Szerző Téma: Star Wars  (Megtekintve 703394 alkalommal)

0 Felhasználó és 15 vendég van a témában

Nem elérhető Galen

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2272
  • Karma: +9/-0
Star Wars
« Válasz #513 Dátum: 2005. Február 22., 11:13:26 »
Idézet
No részemről minden megbocsátva, mivel kijutottam Dantooine vadvilágába, és csodálatos mezőkön mászkáltam, és sütött a nap, és lágy szellő lengette a fűszálakat, és jöttek jó nagy gonosz lények, és volt kristálybarlang és ... és ... és ... és ... d.gif
Mond csak....mondjuk Recsinek nincs ideje vele játszani, de én már a vége felé közeledek....nekem nagyon tetszik a grafika....és a történetben is lesz egy csavar...kis csavar....de csavar....ja a fénykardom zöld és 7-23 a sebzése.... Nem az igazi....Malak-ig még összerakok egy jobbat....A hajóval nekem nem volt bajom. Sőt, a pilótafülke üvege még tetszett is. Mint egy irodaház ablaka....

UPDATE
semmitmondó képek, de a rajz az nagyon be fog jönni már most látom.

http://www.darkhorse.com/profile/preview.p...heid=10-559&p=4
http://www.darkhorse.com/profile/preview.p...heid=10-559&p=3
« Utoljára szerkesztve: 2005. Február 22., 13:13:26 írta Galen »

Az tuti, hogy azért nem fizetek, hogy kinyírják bazmeg.

Nem elérhető regnar

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1404
  • Karma: +0/-0
Star Wars
« Válasz #512 Dátum: 2005. Február 21., 14:38:11 »
Csak nemrégen kezdtem bele, most szereztem meg a Sith kódokat a katonai bázisról, és jutottam be Davik főhadiszállására. Persze sok időm elment, mire az alküldetéseket megoldottam, így sincs még meg mindegyik. Ja és most még csak a jó oldallal játszom végig, utána kezdhetem előről hogy milyen a játék, ha sötét oldal pontokat kapok, mert anno már a Dark Forces II - azaz Jedi Knight is két szálon futott egy idő után, és ha itt is ilyen, akkor kénytelen leszek újra végigjátszani   hogy láthassam a másfajta befejezést. (És mindamellett a KotOr 2 már arra vár, hogy belekezdjek... csak győzzem..  )

Amúgy nekem bejön a játék, bár igaz, ami igaz, eddig eléggé lineális volt a játékmenet..úgy értem még nem bonyolódott túl a történet. De tetszik.

Az viszont furcsa, hogy a lőfegyverek eléggé gyengék, az ütő/vágófegyverek nagyobbat sebeznek. Van pl vibropengém, ami 5-14 sebez, és egy pisztoly pedig 1-8-at. (legalábbis itt az elején még)

Kedvenc jelenetem eddig, a T'wilek táncosnővel eljárt táncvizsga volt...


KIEGÉSZÍTÉS

No kijutottam a gengsztertanyáról. DE. Miért van az, hogy a főhős hajójának mindig (tisztelet a kivételnek) úgy kell kinézie, mint a Falconnak? Nem igaz, hogy ha már összerakok egy történetet, amiben mozgatok legalább 200 karaktert, megcsinálok egy halom várost stb.. nincs elég képzelőerőm ahhoz, hogy kitaláljak még egy űrhajót, de ha már nem találok ki új alapkoncepciót???, akkor legalább a hangját változtassák már meg.. aztán a jedi tanács. Rendben hogy nyomni kell az új hősöket, de nem hiszem, hogy 4000 évvel ezelőtt is egy yodaszerű lény, egy fekete ipse meg egy T'wilek lett volna a Jedi tanács fő karaktere... Miért nem lehet kitalálni mást? (Még a yodaszerű karakter yodaszerű hangon is beszél...     ) Mondjuk az egész alapkoncepció az új filmek látványvilágára épül.. csak nem értem miért. Malak (Ja az ipse vajon miért beszél félig gépphangon? ez még nem derült ki, de eléggé Vader feelingje van) hajója enyhén Köztársasági csapatszállító hatású+birodalmi csillagromboló, bár szerintem nagyon jól néz ki, viszont Tartis az első város ahol játszom, nagyon hasonlít Coruscantra..    De ezek a momentumok sem tudják kedvemet szegni, legfeljebb először bosszúból a rossz oldalon játszom végig.  

Amúgy nem zavar, csak a főhős hajóján meg a jediken felhúztam magam egy kicsit... Mer' nem igaz, hogy nem lehet kitalálni valami j karaktert.. eddig lehetett??


KIEGÉSZÍTÉS 2 (Lassan a Háború és békét "firkantom" ide   ) (Kezdhetném így is: Kedves naplóm     - Lehet hogy ez nem is lenne hülyeség, mármint levezetni itt a történetet??  )

No részemről minden megbocsátva, mivel kijutottam Dantooine vadvilágába, és csodálatos mezőkön mászkáltam, és sütött a nap, és lágy szellő lengette a fűszálakat, és jöttek jó nagy gonosz lények, és volt kristálybarlang és ... és ... és ... és ...  
« Utoljára szerkesztve: 2005. Február 21., 22:09:07 írta regnar »

Nem elérhető Galen

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2272
  • Karma: +9/-0
Star Wars
« Válasz #511 Dátum: 2005. Február 21., 12:28:48 »
regnar
Idézet
Na és amiért a gonosz Lucas elírta az idővonalat valahol erős felindulásból folytatom a KotOR játékot. d.gif
Hol tetszik már járni ?

Idézet
Mégegyszer köszi, hogy időt fordítottál/tatok a kérdésemre worship.gif
Azér' vagyunk...

Az tuti, hogy azért nem fizetek, hogy kinyírják bazmeg.

Nem elérhető regnar

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1404
  • Karma: +0/-0
Star Wars
« Válasz #510 Dátum: 2005. Február 19., 18:38:40 »
Idézet
Ezt később egységesítették TALES OF JEDI néven...dátumugrásra Regnar jelentem nem tudok válaszolni.......jelenleg....

Hát igen,nagyon köszönöm a precíz összefoglalást, bár  kb. 85%ában én is ismertem ezeket az adatokat, hiszen ebből fakadt a kérdés, de azért olvastam érdekességeket.

De mindenképpen nagyon jól rávilágított a "problémára" és jó összefoglalás volt.

Azt hiszem ezt a kérdést még Yoda sem tudná megválaszolni.  Utánanéztem a timeline gold-ban is, és ott megegyezik az általad közölt idővonallal, bár a KotOR-on ők is ki vannak bukva, vagyis van egy kis lábjegyzet, hogy a kettőből egy lett KotOR, és át lett datálva 4000-re.

Mégegyszer köszi, hogy időt fordítottál/tatok a kérdésemre  

Na  és amiért a gonosz Lucas elírta az idővonalat valahol erős felindulásból folytatom a KotOR játékot.  
« Utoljára szerkesztve: 2005. Február 19., 18:41:32 írta regnar »

Nem elérhető Schmatzy

  • Lusta dög (ex Korrekt ORR)
  • HálóZsák tag
  • Superman
  • *
  • Hozzászólások: 1307
  • Karma: +4/-1
  • Nem: Férfi
Star Wars
« Válasz #509 Dátum: 2005. Február 19., 11:16:42 »
Mivel tudom, hogy recsi nem néz szét más témákban, ezért neki üzenném, hogy gyere a Mozi témába, mert itt off lenne a hozzászólásom!

Nem elérhető Galen

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2272
  • Karma: +9/-0
Star Wars
« Válasz #508 Dátum: 2005. Február 18., 15:09:00 »
na megpróbálok oszlatni.....mármint kavarást. Mert azért a dark horse sem megy egy kis névkavarásért a szomszédba. Szóval a dark horse szerint:
Old Republic era: Y.E. 25000-1000 vagyis yavini csata előtt 25000-1000 között.
Namost. Képregényügyileg ebbe a korszakban találhatók a TALES OF JEDI cím alatt futó képregények. Névszerint (időrendben):
-The Golden Age of the Sith (Y.E. 5000)
-The Fall of the Sith Empire  (Y.E. 5000)
-Knights of the Old Republic (Y.E. 4000)
-The Freedon Nadd Uprising (Y.E. 3998)
-Dark Lords of the Sith        (Y.E. 3997)
-Sith War                           (Y.E. 3996)
-Redemption                      (Y.E. 3986)
-Jedi vs. Sith                      (Y.E. 1000)

Szóval ez Mind TALES OF JEDI. Nade....hatalmas rutinnal a Dark Horse a Knights Of The Old Republic című (a TPB kiadásnak volt ez a címe) 5 részes ciklusát csak számozta. Vagyis ez csak Tales Of Jedi #1-#5 volt. Vagyis van alcíme, de azt sem a borítóra se a belső oldalra nem írták fel. Egyedül a képregények elején a jól ismert  felfelé kúszó szöveg tetejére karcolták oda a címeket. Vagyis az Knights Of The Old Republic 5 részes történet alcíme rendre:
-Ulic Qel Droma and the Beast Wars of Onderon 1/2
-Ulic Qel Droma and the Beast Wars of Onderon 2/2
The saga Of Nomi Sunrider 1/3
The saga Of Nomi Sunrider 2/3
The saga Of Nomi Sunrider 3/3

Ezt hogy miért csinálták azt nem t'om. Ez mondjuk azt nem magyarázza miért változtatnak az évszámokon, csak azt honnan jött ez az "új versenyző", a KOTOR. De néha lehet elírás is. Pl. a Kenix Kill elméletileg a Crimson Empire I-II után játszódik. Viszont a Gyűjteményes Bounty Hounter's kiadványban lazán berakták elé.  Dehát ez Lucas-ék házatáján nem meglepő. Remélem jól írtam amit írtam....

na egy kis update
Kiadási évek:
-The Golden Age of the Sith    (1996)
-The Fall of the Sith Empire    (1997)
-Knights of the Old Republic   (1993)
-The Freedon Nadd Uprising   (1994)
-Dark Lords of the Sith          (1994)
-Sith War                             (1995)
-Redemption                         (1998)
-Jedi vs. Sith                         (2001)

na ez valamennyire magyarázza a bizonyítványukat. Tehát a sorozat közepén lévő történet a KOTOR(oh...vajon miért ez lett a címe ? )  a legrégebbi kiadású. E köré építették fel a többi történetet. Ezt később egységesítették TALES OF JEDI néven...dátumugrásra Regnar jelentem nem tudok válaszolni.......jelenleg....
« Utoljára szerkesztve: 2005. Február 18., 15:41:45 írta Galen »

Az tuti, hogy azért nem fizetek, hogy kinyírják bazmeg.

Nem elérhető Schmatzy

  • Lusta dög (ex Korrekt ORR)
  • HálóZsák tag
  • Superman
  • *
  • Hozzászólások: 1307
  • Karma: +4/-1
  • Nem: Férfi
Star Wars
« Válasz #507 Dátum: 2005. Február 17., 20:41:55 »
"Hülyék ezek a romulánok!"  

Ja, az egy másik sztori...

Nem elérhető regnar

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1404
  • Karma: +0/-0
Star Wars
« Válasz #506 Dátum: 2005. Február 17., 16:35:35 »
Idézet
Meg különben is k...a régvolt már az a sith háború, ki emlékszik pontosan az évszámra


Ott a pont  

VAn timeline a sw.com-on de olyan lassú, hogy inkább a halál. Meg ha a képregények nem illenek a "hivataloshoz" akkor minek tesznek bele timeline-t. Szóval mit mondana erre Obelix?  

Nem elérhető Recsi

  • Fejvadász
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2880
  • Karma: +32/-0
  • Nem: Férfi
    • Hálózsák
Star Wars
« Válasz #505 Dátum: 2005. Február 17., 16:14:08 »
Idézet
Amúgy a pár hozzászólással lejebbi kérdésemre nem tud senki választ?
Sajna nem volt időm utánanézni. Nem tom, hogy a starwars.com-on van-e timeline, de sztem, ha ott van, akkor az a hivatalos. Meg különben is k...a régvolt már az a sith háború, ki emlékszik pontosan az évszámra  
Vesszen a Birodalom!

Nem elérhető regnar

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1404
  • Karma: +0/-0
Star Wars
« Válasz #504 Dátum: 2005. Február 17., 12:04:00 »
Ok..   részemről nem gond..

Érdemes várni

Amúgy a pár hozzászólással lejebbi kérdésemre nem tud senki választ? vagy fogadjam el ahogy van, ne kutassam a miérteket? (az idővonal változására gondolok)

Nem elérhető Galen

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2272
  • Karma: +9/-0
Star Wars
« Válasz #503 Dátum: 2005. Február 17., 08:20:01 »
Gyerekek. A héten már nem fér be a Vérvörös következő része, de jövőhéten számíthattok a követekező adagra.

Az tuti, hogy azért nem fizetek, hogy kinyírják bazmeg.

Nem elérhető regnar

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1404
  • Karma: +0/-0
Star Wars
« Válasz #502 Dátum: 2005. Február 08., 12:57:52 »
Ezt valahogy érzetem  

Nem elérhető Recsi

  • Fejvadász
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2880
  • Karma: +32/-0
  • Nem: Férfi
    • Hálózsák
Star Wars
« Válasz #501 Dátum: 2005. Február 08., 09:08:53 »
Idézet
zavar hogy össze-vissza adnak ki mindent..
Regnar: Majd mi megszüntetjük a zavart...
Vesszen a Birodalom!

Nem elérhető regnar

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1404
  • Karma: +0/-0
Star Wars
« Válasz #500 Dátum: 2005. Február 07., 12:38:08 »
Idézet
Hát jó lenne a dícséretben fürödni, de bevalljuk ez SEMIC fordítás. Név szerint nem tudom ki szülte, de nagyon jól tette. Kifejező, jobb bármely más jelentésnél. Valamelyik Semic-nél megjelenő Republic végén volt egy képregénytörténelem-szerű dolog. Onnan csentük. Így legalább egységesek vagyunk, nem kavarunk és ráadásul még tökéletes is.


Szerintem fürödhettek.    Hiszen felfedezni a megfelelőt ugyanolyan jó, mint kitalálni. Mondjuk én az utóbbi időben kiestem a Semic szórásából... Az utolsó amit megvettem az a Empire -  Betrayal első két része volt. Azóta csak a net van..
Talán jobb is, mert valahogy a kiadó nem tart lépést a megjelenésekkel   Meg zavar hogy össze-vissza adnak ki mindent.. Persze azért ismerősöknél elolvasom őket...
« Utoljára szerkesztve: 2005. Február 07., 12:41:35 írta regnar »

Nem elérhető Galen

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2272
  • Karma: +9/-0
Star Wars
« Válasz #499 Dátum: 2005. Február 07., 11:33:03 »
Schmatzy
Idézet
Várhatunk több SW Mesét is az alkotópárostól? Lécciléccilécci!!!
Ó, igen....van még néhány ami tetszik. Adagoljuk majd őket.

Regnar
Idézet
Nagyon eldugtátok a jobb sarokba a megjegyzést, hogy a yavini csata után 11 évvel vagyunk. Vagy az eredetiben is így volt elhelyezve?
Na igen. Szóval ahogy Recsi mondta TPB-n semmi, a különállóban meg elfoglalta az egész creditet...A TPB kreditoldala viszont mindkettőnknek tetszett, így nem akartuk elrondítani a timeline-nal...Ezért került oda...Lehetett volna még a koroknak megfelelő kis emblémát odabiggyeszteni, de arról nem mindenki tudja (én sem kapásból) hofy melyik melyik kor. Egyébként ezt a korszak-emblémát a Dark Horse okoskodta ki és használja mindenhol....Nem rossz, de semmitmondóak néha a jelek, kapásból nem lehet tudni melyik-melyik. Szóval maradt a kiírás. Hát tény hogy nincs szem előtt, de azt a kis sarkot mintha erre találták volna ki.  Ezekre a kiírásokra egyébként a kettőnk munkájánál számíthattok. Mi is nagyon szeressük tudni hogy melyik korban játszódnak a dolgok.

Idézet
A felirat nagyon jól eltalált, a cím is. Én is sokat agyaltam, hogy milyen címet adtok majd neki, vagyis hogyan fordítjátok majd a Crimson-t.
Hát jó lenne a dícséretben fürödni, de bevalljuk ez SEMIC fordítás. Név szerint nem tudom ki szülte, de nagyon jól tette. Kifejező, jobb bármely más jelentésnél. Valamelyik Semic-nél megjelenő Republic végén volt egy képregénytörténelem-szerű dolog. Onnan csentük. Így legalább egységesek vagyunk, nem kavarunk és ráadásul még tökéletes is.
« Utoljára szerkesztve: 2005. Február 07., 11:34:31 írta Galen »

Az tuti, hogy azért nem fizetek, hogy kinyírják bazmeg.

Nem elérhető regnar

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1404
  • Karma: +0/-0
Star Wars
« Válasz #498 Dátum: 2005. Február 06., 14:25:51 »
Az idővonalról jut eszembe...

Nekem most lenne egy kérdésem lényegében bárkihez:

A Tales of the Jedi sorozat idővonala miért változik meg, nem is egyszer? Mert :

egyszer 5000-re teszi a Golden age of the Sithet, 4990-re a Fall of the Sith empiret, aztán egy másikban ez már összevonva 5000-re.

4000-re becsúszik egy új fedőnév a Knights of the old republic.

aztán egyszer a Sith War történet 3990-re van datálva, a következőben pedig 3996-ra és így tovább.

Aztán a dark Lords of the Sith történet egyszer 3992, máshol pedig 3997.

És még sorolhatnám...

Ennyire nem volt koncepcoója a Dark Horsenak és a "Lucas-közeli" történetíróknak, vagy valami közbejött és azért van ez az összevisszaság??
« Utoljára szerkesztve: 2005. Február 06., 14:26:27 írta regnar »

Nem elérhető Gorgonita

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1548
  • Karma: +10/-4
  • Nem: Férfi
Star Wars
« Válasz #497 Dátum: 2005. Február 06., 10:55:57 »
Nagyjóból én is tudom mennyi van még hátra. Ha jól emlékszem van egy második menet is.
 Azt még elfelejtettem írni, hogy képileg azért ez az egyik legszebben illusztrált SW képregénysorozat.

Nem elérhető regnar

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1404
  • Karma: +0/-0
Star Wars
« Válasz #496 Dátum: 2005. Február 06., 09:47:33 »
Idézet
Jobb, ha megkedvelitek, mert sok része van még...de azt nem árulom el, hogy mennyi


Én tudom mennyi, én tudom mennyi       ez most iskolában jelentkezős smájli...

Nekem jöhet..

Idézet
Az eredetiben (a TPB-ben, mert abból dolgoztunk) nem volt semmilyen timeline. A különálló részekben igen. Valamit mégiscsak be akartunk szúrni, hogy időben el lehessen helyezni .


Jó én sem azért írtam mert nem kell, meg nem tudtam milyen a TPB.

Nem elérhető Recsi

  • Fejvadász
  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2880
  • Karma: +32/-0
  • Nem: Férfi
    • Hálózsák
Star Wars
« Válasz #495 Dátum: 2005. Február 05., 23:21:56 »
Idézet
A Crimson nem bűnőst jelent? Maga a sztori egyelőre nem nyűgöz le. Persze lehet ez még jobb is. Még csak az 1/6-nál tartunk.
Nem találtam ilyen jelentést. Karmazsin(vörös) a jelentése.
Remélem a folytatás majd elnyeri tetszésedet. Ez még csak a bevezető...
Jobb, ha megkedvelitek, mert sok része van még...de azt nem árulom el, hogy mennyi.
Idézet
Nagyon eldugtátok a jobb sarokba a megjegyzést...
Regnar: Az eredetiben (a TPB-ben, mert abból dolgoztunk) nem volt semmilyen timeline. A különálló részekben igen. Valamit mégiscsak be akartunk szúrni, hogy időben el lehessen helyezni .
Idézet
Az intrika, a csalás és az árulás mindennapos...valahogy a mondat nem lett túl érthető.
Sajna ilyenek is becsúsznak néha, de szerintem, ha valaki végiggondolja, azért ki lehet hámozni az értelmét.
« Utoljára szerkesztve: 2005. Február 05., 23:23:20 írta recsi »
Vesszen a Birodalom!

Nem elérhető Schmatzy

  • Lusta dög (ex Korrekt ORR)
  • HálóZsák tag
  • Superman
  • *
  • Hozzászólások: 1307
  • Karma: +4/-1
  • Nem: Férfi
Star Wars
« Válasz #494 Dátum: 2005. Február 05., 10:56:33 »
Nnnagyonnn jó volt a Kezdetben...! Imádom az ilyen rövid, hangulatos sztorikat! Várhatunk több SW Mesét is az alkotópárostól? Lécciléccilécci!!!

Nem elérhető regnar

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1404
  • Karma: +0/-0
Star Wars
« Válasz #493 Dátum: 2005. Február 04., 20:36:40 »
Frissítés  

Vérvörös Birodalom.

Borító. Mindig is szerettem a Császári testőrök egyenruháját. Tetszik. A lángoló szimbólum is. A felirat nagyon jól eltalált, a cím is. Én is sokat agyaltam, hogy milyen címet adtok majd neki, vagyis hogyan fordítjátok majd a Crimson-t. (Egyszer már fordították ezt BÍBOR-nak is, a crimson rivers- bíbor folyók c. film címét), ha birodalmi testőrökről szól a történet, akkor lehetett volna Bíbor is, bár az nagyon hülyén hangzott volna.. Szóval a Vérvörös szerintem nagyon jó választás, csak gratulálni tudok hozzá. Meg az egész borítóhoz. Éles, tiszta, nagyon szolídan bújik meg a jobb alsó sarokban a G betű. Szép a retus. Szóval az egyik legszebb eddig. jók a színek, szinte izzik.

Képregény. Ugyanaz mint a borítónál. Eszméletlenül élesek a képek. Nem tudom milyen szkennből csináltátok, de nagyon jó lett, vagy esetlen otthon saját szkenn? Végülis mindegy, a végeredmény nagyon impresszív. Élmény volt nézegetni az oldalakat. A rajzok szépek, érdekes ahogy három stílus keveredik. Egy a karakterek rajza, egy az épületek rajza, és egy az űr és néhány egyéb objektum számítógéppel elkészített rajza. Különleges kontrasztot ad a képeknek ez a hármasság. Tetszik, bár a számítógépes grafika kicsit elüt néhol a képtől, de nem zavaró egyáltalán. a karakterek többnyire arányosak, bár néha van kicsi eltérés, de ez sem zavaró. Egyedül néha szegény rohamosztik sikeredtek kicsit nyomira.. de többségében szépek a rajzaik.

Történet. Erről még nem sokat mondhatok, hiszen most kezdődött, eddig érdekesnak tűnik számomra. A végén a "Mortal Kombat" jelenet kicsit talán sok,valami ötletesebb belefért volna, de azért elmegy, főleg mert van benne Vader szerű figura. Merthát ugye az uralkodónak voltak klónjai, de vader..nos ő ugye mint tudjuk elégett, így kérdés ki van a jelmez alatt.. vagyis felmerülhet ez a kérdés....

Beírás.

Szép, olvasható. Jól szerkesztett.
 két apró dolgot találtam csupán. Az egyik:
Nagyon eldugtátok a jobb sarokba a megjegyzést, hogy a yavini csata után 11 évvel vagyunk. Vagy az eredetiben is így volt elhelyezve?
A másik:

"Az intrika, a csalás és az árulás mindennapos, valamint azok is, akik a császár örökébe kívánnak lépni, hogy saját terveiket végrehajthassák."

Ezt a mondatot nem igazán értem, vagyis értem mire gondoltatok,de valahogy a mondat nem lett túl érthető.


Összességében. Felüdülés a Shadows Evolution után. Ha összevetem a két képregény első részét, ez messze veri, bár a végére megkedveltem az Evolutiont ez már most tetszik.
Azért azt mégsem írhatom, hogy tökéletes munka, - még a végén elbíznátok magatok    - de nagyon közel van hozzá, a szkenn és a retus minősége, a borító, a beírás együtt nagyon szuperré teszik... Várom a következő részt...



Pillanatok. Hát ez nagyon király volt. Teljesen új megvilágításba helyezte a már sokszor emlegetett dolgot. Grafikailag nagyon ott van. Lando mint egy 70-es évek beli diszkótáncos, nagy hajjal.. Hanon meg ott a sebtapasz a későbbi sebhelyen.. zseniális.. Rövid és szórakoztató.... KÖSZI  
« Utoljára szerkesztve: 2005. Február 04., 20:44:18 írta regnar »

Nem elérhető Gorgonita

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1548
  • Karma: +10/-4
  • Nem: Férfi
Star Wars
« Válasz #492 Dátum: 2005. Február 04., 19:35:37 »
Na kérem. Erre a frissítésre érdemes volt várni, bár már én is épp rá akartam kérdezni. Tudom hogy sok vele a munka, és köszönet minden egyes darabért, de ha kezdetben megszoktattátok velünk a heti frissítést...            

 Szóval, 3 sf képregény.
 Hierogrifa. Sok új nem derül ki ebből a füzetből sem. Ráadásul már a világ sem tünik annyira idegennek, mint eddig. Egyre több földi elem jelenik meg -törzsfőnok, trónszék, áldozat -bár még semmi sincs nevesítve, vagy megmagyarázva. Persze a fantáziavilágok is földi elemekből épülnek fel, de eddig kevesebbet tudtunk, idegenebb -hatásosabb -volt a világ. Gondolom ez az egyik csapdája az ilyen idegen világokban játszódó történeteknek. Minnél tovább vagyunk ott, annál kevésbé idegen. Ennek ellenére várom a 4. részt és reménykedem egy jó kis csattanóban.

 SW Pillanatok. Hangulatos verzió a meseuniverzum egyik már sokat emlegetett eseményére. Azért verzió, mert van másik változat is, ahol az esemény a Bespin-en játszódik le. Ez nekem jobban tetszett. Persze előre lehet tudni mi lesz a vége, de a hangulat miatt is megéri megírni egy ilyen 5 percest. Magam is próbálkozok ilyesmivel néha.

 Crimson Empire. A Crimson nem bűnőst jelent? Ha igen miért döntöttetek a Vérvörös mellett? Maga a sztori egyelőre nem nyűgöz le. Egy karatefilm kliséire emlékeztet. Csak azért találom hatásosnak, mert Palpi Vader a Birodalom mindig hatásos. De ettől még nem túl eredeti a dolog.
 Szomorú vagyok, hogy az ynchoriaktól elvették a bolygójukat, csak azért hogy lábjegyzetként még egy hatásvadász mondat kerülhessen a húdekemény testőrök húdekomor sztorijába. Persze lehet ez még jobb is. Még csak az 1/6-nál tartunk.

 Még valami. Nemrég felfedeztem, hogy számos Star Trek képregény és képregénysorozat is létezik. Nekem nagyon tetszenek, és soknak a története is hangulatos. Kár hogy ezeket senki sem honosítja. Pedig az itthon is vetített tv - sorozatoknak hála biztosan sokakat érdekelne.
« Utoljára szerkesztve: 2005. Február 04., 19:40:06 írta Gorgonita »

Nem elérhető Galen

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2272
  • Karma: +9/-0
Star Wars
« Válasz #491 Dátum: 2005. Február 04., 09:53:07 »
Semmi gond...a frissítés még a héten jön...Lesz benne Vérvörös...meg egy kis meglepi is...

Az tuti, hogy azért nem fizetek, hogy kinyírják bazmeg.

Nem elérhető regnar

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1404
  • Karma: +0/-0
Star Wars
« Válasz #490 Dátum: 2005. Február 04., 07:30:46 »
Némileg szomorú vagyok, a hirdetésben 2005 januárt olvastam a Vérvörös birodalomra és már február van..    Most lehet hogy megharagszotok, de ezt azért sérelmezem.. ha így be van harangozva Flashben, akkor...

Mondjuk lényegében több hete nem volt frissítés máshol sem az oldalon.. valami gond van a Zsákon?
« Utoljára szerkesztve: 2005. Február 04., 07:33:06 írta regnar »

Nem elérhető letsgo

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 417
  • Karma: +0/-0
    • http://www.halozsak.ini.hu
Star Wars
« Válasz #489 Dátum: 2005. Február 02., 16:58:45 »
Idézet
Meg kéne magyarázniuk, hogy miért nem érzik Palpiban hogy ő Sith, mikor egy utcával arrébb lakik csak. Gondolom lesz magyarázat.
Igazából erre van egy magyarázat, de nem biztos, hogy igaz én is valahol olvastam:

Azért nem érzik a Jedik, hogy Palpatin a fő sith, mert nem használja az erejét. És ez igaz is a 3. részig.


Erről az elrablosról én annyit tudok, hogy ez a   Grievous tábornok elrabolja Palpatint és, ott fognak összecsapni Dooku és Anakin. Ez azért biztos mert erről egy csomó képet láttam. De, hogy  Grievous miért rabolja el Palpatint szerintem erre nem fogunk választ kapni, elrabolja és kész. Szerintem. De egy biztos, hogy nagyon ködbe burkolodzik a III. rész története.

Nem elérhető regnar

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1404
  • Karma: +0/-0
Star Wars
« Válasz #488 Dátum: 2005. Február 02., 15:07:30 »
Ok.. látom a két Jedit és Palpit...és Palpi mintha le lenne bilincselve... akkor tehát együtt mennek. De akkor mi lesz? Csak nem egy újabb császár vs luke - állj át a sötét oldalra, érezd a dühödet párbeszéd lesz közöttük? Eléggé gyanús ez a kép, nagyon hasonlít a Jedi díszleteihez, még az ablakon túl is vannak űrhajók.. Szóval remélem több lesz az ötlet, minthogy Palpatine eljátssza Anakinnal, amit később Luke-kal. Bár én csak találgatok, szóval ne nézzetek stupidnak, csak próbálok asszociálni a képre, nem ismerem a történetet.... még.

 A többi frame a filmből nincs meg véletlenül összefűzve avi-vá? kb párszázezerre tippelem  


Igen erre én is kíváncsi vagyok, hogy hogyan lesz elmagyarázva, miért nem látták a Jedik, hogy egy Sithtel pacsiznak.

Megasításban igazad van, előttem a gumipókember lebegett, és már láttam magam előtt ahogy Vader yoda sorsára jut és eszeveszett szaltókat hány. De tény, hogy a hobbitok és egyéb lények nagyon jól voltak megcsinálva, tehát sikerülhet szuperül is.


Mindamellett, hog itt szörnyülködök egy-egy felröppenő híren, MARHÁRA kíváncsi vagyok a filmre, már alig várom, hogy láthassam.
« Utoljára szerkesztve: 2005. Február 02., 15:09:15 írta regnar »

Nem elérhető Galen

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2272
  • Karma: +9/-0
Star Wars
« Válasz #487 Dátum: 2005. Február 02., 14:57:30 »
Idézet
Milyen ócska dolog már hogy elraboltatja magát??? ezt simán kellene éreznie egy Jedinek, ha másnak nem hát yodának.
Ez egyébként is sötét pont nekem. Meg kéne magyarázniuk, hogy miért nem érzik Palpiban hogy ő Sith, mikor egy utcával arrébb lakik csak. Gondolom lesz magyarázat.

Az tuti, hogy azért nem fizetek, hogy kinyírják bazmeg.

Nem elérhető Galen

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2272
  • Karma: +9/-0
Star Wars
« Válasz #486 Dátum: 2005. Február 02., 14:55:42 »
Idézet
Meg arra azért kíváncsi leszek, hogy fog kinázni Vader, ha számítógéppel lesz csinálva (mert ha nyújtják, akkor az bizony látszani fog)
Nem valószínű...a Hobbitokat is tök jól összenyomták....

Látom regnar itt vagy....Update-ltem az előző hozzászólást...kukk a képre...

Az tuti, hogy azért nem fizetek, hogy kinyírják bazmeg.

Nem elérhető regnar

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1404
  • Karma: +0/-0
Star Wars
« Válasz #485 Dátum: 2005. Február 02., 14:51:22 »
Hát nem tudom. Nekem valahogy egyik lehetőség sem szimpatikus. Milyen ócska dolog már hogy elraboltatja magát??? ezt simán kellene éreznie egy Jedinek, ha másnak nem hát yodának. DE ha anakin, akkor mikor kerül összetűzésbe Obi vannal, ha nem anakin, akkor szerintem Mace windu.. És Vader leveri, bár nekem valahogy nem tetszik egyik megoldás sem..  


És ha a bevezető szöveg igaz, akkor a film Coruscant ostromával kezdődik? mármint azzal, hogy a robot elrabolja Palpit? Mert ha nem akkor miért írják le már előre??


Szerintem a cikk nem idősorban követte az eseményeket...

Meg arra azért kíváncsi leszek, hogy fog kinázni Vader, ha számítógéppel lesz csinálva (mert ha nyújtják, akkor az bizony látszani fog)

Nem elérhető Galen

  • HálóZsák tag
  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 2272
  • Karma: +9/-0
Star Wars
« Válasz #484 Dátum: 2005. Február 02., 14:44:50 »
ezt valami nagyon "benfentes" kutyulhatta össze ezt a cikket....Elrabolni elrabolják Palpi-t, de itt nekem egy kis időzavar van...mingyá keresem a hivatalos film elején felgördülő szöveget....

itt van:
III. Epizód
A Sith-ek bosszúja

Háború! A könyörtelen Sith nagyúr,
Dooku gróf támadásai felőrlik
a Köztársaságot. Hősök küzdenek
mindkét oldalon. Ám mindenütt
jelen van a gonosz.
Az ördögi droidvezér, Grievous
tábornok váratlanul betört
a Köztársaság fővárosába,
és elrabolta Palpatine kancellárt,
a Galaktikus Szenátus vezetőjét.
Miközben a szakadár droidhadsereg
megpróbál elszökni értékes túszával
az ostromlott fővárosból, két Jedi-lovag
vezetésével hadművelet indul
a fogságba esett kancellár megmentésére....

na most gondolom a két megmentő Jedi közül az egyik Anakin....

sőt....mostnézem a képet...természetesen a másik Obi-wan...
itt egy link a képről: http://www.starwars.hu/pix/center/hirek/20...i_obi_palpi.jpg
A szöveg és a kép is a starwars.hu -ról való...köszönjük nekik....
« Utoljára szerkesztve: 2005. Február 02., 14:53:45 írta Galen »

Az tuti, hogy azért nem fizetek, hogy kinyírják bazmeg.