Szerző Téma: Star Wars  (Megtekintve 700553 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

Nem elérhető regnar

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1404
  • Karma: +0/-0
Star Wars
« Válasz #663 Dátum: 2005. Május 07., 22:33:43 »
Nem is értem, hogy ki volt az aki önszántából elment rohamosztagosnak... Hát nem látták, hogy se célozni nem tanulnak meg...se nem túl nagyok a túlélési esélyeik? Mert úgye arról több történet szól, hogy valaki a légierőhöz megy.. Biggs stb... igaz, hogy később meggondolják. Azért milyen fura, hogy a filmekben annyira egyértelműnek vesszük, hogy a birodalom gonosz...főleg az új trilógiában teljesen úgy van beállítva, hogy világok megrontója, de a hétköznapi emberek nem igazán élik meg a változást. nem nagyon jut el hozzájuk. Luke is az akadémiára akar menni, szóval ha nem jön Kenobi simán lett volna esetleg belőle Tie-pilóta. Meg Biggs-re is mint hősre tekintenek.. az emberek a világok millióin élik tovább az életüket, nem nagyon érinti kb 80 százalékukat a birodalom, sem a felkelés... Ha így gondolunk bele, nem is olyan nagy a birodalom.. sem erőben, sem hatalomban. Hiszen kizárt, hogy az összes bolygón tudjon állomásoztatni csapatokat, vagy felügyelni tudja őket... mert , igaz nagy volt a szenátus, de azért tényleg mindenki ott volt? az összes bolygó? Erről nincs sehol utalás, legalábbis én még nem találtam.

Hát igen.. szó szerint halálra röhögték volna magukat -- vagy halálba?  

Nem elérhető Schmutte

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 57
  • Karma: +0/-0
Star Wars
« Válasz #662 Dátum: 2005. Május 07., 22:20:58 »
Idézet
Szerintem azért olyan lépegető nem volt neki, mert a hologram nem lesz tengeribeteg a lépegetéstől, de gondolj bele, hogy ott ül és jobbra-balra-hátra , jobbra-balra-hátra , jobbra-balra-hátra , böööö (bocsi)

Ha az a nyámnyili Nute Gunray kibírta, akkor nehogymár nehézséget jelentsen őfelségének      És különben is megtisztelte volna azt az osztagost akire ráböfizik. "Váááá, leokádott a császár, tök kúl!!!"

Idézet
Meg a rohamosztik is halálra röhögték volna magukat ha látják egy ilyenen döcögni

Arra nem vennék mérget. "Nem tetszik valami, kisember? DZZZ   )

Nem elérhető regnar

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1404
  • Karma: +0/-0
Star Wars
« Válasz #661 Dátum: 2005. Május 07., 22:14:13 »
Schmutte ez már olyan infinities, hogy csak na

Szinte látom magam előtt, ahogy az öreg lobogó köpönyegben, muslincáktól tarkított fogakkal, felhúzott szemöldökkel vihogva száguld végig a HCS folyosóin, nyomja ezerrel a dudát, és erővillámokkal dobja el az utjából, aki elékerül  

Szerintem azért olyan lépegető nem volt neki, mert a hologram nem lesz tengeribeteg a lépegetéstől, de gondolj bele, hogy ott ül és jobbra-balra-hátra , jobbra-balra-hátra , jobbra-balra-hátra , böööö  (bocsi)

Meg a rohamosztik is halálra röhögték volna magukat ha látják egy ilyenen döcögni

Nem elérhető Schmutte

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 57
  • Karma: +0/-0
Star Wars
« Válasz #660 Dátum: 2005. Május 07., 22:10:02 »
Idézet
A vágás dologban is van valami... Az biztos, hogy kellett lennie egy közeli dokknak, hogy a császár "nehogy má'"   sokat gyalogoljon. Meg lehettek olyan gyorsszállító titkos utak, amiket csak a császár és Vader ismert...
Amúgy gőzöm sincs
Vagy neki is lehetett olyan tuti ki járkáló széke, amin az ep1-ben a hologramja is ment. A szupernagyis motoros triciklijéről nem is beszélve. Most képzeljétek el ahogy a császár egy Harley Davidsonnal száguld keresztül a HCS-n  

Nem elérhető regnar

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1404
  • Karma: +0/-0
Star Wars
« Válasz #659 Dátum: 2005. Május 07., 22:05:40 »
Idézet
Max azon hogy a többinek nem tűnik föl, hogy egy legényke már le is akarja lopni Vader cuccait.

         

Nem elérhető Schmutte

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 57
  • Karma: +0/-0
Star Wars
« Válasz #658 Dátum: 2005. Május 07., 22:02:25 »
Idézet
Fúú ez most erősen hipotetikus és "mi lett volna, ha" jellegő megközelítés volt. (ezért is vettem kicsit komolytalanra)

Attól még érdekes. Akár egy eljövendő Infinities témája is lehetne. (persze miután lefutottak az ep3-as infinitiesek, pl ha Anakin nem áll át, Vader halálraég stb.)

Idézet
Azon viszont gondolkodtatok már, hogy Luke hogyan tudta olyan gyorsan elcincálni Vader testét a dokkhoz, a császár tornyából?

Én spec még nem    Max azon hogy a többinek nem tűnik föl, hogy egy legényke már le is akarja lopni Vader cuccait.  De ilyen képregényre én is kíváncsi lennék, most hogy így fölvetetted  

Nem elérhető regnar

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1404
  • Karma: +0/-0
Star Wars
« Válasz #657 Dátum: 2005. Május 07., 21:59:36 »
Hát ja.. mi csak a szerepjáték "tervrajzai" alapján próbálkoztunk rekonstruálni az eseményeket..
de abban igazad van, hogy lehet, hogy az egész testőrbanda mentette az írháját.. Nem baj ha EU-ról beszélünk, az adja meg az apró finomságokat
Én olvastam olyat is, hogy az egyik fejvadász droid behatolt a halálcsillag főkomputerébe, és bele akarta vezetni az Endor holdba...
A vágás dologban is van valami... Az biztos, hogy kellett lennie egy közeli dokknak, hogy a császár "nehogy má'"   sokat gyalogoljon. Meg lehettek olyan gyorsszállító titkos utak, amiket csak a császár és Vader ismert...
Amúgy gőzöm sincs


Hallottam, vagy olvastam valahol olyat, hogy a császár "gonoszsága" tartotta össez a birodalmat, és ahogy meghalt elveszett az egyik kapocs, és ezért ment rosszabbul a vadászoknak és a csillagrombolóknak.. meg miután a halálcsillag felrobbant, az azért eléggé demoralizáló lehetett   Én legalábbis fogtam volna magam, aztán be a hiperűrbe. Végülis, azzal lezárják a filmben a csatát, hogy a halálcsillag felrobban. De azért utána ott volt még vagy - nem tudom, de ahogy a jediben látszott - nagyon sok csillagromboló... azok szétszéledhettek, vagy mi lett velük. Persze nagy volt a zavar, de ha akkor elkezdik bombázni az Endor holdat, akkor kihozhaták volna "döntetlenre a meccset"  

Nem elérhető Gorgonita

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1548
  • Karma: +10/-4
  • Nem: Férfi
Star Wars
« Válasz #656 Dátum: 2005. Május 07., 21:47:45 »
A Timothy Zhan féle verzió szerint nem biztos, hogy felrobbantak volna. Abban leírják, hogy Palpi halála után a Tié-k, rombolók rosszabul teljesítetek. Persze ez csak EU, de az is csak EU, hogy a császári testőrök olyan végletekig hűségesek. Lehet, hogy elfutottak a veszély első jelére, esetleg palpi halála után már nem látták értelmét hogy védelmezzék, vagy meghaltak egy becsapódás miatt. A császár távozzanak felszólítása jelenthetett 10 napos kimenőt, vagy Luke és Vader egy szellőzőn keresztül kerülte ki őket.
 Azt nem tudom, hogy méred az utat a tróntól a dokkig, de lehet hogy nem mutatnak mindent abból sem, ahogy Lando-ék berepülnek a magba. Vagy szándékosan csúszva vágták a jelenetet, hogy nagyon izguljunk. Gondolom Vader, azért egy a trónteremhez közeli hangárba szállt le.
 Egybként meg gőzöm sincs egyikről sem.  
« Utoljára szerkesztve: 2005. Május 07., 21:49:48 írta Gorgonita »

Nem elérhető Alucard

  • Mulder ügynök
  • *
  • Hozzászólások: 12
  • Karma: +0/-0
Star Wars
« Válasz #655 Dátum: 2005. Május 07., 09:07:48 »
Idézet
Erről azért szívesen elolvasnék egy képregényt...
Erről énis. Valszínű hogy SW pillanatokra gondoltál.

Nem elérhető regnar

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1404
  • Karma: +0/-0
Star Wars
« Válasz #654 Dátum: 2005. Május 07., 09:03:59 »
Idézet
És ha ebből indulunk ki, akkor a saga végén az Erőnek majdnem sikerült beteljesítenie az akaratát, hiszen ha Luke is felrobban a Halálcsillagon akkor nincs több erőhasználó.

Igen én is erre gondolok, sokat motoszkált a fejemben ez a dolog. Ugyanis az erő szépen egy helyre gyűjtötte az erőhasználókat, és bárhogy is alakult volna a dolog felrobbannak. MErt ha átáll Luke, akkor vigan, egymás kezét fogva körbeugrándoznak a császárral és dalolnak, hogy hú, de jó lesz majd együtt, de ekkor már Lando benn is van a halálcsillagban és bumm... Szóval a császár mindenképpen vesztésre volt ítélve, hiszen az erő nem mutatta meg neki, hogy a halálcsillag terv szó szerint füstbemegy. Vagy ha nem is áll át luke, hanem megöli a császár, akkor is uganez a koreográfia, csak Vaderrel -(ugrálás kézenfogva, gyerekdalok, hú de jó lesz) - BUMMMM! szóval itt is vége a dalnak. Csakhogy az Erő - ha mondhatunk ilyet, hogy van saját akarata - nem számolt egy apró ténnyel, ami hatalmasabb, mint maga a hatalmas erő, a szeretettel. Mert Vaderben felvillant a szeretet, megölte a császárt, és Luke elmenekült...  Fúú ez most erősen hipotetikus és "mi lett volna, ha" jellegő megközelítés volt. (ezért is vettem kicsit komolytalanra)

DE ha már "mi lett volna, ha" akkor "mi volt, hogy volt?"

Azon viszont gondolkodtatok már, hogy Luke hogyan tudta olyan gyorsan elcincálni Vader testét a dokkhoz, a császár tornyából? Barátokkal vagy 100-szor megpróbáltuk követni az utat, vagyis kitalálni, belevenni mindent, -turboliftek, szállítóeszközök - de egyszerűen mindig időzavarban vagyunk, meg lényegében végighúzta a fél halálcsillagon, és az ajtóban a Royal Guardok nem kérdeztek rá, hogy ugyan már, hol a főnök (császár) és hova húzza Vader nagyurat? Jó tudom ez most nagyon kemény kukacoskodás, úgy jó, ahogy van, nekem sem gond, hogy úgy látom a filmen, de azért érdekes elgondolni, hogyan is történehetett. Erről azért szívesen elolvasnék egy képregényt...
« Utoljára szerkesztve: 2005. Május 07., 09:05:52 írta regnar »

Nem elérhető Schmutte

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 57
  • Karma: +0/-0
Star Wars
« Válasz #653 Dátum: 2005. Május 06., 14:19:32 »
regnar: értem amit mondasz, és szerintem akár ez is elképzelhető. Hogy az Erő azt akarja, hogy senki ne bolygassa. Végülis talán még logikusabb is, hisz a legtökéletesebb egyensúly a Semmi. És ha ebből indulunk ki, akkor a saga végén az Erőnek majdnem sikerült beteljesítenie az akaratát, hiszen ha Luke is felrobban a Halálcsillagon akkor nincs több erőhasználó. Más dolog, hogy elég hülyén hangzik, hogy az ERŐnek valami nem sikerül  

Gorgonita:
Idézet
Hogy az eredeti nyugalmi állapotban van-e, és ha igen mennyi a gonosz, az függ az értelmező világképétől, világnézetétől is. De az biztos hogy Lucas értelmezése szerint a rabszolgasorba taszított Halálcsillaggal fenyegetett galaxis, már köszönőviszonyban sincs az egyensúllyal.

Tökéletesen egyetértek  

Nem elérhető Gorgonita

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1548
  • Karma: +10/-4
  • Nem: Férfi
Star Wars
« Válasz #652 Dátum: 2005. Május 05., 21:49:37 »
A lényeg hogy volt egy nyugalmi állapot, amit Palpi összezavart. Ahogy a bölcs Yoda mester is mondaná: Kiborult a bili.    
 Hogy az eredeti nyugalmi állapotban van-e, és ha igen mennyi a gonosz, az függ az értelmező világképétől, világnézetétől is. De az biztos hogy Lucas értelmezése szerint a rabszolgasorba taszított Halálcsillaggal fenyegetett galaxis, már köszönőviszonyban sincs az egyensúllyal.

Nem elérhető regnar

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1404
  • Karma: +0/-0
Star Wars
« Válasz #651 Dátum: 2005. Május 05., 19:11:16 »
Schmutte: a megközelítésed helytállóbb, mint az enyém.
De azért én csak kötném az ebet a karóhoz. Nem hiszem, hogy az erőnek csak tisztának kellene lennie, hiszen lényegében ez teremtett mindent, ez mozgat mindent, és a gonosz embereket is áthatja, még ha nem is használják, a gonosz termetményeket is megalkotta..(mármint átvitt értelemben). Meg a sith is mindig jelen volt az univerzumban. Legalábbis jó párezer évre vissza lehet vezetni a jelenlétét. Meg ha nem lenne a sith, akkor nem kellenének a jedik sem. A hős, antihős szindróma. A hőst mindig a gonosz teremti meg. Ha nincs gonosz, a hős értelmét veszti.Ez is egyfajta egyensúly. az erő talán arra törekedett, hogy nemcsak a Sith-et de a Jediket is eltüntesse,hogy megnyugodjon. Hiszen nemcsak a Sithek használták, de a Jedik is, és a használat folyamatosan bolygathatta az erőt. Persze ez most eléggé kitekert gondolatmenet, legalábbis a vége, de én látok benne némi logikát. hiszen az ha elfogadjuk, hogy az erő teremti a kiválasztottat, akkor az erő teremtette (ha átvitten is, közvetetten) a jediket és a sith-et. Szóval a kiválasztottnak talán mindkettőt el kell törölnie, hogy helyreálljon az egyensúly. (és el is törli, hiszen a Sith elpusztul, és így a hősök is elvesztik értelmüket.. - legalábbis ha a filmeket szemléljük csupán, ami persze nem ad teljes képet, de most nyilván erről beszélünk.)

Nem elérhető letsgo

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 417
  • Karma: +0/-0
    • http://www.halozsak.ini.hu
Star Wars
« Válasz #650 Dátum: 2005. Május 05., 17:35:40 »
Idézet
Idézet
Mert ha belegondolunk Anakin egyensúlyt hozott még pedig avval, hogy megölte az uralkodót. Persze ahhoz kellett az is, hogy átálljon a sötét oldara, de legalább így a közelében volt. Gondoljunk csak bele mi lenne ha Anakin a jó oldaon maradt volna, lehet még a háboruban meghalt volna vagy ami még rosszabb soha senki megnem ölte volna az uralkodót.
Na ilyenkor lett volna az, hogy vagy nem lenne hexalógia és helyette lenne egy három vagy négyrészes dráma, vagy tévésorozat szintjére tuhant volna az egész  
Na ja, kiváncsi is lennék erre  asorozatra, ha lenne!

Nem elérhető Schmutte

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 57
  • Karma: +0/-0
Star Wars
« Válasz #649 Dátum: 2005. Május 05., 16:46:27 »
Idézet
De Yoda a Birodalomban azt mondja, hogy az erő ott van mindenütt, a fában stb..stb.. stb... Szóval az SW világában az erő, a misztikus és megfoghatatlan, tartja össze a teljes univerzumot, tehát megvan a sithekben is. Az, hogy bennük a sötét oldala, attól még az erő, így ők is kellenek ahhoz, hogy "teljes" legyen az erő. És ha "teljes" az erő, akkor van egyensúly. Szerintem.
A sithek igaz hogy erőhasználók, vagyis áramlik bennük az Erő, de nem arra használják amire kéne és ahogy kéne. Gonosz céljaik beteljesítéséhez használják csupán. Magára az Erőre úgy kell tekinteni, mint egy társra és nem úgy, mint egy eszközre amit akkor vehetsz elő és úgy használsz ahogy akarsz. A sithek pedig pontosan ezt teszik, ezért nem szolgálnak rá arra.  Szerintem az Erő nem attól teljes, hogy mindenféle erőhasználó szabadon tegye az Erővel amit akar. Annak tisztának és sérthetetlennek kell maradnia. És mivel szerintem az Erőnek megvan a saját megfoghatatlan akarata, igyekszik valamilyen módon helyreállítani a zavart magában és ezért létrehozza a Kiválasztottat, hogy sorsának alakításával a tisztítótüzévé kovácsolja.

Nem elérhető Schmutte

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 57
  • Karma: +0/-0
Star Wars
« Válasz #648 Dátum: 2005. Május 05., 16:34:32 »
Idézet
Mert ha belegondolunk Anakin egyensúlyt hozott még pedig avval, hogy megölte az uralkodót. Persze ahhoz kellett az is, hogy átálljon a sötét oldara, de legalább így a közelében volt. Gondoljunk csak bele mi lenne ha Anakin a jó oldaon maradt volna, lehet még a háboruban meghalt volna vagy ami még rosszabb soha senki megnem ölte volna az uralkodót.
Na ilyenkor lett volna az, hogy vagy nem lenne hexalógia és helyette lenne egy három vagy négyrészes dráma, vagy tévésorozat szintjére tuhant volna az egész  

Nem elérhető letsgo

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 417
  • Karma: +0/-0
    • http://www.halozsak.ini.hu
Star Wars
« Válasz #647 Dátum: 2005. Május 05., 12:45:20 »
Idézet
Bár engem nagyon zavar, hogy úgy lett előhozva ez az egyensúly és kiválasztott téma, hogy nem igazán lehet a régi trilógiára támaszkodni, mert nem esik benne szó róla. Nincs arra utalásunk, hogy létrejött-e az egyensúly. Az uralkodó meghal, Vader meghal, de - ettől az univerzum nem áll le... Az erő tovább áramlik...
Igen ez engem is agaszt. És tényleg két külömböző trilógiáról beszélünk. Ami összeköti az a szereplők, más nem nagyon, talán a jedik sé a sithek. Ennyi. Az most, hogy Lucas megprobált ehhez hozzá kapcsolni egy történetet, az részben sikerült részben nem. Tehete volna jobban, de tehete volna rosszabbul is! Több dologra oda figyelhetett volna és voltak dolgok amit hagyagolhatott volna.

Nem elérhető regnar

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1404
  • Karma: +0/-0
Star Wars
« Válasz #646 Dátum: 2005. Május 05., 12:06:35 »
De Yoda a Birodalomban azt mondja, hogy az erő ott van mindenütt, a fában stb..stb.. stb... Szóval az SW világában az erő, a misztikus és megfoghatatlan, tartja össze a teljes univerzumot, tehát megvan a sithekben is. Az, hogy bennük a sötét oldala, attól még az erő, így ők is kellenek ahhoz, hogy "teljes" legyen az erő. És ha "teljes" az erő, akkor van egyensúly. Szerintem.

Bár engem nagyon zavar, hogy úgy lett előhozva ez az egyensúly és kiválasztott téma, hogy nem igazán lehet a régi trilógiára támaszkodni, mert nem esik benne szó róla. Nincs arra utalásunk, hogy létrejött-e az egyensúly. Az uralkodó meghal, Vader meghal, de - ettől az univerzum nem áll le... Az erő tovább áramlik...

Nem elérhető letsgo

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 417
  • Karma: +0/-0
    • http://www.halozsak.ini.hu
Star Wars
« Válasz #645 Dátum: 2005. Május 05., 08:22:07 »
Idézet
hogy az egyensúly nem azt jelenti hogy ugyanannyi jó van, mint gonosz, hanem azt, hogy csak jó van. A sötétségnek nem szabad teret hódítania
Igen én is erre gondoltam, nem tudom mennyire jött le, de ezt akartam kifejezni!

Mert ha belegondolunk Anakin egyensúlyt hozott még pedig avval, hogy megölte az uralkodót. Persze ahhoz kellett az is, hogy átálljon a sötét oldara, de legalább így a közelében volt. Gondoljunk csak bele mi lenne ha Anakin a jó oldaon maradt volna, lehet még a háboruban meghalt volna vagy ami még rosszabb soha senki megnem ölte volna az uralkodót. A régi trilógiában nem derül ki, hogy ő az aki egyensúlyt hoz, de mikor kijött az újnak az első része akkor már jól tudtuk, hogy tényleg egyensúlyt fog hozni, hisz megöli az uralkodott, és akkor az egyensúlyos dolog azt jelenti, hogy ne legyen sith, ne legyen zavar az erőben. Yodáék csak csak azért mondták, hogy ő lenne a kiválasztott- úgye bizonytalanok voltak, de csak a történet miatt, hisz ők akkor nem tudták mi lesz később. Mi viszont igen hisz láttuk a régi trilógiát, tudtukj hogy Ani megöli majd az uralkodót ő maga is emghal és ezzel egyensúlyt hoz az erőben.

Szerintem

Nem elérhető Schmutte

  • Garfield
  • **
  • Hozzászólások: 57
  • Karma: +0/-0
Star Wars
« Válasz #644 Dátum: 2005. Május 04., 20:16:30 »
Erről a "mit kell értenünk egyensúly alatt" dologgal már sokszor összefutottam és a legtöbb helyen végül arra lyukadtak ki (amit magyarázatnak én is tökéletesen elfogadok), hogy az egyensúly nem azt jelenti hogy ugyanannyi jó van, mint gonosz, hanem azt, hogy csak jó van. A sötétségnek nem szabad teret hódítania semmilyen formában. Hiszen Yodáék is tisztában voltak vele, hogy sithekből mindig csak kettő van, és ugyanakkor az Erőbe való egyensúlyhozást is epedve várják. Szerintem teljesen logikátlan, hogy a jedik azt szeretnék, hogy a gonoszok annyian legyenek, mint ők. És magához a zavarhoz sztem Anakinnak semmi köze, hiszen ez már azelőtt is fennállt. Már nemtom hány éve a nagy megváltót várták aki mindezt rendbeteszi.
« Utoljára szerkesztve: 2005. Május 04., 20:18:11 írta Schmutte »

Nem elérhető regnar

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1404
  • Karma: +0/-0
Star Wars
« Válasz #643 Dátum: 2005. Május 04., 17:50:10 »
Idézet
Amúgy pedig mintha Yoda már az első részben mondogatta volna hogy eljön a kiválasztott aki egyensúlyt hoz az Erőben, szal az biztos hogy nem Anakin Vaderré válásával kezdődtek a zavarok

De hát Anakin születése jóval az EPII előtt van... Én Anakin születésével számolom a zavar, nem Vaderré válásától...

Idézet
Obi-Van mondja a 3. részben (trailerbe láttam) hogy: "You were the Chosen-One!"


Én legalábbis úgy tudom, hogy ezt Obi-vanon kívül senki nem hiszi el.. Még yoda sem látja, hogy ő e az, mert azt mondja, hogy felhők borítják a fiú jövőjét...

De tény, eléggé zavaros ez a dolog, talán még Lucas sem tudná elmondani rendesen, hogy mit is akart kihozni belőle.. vagyis, hogy honnan indult...

Nem elérhető Alucard

  • Mulder ügynök
  • *
  • Hozzászólások: 12
  • Karma: +0/-0
Star Wars
« Válasz #642 Dátum: 2005. Május 04., 15:41:39 »
Obi-Van mondja a 3. részben (trailerbe láttam) hogy: "You were the Chosen-One!"
Amúgy ezek szerint te (regnar) úgy vélekedsz hogy a Sithek Anakin születésétől kezdve kezdtek megerősödni? Mert azt mondod hogy a születésével indultak meg a "hullámok". Amúgy pedig mintha Yoda már az első részben mondogatta volna hogy eljön a kiválasztott aki egyensúlyt hoz az Erőben, szal az biztos hogy nem Anakin Vaderré válásával kezdődtek a zavarok. Nemtom......

Nem elérhető letsgo

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 417
  • Karma: +0/-0
    • http://www.halozsak.ini.hu
Star Wars
« Válasz #641 Dátum: 2005. Május 04., 11:33:45 »
Idézet
azt hiszem ahány ember annyi féle megközelítés..
Szerintem is! Mindenkinek van egy állítása amiben élt és hitt. Ezt mindeki maga döntötte  és dönti el!
« Utoljára szerkesztve: 2005. Május 04., 11:34:36 írta letsgo »

Nem elérhető regnar

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1404
  • Karma: +0/-0
Star Wars
« Válasz #640 Dátum: 2005. Május 03., 21:49:08 »
de igen. igazad van. Ha nem kezdik el képezni. De elkezdik.  anakin magában hordozta a képzését is, olyan mint egy mágnes, amely magához húzza az erő mindkét oldalát, behajlítva ezzel a "teret" hullámokat gerjesztve. Aztán amikor meghal, elveszik "vonzó hatása" és kisimul az erő, szóval elkezdik képezni.. ezzel kezd beteljesülni a jóslat. Vagyis mivel anakin ugyanúgy a sith eszköze, mint a jediké, és lényegében a semmiből jön.. szóval talán nem is a tettek, hanem a létezésének kezdete jelentette a kimozdulást az egyensúlyból. Ő volt az, aki létezésével nagyot csobbant az egyensúly tavának tükörsima vizébe (hogy ezzel a képzavarral éljek   ), felkavarva ezzel az egyensúlyt, de a hullámok mindegyik partot csapdosták. tehát nem csak az egyik oldalt érintette a dolog. Aztán ahogy elhalt a kapálózása a víz ismét megnyugodott. Bocsi, ha zavaros voltam, de talán érthető mire gondolok..
Ja annyit még a végére, hogy Szerintem... Nem biztos, hogy ez a magyarázat, ezt csak én gondolom így.. azt hiszem ahány ember annyi féle megközelítés..

Nem elérhető Schmatzy

  • Lusta dög (ex Korrekt ORR)
  • HálóZsák tag
  • Superman
  • *
  • Hozzászólások: 1307
  • Karma: +4/-1
  • Nem: Férfi
Star Wars
« Válasz #639 Dátum: 2005. Május 03., 20:43:34 »
Regnar, azzal, hogy azt mondod, hogy Anakin hozza meg a kimozdulást, elismered, hogy Anakin előtt is egyensúly volt. Ergo, ha nem kezdik el Jedinek képezni, akkor nincs is mit egyensúlyba hozni, nem?

Nem elérhető regnar

  • Galactus
  • *****
  • Hozzászólások: 1404
  • Karma: +0/-0
Star Wars
« Válasz #638 Dátum: 2005. Május 03., 20:18:18 »
Egyetértek a két előttem szólóval. Letsgo nagyon rátapintottál valamire, jó meglátás, Gorgonita érvelése is igaz lehet.. én így látom a dolgot:


Szerintem már összességében kell figyelni a hat filmet. A kiválasztott egyensúlyt hoz az erőben Ő Anakin és Vader egy személyben. Szerintem Vader teremti meg az egyensúlyt, azzal, hogy megöli Palpatine-t és ő is meghal. És Anakin teremti meg az elmozdulást. Szerintem Yoda sem biztos abban, hogy mi is lesz ez az egyensúly.

Én is hallottam, ahogy Lucas nyilatkozta a vízfodrozósást.  de miért a sithek dobják a követ? ezt nem értem. Az egyensúlyban ők is benne vannak. Szerintem Anakin hozza meg a kimozdulást és ő teremti meg az egyensúlyt már Vaderként. Ő a hullám, ő az eltérés és a béke. Legalábbis ahogy én látom. Erre lett kiélezve az új trilógia. A régiből ez nemderül ki, mert szó sem volt kiválasztottról...Ez is érdekes dolog.. de ebbe nem akarok belemenni, mert ezen már túl vagyunk...

van ugye 1000 év béke. Addig az egyensúlyt nem tudom, hogyan értelmezik. nem is foglalkoznak vele szerintem. Van egy homályos jóslat, amit rá lehet húzni bárkire. Felerősödik a Sith újra... Vagyis én inkább azt mondanám, hogy meggyengül a Jedi rend. Végülis ez ugyanaz. A "jó" erő csökkenésével a bennünk rejtőző kettősségből a gonosz erő tör előre és Anakinban manifesztálódik...Szerintem

Egyáltalán kiderül az valahonnan, hogy Anakin a kiválasztott?? Vagy csak azt "hiszik", hogy ő az...
« Utoljára szerkesztve: 2005. Május 03., 20:19:19 írta regnar »

Nem elérhető Gorgonita

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1548
  • Karma: +10/-4
  • Nem: Férfi
Star Wars
« Válasz #637 Dátum: 2005. Május 03., 20:02:12 »
Két másik értelmezés -bár Letsgo-é sem rossz, és ezt még nem is hallottam.

 1. A sötét oldal nem csak a sithekből áll, ahogy a jó sem a csak a jedikből. A galaxisba túlsúlyba került a gonosz. Korrupció, kalózkodás, rabszolgatartás, stb.

 2. Az egyensúlyt nem úgy kell elképzelni, mint egy mérleget, hanem mint egy nyugodt víztükröt, amibe valaki -a sithek -követ hajítottak. De a sithek halálával ismét nyugodt a víztükör, amibe már senki sem hajigál köveket. Ha jól emlékszem, ezt az utóbbi magyarázatot maga Lucas mondta.
« Utoljára szerkesztve: 2005. Május 03., 20:02:31 írta Gorgonita »

Nem elérhető letsgo

  • Pókember
  • ****
  • Hozzászólások: 417
  • Karma: +0/-0
    • http://www.halozsak.ini.hu
Star Wars
« Válasz #636 Dátum: 2005. Május 03., 19:29:55 »
Ezt nem úgy értik, ha minden igaz és jól vettem ki a történetből akkor az egyensúly az, hogy nelegyen igngadozás, tehát ne legyen bizonytalanság, vitatott kérdések az erőben, szerintem ne legyen sith. Tehát ezt ne úgy érsd, hogy most ha 2 jedi és 2 sith van akkor egyensúly van, ez nem oylan mint a hinta, ez egy kézzel foghatatlan egyensúly, nem tudom, hogy érted-e de biztos ami biztos inkább kérdezd meg Galent és Recsit, Ők profik a Star Warsban!

Nem elérhető Alucard

  • Mulder ügynök
  • *
  • Hozzászólások: 12
  • Karma: +0/-0
Star Wars
« Válasz #635 Dátum: 2005. Május 03., 19:23:59 »
Szerintetek hogy van ez a kiválasztott dolog? Úgyértem Anakin a kiválasztott és neki kéne EGYENSÚLYT hoznia az erőben, csak azt nem értem ezt Yodáék hogy képzelik? Mert ha úgyveszük akkor egyensúlyt hoz, hiszen csak két SITH(VADER és PALPATINE) és két JEDI(OBI-VAN és YODA) marad életben, ezt pedig vehetjük egyensúlynak. Nektek mi erről a véleményetek?

Nem elérhető Gorgonita

  • HZs imádó
  • *
  • Hozzászólások: 1548
  • Karma: +10/-4
  • Nem: Férfi
Star Wars
« Válasz #634 Dátum: 2005. Április 29., 17:54:23 »
Volt benne egy két jó poén, amin jót mosolyogtam. Mégis inkább örülnék ha a Dark Horse alkotói inkább jó kis spacefantasy történetekkel és nem paródiákkal tömnék a Taleseket. Ez inkább a kluboldalak és fanfictionok "színvonala." Inkább örülnének neki, hogy olyan országban, olyan kiadónál lehetnek, ahol vannak lehetőségeik, és megmutatnák mit tudnak ezerrel.

 Ami a Solo Greedo vitát illeti, nagyobb a füstje mint a lángja. Lucas érezte hogy kicsit necces, hogy Solo lő először, és igyekezetében hogy ezt javítsa vétett egy még nagyobb hibát. Jellemző hogy a rajongók ezzel évekig tudnak foglalkozni, a filmek könyvek más tartalmasabb aspektusai helyett.

 A classic óta eltelt 20 év alatt, olyan hősök lettek népszerűek a Trek-ben, X-men-ben, Babylon-5-ben stb, akik ha tehetik nem ölnek. A fézerek, minbari harci rudak, és X prof tanításai mellett, a Solo féle macsóból csípőből karakterek felett kissé eljárt az idő, a mesékben. Ugyanakkor tényleg röhejes lett, hogy Greedo, hogy lőhetett ekkora szemekkel mellé 5 centiről.
 A felnőtteknek szánt sf-k, Galactica, Matrix stb. más lapra tartoznak, mert azok nem mesék, és nem is mesehősök a főszereplői.

 Solo fejlődéstörténetébe belefér hogy először lőjön, hisz csak később változtat nézetein, a hothi menekülés közben és miután megmentik Jabbá-tól. Meg aztán Greedo fegyvert is fogott rá -akár előbb lőtt, akár nem. De ezt -szrtem -már csak Lucas SE-os baki után látjuk ilyen világosan.

 De hogy erről még képregényt is kellett írni? Háááát....nem hiszem.

 Félreértések nagyívű kerülgetése végett, ez szrtem is egy jó paródia, csak azt sajnálom, hogy a Talesekben időnként már több a paródia mint az SW. Mondjuk a Skippy a jedi droid nekem is bejött, de nem biztos hogy jó, hogy rendszer lett belőle, a komoly történetek rovására.