy további vitának már tényleg nincs értelme.

A Crimson Empire hány részes?

Nem elérhető regnar

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1404
  • Karma: +0/-0
Star Wars
« Válasz #451 Dátum: 2005. Január 15., 13:43:25 »
A benyalós smájlihoz csatlakozom

Nem elérhető Graf-X

  • Kázmér
  • **
  • Hozzászólások: 128
  • Karma: +0/-0
    • http://comixart.hu
Star Wars
« Válasz #450 Dátum: 2005. Január 15., 13:28:07 »
Hát én nem vagyok egy nagy SW szakértő, gőzöm sincs a különböző vadászgépek tíousáról, meg hogy-miként gyártották őket meg minek, meg a fsbb szereplők nevén kívül nem is tudok mást, mondom, én csak mint filmet imádom a régi trilógiát és csak minimálisan keresek összefügést a mostani részekkel, hogy azért mégse essen szét az egész de: Ha megint játszanák régi trilógiát moziban, most se hagynám ki, és videón is megnézem évente legalább egyszer, mert megunhatatlan és mindig ugyanazt az élményt nyújtja...az EP I-et egyszer láttam moziban, nem volt rossz, aztán egyszer videón, elment, azóta nem...az EP II-t egyszer moziban és bőven elég volt, filmként nem tetszett. Ennyi, én nem kötök bele a részletekbe. Szóval ne beszéljünk arról, hogy nem is szeretjük a SW filmeket.
Beszéljünk arról, pár HZS-s arc, milyen frankón magyarítja itt nekünk a SW képregényeket (benyalós szmájli)

Nem elérhető Recsi

  • Fejvadász
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2880
  • Karma: +32/-0
  • Nem: Férfi
    • Hálózsák
Star Wars
« Válasz #449 Dátum: 2005. Január 15., 11:15:03 »
Idézet
Ne haragudjatok, de nekem k****ra úgy tűnik, hogy ti nem is igazán szeretitek a SW filmeket! Többet kritizáljátok, mint dícséritek.
Végül is azért fordítok SW-t...
Attól még, hogy valakinek negatív véleménye (is) van a kedvenc fimsorozatának egyes részeiről, még szeretheti.
De ez csak az én magánvéleményem. Ezek után sem fogom "imádni" az ep I-II-t mint az eredeti trilógiát.
Gondolkodjunk el azon is, hogy ha csak az ep I-II létezne, várná-e annyi ember, és olyan nagyon várnák-e azok akik várják?
Szerintem nem. Egyszer olvastam egy cikket, abban egy éppen divatos együttesről volt szó. Biztos nem jó a párhuzam 100%-ig, de azt írták "ha a dobozra ráírnák, hogy Guns'n Roses még a szart is el lehetne adni jó pénzért".
Na szerintem itt tartunk most.
Persze nem szar az Ep I-II, de azért ne mérjük az EREDETI trilógia mítoszához.
Ahogy ezt bizonyította az is, hogy a Pókembe ugye megverte a mozipénztáraknál a SW-t, de 1997-ben egy akkor 20 éves film felújítása lesöpört minden filmet, és csak később a Titanic tudta letaszítani a trónról. Ismétlem egy akkor húsz éves fimről beszélek.
Vesszen a Birodalom!

Nem elérhető regnar

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1404
  • Karma: +0/-0
Star Wars
« Válasz #448 Dátum: 2005. Január 15., 11:09:20 »
Úgy látom ez a dolog teljesen parttalan, nem lehet konszenzusra jutni, megvárom a harmadik részt szeritnem 3-4 hónapon belül elérhető lesz bizonyos helyeken  , megnézem, aztán kérdezek  

Úgyhogy én kiszálltam a témából, mielőtt még oda jutunk mint az SW.hu-n mindenki egymásnak esett.

Nem elérhető Schmutte

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 57
  • Karma: +0/-0
Star Wars
« Válasz #447 Dátum: 2005. Január 15., 10:31:54 »
Chavez írása sztem jogos, de nemtom eldönteni hogy igaz-e, mert nem voltam tanúja régebbi beszélgetéseiteknek, úgyhogy ezzel kapcsolatban inkább kussolok  

Idézet
Nem arról szól a vita, vagyis a magja nem ez, és nem is vita, hogy jó e vagy sem, hanem arról, hogy miért kellett a régi filmeket és az egész univerzumot átalakítani az új filmek kedvéért.

Elvileg ez épp fordítva működik. Az új részek segítenek megértetni a klasszikusok homályos részeit. Átalakításról szó sincs, csak max arról, hogy nem az történt amit a legtöbben maguknak elképzeltek, de ezek még messze nem ellentmondások. Az igazi ellentmondásokra, amik eddig tényleg megválaszolatlanok maradtak (nemtok mást mondani) várjuk ki a harmadik részt. Az utána maradt nyitott kérdésekre meg tessék használni azt a nagy fantáziát, amit azelőtt a klasszikus részek előtti események elképzelésére használtak. Meg lehet nyugodni, abból már filmk nem lesz.(max filmsorozat   )

TIE-vadász és X-wing elődöket is fogtok látni, sőt, csillarombikat is      
Az újfajta jedi-starfighter kap némi Tie-os beütést, a clone-fighter meg erősen "x-wingesedik". Sztem jól néznek ki, főleg a jedi-vadÁSZok  

Nem elérhető regnar

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1404
  • Karma: +0/-0
Star Wars
« Válasz #446 Dátum: 2005. Január 15., 07:51:04 »
Szerintem itt nem arról van szó ki szereti és ki nem. Szereti itt mindenki, csak van egy kialakult képe a dologról, a jó és a rossz dolgokról, és az mindenkinek más. és mindenki máshogy reagálja le az új részekkel keletkező válaszokat, és megoldásokat. Én is írhatnám foylamatosan, hogy hű de csúcs, hú de szuper hú de jó ez, hú de jó az, ilyenről is volt itt szó szép számmal, de most előjött a negatív dolgok boncolgatása. Biztosan nektek is vannak oylan részek amelyek nem tetszenek a filmekben.  No elő velük....

De ha nem szeretnénk, akkor itt se lennénk.... szerintem.


Idézet
Ha tényleg annyi baj lenne a filmmel, mint azt itt írtátok, akkor senki sem emlékezne rájuk, és nem lenne újabb 3 rész.

Én pl nem így látom.. éppen a három új rész kavar be. Nem mindenhol, de vannak pontjai. És a régi részeknek is vannak hibái, mint ahogy sokszor leírtuk/tam már. Attól még szerethetjük a filmeket, hogy megbeszéljük mi az ami a legjobban nem tetszik bennük...

És az új filmek megjelntével rengeteg rajongó fogalmazott meg kétségeket. A régiekkel kapcsolatban is voltak kérdések, de az újak kiváltottak egyfajta kettészakadást. És itt nem néhány renegát rajongóról van szó, hanem több 10000-sőt százezer rajongó teszi fel ugyanezeket a kérdéseket. Akkor ők mind nem szertik a filmeket? Szerintem nem erről van szó..

Szeritem nem a rosszat keressük, de el kell ismernie mindenkinek, hogy felvetődtek nagyon komoly kérdések, amelyeket az új részek idéztek elő, nem lehet mellettük szó nélkül elmenni, lehet róluk hallgatni, de attól még ott vannak.

Nem arról szól a vita, vagyis a magja nem ez, és nem is vita, hogy jó e vagy sem, hanem arról, hogy miért kellett a régi filmeket és az egész univerzumot átalakítani az új filmek kedvéért. Miért nem lehetett igazodni a régi filmekhez.. És ez tény, nem igazodott hozzájuk, átírta és megváltoztatta őket. Ezt el kell ismerni, ha tetszik, ha nem. Az is igaz, és tény, hogy Lucasé az egész, azt csinál vele, amit akar. Ez is tény.
Az hogy valakinek megfelel,hogy megváltozik a történet néhány pontja, az ő szíve joga, nem is lehet érte megróni, sőt Ő is rajongó és azok is akik ezt nem nézik jó szemmel, de azért még szerthetik a filmeket. Éppen ezért fáj nekik a változtatás. Ha itt senki nem szertné a filmeket, akkor nem lenne miről beszélni, mert azt sem tudnánk, mi az...


Annak  meg hogy itt ennek kapcsán felkorbácsolódjanak az indulatok aztán tényleg semmi értelme...mert akkor a császár győz. A stöét oldal mindig csábítóbb  

Úgyhogy evezek más témára, tegnap utánanéztem pár dolognak TIE-vadásszal kapcsolatban, mert nem voltam biztos eddig a származásában...

Szóval néhány újabb infót összeszedtem, és amit a képen láttunk az lehet hogy Tie-vadász.. mert

idézem...

A Tie vadászt a Republic Sienar Systems tervezte és gyártotta a galaxis egyik leghíresebb harci űrhajókat tervező vállalata. ( A köztársaság bukása után lett belőle Sienar Fleet Systems)
Szóval ha így van a dolog, akkor én reménykedem, hogy a Tie vadászok elődei fognak repkedni az égen... bár az első rész robotvadászai is koncepcionálisan hasonlóak voltak a Tie-okhoz.

Az eredeti Republic Sienar Systems által gyártott gép jelzése T.I.E. volt (Ami ugye a Twin Ion Engine rövidítése.)
Aztán mikor Sienar Fleet Systems lett, akkor let TIE.
A jelenlegi - régi trilógia korabeli - a TIE/In

És még annyit olvastam, hogy ..

A régi köztársaság hatatlásának kezdetén befejeződő klónháborúk (elég régi a cikk, ma már tudjuk, hogy a klónháborúk nem a kezdetén kezdődött) vége felá tűnt fel a színen először a Walex Blissex által tervezett és építtetett Victory osztályú csillagromboló. Nem sokkal a háború vége előtt helyezték szolgálatba, alig néhány bevetés erejéig, hogy aztán a Köztársasági Haditengerészet magját képezzék majd, egészen a hanyattlásig.


Ó bárcsak látnék egyet a harmadik részben...
« Utoljára szerkesztve: 2005. Január 15., 09:40:10 írta regnar »

Nem elérhető Chavez

  • Indiana Jones
  • *
  • Hozzászólások: 25
  • Karma: +0/-0
    • http://
Star Wars
« Válasz #445 Dátum: 2005. Január 15., 01:39:57 »
Ne haragudjatok, de nekem k****ra úgy tűnik, hogy ti nem is igazán szeretitek a SW filmeket! Többet kritizáljátok, mint dícséritek. Szerintem nincsen hibátlan film, és ami az egyiknek tetszik az a másiknak meg nem.
Ha tényleg annyi baj lenne a filmmel, mint azt itt írtátok, akkor senki sem emlékezne rájuk, és nem lenne újabb 3 rész.
Ha a készítők úgy látták jónak, hogy így magyarázzák meg a dolgok eredetét, akkor azt el kell fogadnunk olyannak amilyen. Mindenki mást látna benne szívesen (például lehetnének benne akár pucér csajok, meg zombik, ...stb. is), de nekem így jó az egész ahogyan van.
Mi lesz a következő kifogás, hogy felesleges volt Luke, meg Leia is? És csak Han meg Vader kellene bele, mert ők olyan machok?
Én bírok mindent és mindenkit, ahhoz nagyon el kellet volna szarniuk, hogy ne érdekeljenek az újabb filmek. Amúgy a film szereplőit bevallottan klasszikus mese szereplőkről mintázták.
Emlékszem, hogy régen pl. a Jedi Visszatér-t szidták sokan.

U.i.:Megint nem akartam senkit megbántani, csak nekem úgy tűnik, hogy ti nem is szeretitek a SW filmeket. Maximális tisztelet a kivételeknek!!!

Nem elérhető Schmutte

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 57
  • Karma: +0/-0
Star Wars
« Válasz #444 Dátum: 2005. Január 14., 23:40:06 »
Az Erő dologhoz még egy kis korrigálás: Az Erő ugyanúgy megmaradt a tárgyak és az élőlények közötti energiamezőnek. A midik elvileg csak annak átérzésében segítenek, mint a szilícium az integrált áramkörben. Nekem legalábbis az jött le, hogy megmagyarázták, mitől lesz valaki fizikailag jedi. És Yoda szenilis bár, de nem hülye
    (X-aktát ne keverjük mán ide. Egy teljesen más kategória, aminek teljes mértékben ez a homály adja az értelmét. Amúgy nekem is nagy kedvencem   )
A robotok memóját törlik, legalábbis 3po-ét tuti, r2 még kérdéses (bár szerintem neki nem, hisz a New hope elején pontosan tudja, hogy Tatooinon merre van lakott település és hogy merre van Obi-wan). Én csodálnám a legjobban ha szerencsétlen Obi pont erre a két nyamvadt droidra emlékszik. 3po-t mindig tojta le nagy ívbe, és millióegy R2-hoz hasonló robottal találkozhatott élete során, a kis fütyfürüttyöt alig látta, arról nem is beszélve hogy tényleg nem volt saját droidja (ami az ep2-ben a vadászgépében van, az a hajóba van építve, tehát a hajóhoz tartozik). És honnan tudod, hogy Vader nem gondolt a barátaira? Attól még hogy nem áradozott róla a császárának attól még simán. Talán csináltak volna jelenetet a pszichológusával? Emésztette egy ideig a bűntudat, ezáltal teljesen átadta magát a sötétségnek, a sötétek meg nagyon nem gondolnak a szeretteikre. Luke felbukkanása után aztán ismét szikrát kap, de nem pozitív értelemben. Chewbacca meg egyrészt nem az a mesélős típus, másrészt ha el is mondta volna, Solo csak aha-zott volna közben , miközben épp a Falcont bütykölte.
Jaj gyerekek, nem kell mindenben a rosszat keresni, kis toleranciát plíz  

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Star Wars
« Válasz #443 Dátum: 2005. Január 14., 17:44:43 »
Recsinek a hozzászólásához csak annyit, hogy pontosan erre gondoltam az erővel kapcsolatban. A misztikum, a gyermeki csodálkozás megölése a tudománnyal.
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető letsgo

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 417
  • Karma: +0/-0
    • http://www.halozsak.ini.hu
Star Wars
« Válasz #442 Dátum: 2005. Január 14., 16:47:54 »
Szerintem tudod milesz erre Lucasnak a válasza:
Az idő elfelejtett mindenkivel mindent.

Röviden és tömören.

Nem elérhető regnar

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1404
  • Karma: +0/-0
Star Wars
« Válasz #441 Dátum: 2005. Január 14., 16:32:38 »
Azért a császár még nem volt túlzás a Jediben. Szó sem volt még akkor sötét Jediről, lényegében azt sem tudtad kicsoda,  csak gonosz volt, és tudott erősugarakat szórni...

Mondjuk az engem mindig érdekelt ha a császár sötét Jedi akkor miért nincs fénykardja.. bár ez az én hülyeségem.

Igazából a folyamat érdekes, ami ide vezetett, ahol most tartunk. a Jedi után tetőzött a klubok alakulása, jöttek a figurák, ételhordó táskák, posztrek, rádiójáték, stb.. de mégsem volt dömping. Nem tudok rá jobb szót, a piac el tudta szívni a dolgokat és az információkat. Aztán nagy csend...

Közben persze lassan csöpögtetve jöttek az EU dolgok. meg a szerepjáték ami nagyban kibővítette az EU univerzumot, a kártyajátékok... Aztána  képregények és regények. De egészen 1999-ig nem volt törés, és sikerült megőrizni a hangulatot. NEm rombolták le a felépített karaktereket.  Mert pl nekem hiába mutatják be anakin hogyan lett Vader, nekem Vader megmarad a fekete maszkos kegyetlen nagyúrnak, akinek a háttere homályba veszik. És a császár sem mint politikus él bennem, hanem mint véreskezű uralkodó.

És a birodalomban Yoda nem a midikről beszél, hanem a misztikus erőről, ami körülvesz. Akkor régebben (az új részekben) miért kell erről többet tudnia. Újabb olyan dolog, amit hozzá kellett volna igazítani a régi részekhez.

VAgy a harmadik rész abból fog állni, hogy mindenki agymosást kap: a robotok - hiszen nem ismerik fel csubakkát, nem rémlik nekik a Skywalker név, nem ismerik fel obi vant és szripio nem ismeri fel a készítőjét..(sőt artuból valaki ki fogja szedni a repülő rakétáit..remélem mutaják majd, mert ha nem akkor nem tudom, hogyan magyarázza majd Lucas, miért nem repül artu pár évvel később) Aztán obi van is agymosást kap - mert nem ismeri fel a robotokat, de nem igazán fog sikerülni az agymosás, mert anakinra emlékezni fog...Szóval mindenre emlékszik csak a robotokra nem...  Aztán Vader is agymosást kap, hiszen elfelejti a szerelmét, és a barátokat.. Aztán yoda is agymosást kap, mert elfelejti a midiket és azt hiszi az erő egy misztikus dolog, Ha csubakka szerepel a harmadik részben akkor ő is agymosást kap, mert egy halom dolgot elmesélhetne solonak,aki sokkal többet tudna a Skywalker klánról stb... Röhejesen hangzik, de gondoljatok bele.. ha nem így lesz, akkor mi fog történni, hogy ezek az emberek és robotok ennyit felejtenek??????????????  
« Utoljára szerkesztve: 2005. Január 14., 16:36:26 írta regnar »

Nem elérhető Recsi

  • Fejvadász
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2880
  • Karma: +32/-0
  • Nem: Férfi
    • Hálózsák
Star Wars
« Válasz #440 Dátum: 2005. Január 14., 16:08:11 »
Idézet
Mondjuk a szeplőtlen fogantatás egy kicsit, sőt szerintem nagyon sok...

A crimsonhoz megcsináljátok a Handbook-ot is?
Na ez a dolog engem is nagyon zavart. Hol van akkor az hogy "az erő mindenütt jelen van. Az űrhajód és közted is" vagy valami ilyesmi. Akkor az X-wingnek is volt midi chlorianja? Biztos valami adalék az üzemanyagában.  
Ezzel sztem elrontották a történet egyik legnagyobb "misztikumát", az erőt. A csillagok háborúja (Porthos kedvéért: az új remény  ) alapján valamilyen energiamezőnek vagy minek képzelte az ember. A jediket meg éppen ki hogy akarta képzeltni, úgy képzelte. Aztán jöttek a magyarázatok, a homályos dolgok megvilágításai. Ahogy egyre több misztikus titokról fellebbent a lepel, úgy osztódott meg mind jobban a SW fan társadalom. Hiszen nem mindenkinek tetszett ez vagy az a magyarázat. És ez már ugye a Birodalom visszavággal kezdődött. Pl.:megjelenik a császár. Eddig nem tudtunk róla semmit, max a SW könyvből, hogy Palpatine a neve. Aztán Vader feje, majbeszartunk. Né má milyen...mitől lehet. Meg ilyenek. Aztán a Jedi visszatér: a császár egy sötét jedi. És felpörgött a merchandise gépezet is, éljenek a kismacik. Az Ep I.-ben pedig annyira rájött Lucasra a magyarázhatnék, hogy mindenre választ keresett, nem hagyott a rajongók fantáziájára semmit. Elképzelted mi az erő? Hát nem az. Midibizbasz ami a véredben van, oszt ha sok akkó jedi leszel. Szóval nekem ez nem tetszik, hogy  eltűnt a varázslat, az hogy sok mindent nem rágnak a szánkba, hanem hagyják, hogy elképzeljük. Ettől függetlenül azt mondom, hogy szerintem soha egyetlen film(sorozat) sem fog rám ekkora hatást tenni. És ezt kb. 25 év tapasztalata mondatja. Kb. akkor láttam a SW-új reményt (to Porthos with love  ). Csak egy összehasonlítás, lehet, hogy nem jó ide, de megpróbálom. Egy másik kedvencem az X-akták. Ha minden rész végén kiderülne, hogy mi is történt valójában, éerdekelne valakit? Akkor egy kicsit SF Derrick lenne, nem igaz? Soha nem lenne akkora kult filmsorozat.

És végül Regnar kérdésére: beszélgettünk róla Galennel, hogy megcsináljuk, bár ez mint fordítóra inkább rám rakna terhet. Rengeteg szöveg és pár kép. Nem elképzelhetetlen...
Na asszem ez volt eddig a leghosszabb hozzászólásom. Uff!
« Utoljára szerkesztve: 2005. Január 14., 16:11:02 írta recsi »
Vesszen a Birodalom!

Nem elérhető regnar

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1404
  • Karma: +0/-0
Star Wars
« Válasz #439 Dátum: 2005. Január 14., 11:00:11 »
Nekem a "megváltó" Skywalkerrel semmi bajom, hiszen ez a kezdetektől fogva végigkíséri életét már Luke-nak is. Nekem csak azzal van gondom, hgoy egy 9 éves kölök hiába megváltó, azért nehogy már űrhajót vezetve egy hatalmas nagy űrcsatában győzelemre vezessen egy tapasztalt pilótákból álló csapatot... Ez a dolog ami teljesen megöli a hangulatot. A fogatversenyt még csak-csak elviseltem, vonakodva, bár szívtam a fogam... De az űrcsata nekem már sok volt.

Mondjuk a szeplőtlen fogantatás egy kicsit, sőt szerintem nagyon sok... Ez a másik dolog ami teljesen hiteltelenné teszi számomra a történet ezen szálát. Én ezt egyszerűen ötlettelenségnek tudom be, írói baklövésnek, annak, hogy a kiégett Lucas már nem tudott mit kitalálni.




KIEGÉSZÍTÉS

Galen/Recsi

A crimsonhoz megcsináljátok a Handbook-ot is? Vagy ne zargassalak benneteket ilyen hülyeségekkel  
« Utoljára szerkesztve: 2005. Január 14., 14:59:03 írta regnar »

Nem elérhető Schmutte

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 57
  • Karma: +0/-0
Star Wars
« Válasz #438 Dátum: 2005. Január 13., 18:24:28 »
Egen. Ez agyoncsapta a misztikumot, másrészről pedig meg lett magyarázva az erőérzékenység. Nekem bejön ez a magyarázat, de akik ezt a misztikumot szerették azoknak csalódniuk kellett.
Jesus Skywalkerrel meg mi a baj? SW-ben eddig is voltak utalások a kereszténységre meg buddhizmusra egyaránt. Ez a tipikus 'Megváltó' szerepkör, aki a prófécia szerint  megszabadítja a világot a gonosztól. Yoda buddhista bölcseleteivel bezzeg senkinek sincs baja  

Nem elérhető Farek

  • Bosszúangyal alapítótag
  • HálóZsák tag
  • HZs-megszállott
  • *
  • Hozzászólások: 9201
  • Karma: +53/-4
Star Wars
« Válasz #437 Dátum: 2005. Január 13., 17:04:05 »
Egyetlen dolog, ami miatta sikítottam (lehet, hogy már említve volt korábban, akkor bocsi): az Erő, amiről megmagyarázzák, hogy parányi kis részecskék alkotják, amik mérhetőek!!!!
Meg Anakin 'Jesus Christ' Skywalker, aki a midikloriádok (vagy mi a fittyfene) gyermeke, szeplőtelen szűz anyától szülve  
"Szánom a bolondot, ki velünk szembeszáll!"

Nem elérhető Schmutte

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 57
  • Karma: +0/-0
Star Wars
« Válasz #436 Dátum: 2005. Január 13., 16:42:51 »
Idézet
Ez nem generációs probléma, hanem jóízlés ill. ésszerűség...
Vagy csak egyszerűen nem tetszik oszt kész  

Idézet
Vagy azt akarod mondani hogy a mostani fiatalság problémás?
Ebben lehet valami. Mondjuk nem feltétlenül magamra célzok  
A Sote-hez már nincs mit hottáfűznöm. Mint már említettem a történet eleve nem jött be, a végére már nagyon szenvedtem vele, de amúgy minden kifogástalan. Igényes munka, csakúgy mint az összes többi

Empire-t ide, de izibe  
« Utoljára szerkesztve: 2005. Január 13., 16:44:09 írta Schmutte »

Nem elérhető regnar

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1404
  • Karma: +0/-0
Star Wars
« Válasz #435 Dátum: 2005. Január 13., 07:47:39 »
No elérkezett végre a

Birodalom árnyai - Végkifejlet 5/5  

Már vártam, úgyhogy bele is vetettem magam a történetbe, pedig a mai frissítés tartogat még számomra nyalánkságokat, de az SW győzött  

Borító. Húhúúú. Hova tűnt az édi-bédi barbipofi??  Mintha nem is Gurit látnám. Egy vad amazon lett belőle az utolsó borító tiszteletére. Nem rossz. Mindkét arcon nagyon eltalálták a dühöt és az indulatokat. (ezt csak zárójelben, de Guri testtartása azért ott figyel, tehát azon nem sokat változtattak, maradt a régi pózolós beállások egyike) Ha levennénk a csillagokat és egyéb, akár homogén háttér elé helyeznénk őket, akkor még jobb lenne, de így is tetszik. Az öt borítóból a második legjobbnak érzem.
A TI munkátok a szokásos a borítóval, szóval magas színvonalú.Tetszik, mint mindig.

Képregény. Maradt a megszokott rajzstílus, rajzi hibát nem vettem észre benne, zavaró is csak egy oldal volt, a 005-17 oldalon megint - legalábbis nekem - zavaró képi megoldást választottak. Újra szinte háromnegyed oldalon bepózoltatták Guri-t, meghagyták az eredeti színeit, madj köréje rajtoltak egy matt tónusu laokon csoportot, teljesen hangsúlytalanul, szinte nem is foglalkozol velük. Aztán a következő oldalon szintén ugyanaz a póz kis változtatással... Nekem nagyon zavaró, kissé tükrözi, hogy nem álltak a rajzolók a helyzet magaslatán rajzötletileg...
Viszont ami pozitív volt rajzilag, mintha megváltozott volna Guri arca. Emberibb lett. Vonásilag. Nagyon jól visszaadta a belsőjében történt változást.

TPB borító nagyon ott van. Guri egy igazi arcot kapott, egy érett, megfontolt nőét, nem egy barbiét. Nagyon tetszik, adok rá ÖT CSILLAGOT  AZ ÖTBŐL  

Történet. No a végére felpörgött, érdekes lett, kár, hogy az eleje, vagyis az első két és fél rész eltelt a "hangyászással". Meg a vége kicsit gyorsan lett lezárva. lényegében egy oldal alatt elintéztek mindent. Meg én nem hiszem hogy Leia Organa, senátor, hercegnő ilyen féltékeny liba lenne. Ha féltékeny is azt biztosan nem mutatná ki ennyi ember előtt. Annál nagyobb az önuralma, és a tartása, vagyis én ezt gondolom róla, vicces volt ahogy évődött Hannal, de nem igazán illett szerintem a karakteréhez ez a magatartás. Meg Dash minek kellett a végére?? Nem baj hogy ott van, csak nem értem... DE így összességében látva az öt részt nem is volt annyira rossz, mint ahogy először indult, a történet érdekes lett, az utolsó két rész már egyre jobban felcsigázott.

BEírás. Hibát újfent nem találtam. Jó mondatszerkesztés, magyaros, szép fordítás. Csak egy helyen éreztem magyartalannak, amikor elhangzik a Tiszta szó. talán értve, vagy értettük kifejezés jobb lett volna, nem mondom hogy a tiszta nem jó, csak kicsit ebben a környezetben magyartalannak éreztem. De amúgy gratulálok mind az öt részhez, újabb remek fordítást és beírást olvashattunk.

Összességében. Nem vonul be a kedvenceim közé, de azért az erős középmezőnybe kerül a történet,néha akadozó, de alapjában véve korrekt történeti szállal, szép rajzokkal, nagyon jó retussal, kiváló fordítással.




Ui. : Láttam az előzetest. Kár hogy nincs csöpögő nyálú szmájli  

Ide nekünk azt a Crimson Empire-t      

Nem elérhető Micho

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 4276
  • Karma: +35/-4
  • Nem: Férfi
    • http://www.halozsak.hu
Star Wars
« Válasz #434 Dátum: 2005. Január 13., 02:16:13 »
A témában felkerült az oldalra a Star Wars - A Birodalom Árnyai - Végkifejlet 5/5!
"Once a scanlater, always a scanlater."

Nem elérhető Chavez

  • Indiana Jones
  • *
  • Hozzászólások: 25
  • Karma: +0/-0
    • http://
Star Wars
« Válasz #433 Dátum: 2005. Január 13., 00:21:51 »
Az tény, hogy a trailerek mindig azokat a részeket mutatják, ami alapján az ember álla leesik, aztán a film többi része meg már kiszámítható. De én bízom a 3. epizódban, hiszen állítólag ez lesz a legsötétebb, legkomorabb rész. Az előzetes is ezt tűnik alátámasztani!

Nem elérhető Spidáj

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1443
  • Karma: +0/-0
    • http://holnap
Star Wars
« Válasz #432 Dátum: 2005. Január 12., 23:54:35 »
Az szar még ha nagyon vársz 1 filmet, nézed a bemutatókat, tök jók, nézel beőle képeket tök jók.
Elmész
minden király
kaja
pia
ülőhelyed is van  

de a film rémszar
na az szörnyü



...the dark armies then will come, when the SUM is 41

Nem elérhető letsgo

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 417
  • Karma: +0/-0
    • http://www.halozsak.ini.hu
Star Wars
« Válasz #431 Dátum: 2005. Január 12., 19:32:07 »
Én nem várom annyira Star Wars III-mat, gyakorlatilag, de elméletileg viszont nagyon is. Ezt azért mondom mert már volt, olyan, hogy egy filmet nagyon vártam, megszerveztem mindent, mikor nézük, hol ülünk, mit veszünk, iszunk stb... és ha már egy kicsit máshogy történt ideges voltam, mert annyira beleéltem magam abba, hogy minden olyan lesz amilyet én szerettem volna, és ebből az következett, hogy a filmet se élveztem annyira amenyire lehett volna. Pedig a film nagyon jó volt. Hát ebből a hibából tanultam és inkább úgy döntöttem, hogy nem beszélek folyton a SW-ról és nem is gondolok rá olyan sokat, de persze ezt könnyű mondani mint megvalósítani. Főleg  most nehéz, hogy én is egy hasonló képregényen munkálkodok pár barátommal. De azért megpróbálom.

Nem elérhető Graf-X

  • Kázmér
  • **
  • Hozzászólások: 128
  • Karma: +0/-0
    • http://comixart.hu
Star Wars
« Válasz #430 Dátum: 2005. Január 12., 18:29:22 »
Idézet
Hát ha magát a cgi-t nem tolerálják az már sajna generációs probléma 
Épp hogy betöltöttem a 21-et, akkor láttam életemben először a SW-t, mikor itthon kiadták még a felújítatlan változatot videón, ami nem volt olyan rég...
Ez nem generációs probléma, hanem jóízlés ill. ésszerűség...  
És tény, a cgi-t nem azért nyomatják orrba-szájba, mert jobb, hanem mert olcsóbb...

Vagy azt akarod mondani hogy a mostani fiatalság problémás?  

No mindegy, azért természetesen ismét beülök majd a moziba. Talán eddig ott követtem el a hibát, hogy túl sokat vártam...most, hogy már nem várok az EP III-tól semmit, hátha pozitív meglepetés fog érni. Reméljük!
« Utoljára szerkesztve: 2005. Január 12., 18:30:18 írta Graf-X »

Nem elérhető Schmutte

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 57
  • Karma: +0/-0
Star Wars
« Válasz #429 Dátum: 2005. Január 12., 18:28:57 »
Idézet
A két trilógia között egy emberöltő van. (kb 25 év) Ez
Ez az egyik dolog ami nagyon tetszik az új trilógiában. a politikai csatározás és manipuláció, amit mint kívülálló szemlélhetünk, tudván hova vezet, válaszokat kapva és látva, ahogy a hősök elbuknak és a gonosz felemelkedik.
Igen ez az új trilógia legfőbb szála. A másik legfőbb pedig Anakin Skywalker története, ami az egész sagát átöleli. Ez részben kapcsolódik az előzőhöz, hisz nagyrészt az ő szempontjából követjük az eseményeket, tanúi vagyunk élete fontos döntéseinek és annak következményeinek.

Jaja, az emberek idővel más szemmel nézik a dolgokat.  

Nem elérhető regnar

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1404
  • Karma: +0/-0
Star Wars
« Válasz #428 Dátum: 2005. Január 12., 17:39:22 »
Schmutte
Idézet
generációs probléma

Te mondtad ki azt hiszem az egyik legnagyobb problémát, ami megosztja a népeket (van több is, de ez is közrejátszik)

A két trilógia között egy emberöltő van. (kb 25 év) Ez iszonyatosan sok. Egy teljes nemzedék érett felnőtté és most az ő gyermekeik nézik az új részeket. Azt hiszem ehhez nem kell mást hozzáfűzni.

Idézet
A Köztársaság alkonyán a jedik gyengék, rövidlátóak, arrogánsak. Ezért képes a sith sötét ura az orruk előtt manipulálni a dolgokat, és ezek okozzák majd a vesztüket is.

Ez az egyik dolog ami nagyon tetszik az új trilógiában. a politikai csatározás és manipuláció, amit mint kívülálló szemlélhetünk, tudván hova vezet, válaszokat kapva és látva, ahogy a hősök elbuknak és a gonosz felemelkedik.
« Utoljára szerkesztve: 2005. Január 12., 17:40:21 írta regnar »

Nem elérhető Schmutte

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 57
  • Karma: +0/-0
Star Wars
« Válasz #427 Dátum: 2005. Január 12., 16:36:00 »
Hát ha magát a cgi-t nem tolerálják az már sajna generációs probléma  
Chavez albumos példája szerintem nem rossz...
A gumimaci Yoda a mester erejét volt hivatott bemutatni, nem véletlenül hívták nagy harcosnak. Nekem spec látványos és érdekes, nem töröm magam a cgi miatt.
Igen az ep3 biztos, hogy nem fog tudni MINDEN kérdést lezárni, de hogy Yoda teljes visszavonulásának okát bemutatja az fix.
A jedik jókorát vesztettek a moráljukból, ez teljesen igaz. A Köztársaság alkonyán a jedik gyengék, rövidlátóak, arrogánsak. Ezért képes a sith sötét ura az orruk előtt manipulálni a dolgokat, és ezek okozzák majd a vesztüket is. A maradék két jedi megkeseredésében remete életmódba kezd, hogy a múlton és a jövőn elmélkedjen, és várják a csodát (Luke személyében).

Nem elérhető regnar

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1404
  • Karma: +0/-0
Star Wars
« Válasz #426 Dátum: 2005. Január 12., 13:56:29 »
Idézet
kiváncsi lettem volna bábukkal hogy oldják meg a Yoda-Dokku párbajt

DE most kellett ez nekünk. Úgy értem a második részben a bölcs yoda mesterből egy háborús tábornokot csináltak, aztán meg egy ugráló zöld izét...Ezek teljesen ellentmondtak az eddig megszokott, megfontolt bölcs és határozott karakternek.

az persze Lucasban fel sem vetődöt, hogy ugyan már a régi trilógiában hol van Yoda fénykardja, hiszen az a Jedi legféltettem ezköze, soha nem hagyja el, valamint a Dagoba-n miért nem tanította fénykardvívásra, hiszen a fénykardtudása megvolt. És ha ekkora tábornok volt, akkor miért nem állt a felkelők élére, tuti hogy palpatine egy kicsit megremegett volna ha ott van.. Szóval újabb olyan dolog, ami felvet egy halom kérdést, és ugye ezekre nem kapunk választ, hiszen a régi részek készen vannak már, szóval az örökös kérdés, miért nem igazította az új filmeket a régi részekhez...

Persze most lehet azt mondani, hogy majd a harmadik rész...... mert kb 6 de legalább 2 éve csak ezt hallom. És most senkit nem akarok bántani aki az új filmeket szereti, mint írtam már sokszor nekem is vannak benne részek amik tetszenek, és a fő vonal jó, de nem hiszem, hgoy ezt a sok ellentmondást a harmadik rész meg tudná oldani. Inkább attól félek még több kérdés merül majd fel.
« Utoljára szerkesztve: 2005. Január 12., 14:00:27 írta regnar »

Nem elérhető Galen

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2272
  • Karma: +9/-0
Star Wars
« Válasz #425 Dátum: 2005. Január 12., 09:38:24 »
Idézet
l yodát azért nem kellett volna lealázni egy pixelpetivé
Nevemet hallottam....
Másrészről meg...kiváncsi lettem volna bábukkal hogy oldják meg a Yoda-Dokku párbajt...egyébként minden az arányokon múlik. Lucas viszont tényleg átesett a túloldalra...
Graf-X
Idézet
És az meg tényleg nonszensz, hogy az első rész történeti bakijai után az volt a válasza, hogy ok, de a következőben 2-szer annyi digitális effekt lesz...
hát ööö...igen...jó válasz volt. Nekem még mindíg az a kedvencem, amikor az Ep I Bluebox hátterét fél fejjel alacsonyabbra építették mint Liam Neeson.

Az tuti, hogy azért nem fizetek, hogy kinyírják bazmeg.

Nem elérhető Chavez

  • Indiana Jones
  • *
  • Hozzászólások: 25
  • Karma: +0/-0
    • http://
Star Wars
« Válasz #424 Dátum: 2005. Január 12., 00:41:10 »
Ha Lucas teljesen ugyanazzal a technikával csinálta volna meg az előzményeket, mint annakidején a IV.-VI. részt, attól még nem biztos, hogy jobbak lettek volna a filmek! És CGI-vel is lehetett volna szuper filmeket csinálni!
Azok a fiatalok, akik az Ep. I-II-III.-t imádják, lehet hogy a régi trilógiát szapulják, mert ők már hozzászoktak a modern filmes technikákhoz, és azok nekik már "ósdinak" tűnnek. Szerintem senki nem szünt meg SW Fan lenni, '99 óta, sőt egyre több rajongó lett! Azok, akik a két trilógiát különválasszák, és állandóan csak fikázzák az első részeket, nem is igazi rajongók!!!

Ha a kedvenc zenekarom lemezén van 1-2 fos szám, attól az még u.a. a lemez, meg zenekar, maximum nem hallgatom annyit azokat a számokat! Bár ki tudja? A sokszori hallgatásra még az is lehet, hogy idővel megtetszik.

Ha az Ep. III meg jobb film lesz, akkor az melyik trilógiához fog tartozni? Lucasnak meg szerintem joga van az EU-ben lévő dolgok megváltoztatásához, elvégre nélküle az sem lenne.

U.i.: Nem volt célom megbántani senkit sem, csak nem tudom mi értelme sopánkodni, amikor már változtatni úgysem nagyon tudunk a filmeken.